raad wenst spoedig zekerheid over streekplan o .z.-vlaanderen Commissaris bezoekt zonnig Hontenisse EN Succesvolle musical-uitvoering Winkeliers in Z.-Vlaanderen voelen zich beetgenomen "1 B.V. j 1 N Vlas aanleiding feeststemming in Koewacht VVV blijft sexshop-houders weren Geduld Overwint Alles hield eerste wedstrijd Opvallend goed stad overleg 9ere jhen van 8 SHOW WANDKLEDEN Hond zet 70-jarige vrouw in de bloemetjes Belangstelling voor Clingse avondvierdaagse is grool Einde cursus van toneel re ie ALGEMENE JAARVERGADERING IN SLUIS SCHIETING IN CLINGE Eede Sint Jansteen mantels laponnen I#4$£A?£e*v Donderdag 7 juni 1973 eplaatst worden j| czaamheden (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE De commissaris van de koningin in Zee land, nvr. J. van Aartsen, en zijn echtgenote, hebben giste ren een bezoek gebracht aan de gemeente Hontenisse. Een bezoek, dat in feite een zomers uitstapje werd, want de hele dag was het stralend weer. Het was overigens geen toeristisch bezoek, want uiteraard kwamen tijdens dit bezoek belangrijke problemen van gemeente en streek aan de orde. De commissaris en zijn echt genote kregen gisterochtend bij hun aankomst in Klooster- zande bloemen aangeboden van het Turkse meisje Ayse Köse en het Hontenisse' meis je Elian Dieleman, twee leer lingen van de openbare lagere school in Kloosterzande. Na de ontvangst werkten de heer en mevrouw Van Aartsen elk een ander programma af. De commissaris der koningin hiad eerst een oriënterend ge sprek met het college van bur gemeester en wethouders en sprak vervolgens met de ge meenteraad. Aan de orde kwam o.m. de wens van de raad om aan de hand van een streekplan zo sneü mogelijk wait zekerheid te hebben over de toekomst van de streek. Andere onderwerpen, die ter sprake kwamen waren de kwestie Baalhoek-Ossenisse (G.S. van Zeeland hebben hierover deze maand nog een gesprek in Den Haag), de fi nanciële problemen van de ge meente, heit probleem van een gemeente met zes kernen en de vaste oeververbinding. toroilw Van Aartsen in gesprek met de twee 'futen" iiuoonertjes van de gemeente Hontenisse. .uitver- In de middaguren maakte de commissaris een rondrit door de gemeente. Bezocht werden Osseruibse, Walsoorden, Kruis- dorp, Kruiispolderhaven, Baai- hoek, Lamswaarde, Terhole, Vogelwaarde, het recreatie oord De Vogel en Kloosterzan de. In Vogelwaarde werd een bezoek gebracht aain het con- fectie-atedier Laihe. Directeur P. Lauwers zorgde voor des kundige uitleg. In het recrea tie-oord De Vogel vertelden de dames M. en A. Serrarens de commissaris over het werk van de Invaliidenbond Honte nisse en Haiva Naguila, de volksdansgroep uiiit Vogelwaar de gaf een leuke show. In Kloosterzande werd mouterij Menu bezocht. Van twee kin dieren vain de familie Menu kreeg de commissaris een drinkbeker met inscriptie aan geboden. Mevrouw Van Aartsen sprak gisteren in de woning van burgemeester Somers eerst met de voorzitsters van de vrouwenorgianiilsaties in Honte nisse. Daarna bezocht zij de Nederlands Hevormde kerk in Kloosterzande, vervolgens was ook zij getuige van de activi teiten jin het recreatie-oord De Vogel. Hierna bezocht me vrouw Van Aartsen Hoeve La Salette in Vogelwaarde en daarna bekeek ze de fraaie wandkleden van mevrouw E. die Klerk in Kloosterzande. Gisteravond bracht de harmo nie St. Caeciüia de heer en mevrouw Van Aartsen een se renade. Aankomst van het echtpaar Van Aartsen te Kloosterzande. DE bom- en mdjindemonteer- ploeg van de koninklijke ma rine heeft gisteren aan boord van het vissersschip Sch. 5 op zee voor Scheveningen een mijn gedemonteerd, die het schip tijdens het vissen op de Noordzee in de netten had ge kregen. (ADVERTENTIE) doko^de allerbeste voeding voor uw hond Mevrouw B. te R. heeft een hond, die op wonderlijke wijze zijn dankbaarheid weet te tonen. Gis teren gaf zij hem voor het eerst Doko. Het lekkere