zaterdag feest in terhole Fanfarekorps Excelsior huldigt zes jubilarissen AVONDVIERDAAGSE VAN START HERSTEL VAN DIJK BIJ PAAL Willy van Swaal clubkampioen van Marionette UITSLAGEN VAN SCHIETINGEN B. en W. doet beroep op bewoners Markt Mgr. Ernst dient vormsel toe stad streék HULST HIT ADRES „DE LUSTIGE HENGELAAR" VING WEINIG VIS Video-opnamen in Den Dullaert Zomercompetitie bridgeclub Luctoi Saa^mpetltie luidden: 1 Hotel International Vernielingen aangericht aan Axels stadhuis Hontenisse en Hulst krijgen VVD-afdeling Sint Jansteen Zuiddorpe Nieuw-Namen Fietsenrallv van soos Peace IN SPANNENDE FINALE Woensdag 13 juni 1973 2 (ADVERTENTIE) VOOR EEN GOEDE BRIL EN EEN GOED UURWERK (Van onze correspondent) HULST De hengelclub De Lustige Hengelaar heeft aan de Kapotte Dijk een viswedstrijd gehouden om het clubkampioenschap. Er na men 45 hengelaars aan deel en slechts veertien van hen zagen kans een of meer vissen te vangen. Aangezien er meer prijzen waren werden de overige ver loot. De uitslag was als volgt: 1 en clubkampioen E. Bossehm Gent 60 punten, 2 J. Schouten Hulst 41, 3 J. v.d. Broeck, Gent 35, 4 R. van Vlierberghe, Stekene 33, 5 J. van Dorsse- laer, Kemzeke 20, 6 Fr. Brac- ke, De Klinge 20, 7 J. Jansens De Klinge, 10, 8 J. de Cock, Vogelwaarde 10, 9 O. van Vlierberghe, Stekene, 10, 10 Joh. van Dorsselaer Kemzeke 10, 11 A. Aerts, Hulst 10, 12 J. van Himste St.-Jansteen, 1, 13 A. de Guch De Klinge 1, 14 G. van Campenhout De Klinge De Lustige Hengelaar houdt op 19 augustus haar internati onale viswedstrjd, waarvoor 850 gulden aan prijzen be schikbaar is. (Van onze correspondent) HULST Albert van de Berg uit de Frans van Waes- herghestraat 9 in Hulst heeft in de Hulster sporthal Den Dullacrt video-opnamen ge maakt van een aldaar gespeel- Se vriendschappelijke zaal voetbalwedstrijd tussen twee teams van Morres Meubelbe drijven B.V. uit Hulst, t.w. Morres kantoor - Morres ma gazijn. Deze wedstrijd werd door het eerstgenoemde team met 6—2 gewonnen. De grootste attractie van die avond was natuurlijk, dat direct na afloop van die wedstrijd de gehele wedstrijd in beeld werd ge bracht op een televisie scherm. De spelers van beide teartm konden op die manier dus zien wat ze enkele minu ien daarvoor goed of fout ge daan hadden. Deze video-op namen, gemaakt door amateur cameraman Albert van de üeTg, zijn de eerste in deze sporthal. (Van Gen, onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Terneu- bridgeclub Luctor heeft w des Pays Bas een znrnia Eemaakt met haar open zomercompetitie. De voor- voX® uits!aSen van de Maat-de heer J. Ver gouwe 451,63, 2 de heer A. 448 07 Van der Poel R vil 3' de heer p' Meeusen- RYsebaert 421,22; 4. mevr. E, flaWcer-mevr. M. Wijne; 5. de r A-Pyma-hr, l Simpelaar, Srg hr rrvr' J' Meule": mew t BuVze 438,16; 2. van4 lioüioliuk-mevr. H. deS Dn- l'ie: 3" mevr' 1 'van 4 rnP J WUlemstein; ■Wilb»mr; d*e dong-mevr. E. wiWem; 5. hr. E. Sandri- HarnoP i6Su GroeP C: i- hr. C. Verschelling 458 2i' j ddbipaar Van Dam 4304a' a ®chtpaar Snoodijk H 'vn'n Vmevr- Jurriens-hr. k' V' 426,52; 5. hr. 425,12 Kurteweg (Van een onzer verslaggevers) TERHOLE Bij he 69-jarige fanfarekorps „Excelsior" uit Terhole, zullen deze week extra-feestelijke noten te beluisteren