Weer duel tussen Sigmans en Decoster STERK PROFVELD IN HANSWEERTSE KOERS Titel voor Frans v. Waterschoot STERKE PLOEGEN NAAR KLOETINGE Ria Maas met Jerano op de eerste plaats Succes voor Huibrechtse in wedvlucht Wemeldinge heeft nieuw sportcomplex Robert bij de troeven Met Bal, Priem en Ko Blok Toernooi van GDVV Kanshebbers tevalatie d'Hooghe voetballer van het jaar sport Vrijdag 8 juni 1973 19 MOTORCROSS STEKENE MET ALLE GOEDE TOPCOUREURS (Van onze sportmedewerker) STEKENE Het anders zo rustige Belgische dorpje Ste- kene, in het Vlaamse land op enkele kilometers van de Nederlandse grens zal zondag 10 juni (eerste pinksterdag) weer helemaal in het teken staan van de moorcross. Dan zal om 13.00 uur de 26ste „Internationale Motorcross der Gelaagputten" van start gaan. Stekene zal dan weer be volkt worden door tienduizenden motorcrossliefhebbers, uit België en Nederland, vooral uit Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord-Brabant. Stekenen heeft dit te danken aan het feit dat het organiserend comité steeds de beste rijders van de wereld contracteert. De vele liefhebbers die steeds deze internationale motorcross bezoeken, weten dan ook dat het een topeveme- ment op motorcross gebied te wachten staat. Een motorcross met een internationale bezet ting die men buiten de Grand Prix vrijwel niet meer te zien krijgt gedurende het hele sei zoen. De motorcross der Ge laagputten mag dan ook gerust gerekend worden tot de grootste van Belgi:. Secretaris van de organiserende vereni ging AMS Stekene, de heer Troch: „Voor Stekene is er geen andere keus. Het publiek dat sinds jaren de motorcross in Stekene als de grootste van België ziet, neemt geen genoe gen met coureurs van de tweede rang. Vandaar dat we kosten nog moeite gespaard hebben om de top te brengen. Als men bij de internationa len, en dit zowel in de 250 cc als in 500 cc klasse de deelne merslijsten bekijkt, is men daar dan ook volledig in ge- met van schiftingsreeks 250 cc, eveneens de aanvulling noig zes renners. Zo komen de toprenners, vier keer in actie, wat voor de toeschouwers uniek te noemen is. Bij de senioren 500 cc hebben zo'n 30 renners ingeschreven, en bij de junioren 500 cc zijn er dat ruim vijftig. De eerste wed strijd, een schiftingsreeks voor junioren gaat om 13.00 uur van start. Roger Decoster, de man die in de 500 cc-klasse felle strijd zal leveren met Frans Sigmans. Niet minder dan vijfenzestig internationalen komen aan de stat, en de grootste troef in de 250 cc klasse is hier onge twijfeld de Belgische en tevens al verschillende jaren wereld kampioen Joel Robert. Voor België zullen in deze klasse aan de start komen, Sylvain Geboers, Jef Teeuwissen, Van Veldhoven, De Roover, Van Loon, Van de Broeck, Vermee- ren, Rahier en de opkomende sterren Mingels en Laquaye, Dit zijn de voornaamste deelnemers im de 250 cc klasse van de Belgische renners, die het zullen moeten opnemen te gen een sterk keurkorps bui tenlandse deelnemers. De voornaamste hiervan is ongetwijfeld de Duitser Adolf Weil, die gesteund zal worden door zijn