Vrue Zeeuw Primeur voor Goes CLINGE DOET WEER IN DE OSSEWEI BEATRIX DOOPT DE TROMP ZEPAKA '73 IN HULST TOCH GROOT SUCCES Zeeland moet harde cijfers presenteren Rode Kruis pakt ledenwerving krachtig aan De Schelde hoopt op meer orders van Marine BOD in zeeland Jachtopziener ongelukkig in achtervolging stad streék IMIIIJIUMHIIIHM „Sociaal café brandje in MIDDELBURG 8p0edte Vrij koel 2. Max rd6n 0ndW nor" «Tli 90 procent- Kans Je middaE ^water u graden' PLEIDOOI OPENING VAN EXPOSITIE Driedaags patrouillekamp ten einde VREDE Succes voor mandolineclub KRINGVERGADERING KVP Verkeer weer vast in Zeeland Vernielingen in centrum van Goes „RUS" VLOT OP EIGEN KRACHT Molenwater, miniatuur Wal- cheren, dag. van 09.00-17.00 u. Abdij (kloostergangen), ex positie gewijd aan het Ned kerklied sinds de reformatie onder het motto Jubilate Deo. Ma t.m. zat. van 10.00-17.00 u., zond. van 13.30-17.00 u. (t.m. 18 aug). Rijksarchief expo sitie van de abdij van Middel burg (t.m. 1 sept). Van 09.00- 12.30 u. en van 13.30-17.00 u. SAS VAN GENT Galerie „Uilenspiegel" Expositie grafiek van Robert Maaskant (t.m. 30 juni). Open van 09.00-12.00 u. en van 13.30-18.00 u. Vrijd. van 9.00- 12.00 u. en van 13.30-21.00 u., zond. van 14.00-18.00 u. Op ma. gesloten. TERNEUZEN Luxor 20.00 u.: Turks Fruit 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20.00 u.: Num mer 14 Johan Cruyff a.L Caroluskrtng, tentoonstelling in de hal en binnenplaats van het stadhuis in het Bellamy- park en in het park t.o. het Bethesda-St.-Josephzieken- huis (t.m. 5 juni). Ma t.m. vrijd. van 9.00-12.30 u. en van 13.30-15.00 u. WESTDORPE Galerie Troutzarte, expositie Paul Citroen en Van Zaalberg (t.m. 4 juni), open van 9.00- 18.00 u., op ma. gestoten. IJZENDIJKE Oude Korenmolen, expositie kunstenaars uit de Zuidelijke Nederlanden (t.m. 1 sept). Ma t.m. vrijd. van 10.00-12.00 u. en van 14.00-16.00 u. Op zat, zon- en feestdagen van 14.00- 16.00 u. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg 20.00 u.: „De parochie van Mi serie" van J an Christiaens. Kon. Vlaamse Opera 20.00 u.: „Sehertz, Ironie und tiefere Bedeutung" van Chris tian Dietrich Grabbe door Die Bühnen der Stadt Essen. Volkenkundig Museum, Giï- dekamerstraat, expositie Ant- werpens Gouden Eeuw (t.m. 17 juni). Dag. van 10.00-17.00 u.; op ma. gesloten. GENT Kon. Ned. Schouwburg 20.00 u.: „Paradijsvogels" van Gaston Martens. (Van een onizer verslaggevers) BIERVLIET De jachtop ziener C. Riemslag uit Bier vliet is tijdens een achtervol ging van een visstroper in Be Braakman met een auto, dia werd bestuurd door J- van R. uit Dongen, van de weg ge raakt en in een sloot gereden. De heer Riemslag is met en kele gebroken ribben en snij- "wonden in het Julianazieken- huis in Terneuzen opgenomen, evenals de heer Van R. <i18 een kaakfraetuur opliep. In de auto zaten ook nog een zoon van de heer Riemslag en de heer Van den B. uit Rijen. Aangenomen wordt dat de heer Van R. door een te hoge snelheid in een bocht de macht over het stuur is kwijt geraakt. Van de stroper ont breekt elk spoor atschappij De Stem B.V. tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST: (3 lijnen): GOES'- Klokstraat L 2.30 en 13.30—17.00 uur. IRG I 170 abonnementen: Boekhandel Pie-1 '"-2791. IE: 19.00—21 H600 zi.00 uur, tel. 01600-22341; ■49900: zondag 20.00-22.00 u 40-3751 of 01150-6297: Midden- Augustijn, Kantooi Nieuwstraat -ivé tel. 01150-5745: algemeen re in kantooi Kromme Weeto 4 tel 01180-7438: redacteur »1 01100-3405 kant filokstraa lolijnshol 35 Goes redacteur ran Berkel, kantooi Nieuwstraa iré tel 01150-4866: redacteur ir Steenstraat 14, Hulst tel van ■dacteui W Z Vlaanderen „„27. sat 9. Terneuzen. tel. 01160-W^ ■dactie Zeeland: T Koomen, 4D: Axel, tel. 01155-2237. 