Piet Vonck krijgt zware tegenstand VISSER WINNAAR IN VLUCHT JBEAUMETZ 55 Voetbaltoernooi in Uzendiike St-Aloysius A bekerkampioen Jubileum- toernooi Receptie van Steen Clinge viert feest Jo Schout op winst belust Tegenstand Senioren- toernooi vanAZW van Y Zaalvoetbal in Oostburg i Misstap GEMEENTE |j| GOES Voorbereidingsbesluit Donderdag 7 juni 1973 ATLETIEKWEDSTRIJDEN IN TERNEUZEN STERK BEZET (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN De atletiekafdelingi van Schelde Sport uit Terneuzen houdt maandag 11 juni (tweede pinkster dag), to samenwerking met de Hulsterse atletiekafdeling internationale baanwedstrijden, die plaatsvinden op het Zuidersportpark in Terneuzen. Naast alle Zeeuwse atle tiekverenigingen, zoals AV '56 (Goes), Marathon (Vlissin- gen), Delta Sport (Zierikzee), Dynamo (Middelburg), Zee land Sport (Vlissingen) en de organiserende verenigingen Schelde Sport (Terneuzen) en RKHAV (Hulst) komt ook een afvaardiging van de bekende Belgische vereniging Ol- se-Merksem naar Terneuzen. In totaal hebben ruim 200 deelnemers voor deze interna tionale pinksterwedstrijd inge schreven, waarbij er dan nog eens ongeveer vijftig deelne mers van de Belgische vereni ging worden verwacht. De komst van Olse-Merksem staat vast, maar namen van de deel nemers konden de organisators nog niet geven. Dit is wel het geval van alle Zeeuwse verenigingen. Bij de heren se nioren op de 5000 meter kan het weer een felle strijd wor den. De grote favoriet is hier natuurlijk Piet Vonck van de Hulsterse atletiekvereniging. De Heikantse automonteur die tijdens de eerste wedstrijden niet zo'n grootse indruk ach terliet, kwam in de laatste wedstrijd zo sterk naar voren, dat hij ook nu tot de favoriet voor de eindoverwinning gere kend moet worden. De concur rentie zal maandag echter bij zonder groot zijn. Zijn groot ste rivaal is ongetwijfeld Kees van Dalen van AV'56 uit Goes. Hij wordt steeds, als „keizer" Vonck van de partij is de eeuwige tweede, en zal ook nu alles in het werk stellen om revanche te nemen. sehien een licht voordeel, om dat hij voor eigen publiek loopt, maar gemakkelijk zal het voor hem niet zijn. Gemakkelijk zal dat echter tiet zijn, maar Van Dalen ncht tot Vonck zijn eerste aisstap begaat. Ook de club- jenoten van Vonck, G. Boers, J. van Laarhoven, A. Schout en vooral de talentvolle A- Jiinior Jo Schout die in de laatste wedstrijd na een fel duel met Van Dalen derde werd dit voor de eerste keer bij de senioren moeten beslist tot de kanshebbers ge rekend worden. Vooral de strijd om de an dere ereplaatsen tussen Van Salen, Schout en Kuzee van Marathon kan een fel duel worc«.. Van deze rivaliteit kan mwsc&en Meyer van Zee land Sport profiteren. De tweekamp bij de heren-senio ren op de sprintnummers 100 200 nuwcr kan eveneens een boeien".'spektakel worden. Hoofdnummers bij de dames ijn ongetwijfeld de 100 en 200 meter. Deze tweekamp is, ongetwijfeld het nummer vanj Cora Hofman van de organise- I rende vereniging. Zij zal op teke tegenstand moeten re- j I kenen van N. Boers en C. de Visser beiden van Zeeland I 1 en "1- de Klerk van I marathon. Bij het kogelstoten ra discuswerpen bij de heren