landgenoten Maisch en Bauwer. Ook de Nederlan ders Van der Sluis, Lammers en Karsmakers, op het laatste moment nog gecontracteerd, zijn in dit elite gezelschap ze- I ker niet kansloos. In de 500 cc klasse zal het felle duel van Belgische topman Roger De coster en onze landgenoot ïranske Sigmans de boventoon voeren. Die hevige strijd heb- de motorcrossliefhebbers enkele weken geleden in Axel ook kunnen zien. Voor Neder land komen in deze klasse verder aan de start, Gerrit Wolsink, Peter Willems, Tiny van Erp en Harry van Erp, allemaal klinkende namen. v»ral Sigmans, Wolsink en •an Erp zijn in de motor- sportwereld renners van grote klasse. De Duitse deelnemers rijuhier: Werner Schutz, Her- Schmitz en A. Lorre, ren ters die zeker tot de kansheb- ien ®erekend mogen wor- De grote revelatie van dit «r is ongetwijfeld de Ameri- ^m lmi Pomery. Hij schreef en tlü I?.1,,en|cele Grand Prix1 de !o°!1"!ende v°oraanstaan- De w^ïni n °P zijn naam. zullpni,.n deelnemers een po moeten opnemen te- roureuH'- j"" van Belgische Dat H ïn eze 500 ec klasse, de imf orSanisators hiermee eehiuld Tl Stekene hebben uitieg oef geen nadere tarnen 1wtS Aeer in Bel" maai "eze toppers vietr- Sloor* de W« hebben ontwikkeld66" meuw systeem Tr°oh Om l3lgt d? heer eerste uur kom* de 25« cc ïfn^ngsreeks in de eerste daa^6, 611 de twintig S«Sto?* p?s de veer- l!«l cc WVM seWftingsreeks 25« de finale zes rennl Unnen dan den die S gfP^atst wor- 'eden hotof oefentijden ge- St de 0m 14'15 uur cc klatco sreeks in de ^to S T de be"rt. De de hiervan komen de veatienet alf aanvul" eertren eerste van de (Van onze sportmedewerker) HANSWEERT De twin tigste wieilerronde van Hans weert op Tweede Pink sterdag brengt dit keer zo wel profs als amateurs aan de start. Het wielercomité in dit kleine plaatsje is er in geslaagd om zowel bij de amateurs als bij de profs een sterk rennersveld aan te trekken. Bij de beroepsrenners werd hiervoor een beroep gedaan op Jan Janssen die de contracten afsloot en de namen die op het programma prijken liegen er dan ook niet om. Bij de vertrekkers bevinden zich onder andere Henny Kui per en de Zeeuw Cees Bal die in dit voorseizoen beiden reeds tot goede resultaten kwamen. Present zijn ook de nationale kampioen Tino Ta bak, Leo Duyndam, René Pij nen, Jan van Katwijk, Cees Stam, Gerard Vianen en Harry Janssen. Verder brengt Kela-Tapijt 2ijn voltallige ploeg in het strijdperk dus met bekende namen als Harm Ottenbros, Jos van der Vleuten, Jan Ser- penti, Evert Dolman en Klaas Balk. Ook de Frisol-ploeg geeft acte de presence met in hun midden de Zeeuwen Cees Priem en Ko Blok, Henk Ben jamins en Wil de Vlam. De Ronde van Hansweert krijgt tevens een internatio naal tintje met de Belgen Ro giers, Ronsmans, De Busscher, De Bal en Peelman. Ongetwijfeld een voor Zee land uniek veld profs dat ga rant staat voor een massale belangstelling. Vooral de Zeeuwse fans van Cees Priem, Cees Bal en Ko Blok zullen met argusogen de verrichtin gen van hun favorieten vol gen. De profs (41 in getal) ver trekken om kwart over drie en moeten 100 kilometer