en gezonde hondevoedsel, waarover de laat ste tijd zoveel wordt gesproken. Het dier proefde ervan, kwispel staartte, rende weg en.kwam even later met een paar tulpen in zijn bek terug. Hij legde ze voor de voeten van zijn bazin neer en bad verder alleen aandacht voor zijn voerbak. „Ik was er konfuus van," zei mevrouw B. „En dan. zeggen ze nog, dat dieren biet menselijk kun nen reageren. Natuurlijk heb ik de bloemist op de hoek die tulpen ver goed. Maar al hadden ze tienmaal zoveel gekost, had ik het nog graag gedaan." Doko is een complete brokjesmaal tijd. Houdt iedere hond levendig en in prima conditie. Nu ook in ver pakkingen van 1 en 2£- kg. Alleen verkrijgbaar in speciaalzaken voor dierbenodigdheden. (Van onze correspondent) CLINGE Op dinsdag 13 juni zal de jaarlijkse avond vierdaagse gehouden worden. Volgens voorzitter Fr. Plas- scliaert van de wandelsport- verenigang zal er ook dit jaar weer een grote belangstelling zijn. Er wordt op ruim 350 vertrekkers gerekend. De start van de avondvier daagse zal iedere avond om 19.00 uur plaatshebben aan gemeenschapscentrum Malpertuus. Tevens zal daar ank de aankomst plaatsheb- 'j eers'e en derde dag zal de mars in de richting van net zeegat gaan. De overige ™7.en wordt gewandeld in het gebied van de waterleiding maatschappij. De laatste avond zullen deelnemers aan de Bis- •moppendreef met muziek af gehaald worden. Bij aankomst «n het gemeenschapshuis «alpertuus zal wethouder J. olommaert de wandelaars toe spreken en hen uiteindelijk een medaille als herinnering uit teken. 'tan onze correspondent) S»T JANSTEEN - De door Provinciale toneeladviseur, Noort, in St. Jansteen het ''ogiecursus werd in "loLVere!!i?ingSRebouw nfge- 111 bet bijzijn van de re- Ehii.,!"\,Va" de toneelvereni- tn rhiiipp£ent' Sint Jai,steen teo°!rZer!k:bi''ende spelers van aanw!5eiUEmgen waren hierbij Van W z evenals de voorzitter CrtZ, ,eers Centrum Ama- tti'MidrWn he6r G' Bayen' de Penning- de heer m£ez® vereniging, riaal ,L I 1 Roctus wt Axel. Dit w de toneelvereni- Sriec»™ verstrekte lesmate- Sktt Wl6 lan Retorica uit twee een3kter „Een °°k ReST,t,»ÏÏaai..op-.Die werd Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Het pro- gramma van de feestelijkhe den rond het vijfentwintigja rige bestaan van de Koe- wachtse Vlasmarkt is nage noeg rond. Er worden in dit kader verschillende activitei ten georganiseerd. Zo organiseert het feestco mité onder auspiciën van de R.C. „De Vossenrij ders" op 16 jiuni een oriëntatierit. De leng te is veertig kilometer en de gemiddelde snelheid 24 kilo meter per uur. Inschrijven kan gebeuren op 16 juni van 13.00 tot 14.00 uur in café Th. de Waele, Nieuwstraat in Koe wacht. De start en finidh zijn In de Vlasstraat en het in schrijfgeld bedraagt 6 gulden. De uitreiking heeft om 20.00 uur plaats in café De Anjer. De schuttersmij. „St.-Sebasti- aan" houdt op 14 juni een juibileumschieting op twee staande en een liggende wip bij A. de Schepper. Het comi té'schenkt 255 gulden aan ex- Met groot succes hebben gisterauond de leerlingen i'au de '.-k. basisschool De Zeemeeuw eeu tweetal musicals opgeroerd. Een geheel gevulde zaal in de Ontmoetingskerk in Terneuzen-Zuid sloej' met plezier de verrichtingen van de kinderen gade. Voor de pauze was het de beurt aan de klassen 1, 2 en 3, die de Groene Mannetjes van Mars opvoerden, na de pauze waren het de kinderen uit de drie hoogste klassen die met veel verve „De Tijdmachine van Professor Knap" speelden en zongen. Hierbij viel menig keer een open doekje, vooral toen uit de tijdmachine een drietal vervaarlijk uitziende holbewoners werd getoverd. Tussen de twee bedrijven van de laatste musical in werd een verloting gehouden, waarvoor een fiks aantal loten was verkocht. Het onderwijzend personeel van De Zeemeeuw, dat de kinderen de musicals geleerd heeft, en zorgdroeg voor regie, decor en belichting kan op een