wordt het een onderlinge "tijd tussen de stieten van de vereniging Zeeland Sport, j. Cuypers, De Nooyer en Sihke moeten hier als grote favorie ten worden beschouwd. Bij de longens B, waarvan de meeste atleten uitkomen op de 100- 01 800 meter, wordt het een apen strijd. Peter Moelker van organiserende vereniging ft op deze nummers mis De meeste tegenstand kan hij verwachten van P. Steen bakker <AV'5fi),A. de Fiere (AVR uit Rotterdam) en A. Stroo (Marathon). De voor naamste atleten op de 800 me ter zijn P. Sijp van AV'56 en De Coeck van Marathon. Bij de A-jongens is dat na het wegvallen van Jo Schou, J. Breel van Marathon. In de laatste baanwedstrij den demonstreerde hij zo'n ge weldige klasse, dat niemand in staat bleek het nieuwe „loop- wonder" bij te benen. Bij de jongens C wordt het een strijd tussen de Hulsterse atleten De Guoht en L. Palinck. Bij de meisjes B zijn er veel kans hebbers voor de eerste plaats. wat een voordeel kan zijn. Maar de concurrentie is groot en sterk. Bij de meisjes C is R. Nijskens van RKHAV de grote favoriete, en bij de D- meisjes is dat C. de Roeck van Schelde Sport. Op het sprint nummer in deze categorie meisjes, over 60 meter gaat de strijd tussen A. de Bruin, I. de Guclit en P. Lens Van RKHAV. Buiten de loopnum mers voor alle categorieën kunnen de atleten ook deelne men aan ver- en hoogspringen, en kogelstoten voor de jon gens,. De eerste wedstrijden vain deze internationale baan wedstrijden beginnen om 14.00 uur. Piet Vonck, de RKHAV-atleet die op zware tegenstand mag rekenen in de internationale haan- wedstrijden in Terneuzen. (Van onze sportmedewerker) AXEL De zaterdagvoet balvereniging AZVV houdt za terdag 9 juni het traditionele seniorenvoetbaltoernooi, dat gespeeld zal worden op de ter reinen van de organiserende vereniging. Gespeeld wordt om de AZW-wisselbeker, die vorig jaar werd gewonnen door het Belgische Kamzeke, dat ook nu weer voor dit toernooi heeft ingeschreven. De eerste wedstrijden, die gespeeld wor den op twee terreinen begin nen om 12.00 uur. De deelne mende verenigingen zijn, pou le A: Kemzeke, AZVV, Ter- neuzense Boys en Sluiskil. Poule B: Zaamslag, Corn. Boys, Hontenisse en Rillandia. Na afloop volgt in de kantine op de sportvelden de prijsui treiking. (Van onze duivesportmedewerker) TERNEUZEN De con- coursbond Zuid-Bevelanu hield met een deelname van 1379 duiven een wedvlucht vanuit Beaumetz. Winnaar werd W. Visser te 's-Heer Arendskerke, wiens duif tot een snelheid kwam van 1193,97 meter per minuut. Succesvol in deze Vitesse- vlucht waren ook de Lewe- dorpse liefhebbers C. Hermes, die binnen een tijdsbestek van 4 minuten ook 4 duiven kon klokken, en daarmee 5 9 13 en 37 won; zijn plaatsgenoot P. van 't Westeinde won de tweede prijs in dit concours en legde verder beslag op de tweede serie van drie duiven aangeduid. De eerste serie ging naar G. Verbart te Heerênhoek met 3.31 en 36. (Van onze sportmedewerker) ZENDUKE De IJzen- ÏVr t- i volleybalvereniging Veerhui" dl:' sP«"thal „De S*kl In Oostburg een het ie01; er setegenheid van sen hai bestaan. Er werd Cbi !,,cTpetitie gepeeld tnr,,( t, e Ploegen dus één ogen elkaar speelden. "it UteJ'sets''''1-" bestonden werd één «tl een &cscven. het11 vJS1 Punt™ afloop het verschil Na tsiht-L Punten. de Sh ostburgse wethou- plWuirr GA' Cla0ys, de !DHaSaUi!fIag ,was: heren D Sport' v6 PP,4' 2 Schelde KiikenVnC 4' 4 Spivo 4' 5 J en 0 pnt; heren 2: l Spon" 8 4' 4 OVC 4, 5 YVC 0 Pnt, 2 Sterre i3WlK„ i Watnèys Takti- "tdito Pnt *4'4 !