Heille legt laatste hand aan toeristische attractie Run op identiteitsbewijzen na publicatie over België Middelburg pakt autowrakken aan Haarvijand no.1: Roos BEATRIX WEER I ZEELAND Grote sluis in Oostersclieidedam MAZDA BW slechts f 10.395.- inkl. BTW imwater kman ed" idling" Iprijzen jekeurd Leen een extra portemonnee. Winst streekvervoer Walcheren is maar schijn PROVINCIALE GRIFFIE: ONGEWOON OVERSPOELD Nieuwe troefkaart in Deltaspel: Algemene Bank Nederland saHHS ff. a Sï CHU wil snelle afsluiting van Oosterschelde Vragen in Den Haag over malaise sokkenfabrieken Borsele stad Europa's snelste pianist naar Wolphaartsdijk Normaal van woens- Telefooncellen in Zaamslag en Westdorpe Zaterdag bij opening in Brouwers- jacht)haven 5.: onzer verslaggevers) [JZEN De beden, gen de kwaliteit vail in het openlucht, in het recreatiege. .kman, zoals geuit ju vergadering van de se sportraad, rijg Aldus de heer L. nt, de secretaris van reatieschap Braak- aft deze mening niet taat van het onder- loor het laboratorium Watermaatschappij s ingesteld naar de van zwemwater in man. In het op 24 tgebrachte rapport is lat de uitslag van het gisch onderzoek gun- evallen. Fermont: „Wij laten in het zwembad van unan elke veertien iderzoeken door de tschappij. Het zou onverantwoord zijn wembad te laten ge- idien dit gevaar zou voor de volksge- Dit risico willen wij aval nemen". De heer geeft toe dat het ;r in de Braakman ;r is. „Dit komt door [roei. Je ziet dit in rbad. Maar voor de it volkomen geschikt water, dat heeft het door de Watermaat- ieeland wel uitgewe- onzer verslaggevers)' l-i 5NSZAND In zijn ergadering heeft d« Borsele de herziene en voor het plan and te Kwadendam- ;ekeurd. De prijzen nu van f 30 tot 1 vierkante meter, in- b.t.w. Om het plan and sluitend te ma- e gemeente toch nog uit andere middelen leggen. stelde ook het kre- 66,6.450 beschikbaar bouw van de basis- Kwadendamme. De ingen rond de subsi- e Burcht in Kwaden- ver de jaren 1969, 971 behoren ook tot den. Als vergoeding ymzaal geeft de ge- over die jaren :n als bijdrage in <je kosten van de s verenigingsgebouw 04. De verstrekte en worden hiervan Hattumhuis in EUe- kan voor dit iaaT, p een subsidiebijara- exploitatielasten van erbij is als voor- ïsteld dat onder lasten niet worden de rente en ar ;n van in het ge ïnvesteerde kapitalen- waarde is geen wet :n en Perzen voor erdere toekomst sn in het deelpiwA estemmingsplan nu te 's-Gravenpoider e volgende nam Populierstraat, w» Berkehof, E'zehof, Mekidoornhof en Met betrekking tot ;te naam werd g« geen verwarring l,et de reeds bestaan Prumerstraat. 3 van B. en W. reft de boomgaard 'n Buitenleven, a® st»** itenleven, t zijn originele fd blijven. Ofsu?{ een hertenkampi Me het college bomen zu( „,0r- oten mogen ponderdag 7 juni 1973 Even pauze voor de mannen, die het streekmuseum op tijd klaar moeten hebben. HEILLE Op de boerderij van de heer André Maenhout in Heille wordt met vereende krachten de laatste hand ge legd aan htt realiseren van een streeklandbouwmuseum. De historische schuur waar in de bezienswaardigheden zijn ondergebracht is op zich al een juweeltje. Daarvoor prijkt een boom van eerbied waardige ouderdom. Overzichtelijk zijn in de schuur de diverse oude land bouwwerktuigen opgesteld. De secretaris van de stichting Streeklandbouwmuseum had zijn typemachine meegesleept om de laatste aanwinsten van een kaartje te kunnen voor zien. In het museum zijn thans diverse werktuigen te bezich tigen, waaronder ploegen, windmolens, vlasrepels, paar dentuigen, zeisen, dorsvlegels, oude voertuigen, zeven en noem maar op. De idee van een streekland bouwmuseum is afkomstig van de