Priem: „Als het zo moetstop ik subiet Ottenbros koopt zege in Leren Zool ARTENS- DIJK ÏOOR VAN DE RENDER DOHMEN UITBLINKER IN RONDE VAN LIMBURG Zege Cees Bragt van Van Overveld winnaar bij igen rkste T olley- ►alteam lint met ;emak GROTE VOORSPRONG IN WOENSDRECHT sport Uitslag VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 28 MEI 1973 (Van onze sportredactie) RIJEN Harm Ottenbros won gisteren De Leren Zool in Rijen. De Hoogerheidenaar, oud-wereldkampioen (in Zolder) ging als eerste van een kopgroep van acht man over de eindstreep. Maar, volgens Cees Priem, die eerder in de week zijn profdebuut in België vierde met een twaalfde plaats (met 40 vertrekkers), op een manier, die de wieler sport onwaardig is. De Zeeuw had er geen goed woord voor over. „Hoe is het mogelijk. Een amateur wint hier de koers. Als het zo moet stop ik er subiet mee", gaf Priem zijn eerste reactie weer. Cees Priem sprak niet zo zeer uit woede, omdat hij (als vijfde geëindigd buiten de vette prijzen was gevallen, maar zuiver om hoe de toe dracht was geweest in deze profkoers. Priem: „Buiten Cees Stam en ik zaten ze allemaal met elkaar in de slag. Om de beurt demarreerden ze. En nog kon er niemand wegkomen. Als ik een ploegmaat bij me had ge had, was het gebakken ge weest. Dit is toch geen koer sen meer". Nu was het inderdaad daad vreemd dlat Harm Ottenbros de ronde won. De Westbrabander, was namelijk geenszins de rapste van de kopgroep van acht, die al in een van de eerste ronden was ontstaan en die naast Otten bros bestond uit Van Beers, Serpenti, Van Pol, Priem, Been, Schepers, en Stam. Als snelste van dat achttal geldt zonder enige twijfel de in Bel gië wonende Nederlander Jos Dat Toine van de Bunder t»k op een klein parcours geen problemen kent, bleek zater dag duidelijk in de ronde van St.-Maartensdijk. Voordat de deelnemers goed en wel op de fiets zaten, dook Toine reeds diep in de beugels. Alleen de Engelsman Grand Thomas en «co Hendriks zagen kans om ia het wiel van Van de Bunder te blijven. Reeds in de tweede ronde was de wedstrijd beslist. Met de regelmaat van de klok touwde hij zijn voorsprong uit, terwijl in het peloton in de eerste 50 km geen enkele reac tie kwam. Het rondje van slechts 1 km was in het voor deel voor het trio om het over Srote deel van de renners te dubbelen, alleen een groep van J man bleef uit de greep van «et leidende trio. Drie km voor het einde ont deed Toine van de Bunder zich ®et een demarrage van zijn ledevluchters, die geen enkel verweer hadden. Met een voor sprong van ruim 500 meiter be taalde hij zijn overwinning. "ij de dames was alleen Kee Haage bij machte om de wedstrijd nog enigszins interes. Siut te maken. Ook hier een teer vroege ontsnapping van ®ua Haage samen met Gre honker. De reactie van Keetie ®v®h nadat dit duo reeds een Jriekwart ronde voorsprong f™. Zij kreeg in haar wiel de leugdige Willy Kwantes mee. hentallen demarrages waren er nodig om dit meisje uit haar «ei te rijden. Toen dit gelukt was, begon zij aan een gewel de achtervolging, die haar op km voor het einde bij de richters bracht die inmiddels et volledige veld op een ronde hadden. Jm de eindsprint bleek Keetie l°? Wet ui haar krachten te "ben verbruikt en won zij iïï, enkeie centimeters ver- *5}! van zus Bella, m. J® amateurs: 1. Toine Bunder, 85 km 2.02.45; N'co Hendriks; 3. Grand grimas; 4. Bert Broere; 5. Piet ijancken; 6. Terry Carooll; 7. Y» f°°rel 8. Tony Faase; 9. 