^rn,Kiiken 5, 3 4 YVC 3, 5 OVC 1 (Van onze sportmedewerker) IJZENDIJKE Het bestuur van de voetbalvereniging IJ- zendijke houdt zaterdag 9 juni een voetbaltoernooi voor pu pillen en B-junioren terwijl zondag 10 juni (eerste pink sterdag) de seniorenteams aan de beurt komen. De pupillen en B-junioren beginnen zaterdag om 10.00 uur. De deelnemende vereni gingen bij de pupillen zijn: Sohoondijke, Sluiskil, Terneu zen, Corn. Boys, Watervliet (B.) en de organiserende ver eniging IJzendijke. Bij de B junioren zijn dat: Watervliet (B.), Assenede (B.), Spui, IJ zendijke, Terneuzen en Corn. Boys. Na afloop van het toer nooi, om ongeveer 16.30 uur worden op het terrein de prij zen uitgereikt. Een dag later, zondag 10 juni komen de eer ste elftallen op de groene grasmat. De deelnemende teams zijn hier: Biervliet, Wa-1 tervldet, IJzendijke en Hoofd plaat. De eerate wedstrijd be gint hier om 13.30 uut terwijl de heer Klaeys, wethouder van sportzaken van de ge meente Oostburg, na afloop om ongeveer 17.30 uur op het veld de prijzen zal uitrei ken. •Na het vertrek van A. Voet, die de komende competitie HVV24 uit Hulst onder zijn hoede gaat nemen, heeft het bestuur van de voetbalvereni ging IJzendijke, d-e heer J. de Vries aangetrokken als trainer. J. de Vries was tot voor kort trainer-speler van de voetbal vereniging Oostburg. Hij heeft bij de voetbalvereniging IJ- I zeniddjke een contract voor één I j aar getekend. (Van onze sportmedewerker) OOSTBURG Donderdaga vond 7 juni worden in de sporthal „De Veerhoek" in Oostburg de laatste wedstrijd den van de zaalvoetbalcompe titie gespeeld. Hierbij is de ploeg van McFieHuiQua, die donderdag ook nog in het veld komt, reeds zeker van de eer ste plaats. Dit team is in punten niet meer te achterhalen door Ver- duijn en ABN, die respectie velijk tweede en derde eindig den. Laatstgenoemde ploegen hebben alle wedstrijden reeds gespeeld. Na afloop worden de prijzen uitgereikt, waarschijnlijk door de Oostburgse wethouder, de heer G.A. Claeys. De wedstrij den beginnen om acht uur. (Van onze sportmedewerker) SINT-JANSTEEN Ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap in de vierde klasse H (district Zuid 1), en de promotie naar de derde klasse zal Steen op za terdag 9 juni een receptie houden. Deze receptie zal ge houden worden in het vereni gingsgebouw aan de Wilhelmi- nastraat 41, te Sint-Jansteen. De verdere uitslag was: 4 A. de Leeuw, Hansweert, 6 J. de Jonge, 's-Heerenhoek, 7 P. Schrijver, 's-Heer Arendsker ke, 8 N. van Kleunen, Goes, 10 J. Wisse, Kruiningen, 11 A. van Bremen, 's-Heerenhoek, 12 J. Polfliet, Lewedorp, 14 J. Balvers, Goes, 15 D. Wage naar, Kloetinge. De Concoursbond vloog ook met 878 duiven vanuit Orle ans. 1 P. van Os, Yerseke, 1130,23 m.p.m„ 2 P. Driedijk, Lewedorp, 3 J. Le Conté, Goes, 4 W. van Stel, Wemel- dinge, 5 M. Moerland, Rilland- Bath, 6 H. Jansse, 's-Heeren hoek, 7 C. Zegers, Biezelinge, 8 M. Hengdijk, Kapelle, 9 P. van 't Westeinde, Lewedorp, 10 C. Rijk, Ovezande, 11 C. Boei, Biezelinge, 12 en 15 E. Vermast, Yerseke, 13 P. But ler, Biezelinge, 14 S. Rent meester, 's-Heerenhoek, Concours Club Walcheren. Orleans met 449 oude duiven. 