af leggen. Om 13.00 u. beginnen de amateurs aan hun 80 kilo meter. De Zeeuwse rivalen Jan Raas, Toine van de Bun der en Wim de Waal kunnen dan hun prestige weer wat opvijzelen. HULST Jo Schout ,de talentvolle atleet van de Hul- sterse Atletiekvereniging, die enkele weken geleden het Zeeuws record op de 3000 me ter nog wat scherper stelde, verbeterde tijdens atlethiek- wedstrijden in Vught het Zeeuws record op de 1500 me ter. Hij liep de afstand nu In een tijd vain 3.55,8 minutten De tijd van het oude record dat eveneens op zijn naam stond bedroeg 3.59.0 mi nuten. (Van onze sportmedewerker) ST-JANSTEEN Tijdens een feestavond van het A-ju- niorenelftal van de voetbalver eniging Steen, die plaatsvond in café Merckx in St.-Jan- steen, is M. d'Hooghe gekozen tot voetballer van het jaar. Hij behaalde in totaal 207 punten, en dat was twee meer dan T. van der Veeken die tweede werd. J. Sturm eindigde op de derde plaats met 203 punten. De winnaars ontvingen een fraaie medaille terwijl d'Hooghe in het bezit kwam van de wisselbeker die hem door de voorzitter van de jeugdcommissie de heer J. Weesepoel werd overhandigd. Na afloop volgde nog een ge zellige feestavond voor het A-j uniiorenteam. (Van onze sportmedewerker) GOES Zaterdag houdt de Goese damesvoetbalvereniging (GDW) een groot toernooi op sportpark „Het Schenge" in Goes, waaraan tien clubs zul len deelnemen, hoofdzakelijk van buiten de provincie. Bij hen bevindt zich Bloem hof (kampioen van Zuid-Hol land), KFC '71 (kampioen van het district Delft) en de kam pioen van Brabant FC Bavos uit Bakel. De andere deelne mende clubs zijn SC Kotten (Winterswijk), Vlissingen RCS (Souburg); Kapelle, ZBVH (Zuid-Beyerland), ADO (Den Haag) en GDW (Goes). De aanvangstijd is half tien. Er wordt in twee poules gespeeld. De finale be gint om kwart over vier. (Van onze sportmedewerker) GRAAUW Frans van Wa terschoot is zoals verwacht en nu voor de vierde keer clubkampioen geworden van de trimclub Graauw. De ande re grote favorieten T. de Kos ter en B. de Baere hadden het wegens een blessure moeten laten afweten, zodat Van Wa terschoot nu nog veel minder problemen zou hebben. Hij liet na enkele kilometers het gehele veld al achter zich, en reed al zijn concurrenten op een ronde achterstand. Voor de overige ere-plaatsen werd het nog een felle strijd. E. Vernimmen, hij eindigde vorig jaar ook op de tweede plaats werd fraai tweede. Het 15-jarige talent R. van Heeze, de revelatie van de Graauwse toerclub, werd der de. Th. Vernimmen en D. Tho mas werden respectievelijk zevende en achtste, hoewel boze tongen na afloop beweer den dat beide renners „stuk ken hadden overgeslagen". Maar het bestuur had niets geconstateerd, en beide trim mers werden dan ook geklas seerd op de desbetreffende plaatsen. Eindstand clubkam pioenschap: 1 F. van Water schoot; 2 op een ronde: E. Vernimmen; 3 R. van Heeze; 4 D. Sorber; 5 T. de Bakker; 6 W. Overbeeke; 7 Th. Vernim men; 8 D. Thomas; 9 J. Sor ber; 10 G. de Bakker. (Van onze sportmedewerker) KLOETINGE Het Hollan- dia-wisselbekertoernooi dat de