IAAR Engels blad maakte compromitterende foto's van Lambton Akkoord tussen OPEC en oli emaatschappijen Zeven doden bij aanvaring in New York Rijksmuseum Vincent van Gogh geopend GRIEKENLAND PPR-kamerlid gaat binnen NAVO praten over afschaffing tactische kernwapens KNAC op de bres voor vrije keuze vervoermiddel Israël en Libanon wisselen krijgsgevangenen uit TRIMMEN IN DE RUIMTE Neem gewoon Durex- beter voor beiden. ieraad achter oprichting christen democratisch appel KAPERS VAN VLIEGTUIG GEVLUCHT BEZUINIGING OP DEFENSIE MOGELIJK DOOR MEER DOELMATIGHEID RUSSISCH Helft Nederlanders luistert nooit naar Veronica IJsland wil ander defensieverdrag met Verenigde Staten Protestanten winnen in N.-Ierland LRDER binnenland buitenland 1 BELGIë (Frans): FRANKRIJK (Rijssel) Olieprijzen in Europa worden niet beïnvloed 0P 23 Aanvulling Afhankelijk Aandeelhouders CSM kunnen zich aanmelden Romanschrijver Dekobra overleden VAN ELSEN Helen Parkhurst overleden „Geen goed woord voor rapport FME" NVV-jongeren willen stage vergoeding Maandag 4 juni 1973 met o.a. Sophia Loren en Anthony Quinn. Ï2.15 Ten huize van Hubert Lampo- 22.35 Laatste nieuws. 18.05 Nieuws. 18.10 (K 1, 2, 3.j'ai vu; (K) De Fabeltjeskrant. 18.30 Seniorama: voor oudere kijkers. 19 00 Filosofie en lekenmo- raai. 19.30 Sportprogramma. 19.45 Journaal. 20.15 (K) Les rois maudits. Daarna: Signes des temps, tweehonderd jaar Koninklijke Academie van België: Tenslotte: Nieuws. 12.30 13.00 13.15 14.25 18.20 18.50 19.20 19.45 20.18 20.35 21.35 21.40 22.55 23.25-1 Miditrente. Journaal- 13.30 Magazine. 16.05 Lucrèce, fübn van Léo Jannon. Leven nu. Voor de jeugd. Regionale actualiteiten- Journaal. Graine d'ortie. La femme en blanc. Spécial Radio. Aanhalingstekens ope nen. Muziek op 33 toeren: klassieke muziek- 23.40 Nieuws. 20.05 Take the 8-train. 21.00 Nws. 21.02 De negen-uuir-show. 22.00 Nws. 22.02 (S) Super clean Dreammachine. 22.55 Med. 23.00 Nws 23.02 (S) Vanavond laat. 24.00 Nws. 00.02 Radio journaal. 00.05 (S) Droom-Top- Tien. 00.55 Nws. BELGIë (VLAAMS) 11.00 Operettemuziek. 12.00 Nieuws, mededelingen en SOS- berichten. 12.08 Landbouw- kroniek. 1215 Lichte muziek (12.50 Buitenlands persover zicht. 13.00 Nieuws, actualitei ten, weerbericht en toneela genda). 13.55 Beursberichten. 14.00 Nieuws. 14.03 Lichte mu ziek. (15.00 Nieuws). 16.00 Nieuws en beursberichten. 16.10 Lichte muziek. 17.00 Nieuws en mededelingen 17.10 Licht muziekprogramma. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nieuws. 18.05 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichteru 18.30 Protestans godsdienstige uit zending. 18.45 Sport. 18.55 Taalwenken. 18.57 Grammo foonplaten. 19.00 Nieuws en actualiteiten 19.30 Lichte mu ziek. 19.40 Keurig, Engels. "19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Licht muziekprogramma (20.30 Boekbespreking). 21.05 Licht programma. 22.00 Nieuws en loterijberichten. 22.15 Lichte muziek met een babbeltje. 23.00 Nieuws. 23.05 Licht muziekprogramma. 23 40-23.45 Nieuws. (Van onze redactie buitenland) LONDEN Het veel gelezen Britse zondagsblad „News of the World" heeft erkend, dat één van zijn fotografen, ver borgen in een kast in het ap partement van de prostituée Norma Levy, foto's heeft ge nomen van Lord Lambton „in compromitterende situaties". Het blad noemt echter de be schuldiging van het concurre rende blad „Daily Express" dat de „News of the World" de staatssecretaris van defensie bi een val heeft laten lopen, „volkomen absurd". Het zondagsblad schrijft, dat het geen cent voor de foto's heeft betaald aan Colin Levy, de man van Norma, of één van diens vrienden, en dat het. niet de bedoeling was de fo to's te verkopen. Het doel van de foto's was bewijzen in han den te krijgen