geslaagde avond terugzien. door de toneel ^v£LUH PhüiPPine. De C°tetlie SS? de Helkants- °P uit ri eide e®n gedeelte GehwM "lan van adel". fear een woriien volgend <!an ^Fv,°1fSUS te ^ven, «aan. tlen lessen zal be- (Van onze correspondent) SLUIS Het Sluise VW hield in hotel het Hof van Brussel voor de eerste maal onder leiding van haar nieuwe voorzitter burgemeester H. F. L. van den Beid, een algemene iaarvergadering, waarvoor een redelijke belangstelling be stond. Door vertrek en het zich niet meer herkiesbaar stellen diende een viertal nieuwe be stuursleden te worden geko zen. Waarvoor vijf kandidaten waren gesteld. Bij een enkel voudige stemming werden tot bestuurslid gekozen de heren J. L. Herrebout, W. Mesuere, C. W. A. van de Plasse en G. P. de Cok. De heer Herrebout werd vice-voorzitter en de heer G. de Cok penningmees ter. In de vergadering werd afscheid genomen van de heer A. J. Verwilst die 8 jaar be stuurslid is geweest. Hij ont ving als dank voor zijn werk zaamheden een foto-ets. Het voorgenomen zomerprogramma kreeg de goedkeuring van de vergadering. Uit de toelichting uleek dat de VW wat leven in de brouwerij wil brengen, door het laten optreden van Belgische en Nederlandse mu ziekgezelschappen tijdens de weekends. Ook de Sluise vere nigingen kunnen bij hun acti viteiten op de medewerking van de Sluise WV rekenen. De heer M. J. Leenhouts, voorzitter van de Sluise zang vereniging. dankte de VVV •oor de ruime bijdrage die vorig jaar bij internationale angebaanwedstrijden werd verleend. Hij hoopt ook voor de dit jaar op 30 juni a.s. te ïouden wedstrijden op een bijdrage van de VW te kun nen rekenen. Op een door een van de leden gestelde vraag of sexshops lid kunnen worden van de VVV werd door het bestuur geantwoord dat enkele jaren geleden besloten werd deze niet als lid toe te laten en dat dit besluit nog steeds geldt. Bij de rondvraag wer den vooral parkeer- en ver keersmoeilijkheden aan de or de gesteld. Aan de verkeerssi tuatie kan op dit moment niets verbeterd worden. Het wach ten is op de totstandkoming van de rondweg om Sluis. Tot slot van de vergadering wees de voorzitter op de opening van het Streeklandbouwmu- seum te Heille (gemeente Sluis) zaterdag a.s. waarvan de feestelijke bruiloftstoet vergezeld van drie muziek korpsen ook door Sluis zal ko men. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De Axelse hengel sportvereniging Geduld Over wint Alles hield haar le kam pioenswedstrijd van dit sei zoen in de ijsbaanvijver te Axel. Ondanks de stromende regen waren de vangsten toch zeer goed te noemen, hoewel natuurlijk de weersomstandig heden niet prettig waren. De uitslag van deze wed strijd was als volgt: 1 L. Me sure 210 punten, 2 G. de Ryck 195, 3 O. Coppieters 165, 4 J. Roose 165, 5 E. Bosschem 165, L. van Kerckhove 140, 7 J Dey 135, 8 A. Dey 125, 9 A. van Kampen 125, 10 L. Pol- fliet 125. De onderlinge verschillen zijn dus nog heel klein, zodat er nog niets van valt te zeg gen wie uiteindelijk clubkam pioen zal worden. Er volgen nog 3 wedstrijden. (Van o-mze correspondent CLINGE De schutters- maatschappij Eendracht en Broedermin zal op maandag 11 junii a.s. (2e pinksterdag) op de staande wippen bij C. Wee- maes een cchieting houden. Deze schieting begint om half drie. Kampioen Grensbollers lij caféi „De Eenhoorn" op de rens van Eede, vond de ne- ende en tevens laatste club- olling plaats voor het kampi- enschap van de Grensbollers. let in totaal 28 punten werd Sertrand Goethals uit Malde- ;em de kampioen van 1973. iweede werd L. Rogge, 27 milten, 3. H. Marclé 21 p., 4. Cl. Staelens, 19 p., 5. P. Lari- daen 17 p., 6. J. van Kerckho ve, 17 p. tra prijzen in vlaslinnen. Ver der is er nog een tekenwed strijd gepland voor de leerlin gen van de basisscholen in Koewacht. Onderwerp is ui teraard „vlas". De prijsuitrei king volgt half juni. Donder dagavond 14 juni is