TERNEUZEN EN AXEL KOMEN OVER DE BRUG B. en w. van Hulst willen oude badhuizen afstoten GEEN HOOP OP WONINGBOUW IN GRAAUW Suiker Unie deed bod terwijl men in bespreking was TERNEUZENSE RAAD KOOPT HOEKS HUIS NIET AAN HEISTER RAAD: SCHIETINGEN Actii wil VERGE SENS Al) SPORTVELDENCOMPLEX KRIJGT UITBREIDING ui Optreden Belgen „geeft geen pas BRIEF N Geslaagde jeugd- manife,statie EXPOS IJl, Betaling van overgenomen bestekken voor afvalwaterleiding streek Raadslid wil klaarheid over plannen Hontenkwartier FC Taelman tegen Belgisch Klinge Koewacht Raad Hulst stemt m met woonwagenkamp CSM-directeur Van Loon: Bingo Hengstdijk „Onsportieve presentatie op trimfeest Straattoneel op Markt Hulst Voetbalclub opgericht in Westdorpe KPJ-afdelingen hadden in Graauw goed toernooi Westdorpe Dinsdag 29 mei 1973 - i (Van een onzer verslaggevers) B.P. KLOOSTERZANDE De gemeenten Terneuzen en Axel zijn in principe bereid de vor dering te voldoen, die de af valwaterleiding Oost-Zeeuwsch Vlaanderen meent te hebben op de afvalwaterleiding Ka naalzone. Het gaat daarbij om een bedrag van ruim 71.000 gulden voor overgenomen be stekken. Na de gemeentelijke herin deling zijn er naar Axel en Terneuzen gebieden overge gaan. die daarvoor onder de afvalwaterleiding Oost- Zeeuwsch-Vlaamderen-Oost ressorteerden. Het bestuur van deze laatste AWL heeft bij de tf valwaterleiding Kanaalzone het geld geclaimd dat in deze ivergedraigen gebieden was geïnvesteerd bij de voorberei- ïing voor nieuwe plannen. Het oestuur van de AWL Kanaal zone erkende de schuld niet en weigerde te betalen. Het geschil is daarom voorgelegd aan Gedeputeerde Staten, die hebben bemiddeld met het bo vengenoemde resultaat. De definitieve afspraken over de vereffening van de financiële gevolgen van de ge meentelijke herindeling, moe ten evenwel nog gemaakt wor den. Een en ander is gister middag door voorzitter K. Col- lot d'Escury meegedeeld tij dens de algemene ledenverga dering van de AWL „Oost- Zeeuwsch Vlaanderen" in het gemeentehuis van Hontenisse Op deze bijeenkomst kwam ook het zuiiveringsplan ter sprake, dat het N.V. Advies- en Ingenieursbureau Witte- veen en Bos en het Technisch Adviesbureau van de Unie van Waterschappen heeft opge steld. Daarin worden sugge sties gedaan met betrekking tot de zuivering van het afval water in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. De totale kosten van het plan worden geraamd op bijna 10 miljoen gulden- De verte genwoordiger voo-r Hulst, de heer W. Colsen. bleek niet On verdeeld gunstig met de in dit rapport voorgestelde oplossin gen. Volgens de gegevens in het, zuiveringsplan zou in het water, dat straks de zuive ringsinstallaties verlaat, nog een zuurstofverbruik van 10 tot 20 milligram per liter plaats vinden. Dat betekent naar de mening van de heer Colsen. dat het water zelfs na zuivering nog tamelijk ernstig vervuild zal zi'jn. Bovendien had hij bezwaar tegen de planning van een zuiveringsin stallatie in de buurt van de Coolstraat in Hulst. De heer Colsen vreest, dat men daarbij ernstige hinder van stank zal ondervinden. Samen met de aanwezigheid van de al even min erg is ruikende Buiten vest vond hij dat teveel van het goede. Voorzitter Collot wees erop dat het hierbij slechts gaat om een „schets matige" aanduiding van de plaats waar de zuiveringsin stallaties moeten komen. De heer B. de Keyzer eveneens vertegenwoordiger ran Hulst vroeg zich af wat er met de vlasroterijen moet gebeuren. Vanwege hun zwak ke financiële basis zijn ze bui ten het zuiiveringsplan gehou den. De heer De Keyzer: „De vlasroterijen zijn er buiten ge houden omdat ze