voor de juist heid van berichten die het blad al eerder had gekregen over de losse levenswandel van Lord Lambton. Volgens de „News of the World" was het resultaat van het onderzoek direct ter kennis van de poli tie gebracht. Het blad zegt graag alle hulp te willen ge ven aan de commissie ,die op verzoek van premier Heath een onderzoek instelt naar de gevolgen van het schandaal waarbij behalve Lord Lamb ton ook Lord Jellicoe betrok ken is voor de staatsveilig heid. Het sensatieblad „Sundav People" onthulde gisteren, dat het van Colin Levy wel foto s en geluidsbanden betreffende Lambton heeft gekocht. Sun day People ontkende echter hotelrekeningen voor Norma Levy, haar man en hun vriend Goodsell tijdens hun verblijf in Marokko te hebben betaald. I „De mensen van Scotland! Yard wisten waar zij zaten. I Wij hadden het hun meege deeld. Zij weten dankzij onze verslaggevers ook waar ze zich momenteel ophouden". Volgens de „Sunday Tele graph" bevinden Norma en Colin Lew zich in Zuid-Ame- rika. De woordvoerder van de La- bour-oppositie in omroep- en perszaken, John Grant, heeft er zijn bevreemding over uit gesproken, dat de Britse pers- raad tot dusver in de kwestie Lambton heeft gezwegen. De rol van de pers in deze zaak heeft volgens Grant „beslist grote bezorgdheid gewekt en doet dat nog". Er is een groot verschil, zo verklaarde hij, tussen echt vorsende journalis tiek en gewroet in de modder, waarbij pijnlijke, zij het soms ook relevante waarheden slechts aan het licht komen als bijprodukt van een genadeloze concurrentiestri j d. Zaterdagmiddag bracht Lord Lambton, die inmiddels niet alleen als staatssecretaris, maar ook als Lagerhuislid is afgetreden, hulde aan de „hof felijkheid" van de Britse jour nalisten. Hij zei geen enkele klacht over hen te hebben. DRÜNEN (ANP) De Ko ninklijke Nederlandsche Auto mobiel Club zal op de bres blijven staan voor de vrije keuze van vervoermiddel. Au tomobilisten zijn ook mensen, vindt de KNAC, net zo goed als zij vrij zijn om uit te maken welk beroep zij willen uitoefenen en waarmoeten zij dus ook de vrijheid hebben zelf te bepalen hoe zij in het woon-werkverkeer willen rei zen. Geen overheid in een demo cratische staat zal door het nemen van auto-vijandige maatregelen hierop een druk mogen uitoefenen, die tot dwang groeit, aldus de club. De vrijheid van autogebruik is één van de prioriteiten, die de KNAC voor 1973-1974 op haar programma heeft staan. Het is gepresenteerd op de zaterdag in Drunen gehouden jaarlijkse algemene ledenver gadering. De prioriteitenlijst van de KNAC noemt het verder zaak dat de wetgeving zich sneller en beter gaat aanpassen aan de behoeften van het verkeer. Zaken als de invoering van de minimumsnelheid en een vast bloedalcoholpromillage hadden sneller afgewikkeld kunnen worden. Ook de ontwikkeling van een centraal alarmnum mer, thans slechts geldend in een tweetal telefoondistricten, is een uiterst trage ontwikke ling. Tegen deze en andere soortgelijke zaken zal de KNAC stelling nemen. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) TEL-AVIV Naar het oor- tel van de Israëlische minis- ter van defensie generaal Mos je Dayan is er geen verband tussen de algemene toestand in tat Midden-Oosten en de uitwisseling van krijgsgevan genen, die zondagmorgen tus sen Israël enerzijds en Liba non en Syrië anderzijds plaats vond. Generaal Dayan ziet in deze ontwikkeling dus geen teken van ontspanning in dit deel van de wereld. Waarnemers in Tel Aviv wezen er gisteren op dat de BELFAST Blijkens de resultaten van de gemeente raadsverkiezingen in Noord- Ierland heeft de gematigde zionistische partij, de tradi tionele vertegenwoordigster yau de protestantse meerder heid, 220 van de 519 zetels behaald. De