voetbalvereniging Kloetinge op tweede pinksterdag houdt zal ongetwijfeld weer duizen den belangstellenden naar het Wesselopark trekken. „Ons in ternationale toernooi dat nu voor de vijftiende keer wordt gehouden en reeds vele bui tenlandse teams naar Kloetin ge bracht, gaven we bij dit derde lustrum nog eens met opzet een sterk internationaal tintje", zegt bestuurslid P. Jonge jan. Hij voegt er snel aan toe: „Reeds negen keer ging de wisselbeker de grens over on danks deelname van sterke Zeeuwse clubs als Middelburg en Vlissingen dus dat zegt ei genlijk reeds genoeg". Het is dan ook volgens Jon gejan een fabeltje dat buiten landse teams het toernooi in Kloetinge zien als een snoep reisje, zoals wel eens is ver ondersteld. Jongejan: „Het elftal van da Royal Air Force bijvoorbeeld prefereerde deelname aan het Kloetingse toernooi boven een vrij pinksterweekend en arri veert zondagavond al". Het team van de Royal Air Force speelt in poule 1 samen met Kloetinge en de Duitse club Opladen. Arnemuiden treft in poule 2 de Duitse club Tus-Baerl en het NATO-elftal, dat in de gelederen telt vijf Engelsen, drie Duitsers, twee Denen, drie Belgen en een Ameri kaan. In poule 3 is Goes ingedeeld samen met S.K. Voerde (Duits land) en het elftal van de Zuid-Molukken dat destijds de FC Tilburg met 51 versloeg. In de ploeg van de Zuid-Mo- lukken spelen onder andere Nalochy (Feyenoord), Siwabes- sy (Vlissingen) en drie spe lers van Jong Ambon: Bert en Aart Pemtury en Paul Telus- sa. Er wordt in elke poule een halve oompetitie gespeeld. De nummers 1 van elke poule gaan samen met de beste club van de nummers 2 over naar de finale poule. De wedstrijden duren 2 x 20 minuten. Het toernooi begint om 10.00 uur en de finale om 16.30 uur. Jongejan: „In november hebben we reeds de eerste contacten gelegd en voordat de zaak rond was kwam er na tuurlijk heel wat kijken. De kosten die met dit toernooi zijn gemoeid bedragen ruim f 3800. Een oude bekende in Kloetinge de S.K. Beveren ontbreekt ditmaal omdat de spelers van deze vereniging momenteel met vakantie zijn en de voorbereiding op het nieuwe seizoen direct daarop volgt". Voor het eerst wordt „Kloe tinge" bij dit toernooi gespon sord. IFA-Nederland verzorgt de voeding van de deelnemers terwijl Bar-Gonmanet uit Goes de consumpties van de deelnemers voor zijn rekening nam. (Vam onze paardesportmedewerker) BIERVLIET Ter gelegen heid van de Geuzenfeesten In Biervliet werd daar een con cours hippique verreden. Het ochtendprogramma, be staande uit dressuurproeven en springen voor beginners werd in verband met de daar voor benodigde terreinen in De Braakman verreden. De dressuur was over het alge meen van goed gehalte, met als hoogst geklasseerde in de ze tak van ruitersport, Ar- noud de Feyter met het paard Tuncar van de Oranjeruiters uit Axel. Bij de pony's was dit even eens een deelneemster uit Axel, namelijk van De Klep pert) es. Nicole van Remortele reed met de pony Juniper. Wat be treft de caprilliproef die in hele nieuwe vormen was gego ten, voor het jaar 1973, kon niet over een