economisch zo moeilijk zitten. Maar als je die lijn doortrekt, dan kan ook iemand, die van de bijstand trekt daarop wel een beroep doen om niet te hoeven beta len". Volgens de heer Collot zullen de vlasroterijen inge volge de wet op de verontrei niging van het oppervlaktewa ter in ieder geval niet ontsla gen worden van de verplich- .ng om voor de zuivering van ifvalwater te betalen. De alge mene ledenvergadering van de AWL heeft zich tot slot ak koord verklaard met het zui- veringsplan en tevens besloten om te gaan werken aan een spoedige realisering. Dit alles uiteraard in nauw overleg met het waterschap Hulster Am baeht. Op de vergadering van de AWL werd mr. M. So-mers nog gekozen als secretaris en de heer B. die Keyzer tot lid van het dagelijks bestuur. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het Hulster raadslid Van de Voorde wil, dat B. en W. klaarheid bren gen in de toekomstplannen voor het Houtenkwartier. „De verenigingen zijn nu In paniek. Als er maar reële huis- vestingsmagelij'kheden wordt gezocht, dan hoeft er geen re den voor paniek te zijn", zo meende de heer Van de Voor de. Zoals bekend bestaat het plan om het Houtenkwartier af te breken nia het gereedko men van het nieuwe sociaal- cultureel centrum. Volgens burgemeester Molthoff is het zoeken naar alternatieve huis- vestinigsimogelijfcheden van de verenigingen, die nu in het Houtenkwartier zijn gevestigd, een zaak van het particulier initiatief. Men kan daarbij, zo nodig en mogelijk, wel op de steun van de gemeente reke nen. (Van onze correspondent) HULST Zaterdagmiddag aanstaande om 15.00 uur wordt op het OZO-terrein in Hulst een vriendschappelijke voet balwedstrijd gespeeld tussen het familievoetbalelftal van de FC Taelman uit Hulst en een team van de Belgische Klinge. Rode Kruis-collecte Ver schillende dames zullen de ko mende week in Koewacht een huis-aan-huis collecte houden voor het Rode Kruis. Dat ge beurt in het kader van een lan delijke Rode Kruis-collecte. De inzameling duurt tot 8 juni. (Van een onzer verslaggevers) HULST B. en w. van Hulst zullen binnenkort aan de gemeenteraad voorstellen om het voormalige badhuis in Graauw te verkopen aan het Wit-Gele Kruis. Het hadhuis van Sint Jansteen wil men in huur geven aan de voetbal vereniging. Dat van Nieuw-Namen kan niet afgestoten worden, omdat het ondergebracht is in een gebouw, waar van verscheidene huurders gebruik maken. Zoals bekend zi'jn de bad huizen in de gemeente Hulst bij gebrek aan voldoende be langstelling en in verband met de te hoge exploitatietekorten gesloten. De gemeente Hulst is verder nog steeds in onder handeling over de aankoop van het verenigingsgebouw in Sint Jansteen. De betrokken partijen zijn nog niet tot over eenstemming gekomen, omdat de verschillen in prijs nog te groot zijn. Zodra het vereni gingsgebouw in handen van de gemeente is, zal het voormali ge gemeentehuis van Sint Jan- steen worden verkocht- Als men met betrekking tot aan koop van het verenigingsge bouw niet tot een akkoord kan komen zullen B. en W. zich over de toekomst van het ge meentehuis moeten beraden. Op dit moment maken ver schillende verenigingen van deze accommodatie gebruik. Het verenigingsgebouw in Heikant zal in exploitatie wor den gegeven aan een daartoe in het leven geroepen stich ting. Een en ander is gisteren meegedeeld op de maande lijkse persconferentie van bur gemeester P. Moltihoff. Daarbij kwamen ook de volgende pun ten aan de orde: Het besluit van de ge meenteraad om het pand van Seydlitz op de Hulster markt aan te kopen, is goedgekeurd door Gedepu teerde Staten. Het pand zal t.z.t. het