heemkundige kring West- Zeeuwsch-Vlaamderen, die aanvankelijk de oude land bouwwerktuigen wilde onder brengen in de boerderij van (Van een onzer verslaggevers) WOLPHAARTSDIJK Het eerste optreden in Zeeland van „Jaap Dekkers First Nati onal Boogie Band" vindt plaats in Wolphaartsdijk op de eerste pinksterdag. De groep zal dan optreden in dancing „Be Zandkreek". Aanvang HM uur. Jaap Dekker wordt wel Eu ropa's snelste pianist genoemd. Hij kreeg bekendheid door zijn langspeelplaat „Nursery Rhymes", waarop onder meer de liedjes staan: „In een I groen, groen knollenland' „Roodborstje" en „Drie maal drie is negen". Vooruitzichten voor vrijdag 'n zaterdag, opgesteld door het KNMI op woensdag om 18 uur: t Plaatselijk wolkenvelden en I ongeveer normale temperatu ren. Weersvooruitzichten in cij- 'ors gemiddeld over Neder land. Voor vrijdag: Aantal uren ®n: 5 tot 16. Min. temp.: 0 tot 4 graden onder normaal. Max. temp.: omstreeks normaal. I kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 pro eent. Kans op een geheel zroog etmaal: 90 procent. Voor zaterdag: Aantal uren zon. 3 tot 12. Min. temp.: om- 2, normaal. Max. t,emD. omstreeks normaal. Kans óp ï1 periode van min- tens 12 uur: 95 procent. Kans een geheel droog etmaal: procent. STRANDWEER Ook vandaag vrij veel zon zwakke rot matige riditinmeeS uit noordoostelijke IhUlIJ ia temPeratuur ligt Hot graden, zeewater. "omeoHf?Ukgebied bU^ft de woer brengen6" ,trand" ADVERTENTIE) Gebruikt u 'm niet, dan kost hij u niets. In de portemonnee zit een bedrag dat wij eenmaal met u afspreken. U mag dat geld (of een deel ervan) gebruiken wanneer en waarvoor u maar wilt. Zolang u niets uit de portemonnee haalt, hoeft u niets te betalen. Maar intussen heeft u wel permanent geld achter de hand. Erg gemakkelijk, zo'n financiële reserve. Op elk ABN-kantoor vertelt men u er graag meer over. h°ogwa(er BerElgen' 8 juni 21,44 P °°m 9'21 H^w-ert 8.28 en 21.00 I VlSfn!-00en20-33 C®11729 en 20.65 Wemeldinge 9 li en 21 34 Ï^Ierstander» 523 (.jo, ri3 (Pk 2), Mainz Ka«b 2 8 r ,T,ge" 203 (-12), 12), vT, (-14), Trier 250 (- 'Ara2 222 <-23>, Keu- Lobith m'; Ruhrort 379 (-4), ,4 965(r')i)prerdenI (pi. ïr-TviJi™ 793 (ouv ,IJsselkop Pienter 2*87 /SSe' 408 ("2> 458 (Pl 41 r nVfK Monsin 6), den de sluis 506 (pl. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Mid delburgse gemeentepolitie gaat vanaf aanstaande zaterdag het probleem van de op straat staande autowrakken te lijf. Daarvoor is een methode ge kozen, die o.a. in Rotterdam en Haarlem met succes wordt toegepast. De methode bestaat hierin, dat op voertuigen, die als „wrak" moeten worden aangemerkt, een sticker van 2 dm 2 wordt geplakt, waarop aan de eigenaar van het wrak wordt meegedeeld, dat hij of wel het wrak zelf naar de sloper kan brengen ofwel kan wachten tot het vehikel onder politietoezicht wordt wegge sleept en vernietigd. De ter mijn die bij deze laatste maat regel geldt is 14 dagen. De procedure, die gevolgd wordt, brengt geen kosten voor de eigenaar van een au towrak mee. Die kosten (een boete bijv.) kunnen alleen ontstaan als iemand weigert om afstand van zijn vehikel te doen, terwijl de technisch as sistent van de verkeersgroep van de politie het sloopvonnis al heeft geveld. In zo'n geval wordt een wrak in beslag ge nomen en dat betekent een proces-verbaal. De politie heeft nl. op grond van de al gemene politie-verordening, het recht om een voertuig, dat niet rijklaar is en dat langer dan twee dagen op de openba re weg staat, in beslag te ne men. „Wij hopen met deze nieu we maatregel een eind te ma ken aan de opslag van allerlei vehikels op de openbare weg. o.a. door wrakkenhandelaars" aldus