11b Vries; 10. Piet Maas; kenh tW Gödde: 12- Nico Val" u S(rg; 13. Toon v. de Steen; Jon»1 van He Loo; 15. Rien jVngeneien; 16. Ed, Vrijpa' '"br"ggen; Kroon; 17. 18. Jan 19. Jac. van Merrien- botivon Jac- van I IW T°ny Huijzen. «5?'2Keetie HE Haage, 55 n Bella Haage; 3. donker; 4. Minnie Brink- u. Truus van der Plaat; Boon' 7. Nel Streef 'nei>nie te Jongh; 9. Willy hn 10. Drina Baerends. van Beers. Van Beers, van wie ex-ploegleider Kees Pellenaars gisteren zei: „Van Beers staat erom bekend dat hij zijn moe der nog verkoopt". Mogelijk moet dat met een korreltje zout worden geno men, maar vast staat wel dat de rassprinter een behoorlijk bedrag heeft opgestreken van Harm Ottenbros. Ottenbros eerlijk: „Natuurlijk zat ik in de slag met Jos. Het is ten slotte beroepsreniraen. En wij hadden een overwinning nodig". Maar het is sterk de vraag of het publiek, dat slechts in- gering aantal de schatting varieerde van 1000 tot 2000 be talende bezoekers was op gekomen dergelijke praktij ken nog langer pikt. Piet Lie- bregts, de ploegleider van de kleine Frisol-profwielerstal veronderstelt, ook met de te ruggang van de toeschouwers aantallen in Ulestraten en Simpelveld in het achterhoofd: „Als er niet snel een paar renners als Henny Kuiper, Cees Bal en Cees Priem bijko men, renners, die erin durven gaan, kon het wel eens gauw gedaan zijn met de profwie lersport". Een gedachte, die waar schijnlijk niet ver naast de realiteit zal liggen. Want wat bijvoorbeeld in Rijen werd ge demonstreerd, was hemel schreiend. Een beslissende ontsnapping in de beginfase, daarmee is alles gezegd. Wie daarna nog probeerde weg te komen uit het grote veld, werd onverbiddelijk terugge pakt door een ploegmaat van een van de vluchters. Kees Koeken, die de spurt van het peloton won en bijna de kort voor het slot gesprongen Belg George van Coningsïoo nog acherhaalde, een beetje moe deloos: „Ik ben drie keer ge demarreerd. Maar ze laten je helemaal niet gaan. Op zo'n manier wordt het altijd een dooie koers". Veel levendiger was in Rij en de wedstrijd van de ama teurs, waarbij het hele veld uiteengescheurd werd. Van de twee man, die uit eindelijk in het voorste gelid overbleven, Fons van Katwijk en Kees Heine, won Hebro Flandria-coureur Van Katwijk gemakkelijk. Hijj loste Heine, die het hele seizoen nog geen redelijke uitslag had gemaakt, in de laatste ronde en finishte met acht seconden voorsprong op zijn naaste rivaal. Tot grote vreugde van sponsor Ton Heessels, die woont in Rijen en nog niet al teveel triomfen van zijn ploeg had mogen no teren. (UITSLAGEN) Profs: 1 H. Ottenbros Hoog- erheide de 100 kilometer in 2.21.48, 2 J. v. Beers België, 3 J. Serpenti Axel, 4 J. v. Pol Montfoort, 5 C. Priem Goes, 6 N. Been Groningen, 7 W. Schepers Stein, 8 C. Stam Koog a. d. Zaan, 9 op 2.37 J. Vrancken Linne, 10 H. v. Leeuwen Den Haag, 