militante protestanten, <he vrezen, dat Engeland hen wil „uitleveren" aan het over wegend rooms-katholieke zui den, behaalden 81 zetels. De gematigde rooms-katho- heke „sociaal-democratische en arbeiderspartij" (SDLP) kreeg 8' zetels. De alliantiepartij, een nieuwe beweging waartoe pmatigde protestanten en rooms-katholieken behoren, be haalde 63 zetels. Verder wer den 83 partijlozen gekozen, on eer wie zeven aanhangers van J/HerxistLsche vleugel van het uciele Ierse republikeinse lliÜIRECHT (AN*> De de rnÏTd^<hoofdbestuur) van heeft zaterdag met stom~ meerderheid van vor^en. 'oten de algemene ergudenng van zijn partij aan heCniT Uit spreken' dat feK^^menmetde ARP en onrirUH moet overgaan tot de van het christen- DtMk ?cb appeI' dat d» n-uit kou<ït tevens in soIuh! a,ad de concept-re- cratisc'ioVer nhri sten-demo- naaste Senwerk*°« de door rin J, omst' opgesteld stuurgroep van de drie Parijen, onver- votgaderii j?an de algemene iujj JhnnH dle op zaterdag 23 «gehouden wordt. ARp j5,esturen van KVP volgend-, ~e" respectievelijk fenderdae kSt maandaS en «Weent „n !s?en °f ZÜ het Wring ^S,yzigd ter Roei partijen JfrleSKen aan hun uitwisseling van krijgsgevan genen plaatsvond aan de voor avond van een debat in de Veiligheidsraad over het Mid den-Oosten, dat woensdag a.s. begint. Ze zeiden daarin een gunstig voorteken te zien, dat mogelijk kan bijdragen tot het streven naar vrede. Tegen drie Israëlische pilo ten, die zich in Syrische ge vangenschap bevonden liet Is raël gisteren 46 Syriërs, onder wie vijf hoge officieren, die in juni 1972 in Libanon krijgsge vangen werden gemaakt, en tien Libanese militairen gaan. Generaal Dayan sprak de hoop uit, dat de vrijlating er toe zal leiden dat ook met Egypte een dergelijk akkoord kan worden bereikt. Tien Is raëliërs worden nog door Egypte vastgehouden. De drie Israëlische piloten, die naar Israël terugkeerden hebben via de legerzender ge zegd, dat ze vooral in het begin van hun verblijf in Syrië ern stig werden mishandeld. (Van onze redactie buitenland) GENèVE De voornaamste olieproducerende landen van de wereld en de westerse oliemaatschappijen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag in Genève een akkoord ondertekend waardoro de prijs van ruwe olie in vergelij king met het prijspeil van 1 januari van dit jaar met 11,9 procent omhoog gaat. De prijsverhoging geldt met onmiddelijke ingang voor acht' van de elf lidstaten van de OPEC (organisatie van olie exportlanden-, namelijk Libië, Nigeria en de zes oliestaten aan de Perzische Golf, Iran, Irak, Aboe Dhabi, Qatar, Koe. weit en Saoedi-Arabië. De overige drie OPEC-landen (Venezuela, Indonesië en Al gerije) zijn niet bij de over eenkomst betrokken aangezien zij de prijzen zelfstandig vast stellen. Het akkoord, dat een com pensatie biedt voor de nadeli ge gevolgen van de devaluatie van de Amerikaanse dollar met tien procent in februari jl, werd bereikt na vijf dagen van ingewikkelde onderhande lingen in Genève tussen de OPEC en een delegatie van 23 oliemaatschappijen. De bespre kingen van de afgelopen week vormden een vierde onderhan delingsronde. De eerste drie romd an in Cairo, Wenen en Tripoli werden telkens vroeg tijdig afgebroken zonder dat enig resultaat was bereikt. Blijkens het slotcommuniqué heeft de overeenkomst het ka rakter van een aanvulling op het akkoord van Genève dat medio 1972 werd gesloten naar aanleiding van de pariteitswij zigingen van eind 1971. Op grond van dit oude akkoord ging de olieprijs op 1 april van dit jaar automatisch met 5,8 procent omhoog. De nieu we overeenkomst voorziet dus in een aanvullende verhoging van de lijstprijzen met 6,1 procent. De lijstprijs is de in dollars luidende referentieprijs voor olie op