iper-Goes ££ifinn Waterschap akkoord met verbetering van Schenkeldijk Exploitatietekort Hulster sporthal sterk verminderd PROGRAMMA BRADERIE TERNEUZEN Veel animo voor kermisschieting in Hulst AVONDVIERDAAGSE HONTENISSE WORDT WEER GROOTS FESTIJN r Pauluspolder bol van de brudoften j AANTREKKELIJK GEHEEL BURGEMEESTER AXEL WIL WATERZUIVERING IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN CENTRALISEREN Scholieren I.o. Kapellebrug en Steen geven een ontspanningsavond E VL1SS1NGEN ng openbare wringen stad streek 1 lealer eland iCOTHEEK VOND ,De Koning van Engeland' 9e succesweek 1 BEGIN UNIEK Scholieren van Heikant, Steen en Kapellebrug hielden rally Nieuw-Namen „Door Sport Fit" ging op reis Bij toekennen zuiveringstaak aan waterschappen Sint Jansteen E. Hendriks 25 jaar bij onderwijs Bij Fabie traden 94 schutters aan PROGRAMMA SCHIETINGEN KOEWACHT Supermarkt geopend Vrijdag 8 juni 1973 IE VAN ADVIES 4D VOOR: 1973 om 17.00 uur 1973 om 19.30 uur en jeugdzaken 1973 om 17.00 uur I en milieuhygiëne 1973 om 18.30 uur en 973 om 19.30 uur 1973 om 19.30 uur de leden van de kom- ken liggen gedurende e geopend is (van 8.00 ■an 13.30 uur tot 15.00 van het stadhuis ter Je kommissie voor het in het Politiebureau, ige vergaderingen wor- ïouden. vrij toegankelijk. t 18 Tel. 01100-5103. - STAR - HOBBY cht om uw keuze te be- a. 10.00 uur. En wij zijn ran reparatiebedrijf voor ♦44-F+-M-4+44 ran Sint Maarten ande (bij Grijpskerké) met film door de k Voorzitter: tMSTIGE TAAK VAN DE HEEMSCHUT" ƒ3,— bij Muziekh. mme, Muziekh. Wagen- Hossel en Versteege en s aan de kapel. .++++++++-K+-Hf+t -+♦+++++-M-44+++++ tuurspreiding Zeeland Middelburg, tel. (01180)271 +-M-f 4+-H++ aat 8 - Telefoon 5027 IJD AG AVOND FRISDRANKEN f 0,65 (Van een onzer verslaggevers) AXEL De algemene ver gadering van het waterschap Axeler Ambacht is gistermid dag tijdens een bijeenkomst in ne Halle" in Axel akkoord eeeaan met het plan om de Schenkeldijk in de gemeente Terneuzen over een aistand ean 525 meter te verbeteren Een groot deel van de Schenkeldijk tussen de Hui: senspolderweg en de Ouden dijk is in 1970 al verbeterd. In verband met de op dat mo ment in voorbereiding zijnde plannen tot dijkverzwaring- werd de verbetering van het resterende deel van 525 meter uitgesteld. De dijkverzwaring is inmiddels in uitvoering. Door het zware verkeer is het wegdek voor wat deze 525 meter betreft vernield. De nieuwe weg zal niet volgens het oude tracé worden verbe terd, maar worden aangelegd op de hoogte van de bestaande dijkskruin. De totale verbeteringskosten worden geraamd op 177.000 gulden. Op grond van de „wet uitkeringen wegen" kan in de werkelijke kosten een subsidie worden verkregen van vijfen zeventig procent. Alleen de heer Onghena had bezwaar te gen het voorstel. Hij was ook tegen een voorstel inzake sala rismaatregelen waiterschaips- personeel. De heer Onghena vreest als gevolg van de stij ging van personeelskosten een dijkgeschotverhoging. Een der gelijke verhoging vindt hij on aanvaardbaar, zolang de prij zen voor landbouwprodukten niet stijgen. Gelijke bezwaren bracht de heer Onghena ook in tijdens de algemene vergadering van vorig jaar en dat was de re den dat hij het ditmaal hield hij een korte toelichting. Overi gens stond hij alleen met zijn bezwaren. Daarom werd er over de voorstellen ook niet gestemd. (Van een onzer verslaggevers) HULST De