Raad: voor bejaarden geen uitzondering REGIONAL! C.A.O. VOOR KANAALZONE NIET MEER MOGELIJK kuöö 500 ^111 VAN DUKE WIJST KRITM OP BRANDWEER AF Walter Koemans: topper bij topbiljart CDAGCVERS HULDIGING KAMPIOENEN VOLLEYBAL IN DEN DULLAERT Werkgevers: Werkgevers informeren personeel t ttlS GEEN VERLAGING REINIGINGSRECHT Dochtertje uit ziekenhuis C.A.O. streek Bekers fesure van Steenbakker geneest vlot Axel AXEL Hulst FllICANMAIJ van de ham 500 St tMt gram tW GFLDFHSF WORST 150 gram «fff IIOIXAftDSF AAK8HIFJFN HOLLANDS!!! j TOMATFN gram ff I Ponderdag 24 mei 1973 stad r-jmmmnmmmmv pn die jntpopt ;ening fls er loeite lieder 1037 J3104 SEL Azur is de exclusieve üode van C&A voor dames, en kinderen, en sprankelende, piokkelijke koliektie. i Azur is vertegenwoordigt ,-ijwel alle stranden Je zon. this club! vendien vriendelijk ie ervaring hebben lijterij. betaald ia. onze personeelchef. „de Vilder", Lange (Van onze correspondent) HULST Momenteel prij- ken er in de huiskamer van a, 27-jarige topbiljarter Wal- ,er Koemans (Kot) in de Kel dermanstraat in Hulst negen „rijzen, die hij in zijn nu 7- iiriee topbiljartloopbaan heeft ehaaid. „Maar dit aantal wordt binnenkort met twee uitgebreid", voegt hij er aan toe. Op de eerste plaats krijgt hü binnenkort een beker uit- «ereikt als winnaar van de orestatieprijs bij Kot. Boven dien staat hij tweede in de strijd om het clubkampioen schap bij Kot. De vier kans hebbers voor dit kampioen schap zijn Marinus Pioavet, Walter Koemans, Rudi Picavet en Reggie Blommaert. „Het is in ieder geval een geruststel ling, dat ik ook hiervoor een beker zal krijgen", aldus Koe mans. De vier kanshebbers krijgen een beker. Alleen zal er nog geknokt moeten worden voor de eerste plaats. De kampioen wordt zaterdagavond 16 juni bekend gemaakt in het clublo kaal bij Seraphien B.ïommaert in Hulst. Walter Koemans begon met topbiljarten in 1966. Hij werd lid van Kot, waarna hij in de eerste twee jaren heeft mee gedraaid in de top. Hij bracht het in die periode nooit tot een eerste plaats, maar wel werd hij tweemaal tweede tij dens het clubkampioenschap. Het jaar daarop werd hij pres tatieprijswinnaar en ook club kampioen. De heer Koemans. een echte topbiljarter, denkt graag aan die tijd terug. In 1972 eindigde hij vierde in het topbiljartkampioenschap van Hulst en alsof dat nog niet genoeg was werd hij ziowel clubkampioen als prestatie winnaar van Kot. De grootste belevenis op dit gebied was voor hem, zoals hij zelf zegt, het kampioenschap van België met alle prominenten uit de grensstreek. Hij kwam er met een tweede prijs r^andaan. Over zijn eigen club zegt hij: „We ondervinden vooral veel steun van de 'tokaalhou- der Seraphien Blommaert. Hij is altijd bereid zijn medewer king te verlenen bij het orga niseren van een prijskamp. De heer Blommaert staat achter zijn jongens". Ook voor secre taris-penningmeester Reggie Blommaert van de topbiljart- club heeft Walter Koemans waarderende woorden. Breed- lachend merkt hij op: „Met Reggie kun je gezellig samen werken. Hij doet ook ontzet tend veel' voor de club". (Van onze correspondent) HULST Morres 1 werd kimpioen van de dames eerste klasse in de bedrijfsvoetbal- competitie te Hulst. Alle kam pioenen zowel bij de dames als bij de heren zijn nu be kend, Deze teams worden van avond om 6 uur gehuldigd in le sporthal te Hulst. Ce Morresdames toonden zich in de beslissingswedstrijd legen Clitex Sport uit Clinge duidelijk de besten. Zij domi neerden op alle