zijn. Het komend weekend heeft het gezelschap maar liefst zes jubilarissen, die respectievelijk vijftig, veertig en vijfentwintig jaar musicerend lid zijn. Voor de Terholese fanfare zijn de jubilarissen muzikan ten, die men slechts node kan missen. Al jarenlang zetten ze zich wekelijks in voor het ge zelschap. „Excelsior" is nog een van die korpsen, waar het musiceren bedoeld is als een gezellige vrijetijdsbesteding, zonder de drang naar uitmun tende prestaties op concoursen. De laatste jaren ontbreekt de fanfare trouwens op deze be kende muziekwedstrijden, om dat het gezelschap eerst weer wat op sterkte moet komen. Het korps telt momenteel ruim twintig leden en dat is te weinig voor een sterke bezet ting. Daarom zijn er via de Zeeuwse muziekschool ver schillende jonge muzikanten in opleiding en daarop heeft het bestuur alle hoop gezet. „Er begint weer wat leven in de brouwerij te komen", ver te,ït de heer De Deckere, een van de bestuursleden. Hij voegt daaraan toe, dat voor kleine muziekgezelschappen het bestaan niet gemakgelijk is. „We hebben gelukkig goede donateurs. De subsidie van de gemeente is trouwens ook van dien aard, dat we het redelijk kunnen rooien. We hebben ook veel steun gehad van het An jerfonds". Het zijn de heren A. de Theye (50), P. de Blok (50); A. de Cock (40), G. Sponselee (25), Tli. de Cock (25) en J. Nicolaas (25). Ter gelegenheid van deze jubilea wordt er aan staande zaterdagavond in café Schonenberg in Terhole een feestavond gehouden, die om 18.30 uur met een feestverga- dering begint. Behalve het ge meentebestuur zijn daarop ook bestuursleden van de Bredase Bond uitgenodigd. Van 20.00 tot 20.30 uur is er gelegenheid tot feliciteren. (ADVERTENTIE) HULST, TEL. 01140 - 3453* KOFFIETAFELS v.a. 5.95 voor BRUILOFTEN MENU v.a. 12,50 (Van een onzer verslaggevers) AXEL B. en W. van Axel zullen door middel van een circulaire op alle bewoners van huizen aan de Markt een beroep doen voortaan de poli tie te bellen als geconstateerd wordt, dat aan andermans ei gendommen vernielingen wor den aangericht. Dat is niet gebeurd, toen tijdens het afgelopen pirikster- weekend onbekende vandalen voor ongeveer vijfhonderd gulden schade hebben aange richt aan het stadhuis. Zo werd onder meer de glazen toe gangsdeur vernield en moesten bloembakken het ontgelden. Dit vandalisme is gistermor gen punt van beraad geweest tijdens het gebruikelijke B. en W. overleg. Besloten is tevens aan de politie te vragen een strenger toezicht te gaan uit oefenen op het recreatiehos. Een van de wethouders heeft geconstateerd, dat er op bos paden wordt gereden met brommers en dat ook ruiters er gebruik 'van maken. Daar door zouden nogal wat vernie lingen zijn aangericht. Niet alleen het muziekkorps is klein, maar ook de gemeen schap van Terhole en dat maakt het er volgens de heer De Deckere al niet gemakke lijker op. „Ze dragen de mu ziek hier een goed hart toe, want als ze er niet meer zou zijn, dat zou je wat horen. Maar ja: je hebt hier in Ter hole minder mogelijkheden, omdat het een klein dorp is. Er -worden geen huizen meer gebouwd. Daar ondervinden wij niet alleen last van, maar ook de school." (Van onze correspondent) HULST De Kamercentra le Zeeland