zei ons gisteren de offi ciële politie-woordvoerder. Ook in het verleden had de politie het recht om niet-rij klare voertuigen in beslag te nemen. In de praktijk bleek het echter vaak onmogelijk te zijn om de eigenaar van een wrak te achterhalen. De op vallend witte stickers omzei len het hele eigendomspro bleem, hoewel er terwijl de termijn van 14 dagen loopt toch door middel van buurton derzoeken en door informatie bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer naar de rechtma tige bezitter van een ten do-de opgeschreven wrak wordt ge zocht. Wrakken-eigenaars, die een sticker op hun gammel bezit hebben aangetroffen, kunnen tijdens de 14 dagen termijn op het politiebureau een z.g. „af standverklaring" tekenen, waarmee zij de politie machti gen om het wrak gratis voor hen te vernietigen. (Van een onzer verslagevers) MIDDELBURG De provinciale Griffie in Middelburg wordt thans ongewoon overspoeld met aanvragen van nieuwe paspoorten, verlengingen van oude en het uit geven van toeristenkaarten. „Ten opzichte van vorig jaar mei is er een stijging in het j aanvragen van nieuwe paspoorten van meer dan 50 pro-1 cent", aldus mej. Meertse, hoofd van het bureau paspoor ten. „Vorig jaar mei hadden wij ongeveer 2.000 aanvragen, nu zitten we een eind boven de 3.000". Erasmus in Cadzaind. Nu zal het museum gerund worden door een stichting waarin naast de drie West- Zeeuwsoh-Vlaamse gemeenten, ook de landbouworganisaties en de heemkundige kring par ticiperen. Grote animator is na-ast bur gemeester V-an den Beid vee arts H. van de Vijver uit Bier vliet, die gistermiddag nog even gauw langskwam om het een en ander voor het museum af te geven, waaronder een koopakte uit de vorige eeuw, een pik en een bietenschep. De in het museum opgestel de landbouwwerktuigen zij" alle van particulieren die ze in bruikleen hebben afgestaan. Hun naimen prijken op de werktuigen. „En er begint steeds meer los te komen", aldus de heren Van den Beid en Van de Vijver. „Er is nog wel wat in West-Zeeuwsch- Vlaanideren". Over het aanbod van veearts Colsen uit Hulst, die ook veel werktuigen bezit, is men zich nog aam het beraden. De vlakbij het museum ge legen oude schaapskooi, die tot 1929 150 schapen herbergde is dank zij de medewerking van een brouwerij omgetoverd in een leuk restaurant, waarin de sfeer van de schaapskooi goed bewaard is gebleven. Exploi tant P. B-aikx vond dat zijn etablissement op een ideale plaats stond. „Zo heerlijk in de buiten", meende hij. Plannen voor een kinder boerderij en een veldje waar op alles wat boeren telen te zien zal zirjn, zijn in voorberei ding. „Maar eerst gaan wij zaterdagmiddag de zaak ope nen en dan zal het moeten gaan draaien", aldus burge meester Van den Beid. Het museum ligt langs de Wester- schelderoute, die momenteel bij veel automobilisten zeer in trek is. Opmerkelijk vindt zij dat veel aanvragen afkomstig zijn uit Zeeuwsch-Vlaanderen, „voor,al het oostelijk deel", zo zei hij. Navraag leerde haar echter dat veel mensen zijn gealarmeerd door een publika- tie in De Stem over de stren gere controle op paspoorten in België en de financiële gevol gen (3000 frank boete) van dien. Opvallend veel spoedaanvra gen zitten bij de verzoeken om nieuwe paspoorten. „Zo veel dat ik er een van mijn personeelsleden voor heb moe ten vrijmaken". De afdeling paspoorten wordt voorts geas sisteerd door scholieren, die part-time op de griffie komen werken, „Ieder jaar tegen mei loopt het aaintal aanvragen om paspoorten op, maar zoals dit jaar heb ik het nog niet mee gemaakt". Onder de aanvragen voor nieuwe paspoorten bevinden er zich veel van oudere men sen. „Die hebben