Sta op écht parket! BIERVLIET MAAKT (FEEST)-HISTORIE Uitbundige stemming: zelfs regen bekeken van de zonzijde rond vluchten lucht- reklaaae Toeristen, Zeeuwen, jonge oude en oude „oude" en gewone Biervlieters broederlijk in 1óe-eeuws weergaloos straatfestijn stad streék bij inschrijving koop aan T WOONHUIS Teksh Rein v. d. Helm Foto's Cor J. de Boer Een huis kopen Wing Aviation B.V- j Wing Aviation Zaterdag 2 juni 1973 tieve Veilingvereniging nbosch e.o. g.a. Oudenbosch verdere aanhorigheden, onder- n, staande en gelegen te Ouden dijk 48, kadastraal bekend ge- isch, sectie B nr. 1777, groot 12 eigen gebruik en genot bij de ippenningen. ippenningen binnen 6 weken na nen wordt door verkoopster uit- jehouden. overleg met de verkoopster, tel. ken met de heer Chr. van Elzak- en/of de heer J. Hagenaars, etten in te leveren ten kantore vóór 19 juni des morgens 10 schrjjvingsbiljetten ten kantore dinsdag 19 juni de3 namiddags ecies. chrijvingsbiljetten geschiedt door stuur van verkoopster. ie opening kunnen zijn de ankelij k gesteld van de inschrij- en wordt niet geaccepteerd. etten in te leveren in gesloten arop op buitenzijde vermeld: isschendijk 48". Laat u ach voor de hypo-i theek eerst de3kimd.i| voorlichten (dat kost i| niets de beste voorwaarde» de laagste rente. Ekonomisch Adviesbun DRS. FRANS ROBBE, Heuvelstraat 5, Oosterhout Tel. 01620 - 27450. STANDARD PARKET B.Y, SHOWROOM 8c KANTOOR TOLBRUG5TRAAT17 BREDA TELEFOON 01600-42323 0 Linksboven: Onder het af schieten van zijn twee kanon nen trok de Biervliet 1 door het oude stadje. 0 Rechtsboven: Hoe druk het in Biervliet is geweest wordt wel goed tot uitdrukking ge bracht in deze foto. De Geuzen- feesten vormen kennelijk een ideale „slechtweervoorziening", wanneer strand en duin niet be zocht kunnen worden. 0 Links midden: In afwach ting van de dingen die komen gingen nestelden velen zich op een gunstig plaatsje langs de route die de optocht maakte. 0 Rechts midden: Burgemees ter J. C. Aschoff van Terneu- zen was Biervlietenaar. Dat blijkt wel uit deze foto. In een der soldeniers achter hem her kent men wethouder J. Huy- brecht. 0 Linksonder: Veel applaus oogstte deze groep die het goe de van de Zeeuwse klei toon de. 0 Rechtsonder: De feesten zijn- voor niemand een juk. Zijn ze dat wel dan is er altijd nog gerstenat om de last wat draag lijker te maken. stelt vliegschoo! seppe 0 to 11 juni in de gelegenheid i een volledige lesvlucht van een half uur met een van onze erkende instrukteura te maken. op uw schriftelijke of telefonische aanvraag Zp wij graag vliegtijd voor u reserveren vliegveld seppe (tussen etten-Ieur en roosendaal) tel.01652-3558 7 dagen in de week vliegschool'SepPJ rijkserkende vliegschooll Telefoon (01652) - 374 VLIEGVELD Tussen Etten-Lsur PnnctffndSS' VANAF VLIEGVELD SEPPE Telefoon (01652) - 3745/378 ren. een 16e eeuwse warme bak ker, een groep vissers waar van het zout der zee als het ware afdroop en die geen snoepjes maar garnalen weggaf. Met „vrouwenha ters" maken ze in Driewe gen kennelijk korte metten. Die worden opgehangen of opgesloten, zoals bleek uit een wagen die ook al in de optocht meereed. Diverse bezoekers kondig den overigens aan, vandaag de stoet weer te gaan bekij ken, als die vanaf 14.30 uur weer door de straten trekt. Want een belevenis is het wel. Was Biervliet tot op he den in Nederland vooral be kend doordat Willem Beu- kelszoon de uitvinder van het haringkaken er gebo ren werd. Wat Biervliet be treft is daar een nieuw feno meen aan toegevoegd: de geuzenfeesten. Proost. Wat afgelopen dagen in Biervliet heeft plaatsgevon den hebben velen niet voor mogelijk gehouden. De Geu zenfeesten, waaraan maan den van te voren al werd ge werkt, zijn uitgegroeid tot een geweldige manifestatie en drie dagen lang beheers ten in 16e eeuwse kleder dracht uitgedoste Bienvlie- tenaars het straatbeeld in het oude stadje. Van heinde en ver trok het feestelijk versierde stad je bezoekers, die van de vroege morgen de feesten beginnen al om 08.00 uur als de herauten de bevolking „wekken" tot laat in de avond een gezellige drukte met zich brachten. Op he melvaartsdag, toen de fees ten een aanvang namen, dromden „toeristen" bij dui zenden Biervliet binnen. Een af en toe fors buitje re gen deerde hen daarbij niet. Ook de plaatselijke bevol king liet zich zijn feest vreugde niet ontnemen door de weergoden, al werd wel een paar keer angstig naar de lucht gekeken. De goede stemming werd getypeerd door de opmerking: „Wat geeft die regen. Des te blijer zijn we als de zon eens even doorbreekt". Maanden van voorberei ding zijn uitgemond in een grandioos festijn. Biervliet zelf is onherkenbaar. Overal feestverlichting en honder den denneboompjes opge tuigd met papieren rozen, markeren de straten. Reeds een week voor de eigenlijke feesten begonnen, kwamen vele nieuwsgierigen een 0 Hierboven: De tekst schrijver van deze pagina was ook „aangepast" voor de „cou leur locale". Hij had overigens dolle pret (met pet). kijkje nemen. Zij kunnen dit nog even blijven doen want tot Pinksteren houdt Bier vliet zijn feesttooi. De coördinatiecommissie heeft een erg goed program ma in elkaar gezet, waarin iedereen wat van zijn gading kan vinden. De jeugd kan zich vermaken in sport en spel en niet te vergeten een paar kermisattributen, waar van een gretig gebruik werd gemaakt. De ouderen flane ren door de straten en zij behoren in hun fraaie kostuums zeker tot de meest gefotografeerde men sen in Zeeuwsch-Vlaande- Een goede indruk maakte ook het Terneuzense ge meentebestuur (raad en col lege), dat in prachtige kos tuums onder leiding van een krijgshaftige burgemees ter rondliep. Zij zouden zo uitgedost ongetwijfeld kans van slagen maken als Den Haag een moderne ver sie van „het smeekschrift der edelen" werd aangebo den. Onbetwist hoogtepunt donderdagmiddag en on getwijfeld ook weer deze middag is toch wel de his torische stoet. In de prachti ge taferelen die worden uit gebeeld zijn ettelijke men vrije tijd gestoken. Geen buurt of groep heeft willen onderdoen voor de ander en het resultaat is verbluffend. Er waren schepen, een com plete boerderij, een smidse,

de Stem | 1973 | | pagina 9