Linex steekt drie ton in de schone lucht Bod op CSM nodig voor duidelijkheid in fusiebespreking Rallyteam uit Hulst naar cross in Axel Musical in Hulst in première J Afscheid Hulster Ambacht (tennis) mooi maar triest Bod Suikerunie financieel novum NA SEPTEMBER MINDER STOF EN ROET MAAR WELLICHT Nü LAWAAI. „DRUK GESLEUTELD" VEEL SPORT IN KLOOSTERZANDE Werkgevers en werknemers in Kanaalzone nader tot elkaar „MEISJES EN MATROZEN" DOOR VELE MEDEWERKERS nden staalbouw- ructeur vkundig ch tekenaars I Veiling wil verder praten ARING stad streek YPÏSTE A de typekamer Watersportservice ZEELAND 1CE ZEELAND B.V. Biervliet VOORZITTER BESTUUR SUIKERUNIE: Koewacht Axel Zege op bijna-kampioen Betreuren Ontkenning LAANDEREN G esteem. Woensdag 30 mei 1973 Interne Zaken van de ge- ie kan worden geplaatst een of mavo-diploma en typediplo- t jaar examen doen, kunnen iteren. 21-jarigen en ouder 822,— er maand. rr vindt jeugdaftrék plaats. de gemeente neemt deze pre- rekening. SING ZIJN ietoelage 7%, premiespaarre- intercommunale ziektekosten ig ambtenaren (IZA), studie- enregeling en algemene bur- :e pensioenwet. jllicitaties binnen 10 dagen na wethouders van Middelburg, m dit blad inzenden aan burge raat 1 te Middelburg. ie dient te worden opgegeven nen de advertentie beeft gele- rs en consumenten lkaar feilloos xant biedt U de MOTORBOTEN WATER LAND, FJORD en SKIBSPLAST de volg- en visbootjes van MARINELAND, motoren van EVINRUDE YANMAR, WICK- STRöM en FORD-WATERMO- TA, alsmede diverse acc. en scheepsbenodigdheden. Industrieweg GOES - 01100-4720 TERPEN EN ZELZATE (B) kan dat snel veran- versterking van ons hui- wilt nige tekenervaring. anige tekenervaring. anige tekenervaring. eigen tekenkamers en/of zeer aantrekkelijke woonomge gevuld met aantrekkelijk® a®" elijkheden tot toetreden 'n lertiende maand en een stu 1 soneelszaken, Postbus 55 w medische diensten Hemelvaartsdag HUISARTSEN Axel, dokter Boor, tel. 1666, b.g.g. 01157-1451. Biervliet, Hoofdplaat, en IJ- zendijke, dokter Ohr- Kalk man, Burg. Maaiüeveldstraat 5 te Biervliet, tel. 01152- 345. Borssele en Nieuwdorp. de praktijk van dokter Gelder- blom wordt waargenomen door dokter Kiviet te Bors sele, tel. 01105-203. Driewegen, Hoedekenskerke. 's-Heerenhoek en Ovezande, de praktijk van de huisart sen J. Geldof, H. Zwarfelé, en S. Wöstmann wordt waargenomen door diokter J. Kdle, Kerkstraat 38 te Hoe dekenskerke. tel. 01193-262- Vrijdag 1 j-und dokter J. Ko- le eveneens dienst. Goes, dokter Keijzer, Fr. den Hollanderlaian 29, tel. 6405. Hulst, dokter W. Eysink, tel. 2060. Middelburg, dokter C. Fru- mau, Groenmarkt 17, tel. 2635. Reimerswaal, dokter P. Pol derman te Yerseke, tel. 01131-13OD voor de dorpen Bamsweert, Kruidingen en Yersake. Dokter C. Donker te Krabbendijke, tel. 01134- 1544 voor de dorpen Krab bendijke, Oostdijk, Waarde en Riiknd-B'alih. Sas van Gent e.o., doikter F. Puylaert, OosHtodie 19 te Sas van Gent, tel. 1366- Temeuzen, dokter P. Nijsten. W. de Zwdljgeilllaan 17. tel. 01150-2324. ïïssingen, dokter E. Kamt, tel. 3987. TANDARTSEN 0.Z, Vlaanderen, tandarts A. van der Lee, Wolstraat 2 te Axel, tel- 01155-1686 (Van 12.00-12.30 uur). Walcheren, tandarts A. Pee lers, Houtkaai 7 te Middel brug, tel. 01180-2565 (van 11.00-12.00 uur 1. en N. Beveland, tandarts