'ATIE: igs. tel. 01150-6297. IE* tel 01100-4316. Maandag 4 [uni 1973 GOES 't Sociaal Café voor Noord- en Zuid-Beveland gaat in Goes draaien met ingang van 4 juni. Het is het eerste sociale café in Zeeland. Het wordt ge houden elke eerstte werk- maandag van de maand van 17.00-19.00 uur in Slot Ostende te Goes. Een informele ontmoe tingsplaats voor wel zijnswerkers, dat bedoe len de vier initiatiefne mers te creëren met dit sociaal café. Deze vier zijn: Marjolein van Woerkom en Tijs Jan Duym .beiden werkzaam in De Veste te Goes, Guus van Hecke, maat schappelijk werker te Goes en Cor van Woer kom, opbouwwerker in West-Zuid-Beveland. „In de praktijk heb je als welzijnwerkers on der elkaar veel zakelijke contacten .Maar de be hoefte is aanwezig om de mens en zijn werk daarachter nader te le ren kennen. Het door breken van je eigen en ge beroepssfeer op infor mele basis, dat bedoelt het sociaal café te zijn", aldus de vier initiatief nemers. Ze hebben ieder in eigen kring hun voel horens uitgestoken en zeer positieve reacties gekregen. Heel wat be roepen rekenen de vier tot het welzijnswerk: culturele werkers, art sen, maatschappelijk werkers, politie-ambtena- ren, gezinsverzorging, on derwijzend personeel, buurt- en opbouwwer kers, jeugdconsulenten en sportadviseurs, amb tenaren van sociale za ken, verplegend perso neel .pastores, vakbonds mensen, gemeenteraads leden en journalisten. De bedoeling van het sociale café is niet dat het een besloten clubje wordt. Iedereen die zich ertoe aangetrokken voelt, is welkom. Het café zal ook niet gaan draaien volgens een be paald programma. Men loopt er binnen, drinkt rat op eigen kosten, legt contacten of her nieuwt contacten, wisselt ervaringen uit, leert el kaar als mens en in zijn werk kennen. Dat uit deze contacten meer kan groeien ten dienste van het welzijnswerk, is een hoopvolle gedachte van de vier grondleggers. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In dc brandstoffen-opslagplaats van ue firma Molenbroek in de M.-Barbaragang te Middelburg js zondag te 01.30 uur door tot Jeden onbekende oorzaak Wand uitgebroken. De brand weer van Middelburg was spoedig ter plaatse en kon de wand met twee lagedrukspui- ,e schade was gering. Door 1™* bestand groot gevaar oor belendende autoboxen het- tl,™or het snel optreden cezwo andweei icon worden Weersvooruitzichten in cij- '»<C£da,over Nedei" Minaittal Uren ztm: 2 tot 10- maai van ongeveer nor- Sradon j temp.van 0 tot 5 °P een j° er normaal. Kans stens i, °'Se periode van min- 60 Procent 1 dr00g etmaal: 2°0'05I'totO^?d«ag: aantal nren tot 5^ l6' Min- temp.: van Max 11 orLder normaal, maai to?4: Va j ongeveer nor- Praal ie- graden onder nor- ^oWa?80°^SJt.geheel he^RV?ACHTING esn r^'ak h°" eovinv p„'5 ,b?ven onze om- i onze om- reikt Se Coring be- trekt^t u Zujd-Bngeland Vaofoal oosten. °verwegpnjmj strandweer, «aiS ^oos «et enkele wind tui!" e". een zwakke en zuid-west. omstreeks I vloed rrL riogedruk in- wat zonniger weer. (Van onze correspondent) CLINGE Onder grote be langstelling werd Gustaaf Se- ghers door een pasgevormd co mité de ossewei ingestuurd. Velen vierden deze unieke ge beurtenis mee. De kinderen in het gehele dorp werden rijke lijk met snoep bedeeld. In het café van C. Weemaes werd in de namiddag een receptie ge houden, waar vele vrienden en bekenden Gustaaf de band kwa men drukken en cadeaus over handigden. Nadat de muziek haar vro lijke klanken had laten horen voor de woning in de Prins Bernhardstraat, luidde de voor zitter van het comité P. Acke de feestelijkheden in met de woorden: „Gustaaf, dit wordt een onvergetelijke dag voor u en uw familie". Het raadslid B. de Keijzer sprak de jarige vrijgezel toe als vertegenwoordiger