11 R. Kindt Brussel, 12 J. v. d. Vleuten Mierlo-Hout, 13 H. Beurskens Tegelen, 14 op 2.58 W. de Vlam Sambeek, 15 op 3.11 A. v. Midden Hilversum, 16 op 3.16 H. Benjamins Hol- ïandscheveld-, 17 op 3.22 A. Jongkind Aalsmeer, 18 op 3.26 G. v. Coningsïoo België, 19 K. Koeken Achtmaal, 20 C. v. d. Meijden Puttershoek, 21 L, Zelch België, 22 E. Peelman België, 23 G. Harings Sibbe, 24 H. Jansen Westzaan, 25 C. Zoontjens, Tilburg, 26 W. v. d. Berg Wateringen, 27 E. Dol man 's-Gravendeel, 28 P. de Wit Wormer, 29 J. Ronsmans België, 30 J. Serste België. Amateurs: 1 F. v. Katwijk Oploo de 80 kilometer in 1.58.14, 2 op 8 seconden K. Heine Tilburg, 3 op 1.30 B. Pronk Scheveningen, 4 T. Zui- ker Badhoevedorp, 5 op 1.34 P. de Vos Aalsmeer, 6 C. v. Bragt Lage Zwaluwe, 7 op 1.41 M. Rehorst Den Haag, 8 T. ter Harmse.1' Lage Zwaluwe, 9 M. Verkooijen Waalwijk, 10 op 1.47 P. v. Leeuwen Zouter- woude, 11 P. v. d. Meer Loos duinen, 12 N. Vermeulen Am sterdam, 13 H. v. d. Kooij Eindhoven, 14 A. Kraan Gou da, 15 P. Franken Oosterhout, 16 A. Versluis Ameide, 17 P. v. Beurden Diessen, 18 J. Vos Rotterdam, 19 N. v. Hest Til burg, 10 op 2.35 A. Prinsen Raamsdonksveer. 0 Harm Ottenbros wint voor Jos van Beers (links) en Jan Serpenti (rechts). Midden Cees Priem, die vijfde werd. (Van onze sportredactie) STEIN Iedere ochtend om 5 uur staat Matje Dohmen uit Born op. Korte tijd later al zit hij op de fiets en begint hij aan zjjn slechts enkele uren durende „dagtaak" van krantenbezorger. De rest van de dag staat in het teken van het wielrennen, de tak van sport waarin de 20-jarige Matje het momenteel als amateur al uitstekend doet waar in hij straks als professional een goede boterham hoopt te verdienen. zoen al behaalde behoort ook roeps overstapten kan nauwe- Zaterdag in zijn eigen Lim burg zette hij een belangrijke schrede op de weg, die naar hij hoopt tot een goed prof contract volgend jaar zal lel den. Met overmacht die even deed denken aan de formida bele manier waarop Fedor den Hertog twee weken geleden in datzelfde Limburg Olympia's ronde toen al in zijn voordeel besliste, zegevierde de van postuur vrij kleine renner uit Born zaterdag in de zwaarste klassieker die ons land telt, de 170 km lange Ronde van Lim burg. 55 Km had zijn vlucht geduurd. Eerst samen met Hans Geilenkirchen uit Schaesberg, een tot zaterdag onbekende maar in deze ronde opvallend sterk rijdende ren ner die toch nog beslag wist te leggen op de tweede plaats, de laatste 20 km alleen. Een klei ne 4 minuten bedroeg zijn voorsprong op het eerste stuk je van het in talloze brokken uiteengevallen peloton, dat na hem in Stein arriveerde. Matje Dohmen was eng Dlij met zijn zege, net als zijn bescheiden ploegleider Henk Steevens van de Ovis-equipe. Zowel Dohmen als Steevens gaven toe dat deze overwin ning erg goed gelegen kwam. „We hebben dit seizoen nog niet zoveel gepresteerd. Daar om vind ik deze zege im de Ronde van Limburg eng be langrijk voor mijn sponsor", aldus Henk Steevens. Dohmen leverde zaterdag opnieuw het bewijs dat hij in het heuvelachtige heel wat meer in zijn element is, dan op het vlakke. Helemaal nieuw was dat echter