van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (VVD) belegt donderdag 14 juli 's avonds om acht uur in De Koning van Engeland te Hulst een bijeenkomst met als doel te komen tot de oprichting van de afdeling Hulst-Honte- nisse van de VVD. Op deze vergadering zal o.m. het woord gevoerd wor den door enkele bekende VVD-vertegenwoordigers. O.a. de heren: ir. D.S. Tuijnman te Driebergen, vice-voorzitter van de VVD, mr. J.F.G. Schlingemann te Goes. Verder dr. H. Bei j er te Biervliet, voorzitter van de Kamercen trale Zeeland, de heer L. Rhijnsburger te Den Haag en L.F.S. de Meijer, gewezen raadslid van de gemeente Sas van Gent. Schoolreis In de krant van afgelopen vrijdag heeft een bericht gestaan over een schoolreisje, dat niet door kon gaan omdat de busonderne ming het liet afweten. Volgens de fa. Maes, vervoersbedrijf uit Sint-Jansteen wordt daar dit bedrijf op aangekeken. Het zou evenwel om een Belgische busonderneming gaan. 9 De inschrijving van wandelaars voor de avondvierdaagse bezo'gde e administrateurs een uurtje zeer intensief uierken. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE- CLINGE Enkele honderden wandelaars zijn gisteravond in Clinge en Kloosterzande op stap gegaan voor de eerste tochten van de traditionele zo- meravondvierdaagsen. Ze trof fen het ditmaal wel: echt zo meravond-weer, dat het wan delen tot een lust maakte. In Kloosterzande gingen rond halfzeven ruim 260 wan delaars van start. In vergelij king met vorig jaar waren er dat ruim zestig meer en opval lend was ook het grote aantal volwassenen. Er kon meege daan worden aan drie afstan den, namelijk de vijf, tien en vijftien kilometer, maar de tien kilometer tocht bleek fa voriet. De eerste wandelingen gingen in de richting van Perkpolder en Walsoorden, meestal dwars door het fraaie polderlandschap. In Kloosterzande was de toeloop zo groot, dat er in het inschrijfbureau, gevestigd in hotel Van Leuven, tussen zes uur en halfzeven flink pootaan gespeeld moest worden. „Het was net zo'n zwaar werk als die vijftien kilometer lopen", verzuchtte een van de mede werkers na afloop. De organi sators toonden zich bijzonder tevreden over de gang van zaken, mede omdat het aantal uitvallers beperkt bleef. De avondvierdaagse in de gemeente Hontenisse wordt, zoals gebruikelijk, georgani seerd door de wandelsportver- enlging Hontenisse, SDO uit Lamswaarde, het gemeen- schapswerk Vogelwaarde en de wandelsportvereniging Bea trix uit Terhole. Elke avond wordt er vanuit een andere plaats gestart. Vanavond zal dat zijn vanaf café Claessen in Lamswaarde, morgenavond vanuit het dorpshuis in Terho le en vrijdagavond vanaf „de Vogel". Daar heeft tot slot ook een bloemenhulde plaats, mu zikaal omlijst door muziek korpsen. Met een fluitsignaal gaf de voorzitter van de wandelsport- vereniging Clinge „Pias- schaert" het startsein voor de zevende avondvierdaagse, waarvan de deelnemers in rij en van drie in de Malpertuus- laan waren opgesteld. On danks het prachtige weer wa ren er slechts 210 wandelaars. Onder de deelnemers waren twee groepen buitenlanders en een groep bejaarden. „Het is voor mij onbegrijpe lijk", zegt voorzitter Plas- schaert, „dat er maar zo wei nig vertrekkers zijn. Het wan delgebied is weer met veel zorg