spelonderde- len, waardoor Clitex Sport werkelijk niets had bij te bren gen. Hoe groot het overwicht van Morres wel was bleek uit de setstanden 615 315 en 7—15. Al met al een overver- riiende 0—3 zege van Morres op een tegenstander die enigs zins ontgoochelde, maar mis schien kwam dit ook gedeelte lijk door nervositeit. Werd Murres slechts op het nipper tje kampioen toch verdiende het Hulsterse team deze titel volkomen. Voor Clitex Sport at deze afloop waarschijnlijk a grote ontgoocheling zijn, vat de Clingse dames hebben praktisch gans de competitie aai de kop gestaan, totdat zij op het laatst enkele ernstige en noodlottige misstappen deden. Toch mogen ook zij op een schitterende competitie terug- aai, Zowel bij de heren als bij de dames werden nog en kele competitiewedstrijden ge speeld, maar deze hadden keen enkele invloed meer op de stand. De uitslagen: Heren eerste klasse: Lybeert - Verstoeten - Watneys 04. Voorwaarts 1 - KPJ 1 3—1. Heren tweede klasse: PVH - KW 2 1-3, PVH - Ambulo 3 M, Racing Daf - GVC 1—2. Jansenius - Luctor PMC 2 3 1, Voorwaarts 2 - Luctor PMC 2 2—1, Ambulo 3 - WC 9-3, Racing Daf - Clitex Sport 2 M, Jansenius - Racing Daf 4, Voorwaarts 2 - Clitex Sport 2 0—3. Dames eerste klasse: Clitex Sport - Doordouwers 4—0. Dames tweede klasse: Wat neys 2 - Voorwaarts 2—1, GVC 'Racing Daf 2—2. Vanavond worden in sport- J'l Den Dullaert te Hulst ook finalewedstrijden gespeeld de bekercompetitie. Bij j heren komen Watneys en wert-Verstraeten tegen el- j® in het veld, terwijl de 'We bij de dames gaat tus- I «Morres 1 en EIV. Ka afloop worden de Stem- I W3 uit®ereikt door de be- 1 «Me wielereommentator m Hendriks. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE Met zes stemmen tegen, heeft de ge meenteraad van Hontenisse gisteravond het voorstel van de heer Roctus verworpen om het reinigingsrecht voor bejaarden en alleenstaanden onder de 65 met tien gulden te verlagen, verworpen. De heer Roctus diende zijn voorstel in, omdat naar zijn mening bejaarden en alleen staanden minder huisvuil pro duceren dan volledige gezinnen. De heer P. Mangnus deelde B. en W. mee wel positief te staan tegenover het idee, maar hij wilde van het college eerst ho ren wat daarvan de financiële consequenties zouden zijn. Bur gemeester mt. M. Somers bere kende, dat inwilliging van dit verzoek een inkomstenderving van 4000 gulden zou betekenen en dat dit bedrag verhaald zou moeten worden over de overige inwoners. De tariefsverhoging zou neerkomen op een bedrag' van 2 gulden per persoon. De heer K. Collot d'Eseury was het niet eens met de redenering van de heer Roctus. Deze ging er van uit, dat degenen, die het meeste vuil produceren ook maar het meeste dienden te be talen. De heer Collot: „Bij de wet Verontreiniging Opper vlaktewateren wordt een mi nimum gehanteerd, waarbinnen deze stelling niet geldt". Hij vond het niet reëel om daar bij het bepalen van reinigingsrecht vanaf te wijken. Het raadslid De Booy steunde het voorstel van de heer Roctus. evenals de heer De Bakker. Volgens het raadslid Roctus zouden de fi nanciële consequenties voor de gemeente niet zo groot zijn, als door de heer Somers berekend. Toen hij dat het college wilde voorrekenen greep de voorzit ter in. „We zitten hier niet om te redetwisten over detailpun ten. We kunnen nu weer Wel een ander rekensommetje op stellen en daarover weer gaan discussiëren, maar ik ga hier niet zitten rekenen". De heer Roctus wilde nog wel kwijt, dat volgens de nieuwe reinigingsta