basis waarvan de belastingen en de royalties worden berekend, die de in komsten van de olieproduktie- landen bepalen. Ook is een wijziging aange bracht in de regeling voor de afhankelijk van de wissel koers van de Amerikaanse dollar ten opzichte van elf be langrijke valuta's. Volgens de Iraanse minister van financiën, Jamshid Amoe- zegar, zal het akkoord niet van invloed zijn op de olie prijzen in Europa. De produk- tieianden, zo zei hij, ontvan gen slechts negen procent van wat een automobilist voor zijn benzine moet betalen. De lan den van de OPEC voorzien in ongeveer 80 procent van de westerse oliebehoeften. AMSTERDAM (ANP) De Suiker Unie stelt aandeelhou ders van de Centrale Suiker maatschappij tot uiterlijk don derdag 12 juli 1973 in de gele genheid hun stukken ter om- wiseling aan te melden. Uiterlijk donderdag 26 juli zal de Suiker Unie bekendma ken of het bod op de aandelen en certificaten van de CSM gestand zal worden gedaan. Zeker wanneer je je in een ruimtestation beuindt kan het af en toe nuttig zijn een tijdje te trimmen. Op deze foto uit fikylabdie in het ruimte vaartcentrum Houston werd op gevangen zijn de astronauten bezig met een „veldloopje" over de voorraadkasten in het ruim testation. PARIJS In de nacht van vrijdag op zaterdag is op 88- jarige leeftijd overleden de Franse romanschrijver Maurice Dekobra, die in de jaren twin tig grote bekendheid genoot. BUENOS AIRES Het woensdag gekaapte Columbi- aanse passagiersvliegtuig is za terdag op het vliegveld Ezeïza bij de Argentijnse hoofdstad geland, maar de twee jeugdige kapers die het toestel de lang ste „kaapvlucht" tot dusver lieten maken, waren toen niet meer aan boord. Volgeins de gezagvoerder van de Lockheed Electra hebben zij het vliegtuig verlaten tijdens de vorige tussenlanding in de Noordargentijnse stad Resis- tencia, dicht bij de grens met Paraguay. De laatste passagiers van het toestel waren al eerder uitge stapt. Volgens de gezagvoerder Molina hebben de twee kapers hem op het vliegveld van Resistencia gedwongen te stop pen toen het toestel voor de start over het vliegveld taxiede De kapers, aldus Molina, open den een deur en vluchtten de duisternis in. :1's! ■feüXuKir -SS' u: till»'. v.- uTTfiHHli1 BPii1111TnfliHHHiltrthëtfiliié»i!ltgi Koningin Juliana, die het Van Gogh-museum zaterdag opende, gefotografeerd bij een zelf portret van de schilder. (Van onze redactie buitenland) NEW YORK Bij een aan varing aan de ingang van de haven van New York zijn za terdag zeker zeven mensen or het leven gekomen en liepen 63 zeelui verwondingen op. Acht opvarenden worden nog vermist. De botsing deed zich vlak ten noorden van de 1.300 me ter lange Verrazano-brug de langste hangbrug ter we reld voor tussen de uitva rende „Seawitch", een in New York geregistreerd laadkisten- schip van 17.902 ton, en de voor anker liggende „Esso Brussel", een Belgische tank boot van 26.467 ton. Er ontstond een reeks explo sies, die kilometers ver te ho ren waren, en er brak brand uit. De „Seawitch'-' had 40 en de „Esso Brussel" 38 bemannings leden. Bij een brand op de Roe meense tankboot „Prahova" zijn zaterdagavond drie opva renden om het leven gekomen. Het schip bevond zich op zes mijl van de Duitse Bocht. Twee mensen werden zwaar gewond. (ADVERTENTIE) HILVERSUM (ANP) De defensiespecialist van de KVP in de Tweede Kamer, de heer J. van Eisen, meent dat een verlaging van de defensieuit gaven mogelijk is door een grotere doelmatigheid binnen de NAVO te bewerkstelligen. Hij denkt daarbij aan een in ternationale samenbundeling van troepen onder een geïnte greerde staf. Hoewel het moeilijk is de bezuiniging in een geldsbedrag uit te drukken, acht hjj het niet ondenkbaar, dat aldus een verlaging van de