in de rijke natuur van ons dorp gekozen. Het gaat via de Kapelledreef door het ge meentelijk bosterrein naar de Ópperstraat, vandaar gaat het de polder in om tenslotte door de wijk het Zeegat terug in de Gravenstraat te komen naar het gemeenschapscentrum Malpertuus. Op vanavond en vrijdaga vond gaat de tocht door het natuur en bosrijke gebied van de waterleidingsmaatschappij. Op vrijdagavond zal de mu ziekvereniging de wandelaars afhalen aan de Bisschoppen dreef. Vandaar gaat het met muziek door de Gravenstraat naar Malpertuus waar de in' signes uitgereikt zullen wor den. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Donderdag zal de bisschop van Breda, mgr. Ernst, in de parochiekerk van Zuiddorpe 's avonds om 19.00 uur het vormsel toedienen aan alle zesdeklassers uit de pa rochies Axel, Westdorpe en Zuiddorpe. De dienst wordt opgeluisterd door het Zuid dorps schoolkoor. In café De Bolbaan werd een schieting gehouden op de liggende wip met een deelname van 36 schutters. De uitslag was: eer ste hoogvogel plus eerste zij- vogel P. Oosting te Axel. Tweede hoogvogel L. Taal boon, Zuiddorpe. Tweede zij vogel A. Mattheeuwsen, Axel. Meeste kleine vogels Alph. de Meij, Zuiddorpe met 4 stuks. Collecte De huiscollecte met zakjes voor de Nederland se Hartstichting heeft in Zuid dorpe f 146,32 opgebracht. Vrouwen De vrouwenbe- ging van het NKV in Nieuw- Namen zal op 20 juni het jaar lijkse reisje naar Rotterdam maken. Daar staat een bezich tiging op het programma van de V. d. Bergh en Jurgens-fa- brieken. Boerenbond De afdeling Nieuw-Namen van de NCB zal op 23 en 24 juni een rites maken naar Duitsland. Het moet een plezierreisje langs de Rijn, Rudesheim en Bonn worden. 0 Een reproductie van de fanfare in Terhole. (Van onze correspondent) ST-JANSTEEN De jeugdsoos Peace organiseerde voor de eerste keer een fiet- senrally die was opengesteld voor jong en oud. De organisa tie was perfect en de deelna me bevredigend. Tijdens de rally moesten door de deelne mers verschillende opdrachten worden uitgevoerd, hetgeen voor de meesten problemen en strafpunten opleverde. D' prijzen werden in de jeugd soos oip het oude gemeentehuis uitgereikt. Deze werden als volgt behaald: 1 C. van Eek en F. Weesepoel; 2 T. de Wit en R Savooy; 3 H. Mortier en F. de Beule; 4 T. van Eek en P. Baart. (Van een onzer verslaggevers) PAAL Voor de bevolking van Paal komt er waarschijn lijk nog volgende maand een eind aan de angstige onzeker heid, waarin men de laatste jaren in verband met de slech te toestand van de zeedijk ter hoogte van Baalhoek, heeft verkeerd. Het waterschap Huister Am bacht heeft een plan in voor bereiding, dat voorziet in de verhoging van het gewraakte dijkvlak. Het gaat in dit geval om een nood-voorziening, dia moet voldoen tot het moment, dat het Baalhoekkanaal wordt aangelegd. Sinds de waters-, noodramp in 1953 is aan de feitelijke toestand in deze om geving nagenoeg niets veran derd, terwijl bekend was, dat in de dijk verschillende zwak ke plekken voorkwamen. Daarvan was met name da plaatselijke bevolking over tuigd. Men heeft de afgelopen de cennia evenwel met de geva ren van de Schelde leren le ven. Hoe bewust de inwoners van Paal van die gevaren wel zijn mag blijken uit het