Na behalen van het kampioenschap Twee keer per week trainen TJOBA II NU OOK AFDELINGSTITEL PROGRAMMA VOOR SASSE SPORTWEEK Grand Thomas en Strobbe in goede vorm Martens wint wedvlucht op „Orleans" Gepasseer Axel baas over YUC Atletiekduel Goes afgelast Verba! Winnaar Feestavond Opvijzelen Uitslagen sport gemeente goes Openbare bekendmaking \Cees Bal tint laatste \etappe Dinsdag 5 |uni 1973 14 Lsdag 5 juni 1973 LEWEDORPSE BOYS PAKT ZAKEN NU ENERGIEK AAN (Van onze sportmedewerker) LEWEDORP Na een verblijf van slechts één jaar in de tweede klas van het afdelingsvoetbal (zondagcompeti tie) is Lewedorpse Boys in hogere regionen teruggekeerd en dat heeft de roodwitte gelederen gestimuleerd om zich intensief voor te bereiden op het nieuwe seizoen. Voor gaande jaren bijvoorbeeld werd er slechts eenmaal per week getraind maar in de toekomst gaat oefenmeester Wim Tax uit Souburg zijn mannen tweemaal per week onder handen nemen. We hopen dait dolt effect zal sorteren", zegt secretaris Bernhard van den Dries, al laat hij er snel op volgen, „natuurlitjk verwachten we niiet direct dat we in het nieu we seizoen door zullen stoten naar de vierde klas, hoewel dit toch wel het doel is dat we ons voor ogen hebben gespeeld na verloop van enkele jaren- „We bezitten momenteel be hoorlijk materia-al wat spelers betreft en met de huidige se- lectiegroep bunnen We dan ook wél even vooruit', vult bestuurslid Adri Menheere aan. „De gemiddelde leeftijd van ons „eerste" is 22 jaar en daarom ziet de toekomst er zeker gunstig uit. In het afge lopen seizoen hebben we drie spelers uit de A-junioren Louw Raas, Tonnie Smits en Jan Moreauw laten debuteren in het „erste" en we mogen ge rust stellen dat dit een succes ds geweest. Zoals het er nu uitziet zullen genoemde spe lers dan ook wel hun vaste plaats in het hoogste elftal be houden". Wfï.'iïT •v "ft» 4. stuursleden leeft de gedachte: wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Bernhard van den Dries, die tevens ledder is van de A- jundoren heeft bijvoorbeeld goed begrepen hoe je de jeugd pakken moet. Als inaaisseerder van de toto-formulieren heeft hij de 15 cent per ingevulde kolom die hij voor onkosten zou kunnen inhouden in een kas gestopt. Het is 'n aardig bedrag geworden dat Van den Dries nog wat heeft aangevuld en deze prijs: een reis naar Belgrado om Ajax tegen Ju- ventus te zien spelen werd onder A-junioren verloot. Behalve de promotie van Lewedorpse Boys 1 dat ls ge vierd met een etentje en nog een feestavond en receptie in het verschiet hebben ook de C-junioren de kampioensvlag kunnen hijsen. Daar staat he laas tegenover dat het tweede elftal een stapje moest terug doen en naar de derde klas van het afdelingsvoetbal de gradeerde. Bestuurslid Sjaak de Ko ning, wiens vader 25 jaar de voorzittershamer hanteerde hij de Boys, stelt dan ook reso luut: „Aan de begeleiding van ons „tweede" moeten we be slist wat gaiain doen. Eigenlijk is het geen wonder dat de degradatie een feit werd want de animo om de tradningsavon- den te bezoeken was bij de spalers vain het tweede uiterst gering. We zullen er dan orik op blijven hameren om daar ver andering iin te brengen. Dat is trouwens ook de grootste wens van Janus Vermeule, die nadat Wim Tax bij ons in dienst kwaim de mannen van het tweede onder zijn hoede nam. Wij hebben veel aan Janus Vermeule te danken en hij verdient het zonder meer dat de uren die hij opoffert ook intensief door de spelers wor den benut". Nu Lewedorpse Boys in de eerste