MAAS WINT MASSASPRINT Midden-Zeel and een dieptepunt Driedaagse Zeeland voor Keetie Hage KOERS m WASPIK VOOR VAN BRAGT Adrie Deusing verrast de Zeeuwse top FOREMAN VERDEDIGT TITEL Fraaie zege van Martin Rodriguez Voetbaltipsvan Cruyf f No 6 is uit Uitslag Uitslag Demarrage Uitslagen sport Uitslag en Uitslagen Uitslagen TWEEDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 4 JUNI 1973 (Van onze wielermedewerker) HOOGERHEIDE Peer Maas, de amateur uit Heerle leeft de laatste week in een overwinningsroes. Met de serie van drie begon Maas in het Belgische Hoboken, zaterdag schreef Peer de semi-klassieker, de ronde van Midden-Zeeland op zijn naam en zondag drukte hij in Hoogerheide zijn racefiets als eerste over de finish. Het werd in Hoogerheide een massale eindsprint zonder ach terblijvers. Meer dan vijftig renners stormden op de meet af. Peer Maas vloog tussen een kluwen van sprin tende mannen als eerste over de streep. „Good-old Frits van Hoogerheide met op sleeptouw o.a. Niek Valkenburg, Bram Geense, De sterke Limburger Mat- tie Dohmen - de laatste we ken veelvuldig te zien op de Brabantse koersen - en Henk van Dongen uit Prinsenbeek werden met een half wiel geklopt. Het verhaal over de negentig kilometers lange koers in Hoogerheide kan kort zijn. Het was en bleef een gesloten peloton, dat in hoog tempo de 45 rondjes afdraaide. Strijdlust was er genoeg, maar het strakke tempo lag te hoog om een ontsnapping te forceren. Een beslissende doorbraak bleef uit. Gerrit van het Geloof uit Lage Zwaluwe bekeek op zijn manier de koers. Na het uitvallen wegens pech van Jan Konings ging Van het Geloof met succes zijn aan dacht richten op de presta tiepremie. Ad van Oveveld. Peer Maas en Piet Legierse probeerden met nog tien ki lometer te rijden weg te ko men, maar de piepkleine voorsprong bleek een ronde later teniet te zijn. Ook een poging van Van het Geloof, Aarts. Geense en Tak was geen lang leven beschoren. Peter Gödde en weer Doh men spraken hun krachten aan voor wat simpelé meter- tjes. Een laatste poging van Gödde, Tiny van Hasselt, Aarts en Dohmen strandde in het zicht van de eindstreep. Maas en Van Dongen sleep ten het pèloton op de vluch ters en hadden meteen een goede positie voor de eind sprint. Maas was de rapste met klein verschil voor Van Dongen en Dohmen. 1 P. Maas Heerle de 90 kilometer in 2 uur 4 min. 8 sec., 2 H. van Dongen Prin senbeek, 3 M. Dohmen Born, 4 G. St.-Nicolaas 's-Graven- deel, 5 Ad van Overveld Zegge, 6 G. van het Geloof Lage Zwaluwe, 7 J. Brehn Rotterdam, 8 W. 't Hoen Monster, 9 H. Lammers Rot terdam, 10 Skarin Amerika, 11 G. Habets Den Haag, 12 A. Tak Oud-Gastel, 13 T, van Hasselt Roosendaal, 14 W. Hofstede Wateringen, 15 T. Verheezen Bergen op Zoom, 16 J. Deijkers Oud- Gastel, 17 S. Aarts Roosen daal, 18 W. de Wilde Kloe- tinge, 19 K. St.