van de Clingse gemeenschap: „U bent tegelijk jarig met uw vader, terwijl u met uw zuster samen een tweeling vormt. Volgens uw sterrenbeeld zult u binnen kort een belangrijk persoon gaan ontmoeten, welke een om mekeer in uw leven kan bren gen. In ieder geval kunt u het 30-jarige vrijgezellenleven be schouwen als het bereiken van een mijlpaal en", zo vervolgde de heer De Keijzer, „u bent een geziene figuur in het dorp, wat ook blijkt uit de vele belang stellenden die zich hier rondom u hebben geschaard. Met dit unieke feit wil de gemeenschap u huldigen". Hij overhandigde aan Gustaaf onder een dave rend applaus van de toeschou wers een metershoge sleutel, die hem de toegang tot de os sewei zou geven. Ter completering was er een boerenwagen omgetoverd in symbolische wei met gras en struiken. Er stond een beeld schone damespop onder een tuinparasol met daarbij de tra ditionele krentenmik met een lengte van 1.60 meter. Na de eerste feestelijke dronk in de woning van de zuster van Gus taaf maakten de feestvierenden zich gereed voor een kroegen tocht door het dorp. Gustaaf met zijn grote sleutel werd met een trapje toegelaten in de os sewei. Met de muziek voorop, gevolgd door de wagen met de ossewei eai daarachter een der tigtal comité-leden trok het hele gezelschap door het dorp. Tenslotte was er in het café bij C. Weemaes een feestmaal tijd voor de genodigden en hun dames. Meer dan 50 personen vierden feest in een zeer gezel lige sfeer en tot zeer laat. Gustaaf Seghers "krijgt de sleutel aangereikt. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN „De Schelde zal gaarne verdere opdrach ten van de Koninklijke Marine voor de houw van schepen aanvaarden". Deze openbare sollicitatie naar meer orders voor zijn bedrijf deed zaterdag ir. J. Bout, voorzitter van de directie van de B.V. Koninklijke Maatschappij De Schelde, in Vlissingen by de doop van het geleide-wapen fregat „Tromp", gebruik makende van de aanwezigheid van vele prominenten zoals de minister van Defensie en zijn beide staatssecretarissen. marine om een serie stan daardfregatten te gaan bou wen. Ir. Bout gooide het in zijn pleidooi ook over de boeg van de werkgelegenheid wel ke in Zeeland niet rooskleurig is. De voorgenomen bouw van deze serie schepen zou werk betekenen voor 2000 man, zo rekende hij het gezelschap voor. De doopplechtigheid in het dok duurde zeer kort. Hierna begaf het gezelschap, onder wie naast de reeds genoemden ook de ambassadeur van Noor wegen, de commissaris van de koningin in Zeeland, de bevel hebber der zeestrijdkrachten en de commandant maritieme middelen Schelde, zich naar het Scheldekwartier in Vlis singen waar een lunch werd gebruikt. Voorafgaande werd door de aanwezigen een toost uitgebracht op een behouden vaart van de Tromp. „Hij doet het, hij doet het", zei H.K.H. prinses Beatrix, nog juist hoorbaar, verrukt toen ze met het bijltje het touw in twee ferme slagen had doorgekapt en de fles champagne in volle vaart op weg ging naar de scheeps wand. Zij verrichtte de offi ciële doop van de Tromp in aanwezigheid van Z.K.H. prins Claus. De doopplechtigheid vond plaats in het overdekte bouwdok waardoor het schip niet van stapel kon lopen. Het schip kwam nu te drijven in het dok. „Het bouwen van marine schepen in een overdekt bouwdok heeft grote voorde len, en De Schelde heeft daar door een sterke positie voor het bouwen van hoogwaardige schepen als de Tromp verwor ven", was een van de argu menten van ir. Bout voor zijn openbare sollicitatie. Hij voeg de daaraan toe dat de positie van De Schelde te Vlissingen als marinewerf op de eerste plaats te danken was aan de vakbekwaamheid van haar medewerkers. Bij dit alles speelde op de achtergrond het plan van de