rieven de gemeente een winst van 1600 gulden zou maken. De heer P. Mangnus voegde daar zijn rekensommetje aan toe. Na enig gegoochel met cijfers kwam hij tot de conclusie, dat bij het aannemen van het voor stel Roctus een tekort van 21 gulden zou resteren. „Ik zou lui een sportmedewerker) ..Het doet me mis, öat ik m' alles moet C1)-, dan die voet zelf". Dit st Cees Steenbakker, voor si ee" bekend KNVB- ïel "'der, maar ook voor sehL: rcn- die al eens een ten ,'s bebben thuisgekre- stra'f„ secretaris van de bataimnksie Van de iltij,, a?eI™S Zeeland, die "bezegel? handtekcning ^Tijdens de vriendschappelij- SedeIKalwedstrijd vam de Cr. Middenstaoös- üsm ar werkzaam is) I 7W,fen combinatie van W voet L Vlpwikte hij zijn RiiltrmT ™rtizing met een Cm?de bloeduitstorting bh«j T1 eraan over. Nu al bistw n-e weken zit Cees e®i stoel V0St ?V baat C J '"J m,Jn serceta- H Crten KNVB thrns rus 'ilkhwto» de andere heer- hij van bet leven moet kon hij niet aan test Jf9dsrechtei-s-eonditie- ueetnemen, waarvoor hij vorig jaar de gouden speld ontving. Steenbakker: „Ook de wed strijden Clinge-Nooranannen en vooral HW-Dosko heb ik niet gezien, en dat vond ik toch wel bijzonder jammer", Maar het gaat vooruit met Cees en hij hoopt volgende week zaterdag weer op twee benen te kunnen staan. Groene Kruis De afdeling Axel van Het Groene Kruis houdt vandaag in het consulta tiebureau de jaarlijkse alge mene ledenvergadering. Aan vang 20.(ri uur. Er komt een voorstel aan de orde tot con tributieverhoging voor het jaaT 1974 van f 15, tot f 18,- per jaar. De heer J. Quist' perio diek aftredend is herkiesbaar, baar. Gouden echtparen Van daag viert het echtpaar B. Knieriem-Van Tatenhove te Axel het gouden huwelijks feest. In de recreatiezaal van De Vurssche aan de Roose- veldlaan bestaat gelegenheid het echtpaar te feliciteren va» 17 tot 18.30 uur. Diezelfde dag herdenkt in Sluiskil het echt paar A. de Vos-Notschaele dit heugelijke feit ondermeer met een recepti- in het jeugdge- bouw De Ark van 17.30 uur tot 19.00 uur. zeggen: houdt u mijn presenta- tiegeld maar een keer in en dan is de zaak kostendekkend", zo merkte hij op. B. en W. gingen daar niet op in. De beide wet houders Everaert en Lambert wezen er nog op, dat men bij het aannemen van het voorstel een consequente gedragslijn j diende te volgen en dan niet al- leen een uitzondering zou moe- j ten maken voor bejaarden, maar ook voor jonggehuwden zander kinderen. Met deze dis cussie was tevens de raadsvei'- gaderinig gedaan. Geen enkel ander agenda-punt bleek aan leiding tot op of aanmerkingen te geven. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het dochtertje van de familie A. de Nood uit de Noordstraat in Axel, dat dins dagavond uit de brandende wo ning van haar ouders werd ge red, is woensdag uit het zieken huis ontslagen. Het kind blijkt geen nadeli ge gevolgen ondervonden te hebben van de brand. Zoals bekend moest het meis je dinsdagavond met verstik kingsverschijnselen naar het ziekenhuis in Terneuzen wor den overgebracht, nadat het door brandweerlieden via een raam uit de bovenverdieping van de woning was gehaald. Haar vader, die bij de brand verwondingen opliep, is er ern stiger aan toe. Hij zal voorlopig nog in het ziekenhuis moeten blijven. Volgens de politie is de brand in de woning vermoedelijk ont staan bij het reinigen van de vloerbedekking. Waarschijnlijk heeft het reinigingsmiddel via een sigaret brand gevat. De wo ning van de faminie De Nood brandde geheel uit. Het gezin is niet tegen brand verzekerd. Openbare werken van Axel heeft voor de woning hekken gezet, zodat het huis niet be treden kan worden. Volgens brandweercommandant Schutz is de oude woning alleen nog rijp voor sloop. Gevaar voor in storten van het pand bestaat ei- niet, maar de schade is aanzien lijk. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De laatste regionale c.a.o. in Nederland, die voor de Zeeuwsch-Vlaamse Kanaalzone, zal gedoemd zijn te verdwijnen. „Over de materiële eisen van de vakbonden valt nog wei overeenstemming te bereiken, maar de immateriële ik denk hierbij aan bedrijvenwerk, integratie van beambten en centen-procenten liggen per bedrijf anders. Daarvoor is niet één noemer fe vinden, waaraan de zes in de kanaalzone deelne mende bedrijven zicli kunnen conformeren. Dit zei gisterochtend de heer H.F. Kok, voorzitter van de' werkgeversdelegatie bij de c.a.o.-ondeirhandelingen in de Kanaalzone. Hij beaamde dat de onderhandelingen over de nieuwe c.a.o. dit keer stroef verlopen. „Maar die immate riële zaken zijn een moeilijk probleem. U moet niet verge ten dat voor personeel dat bui ten de werkingssfeer van de c.a.o. valt reeds per 1 januari salarismaatregelen zijn getrof fen, die kunnen niet meer te ruggedaald worden. Daarnaast zit je met bedrijven die ver schillende structuren hebben, die allemaal hun eigen beleid voeren en juist die immateriële eisen van de vakbonden gril- pen in het beleid. Walter Koemans toont zijn kleinood. 't Anker Vrijdagavond om 21.00 uur wordt in het clublokaal van de Hulster top-: biljartclub 't Anker de prijzen: uitgereikt van het voorbije topbiljartseizoen. Een seizoen dat vooral voor topbiljarter Jan Kayser uit de Kreupel- straat 7 te Hulst succesvol is verlopen. Naast clubkampioen werd hij tevens ook nog pres tatieprijswinnaar van 't An ker. Dit wil zeggen dat hem vrijdagavond een grootse hul diging te wachten staat. Jan Kayser zal naast de aan die kampioenschappen verbonden beker ook nog een enveloppe met inhoud in ontvangst kun nen nemen. Na de prijsuitrei king die geschieden zal dooi de voorzitter van 't Anker de heer Willy Boeding, gaan de! leden met hun dames eerst; aan een gezamenlijke maaltijd! aanzitten. Hierna wordt dej avond verder gezellig doorge bracht 7321 a cUwryUler~allef cBeSte kguze (iFKOOKIF geldig t/m zaterdag U vindt alle andere VIVO-aanbledingen op pagina 2en 3 van Uw damesblad Dat is niet meer centraal te regelen in een regionale c.a.o." De c.a.o. Kanaalzone zou dit jaar de twintigste zijn. De deel nemende bedrijven zijn: N.S.M., Cokesfabriek, Walzen- molen, Zuid-Chemie, glasfa briek en C.P.C. „Het is een goede zaak geweest voor de streek, aldus de heer Kok, die erop wijst dat het ene bedrijf zich hierbij heeft opgetrokken aan het andere. De werkgevers hebben nu voorgesteld dit jaar nog te ko men tot een zaken-c.a.o. met regelingen voor salarissen, va kantie etc. Daarnaast moeten dan afzonderlijke onderhande lingen met elk bedrijf geopend worden over de andere zaken. „De c.a.o. Kanaalzone za' dan moeten verdwijnen, maar dat is het offer dat gebracht moet worden", aldus de heer Kok. Hij wijst er wel op dat de on derhandelingen momenteel in een goede sfeer verlopen. „Ik geloof dat wij eikaars stand- j punten begrijpen, maar zowel de vakbonden als wij hebben eigenlijk te weinig speelruim te". Districtsbestuurder Ackermans van de Industriebond N.K.V. zei dat het standpunt van de werkgevers vrijdag onderwerp van gesprek