succes worden gesproken. De proef werd door de deelnemers te licht opgevat, en er was veel te weinig aandacht aan de voor bereiding van deze proef ge schonken, zodat er niemand succesvol uitkwam. Het sprin gen voor beginners daarente gen werd een succes. Winna res via het afleggen van een foutloos parkoers werd Ria Maas met het paard Jerano, van de Honteruiters uit Honte- nisse. Zij werd op de voet gevolgd door Andrea van Kroonwijk uit Axel. Na het ochtendprogramma gingen alle deelnemers onder politiebegeleiding te paard naar Biervliet om zich te stor ten in het feestgewoel van wat daar gaande was. Hier werd op een zeer intiem terrein een keurig springconcours ge bouwd waar eerst de pony's hun krachten moesten meten. Dit ponyspringen werd, zoals men dat in Zeeuwsch-Vlaan deren over het algemeen wel gewend is, door Trees Picavet met de pony King van De Kleppertjes gewonnen. Met op de tweede plaats Ina Nijssen van de Haringruiters. Zoals al tijd was dit springen voor de pony's een adembenemend evenement, gezien de snelhe den die de jonge ruiters uit hun dieren kunnen halen. Het springen van de paarden werd gewonnen door Ad Mosselman met het paard Junoza van de landelijke rijvereniging Rei- merswaal. Met op de tweede plaats Anette Louwerse met het paard Peter, eveneens van Reimerswaal. Na deze beide springconcoursen werd er een springcarrousel verreden door de twaalf ruiters van de lan delijke rijvereniging De Zwin- ruiters. Deze carrousel werd werkelijk fantastisch gereden. De carrousel stond onder lei ding van de heer T. Riemens en was ontworpen door Suzanne Malcors. De dag werd besloten met de traditionele parade waaraan alle 160 deel nemers hun medewerking ver leenden. Tijdens deze parade werden de prijzen van de in de ochtenduren verreden dres suurproeven uitgereikt. De pa rade werd geïnspecteerd door de beide voorzitters van de organiserende verenigingen de Haringruiters uit Biervliet en de Zwinruiters uit Oostburg. Beide heren werden terzijde gestaan door mevrouw Van de Bos als hoofdbestuurslid van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rij- verenigingen, en de heer Han- se als hoofd van de aanwezige jury. De organisators kunnen op een zeer geslaagde dag te rugzien. STAND MIDDEN-ZEE LAND KLASSEMENT NA DE RONDE VAN 's-HEER- HOEK - No. 4: 1. A. v.d. Bunder, IJzendij- ke, 52 punten; 2. W. de Waal, Axel 39; 3. H. Stander, Oude-Tonge, 28; 4. A. Tak, Oud-Gastel 28; 5. T. Huy- zen, Kloetinge, 25; 6. A. v. Treyen, Halsteren, 23; 7. J. v. Dijk, Ulvenhout, 23; 8. W. Westdorp, Heinkenszand, 22; 9. A. Deusing, Halsteren, 20; 10. A. v.d. Steen, Etten-Leur, 20; 11. W. v. Helvoirt, Til burg; 20; 12. F. Pirard, Bre da 20; 13. C. Tolhoek, Yerse- ke 19; 14. J. v. Dijk, Weve d. Hoorn 19; 15. P. Franken, Oosterhout 18; 16. J. Ko- nin-gs, Sprundel 18; 17. W. v. Stenis, Hoog Blokland 17; 18. S. Aarts, Roosendaal 17; 19. J. Ruckert, Amsterdam, 17; 20. J. Raas, Heinkenszand 16. STAND VLAANDEREN KLASSEMENT NA DE RONDE VAN HULST - No. 4: 1. A. v.d. Bunder, IJzendij- ke, 60 punten; 2. W. de Waal, Axel 56; 3. L. Strobbe, Lainswaarde 46; 4, H. Stan der, Oude-Tonge 36; 5. H. Gijzel, Heikant 32; 6. P. Gödde, Koewacht, 32; 7. G. St.