klas is teruggekeerd komen straks natuurlijk ook weer de streekderby's tegen Luctor (Heinkenszand) en Pa trijzen ('s-Heerenhoek) op het competditieprogramma voor. De gelukkige winnaar was Jan Vermue, de aanvoerder van het A-juniorenteam die samen met Van den Dries naar Joegoslavië is geweest Een tripje dat vijf dagen duurde. „Want we hebben er een gezellig uitstapje van ge maakt'zegt Van den Dries, die de meeste cupduels van Ajax en Feyenoord heeft mee gemaakt- Uit dit alles kon men con cluderen dat Lewedorpse Boys een springlevende vereniging ls met 125 leden. „Maar wensen blijven er na tuurlijk altijd", zegt Sjaak de Koning. „Zo zijn we bijvoor beeld hard toe aan een tweede speelveld want we spelen met drie senioren, twee junioren en twee pupillen-elftallen In de competitie. Ook een betere verlichting is een zeer urgent punt op ons programma en ook de vergroting van onze kantine. Een groot ideaal van ons is om ook nog eens een sportaccommodatie te krijgen in of bij het centrum van ons dorp want ons huidige terrein ligt anderhalve kilometer uit de kern en dat is wel wat ver". Het gemeentebestuur om Borsele waartoe Lewectorp be hoort weet dus waarmee men een „wit voetje" kan krijgen bij de roodwitte Boys. 0 Onze sportmedewerker Rien de Jonge (geheel links) in gesprek met Lewedorpse Boys-be stuursleden Bernhard van den Dries, Sjaak de Koning en Adri Menheere. (Van onze sportmedewerker) AXEL In een leuke en sportieve oefenwedstrijd heeft het eerste ei.tal van de voet balvereniging Axel een 21 overwinning behaald op het Haagse VUC. Beide ploegen lieten eikaar voetballen wat het geheel als kijkspel zeer ten goede kwam. De thuisclub was voor rust meer aan de bal en was ook gevaarlijker, Axel kwam rond de twintigste minuut aan een voorsprong- Blij een aanval over rechts gaf Lensen op miaat door naar de op links vrijstaande Miarkusse. Die schoof het leer tot bij Sheilds die geen moment aarzelde om Axel naar 10 te schieten. Ook het eerste kwartier na de rust een sterk Axel. Er was nog maar net afgetrapt toen P Gans een solo ondernam en Axel op 20 bracht. Toen schrok VUC goed wakker en na een half uur werd het 21. Wat de Hagenaars ook pro beerden, de Axelee verdedi ging hield stand. Bernhard van den Dries: „Dat zal het aantal bezoekers bij ons ook wel weer wat doen opvijzelen. Jammer ge noeg hebben we over het ge heel te weinig mensen langs het lijntje staan- Een flink aantal bezoekers is natuurlijk voor elke club en ik denk daarbij vooral aan de spelers stimulerend. Oof financnieel is het met te versmaden hoewel we op dit punt gelukkig geen problemen kennen. We krijgen flinke steun van de middenstand, bijvoorbeeld door het plaatsen van advertenties in ons club blad. Bovendien is ons door- de middenstand toegezegd dat men ook wel reclame wil ma ken rondom ons speelveld. En dit scheelt dan ooik weer een flinke slok op een borrel voor onze penningmeester". Het opvangen en begeleiden van de jeugd bij Lewedorpse Boys zal in de toekomst de nodige aandacht krijgen en is eingenlijk nu reeds een cen traal punt. Vooral voorzitter Johan Huige is daar steak voor geporteerd. „Ook bij die andere be- (Van onze sportmedewerker GOES Verschillende sportwedstrijden op Zuid-Be veland moesten zaterdag door de hévige regen, vooral in de morgenuren, worden afge last. Daarbij behoorde het junio renvoetbaltoernooi in Kloetin- ge en de atletiekmeeting in Goes van AV'56. Ook de mo torcross van De Sproeier uit Wemeldinge ging niet door. Deze cross wordt nu gehouden op 30 juni. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN De snel heid in het afwerken van het korfbalcompetitieprogramma in Zeeland staat mede door het slechte weer in schrille tegenstelling met de voortva rendheid waarmee men eerst op het einde af scheen te gaan. Er moeten nog steeds diverse wedstrijden worden gespeeld, maar de strijd om het afdelingskampioenschap Zuid-West hoefde daar niet op te wachten. Bij de senioren deed Tjoba 2 het uitstekend. De ploeg uit 's-Heer Hendriks kinderen versloeg de beide kampioenen van de andere eerste klassen. Keep Fit uit Roosendaal werd met 20 verslagen en daarna moest men het opnemen tegen Ven tura Sport uit Strijen. Ook deze ploeg werd versla gen. Het werd zelfs 41 en daarmee was Tjoba 2 afde- lingskampioen en heeft het recht te promoveren naar de landlijke reserve-afdeling. Tjoba zal van dit recht ge bruiik maken, zodat het aantal landelijke ploegen in Zeeland het volgende seizoen wellicht uitbreiding krijgt. Bij de juni oren was het ook een Zeeuwse vertegenwoordiger die de hoogste eer voor zich was ko men opdagen ging het slechts tussen Swift Jl en Kinderdijk Jl. Deze wedstrijd had een ui terst spannend verloop en na de normale speeltijd stond het weer gelijk met 55, nadat de Zeeuwen uit Middelburg bij de rust tegen een 03 achter stand hadden aangekeken. In de verlenging wist Swift met 6-5 te winnen. Ook voor wat betreft de promotie naar de landelijke juniorenklassen denkt het bestuur van Swift er sterk over om deze ploeg een kans te geven. Een beslis sing hierover is echter nog niet gevallen. Bij de aspiranten deed de Zeeuwse vertegen woordiger Ondo het niet best. Beide wedstrijden werden verloren en daarmee was slechts een laatste plaats voor hen weggelegd. Tegen HKC uit Hardinxveld behaalde On do nog een redelijk resultaat. Slechts met één doelpunt ver schil werd verloren. Het werd 43 en dat was enigszins on gelukkig zodat de tweede wedstrijd tegen BKC, ietwat aangeslagen werd begonnen. BKC won dan ook met 63, zodat Ondo uitgeschakeld was. Ook in de competitie werden weer enkele wedstrijden ge speeld. In de tweede klas liet Olympia de kans liggen om via Animo 3 toch nog enkele plaatsen te kunnen opschui ven. In Souburg verloren de Oranje-witten met enorm ver schil. De 123 nederlaag be wijst dat Olympia niet meer geïnteresseerd was. Bij de ju nioren schoof Stomvogels weer op naar de tweede plaats. Ani mo werd met 2-7 verslagen, maar die tweede plaats is nog lang niet zeker, want ook On do heeft hiervoor nog goede papieren, want het versloeg Volharding met niet minder dan 09. De beslissingswed strijd in de derde klas A tus sen NOAD 1 en Tjoba 3, res- oectievelijk uit Dreischor en 's-Heer Hendrikskinderen voor het kampioenschap in die klas en de daaraan verbonden pro motie naar de tweede klas wordt gespeeld op dinsdag 5 juni a.s. op het veld van All Ready te Zierikzee. 2e klafi A: Animo 3 - Olym pia 1123. Junioren Al:. Animo Jl - Stormvogel Jl 27, Volhar ding 1 - Ondo Jl 09. Adspiranten 2B: Animo A3 - Olympia Al 11. Pupillen 2B: Animo P2 - Olympia PI 03. Afdelingskampioenschap Zuid-West: Senioren: Tjoba - Keep Fit 1 20, Tjoba 2 Ventura Sport 1 41 (Tjoba kampioen) Junioren: Swift Jl - Kinder dijk 1 65 (Na verlenging. Swift kampioen). Adspiranten: HKC Al - On do Al 4—3, Ondo Al - BKC Al (Breda) 3—6. (Van onze sportredactie) SAS VAN GENT Het programma van de Sasse sportweek ziet er als volgt uit: DINSDAG 5 JUNI: 10.00 uur: Avondwandelvierdaagse. Vertrek bij café „De Oude Brug" in Sas van Gent; 13.30 uur: Schoolzwemmen (deel name scholen van de ge meente Sas van Gent). WOENSDAG 6 JUNI: 19.00 uur: Avondwandelvierdaagse. Vertrek bij café „De Oude Brug" in Sas van Gent. DONDERDAG 7 JUNI: 19.00 uur: Avondwandelvierdaagse. Vertrek bij café „De Oude Brug" in Sas van Gent; 20.30 uur: Intocht avondvierdaag- VRIJDAG 8 JUNI: 19.00 uur: Karabijnschieting prang en kaart, in St.