Hulster Sporthal Den Dullaert heeft de af gelopen vijf maanden naar schatting zesendertigduizend bezoekers verwerkt. Dat is ten opzichte van het vorige seizoen een stijging van tien tot vijftien procent. Mede als gevolg van de gunstige bezetting kon het exploitatietekort met dertig procent worden teruggebracht ten opzichte van de periode 19711972. BIOSCOOPGEBOtW HULST - Tel. 01140 -1 Volgens sporthaldirecteur H. de Gucht zijn de cijfers in de begroting van 1973 nog gunsti ger. Voor hem alle reden tot tevredenheid. De sporthal is momenteel nagenoeg volge boekt. Overdag maken er twee lagere scholen en de levens school gebruik van en in de avonduren is de accommodatie verhuurd aan verschillende verenigingen. Hoewel de hal In principe een streekfunctie heeft komt ongeveer 90 pro cent van de gebruikers uit de gemeente Hulst, aldus de heer De Gucht. Den Dullaert" heeft er sinds I de in gebruikname ongeveer drie jaar voor nodig gehad om tot deze volledige bezetting te komen. Het intensieve gebruik heeft tot gevolg gehad, dat er voor bijzondere evenementen, i de „Vader Abraham [Show" geschipperd moet wor den met de vaste huurders. „Maar dat geeft gelukkig nooit I problemen", aldus de heer De I Gncht. „We hebben alle mede werking van de betrokken verenigingen". Overigens is I het eind van de stormachtige ontwikkelingen nog lang niet I in richt. Volgens het commentaar van de heer De Gucht is het nog maar een begin en zal dit centrum van verenigingsactivi teiten pas helemaal goed gaan draaien zodra het in aanbouw zijnde, aangrenzende gemeen schapshuis gereed is. „Ik zie j voor dat sociaal-cultureel cen trum eenzelfde positieve ont wikkeling als voor de sport hal, al zullen we er uiteraard rekening mee moeten houden, dat we ook voor het nieuwe gedeelte een aanloopperiode nodig hebben. Hoe lang die zal duren valt nu nog niet te b»- I zien". Het nieuwe sociaal-culturele centrum moet medio december gereed zijn. Het zal dan naar schatting 2,2 miljoen gulden gekost hebben, maar daarvoor jnjgt de Hulster bevolking öan ook een accommodatie die wiek is voor Zeeuwsch- v laanderen. Behalve de sport- jal en het culturele centrum Sgen dan dicht bij elkaar: de sportvelden, het openlucht- l zwembad, mogelijk in de toe- j Komst nog aangevuld met een °™dekt zwembad. Van het gemeenschapscentrum is het bedoeling, dat het helemaal KMtegreerd wordt in „de Dullaert-wijk". Zo zal er een postagentschap komen en wordt er nog gedacht aan an dere vormen van dienstverle ning. Bijzonderheid is voorts, dat bij de bouw zoveel mogelijk rekening wordt gehouden met gehandicapten en invaliden. Er wordt gedacht aan het plaat sen van brede deuren. Toilet ruimten en ingang zijn al op het bezoek van gehandicapten berekend. De heer de Gucht: „van de ene kant wordt er op aangedrongen om hier zoveel mogelijk activiteiten te ont plooien. Van de andere kant zijn er stemmen, die de zaak wat willen afremmen. Ik ben er voor om hier alleen activi teiten te organiseren, waarmee men bij de plaatselijke hore cabedrijven niet terecht kan". (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Drie- entwintigploegen van twee en drie leerlingen uit de zesde klas van twee basisscholen uit Sint-Jansteen en de basisscho len van Heikant en Kapelle- brug, hebben een fietsenrally gehouden. Onderweg moesten verschil lende opdrachten uitgevoerd worden. De afstand was vijf tien kilometer. De door het verbond Veilig Verkeer Ne derland, afdeling Sint-Jan steen, beschikbaar gestelde vijf prijzen, werden als volgt gewonnen. 