-Nicolaas 's- Gravendeel, 20 J. Berghege Roosendaal. MAAS WEER DE RAPSTE Waal noch Raas reageerde op de vlucht. Als rijwieltoeristen peddelde zij voort, terwijl Maas bijzonder moe gestreden, tot diep in de beugels moest om aan 10 seconden voorsprong te geraken. Deze 10 seconden waren voldoende om hem on bedreigd over de finish te brengen. De spurt om de tweede plaats tussen de riva len werd vanaf kop met klein verschil door Wim de Waal gewonnen. Slechts 21 renners bereikten de finish in Goes. (Van onze sportredactie) GOES De reeds enkele jaren sterk gedevalueerde Ronde van Midden-Zeeland, be reikte zaterdag een dieptepunt toen bij de start bleek, dat niet alleen de wielervereni ging Swift niet was komen opdagen, maar dat ook een van de weinige topcoureurs Toine van de Bunder, door middel van een telefoontje liet weten, dat hij tot zjjn spijt ver stek moest laten gaan. Zo waren het slechts 57 renners die door burgemeester Hubers om twee uur op de Markt werden weggeschoten, waarbij reeds bij voorbaat vast kwam te staan dat meer dan de helft van de, deelnemers niet rijp was voor een klas sieker over 190 kilometer. Het is danook vooral voor de jongere coureurs een af- valslag geworden, die zich reeds openbaarde na de eerste 70 kilometers toen het deelne mersveld reeds was geredu ceerd tot minder dan de helft. De eerste die enige leven in de wielercaravaan bracht was de Engelsman Terry Caroll, die een twintigtal kilometers soleerde in de zak van Zuid- Beveland. Zijn voorsprong groeide tot 35 seconden maar bij de nadering van Heinkens- zand woonplaats van Jan Raas, was het onder zijn impuls dat de kleine Engelsman terug in de groep kwam. Jan Raas nam nu zelf het initiatief en kreeg Kees Heine mee. Zij bereikten ook een maximum voorsprong (Van onze sportmedewerker) GOES De internationale driedaagse wielerwedstrijd voor dames die dit weekend in Zeeland werd gehouden, is met machtsvertoon gewonnen door Keetie van Oosten-Hage. De suprematie van Keetie Ha- ge begon reeds vrijdagmiddag in Vlissingen in een criterium over 50 kilometer. Keetie won na een solo van 40 kilometer met ruime voorsprong. Ook in de tijdrit over 12,5 kilometer die zaterdagmorgen onder bar re weersomstandigheden in Heinkenszand werd gehouden, was Keetie Hage oppermach tig- En ook in de Deltarit die zaterdagmiddag om vier uur in Middelburg van start ging zou de oud-wereldkampioene nogmaals toeslaan. Nadat in deze rit Bella Hage, Rruius van der Plaat en Corrie Boon ruim een minuut winst hadden ge nomen na dertig kilometer leidde Keetie Hage de tegen aanval in, samen met Wil Kwantes en Mini Brinkhof! Dit trio slaagde er in bij de Zeelandfomig nabij Colijnsplaat de aansluiting met het kop- groepje tot stand te brengen Tevoren was de Franse we- reldkainaoene Gambillon, die reel uitmaakte van een jacht- groep, door een val teruggesla gen. De grote slag viel na het passeren van Wilhelminadorp op de dijk naar Kattendijke op circa 15 kimometer van de aankomst. Een felle demarrage van Keetie Hage werd toen alleen beantwoord door Truus van der Plaat. Het duo Hoge- Van der Plaat nam snel een halve minuut winst, en in de resterende kilometers ontspon zich een fel gevecht tussen beide dames. De pogingen van Keetie Hage om alleen weg te komen mislukten enkele ke ren, en pas in de laatste kilo meter moest een moedige Truus van der Plaat het hoofd buigen. In het sluitstuk zon dagmiddag in 's Heerenhoek werd Keetie Hage weliswaar in de eindsprint geklopt, maar de zege in het totaalklasse ment kwam hierdoor