-Albertgebouw aan de Milstraat in Sas van Gent; 19.15 uur: Open Sasse jeugdkampioenschappen snelschaken in „De Roselaer" in Sas van Gent; 19.30 uur: Prijsuitreiking wedvlucht Compiègne in zaal Reseda in Sas van Gent. Zaterdag 9 juni tot en met dinsdag 12 juni geen activi teiten in verband met pink sterweekend. WOENSDAG 13 JUNI: 18,30 uur: 500 meter prestatietocht zwemmen in zwembad te Sas van Gent; 20.00 uur; Water- polo-wedstrijden De Bruinvis - De Stormvogel in zwembad Sas van Gent; 19.00 uur: Start wielerdriedaagse Phi lippine op de markt in Phi- in Philippine. DONDERDAG 14 JUNI: 19.00 uur: Wielerdriedaagse Philippine. Start op de markt in Phi,ippine. VRIJDAG 15 JUNI: 9.00 uur: Schoolsportdag; 18.30 uur: Biljartfinale bandstoten in café Wissekerke, Visserslaan 1, Philippine; 19.00 uur: Wie lerdriedaagse. Start op de markt in Philippine; 20.15 uur: Intocht wielerdriedaagse op de markt in Philippine. ZATERDAG 16 JUNI: 10.00 uur: Volleybaltoernooi voor heren- en damesteams in „De Spije" in Sas van Gent; 13.00 uur: Voetbaltoernooi C- en D-junioren op Ria-veld in Westdorpe; 14.00 uur: Scou ting moderne vijfkamp; 14.30 uur: Staakbolling in hotel „Centraal" aan het Stations plein in Sas van Gent. ZONDAG 17 JUNI: 13.00 uur: Voetbaltoernooi A-juni oren op Ria-terrein in West dorpe; 14.00 uur:, Bolling bij C. Buijsse in Philippine; 15.00 uur: Turndemonstraties „THOR" in „De Spije" in Sas van Gent; 18.30 uur: Sluiting Sasse sportweek. (ADVERTENTIE) Ontwerp-herziening 1973 van de voorschriften van diverse bestemmingsplannen, (aanpassing voorschriften t.a.v. de tailhandelsactiviteiten op handels- en industrieterreinen). De burgemeester van Goes maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, bekend, dat met ingang van 6 juni 1973 gedurende één maand ter gemeentesecretarie (afdeling Algemene Za ken, Oostwal 31 te Goes) voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van de herziening 1973, met bijbehorende toelich ting, van de voorschriften behorende bij de bestemmings plannen: „Zuid-West" (vastgesteld 18-10-1967 en goedgekeurd 4-6-1968); „Partieel uitbreidingsplan in onderdelen (industrieter rein-station) 1961" (vastgesteld 26-10-1961 en gedeeltelijk goedgekeurd 10-4-1962; gewijzigd 28-10-1963, welke wijzi ging op 24-4-1964 is goedgekeurd); „Uitbreidingsplannen in onderdelen Oostkerke en Oud- Sabbinge" (vastgesteld 1-11-1954 en gedeeltelijk goedge keurd 22-3-1955); „Uitbreidingsplan Noord, partiële herziening 1960" (vastgesteld en gewijzigd resp. 21-9-1960 en 21-6-1961 en goedgekeurd 19-9-1961); „Noord!" (vastgesteld 21-8-1968 en goedgekeurd 21-1- 1969); „Omgeving Kloetingseweg" (vastgesteld 19-3-1970 en goedgekeurd 29-9-1970); „Valckeslot I Herziening 1970" (vastgesteld 17-2-1971 en goedgekeurd 30-8-1971); „Uitbreidingsplannen in onderdelen Oost en West" (vastgesteld 21-9-1960 en goedgekeurd 10-11-1961). Bedoelde herziening beoogt beperkingen te stellen ten aanzien van de vestiging van detailhandelsbedrijven op handels- en industrieterreinen. Globaal gesteld heeft de herziening van de bestemmings