huidige stadskan toor moeten vervangen. Aan de Heidemij is op dracht gegeven een plan te ontwerpen voor de uitbrei ding van het sportvelden complex in Sint Jansteen. De grond daarvoor is al aan gekocht- Het nieuwe güdenkwarti-er in de binnenstad van Hulst (Van een onzer verslaggevers) HULST Het gemeente raadslid Rob Eeman heeft bij b. en w. van Hulst gepleit voor een soepele behandeling van bejaarden, die teveel ont vangen uitkeringen uit de bij standswet moeten terugbeta len. Volgens de heer Eeman is er een grote groep, die bepaalde bedragen moet terugstorten. In enkele gevallen was be kend, dat dit binnen enkele maanden zou moeten geschie- ten door het inhouden van bij standsuitkeringen. En dat vond de heer Eeman een on aanvaardbare zaak. Hij drong daarom aan op een ruimere spreiding. Naar aanleiding daarvan verklaarde wethouder P. Brand, dat het hierbij gaat om een zaak „waar over te praten valt". Het raadslid G. Staal ver tolkte in de raadsvergadering de gevoelens van onrust, zoals die onder de bevolking van Paal heersen, sinds dijkgraaf W. Staal heeft meegedeeld, dat het waterschap Hulster Ambacht geen verantwoorde lijkheid meer wenst te nemen zal in één keer worden vol gebouwd. De benodigde rijkssubsidie daarvoor is in middels formeel toegekend. Een technische commissie beraadt zich nog op de vraag of in de nieuwe stads wijk moderne of aangepaste verlichting moet komen. B. en W. hebben de afge lopen da-gen verschillende overdekte zwembaden in België bezichtigd. De ko mende weken staat er nog een bezoek aan verschillen de overdekte baden in Ne derland op liet programma. Zoals bekend heeft ook Hulst plannen voor de bouw van een overdekt zwem bad. Het onderhoud van de be graafplaats zal in de toe komst worden toevertrouwd aan de dienst „buitenwerk sociaal werkvoorziening- schap". De gemeente spaart daarmee 1 mankracht uit. E,r zulien geen ontslagen hoe ven te vallen, maar besloten is om een binnenkort te verwachten vacature niet meer op te vullen. voor de veiligheid van 't dorp. De reden daarvan is de Sehelde- dijk. die ter plaatse zo slecht is, dat hij bij een redelijke storm kan doorbreken. Het waterschap zegt van over heidswege geen toestemming voor verbeteringen te krijgen. De heer Staal drong er bij B. en W. op aan om bij het waterschap te informeren hoe het staat met het zoeken naar een oplossing. Verder informeerde bij naar woningbouwplannen voor Graauw. Het antwoord van burgemeester Nolthoff daarop bleek niet hoopgevend. „Men moet er niet op rekenen, dat er in Graauw nog ernige mate van georganiseerde woning bouw zal zijn". De heer Staal was het daar niet mee eens. Er moeten volgens hem mogelijk heden worden geschapen voor minder dra-agkrachtigen om zich in Gra-auw te vestigen. Niet iedereen kan zich een ei gen woning permitteren, aldus de heer Staal. Burgemeester Molthoff, nadat enige tijd was gesproken over deze proble men: „We blijven er niet over discussiëren. Dit is geen gezel lige praatavond". (Van een onzer verslaggevers) HULST De Hulster ge meenteraad heeft het plan om het nieuwe woonwagenkamp te vestigen op de plaats waar ook het haidige centrum is gesitueerd, met instemming ontvangen. Het raadslid W. Colsen heeft het college van B. en W. wel in overweging gegeven om bij de plannenmakerij ook de woonwagenbewoners te be trekken. De heer Van de Voorde bleek bang te zijn voor het feit, dat de Liniedijk, waar het kamp wordt aange legd, als stuk natuur zal ver dwijnen. Hij drong er op aan om er door middel van een goed toezicht voor te waken, dat geen schade wordt aange richt en dat de Liniedijk voor ieder toegankelijk blijft. 