feit, dat praktisch niemand bij storm slaapt. Men houdt reke ning met een mogelijke dijk doorbraak en bij slecht weer is de mannelijke bevolking meestal wel te vinden aan do haven, totdat het sein „veilig" gegeven kan worden. Op deze gevaarlijke situatie werd voor de buitenwereld enkele maanden geleden da aandacht gevestigd door dijk graaf W. Staal. Hij verklaarde in een bijeenkomst va nwater- schapsprominenten en leden van Provinciale Staten, dat het waterschap de verantwoording voor de veiligheid van de mensen achter deze dijk niet meer wilde nemen. Hij heeft er toen ook op gewezen, 'dat het waterschap een plan had klaar liggen om de dijk te verhogen, maar dat dit niet uitgevoerd mocht worden met het oog op het Baalhoekka naal. Kritiek op de passieve houding van Hulster Ambacht is er de afgelopen weken on der meer uitgeoefend van de zijde van rijkswaterstaat. Door ir. Zuurdeeg werd er op gewe zen, dat het afwijzen van een bepaald plan, het waterschap bepaald niet van de plicht ont sloeg om alternatieve voorzie ningen te treffen. (Van onze correspondent) HULST Het is de 42- jarige Wiliy van Swaal, de enige veteraan van topbiijart- club Marionette, gelukt om dit seizoen het clubkampioenschap te behalen, doordat hij zijn laatste en tevens beslissende partij van zijn naaste concur rent Rogier Bogaerd met groot machtsvertoon wist te win nen. Dit succes betekent voor Willy van Swaal het einde van een goed topbiljartseizoen, want eerder dit seizoen wist (Van onze correspondenten) CLINGE De schutters- maatscliappij „Eendracht en broedermin" heeft op de staande wippen bij C. Wee- maes een schieting gehouden waaraan door 48 schutters werd deelgenomen. Op de eerste wip ging de hoge vogel naar Fr. Lernout uit Nieuw-Namen. De tweede hoge vogel was voor P. Reyns uit St.-Jansteen. De eerste zij vogel ging naar Jos Hiel uit Kloosterzande, de tweede naar J. Leeraert uit Hulst, de derde naar P. Stevens uit Clinge, de de vierde naar P. de Baar uit Graauw. De eerste kal was voor Jo de Vilder uit Clinge, de tweede voor J. Apers uit Nieuw-Namen, de derde voor J. de Vilder uit Clinge en de vierde voor W. de Cock uit Nieuw-Namen. Op de tweede wip gingen de eerste en twee de hoge vogei naar A. de Meyer uit St.-Jansteen en H. Hoop uit Kloosterzande. De zijvogels waren voor Th. Praet uit Nieuw-Namen, Jo de Vil der uit Clinge, Jos Buyse uit Hulst en A. de Meyer uit Sint- Jansteen. De kallen gingen naar P. Stevens uit Clinge, P. Reyns uit St.-Jansteen, Jo de Vilder uit Clinge en E. de Jonkheim uit Kloosterzande. KOEWACHT Aan de za- terdagschieting in café R. Ciapdorp in Koewacht-België werd door 49 schutters deelge nomen. De hoge vogel werd geschoten door G. van Gasse uit Stekene, de eerste zijvogel was voor G. van Damme uit Koewacht en de tweede zijvo gel voor G. de Block-Moerbe- ke. Aan de zondagschieting bij K. van Boven in Koewacht- Zand hebben veertig schutters deelgenomen. De hoge vogel ging naar Jos Coone uit Zuid dorpe. Beide zijvogels waren voor C. de Schepper en Alb. Seghers. beiden uit Koewacht, terwijl de meeste vogels wer den geschoten door A. Ma- theeuwsen uit Axel en R. Bauwens uit Zuiddorpe, ieder vier stuks. Aan de zondagschieting in café G. van Rumste hebben 59 schutters