planvoorschriften betrekking op: het industrieterrein Zuid-West te Goes; het industrieterrein te 's-Heer Arendskerke; het industrieterrein te Wolphaartsdijk; de bebouwing met bijbehorend erf ten westen van de J.A. v.d. Goeskade te Goes; het voor de vestiging van kleine bedrijven aangewezen terrein op de hoek Buijs Baliotstraat/'s-Gravenpolder- seweg te Goes; de voor de vestiging van kleine bedrijven aangewezen terreinen in het bestemmingsplan „Valckeslot I Her ziening 1970" (dit betreft de als zodanig aangewezen be bouwing aan de J.A. v.d. Goeskade (oostzijde), de Al- bert Joachimikade (westzijde), de Ringbaan-Oost, de Anjelierstraat en de Beatrixlaan) te Goes; het als bedrijfsterrein aangewezen perceel, gelegen tus sen de Zuidvlietstraat en de J. van Brakelstraat te Goes. Gedurende bovengenoemde termijn van één maand kan een ieder schriftelijke bezwaren bij de gemeenteraad indienen tegen het ontwerp van de herziening 1973 van de voorschriften van de eerder genoemde bestemmingsplan nen. Goes, 5 juni 1973. De burgemeester voornoemd, mr. F.G.A. Huber. «lil 0 Grant Thomas: fraaie prestatie in Frankrijk. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De wieler club Zecusch-Vlaanderen heeft in een sterk bezette internati onale driedaagse van Lumbres in Frankrijk een goede presta tie geleverd. Vooral Grand Thomas en Leon Strobbe wa ren in deze wedstrijd uitblin kers, waarbij domme pech hen van de overwinning heeft af gehouden. De eerste etappe na d etijd- rit op een zeer heuvelachtig parkoers im de omgeving van Saint-Omer maakte Grand Thomas al vroeg de slag en kreeg drie man met zich mee, waarvan later alleen de rappe Belg Raf Coenen kon volgen. In de sprint voor de overwin ning moest Thomas voor de Belg buigen. Strobbe volgde in de groep op de twaalfde plaats met 56 seconden achterstand. Verde re uitslag: 35 Willy de Feber, 38 Johny Verbeke, 49 Johan van Waes. Voor Van Waes was het een slechte dag. Reeds vroeg in de wedstrijd maaikte hij in een afdaling een lelijke tuimeling, waardoor hij 15 ki lometer moest jagen om de aan sluiting met het peloton te krijgen. Bij aankomst moest hij voor onderzoek naar het ziekenhuis, waar bleek dat hij deze berg rit had uitgereden met zijn vinger op twee plaatsen ge broken. Cor Vervaet de jong ste telg in de groep kon goed volgen miaar na 85 kilometer viel hij door een lekke band (Van onze duivensportmedewerker) TERNEUZEN De Kring Centrum Zeeuwsch-Vlaande- ren hield met 499 duiven een wedvlucht vanuit Orleans. Een aantal dat enigszins te genviel nadat een week eerder in deze Kring door de liefheb bers toch ruim 1000 duiven in de lucht werden gebracht van uit Dourdan en weinig of geen verliezen opleverde. Toch mag worden aangenomen dat zij die inkorfden voor Orleans ook goed geselecteerd hadden, want bij de eerste vijftien prijzen waren niet minder dan acht eerstafgegeven duiven. Winnaar werd O. Martens en zoon te Sas van Gent wiens duif tot een snelheid kwam van 1157 meter per minuut. Succes ook voor J. Prince te Terneuzen die 2, 3 en 15 won. De verdere uitslag was: 4. J. Acke, Sas van Gerat, 5. G. Serrarens, Stoppeldijk, 6. A. van de Houdt, 7. J. Buijze, 8. H. Koch en zoon allen te Ter- neuzen, 9. G. Snelders, 10. W. Klaassen, Sluiskil, 11. Lensen- Visser, 12. J. de Maesschalk, beiden te Axel, 13 en 14. Em. Baecke, Westdorpe. Rayon West-Zuid-Beveland met 301 duiven: 1. P. Driedijk, Lewedorp (1127 mpm), 2 en 8. H. Jansse ('s-Heerenhoek), 3. P. van 't Westeinde, Lewe dorp, 