E. Klinkert, Turfkade 15 te Gees, tel. 01100-6504- (Van 09.00-10.00 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag, dokter J. de Haas te Zaamslag, tel. 01153-366. W.Z, Vlaanderen, dokter W. Kapsenberg te Sliuis, tel. 01178-1225- WIJKVERPLEGING Goes, zr. T. Melis, tel. 3328. "wk. Sluiskil en Philippine, zr. Villerius, RozehLaian 5 te Hoek, tel. 01154-1495. Sas van Gent, zr. van Waes. Sehulpenpaid 43, tel 01158- 1548. b.g.g. 01158-1567. APOTHEKEN Goese apotheek, tel. 1104. Middelburg, apotheek W. Hummelen, Mankt 69, tel. 2134, ïerneuzen, apotheek Hamann. tel. 2060. Vlissingen, apotheek J. v.d. bande, Badhuisstraat 22-24, tel. 2066- Wffl een onzer verslaggevers) ®INEUZEN De leden e veilingvereniging in - "?e,Jzen hebben gisteravond i a'Semene stemmen beslo- j" om met de veiling Kapelle Ion' samenwerken en voor- Haf SesPrekken over deel- aan de topcoöperatie, die van ?.teel 00r de veilingen «im. 3 en Krabbendijke dt gevormd, te staken. I, vonden de leden van de "ttstUaenSe veiling het ge- lta(. ,?at de gesprekken over In rt-tot de topcoöperatie k.-, ."K-komst moeten worden Sat keuzen wil dan sa- van i®6' Kapelle de belangen ne» twee veilingen ver- vaj j Ter gelegenheid hst oZ,, Geuzenf eesten speelt -.team van de vierde tritmj* ?iervliet morgen een („5>dsehappeUjke wedstrijd Aanvang kwart (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT De Linex platenfabriek in Koewacht gaat ruim drie ton investeren in milieubeschermende en hinderbeperkende maatregelen. Als gevolg daarvan zullen volgens verwachting de komende maanden zowel de uit stoot van stof als roet aanmerkelijk minder worden. Het nieuwe Hulster rallyteam. De speciaal voor dit doel ontworpen installaties worden i-n de fabrdeksvakantie gemon teerd en waarschijnlijk in sep tember in bedrijf genomen. Het gaat in deze kwestie om een uiur open cycloon, die op dit moment 80 kubieke meter lucht per uur, vermengd met stofdeeltjes, de Zeeuwsch- Vla-amse hemel inblaast en verder betreft het de schoor steen, Dank zij een nieuwe bemetseling van die schoor steen is de roethinder inmid dels al tot een aanvaardbaar minimum teruggebracht. Er zullen evenwel nog verschil lende technische wijzigingen plaats hebben, waardoor men een betere en meer gelijkma tige verbranding van de brandstof denkt te krijgen. Als brandstof wordt bij Linex over het algemeen de in de fabriek vrijkomende stof ge bruikt, Incidenteel aangevuld met aardgas. In de oude situa tie wordt in de oven gewerkt met brandstof-injecties, waar door het vuur regelmatig plot seling oplaait met het gevolg, dat veel gedeeltelijk verbran de roetdeeltjes de lucht wor den ingeblazen. Daarvan on dervonden in het verleden vooral de direkt omwonenden nogal hinder. De overlast met de cycloon kan beperkt wor den door de afzuiginstallatie aan te sluiten op een filter. Daardoor komt geen stof meer vrij. Ook hierbij gaat het om afval, dat bij de produktie van vezelplaten ontstaat en op ver schillende punten in het be drijf wordt afgezogen. Geen van deze investeringen heeft een beter produktieresultaat tot gevolg Ze worden door Linex uitgevoerd om ook in de toekomst te kunnen vol doen aan de eisen, die in de hinderwet aan de fabriek ge steld worden. Op het program ma staat nog wel de inge bruikname van een nieuw