Traditiegetrouw verkoopt ir. J. Bout het bijltje waarmee de prinses de doop verrichtte. (Van een onzer verslaggevers) GOES Burgemeester mr. F.G.A. Huber van Goes heeft zaterdagmiddag in Galerie Gu- saha in de binnenstad een ex positie geopend met penteke ningen van de Zuidbevelandse kunstenaar Mathisse. Deze is oorspronkelijk uit Arnhem af komstig en exposeert er tot en met 14 juli. In zijn openingswoord haal de burgemeester Huber iets aan van de gedachte waarmee Mathisse zijn pentekeningen maakt. Hij benadrukte, dat bepaalde religieuze gevoelens daaruit niet weg te denken zijn. Hij zag in de jonge kun stenaar voornamelijk een van de vele jongeren van deze tijd, die bijvoorbeeld door hun werk boven deze harde, eco nomische wereld waarin zij leven willen uitgroeien, door daarin een geheel eigen we reld te creëren. Morgen, dinsdag 5 juni Bergen op Zoom 6.51 en 19.15 Hansweert 5.52 en 18.11 Terneuzen 5.15 en 17.37 Vlissingen 4.43 en 17.08 Wemeldinge 6.41 en 19.05 Ook het bijltje waarmee de prinses de doop verricht had. kwam daar nog tea- tafel. De prinses kreeg het als aanden ken mee, maar een oude tradi tie wil dat dit bijltje niet ge schonken mag worden maar verkocht moet worden tegen de laagste munt1 cent. De prinses kreeg verder een bro che als aandenken. De afbouw van de Tromp zal nog enige jaren duren, zo zei mr. ir. P. P. van den Vijver, vice-aidmiraal en vlag officier materieel der Konink lijke Marine, tijdens de luinch. De nu in aanbouw zijn de Tromp noemde hij een re volutionair schip. Hij zei ver der te hopen dat de Tromp in de eerste plaats zou bijdragen tot het behoud van de vrede. (Van onze correspondent) HULST Wethouder J Blommaert van Hulst werd gistermiddag tijdens de slui ting van ZEPAKA 73, op het buitencentrum 't Jagertje in Hulst, verrast met een hoge onderscheiding van de natio nale padvindersraad. De Hul- sterse wethouder van jeugd- en sportzaken ontving het dankbaarheidsinsigne als dank voor de gastvrijheid die de verkenners steeds in Hulst hebben genoten bij het houden van een Zeeuws patrouille- kamp. ZEPAKA 73 is ondanks het slechte weer een succes gewor den. De sfeer was gedurende de drie (natte) dagen gewel dig. Als thema van ZEPAKA 73 had men de wielersport geko zen, met daardoor verweven de verschillende technieken van de verkennerij. Het drie daagse wielerevenement kreeg als naam: „Knotsen Kneuzen Ronde". Nadat vrijdag alles nog vol gens verwachting was verlo pen, regende men zaterdag voormiddag uit, maar verken ners laten zich niet voor een gat vangen en nu werd op 't jagertje een geïmproviseerde bonte ring gehouden met dans, zang en quiz. Na de middag werd met veel enthousiasme de enigszins ingekorte omloop verreden. Vlakbij het bejaar denhuis De Blauwe Hoeve werd gestart, waarna het over Schuddebeurs naar Graauw ging waar men moest ringste ken. Over Nieuw-Namen gingen de renners naar Clinge waar ze moesten surplace'en de re sultaten waren adembenemend groot. Ieder snakte naar lucht. Tenslotte kwam nog een tocht je naar Hulst, waar de kennis van de verkeersregels werd ge toetst. Zaterdagavond was er in de sporthal een gezamenlijke eu charistieviering, waarna de deelnemers samen met een kern van de Vogelwaarde volksdansgroep Hava Naguila aan volksdansen deden. Gis termiddag werd als slot van d e Knotsen Kneuzen Ronde een oriëntatierit verreden over een afstand van 24 km. Het begeerde ZEPAKA-wis- selschild voor teamgeest, kam- peerwerk en presentatie was voor de groep Smile uit Ter neuzen. Burgemeester P. Molt- hoff reikte de bekers tut. Hij zei het prettig te vinden dat al die verkennersgroepen uit Zeeuwsch-Vlaanderen steeds weer naar het prachtige bui tencentrum komen. Het ge meentebestuur van Hulst ap precieert ook ten