4. C. Rijk, Ovezande, 5. S. Rentmeester, 's-Heerenhoek, 6 en 7. P. Schrijver, 's-Heer- arendskerke, 9. G. Verbart, 's- Heerenhoek, 10. D. Rijk, Hein kenszand. „Herleving" Kloosterzande, 65 duiven: 1. en 9. R. de Kort (1134,2 mpm), 2. J. Everaert, 3. P. de Waal, 4. A. Lauret, 5. P. Reijns, 6. Alph. Colpaert, 7. S. Neeteson, 8. R. Mahu, 10. A. de Booij. „VZV", Hoofdplaat, 80 duiven: 1 en 3. R. Blaakman (1104 mpm), 2 en 7. Waebeke en zoon, 4 en 10. N. Provoost,5. Cam. de Waele, 6. B. de Poor ter, 8 en 9. A. Temmerman. „Vrije Vlucht", Sasput 55 dui ven: 1, 2, 3 en 7. G.de Wever (1140 mpm), 4, 8, 9 en 10. C. Galon, 5 en 6. R. Blaakman. „De Zwaluw" Sintjansteen: 1, 3 en 7. A. Mattens, 2. F1 Blommaert, 4. J. van Spaan- donck, 5. P. van Looy en zooji, 6. A.Sturm, 8. G. Deurinck. „Nieuw Leven", Koewacht met 104 duiven: 1. A. Martens (1130,8 mpm), 2. L. Seghers, 3. Gebrs. Van Hove, 4. W. Verbiest, 5. R. van Hove, 6 en 10. L. Seghers, 7. M. de Cock, 8. Fr. Rogiest,9. Gebrs. Ele- geert. „Eerste de beste", Schoondijke met 60 duiven: 1, 2 en 3. G. de Wever (1140,6 mpm), 4 en 9. Klaassen-Tallie, 5 en 7. G. Dobbelaere, 8. A. de Poorter, 10. H. van Kouwenberg. „Recht voor Allen", Sluis met li 03 duiven: 1. O. Marteijn (1164 mpm), 2. J. de Zutter, 3 en 8. P. de Smit, 4. P. Maan- hout, 5. O. de Meyer, 6 en 7. A. de Smit, 9. E. Visser, 10. Th. •!e Buck. „Jong Maar Moedig", Driewe gen: 1. C. Babijn (1078 mpm), 2 en 3. A. Engels, 4 en 8. A. Jansen, 5 en 7. J. Boerman, 6. A den Hamer. „De Getrouwe Duif", Cadzana met 80 duiven: 1 en 10. A. Vasseur en zoon (1166 mpm» 2 en 4. J. van de Plasse, 3. J- Kools, 5. A. de Putter en zoon, 6 en 7. A. Duininck en zoon, 8. J. Visser, Retranchement, 9. J- Visser. Nog Sneller',' Breskens IJ™ duiven: 1. W. Fenijn mpm), 2. I. van Grol, 3. M- Leurgans, 4 en 8. J. Klaaijsen, 3, 7 en 10. J. van Gijs, 6. W- Daansen, 9. W. van de Slis* ke. „De Bonte Duif", Aardenburg met 81 duiven: 1 en 3. C. van Belleghem (1142,3 mpm). 2 en 9. W. Standaert, 4. M. de Jae ger. 5 en 6. A. Cocquit, 7 en A. de Zutter, 10. Fam. Clerck. „Steeds Sneller", IJzendijke met 65 duiven: 1, 6 en 9. I- van de Slikke (1143 mpm), 2. ïr. Dieleman. 3, 4 en 10- Claeys, 5 en 8. Putter en Zoom 7 Reg. Thomaes. BIJ DEN HAAG (ANP) Vijf vooraa (judoka's zijn het verregaand oneei I hoofdbestuur van de Budobond Nede (keuzebeleid voor vertegenwoordigd [van coach Willem Ruska. Het zij Schneider, Jan de Graaf en Adri va: uitkwamen op de Europese kampioei (doch voor de wereldtitelstrijd in Lat terzijde werden geschoven. Bjj dit voegd lichtgewicht Joop Koning, die v se hoofdstad als „nummer drie" in acf hield een plaats in de landenploeg in strijden traden Brandts en Sshilder op naar de achterhoede. Slecht aangeven vain de route, was er de oorzaak van dat hij ver buiten het parkoers kwam. zo dat hij uit de wedstrijd werd genomen. De tiende etappe was voor de Franse ex-prof Christian Davaiin. Thomas werd vierde, Strobbe 13e, De Feber 43e, Johnny Verbeke dukkelend met een zware kon en gebrek aan moraal, staakte de strijd. Na deze etappe stond Tho mas op de tweede plaats in het algemeen klassement met 4 seconden achterstand. Bo vendien was hij leider in het bergklassement- Strobbe nam de zevende plaats in. In de laatste etappe zouden beide coureurs alles of niets spelen op de eindoverwinning voor Thomas en het verdedi gen van de bergklasserinj. Het kwam echter wat ver keerd uit. Een vroegtijdige ontsnapping waarin beidg Ne derlanders de riiag misten. De kopgroep van 