-Nicolaas, 's-Gravendeel 30; 9. T Huyzen, Kloetinge 25; 10. T. Carroll, St.-Philip- pine 23; 11. W. Liebrechts, Vlaardingen 22; 12. W. v. Stenis, Hoog Blokland 20; 13. J. Raas, Heinkenszand 19; 14. G. Thomas, St.-Philippine 19; 15. W. de Wilde, Kloetinge 19; 18. C. Tolroek, Yerseks 18; 17. P. Legierse, Achthui zen 17; 18. J. Brinkman, Rot terdam 17; 19. W. de Feber, Sluiskil 16; 20. R. Liebrechts, Vlaardingen 16. STAND PLANTAGE KLASSEMENT NA DE RONDE VAN HOOGERHEI- DE - NO. 4: 1. A. v. Overveld, Zegge 50 punten; 2. P. Maas, Heerle 37; 3. B. Geense, St.-Philips- land 37; 4. M. Dohmen, Born 36; 5. G. St.-Nicolaas, 's-Gna- vendeel 33; 6. H. Lammers, Rotterdam 25; 7. A. Tak, Oud-Gastel 25; 8. G. v.'t Ge loof, Lage Zwaluwe 24; 9. H. Stander, Oude-Tonge 24; 10. A. v. d. Bunder, IJzendijke 20; 11. L. Boose, Brielle 20; 12. H. v. Dongen, Prinsen beek 19; 13. J. de Groot, Harindxveld 19; 14. R. Lie brechts, Vlaardingen 19; 15. N. Rinkel, Aalsmeer 18; 16. J. Kettenis, Den Haag 18; 17. P. de Vos, Aalsmeer 17; 18. T. Verheezen, Bergen op Zoom 17; 19. N. Hendriks Heemskerk 16; 20. H. Helle- mons, Roosendaal 15. STAND BIESBOSCH KLASSEMENT NA DE RONDE VAN WASPIK - No. 4: 1. C. v. Bragt, Lage Zwalu we 63 punten; 2. J. Klomp, Groot Ammers 56; 3. H. Prinsen, Hank 46; 4. A. Prin sen, Raamsdonksveer 30; 5. J. Cooremans, Breda 27; 6. G. St.-Nicolaas, 's-Graven deel 26; 7. J. v. Dijk, Ulven hout 25; 8. P. Kuys, Vlijmen 25; 9. G. Kneteman, Amster dam 20; 10. B. Broere, Ou denbosch 20; 11. F. Söhür, Hoogezand 19; 12. C. Tol hoek, Yerseke 19; 13. B. Pronk, Scheveningen 18; 14. P. Franken, Oosterhout 17; 15. M. Re-horst, Den Haag 16; 16. J. de Groot, Hardinxveld 16; 17. Th. Smit, Halfweg 16; 18. J. Damen, Ulvenhout 16; 19. W. Breukel, Rozenburg 15; 20. H. Peels, Eindhoven 15. (Van onze duivesportmedewerker) TERNEUZEN De af deling Zeeland van de Neder landse Bond van Zaterdagvlie gers hield met een deelname van 3150 duiven een provinci ale wedvlucht vanuit Survil- lier. Opnieuw deed de langs de vluchtlijn waaiende ooste lijke wind het konvooi dicht langs de Noordzeekust vliegen. Voordeel opnieuw voor de deelnemende liefhebbers in het westelijk gedeelte van Zee land. De provinciale uitslag liegt er dan ook niet om. In bedoeld gebied (rayon C) waarin zoals gewoonlijk ook de meeste duiven in vliegen, waren de prijzen al verdiend op het moment dat in rayon D nog maar enkele duiven hun hokken hadden bereikt. De eerste 20 provinciale prijzen worden dan op één na alle gewonnen door liefheb bers op Walcheren. Succesvol was daarbij zeer zeker A. Huibregtse te Westkapelle die 1 6 15 16 en 17 won. De winnende duif kwam tot een snelheid van 1218,34 meter per minuut. 2 en 20 gebr. Dinge- manse, Westkapelle, 3 J Stunm Vlissingen, 4 M. van Belzen Kortgene, 5 en 14 M. Boogaart Vlissingen, 7 en 9 J. Houmez Westkapelle 8 Daane- Hoek Middelburg, 10 Combi natie Van de Ketterij Arne muiden, 11 J. Izeboud Vlissin gen, 12 J. Roelse, 13 J. Tou- tenhoofd beiden te Westkapel le, 18 Joh. van Belzen Arne muiden, 19 K. Minderhoud Westkapelle. Uitslag Rayon F met 223 duiven. 