droogapparaat, waarmee men wel betere prodiuktieresultaten hoopt te bereiken. Het nieuwe droogapparaat maakt het mo gelijk om bepaalde vezelplaten te vervaardigen, die niet meer geschuurd hoeven worden. De installaties zijn in nauw overleg met Linex ontworpen door het technisch bureau Ve- kor u-it Kortrijk. Overigens zijn deze technische voorzie ningen niet de eerste maatre gelen, die Linex treft om de overlast voor de omgeving te beperken. In 1971 is men al begonnen met het uitdokteren van plannen, waarvan de jong ste voorlopig op dit gebied ook de laatste wel zullen zijn. (Van een onzer verslaggevers) HULST Als de deelname aam de ZEVAC-autorallycross van a s. donderdag in Axel enigszins succesvol verloopt, zullen de blauwe wagens van het Simca-rallyteam in Hulst een vertrouwde verschijning gaan worden op de Zeeuwsch- Vlaamse wegen. Die voorspel ling doet Mark van de Voorde, de 16-jarige zoon van een Hul ster garagehouder. Mark voelt zich met hart en ziel betrok ken bij het jonge Hulster ral lyteam, waarvan hijzelf met een opgeknapte Simca-1000 deel uitmaakt. Hij heeft overigens morgen in Axel alleen maar het na kijken", omdat daar voor deel name aan de rally een mini mumleeftijd van 18 jaar geldt. Derhalve zal Mark zijn acti viteiten ditmaal moeten beper ken tot de verzorging. Erg vindt hij dat overigens niet, want er komen nog wel meer gelegenheden om zijn capaci teiten te tonen. Degenen die wel achter de sportsturen van de twee Simca-rallywagens zuillen kruipen, zijn Appie den Doelder en zijn 19-jarige broer Freddy. Mentaal zijn ze al he-| leonaal voorbereid op de ko mende cross, en ook technisch zijn de voorbereidingen nage noeg rond, al werd er gistera vond in Hulst nóg druk ge sleuteld aan de „duizendjes", die morgen de eer van het Hulster team moeten verdedi gen. Appie den Doelder nog niet zo heel veel ervaring op crossgebied, maar wel vol en thousiasme „ik hëb in Goes voor de eerste keer meege daan en daar vreselijk geno ten. Het is ontzettend leuk werk, maiar Ik vind wel dat het een hobby moet blij ven". Mark van de Voorde en vriend Freddy hebben de af gelopen weken heel wat uren gesleten in en rond hun wa gens. Het resultaat mag er overigens wel zijn. Een dure sport? Markt haait zijn schou ders op. „Valt wel mee", ver telt hij dan. „Zo'n wagen als wij hier nu hebben, is toch wel voor een honderd of drie, vier te koop. Tel er nog eens 150 piek bij voor een eerste opknapbeurt en dan ben je er wel". Fietsrally Vrijdag 1 juni organiseert de jongerensoos „Stippie" m samenwerking meï de zondagavondontspanning een fietsenrally voor alle kin deren van dertien jaar en ou dier. Inschrijving in soos „Stip pie", Schoolstraat 2 in Koe wacht, vanaf 12.30 tot 13.30 uur. Schietingen Ter gelegen heid van de wielerkoers in Koe wacht op donderdag 31 mei or ganiseert de schuttersmaat- schappij Nooit Gedacht een schieting op de liggende win bij A. de Kind. Ook wordt er op 31 mei een schieting ge houden in café G. van Rumste in Koewacht-België. Beide schietingen beginnen om 15.00 uur. Overigens is nog niet hele maal precies bekend wat het uiteindelijk effect van de wij zigingen zal zijn. Een van de problemen is onder meer de vraag of de imposante ventila tor, die voor het filteren van de lucht wprdt gebruikt, op zijn beurt niet teveel geluids binder zal veroorzaken. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Op Hemelvaartsdag en zaterdag 2 juni zal het op het gemeente lijke sportcomplex aan het Marijkeplein gonzen van be drijvigheid. Op Hemelvaartsdag wordt er een groot A-juniorentoer- nooi gespeeld en is er tevens een fancy-fair, zowel binnen als buiten de kantine. De fan cy-fair gaat ook na het toer nooi verder. Zaterdag 2 juni is er een groot veteranentoer- nooi, waaraan teams deelne men van Hoek, Hontenisse, HW 24, SDO, Steen, Terneu- zen, Vogelwaarde en Vos meer. Na de fancy-fair op zaterdag is er in de kantine nog een groot bal. Vrijdag 1 juni kan men overigens ook op de sportterreinen terecht, want dan zijn er twee voetbalwed strijden. Om halfzeven speelt de familie Herman tegen een bedrijfselftal van ENKEV B.V. en om halfacht een „topper", namelijk de familie Van Kruijssen tegen een elftal ge formeerd uit bestuur en com missieleden van de W Honte nisse. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In een ver klaring, door de vakbonden opgesteld voor de werknemers in de Kanaalzone, wordt ge zegd dat werkgevers en werk nemers elkaar hebben kunnen vinden op de principiële pun ten zoals integratie van be ambten in de c.a.o. en het zogenaamde bedrijvenwerk Vermoedelijk houdt dit in dat de regionale c.a.o. Kanaal zone Zeeuwsch-Vlaanderen zal verdwijnen, omdat de werkge vers zich op het standpunt hebben gesteld dat onderhan delingen hierover door de vakbonden per bedrijf gevoerd moeten worden. Overeenstemming over de materiële zaken is nog niet bereikt, „maar", aldus het schrijven van de bonden, „wij hebben elkaar al dicht gena derd". Men heeft het onder- handelingsgesprek maandag echter niet meer kunnen voortzetten vanwege het reeds vergevorderde uur. Besloten is het gesprek op 5 juni voort te zetten en de onderhandelingen af te ronden. Benoeming B. en W. heb ben mevrouw E.C.F. van der Windt-Pijselijnck benoemd in tijdelijke dienst voor twee middagschoolttijden aan de Marijkeschool in Axel. Bestemmingsplan Het be stemmingsplan „West" (Ken- nedysingel en omgeving) is door B en W. uitgewerkt in verband met de plannen voor de bouw van een zakencen trum in deze omgeving. In het bestemmingsplan stond de plaats waar het centrum moet komen, nog aangegeven als een witte vlek. (Van onze correspondent) HULST Voor de tennis club Hulster Ambacht werd bet maar een sombere compe titie want zowel het eerste als het derde team zijn gedegra deerd. Toch nam Hulster Am bacht I in schoonheid af scheid. Het slaagde erin, de laatste wedstrijd tegen de ge doodverfde kampioen DOS 2 uit Vlissingen thuis met liefst 62 te verslaan. Deze prachti ge zege mocht echter niet ha ten voor het Hulsters team. Voor DOS 2 betekende de nederlaag dat het het kampi oenschap wel kan vergeten. Hulster Ambacht 3 verloor de uitwedstrijd tegen Animo 1 met 71. De wedstrijduitslagen: Hul ster Ambacht 1 - DOS 2 62, Heren enkel: JL,. Deltour - H. Petiet 61 63, T. Mang- nus - M. Stam 60: 63. Dames enkel: M. Mangnus - M. Geertse 75 62, M. de Boy - J. v.d. Moolen 36 46. Heren dubbel: J.L. Deltour en T. Mangnus - M. Stam en H. Petiet 63 64. Dames dub bel: M. Mangnus en M. de Boy - M. Geertse en K. Wabeke 1 6 36. Gemengd dubbel: R. Deltour en