12 kreeg goede assistente van de ploegmak- kers, die het peteton volkomen lam legden. Kilometers lang hebben Thomas en Strobbe gejaagd om de top te berei ken. Maar hun strijd was te vergeefs. Toch bleef Thomas eindo verwinnaar van het bergklas sement en behaalde hij in de eindrangschikking een goede vijfde plaats. Strobbe eindigde in de rangschikking op de twaalfde plaats. Het vijftal stelt zich voor Hjn bezwaren op zeer korte termijn aan het bestuur ken baar te maken in de vorm van een protest. Niet om nog te elfder ure een herziening van Ide jonge en onervaren ploeg voor Lausanne af te dwingen, .naar om principieel stelling te jiemen tegen de manier van ■selecteren die nu is gevolgd. I Volgens Bosman, Schneider, 1 Van Polanen, De Graaf en Ko ning is het namelijk geen ma- tier. Zij geloven niet dat het [streven van coach Ruska naar verjonging zonder meer te verdedigen is. De veelvoudige yereld- en Olympische kampi- >en, die 1 januari trainer van de nationale ploeg werd, is van mening dat met de „oude Igarde" internationaal niets neer is te bereiken. Ruska, oorlopig niet in het ongelijk [gesteld door de resultaten in Hadrid, heeft daarom na de E.K. nogmaals het mes gezet in het team, waarbij de hoof den van Bosman (27), De Sraaf (25), Van Polanen (27) Schneider (25) vielen. Het vijftal (Koning meege rekend) vindt deze methode te hard, onrechtvaardig zelfs. [Adri van Polanen: „Verjon ging is natuurlijk mooi, maar het moet niet ten koste van alles gaan. Ten eerste zijn wij MONTCAU - LES - MINES l(AFP) Cees Bal heeft de laatste etappe van de Dauphi- ne Liberé gewonnen. Samen met Van de Leeuw en de Fransman Mollet bouwde hij een voorsprong op van een deine minuut op het voltallige peleton. In de eindsprint ver- I sloeg Bal z|jn medevluchters I met gemak. De Belg Verbeeck en de fransman Poulidor kwamen Itydens deze laatste dag ten pal. Poulidor klaagde na af- Itóop over pijn aan zijn rech- Iterbeen. Verbeeck had een koloedende wenkbrauw. Louis IjJcana werd eindwinnaar van aeze etappe wedstrijd. - De uitslag van de derde jetappe is: 1 Bal Ned. 6.11.28, 2 1™ der Leeuw Ned. 6.11.29 3 zX- 4 Coroller Fr. Ic 1 5 Sibille Fr. z.t 6 IF? r Foin612-17' 7 Delepine ■619 »n n' 8 Garcia Sp. p.12'27' Guimard Fr. |39E24n42klaSS2meTi, 1 °Ca"a |P- I-in„2 Thevenet Fr. 139'4'ü?' .3^Zoetemelk Ned. J 34.51, 4 Ovion Fr. 39.35.41, ■Mart Zc arU1 SP' 39.36.37, 6 ■Fr ao^P;n39-39-22' 7 Poulidor E'4939i41o40A 8 Verbeeck Bel I 43.30, 9 Delisle Fr. 39.44.27, ■Bal TcrS6 Bel' 29.44.56, 34. |Ned JL21.®1, 35 Koken |Ned 59 Keileners Ued S? qv 54 Jaribroers ■Leeuw xrJq 72 Van der I euw Ned. op 51.01.20. gemidde goed fal kunt vi hebben wezen 1 jongens 1 Ik ben geweest, vier ket Koning man was E.K. in m het hi Wim „Maar," met nie nen, wal jaar nog; het v i argumenl elke tak I zo dat wordt, al niet worl mij betrl wel op, 1 vind dat se maar elke and de ander ring dat, slecht d Een lotir een rol c ken door schakeld." Een I voorts Het hoof- dit jaar 1 wezig ziji; niragen, zi voorwaar worden 0 onale plo volgens leefd. Jai ren er alt aan. En Geurtsen BoschmaiJ den gezag- Ze wai baasd Er is zei: teem in; voor presi gen punt- veel als Nederlan- maar het moeten bovenaan er niet nu Hoe d kiezing is ka's een zaak. Op het de gei scholen isj brede rugi gebroeders: Van der prijsvechte deze mam het om an< laten afwe hun tijd j Schneider: kant te jongeren hebben g klap. Ik terechte ki methode vooral op trainingen, allemaal, het bo: over deze is."

de Stem | 1973 | | pagina 14