0 Het Axelse zwembad kent drukkere dagen. (Van onze correspondent) HENGSTDIJK De uitslag van de dit weekend gehouden bingoavond in de kantine van „De Vogel" in Hengstdijk, luidt als volgt Eerste ronde: A. van Belle, Hengstdijk (Rode Lantaarn); tweede ronde: de heer Verbalen Deurne (fonduestel); 3. Lisette Annaert, Hengstdijk (alarm voor de auto)4. de hr De Maat uit Ossenisse (Kampeerlan- taarn); 5. mevrouw Kint, Koe wacht (tuinstoel); 6. de heer Tavemier, Brugge (luxe tuin stoel); 7. de heer De Rijke Hengstdijk (horloge). De vol gende bingoavond is donderdag om 20.00 uur. Zaterdag om 20.00 uur is er een openingsbal. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De belangstelling voor de nationale trimdag is in Axel minimaal geweest. Geen enkele vereniging rea geerde op de aansporing om zich „sportief te presenteren" in het kader van dit initiatief. In Axel was het de bedoeling, dat de activiteiten in het kader van de trimdag, zich in het ge meentelijk zwembad zouden af spelen. Alleen een groepje kin deren, dat toevallig toch aan wezig was, liet zich van zijn beste kant zien. Badmeester M. Mattele noemde de belangstel ling „teleurstellend", hoewel de meeste verenigingen door middel van affiches toch wel op de hoogte hadden kunnen zijn, Vam eein onzer verslaggevers) AMSTERDAM Commis sarissen en directie van de Centrale Suiker Maatschappij (CSM) zijn vastberaden in hun streven om de poging te laten mislukken die de Suiker Unie onderneemt om de CSM in haar macht te krijgen. Vandaag al zal ze de Suiker Unie, die een persconferentie geeft, van repliek dienen. De GSM zal de journalisten on middellijk daarna ontvangen. Op 6 juni wordt, eveneens in Amsterdam, een aandeelhou dersvergadering gehouden. Commissarissen en directie verwachten dat de aandeel- ïouders dan een „volstrekt onaanvaardbaar" op het bod van de concurrent zullen uit spreken. Een bericht in die zin aan de aandeelhouders is in de maak, terwijl het grote pu- oliek via een perscampagne over het CSM-standpunt zal worden ingelicht. In een gesprek met een van de drie directeuren van de CSM, de oud-Steenbergenaar ir. G. van Loon, werd ons duidelijk dat de poging van de Suiker Unie om zich via aan- deï'enverwerving van de CSM meester te maken daarom zo hard is aangekomen, omdat er sinds begin van dit jaar op nadrukkelijk verzoek van de (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Terneu- zerase gemeenteraad heeft met 20 tegen 2 stemmen een voor- stël va;n B. en W. verworrpen om de woning Noordstraat 46 in Hoek aan te kopen. De heer M. de Putter (PvdA) maakte melding van enige onrust onder de bewo ners over het uitblijven van een definitief bestemmings plan voor de oude kern Oud- Vlissiingen. Andere raadsleden vonden de gevraagde prijs voor de desbetreffende woning aan de hoge kant. Zij wilden eerst meer duidelijkheid over het bestemmingsplan Oud Vlissingen alvorens tot aan koop van woningen over te gaan. De waarschuwing van wethouder Huijbreoht dat mo gelijk straks het pand aan de Noordstraat niet meer te koop zal zijn maakte geen indruk op de raad. Suiker Unie besprekingen tussen beide concerns gaande waren over juridische vorm problemen van de co-operatie ve vereniging en de naamloze vennootschap. Ir. Van Loon: „Nee, nee, geen fusiegesprek- ken, alleen juridische zaken. We waren zover gevorderd dat we experts zouden inschake len. Van een bod van de Sui ker Unie is nimmer sprake ge weest". Ir. van Loon verzekert dat daarvoor ook geen enkele re den is. De CSM is met een bruto winst over 1972-73 van veertig miljoen gulden kern gezond. Bovendien ligt het winstpercentage twintig per cent hoger dan in 1971-72. Overigens is men bij de CSM over de afloop van het gevecht niet pesimistisch. Ir. Van Loon: „We zijn water dicht beveiligd tegen een overval. De CSM beschikt na melijk in de aandeelhouders vergadering over de meerder heid van de stemmen. Maar dat neemt niet weg dat de CSM-directie zeer verbolgen is over de door de Suiker Unie gevolgde handelwijze. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het Zomerstraat Theater uit Amsterdam zal op 3 augustus in Hulst een straat- toneelvoorstelling geven. Dat gebeurt in een open tent op de markt. Aan het straattoneel doen bekende beroepsaeteurs mee. waaronder Joop Admi raal. De toneelvoorstelling in Hulst is gratis toegankelijk. (Van onze correspondent) WESTDORPE Door de heren De Craene en Van Oor schot van de Westdorpse buurt vereniging „De Verenigde Stra ten", werd de voetbalveren! ging BVS opgericht. Donderdag a.s. (Hemelvaartsdag) worden de eerste wedstrijden gespeeld Er is zowel dames- als heren voetbal. Alleen voor leden van de buurtvereniging FC Cen trum uit Hulst, uiteraard even eens dames en heren, zal als tegenstander optreden. De wed strijden worden gespeeld op het terrein van de Westdorpse voetbalvereniging „RIA" en beginnen om 14.00 uur en om 15.15 uur. HULST De ge meenteraad van Hulst heeft zich in zijn laatste vergadering vrijdaga vond gebogen over het probleem van de Neder landers, die in België flinke boeten oplopen als ze hun paspoort niet bij zich hebben. Algemeen was sprake van verontwaardiging over de houding van de Belgische autoriteiten tegenover Nederlanders zonder identiteitspapie ren. Aan B. en W- werd gevraagd om stappen te ondernemen tegen deze. zoals het raadslid B. de Keyzer het noemde, „razzia's". „Die doen geen goed aan de Bene- luxgedachte", was zijn mening. Het raadslid Von Ac ker meende de oplossing voor het probleem ge vonden te hebben. Hij stelde B. en W. voor, om bij de Nederlandse over heid erop aan te drin gen, om voor de grens gebieden weer zoge naamde „persoonsbewij zen" (40-45) in het le ven te roepen. Burge meester P. Molthoff was over dit voorstel ont daan: „De hemel moge ons behoeden voor het wederinvoeren van per soonsbewijzen. Dat is de ondergang van tal van mensen geweest. Ik hoop niet, dat uw wens in vervulling gaat"- (Van een onzer verslaggevers) GRAAUW Verschillende afdelingen van de KPJ heb ben in Graauw meegedaan aan een voetbaltoernooi. De wed strijden werden zondag ge speeld op het voetbalveld van de voetbalvereniging Graauw. Na afloop volgde de prijsuit reiking in café De Caluwe in Graiauw. Voor de sportieve verrichtingen van de deelne mende clubs bestond een ta melijk grote publieke belang stelling en de organisatie bleek nagenoeg perfect De uitslag is als volgtKoe wacht kwam met zeven pun ten uit de bus, o-pde voet ge volgd door Graauw met zes punten. De combinatie Terho- le-Lamswaarde sleepte er vier in de wacht, Vogelwaarde "er overde drie punten en Sint Jansteen bracht het niet verder dan nul punten. Ook de dames waren goed vertegen woordigd. Zij speelden hand bal en dit was daarvan net resultaatde combinatie Lamswaarde - Steen bleek de andere teams de baas en ein digde met zeven punten aan de top, gevolgd door Graauw met vijf punten en Vogelwaar de, eveneens met vijf punten, maai- een slechter doelgemid- delde. Koewacht eindigde laatst met drie punten. Gaaibollen Bij J. van der Goes-Pluijm te Westdorpe wordt op zondag 3 juni een wedstrijd gaaibollen gehouden. Er zijn zeer fraaie prijzen be schikbaar. Tussen 14.00 uur en 14.30 uur kan men zich lat® inschrijven. (Van onze