het kenne lijk altijd zonder pas gesteld, op zich toch een vreemde zaak als je, zoa-ls in Zeeuwsch- Vlaanderen, vlakbij de grens woont". Een verklaring hier voor heeft mej. Meertse niet. Wel wijst zij op een wijd- verbreid misverstand dat in België geen pas nodig zou zijn. „Een aantal jaren geleden is controle aan de grens op papieren opgeheven, maar in België zelf blijft controle al tijd mogelijk en moet je een identiteitspapier bij je heb ben", zo zegt zij. „Er zijn zelfs mensen die denken dat je bin nen de Benelux geen pas no dig hebt, ook dat is per se niet waar". Momenteel moet iemand die een nieuwe pas aanvraagt, on geveer drie weken wachten tot hij hem toegestuurd krijgt. ..Spoedaanvragen met echt dringende redenen proberen wij zo snel mogelijk af te handelen. Maar het moet wel dringend zijn". Navraag bij een paar ge meentehuizen leerde ons dat het inderdaad in veel gevallen ging om mensen die geschrok ken zijn van een strengere controle in België. „Er komen ook veel mensen met geldige paspoorten, die komen vragen of die nog wel in orde zijn voor België. Mensen uit Zeeuwsch-Vlaanderen hebben dikwijls familie in België en gaan regelmatig op bezoek". Overigens wordt er op ge wezen dat een paspoort, dat minder dain vijf jaar is verlo pen, no-g wel een geldig iden titeitsbewijs is in België. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG-WESTDOR- PE Op het Dorpsplein in Zaamslag en aan de Bernhard- straat in Westdorpe is een openbare telefooncel in dienst gesteld. Zonder tussenkomst van een PTT-telefon-iste kunnen de ge bruikers zelf alle lokale, inter lokale en voor zover mogelijk ook internationale gesprekken tot stand brengen. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De CHU- fractie in de Tweede Kamer vindt, dat de Oosterschelde ei genlijk niet pas in 1978 maar eerder moet worden afgeslo ten. Twee van de fractieleden, Tolman en Wisselink, hebben minister Westerterp (Verkeer en Waterstaat) schriftelijk om maatregelen gevraagd om aan te geven welke mogelijkheden er zijn om het afsluitingspro gramma te versnellen. Als argument voor versnelde afdichting van de zeearm han teren de beide CHU-ers de open brief van het Hoogheem raadschap Brabantse Bandijk van 26 april, waarin wordt gesteld dat de veiligheid in het Brabants gebied achter de Oosterschelde is toegenomen door de afsluiting van Volke rak en Haringvliet. Zo lang ook de Oosterschelde niet is afgesloten blijft die extra on veiligheid bestaan meent het Hoogheemraadschap en met hem de kamerleden Tolman en Wisselink. Zij vragen de minister in de toegezegde nota over de Oos terschelde problematiek ook deze aspecten in beschouwing te nemen en vragen tenslotte of de bewindsman wil vertel len welke mogelijkheden tot versnelde afsluiting er zijn, zodra na onderzoek blijkt dat het toegenomen gevaar inder daad bestaat. (ADVERTENTIE) Gewoon elke morgen inmasseren.Uit de fles met het rode etiket. Roos verdwijnt. Uw haar blijft. Imp. Roparko, Rotterdam. Tel. 010-1195 46 pétrole hahn (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De N.V. Streekvervoer Walcheren sluit het boekjaar 1972 af met een winst van ruim f 65.000. Dit is uitsluitend te danken aldus het gisteren verschenen jaarverslag, aan de volledige dekking door het rijk van de verliezen op de interlokale lijndiensten en door stevige subsidies op het stadsvervoer van de gemeente Vlissingen. Als men, aldus directeur J.P.L. van Manen, het exploi tatieresultaat beziet zonder re kening met de overheidssteun te houden, dan blijkt hoe wan kel de financiële basis van de onderneming is. „Men noteert dan namelijk een bruto ex ploitatieverlies, inclusief