niet in gevaar. ten-Hage, 12.3 km. in 19.41 met bonificatie; 2 S. Carlson, Zweden; 20.0.3; 3 J. Bost, Frankrijk, 20.22; 4 R. Mijka- nen, Finland, 20.25; 5 M. Brinkhoff 20.28; 6 G. Donker, 20.30; 7 D. Burton, Engeland 20.35; 8 Corrie Boon 20.37; 9 E. Hoglund, Zweden 20.40; 10 G. Gambillon Frankrijk 20.42. Uitslag derde etappe: Deltarit Middelburg-Goes: 1 Keetie van Oosten-Hage, 80 kan in 2.11.20 met bonificatie; 2 Truus v.d. Plaat, 3 W. Kwantes, 4 Bella Hage, 5 Mini Brinkhof, 6 Corrie Boon, 7 Denise Burton, 8 R. Mykkanon, 9 S. Carlson. 10 G. Donker. Uitslag wedstrijden 's-Hee- renhoek, staan in het verslag van de wedstrijden. Individuele eindstand alge meen individueel eindstand na vier etappes: 1 Keetie van Oosten-Hage, 2 Mind Brinkhof, 3 Truus v. d. Plaat, 4 Willy Kwantes, 5 Corrie Boon, 6 Bel la Hage, 7 Mdjkanen, Finland, 8 D. Burton, Engeland, 9 S. Carlson, Zweden. 10 J. Bost. Frankrijk. Algemeen ploegenklasse- ment na vier etappes: 1 Drinkwaard, 2 Ketting, 3 Skol, 4 Zweden, 5 Frankrijk 6 Italië, 7 Conmanet, 8 Enge land, 9 West-Duitsland. van 45 seconden, maar onder impuls van Wim de Waal en Wim de Wilde (de beste en de strijdlustige renner uit het veld) had het peloton onder 's-Heerenhoek de vluchters weer in hun midden. Deze jacht was voor velen te zwaar en het peloton brak in twee groepen, waarbij de voor naamste coureurs in het eerste gelid zaten. Wim de Wilde was de volgende aanvaller sa men met Tony Faase. Ook zij pakten 45 seconden, maar bij een felle aanzet van de steeds afbrokkelende groep was na 15 kilometer ook deze vlucht ongedaan. 1. Piet Maas 190 km 4.36,26; 2 od 7 sec. Wim de Waal. 3. Jan Raas, 4. op 13 sec. Piet Fran ken. 5. op 38 sec. Wim de Wilde. 6. Kees Heine, 7. op 1.43 Henk van Groezen. 8. Ger Oosterbosch, 9. op 1.51 Henk Peels, 10. op 3.40 Siem Berk hout, 11. op 3.44 Terry Carol], 12. Ad. de Jongh, 13. op 5.53 Hans Hellemons, 14. op 9.34 Wim Hooijen, 15. Ko Tolhoek, 16. Ad van Elzakker, 17. op 12.46 Joo Voesenek, 18. Bram Geense, 19. Jaap Marijs, 20 Tony Faase. 21. Jac. van Mer- rienboer. Ploegenklassemenit: 1. De Jonge Renner, 2. Theo Middel kamp, 3. W. v. Roosendaal. In de straten van Middel burg was het Van Groezen die demarreerde. Hij kwam tot ruim een minuut voorsprong, maar op de dijk bij Veere brak ook zijn verzet, en op de dam van Vrouwenpolder zakte hij terug in een jachtgroep van 10 man. Hier, na ruim 100 kilometer was de afscheiding definitief. Van Groezen kreeg gezelschap van Wim de Waal, Jan Raas, Wim de Wilde, Henk Peels, Ger Oosterbosch, Piet Maas, Piet Franken, Kees Heine en Siem Berkhout. Zij lieten de nog wel fel reage rende Ko Tolhoek en Terry Carroll achter zich, maar het gat was definitief gevallen'. Tien kilometer voor het ein de in de omgeving van We- meidinge op de zeedijk kwam de wedstrijd goed op gang. De ene demarage volgde op de andere. Hoofdpersonen waren Jan Raas, Wim de Waal, Wim de Wilde, Piet Franken en Piet Maas. Om de beurt werd er gesprongen, maar niemand kreeg meer dan 50 meter. Op weg naar Kapelle (10 kilome ter voor de finish) begon het drama Jan Raas, Wim de Wil de. Jan Raas was weer wegge sprongen en er reageerde nie mand. Het gat was snel 