J.L. Deltour - J. v.d. Molen en H. Petiet 63 4—6 63. M. Mangnus en T. Mangnus - K. Wabeke en M. Stam 46 62 6—4, Animo 1 - Hulster Ambacht 3 71. He ren enkel: J. Jurry - B. de Boy 60 60, J. Gremmen - G. Naessens 6—4 75. Dames enkel: J. Hoek - H. van Bavel 61 75, A Geerus - M. v.d. Voorde 16 46. Henen dub bel J. Jurry en J. Greimmen - B. de Boy en J. Deruyck 64 97. Dames dubbel: J. Hoek en A. Geerus - H. v. Bavel en M. v.d. Voorde 62, 6—4. Ge mengd dubbel: A. Geerus en J. Jurry - H. v. Bavel en J. Deruyck 62 46 75, J. Hoek en J. Gremmen - M. v.d. Voorde en G, Naessens 64 6—4. (Van een onzer verslaggevers) HULST De Hulster re derijkerskamer De Transfigu ratie heeft heslist geen halve maatregelen genomen om haar jongste produktie, de musical „Meisjes en matrozen" tot een succes te maken. Komend weekend gaat de musical in première. In december van vorig jaar reeds begon regisseur Charles Heirman aan de voorbereiding om rolbezetting en muzikale begeleiding rond te krijgen. Lang heeft hij overigens niet hoeven zoeken. Hij stond, zo- het enthousiasme waarmee zijn plannen voor de musical werden ontvangen. Aanvanke lijk werd alleen gedacht aan piano-begeleiding van de lied jes, maar een gesprek met or- kesteidler Jan van Water schoot uit Lamswaarde had tot resultaat, dat men de beschik king kreeg over een compleet combo. Dat vooruitzicht open de tal van nieuwe mogelijkhe den. Het combo Is er inmid dels en het zal onder leiding staan van Jan van Water schoot, die zelf piano, orgel en accordeon voor zijn rekening neemt. Verder musiceren nog: als hij zelf zegt, verbaasd over Bram Millenaar, solo- en rit me-gitaar, Ferry Mannaert, bas-gitaar en Jan Boddaert slagwerk. Bovendien compo neerde Jan van Waterschoot zelf de muziek voor de door Heirman geschreven liedjes. Over het uiteindelijk resultaat toont regisseur Heirman zich bijzonder tevreden. Het twee de probleem bij deze musical was om voldoende meisjes te kunnen krijgen om de dans- en shownummers gestalte te se ven. Maar ook daarvoor was snel een oplossing gevonden dank zij het enthousiasme van Lena van Hoye-De Bakker, die zich samen met haar Hul ster majorettenpeloton „De Vossen" spontaan achter de plannen schaarde. De rolbezetting kon bij de voorbereidingen zeer snel worden geregeld, dank zij de uitbreiding van de spelers kern. Die uitbreiding heeft men voor een belangrijk deel fekregen na het televisie-op- treden van vorig jaar. Veer- ien dames en heren vormen nu de „cast". De musical wordt zondaga vond 20.00 uur voor het eerst opgevoerd in hotel Internatio nal (Graanbeurs) in Hulst. Maandagavond volgt om 20.001 uur een tweede voorstelling. j (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM De Suikerunie heeft besloten een bod te doen op de aandelen en certificaten van de C.S.M., om dat de jarenlange gesprekken over samenvoeging van beide ondernemingen geen resultaat hebben opgeleverd. Dit verklaarde drs. K. van Kempen, voorzitter van het bestuur van Suikerunie, gis termorgen op een persconfe rentie in Amsterdam. Volgens drs. Van Kempen begon ile laatste gespreksronde in juni 1970 en duurde voort tot me dio maart 1973. In dit gesprek tussen de directies bestond geen verschil van mening over de noodzakelijkheid van een geïntegreerde Nederlandse suikerindustrie. Het gesprek draaide alleen nog over de vorm waarin de fusie tot stand zou kunnen worden ge bracht. De voorzitter van het be stuur van de Suikerunie deel de mede, dat wat de vorm van de fusie betreft een vijftal al ternatieven was opgesteld. Een van de alternatieven was over name van de C.S.M. door de Suikerunie en onderbrenging van beide ondernemingen in een commanditaire vennoot schap. Deze vorm ontmoette bij de C.S.M.