zal zijn op twee ledenvergaderingen, die wor den gehouden in het cultureel centrum De Halle in Axel. „Ik kan daar momenteel geen com mentaar op geven". Wel wilde hij kwijt dat zijns inziens één c.a.o. voor de Kanaalzone nog steeds tot de mogelijkheden be hoorde. Het mandaat dat de leden vrijdag zullen verstrekken zal door de onderhandelaars vol gende week maandag worden ingebracht als de besprekingen over de Kanaalzone-c.a.o. weer hervat worden. (Van een onzer verslaggevers) KONINGIN Juliana heeft gis teren in de Ridderzaal in Den Haag de plenaire vergadering vam de Europese Unioef-co- mité's geopend. TERNEUZEN De direc ties van de in de Kanaalzone gevestigde bedrijven hebben gisteren in een circulaire het personeel op de hoogte gesteld van de moeilijke onderhande lingen rond de C.A.O. 1973- 1974 en van het feit dat deze C.A.O. naar de mening van de directies in de komende jaren niet meer als regionale C.A.O. kan worden afgesloten. Zie hierover ook pagina L In de circulaire zeggen de directies dat werkgevers, werknemers en vakbonden nu gezamelijk zullen moeten be kijken hoe de problemen, die aan het afschaffen van de re gionale C.A.O. zijn verbonden, kunnen worden opgevangen, zodat dan op 1 april 1974 ie der bedrijf voldoende op de nieuwe situatie zal ziin inge speeld. De werkgevers merken op het afschaffen van de regiona le C.A.O. te betreuren, maar vinden dat tegelijk hiervan gebruik moet worden gemaakt om regelingen te treffen, waarmee men in de komende jaren wel uit de voeten kan. In een bijlage vermelden de werkgevers de belangrijkste, door hen aangeboden wijzigin gen van de C.A.O. Dit zijn dan: de gevraagde salarisver hoging van 2,85 procent (met één proeent extra voor salaris groep- 1 en een kwart procent extra voor salarisgroep 2), een vloer in de prijsindexering van elf gulden per procent prijsstijging, hetgeen op jaar basis een bedrag van ƒ161,24 betekent, een verhoging van de vakantietoeslag tot acht procent, een verhoging van de volcontimitoeslag per 1 juli, werfatijdsverfcorting tot veer tig uur per 1 juli, verhoging van de u-urwaahie van 0,56 tot 0,58 procent, verbetering van de slaapuui'regeling. verdere verbetering van de pensioen regeling, verbetering van de reeds ingegane pensioenen en afbouiw van de werknemers bijdrage in het fonds boven wettelijke uitkering, waar te genover staat het vervallen van de reservering in de kin- derbijslagpot. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Volgens burge meester M. K. van Dijke van Axel is er geen enkele1 reden om een onderzoek te laten instellen naar de wij ze, waarop de Axelse brand weer dinsdagavond heeft in gegrepen bij een uitslaande brand in de woning van de familie A. de Nood in de Noordstraat. „De wijze waarop de zaken da-ar zijn aangepakt, is voor mij een bewijs dat we over een uitstekend korps beschik ken", aldus het commentaar van burgemeester van Dijke. Felle kritiek op de handelwij ze van de Axelse spui-tga-stèn heeft wel de heer C. J. Wes tenberg, een bewoner van de Julianastraat. Hij was er ge tuige van hoe brandweerlieden het dochtertje van de familie De Nood uit het brandende huis haalden. Hij kwalificeert de wijze waarop diit gebeurde als geklungel. Dinsdagavond heeft de heer Westenberg van zijn ontstemming ail Wijk ge geven tegenover de burge meester en enkele brandweer lieden. Woensdag heeft hj zijn kritiek in alle rust nog eens duidelijk herhaald. „Ik ben het bepaald niet eens met de methode, die de brandweer dinsdagavond