zeerste het werk van al de vrijwilligers die dit werk doen en mogelijk maken. Hierna werd door wedstrijdleider Rudy Ciem- minck uit Terneuzen het suc cesvolle ZEPAKA 73 geslo ten. (Van onze correspondent) KRUININ GEN Zaterdag nam de Kminingse mandoline vereniging Excelsior deel aan het nationaal concours te Har- melen, georganiseerd door de Christelijke Gemengde Zang vereniging Harmeien. Excelsi or trad op in de ere-afdeling en behaalde onder leiding van de heer B. Leijs een eerste prijs met lof. (Van een onzer verslaggevers) 's-HEERENHOEK „Van uit mijn betrokkenheid met de Zeeuwse problemen zeg ik u: doe het toch. Presenteer u met nota's en harde cijfers hij het nieuwe kabinet. Zorg dat u boven op de stapel komt te liggen. Neem ook gerust de gelegenheid te baat om met persoonlijke brieven onze ei gen KVP-ministers en staats secretarissen aan te spreken, anderen doen dat ook". Deze boodschap aan de kring Zeeland van de KVP had het Tweede-Kamerlid van deze partij mevr. Gardeniers- Berendsen zaterdag voor de Zeeuwse kringvergadering in De Jeugdhoeve te 's-Heeren- hoek. Zeeland moet zich meer melden in Den Haag, aldus mevr. Gardeniers. Hiertegeno ver stelde gedeputeerde A. van Geesbergen, dat Den Haag bekend moet worden geacht met de Zeeuwse problematiek omdat daar reeds stapels no ta's liggen. Grote Zeeuwse problemen als werkgelegenheid, Ooster- schelde, vaste-oeververbinding en de inrichting van het Gre- velingenbekken werden op de ze vergadering nogmaals onder de aandacht van de Kamer fractie gebracht. In haar inleiding sprak mevr. Gardeniers over de ka binetsformatie. Kritiek had ze nogal op de werkwijze die formateur Burger aan de dag had gelegd. In feite had de KVP geen goed woord over voor zijn manier om de persmedia mee te laten spelen in de for matie door via deze media ui tingen te doen welke niet vooraf aan de verschillende partijen waren gedaan. Mevr. Gardeniers hoopte dat het kabinet Den Uyl het vier jaar zou uithouden. „Alles hangt af van de redelijkheid" zo zei ze, eraan toevoegend dat dit kabinet toetssteen wordt of de KVP weer gedu rende een langere periode met de PvdA zal kunnen regeren. Over de figuur van minister Gruyters (D'66) zei mevr. Gardeniers dat hij in een nor male formatie voor de KVP onaanvaardbaar was geweest. (Van onze correspondent) GOES Dc kring Zeeland van het Nederlandse Rode Kruis wil nog dit najaar, op grote schaal aan de werving van nieuwe leden gaan wer ken. Tevens wil zij de op brengst van de jaarlijkse geld inzamelingscampagne, die omstreeks deze tijd van het jaar gehouden wordt, door een efficiënter vormgeving gaan vergroten. Het gewestelijk commando van het Zeeuwse Rode Kruis heeft dit op de zaterdag te Goes gehouden kringvergadering bekend ge maakt. Zowel het ledental als de jaarlijkse geldopbrengst lagen in Zeeland relatief gezien toch al het hoogst, maar voor het bestuur is dat klaarblijkelijk geen reden geweest om een verdere uitbouw uit de weg te gaan. Integendeel, om de to taalopbrengst in guldens nog te vergroten is zelfs door de werkgroep „Jaarlijkse inzame ling" van het Rode Kruis Zee land een speciaal rapport sa mengesteld (zaterdag aangebo den) dat in de eerste plaats een inventarisatie geeft van de verschillende manieren waar op momenteel de inzamelings campagne tot stand komt om vervolgens uit deze gegevens een soort „grootste gemene de ler" te destilleren volgens welke de afdelingen in de re gio de komende jaren te werk kunnen gaan. Met name be steedt de voorzitter van de werkgroep, de heer A. Fokker van Craijenstein van Rengers- kerke, in het rapport uitvoerig aandacht aan de zogeheten be- drijvencollectes, die naar zijn mening nog in zeer grote mate voor verbetering vatbaar zijn. Overigens behaalde de kring Zeeland over 1972 een resul taat van maar liefst 135.000 gulden, ofwel 177,3 procent van het streefbedrag, waar voor kringcommissaris mr. J. J. van der Weel uit handen van de heer J. C. Margadant. hoofd public-relations van het hoofdbestuur, een prijs in ont vangst mocht nemen die wel dubbel verdiend was omdat het al de twintigste achtereen volgende keer is dat Zeeland dit succes behaalt. De afdeling Anna Jacobapolder (St.