1 en 7 M. Jaspers, Middelburg, 1158,85 m.p.m., 2 A. Abee, Middelburg ,3 J. Lens, Vlissin gen, 4 J. van Peenen, Vlissin gen, 5 J. Hinderks, Middel burg, 6 P. Theune, Vlissingen, 8 J. Broeke en zn., Souburg, 9 J Sponselee, Souburg, 10 J. Meerman, Vlissingen. Coneoursclub Walcheren Beau metz. Deelname 681 oude dui ven, hoogste snelheid 1230,30 m.p.m., 1 J. Lens, 2 J. Rottier, beiden te Vlissingen, 3 A. Abee, 4 L. van de Ketterij, 5 J. Himdeirks, 6 G; de Waardt, allen Middelburg, 7 J. Broeke en zn., Souburg, 8 M. de Ruy- ter ,9 L. de Ruijter en zn., 10 J. Lijnse, allen te Vlissin gen. De Postduif, Heikant. Orle ans, met 68 duiven. 1 Ed. Maas, 1111,6 m.p.m., 2 L. Thuy, 3 P. Bolssens, 4 gebr. Smet, 5 P. Rottier, Ed van Goethem, 7 D. Onise, 8 en 10 Aug. Bosman, 9 B. Danc- kaert. De Snelvliegers, Oostburg. Orleans, met 123 duiven. 1 en 8 A. Boonman ,1164,90 m.p.m., 2 3 en 9 R. Verstraeten, 4 W. de Die, 5 A. Risseeuw sr. ,6 H. Krijger, 7 A. Risseeuw jr., 10 A. van Hijfte. De Reisduif, Graauw, in sa menwerking met De Postduif, Lamswaarde, met 43 duiven vanuit Orleans. 1 en 10 G. Vioen, 2 L. van Vlienberghen, 3 gehr. De Koster, 4 Ant. de Koster, 5 en 7 J. Compiet, 6 E. Verstraeten, 8 J. Pardon, 9 J. Valck. Wedvluchten vanuit Beau metz. De Volharding, Westdor- pe, met 168 oude duiven. 1 gebr. Van Schilt 1207,- m.p.m., 2 P. van Paemel, 3 Em. Baecke, 4 A. van de Vij ver, 5 en 6 gebr. Audenaerd ,7 R. van Acker, 8 M. de Smet, 9 A. van de Bilt, 10 G. Gijsel; met 109 jaarlingduiven: 1 en 7 A. Rombout, 1180,- m.p.m., 2 5 en 10 Em. Baecke, 3 Arth. van Acker, 6 A. van de Bilt, 8 en 9 Arth. van Acker. De Reisduif, Graauw en De Postduif, Lamswaarde, met 120 jaarlingduiven; 1 2 en 6 's- L. van Vlienberghen, m.p.m.,..3 TK. WeSgaS 'cTelKleick, 5 en, 9,J.^Pardon, 7- J. van Sikkelerus, 8 P.J. Plat- jouw ,10 Alph. Maas; met 65 oude duiven: 1 L. van Vlien berghen, 1164,06 m.p.m., 2 4 en 5 gebr. De Koster, 3 Ed. Mattheijssen, 6 Ant. de Kos ter, 7 en 10 J. Valck, 8 Alb. de Koster, 9 Th. Bisschop. Rayon West-Zuid-Beveland met 593 duiven. 1 W. Visser, 's-Heer Arendskerke, 1193,97 m.p.m., 2 P. van 't Westeinde, Lewedorp, 3 G. Verbart, 's- Heerenhoek, 4 7 en 10 C. Her mes, Lewedorp, 5 J .de Jonge, 's-Heerenhoek, 6 P. Schrijver, 's-Heer Arendskerke, 8 A. van Bremen, 's-Heerenhoek, 9 J. Polfliet, Lewedorp. Hooglandse Vliegers, St. Kruis, met 131 duiven. 1 en 6 I. Duininck, 1262,- m.p.m., 2 C. Goethals, 3 en 10 A. de Lijzei-, 4 R. Verwulst, 5 A. Duininck, 7 A. Rodtsaert, 8 H. Hol, 9 A. de Meester. Concours Combinatie Hulst, met 166 jaarlingen. 1 A. Koe mans, 1180 m.p.m., 2 All Dob- belaer, 3 en 6 J. Jansen, 4 J. Dhanis, 5 All. Dhont en zn., 7 J. Pieters, 8 All. Dhont en zn., 9 A. van Eerdenburg, 10 J. van Helsland; met 137 oude duiven: 1 en 7 J. Eernaerdt, 1175,- m.p.m., 2 5 9 en 10 AU. Dhont en zn., 3 en 6 Ed. Wil- 1192,95 laert, 4 J. Jansen, 7 AU. Dob 4. Ch, beiaer. 