heeft toegepast. Dat ik de ladder niet op mocht om er dat kind uit te halen vind ik logisch. Maar ik heb me kapot staan ergeren. Eerst gling er een brandweer man met een persluchtmasker naar boven. Die kwam kort daarna terug, waarna een col lega de ladder opging. Ook die kwam later weer terug. Toer wilde ik naar boven, ma-ar dat mocht niet. Ik had er dat kind gegarandeerd uitgehaald", al dus zifln betoog. Volgens de heer Westenberg zijn er kostbare minuten ver loren gega-am, doordat ook door bepaalde brandweerlieden in een sfeer van paniek werd gehandeld. De brandweerlie den, die dinsdagavond bij de blussing de leiding hadden, ontkennen dat ten felste. De heer Westenberg heeft ook kritiek op het feit. dat ver zuimd zou zijn om bejaa-rde mens-en in een a-angrenzend pand te eva-cueren. „Dat oudje kon haia-st niet lopen, maar ze lieten haar gewoon in haar huisje zitten. Ik heb ze er tenslotte uit moeten halen". Voor dokter Kok en diens echtgenote heeft de heer Wes tenberg alle lof. „Als die er niet geweest waren dan was dat kind nooit gered. Meneer: het was geklungel van dg bo venste orde. Ik bear niet bij de brandweer, maair ik heb al verschillende van dit soort ge vallen meegemaakt. Ze bren gen er hier niet veel van te recht, maar dat kam ook niet anders, want ze hebben nau welijks enige ervaring". Burgemeester Van Dijke wijst de kritiek vam de hand. „Ik ben er niet van het begin af bij geweest, maar als er iets fout was gegaan, had i-k dat echt wel gehoord. Ik ben door meneer Westenberg tij dens de brand al onaangenaam aangesproken. Het zag daar zwart vam de mensen. Ik heb van niemand ook ma-a-r enige kriltiek gehoord". Volgens bur gemeester Van Dijke kwam da hulpverlening later op gang dan normaal gesproken gekund had. o-m-dat er onvolledige meldingen doorgegeven zou den zijn. Volgens de politie arriveerde om die reden ook de Terneuzense ambulance nogal l-a-a-t. De schuld daarvan ligt ni-ei bij de ambulancedienst, aldus de politie dinsdagavond, maar bij het feit dat er tamelijk laat is gebeld. Overigens is het bewusteloze meisje en ha-ar gewonde vader niet na-ar Hulst vervoerd, ma-ar naar het ziekenhuis in Terneuzen. De heer Westenberg: „De brand weer was inderdaad bijzonder snel ter plaatse, maar ze ston den boven te spuiten, terwij! beneden de brandhaard was" Volgens de brandweer da-aren- tegen is het vuur boven ont staan. Verontwaardigd is de heer Westenberg ook over dc wijze waarop te hulp geschoten vrijwill-i-gers werden bejegend „Een buitenstaander heeft de schoorsteen moeten slopen Toen hij met dat gevaarlijke karwei klaar was, werd. hij door de politie weggestuurd, omdat hij niet van de brand weer was". De heer Westen berg heeft aangekondigd het er niet bij te laten zitten. „Ik ga die brandweercommann- dant eens opzoeken, want ovei deze zaak wil ik nog wel eer, onderhoud hebben" Onder-commandant f Schutz van de Axelse brand weer is het met deze kritiel niet eens. „Er is helemaa niets misgegaan. Het kan vooi buitenstaanders wel geleke: hebben alsof er paniek was ma-ar dat is moeilijk te beoo: delen. Het is voor al diie men sen. die zich dinsdagavond zi ingespannen hebben niet leu om een trap na te krijgen' Volgens de heer Schutz wi de brandweer na twee mimi ten ter plaatse en nam de red ding van het meisje enige tijo on beslag, omdat de vader ziel) pas erg 1-a-at realiseerde, dat zijn dochtertje ziiich nog in het brandende huis bevond. O Het zwaar gehavende huis.

de Stem | 1973 | | pagina 7