af schrijvingen, van bijna een half miljoen (in 1971 was het nog f 445.200), een verslechte ring met ruim f 45.000". Het zijn vooral de stijgende exploitatielasten waar tegeno ver onvoldoende toeneming van de vervoersvraag staat, die de N.V., parten hebben ge speeld. Met verlangen, aldus de heer van Manen, kijken wij dan ook uit naar een geïn tegreerd verkeers- en ver voersbeleid in óns land. De balans van de N.V. Streekvervoer Walcheren sluit op een bedrag van f 2.413.759. (Van een onzer verslaggevers) middelburg-den haag De Zeeuwse PvdA-senator drs. M. C. Verburg heeft giste ren een aantal vragen aan de minister van Economische Za ken gesteld, naar aanleiding van de berichten dat de im port van goedkope sokken uit Óost-Europa en het Verre-Oos ten, de Nederlandse sokkenin- dustric ernstig bedreigt. e heer Verburg heeft bij zijn vragen vooral het oog op de werkgelegenheid in het Land van Hulst, waar vierhon derd mensen in de sokkenfa- bricage hun brood verdie nen. Hij wol van de minister we ten of het mogelijk is, dat er vrijwaringsclausules tegen de onverwachte concurrentie wor den gehanteerd. Indien dit niet mogelijk zou zijn, dan zou gedacht kunnen worden aan regionale steunmaatregelen, in die streken waar de sokkenin- dustrie van oudsher sterk is vertegenwoordigd. De KVP-kamerleden Peij- nenburg en Van Zeil hebben minister Lubbers (Economi sche Zaken) gevraagd maatre gelen te nemen tegen de ern stige bedreiging van de Ne derlandse sokikenindustrie. Het winstsaldo wordt in min dering gebracht op het verlies- saldo vain vorige jaren, dat intussen is opgelopen tot f 183.165. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Prinses Beatrix brengt binnen eeu week haar tweede bezoek aan Zeeland. Zaterdag a.s. zal zij aan boord van het prinselijk jacht „De Groene Draak" de nieuwe jachthaven van Brou wershaven openen. Zoals bekend, verrichtte prinses Beatrix in het afgelo pen weekend de doop van het geleide-wapenfregat „Tromp" op de N.V. Werf Koninklijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen. Bij haar bezoek aan Brouwershaven wordt prinses Beatrix vergezeld door haar man, prins Claus. De Brouwershavense ge meenschap heeft in verband met de opening van de nieuwe jachthaven een veelzijdig pro gramma samengesteld, waar van een vlootsehouw op de Grevelingen het hoogtepunt vormt. De vlootsehouw wordt afgenomen door de commissa ris van de koningin in Zee land, mr. J. van Aartsen, die ook 's morgens bij het open varen van de jachthaven door de Groene Draak aan wezig zal zijn. De dag wordt besloten met een groots opge zet vuurwerk. Er is speciaal amusement voor de jeugd georganiseerd. In de loodsen van de firma gebr. Van Ast wordt een voorstelling van een Calimero- film gegeven, die kan worden bijgewoond door 2.000 kinde ren. Verder treden de gehele dag muziekkorpsen op en 's a- vonds is er een groot popfesti val. De rijkspolitie rekent op de ze zaterdag voor. Pinksteren op een zeer grote publieke be langstelling. Een aantal straten van de binnenstad van Brou wershaven zal voor het ver keer worden afgesloten. (Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG Bij de Deltawerken is tot dusver een belangrijke troefkaart in het belangenspel rond de Ooster schelde, niet uitgespeeld. De bewuste troefkaart heet „Doorlaatwerk in de Ooster- scheldedam". Rijkswaterstaat vestigt in het gisteren ver schenen nummer van „Drie maandelijks bericht Deltawer ken", de aandacht op dit door laatwerk. Dóór verschillende omstan- ADVERTENTIE) 165 km/u motor met bovenliggende nokkenas104 pk SAE ruimte voor 5 volwassen personen enorme kofferruimte 2 snelh. rultewissers elektrische