8 Cii. van de Walle. De Snelle-Duif, Terhole, met 79 duiven. 1 en 8 A. Ongenae, 1205,- m.p.m., 2 en 7 A. Frey- ser, 3 L. Heymans, 4 J. de Bot, 5 J. Asselman, 6 A. Beau- rain, 9 A. Vermeulen, 10 A. Beaurain. Hoop, Biervliet, met 250 duiven. 1 en 2 C. Brevet, 1212,18 m.p.m., 3 en 9 Jac. Boeije, 4 A. de Boevere, 5 A. de Putter, 6 Van de Linde-Du Puy, 7 J. van Ee, 8 J .Magnus, 10 H. de Krijger. Hoop, Biervliet, vanuit Orle ans met 107 oude duiven. 1 en 8 P. Weeda, 1159,55 m.p.m., 2 A. de Boevere, 3 H. de Krij ger, 4 P Pladdet, 5 W. de Jonge, 6 A. Jansen, 7 P. de Winne, 9 en 10 Van de Linde- Du Puy. Wedvluchten vanuit Door nik: VZV, Hoofdplaat, met 106 duiven. 1 A. den Hamer, 1553,- o.p.m., 2 A. Dierick, 3 Seijnesael-R., 4 Th. Steijaert, 5 P. Maes en zn., 6 Waebeke en zn., 7 E. Temmerman-D., 8 Scherbeijn en zn., 9 B. Pijcke, 10 B. de Poorter. Vrije Vlucht, Sasput. 1 2 en 6 J. Boone, 1518,- m.p.m., 3 Cl. de Wever, 4 P. de Poorter, 5 Weijnsbergem, 7 en 9 H .Ca lon, 8 E. de Wever, 10 B. de Poorter. (Van onze tafeltennismedewerker) TERNEUZEN Voor de door de afdeling Zeeland van de Nederlandse Tafelteimis- bond georganiseerde beker- competitie die december vorig jaar van start ging, werd afge lopen week in Terneuzen in de speciaal van de tafelten nisvereniging Effect de finale gespeeld tussen de uit twee spe iers bestaande teams van St.- Aloysius en Middelburg- Zuid. Evenals vorig jaar toen deze beide teams ook tegenover elk aar stonden leek de verwach ting gewettigd dat het uit de promotie eretklassers Dumez en Van Waterschoot bestaande Graauwse team gemakkelijk op de wisselbeker beslag zou leggen. Het klasseverschil ten opzichte van de twee Middel burgse junioren Peter Kersten en Koen de Vries uitkomende in de landelijke juniorencom petitie bleek daarvoor te groot. De openingspartij tussen Van Waterschoot en Kersten bood echter een verrassing want via 2117 en tweemaal 1321 nam Mididelburg-Zuid door Kersten een 01 voor sprong. De volgende verrassing viel in de tweede partij waarin Koen de Vries kans zag met 21—12, 9—21 en 20—22 de voorsprong ten koste van de gerenommeerde. Wilfried Du mez te vergroten en op 02 te brengen. De bekerhouders wisten echter daarna vooral door hun grotere routine en spelvastheid eerst het dubbel spel te winnen (tweemaal 2110) terwijl Dumez daarna contra Kersten de partijen op gelijke voet bracht. In de laat ste en beslissende partij tus sen Van Waterschoot en De Vries ontstond een boeiend ge vecht waarbij De Vries met 1421 een voorsprong nam. Fanatiek vechten moest laatst genoemde in de tweede game de eer met 2119 nog net aan zijn tegenstander laten die in de beslissende derde gaine veel aanvallend op de valreep de winsit voor St.-Aloysius nog naar zich toe trok waar door de eindstand op 32 werd gebracht en de Zeeuwse beker voor de tweede maal naar Graauw ging. Belangrijk was echter vooral dat het gro te verschil de laatste jaren tussen de topspelers van St.