correspondent) GRAAUW Aan de ko- ningsschieting. die jaarlijks wordt gehouden in de zaal bij V- de Caluwe, is door een groot aantal schutters deelge nomen. P. de Koster uit Paal kwam als koning uit de bus. HENGSTDIJK Aan de gaaiiibolling in de zaal bij E. de Kort hebben zestien personen deelgenomen. De gedeelde ho ge vogel was voor J. Lauret en P. Arens beiden uit Osse nisse. De linkse en rechtse zij- vogel werden bemachtigd door W. van Mieghem ulit Beweren (België). Het grootste aantal kleine vogels werd in de wacht gesleept door A. de Kort uit Ossenisse met een totaal van 6 stuks. Op 31 mei aanstaande zal weer een gaiad- bolling worden gehouden bij E. de Kort- KOEWACHT Aan de za- terdagschietimg. georganiseerd door de schuttersmaatschappij De Salamanders bij R. Clap- dorp in Koewacht België heb ben 53 schutters deelgenomen. De hoge vogel ging naar V. de Schepper uit Moerbeke. De eerste zij vogel was voor J- Heuse uit Axel. De tweede zijvogel om Saman uit Koe wacht en de meeste vogels voor G. Suy uit Koewacht, vier stuks. Aan de zandag- schietiing in café Oude Molen werd door 35 schutters deelge nomen. Hier was het J. de Schrijver uiit Kapejlebrug, die de eersibe hoogvogel en zij vo gel in de wacht sleepte. De tweede zijvogel was voor Ry- mon Baert uit Koewacht. De tweede hoogvogel werd ge schoten door Al de Vos. Een extra vogel was voor C. van Gremberghe en de meeste kleine vogels waren voor J. van Bellen, 3 stuks (alen uit Koewacht). Aan de zondagschieting in café J. de Guchteneire namen 48 schutters deel. De hoge vo gel garag naar Jac. Martens uit Koewacht- Beide zijvogels wa ren voor V. de Schepper uit Moerbeke België en Rob Sa- man uit Koewacht. De meeste kleine vogels werden gescho ten door C. de Schepper uit Koewacht, namelijk vier stuks. LAMSWAARDE Aan de zondaigsehiietirag op twee wip pen, gehouden in de zaal bij P. Claessen, hebben 65 schut ters deelgenomen. De uitslag: op de eerste wip werd de hoge vogel afgeschoten door A. Verhoeven. De eerste zijvo gel ging naar F. van Kruyssen. De tweede zij vogel was voor Th. Pauwels, allen uit Kloos terzande. Het grootste aantal kleine vogels gingen naar R. Hermans uit Ossenisse met een totaal van vijf stuks. Op de tweede wip werd de hoge vogel bemachtigd door P. Claessen uit Lamswaarde. De eerste zij- vogel was voor A- Verhoeven. De tweede zijvogel ging naar F. van Kruyssen (beilden uit Kloosterzande). Het grootste aantal kleine vogels werd in de wacht gesleept door J. As- selman uit Hulst met een to taal van vier stuks. NOORDSTRAAT Aan de zaterdagschieti'ng iin de zaal bij A. Menheere, hebben 44 schutters deelgenomen. De ho ge vogel werd afgeschoten door A. Maayar uit Klooster zande. De eerste zijvogel was voor E. de Maat. De tweede zijvogel ging naar A. Remijn, beiden uit Ossenisse. De extra hoge vogel werd bemachtigd door F. van Kruyssen uit Kloosterzande. Het grootste aantal kleine vogels werd iin de wacht gesleept door Th- Cambeen uit Walsoorden met een totaal van vijf stuks. NOORDSTRAAT Aan de zondagschieting op twee wip pen in zaal Menheere hebben 39 schutters deelgenomen. Op de eerste wip werd de hoge vogel afgeschoten door J. de Kort uit Ossenisse. De eerste zijvogel ging naar Jac. de Waal uit Kloosterzande. De tweede zijvogel was voor P. v.d. Velpen uit Ossenisse. Het grootste aantal kleine vogels werd bemachtigd door P- Sloot uit Kloosterzande met een to taal van vier stuks. Op de tweede wip werd de hoge vo gel afgeschoten door P. van Gassen. De eerste zijvogel ging naar F. Kouijzer. De tweede zijvogel ging naar P. van Gassen, allen uit Klooster zande. Het grootste aantal