deelgenomen. De hoge vogel ging naar V. de Schepper uit Moerbeke. De eerste zijvogel naar J. Hense uit Axel en de tweede zijvogel was voor A. Martinet uit Koe wacht. De meeste waren voor Roza Sagers uit Axel, vier stuks. Aan de schieting op maan dag, georganiseerd door de schuttelsmaatschappij „Nooit Gedacht" in café i. de Vlieger in Koewacht-zand namen veertig schutters deel. De uitslag: hoge vogel R. Adam uit Koewacht, eerste zijvogel Ch. de Booij uit Zuid dorpe. Tweede zijvogel A. Seghers uit Koewacht. Meeste kleine vogels Carlos de Kind uit Koewacht, vier stuks. Aan de schieting bij J. de Guchteneire op maandag is door 74 schutters deelgeno- De hoge vogel ging naar V. de Schepper uit Moerbeke. De beide zijvogels werden geschoten door O. Saman uit Koewacht, terwijl A. de Guch teneire de meeste kleine vo gels in de wacht sleepte, na melijk vier stuks. NIEUW-NAMEN Aan de schieting, georganiseerd door de schuttersvereniging Willem Tell in Nieuw-Namen, hebben 54 schutters deelgenomen. Op de eerste wip werd de hoge vogel geschoten door Van Overmeiren uit Clinge. De tweede hoge vogel ging naar Van Overstrate, Waregem. De zijvogels waren respectievelijk voor P. Steijaert, Graauw, W. de Cock, Clinge; W. de Cock, Clinge en Bleyenberg uit Nieuw-Namen. De kallen gin gen naar De Letter, Doel, C. Schuddings, Nieuw-Namen; R. Duringhs, Kloosterzande en L. Verstiggel, Nieuw-Namen. Op de tweede wip gingen de hoge vogels naar C. Weemaes uit Clinge en de zijvogels naar L. Vermeulen, E. de Kindt, C. Hageman, R. Thilleman, res pectievelijk uit Nieuw-Namen, Clinge en Nieuw-Namen. De eerste kal was voor L. Ver stiggel, öe tweede voor A. Hoop, de derde voor C. Schud dings, en de vierde voor C. van Roeyen. Marionette al beslag te leggen op het algehele kampioenschap van de Oost-Zeeuwsch-Vlaamse competitie. Naast actief topbil- jarter van Marionette is hij tevens al 10 jaar lid en be heerder van topbiljartclub en café Marionette. Hij behaalde in 1965 voor het eerst het clubkampioenschap en van 1965 tot 1973 wist hij zich altijd bij de eerste drie in het eindklassement te nestelen, maar een eerste plaats zat er toen voor hem niet meer in. Tot zaterdagavond heeft hij dus moeten wachten om voor de tweede keer in zijn topbil- jartloopbaan clubkampioen te worden. Ook de kampioen van het vorige jaar, Peter de Smet, zag zijn theoretische kans op dit kampioenschap zaterdaga vond verloren gaan. Met 02 moest hij in Willy van Swaal zijn meerder erkennen. De uitslagen van de zaterdaga vond gespeelde laatste vier partijen zien er als volgt uit: Peter de Smet - Willy van Swaal 02, Rogier Bogaerd - Willy van Swaal 0—2, R. Bo gaerd - E. Bogaerd 1—1, G. van Damme - E. Bogaerd 0 2. De volledige eindstand van het clubkampioenschap ziet er als volgt uit: 1 W. van Swaal 2 verliespunten, 2 R. Bogaerd 6 verliespunten, 3 en 4 J. van Delft en P. de Smet met ieder acht verliespunten, 5 en 6 E. Bogaerd en Th. de Cock met ieder negen verliespunten, 7 Th. Witte 12 verliespunten, 8 H. de Vos 13 verliespnt., 9 en 10 G. van Damme en J. van Vlierberghe 14 verliespnt., 11 ti. van Mol 15 verliespnt. Kampioen Willy van Swaal zal vermoedelijk zaterdagavond zijn beker in ontvangst kun nen nemen.

de Stem | 1973 | | pagina 7