niet. Want eerder dit seizoen won hij de nog zwaardere Rund um der Henninger Turm" ter wijl hij een van de weinigen was die twee weken geleden Den Hertog op het eerste deel van diens triomftocht nog kon volgen. Trouwens tot de zes overwinningen die hij dit sei- (Van onze wieier- medewerker) BREDA - De Willebrord- se aspirant Phil de Jong heeft een succesvol weekend achter de rug. Zaterdag won hij de massale eindsprint in Krim pen aan de Lek, waar hij rap pe jongens als Snijders en Van Tol achter zich liet. Zon- da gwon hij in Valkenswaard waar hij zijn zevende zege van dit seizoen binnenhaalde. Ad Verstijlen (6e), Come Kokke (7e) en P. Heeren (9e) reden zich ook bij de prijs winnaars. IN KRIMPEN aan de Lek completeerde Peter Valentijn het Westbrabantse succes door de nieuwelingenwed strijd in de eindsprint van twaalf koplopers te winnen. Bart van Est en Jan de Rooij (5e)) finishten net na hem. IN DE KLASSIEKE wed strijd De Flevotour ging de overwinning vrij onverwacht naar Tiggelaar. Hij klopte vijf medevluchters. Jan Jon kers werd derde en Ad van Peer vierde. John Akker man - verrast - werd dertien de André Verstijlen zestien de. IN VALKENSWAARD vermastte Richard Tuyl uit Breda bij de nieuwelingen met een tweede plaats achter Thtijsen uit Neerkant. John Akkermans werd zesde, C. v. WaWnrooij negende en W. Mol 12e. IN PUTTERSHOEK werd de aspiraniteniwedstrijd ge wonnen door Jos. Thijs uit Etten-Leur, die daarmee zijn vijfde triomf van dit seizoen binnenhaalde en met Phil de Jong een van de succesvolste aspiranten van dat seizoen is. Enkele lengtes na hern finish ten Chr. Hollemans (2e), Cees Kuystenmams (3x)), Mario v. Vlimmeren (6e), H. de Rooij (7e) en Johain van Meer. Bij de amateurs liet Cees van Bragt uit Lage-Zwaluwe zich zaterdag in de aantrek kelijke koers te Puttershoek hoogst opvallend gelden. Er is dusdanig hard gefietst, dat bij de amateurs wel te ver staan er van de 80 vertrek kers slechts twintig de finish konden halen. v. Bragt die be halve de winst, bovendien de prestatieprijs verwierf, reed de volledige concurrentie op achterstand en finishte met 30 sec. voorsprong. INUDEN won Christ Hol lemans uit Bergen op Zoom de massasprint bij de aspiran ten. Leon Veeke (3e), Jos. Thijs (4e), Albert van der Horst (6e), Johan van Meer (7e), Ariajn Manniien (8e)) en Frans Gommers (9e) melden zich ook bij de prijswinnaars. nog de „klauterkoers van Sweykhuizen". Zijn fraaie prestaties in de zwaardere koersen, staan in schrille te genstelling tot zijn onopval lend koersen in de vlakke klassiekers. Dohmen; „Op het vlakke wordt er in Holland steeds in waaiers gereden en dat durf ik niet zo goed". Om deze en andere redenen kwam Doh men nauwelijks aan start in de verschillende voorjaarsklas siekers. Een van die andere redenen: De Limburger was het grootste deel van de maand maart uitgeschakeld wegens schorsing, hem opge legd. omdat hij eerder in een Belgische koers op de vuist was gegaan met Jan Spetgens. Als de voornaamste reden voert hij aan; ,,Ik ben bang dat als je teveel klassiekers njdt als amateur, je straks bij de profs snel uitgeblust bent. Kijk maar eens naar België. Daar