- Aloysius en de talentvolle op komende jeugd van Walcheren belangrijk kleiner is gewor den. 0 Cora Hofman: favoriete op de sprintnummers in Terneuzen, (Van onze sportmedewerker) CLINGE De voetbalvere niging Clinge houdt op zater dag 9juni zijn jaarlijkse feest avond in het gemeenschaps centrum Malpertus. Tevens zal er om twee uur een fietsenral- ly worden gehouden. Deze rally is georganiseerd door twee spelers van Clinge, na- menlijk Guillaume Drumont en Ardo Willaert. Alle leden met hun echtge noten of verloafden worden aan de start verwacht. De start vain deze fietsenirally wordt om twee uur gegeven aan de kantine op het voetbal terrein. Het inschrijfgeld be draagt vijftig cent per per soon, terwijl de deelnemers in het bezit van een horloge en een ballpoint moeten zijn. De feestavond zelf, begint om ze ven uur met een diner. Om half negen, zal worden be kendgemaakt wie er de beste speler van het jaar is gewor-> den, plus de uitslag viam de fiefceramailly. Ook zal de spe ler die het meest op de trai ning aanwezig was, in de bloemetjes gezet worden. Na dit alles wordt gedanst onder leiding van het orkest van Ro ger Ferket. Clinge heeft de data en tegenstanders bekend gemaakt, voor de te spelen oefenwedstrijden. Op 29 juli is er de wedstrijd Ria (West- doirpe) - Clinge 5 augustus Hulsterloo - Clinge (eerste en tweede team), 12 augustus: Clinge - Breskens (eerste en tweede team), 19 augustus Clinge - Steen (eerste, tweede en derde team en tot slot op 26 augustus Clinge - Breskens (eerste en tweede team). (ADVERTENTIE) De burgemeester van de gemeente Goes maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad bij zijn besluit vam 17 mei 1973, nr. 11, heeft verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor a. de slikken en schorren in de Zandkreek; b. de buitendijkse gronden langs de Oosterschelde; c. het hooggelegen bouwland van het natuurgebied het Wester- schenge, welke gebieden met een rode omlijning nader zijn aangeduid op de bij dat besluit behorende en als zodanig ge waarmerkte tekening. Bij het besluit is tevens bepaald, dat het, met uitzondering van normale onderhoudswerkzaamheden, verboden is binnen de onder sub a, b en c, bedoelde gebieden zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning' van burgemeester en wethouders (aan- legvergunnin-g) de navolgende werken, geen bouwwerken zijnde, of werkzaamheden uit te voeren, te doen of te laten uitvoeren a. ontginnen; bodem verlagen of afgraven; ophogèn; egaliseren; scheuren van grasland; b. het aanleggen of verharden van wegen, paden of parkeer- gelegenheden en het aanbrengen van andere oppervlakte- verhardingen; c. het opslaan, deponeren, lozen of storten van al dan niet af gedankte of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voor werpen, stoffen of produkten, alsmede het aanleggen of in richten van opslag-, stort- of bergplaatsen, behoudens voor zover een en ander noodzakelijk is; in verband met het beheer gericht op de instandhouding van de landschappelijke of natuurwetenschappelijke waar de van de gronden, of in verband met de uitoefening van het bosbedrijf, en een en ander bovendien niet betreft afgedankte of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voorwerpen, stoffen of produkten; of voor de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voorzover