1 en 4 F. Scheele (1149,24 mpm), 2 en 8 A. Scheele beiden te Terneuzen, 3 W. de Putter Axel, 5 D. Deurwaarder Othene, 6 me vrouw Wieland Axel, 7 C. Moerman, 9 J. Riemens, 10 Gebr. Zegers allen Terneu zen. Wedvluchten vanuit Corbeil De Voorwaarts Zaamslag-Veer met 142 duiven hoogste snel heid 1145,3 mpm. 1 en 2 W. de Puter Axel, 3 en 10 D. de Jonge Kwakkel, 4 C. van Boven Axel, 5 H. Scheele, 6 J Bakker Zaamslag, 7 mevrouw Wieland-De Zwart Axel, 8 H. de Feijter Axel, 9 D. Bare- man-De Blaaij. De Reisduif Breskens met 100 duiven 1 en 5 F. Scheel (1184,76 mpm) -2 J. vam de Lijke, 3 H. Schautteet, 4 8 9 en 10 C. Klaasse, 6 Cl. van de Bossche, 7 R. Simpelaar. Wedvluchten gehouden door de P.V. De Snelle Duif te Clinge. Vanuit Orleans met oude duiven. 1 3 en 7 Jos Willaert (1175,,- mpm), 2 E. Piessens, 4 P. Mariman, 5 A. van Goethem, 6 J. Lernout, 8 J. Stevens, 9 J, de Burger, 10 O. Masschelein. Vanuit Quievrain met 72 jaarling duiven. 1 A. Jansen, 2 E. Piessens, 3 P. Braeke, 4 en 5 J. van de Branden-D., 6 en 8 J. Goovaert, 7 Ch. Willaert, 9 E. de Bodt, 10 E. Verstraeten. Dezelfde vlucht met 60 oude duiven. 1 I. Braeke, 2 E. Ver straeten, 3 J. van Goethem, 4 E. Roeland, 5 P. Braeke 6 en 9 Ch. Willaert, 7 J. van de Branden, 8 C. vam Landeghem, 10 J. de Wit. Beaumetz met 64 oude duiven: 1 P. Braeke, 2 en 10 G. Werbroeck, 3 en 9 J. Pilaet, 4 A. van Kouteren, 5 Gebr. Willaert, 6 J. van de Branden-D, 7 J. Willaert, 9 M. Willaert. Met 40 jaarlingen. 1 en 9 A. van Kouteren, 2 G. Werbroeck, 3 en 6 J. van de Branden-K, 4 en 5 C. van Duysse, 7 J. vam de Bergen, 8 Gebrs. Willaert, 10 J. Ler nout. (Van onze sportredactie) WEMELDINGE Het oud ste lid van de voetbalvereni ging Wemeldinge, de 67-jarige A. Onderdijk heeft door de deur van de kantine te openen met een sleutel die in een versierde bal lag, de nieuwe accommodatie officieel geo pend. Dit alles in aanwezigheid van B. en W. en enkele ge meenteraadsleden van de ge meente Kapelle, het voltallig bestuur van Wemeldinge, een afvaardiging van het KNVB- bestuur uit Middelburg en ve le besturen van voetbalvereni gingen uit de omgeving. Een nieuwe accommodatie die bestaat uit 4 kleedkamers, scheidsrechterskamer, be stuurskamer, berging en een grote kantine met daarin een fraaie bar. Het geheel is voor zien van warm en koud water met het bijbehorende sanitair. In het dorpshuis hield voorzit ter M. Koopman voor de geno digden een toespraak en schets te hier de totstandkoming van het nieuwe complex. Koop-man voorzitter van We- meidimge: „We zijn vorig jaar april gestart en nu kunnen we reeds het complex in gebruik nemen". Bij het betreden van het sportpark onthulde burgemees ter H.C. van Suylekom van de gemeente Kapelle nog een naambord, dat de naam droeg van het nieuwe complex. Na dat de burgemeester het doek verwijderd had kwam de naam Boenzeboogerd vrij en dat was voor de oude leden geen onbekende naam.

de Stem | 1973 | | pagina 19