defensieuit gaven met 0,1 procent van het nationaal inkomen mogelijk is. Dat zou op jaarbasis 200 mil joen gulden zijn oftewel 800 miljoen gulden op basis van de verwachtingen, dat het ka binet. Den Uyl vier jaar re geert. Hij zei dit in het VARA- radioprograimma„Dit is het begin." NEW MILFORD (AP) De internationaal befaamde Amerikaanse pedagoge Helen Parkhurst is in een ziekenhuis in New Milford, in de Ameri kaanse staat Connecticut over leden. Ze is 86 jaar geworden. Mejuffrouw Parkhurst heeft het Dalton-plan ontworpen en was -tichtster en hoofd van de Daltonschool in New York. de geur die spanning heeft after-shave pre-shave eau de cologne hair-tonic hair-cream scheercreme deodorant creme-zeep schuimbad gezichtscrème Russisch Ieder draagt het ken merk van het beroemde Huis FARINA GEGENUBER. Uitsluitend verkrijgbaar bij A drogisten, parfumerieën en herenkappers. HILVERSUM (ANP) Van alle Nederlanders boven de 15 jaar luistert 51 procent nooit naar radio Veronica. 17 Pro cent van de beoviking luistert erg vaak (meer dan 5 dagen per week) en 13 procent erg weinig (minder dan een dag per week). Toen begin april Veronica het slachtoffer werd van een storm en enige tijd niet kon uitzenden, stemde 45 procent van het Veronicapubliek af op Hilversum 3 en 41 procent op Radio Nordsee. In deze perio de vond 17 procent de vervan gende zender aantrekkelijker en 33 procent minder aantrek kelijk. Voor 42 procent maak te het echter weinig uit AMSTERDAM Koningin Juliana heeft zaterdagmorgen het nieuwe Rijksmuseum Vin cent Van Gogh aan de Paulus Potterstraat in Amsterdam ge opend. De koningin legde in tegenwoordigheid van honder den genodigden een bloemstuk bij de op de eerste verdieping opgestelde maquette van het in Zundert staande beeld van Zadkine van Vincent en Theo van Gogh. Ir. dr. V. W. van Gogh, de 83-jarige neef van Vincent, die zich bijzonder voor de tot standkoming van het museum heeft ingespannen, maakte ter gelegenheid van de opening van het museum bekend, dat deze week bij de wereldbibli otheek de vijfde druk is ver schenen van het boek met Vincents brieven. Binnenkort worden verder nog 40 ongeru- briceerde brieven van Gauguin aan Vincent en Theo uitgege ven. Het niuwe Rijksmuseum Vincent van Gogh is gister morgen voer het publiek open gegaan. (Vervolg van pag. 1) De PPR-fractieleider in d« Tweede Kamer, B. de Gaay Fortman en zijn fractiegenoot Waltmans willen van de zege- ring weten of deze bereid is de positie van Griekenland als volwaardig lid van de Navo binnen de Navo-organen ter discussie te stellen. De radi calen zullen premier Den Uyl en minister Van der Stoel van Buitenlandse Zaken hierover in de Tweede Kamer monde linge vragen stellen. De kamerleden willen dit doen in het licht van de uit spraak van de Griekse Navo- zeekapitein Pappas: „Ik zou aan generaal Goodpaster, Navo- commandant van het oostelijk bekken van de Middellandse Zee, willen vragen, hoe hij zich de verdediging van die zee op het ogenblik voorstelt, nu alle kapiteins van Griekse zeeschepen onder arrest zijn en de ene helft van de Griekse strijdkrachten in gevangenissen bewaakt en mishandeld wordt door de andere helft, die van de militaire politie." De PPR-kamerleden willen verder van de bewindslieden weten of deze de Nederlandse ambassadeur in Athene niet voor nader beraad willen terug roepen als reactie op het uit roepen van de republiek in Griekenland. De ambassadeur heeft immers aan de koning als Grieks staatshoofd 2ijn geloofsbrieven aangeboden, al dus de kamerleden. Premier Den Uyl heeft overi gens vrijdag na afloop van het kabinetsberaad al laten weten dat de regering geen aanleiding ziet tot bijzondere stappen naar aanleiding van het uitroepen van de republiek in Grieken