1 Marie José der Weduwe, Daesy Swinne en In- grid Weemaes van de St.. Aloysiusschool in Sint-Jan- steen; 2 Eric Ferket, Ronny de Saegher van de Gerardus Ma- jellaschool uit Heikant; 3 Bea van den Bogaert, Ine de Koek van de Mariaschool in Sint- Jansteen; 4 Vivian Schelfhout en Patricia Herrewegh van de St.-Josephschool in Kapelle- brug; 5 Ludwig van Water schoot van de St.-Aloysius- school en Jan Hendrickx van de Mariaschool in Sint-Jan- steen. MET TOf^HUUW>»WW rogS^5S$ HANS BOSKAMP WA MUZ» CAMERA JAN DE regie r<inirrminr"" wn"IQNI «DtBAWflW. Aanvangstijden vrijdag 8 jw»1 Zaterdag 9jitfur 4 uur - 6-8# eI Zondag 1° J^'or 4 uur - 6-30 en 9 Maandag 4 uur - 6.30 en Dinsdag 12 Jnm aPr Woensdag 13 3uni Kinderen niet toef*1* 111 ce" onzer verslaggevers fAULUSröLDER Het semeen?e HPa.Uluspoldcr de dag M i„ -°1. lsse zal zater- 'SteUiK b0' staan de bij S S Centraal daar- «aarvaiwr ,ne bruidsparen, djltis wee deze maand Xuw£ een 'aar öin ectópaa?teAdaR 16 4Vni is het de pniL. B9rm"Haulez aan jaar 111 Bauluspolder wordt I f^ouwd. Dit feest van 7eoi Wj ca^é Wa' "aarde n» .ln Vogel- l6-00 tot llnnreceptle is van er een mi, ,en voora* is 0In 15.00 u dankbaarheid Kroes IIS- de Meyer- gouden huJLra, F °uni het laurant «e\1JKsfeest in zfAi,j t Voskp ir> fouden naar i,V" e MarLfePA-i^0?4nachtlg °P ln De receptie 1,011 tot I8.oo u £ehouden vaD in Hulst. Het Op 4 juli is het echtpaar C. Mannaert-De Dijcker, even eens woonachtig aan de Pol derweg, vijftig jaar getrouwd. Dit feest wordt gevierd in ho tel Van Leeuwen in Klooster- zande en de receptie is van 17.00 tot 18.00 u. Voor het feestcomité van Pauluspolder zijn deze huwe lijksfeesten aanleiding ge weest om een feestavond op touw te zetten, die op 30 juni zijn beslag moet krijgen. Het feest is bedoeld voor de buurt bewoners en wordt ook in sa menwerking met deze mensen georganiseerd. Het is de be doeling, dat op de dag van iedere bruiloft een cadeau wordt aangeboden. Volgens het feestcomité belooft het eind deze maand een gezellige bedoening te worden in het anders zo rustieke Pauluspol der. Om de plannen financieel te kunnen verwezenlijken hebben de mensen onder el kaar een flink bedrag bij el kaar gebracht Het kanon aan de Noord straat dat vorig jaar een be langrijke rol speelde bij de openig van de Braderie. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De traditi onele Braderie in de Terneu- zense binnenstad, die elk jaar duizenden bezoekers trekt, be looft van woensdag 20 tot en met zaterdag 23 juni weer een bijzonder aantrekkelijk evene ment te worden. Het organisa tiecomité heeft in samenwer king met de VVV, de stichting De Vliegende Hollander, het HCT en het SKW een geva rieerd programma samengesteld dat elk wat wils zal bieden. De officiële opening van de Braderie 1973 gebeurt op woensdag 20 juni a.s. om 14.00 uur door burgemeester J.C. Aschoff van Terneuzen en burgemeester J. Cols van de Belgische gemeente Mol. Na een rondgang van de genodig den langs de braderiekramen volgt een receptie in de Bur gerzaal van het stadhuis. Op de eerste braderi-edag zijn er verder een standwerkerscon cours op de Markt, een spel van De Vliegende Hollander voor kinderen van 6 tot 12 jaar (een soort zeskamp), een poppenkastvoorstelling