-directie in prin cipe geen bezwaar. Drs. Van Kempen zei, dat de Suikerunie tot het formule ren van het bod met de daaraan gekoppelde interimpe riode als middel tot fusie had besloten, omdat alleen op deze wijze op dit moment de mogelijkheid aanwezig is om openlijk aan de E.E.G.-autori- teiten te vragen zich over de fusie uit te spreken. Hij zei dat de snelheid van handelen van Suikerunie was ingegeven door de volgende overwegingen: hernieuwd overleg na in schakeling van eigen deskun digen, waarom de C.S.M. had gevraagd, bracht het gevaar mee, dat het gehele gesprek zou verzanden, wat al zo vaak het geval was geweest; Suikerunie vreesde vooral, dat het oude punt van be zwaar bij C.S.M. tegen een gebundelde invloed van leden- bietenleveranciers in de nieu we onderneming respectieve lijk het bezwaar van overna me van C.S.M. door de coöpe ratie opnieuw de kop zou gaan opsteken en de zo noodzakelij ke integratie zou kunnen te genhouden; Suikerunie wilde het risico niet lopen dat het piïan om een bod te doen zou uitlekken mes alle gevolgen van dien voor de kocrsvormmg van de C.S.M.-aandelen op de beurs en met de mogelijkheid, dat derden een poging zouden doen een bod van C.S.M. uit te brengen; de raad van commissaris sen van C.S.M. zou op 25 mei vergaderen en Suikerunie wenste haar standpunt tevoren duidelijk te formuleren. Zoals bekend heeft de C.S.M. op 25 mei afwijzend gereageerd op het plan van de Suikerunie en de uitnodiging tot overleg geweigerd. Drs. Van Kempen: „Wij be treuren dit zeer omdat daar mee een zakelijk gesprek over de inhoud van het bod en over de bedenkingen van de C.S.M, onmogelijk is gemaakt. „De Suikerunie", aldus drs. Van Kempen", is van mening, dat thans duidelijkheid is ge boden. Deze duidelijkheid kan worden bereikt als het bestuur van C.S.M. alsnog bereid zou zijn tot een zakelijke opstel ling ten aanzien van het uitge brachte bod". De voorzitter van de directie van Suikerunie, ir. A. Luit- jens, zei een samengaan van C.SJd. en Suikerunie „uiterst gewenst" te achten. „Als de C.S.M. met anderen in zee zou gaan zouden we nooit een op timale oplossing krijgen". De president-commissaris van de C.S.M., mr. J. de Wil de, ontkende op een perscon ferentie, die aansluitend aan die van de Suikerunie werd gehouden, ten stelligste dat er met de Suikerunie over een fusie was gesproken. „Zonder dat er enige afspraak was ge maakt komt dit bod. De wijze waarop dit gespeeld is maakt het ons onmogelijk om een gesprek met de Suikerunie aan te gaan". De Suikerunie heeft zich altijd op het stand punt gesteld, dat zij het voor het zeggen moet hebben. Wij hebben heel andere ideeën. Wij hoopten op een integratie, die rechi deed aan alle belan gen. De Suikerunie, die op de macht uit is, heeft als een dief in de nacht dit dictaat op tafel Ook de president-directeur van de C.S.M., de heer