land. Zoals de omstandigheden nu zijn, ziet de regering niet dat Griekenland opnieuw er kend zou moeten worden. REYKJAVIK (AFP) IJs land zal deze maand de Ver enigde Staten officieel laten weten, dat het een herziening wenst van het defensieverdrag inzake de legering van Ameri kaanse troepen op de NAVO- basis Keflavik bij de hoofd stad Reykjavik. Dit heeft de IJslandse minister van buiten landse zaken, Einar Agustsson bekendgemaakt. Volgens hem zullen de Amerikaanse troepen moeten vertrekken ais er niet binnen zes maanden overeenstemming wordt bereikt over de wijzi ging van het tweezijdige ver drag. Agustsson zei, dat de open bare mening op IJsland zich sterk tegen de NAVO keert, nu deze organisatie weigert in te grijpen in het Brits-IJsland- se visserijconflict. ZEIST (ANP) —Het NW- Jongerencontact, vindt dat de kennis in ons huidige onder wijssysteem onrechtvaardig is verdeeld. Op een zaterdag in Boschlust in Zeist gehouden demonstratieve vergadering is gepleit voor meer dagen par tiële leerplicht voor werkende jongeren en stagevergoedin gen voor alle leerlingen. Het participatie-onderwijs dient volwaardig onderwijs te zijn en moet dan ook door de overheid en niet door de werkgevers worden betaald. De stage-vergoedingen voor alle leerlingen in het partici patie-onderwijs dienen wel via één egalisatiefonds door het bedrijfsleven te worden be taald, waarbij de uitbetaling door het streekcentrum dient te geschieden, zo luiden enke le standpunten, die tijdens de bijeenkomst werden geformu leerd. Geen goed woord had de algemeen, secretaris van het NVV-Jongerencontact Jan Jet ten over voor het rapport van de in de FME verenigde me taalwerkgevers, die zich tegen een stage-vergoeding hebben uitgesproken. „Als de ideeën van de FME hun ingang vin den in het participatie-onder wijs, is dat niet meer als on derwijs te beschouwen, maar meer als een door middel van de school ingepompte beroeps deformatie", zo zei de heer Jetten. (Van onze redactie binnenland) AMERSFOORT/APELDOORN Het PPR-Tweede-Kamerlid dr. H. Waltmans gaat tijdens de eerstvolgende NAVO-assem- blée een PPR-plan indienen om een einde te maken aan de rol van tactische kernwa pens in Europa. De heer Walt mans zei dit zaterdag nadat deze week bekend was gewor den dat hij als onafhankelijk lid gaat deel uitmaken van de socialistische fractie in de NAVO-assemblée. Op het congres van de PPR in Apeldoorn is een motie aan genomen, waarin de PPR-leden de regering Den Uyl vragen af te zien van de vervanging van de Honest Jphn-raketten door Lance (atoom) raketten. De congresgangers vinden dat er sprake is van een duidelijke ontspanning in de Oost-West- verhouding en dat het klimaat voor ontwapingsoverleg zich daardoor steeds meer verbetert. Naar de mening van PPR- voorzitter Wouter van Dam is 1 voor de Politieke Partei Radi 'talen de tijd nog niet aange broken om te gaan deelnemen aan de bindende federatie van progressieve partijen, zoals hel bestuur van de PvdA die voor ogen heeft. Volgens de PPR-voorzitter is het onverstandig om op dit moment reeds een stap te zet ten, waarbij de herkenbaarheid van de nieuwe autonome poli tieke bewegingen vervaagt. Een federatieve progressieve samenwerking zou volgens Van Dam tevens betekenen, dat de PvdA een sterk overheersende positie gaat innemen en de manoeuvreerruimte voor de PPR veel kleiner zal worden. De partijraad van de PSP heeft zaterdag in Utrecht steun beloofd aan de linkse stromin gen binnen PvdA en PPR. De lartijraad constateerde dat „d« confessionele partijen er bijjk van hebben gegeven dat hun doe' in deze regeringssamen werking is om een verdere radicalisering van de opstelling van de PvdA en de PPR tegen te gaan."

de Stem | 1973 | | pagina 5