in Por- gy en Bess voor kinderen tot 6 jaar en een carillonconcert door mevrouw Moerdijk-Van der Swalm op de reizende bei aard op de hoek van de Noordstraat en de Vlooswijk- straat. De Vliegende Hollander in hoogsteigen persoon zal vanaf 14.00 uur een rondgang over de braderie maken. Deelne mers aan de wirikeliersacties kunnen tal van prijzen winnen waaronder een vliegreis voor twee personen naar Spanje, beschikbaar gesteld door het reisbureau Reburo. De jeugd zal tussen 2 en 3 uur op ijsco's worden getracteerd. Verder treden op de Piratenk-apelen de drumband Irene met majo- Actiecomité Het actieco mité Nieuw-Namen heeft gis teravond tijdens een bijeen komst in zaal Thilleman aan vertegenwoordigers van ver schillende verenigingen ver slag uitgebracht van het ge sprek met b. en w. van Hulst. Dat gesprek heeft enige tijd geleden plaatsgehad en ging over de grieven, die het actie comité door middel van een petitie kenbaar had ge maakt. retten. Op de tweede braderie dag maken de kinderen van de kleuterschool aan de Schoolweg gestoken in zelfge maakte kostuums, een feeste lijke rondgang over de brade rie. Om 15 uur is er een caril lonconcert aan de Van Steen bergenlaan. Om 16 uur begint een kinderfilmfestival in het patronaatsgebouw v. d. jeugd van 6 tot 12 jaar. Om 19.00 uur geeft de heer Tammrnga uit Kattendijke een carillon concert aan de Van Steenber genlaan. 's Avonds zorgen de Piraterikapel en de harmonie uit Zaamslag met het majoret- tenipeloton uit Hoek voor de muzikale opluistering. Op de derde dag is er opnieuw een carillonconcert op de reizende beiaard en wel om 2 uur op de hoek van de Kersstr-aat en de Noordstraat.'s Avonds om 7 uur maken de harmonie uit Sluiskil en het eerste Terneu- zense majorettenpeloton een rondgang door de binnenstad. Om 19.00 uur begint ook een popfestival in het Paitronaats- gebouw met medewerking van de groepen Silence en Persifie Sound. Zaterdag 23 juni, de laatste braderiedag, is er een kinder kennis op de Markt. Om 11.00 uur start de ticker tape-para de, waaraan meewerken de or kesten Ochtendchloor uit Bre da, de Long River Jazzband uit Middelburg en The Fondy Riversidebullet Band uit Aartselaar. Om 11.30 uur wordt het eerste Schelde Jazz festival op de Max-kt geopend. Om 14.00 uur volgt de opening van de jachthaven van de wa tersportvereniging Neuzen. Om 13.30 uur maakt de har monie De Vliegende Hollander met eigen majoretten en de drumband met majoretten van de Vriendenkring uit Mol een rondgang door de stad. De po nyclub De Haringruiters uit Biervliet geeft om 15.00 uur een demonstratie bij het stad huis. Om 15.00 uur is er een carillonconcert op de hoek van de Korte Kerkstraat en de Noordstraat. Het geuzenvendel uit Biervliet begint om 16.00 uur een show en zal een mars door de binnenstad maken. Di verse orkesten werken zater dagavond mee aan het grote bal op de Markt dat om 19.00 uur begint. In Porgy en Bess treden op de sluitingsavond van de Braderie op The South Jazzband uit Tilburg. The Jeg- pap New Orleans Jazzband, Cotton City Jazzband en enke le andere orkesten. (ADVERTENTIE) Grote Markt 25 Breda (Van onze corresnondentl SINT-JANSTEEN De gymnastiekclub „Door Sport Fit" maakte met praktisch alle damesleden een buitenlandse reis. Per autobus werd via Sluis gereden naar Brugge, waar het Dolfinarium en het Boudewijnpark werd bezocht. Vervolgens werd langs de kust