300 meter toen Piet Maas tot actie kwam. Met Wim de Waal in zijn wiel pakte hij Raas op nieuw terug. Inmiddels had den Wim de Wilde en Piet Franken als laatsten bij het trio moeten lossen. Piet Maas merkte de onderlinge rivaliteit op en sprong weg. Noch De De uitslag van de ereste etappe in Vlissingen was: 1 Keetie van Oosten-Hage, 50 km in 1.24.26 met bonificatie; 2 Mini Brinkhof, 3 M. Cressari 4 Corrie Boon, 5 Truus v. d. Plaat, 6 Henny de Jongh, 7 D. Burton (Engeland), 8 A. For- sell, Finland; 9 Bella Hage, 10 Gerry Donker. Uitslag tijdrit Heinkenszand: 1 K. van Oos- Van onze wielersportmedewerker) WASPIK Alleen de sterksten bleven overeind in de slijtageslag, die zondagmid dag werd aangericht in de 22e ronde van Waspik. Het zware Kanaalpad is doelbewust uit bet parkoers gelaten, maar toch is de huidige omloop nog aan de pittige kant. Cees van Bragt bleek de allersterkste van het gezelschap. Hij won de eindsprint van de kopgroep van vier renners die in de finale uit de hoofdmacht van twintig renners waren ont snapt. De kopgroep bestond in eer ste instantie uit vijf renners, maar rappe Marcel Rehorst werd enkele ronden voor het einde door een lekke achter band verslagen. Snel zat hij op een andere fiets, maar te gen het verhoogde tempo kon hij niet aan. Piet Franken, die de omloop van Midden-Zee land nog in de benen had, draaide niet zo sterk als hij wel wilde maar toch passeerde hij de meeste keren als eerste de finishlijn hetgeen hem hon derd gulden opleverde. Hij maakte ook deel uit van de kopgroep die vele ronden lang voor het uiteengetrokken pelo ton uitreed. Ook Jantje Core- mans en Theo Joore zaten in dat vluchtersgroepje. Core- mans, die de laatste weken opvallend goed rijdt, was er ook bij toen de beslissing viel. Cees van Bragt, die voordien al vele plooien glad had ge streken, zat er ook bij, terwijl Piet Franken, Jan Klomp en Marcel Rehorst de goede jump completeerden. Cees van Bragt zette van zeer ver aan en werd niet meer bedreigd. Bij de nieuwelingen reed Adje Verstijlen 'zijn tweede wed strijd en deed het erg knap. Met wat meer overleg had er zelfs nog meer ingezeten dan de tweede plaats achter Peter van de Ley. Christ Hollemans had bij de adspiranten een solo met succes opgediend. Amateurs: 1 C. van Bragt, Lage Zwaluwe, 100 kilometer in 2.29.46; 2 J. Klomp, Groot- Ammers; 3 J. Coremans, Bre da; 4 P. Franken, Oosterhout; 5 M. Rehorst, Den Haag; 6 W. Breukel, Rozenburg; 7 H. Prinsen, Hank; 8 A. Prinsen, Raamsdonksveer; 9 J. van Driel, Werkendam; 10 W. Schuurhuizen, Rotterdam; 11 G. Muilwijk, Hardinxveld ;12 Th. van de Berk, Helvoirt; 13 J. Muilwijk, Brielle; 14 A. de Jongh, Made; 15 Th. Joore. Raamsdonksveer; 16 J. Kette- nis, Den Haag; 17 R. den Ot ter, Waspik: 18 L. Michielsen, Brielle; 19 J. Loonen, Ooster hout: 20 L. den Hartigh, Blaaksendijk. Nieuwelingen: 1 P. van de Ley, Rotterdam, 50 kilometer in 1.17.42; 2 Ad Verstijlen, St.-Willebrord; 3 André Ver stijlen, St.