rijden ze per jaar 5, 6 klassiekers. Bij ons worden er wel zo'n kleine 20 georgani seerd. Als je ze allemaal of voor een groot deel rijdt, zal dat zijn uitwerking niet mis sen". Matje Dohmen is een van de weinige Limburgse renners die zie h momenteel kunnen meten met de vaderlandse amateurtop. De provincie die op zo'n rijk wielerverleden kan bogen, telt een enkeling uitgezonderd verder nauwe lijks meer mee. En ook van de amateurs-udt-de-goede-tijd die intussen naar de rijen der be- lijks iets positiefs worden ge meld. Over het laatste, het mislukken van de meeste profs uit zijn gebied, heeft Dohmen ook wel eens nage dacht. Een oorzaak kan hij echter niet aanwijzen. „Ik kan er geen antwoord op geven", laat hij weten. Waar hij wel zeker van dB, is dat zijn voornemen om in de toekomst zelf ook prof te wor den gerealiseerd zal worden („Onder redelijke condities natuurlijk"). En het feit dat hij serieus leeft voor zijn sport. Iets waarbij hij gehol pen wordt door familie en supporters, die hem daadwer kelijk terzijde staan door op dagen dat hij moet rijden zijn krantenwijk over te ne men JAQUES VAN LEEUWEN 1 Mathieu Dohmen (Born) 170 km in 4.10.12, 2 Huub Geilenkirchen (Schaesberg) op 3.12, 3 Jan Breur (Schie dam) op 3.57, 4 Bert Pronk (Scheveningen) z.t., 5 Fons v. Katwijk (Oploo). 6 Frits Schür (Hoogezand), 7 Albert Scheffer (Zalhem), 8 Mat Maessen (Elsloo), 9. Wim van Helvoirt (Tilburg), 10 Cor Boersma (Treebeek), 11 Rob Kroep (Rotterdam allen de zelfde tijd. 12 Ben Ceulen (Maastricht) op 4.56, 13 Jan Ubachs (Amstenrade), 14 Henk Lammers (Rotterdam), 15 Leo Boose (Brielle) allen z.t. VELT RIVALEN PESARO (AFO/RTR) Twijfelen is verder verbo den. Eddy Merckx gaat voor de vierde keer de Ronde van Italië winnen. Ten zij na tuurlijk de Giro door een ongeluk wordt beroofd van zqn sterkste man. Hoe sterk Merckx is, heeft hij zondag laten merken. Na twee vlak ke ritten, waarin de sprin ters om prijs en premie mochten vechten, volgde een zware rit door de her gen. Een etappe die is ge maakt door Merckx en zijn trouwe paladijn Jos De- schoenmaker. Mlerckx zorgde er met zijn ploegmaten voor dat heit tem po van de start af hoog was. Nadat Jos Huysmans zijn werk had gedaan, nam De- schoenmiaker die taak over. Bij de beklimming van de Car- pegnapas (1400 meter) moest Deschoenmaker, die met Merckx Fuente en de 22-jarige neo-prof Giovanni Battaglin ruim twee en een halve mi nuut winst had genomen op een volggroep met Bitossi, Gi- mondi en Roger de Vlaeminck, eerste lossen. Ook Fuente 4 Basso (It) z.t., 5 Ducreux (Fria) z.t., 6 Karstens (Ned) z.t., 7 Osier (It) z.t., 8 Ongara- to (It) z.t., 9 Merckx (Bel). z.t., 10 Ritter (Den), 11 Berga mo (It), 12 Biorgogwoni (It) z.t., 13 Kuiper (Ned) z.t., 14 Pareochini (It) z.t. 15 Benfat- to (It) z.t., 16 Fabbri (It) z.t., 17 Bitossi (It) z.t., 18 Cavaizzi (It) z.t., 19 CaverZasi (It) z.t., 20 Gualazzini (It) z.t. ACHTSTE ETAPPE 1 Merckx (Bel), 156 km van Lido delle Nazioni naar Car- pegna in 4 uur 40 minuten en 36 seconden (33,352 km per uur), 2 Battaglin (It), 4.41,21, 3 Zilioli (It) 4.44.52, 4 Motta (Ita) 4.44.55, 5 Gimondi (Ita), 6 Bitossi (Ita), 7 Panizza (Ita), 4.45.10, 8 Pesarrodona (Spa), 9 Poggiali (Ita) 4.45.28, 10 Gösta Petterson (Zwe.), 11 Lazcaoo (Spa), 12 Peccolo (I- ta), 13 Janssens (Bel) 4.45.32, 14 Galdos (Spa) 4.45.48, 15 Fabbri (Ita) 4.45.49, 16 Conti (Ita), 17 Paolini (Ita), 18 De- schoenmaker (Bel) 4.46.51, 19 Perletto (Ita), 4.46.59, 20 Conat- tii (It) 4.47.23, 23 Kuiper (Ned) 4.47.31, 59 Karstens (Ned) 4.55.07. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Merckx (Bel) 41 uur 12 minuten en 50 seconden, 2 wierd op zijn eigen terrein Battaglin (Ita) 41.14.26, 3 Bi- verslagen en alleen Battaglin tossl (Ita), 41.17.38, 4 Panizza kon het wiel van de meester houden. Merckx reed weer een gewonnen rit, maar hij wilde zich niet tevreden stel len met een simpele overwin ning in de eindsprint. In het laatste stukje van die klim duldde Merckx ook de jonge Italiaan niet langer in zijn na bijheid en in de afdaling ver grootte hij zijn winst tot iets meer dan anderhalve mi nuut. ZEVENDE ETAPPE 1 Van Linden (Bel), 248 km, in 7 uur 7 minuten 57 seconden, 2 Sercu (Bel) z.t., 3 Roger de Vlaieminck (Bel) z.t., (Ita) 41.18.01, 5 Gimondi (Itai 41.18.52, 6 Motta (Ita), 41.18.52, 7 Pesarrodona (Spa) 41.20.01, 8 Poggiali (Ita) en Lazcano (Spa) 41.20.19, 10 Galdos (Spa) 41.24.06, 11 Rit ter (Den) 41.22.40, 12 Roger de Vlaeminck (Bel) 41.23.26, 13 Zilioli (Ita) 41.23.28, 14 Perletto (Ita) 41.24.00, 15 Gösta Petterson (Zwe) 41.24.52, 16 Kuiper (Ned) 41.24.59, 17 Conti (Ita) 41.26.13, 18 Peccolo (Ita) 41.26.45, 19 Janssens (Bel) 41.27.12, 20 Deschoenmaker 41.28,09, 53 Karstens (Ned) 41.41.16. 9 Eddy Merckx: nu al nagenoeg zeker van de zege in de Giro. Een beeld uit de ronde van Woensdrecht. (Van onze wielersporlmede werker WOENSDRECHT De Ronde van Woensdrecht kreeg in Ad van Overveld een in drukwekkend overwinnaar. Veertien ronden voor het ein de sprong Ad uit de kopgroep weg. Het eerste vuurwerk van Pirard, Doornen, Gödde, Maas, Broere en Van de Wever was uitgeblust en uit een compacte groep van dertig renners nam Van Overveld het initiatief. Hij ging alleen weg en hield Van Tol, Doornen, Minneboo, St. Nicolaas en toch weer Pi rard en Maas op afstand. De voorsprong schommelde na enkele ronden rond de der tig seconden, maar het zware parkoers met daarin een steile bult was in het voordeel van Van Overveld. Hij kende geen vermoeidheid; was na een lan ge reis zondagmorgen uit Duitsland teruggekeerd en via een telefoontje met consul Brouwers was zijn deelname .n Woensdrecht geregeld. De achtervolgers zagen in de laatste tien kilometers het nutteloze van de achtervolging in, waardoor Van Overveld een magistrale voorsprong op wist te bouwen van 2 minuten 43 seconden. Woensdrecht kreeg Van Overveld op zijn sterkst te ziien. De sprint voor de tweede plaats werd gewonnen door Van Tol, voor Doornen en Maas. Uitslag amateurs; 1 Ad van Overveld Zegge de 104 kilo meter in 2 uur 34 min. 56 sec. 2 op 2.43 J. van Tol Poeldijk, 3 M. Doornen Bonn 4 P. Maas Heerle, 5 G. St. Nicolaas 's- Gravendeel, 6 Fr. Pirard Bre da, 7 G. Minneboo Geervliet, 8 H. Stander Oude-Tonge, 9 W. Breukel Rozenburg, 10 H. Steckers Noordwijkerhout, 11 B. Geense St.