naar Adinkerke gereden, waar het Melipark werd bezocht en vervolgens naar Veurne waar gelegenheid werd geboden een dansje te maken. Via Gent en Sint-Niklaas werd de terugreis ondernomen. AXEL Burgemeester M.K. van Dijke van Axel wil, dat het technische appa raat, dat de waterschappen nodig zullen hebben als ze worden belast met de taak van de waterzuivering, ge vestigd wordt in Zeeuwsch- Vlaanderen. Het zou onder gebracht worden in het voor malige gebouw van de Wa termaatschappij Zeeland in Terneuzen. De heer Van Dijke heeft deze suggestie gistermiddag gedaan tijdens de algemene vergadering van het water schap „Axeler Ambacht" in „De Halle" in Axel. In zijn betoog wees hij er tevens op, dat een herindeling van het Zeeuwsch-Vlaamse water schapswezen in de nieuwe constellatie wenselijk zou zijn. Hij informeerde bij het Axelse waterschapsbestuur naar hun standpunt in deze kwestie. Waarnemend dijk graaf G.C. van Haalst moest meedelen, dat een dergelijk standpunt er nog niet was, maar dat het bestuur zich daarover wel spoedig zou be raden. De heer Van Dijke bleek overigens nog meer wensen op zijn lijstje te hebben. Hij was er voorstander van om bij het toekennen van de zuiveringstaak aan de water schappen bij het laboratori um van de watermij in „De Braakman" in te schake len. Volgens de heer Van Dijke staat vast, dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen een goed geoutilleerd laboratori um moet komen, waarop de waterschappen een beroep kunnen doen. Dat Zeeuwsch- Vlaanderen te afgelegen zou zijn om er het overkoepelen de technische apparaat van de Zeeuwse waterschappen te vestigen, wees hij bij voorbaat van de hand. „In Zeeuwsch-Vlaanderen woont een derde van de bevolking van Zeeland. Als niet voor één keer een cen trale zaak in Zeeuwsch- Vlaanderen gevestigd zou mogen zijn, dan zag het er hier voor ons slechts uit", zo meende hij. Bovendien, aldus de heer Van Dijke, betekent de vestiging van het tech nisch apparaat in Zeeuwsch- Vlaanderen, het scheppen van een aantal arbeidsplaat sen. Met betrekking tot de her indeling van het Zeeuwsch- Vlaamse waterschapswezen merkte hij op: „Als de wa terschappen met de zuivering worden belast en het is niet zo vreemd om dat aan te nemen dan is er een grote bestuurskracht nodig om de ze taak goed uit te voe ren". Fietsenrally De jeugdsoos Peace houdt zaterdag 9 juni een fietsenrally. Hieraan kan door jong en oud worden deel genomen. Gestart wordt om 13.00 uur aan de soos, die te vinden is in het oude gemeen tehuis te Sint-Jansteen. De prijzen worden zo snel moge lijk na afloop van de rally in de soos uitgereikt. Biljartwedstrijd De bil jartclub De Steense Carambo le, gevestigd in café De Kroon, heeft een biljartwed strijd van de Terneuzense bil jartclub La Belle Vue verlo- i-en. De individuele uitslagen waren als volgt: Belle Vue: C. van Eek 25 car. J. van Tiel 154 car., J. van Moorter 31 car., L. de Rooij 22 car., G. de Krijger 65 car., G. den Doel- der 43 car., J. Koch 36 car., W. Verhage 49 car., M. van Tiel 43 car. Steense Carambole: J. de Potter 44 car., R. van Gae- ver 39 car., F. Braem 13 car., F. Schram 27 car., A. d'Hooge 90 car., W. van de Velde 32 car., A. Wesepoel 56 car., G. Pieters 27 car., P. Aerts 28 car. De leden van Steense Ca rambole maakten 356 caram boles, hun Terneuzense tegen standers in totaal 468. (Van onze correspondent) WESTDORPE