-Phili- lipsland) was in '72 voor de zeventiende achtereenvolgende maal op plaatselijk niveau kampioen met een absoluut bedrag van 4.039 gulden ofwel 767,7 procent van het streefbe drag. Ook met het ledenbestand zit Zeeland niet slecht: het totaal aantal bedraagt momen teel ongeveer 36.000, dat is meer dan tien procent van het totaal inwonertal in Zeeland en ook weer het hoogste lan delijk gemiddelde. Naar rato van het aantal gezinnen: 48 procent. Desondanks zal medio september een nieuwe werk groep van start gaan, vermoe delijk samengesteld uit de mensen die nu gewerkt heb ben aan het „inzamelingsrap port" uitgebreid met de kringsecretaris, om het leden bestand nog verder uit te hou wen. Tot slot de rest van het kring-vergaderingsnieuws in vogelvlucht: dit jaar voor het eerst hebben negen men sen deelgenomen aan een cur sus kadervorming EHBO-m- structie. Alle negen doorliepen de cursus met goed gevolg zo dat de kring Zeeland er negen instructeurs bij heeft. in totaal verzorgen 22 van de 24 afdelingen in Zeeland dit jaar een bloedplasma-avond met de BB is het tot een overeenkomst gekomen om wat betreft de materiële voor zieningen voor Noord- en Mid den-Zeeland en een deel van Zeeuwsch-Vlaanderen te gaan samenwerken. Het is de be doeling dat er op korte ter mijn een provinciale regeling uit de bus rolt die de levende wensen kan concretiseren. ook via de adviescommis sie voor het jeugd- en jonge renwerk zal getracht worden het ledental van het Rode Kruis uit te breiden. Maar haar partij kon de for matie na 6 maanden niet meer laten struikelen op de figuur Gruyters. Erg blij is haar par tij met staatssecretaris J. Mer- tens, aldus mevr. Gardeniers- Berendsen. (Van onze correspondent) VLISSINGEN-GOES Zondagmiddag laat kwam ten gevolge van de uittocht van vakantiegangers, die veelal een lang weckend in Zeeland hadden doorgebracht, het ver keer op rijksweg 58 ter hoogte van Korteven en op de Greve- lingendam vast te zitten. Rond 18.00 uur was de file nalbij Korteven gegroeid tot on geveer zes kilometer, terwijl ook bij de flessehals te Kapel- Ie een kilometerslange file was ontstaan. Het verkeer over de Grevelingendam kwam bijna tot stilstand op Zuidihollands grondgebied en via binnenwegen heeft de po litie getracht de gang in de file te houden. Ook de veer ponten over de Westerschelde hadiden een aanzienlijk ver keersaanbod te verwerken, doch tot noemenswaardig lan ge wachttijden is het daar niet gekomen. Ook de Zeeuwsch- Vlaamse wegen hadden veel verkeer te verwerken. (Vain onze oorrespondent) GOES In de nacht van zaterdag op zondag hebben tot heden onbekende personen een spoor van vernieling nage laten in het centrum van Goes. Een verkeersbord werd met paal en al uit de grond getrok ken en door een ruit gesme ten, terwijl er verder diverse ruiten sneuvelden, bloembak ken omver werden gesmeten en andere vernielingen aange bracht (Van onze correspondent) TERNEUZEN Gisteren te 10.55 uur is op de Wester schelde in de Pas van Terneu zen het 15.502 bruto reg. me tende Russische zeeschip Ge neraal Kwafsjof omhoog geva ren. Het schip was onderweg naar Terneuzen, om aldaar te lossen bij Dow Chemical. Zon der sleepbootassistentie kon de Rus, die gevaarlijke stoffen vervoerde, loskomen.

de Stem | 1973 | | pagina 3