deze uitoefening reeds plaatsvond op het tijd stip van inwerkingtreding van dit besluit en een en ander bovendien betreft niet-afgedamkte landbouwvruehten en produkten; d. het aanleggen of inrichten van sport-, wedstrijd- of speel terreinen, banen, vliegvelden en landingsplaatsen, kampeer- of caravanterreinen, dagcampings, lig- en speelstranden, lig- of speelweiden, zwemgelegenheden en baad- of speelvijvers; e. bet aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, constructies, installaties of apparatuur, met uitzondering van erfscheidingen met een maximale hoogte van 75 cm.; onder leidingen, constructies, installaties of apparatuur worden mede begrepen recreatieve voorzieningen met uitzondering van eenvoudige voorzieningen als een bank, afvalbak of weg wijzer; onder leidingen constructies, installaties en appara tuur worden niet begrepen voorzieningen, die noodzakelijk zijn voor of verband houden met het beheer,, gericht op de instand houding van de landschappelijke of natuurwetenschappelijke waarde van de gronden, of noodzakelijk zijn voor of verband houden met de uitoefening van het bosbedrijf, dan wel de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwer kingtreding van dit besluit; f. werken of werkzaamheden ten behoeve van of verband houdend met de oprichting of plaatsing van al dan niet aan hun bestemming onttrokken voer- of vaartuigen, arken, caravans en living-vans voorzover deze niet als bouwwerken zijn aan te merken, alsook tenten; g. het aanleggen of inrichten van havens of centra voor de watersport en het aanbrengen of aanleggen van oeverbe schoeiingen, van kaden of van aanlegplaatsen voor boten; h. werken of werkzaamheden, welke wijzigingen van de water huishouding of de waterstand beogen of tengevolge hebben; i. het vellen, rooien of beschadigen van houtgewas ander dan bij wijze van verzorging, met dien verstande dat geen aanleg- vergunning is vereist met betrekking tot bossen en andere houtopstanden, welke deel uitmaken van bosbouwonderne- mingen, die als zodanig bij het Bosschap geregistreerd staan, en met dien verstande dat geen aanlegvergunning is vereist voor liet periodiek kappen van griendhout en ander hak hout, voorzover betreffende de normale uitoefening van het op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit bestaande bodemgebruik; j. het winnen van bosstrooisel of mos; k. het aanbrengen van afbeeldingen of tekens voor commerciële doeleinden; 1. het bebossen van gronden die op het tijdstip van inwerking treding van dit besluit niet als bosgronden konden worden aangemerkt. Voorts is bepaald, dat genoemde werken en werkzaamheden niet toelaatbaar zijn, indien daardoor, dan wel door de daarvan hetzij direct, hetzij indirect te verwachten gevolgen schade wordt toegebracht aan de landschappelijke, natuurwetenschappelijke of cultuur-historische waarde van het gebied, waarvoor het voor bereidingsbesluit van kracht is. Vermeld besluit ligt ter gemeentesecretarie (afdeling algemene zaken, Oostwal 31 te Goes) voor een ieder ter inzage. Goes, 7 juni 1973. De burgemeester voornoemd, mr. F. G. A. HUBER.

de Stem | 1973 | | pagina 21