ruitesproeiers achteruitrijtampen waarschuwingsknipperiicht kooikarrosserie gescheiden remsysteem slaapstoelen signaallicht gelaagd glas in de voorruit.. (ook leverbaar met automatic, u gedacht hè. Imp. tevens dealer voor den haag e.o.: AUTO PALACE - DE BINCKHORST B.V. - BINCKHORSTLAAN 312-322 - DEN HAAG - TELEFOON 070-855100 AUTOBEDRIJF DONKERS off. Mazdadealer Dorpsstraat 41, Cchaam, Tel. 01619 228 Dealer voor Zeeuwsch-Vlaanderen AUTOBEDRIJF DE OUDE Mr. F. J. Haarmanweg 56, Terneuzein Tel. 01150 - 5755, b.g.g. 4273 Dealer voor Eten-Leur e.o. GARAGE VAN DEN BOOMEN Oude Bredaseweg 35, Eten-Leur, Tel. 01608-2289 Dealer voor Oosterhout e.o. AUTOBEDRIJF A. SNEIJERS Bredaseweg 37-41, Nwe Bouwlingstr., Ooster hout, Tel. 01620 - 3434 Dealer voor Raamsdonk e.o. GARAGE JANSEN Luitenarnbaehtstraat 41, Raamsdonk, Tel. 01621 - 2991 - 2805 GARAGE VAN RIEL Gen. Maczekstr. 8-14, Breda, Tel. 01600 - 33825 GARAGEBEDRIJF H. GLERUM Flierstraat 104, Lage-Zwaluwe, Tel. 01684-430 Dealer voor Zeeuwsch-Vlaanderen GARAGE ED VOERMAN Paardenmarkt 15, Hulst, Tel. 01140 - 2104 AUTOMOBIELBEDRIJF A. v. d. WOU Tramstraat 37, Dongen, Tel. 01623 - 2619 digheden heeft het publiek weinig weet van het feit, dat er van begin af aan door de Deltacommissie is geëist, dat er in vrijwel alle Deltadam- men spui-inrichtingen zouden moeten worden gebouwd. Deze zogenaamde „doorlaatmidde- len" komen echter niet op de kaartjes met de schema's voor afsluiting van de zeegaten voor, omdat men er in de zes tiger jaren nog geen idee van had, hoe de doorlaatwerken er uit zouden gaan zien. Zelfs de gigantische Haringvlietsluizen ontbreken dan ook op de ou dere kaarten van het Deltage- bied-nieuwe-stijl. De Brou wershavense Gatdam, en de dam in de Oosterscheldemon- ding zijn als men op de kaarten afgaat potdicht. Volgens „Driemaandelijks bericht" krijgt de Oosterschel- dedam echter een sluis, be staande uit zes kokers, met een totale lengte van ongeveer 220 meter. De sluis, die een doorlaatcapaciteit heeft van 350 kubieke meter water per seconde (dat is ongeveer evenveel als die van twee „schuiven" in het Haringvliet- sluizencomplex), zou eigenlijk midden in de diepste stroom- geul, de Roompot, gebouwd moeten worden. Zou men dit doen dan aldus Rijkswater staat wordt het onmogelijk om de sluis gelijktijdig met de eigenlijke afsluitdam gereed te hebben. Om die reden wordt het pas voltooide werk- eiland Noordland, dat het dichtst bij de Roompot ligt, gedeeltelijk vergraven. De bouwput voor de sluis moet dit jaar nog gereed zijn. De sluis is zo ruim bemeten, dat men aan alle milieu-eisen die nu of later worden gesteld, meent te kunnen voldoen. De inzichten zijn op dit moment zo, dat het weinig zin heeft een voormalige zeearm in brakke staat af te leveren. Een veelsoortige dieren- en plantenleven is alleen denk baar bij een totaal zoete of een totaal zoute Oosterschelde, aldus de Deltadienst, die hier bij afgaat op het Delta-insti tuut voor hydro-biologisch on derzoek te Yerseke, en haar eigen milieu-afdeling. In brak water, zo stelt rijkswaterstaat, is het letterlijk slecht vis sen. De sluizen in de Ooster- scheldedam zijn zo ontworpen dat zij kunnen lozen naar zee, hetgeen nodig zal zijn als men in de toekomst geheel zoete Deltameren wenst, maar dat zij ook zout water kunnen in laten een vereiste als de Deltameren van compartimen- teringsdammen worden voor zien, waardoor er zoute bek kens aan de landzijde van de dammen worden geschapen. De vraagstukken die met de aanleg van zoute comparti menten verband houden, wor den momenteel door een apar te studieafdeling van Rijkswa terstaat onderzocht.

de Stem | 1973 | | pagina 3