-Willebrord; 4 P. van de Pluym, Hank; 5 M. van Nispen, Breda; 6 A. Remmers waal, Pijnacker; 7 R. Tuyl, Breda; 8 P. Nijkamp, Nuth; 9 H. van Kuyk, Geertruiden- berg; 10 P. van Wanrooij, Oos terhout; 11 P. de Zwart, Al phen aan de Rijn; 12 G. Ver gouwen, Sprundel; 13 M. Meeldijk, Vlaardingen; 14 K. de Wolf, Rotterdam; 15 J. van de Bosch, Zevenbergen. Adspiranten: 1 Chr. Holle mans, Bengen op Zoom, 20 ki lometer in 31.51, 2 L. Veek' Bosschenhoofd; 3 Ph. de Jong, St.-Willebrord; 4 R. van de Rakt, Breda; 5 P. Koppert, Monster; 6 F. Gommers, Heer le; 7 A. Manndën, Roosendaal; 8 M. van Vlimmeren, Hoeven; 9 J. van Meer, Wouwse Plan tage; 10 H. Gijzel, Heikant. (Van onze sportmedewerker) •s-HEERENHOEK De 25ste Regenboogkoers in 's- Heerenhoek is vooral wat be treft de wedstrijd van de ama teurs een slappe vertoning ge worden. Met uitzondering van een paar speldeprikken van Tonny Huyzen en Toine van de Bunder, bleef het gehele veld tot twaalf kilometer voor het einde bijeen. Tien renners zorgden toen voor een afschei ding en bij deze kopgroep be vonden zich favorieten als Jan Raas, Toine van de Bunder, Wim de Waal, Kees van Don gen en Henk Stander. Maar voor geen van deze troeven waren de bloemen Die eiste de 20-jarige militair Adrie Deusing uit Halsteren voor zich op, die in de laatste 200 meter een lichte voor sprong nam en deze behield tot aan de finish. Evenals een dag tevoren in de Ronde van Midden-Zeeland lieten vooral de Zeeuwse vedetten zich in het pak steken door onderlin ge rivaliteit. Adrie Deusing profiteerde daar zeer handig van en zijn moedige poging werd beloond met zijn eerste zege bij de amateurs. Uit de tweede groep wisten Ad van Treyen, Frans de Belie en Tonny Faase zich nog los te maken in de slotfase. Bij de nieuwelingen konden Tonny Veerman en Lou de Jager in eerste instantie weer gaatjes slaan, maar de definitieve af scheiding van vijf renners kwam na 22 kilometer. Van dit kopgroepje won Peter Hel lemons de eindsprint. Bij de dames die dit weekend vier maal in de «lag zijn geweest, won het Franse meisje Gam billon, de laatste wedstrijd in 's-Heerenhoek. Zij was na 20 kilometer weggesprongen, sa men met Adje Riemersma. Met nog drie ronde te doen ging Keetie Hage in het offen sief samen met de Italiaanse Cressari. Zij brachten bij het ingaan van de laatste ronde de aansluiting tot stand, maar in de eindsprint moest Keetie Ha ge deze keer het loodje leg gen. Het individuele eindklas sement na vier etappes kwam echter met ruime voorsprong op naam van Keetie Hage. Amatenrs; 1 Adrie Deusing uit Halsteren, 100 kilometer in 2.17,12; 2 Wim de Waal, Axel 3 Henk Stander, Oude Tonge, 4 Toine van de Bunder Ijzen- dijke, 5 Jan Raas, Heinkens zand, 6 Tonny Huizen KJ'oetm- ge, 7 J. Zuidweg Rotterdam, 8 A. v.d. Steen Etten, 9 Wim Westdorp, Heinkenszand, 10 Kees van Dongen Oud-Gastel, 11 op 17 seconden: A. van Treyen Lepelstraat, 12 Fr. de Belie, Hulst, 13 T. Faase St.