De heer E. Hendriks, hoofd van de Sint- Josephschool in Westdorpe, herdenkt vrijdag 8 juni het feit, dat hij 25 jaar onderwij zer is. Hij is sinds 1956 hoofd van de Westdorpse school. Ter gelegenheid van het ju bileum biedt het schoolbestuur de heer Hendriks een receptie aan in de zaal van Het Oud Raedhuys die gehouden wordt van 17.30 tot 18.30 u. Vrijdag avond zal de muziekvereni ging „Eikels worden Bomen" de jubilaris, die tevens voor zitter van deze muziekvereni ging is een muzikale hulde brengen. (Van onze correspondent) KAPELLEBRUG Aan de schieting in zaal Fabie bij Cyr. de Kind is door 94 schut ters deelgenomen. Op de eer ste wip werd de hoge vogel geschoten door W. Buijs in De Klinge. De eerste zijvogel ging naar L. Dullaert in Sint-Pau wels. Op de tweede wip ging de hoge vogel naar R. Gelder mans in De Klinge. De eerste zij vogel was voor J. van Eet- velde uit Sint-Pauwels en de tweede voor W. Buijs uit de Klinge. (Van onze correspondent) HULST Ter gelegenheid van mei-kermis werd in ca fé Seraph. Blommaert te Hulst een tweedaagse kermisschie ting gehouden op de liggende wip. Zoals gewoonlijk waren de Belgische schutters weer goed vertegenwoordigd. Aan de schieting op de eer ste dag namen niet minder dan 61 schutters deel. Er werd geschoten op twee wippen. De uitslag was als volgt: Wip 1: de hoogvogel was voor J. Hemelsoet te Sluiskil, de eer ste zijvogel ging naar J. Heij- ne te Axel, de tweede zijvogel naar E. Boussen te Kapelle- brug. De meeste kleine vogels waren voor P. Reyn te Kapel- lebrug, hij schoot 4 stuks. Wip 2: de hoogvogel werd geschoten door W. van de Walle te Kemzeke Paal, Bel gië, de eerste zij vogel door V. de Vos te Hulst, de tweede zijvogel was voor A. Mahu te Lamswaarde. Het hoogste aan tal kleine vogels, 3 stuks, werd geschoten door Jos As- selman en A. van Giesen, bei den uit Hulst. Aan de tweede kermisschie ting namen 34 schutters deel. Hier werd geschoten op een wip. De uitslag: de hoogvogel werd geschoten door E. Bous sen te Kapellebrug, de eerste zijvogel was voor E. Rietjens te Heikant, de tweede zijvogel ging naar J. van Dorsselaer te Kapellebrug. Het hoogste aan tal kleine vogels, 4 stuks, werd geschoten door J. de Blok te Heikant. (Van onze correspssdent) KOEWACHT De agenda voor sehietingoo ziet er voor de komende oagen als volgt uit: zaterdag 9 juni schieting bxj G. van Rumste, aanvang 15 u. Zondag 10 juni schieting in café Netty te Koc.'achi-Zand, aanvang 15.00 u. Zondag 1(1 Iuiu schieting bij R. Clapdorp, aanvang 15.0Ó u. Maandag 11 juni schieting bij Jac. de Vlie ger in Koewacht-Zand, aan vang 15 u. Maandag 11 juni, schieting bij J. de Suchtenei- re, aanvang 15.00 us (Van onze correspondent) HULST Gisteren is su permarkt Van Vooren aan het Europaplein in de Wijk Den Dullaert te Hulst officieel geo pend. Voor de bewoners van de buurt betekent deze nieu we vestiging een hele vooruit gang. Tot op heden was in de Dullaertpolder slechts een houten noodwinkel van Van Vooren gevestigd. Nu hebben zij echter de beschikking over een volledig supermarktassor timent. De nieuwe supermarkt heeft een bebouwde oppervlakte van 510 m2, waarvan 300 m2 winkelruimte. Bij de bouw van supermarkt Van Vooren is men uitgegaan van wat de consument in de wijk wenste. Daaraan heeft men zoveel als financieel en economisch mo gelijk was, voldaan. Tijdens een zeer druk be zochte receptie kwam