er een feestmaaltijd in restaurant Van Duyn in Koewacht. De kosten voor deelname bedra gen 10 gulden per persoon. Voor de maaltijd kunnen tevo ren kaarten worden gekocht in café Van Duyn of bij de leden van het comité. Er is tijdens dit 25-jarige bestaan extra reden tot feest vreugde omdat het de vlasserij steeds beter gaat. Daarom zal ook de maaltijd van donderdag avond een extra feestelijk .karakter hebben- Aan tafel zullen enkele korte toespraken worden gehouden, gevolgd door het Songfestival Koe wacht 1973 met prijzen van 10, 7,50 en 5 gulden. Die pre mies zijn ook te verdienen voor de gasten die de beste mop tappen en voor degenen, die de grootste leugen vertelt. Door de drie eerste prijswin naars wordt geloot om een spaarbankboekje ter waarde van vijftig gulden, geschonken door de Ned. Credietbahk. H. Communie De Eerste H. Communie in de parochiekerk werd door vijftig Dieerlingeni van de drie basisscholen in Sint Jansteen gedaan. De plech tige eucharistieviering werd op gedragen door pastoor Van Leeuwen, die ook de communi canten toesprak. De gezangen werden ver zorgd door het dameskoor en de communicanten. Het gezang werd afgewisseld met blok- fluitspel. Hierbij brachten Ju dith Pluijm en Nicole Weemaes kerkelijke liedjes ten gehore. (ADVERTENTIE) zijn onze modieuze ook voor grotere maten Breda-Tilburg-Goes Roosendaal Middelburg (Van een onzer verslaggevers* AXEL Verschillende win keliers in Zeeuwsch-Vlaande- ren voelen zich momenteel be hoorlijk beetgenomen door een uit Voorhout afkomstige verte genwoordiger, die hen dotjes poetskatoen in plastic doosjes heeft verkocht voor unieke poetsdoeken, waarmee men meubelen zo zou kunnen be handelen dat ze minstens drie tot vier maanden schoon blij ven. Door demonstratrices in dienst van de vertegenwoordiger, zouden de eerste poetsdoeken worden verkocht. Afgesproken was dat de meisjes op een bepaalde datum zouden ver schijnen, maar er kwam toen niemand en ook daarna heb ben de winkeliers geen de monstratrices gezien. Ook an dere beloften werden niet na gekomen. „Ik ben een grote stomme donder om erin te trappen, maar de man had een mooi verkooppraatje. Bovendien is er in onze branche zoveel con currentie dat het leuk is iets nieuws te hebben dat een an der niet heeft. Maar wat er nu is gebeurd is niet leuk meer", aldus een middenstander in Axel, die voor ongeveer f 350 aan poetskatoen heeft ge kocht. .De man kwam bij me binnen en zei dat het ging om een bijzonder produkt, waarmee meubelen na een eenmalige behandeling drie tot vier maanden schoon zouden blij ven. Hij vertelde erbij dat voor het produkt weinig recla me werd gemaakt. Het geld dat men daarvoor zou moeten uitgeven werd volgens de man nu gebruikt voor het sturen van demonstratrices naar de winkeliers, die het produkt kochten, teneinde de ver koop mee op gang te helpen brengen" aldus de winkelier in Axel. „Ik heb de doosjes op 25 mei gekocht en begin deze week zouden de demonstratri ces komen Ik heb tot nu toe nog niemand gezien. Ik ben toen gaan denken zou het allemaal geen nep zijn. Eigen aardig was namelijk ook dat de man had gezegd dat ik de enige in dit deel van Axel zou zijn, die het produkt zou gaan verkopen, maar bij een winkel hier in de buurt, waar hij ook was geweest, had hij gezegd dat die de alleenverkoop voor geheel Axel zou krijgen". Ei genaardig was ook dat het be drijf, dat op de factuur werd genoemd, telefonisch niet te bereiken bleek en bovendien kon de identiteit van de verte genwoordiger, de 48-|arige D. H. uit Voorhout, slechts wor den achterhaald doordat ie mand het nummer van zijn (gehuurde) auto had geno teerd. Volgens de politie in Axel is de vertegenwoordiger al meer met de politie voor dergelijke zaken in aanraking geweest. De Axelse politie heeft de zaak in onderzoek en bekijkt of er inderdaad straf bare feiten zijn gepleegd.

de Stem | 1973 | | pagina 7