- Annaland, 14 op 26 seconden: Ko de Vrieze, Goes, 15 Jaap Marijs Souburg, 16 Wim Wiel- houwer, Sommelsdijk, 1 7Ko Tolhoek Yerseke, 18 H. Woelfs Lepelstraat, 19 J. Harinck 's- Heer Abtskerke, 20 Kees Spaans 's-Gravenpolder. Nieuwelingen: 1 Peter Hel lemons Halsteren 48 kilometer in 1.07,50; 2 M. Havink Strijen, 3 R. Verboom Ellewoutsdijk, l R. Kouijzer Goes, 5 H. Nieuw- dorp Wemnl'dinge, 6 L. Jonge- jan Middedharnis, 7 B. van Est Dinteloord, 8 R. Stroosnijde Moerdijk, 9 Wim Lugtenburg, Rockanje, 10 H. Wouters Ze venbergen, 11R. Verstraeten Philippine, 12 J. Jonkers Oud- Gastel, 13 W. Mol Oudebroek, 14 J. Somers, Halsteren, 15 Chr. Broeders Zevenbergen Dames: 1 G. Gambillon Frankrijk, 45 km. in 1.08,55; Keetie van Oosten-Hage Kloe; tinge zelfde tijd, 3 M. Cressari Italië, 4" A. Riemersma Slappe- terp 5 Truus van der -Plaat Geldermalsen, op 1 minuut 15 sec. 6 Bella Hage Den Haag, 1 Witty Kwantes Zaandam, 8 Henny de Jongh Apeldoorn, 9 Mini Brinkhoff Zaandam, U Junal uit Frankrijk. Toonaangevende renners in de Waspikse ronde: Jan Coremans, Henk Prinsen, Theo Joore en Piet Franken. TOKIO (AFP) Volgens de Japanse krant Tsjinitsji zal de Amerikaanse okser George Foreman, wereldkampioen in de zwaargewichtklasse, op 1 september in Tokio zijn tftel verdedigen tegen zijn landge noot Joe „King" Roman. Tijdens hetzelfde gala boksen wereldkampioen Ricardo Anre- donido (Mexico) en Morito Kasjiwaba om de titel in het lichtgewicht. FORTE DEL MARMI (ANP) In de Ronde van Italië heeft zich zondag een kleine sensatie voorgedaan in de vorm van de overwinning van de Columbiaan Martin „Cochise" Rodriguez in de vijftiende etappe. De 31-jarige vroegere wereldkampioen ach tervolging bij de amateurs zorgde met zijn zege in de 150 kilometer lange rit van Flo rence naar Forte dei Marmi- voor een der zaldzame Zuida- merikaanse triomfen op Euro pese wegen. Rodriguez had een voorsprong van drie se- ADVERTENTIE In dit boekje bewijst Johan Cruyff opnieuw zijn meesterschap als hij de techniek van het inwerpen bespreekt. Dit boekje krijg je gratis bij twee dezelfde of verschillende literflessen rode vruchtenlimonade van Hero: Hero Cassis, Cerise, Framboise of Groseille (rode bessen). Haal dit boekje van Johan en bemachtig zo een trainer voor jezelf! Gratis bij twee flessen rode vruchtenlimonade van Hero t is goed - 't is van Hero. conden op de Italiaanse trtt sprinter Marino Basso en Belgen De Vlaeminck, Serflt Van Linden en Merckx, Gd* ben Karstens eindigde tiende. In de etappe van zaterdag zegevierde de Italiaan Frances- co Moser. Hij legde de l"5 kilometer van Bolsena naa; Florence af in 5 uur 39 nunu- ten en 35 seconden, Uitslag veertiende etappe-1 Moser (Ita) 195 km in 5.39.3a (gem. 35,689 km-), 2. Pogg'al (Ita) zt, 3. Fuente (Spa) opj sec, 4. Zubero (Spa) op 2 see 5. Chiavon (It) op 31 sec, #- Cavalcanti (Ita) z.t., 7. ™- Vlaeminck (Bel) op 1.15 n}1"' 8. Karstens (Ned) z.t., 9. Bas so (Ita) z„t. Vervolgens i>® peloton, waarin ook Hen® Kuiper (Ned) in dezelWe tijd. Uitslag van de 15e etartj- 1. Rodriguez Martin (CW 3.41,12; 2. Basso (It) 3. De Vlaeminck (Bel) z-':' Sercu (Bel) z.t., 5 Van W den (Bel) z.t.; 6. (Bel) z.t., 7. Gavazzi (It) f!.' 8. Motta (Ita) z.t.; 9. BojfaJ' (It) z.t.; 10. Karstens (W z.t.; 30. Kuiper (Ned) z.t. ,e Algemeen klassement ns 15e etappe luidt: 1. MX 81.37.01; 2. Bataglm 81-«£\ 3. Gimondi 81.43,30; 4. Pa»" 81.45,24; 5. Pessarrod0"' 81.46,09; 6. Lazcano 81.46>«' Bitossi 81.46,49, 8. De JW minck 81.49,31; 9 P*«fl 81.51.05; 10. Motta 81.51.0J>' Poggiali 81.54,28; 18. 81.56,26; 13. Ritter 81.56,57, Fuente 81.57,53; 15. 82.01,01; 26. Karstó 82.23,34.

de Stem | 1973 | | pagina 8