onder andere wethouder J. Stolte een kijkje nemen in de nieu we vestiging. Klapstuk van de openingsviering waren gisteren avond optredens van het Ti- rolerorkest de „Holzhacker- bub'n" en het Vossen Majoret- tenneloton. (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN De eerste tot en met vijfde klas sen van de Mariaschool in Sint-Jansteen en de basis school in Kapellebrug zullen de ouders van de leerlingen vanavond (vrijdag) een ont spanningsavond bezorgen. De amusementsavond begint om 19.30 u. en wordt gehou den in het verenigingsgebouw van Sint-Jansteen. Er wordt onder meer ook medewerking aan verleend door de ballet groep onder leiding van zuster Marie-José uit Zuiddorpe. Op het programma staan voort» zang. dans en toneel. (Van onze correspondent) HONTENISSE Volgende week vindt een groot wandel- gebeuren plaats in de gemeen te Hontenisse. Dan wordt na melijk (van 12 t.m. 15 juni) de traditionele avond-vier daagse van Hontenisse gehou den. Het worden vier avonden wandelen langs de mooiste plekjes van de gemeente Hon tenisse met zijn oude dijkjes, grachtjes en slootjes. Dit wandelevenement wordt georganiseerd door de WSV Hontenisse (Kloosterzande) in samenwerking met de WSV Beatrix (Terhole), WSV SDO (Lamswaarde) en het gemeen- schapswerk Vogelwaarde. Gezien het elk jaar steeds toenemende aantal deelnemers (vorig jaar waren het er meer dan 200 waaronder heel wat Belgen;, verwachten de orga nisators weer veel waindel- sportliefhebbers, vooral als het weer wat mee wil werken. De heer J. Tielman, voorzit ter van de WSV Hontenisse, is bijzonder hoopvol. „Normaal wordt een dergelijk evene ment plaatselijk georgani seerd, zegt hij, maar wij doen dat niet. Bij ons komen de deelnemers elke avond in een andere omgeving te wandelen, waax-door zij praktisch de mooiste plekjes van de ge meente Hontenisse zien". Met enige tx-ots vertelt de heer Tieleman dat zelfs in het ANWB-boek over het toerisme itx Zeeland, lovend over het jaarlijks wandelsportevene ment in Hontenisse geschreven wordt. Zo staat er onder ande re: „Het gehele territorium van de gemeente Hontenisse is een lust om te wandelen". Per avond moeten 5,10 of 15 km worden gelopen. De 5 km is in deze speciale avondvier daagse ingelast teneinde ieder een, van jong tot oud, in de gelegenheid te stellen mee te kunnen lopen. Voor diegenen die de avondvierdaagse xiitlo- pen zijn er zoals steeds fraaie medailles beschikbaar. Dinsdag vertrekken de deel nemers vanaf hotel Van Leu ven te Kloosterzande, waar van 18.00-18.30 uxxr de in schrijving plaats vind. Woens dag wordt er gewandeld in de omgeving van Lamswaarde met als vertrekplaats het ge meenschapshuis de Luifel en donderdag is het de beurt aan Terhole waar eveneens wordt gestart vanaf het gemeen schapshuis aldaar. De laatste avond vindt op het recreatieoord „De Vogel" te Hengstdijk weer de glorieu ze intocht plaats (met onder weg een grootse bloemenhulde voor de stoere tippelaars). El ke avond wordt om 18.30 uur gestart. Voor de leden van de actie ve WSV Hontenisse, die reeds een druk programma hebben afgewerkt, bx-eekt opnieuw een drukke tijd aan en voor hen is het nog heel veel waix- delen geblazen. Zaterdag a.s. nemen zij deel aan wandel tochten in Lamswaarde. Dan is er volgende week de avond vierdaagse en die zaterdag wordt in Vlissingen aan een wandeltocht deelgenomen. üM

de Stem | 1973 | | pagina 7