-Philipsland, 12 Fr. Hoogerheide Ossen- drecht, 13 W. Schuurhuijzen Rotterdam, 14 C. Hellemons Roosendaal, 15 T. Verheezen Bergen op Zoom, 16 6. Gödde Koewacht, 17 J. Muijwijk Brielle, 18 H. v. d. Wever Scheveningen, 19 Th. Joose Raamsdonksveer, 20 A. van Treijen Halsteren. Nieuwelingen: 1 P. Valen tijn Sprundel de 62 kilometer in 1 uur 36 min., 2. D. Zuid- weg Rotterdam, 3 B. van Est Dinteloord, 4 K. St. Nicolaas 's-Gravendeel, 6 S. Groote La ge Zwaluwe, 6 J. van Herwer den Voorburg, 7 W. Lugten- burg, Rockanje, 8. J. de Rooij, St.-Willebrord, 9 K. Koetje Rotterdam, 10 J. Jonkers Oud- Gastel, 11 P. Hellemons Hal steren, 12 M. van Nispen Bre da, 13 J. v. d. Velde Rijsber- gen, 14 H. van der Laan Rot terdam, 15 A. Lagarde Hoge Zwaluwe. sprong vast. Toch werd weer opgeslokt door de nde meute. Frans Ver- sten uit Philippine za ag nog achtste in een is in het Belgische Temsa probeerde het eveneens al- maar ook zijn poging ukte. Hetzelfde lot trof de »r en Jeremiasse die zes len voor het einde werden ■lopen door het peloton. spurt moest de beslissing igen en hierin was Tonnie rman onbetwist de slimste inelste. Van onze sportmedewer- JOSTBURG Het Neder- j dse dames jeugd volley bal- in, tot en met 21 jaar, heeft teravond tijdens een inter- ïd tegen het Belgische da- ïs jeugdteam een gemakke- ce 30 overwinning be- aid. Een interland, die latsvond in de sporthal De erhoek in Oostburg, e» .arvoor een redelijke be- iigstelling bestond. In de rste set was vooral het op- ngen van de bal bij de Bel- Siche dames bijzonder slecht, jiar ook bij de Nederlandse ;isjes haperde er wat aan. Leb waren zij als geheel vee' ter, vooral de techniek wa el beter, en men was steeds beweging. De Nederlandse mes liepen al gauw uit naar n 10—2 voorsprong, d't >oral dank zij voortreffen]^ erk van mej. E. Over-Bart M. Raterinck. De Belgen vamen nog wel terug, mf_a setstand 147 maakt ver-Bart aan alle illusies een nde. In de tweede set begonnen Nederlandse dames bijzon- ;r leuk te combineren, maar ;ch met tactische ballen hiel- ;n de Belgen aain de nodige antjes. Die hadden zij °oK el nodig, want de Neder- ndse dames sloegen hard te lg, en de punten kwamen tn de lopende band. Maar ae elgische dames kwamen na >ch beter uit de verf dain m e eerste set en bij de s*aa 2—10 voor Nederland zat ei og van aU'es in. UiteindenJ 'erd het 15—12 voor Neder- ind. Met twee sets-overwin- ingen voor Nederland was a iter land eigenlijk gespeel", laar de Belgische dames wu- en toch nog wel wat terus oen. Dat zaït er in het begin an die laatste set nog wel i iij namen zelfs verschlUenae eren een voorsprong, maar o (ederlandse dames een enkel punt cadeau. M ij zonder fraaie aanvauen ïoegen zij terug en bij tand 6—6 na mNederland net eft weer in handen. Bij ielgische dames was het vo 1 mej. H. Dumolin, die zie» n de kijker speelde. Na e elle strijd in die laatste verd het dan toch 1513 Jederland. De heer Claes, w louder van sportzaken >ostburg, sprak voor de J" and beide teams toe. En ho y e dat dit evenement zien le toekomst zou herhalen' iet spelen van beide leren kon de interland beg ien.

de Stem | 1973 | | pagina 11