J, Nieuwenhujjze, kantte zich fel tegen de Suikerunieplannen. „Wij hebben geen goed woord over voor dit bod. De kans bestaat dat over twee a drie jaar alles teruggedraaid moet worden. De C.S.M. is dan vol ledig uitgehold. Wij zeggen unaniem: nee". De heer Nieuwenhuijse deelde mede, dat de C.S.M. in contact was getreden met een organisatie-bureau om tot een studie te komen over verbre ding van de basis van de C.S.M. De C.S.M. heeft een aantal ondernemingen op het oog, die bij haar passen. (Va neen onzer verslaggevers) AMSTERDAM „Het bod van de Suikerunie wijkt af van wat tot heden in Neder land gebruikelijk was, met na me de zaak van de schuldbe wijzen is een novum". Dit zei drs. J. Berger, finan- cieel-administratief directeur van de Suikerunie, gistermor gen op de persconferentie in Amsterdam, waarop het bod van de Suikerunie op de aan delen van de CSM officieel bekend werd gemaakt. De Suikerunie heeft de aan deelhouders van de CSM uit genodigd hun stukken om te wisselen tegen Suikerunie- schuLdbewijzen in een verhou ding van 1 op 1. Het Suikerunie-schuldtoewijs geeft recht op een betaling van f 900,- zodra vaststaat, dat door de Europese Autoriteiten geen bezwaren tegen de fusie kunnen worden waar gemaakt. In het tegengestelde geval geeft het schuldbewijs recht op omwisseling in een aan deel-certificaat CSM. Gedu rende de looptijd van de Sui kerunie-schuldbewijzen welke interimperiode ongeveer twee a drie jaar kan duren zal op deze bewijzen jaarlijks een rente worden betaald van 48,- en wel met ingang van 1 juli 1973. Voor de schuldbe wijzen zal notering op de beurs van Amsterdam worden langevraagd. Tijdens de interimperiode :al de Suikerunie de door haar 'erworven CSM-aandelen in aeheer geven aan een onaf hankelijk trustkantoor. Hier- ioor wordt aldus de Suiker ome bereikt, dat CSM en Suikerunie gedurende deze periode elk een onafhankelijk beleid kunnen blijven voeren. Kunnen eventuele bezwaren van de Europese Autoriteitien niet worden waar gemaakt, dan zal de Suikerunie bevorderen, dat tussen haar en de CSM een commanditaire vennoot schap wordt opgericht Daarin zullen de ondernemingen van beide partners worden inge bracht. De Rabobank en de Amrobank hebben zich bereid verklaard aan Suikerunie zo danige faciliteiten ter beschik king te stellen, dat daaruit de verplichtingen uit hoofde van de Suikerunie-schuldbewijzen kunnen worden voldaan. De bietenleveranciers van de CSM zullen na de interim periode lid kunnen worden van de Suikerunie, dan wel hun langjarige contracten om zetten in 10-jarige contracten met een gegarandeerde bieten- prijs. Ook blijven de eenjarige contracten bestaan. Het bod van f 900,- op de aandelen CSM gaat aanzienlijk uit bo ven de laatste beurskoers, die f 524,- was. De voorzitter van de raad van commissarissen van de CSM, mr. J. de Wilde, noemde gisteren het bod van de Suiker- unie „zeer wonderlijk". „Het is", aldus mr. De Wilde, „een bod onder voorwaarde. De kans bestaat namelijk dat de EEG-commissie nee tegen de plannen zal zeggen en dan moet de hele zaak terugge draaid worden. Persoonlijk ben ik er van overtuigd dat de EEG-commissie nee zal zeg gen". Zoals bekend zijn commissa rissen en directie van de CSM fel tegen de plannen van da Suikerunie gekant

de Stem | 1973 | | pagina 7