kleine voigels werd in de wacht gesleept door E. War rens uit Groenendijk met e® totaal van zes stuks VOGELWAARDE Aan de zaterdagschieting op Wee wippen in de zaal bij J- J f nimmen, hebben 38 schutters deelgenomen. De hoge vogel op de le wip werd geschoten do™ R. Herwegh uit Lamswaarde De eerste zijvogel was voor tl van Waterschoot uit Hengst dijk. De tweede zijvogel naar J. Lauwers uit Terhoie, De extra hoge vogel werd be machtigd door R. Herwegh u Lamswaarde, Op de tweed wip werden de hoge vogel de eerste zijvogel in de wa® gesleept door P. Claessen Lamswaarde. De tweede gel ging naar R- de Guytena re uit Stoppeldijk, die eve^ eens de extra hoge vogel'" te bemachtigen. Het Dinsdag 29 mei 197o (Van een RETRANCHEMENT van camping De Zw~" roepen met het doel lichaam de voormalij runnen. „Wanneer ww heer te houden, kunnei gedrukt worden", aldus comité. In een brief aan de eig van de campinggrond, de ma „Het Zeeuwse Land" ben de campingbewc waarvan sommigen al jan 15 jaar op De ZwinI bivakkeren, aangedronge een gesprek, waarin een tuele overdracht van de aan de orde gesteld kan den. „Wij hebben al eens vraagd of het mogelijk dat wij de gnortd koe maar toen achtte men de daarvoor nog niiet rijp. G de nieuwe ontwikkel! rond het bestemmingsplan Zwin, is die tijd daar nu rijp voor", aldus het act mité. In de brief, die gistera- de deur is uitgegaan doet tevens mededeling van het dat officieel door het gem tebestuiur v,an Sluis is me deeld, dat de camping m aantal kleine vogels gmg naetf A. van .Dijk uit Boschkapel met een totaal van v stuks. (Van een onzer verslaggev CADZAND Naar scha driehonderdvijftig kinderei de leeftijd van vier tot tw jaar hebben gistermorgen en rond de Strandlkerk Cadzand deelgenomen aan Jeugdmamfestatie. Aan het zonnige gebei werd meegewerkt door kindendiensten en zondags» len in West-Zeeuwsch-Vlr deren, aangesloten bij Streekj eugdcentrale. Alleer door het voortreffelijke merse weer werd de bijt komst een groot succes, activiteiten werden voora gaan door een dienst, or leiding van de Aardenbu-i zondagschool. Daarna wer er spelen gehouden, waar de kinderen in verschille leeftijdscategorieën deé men. Het ging o m een denspel, waarbij de groept zoals bij de zending gebrui hjk is, een denkbeeldige tq door verschillende lan moesten maken, waarbij derweg opdrachten very dienden te worden. Hoewei deelname iets minder was verig jaar, toonden de org; satans zich na afloop tev den, Voor de kindermanife 'ie bestond de belangstel! van ongeveer veertig ouc en dit aamtal werd door F Bergwerff, een van de beti ken organisators, wel - Weinig geacht. Aan het wel: £en deed dit overigens g enkele afbreuk. Het was 'weede keer. dat een dergt ke jongerenbijeenkomst touw werd gezet. Het is bedoeling om er een jaarl terugkerend gebeuren van maken. O an een onzer redacteuren middelburg - Het «SS4 gegaan met de ple v„ uen rond de aanbied "et nieuwe liedboek v op 18 en 19 mei Middelburg. Talloze men kSe" Zlch ,,aar de bije komsten met het gevoel gehort1" ,een van die oblig oeurtenissen was waar J aanwezig moet zijn om wordt. Va" je verwa „de bijeenkomsten merken"1 ^?zoekers horen een tfi' 1' had het gei ven ^?toFlsoh moment te b' erbiï kL n dankbaar dat S ben geweest", mensen'an. dat gewoel, dat v groot sJ*?Cr bestaan voor de vernt" i,^ordt c ficiëlo S "S °m allerlei wonen ®dbeurtenissen bij is, °eh beslist ongewi steUin®60^ t'ond de tenti is met® ."Jubilate Deo". I li®dboe> hohbmdiitg van ■hag aK directe aai °ude gerickt in de fral hargse Abdi]homplex.t Mid' hezoeker?6 dat het i bes«f wak J het kerklied een zaak

de Stem | 1973 | | pagina 6