Hallo, hallo. Denkeven mee, win1000gulden inonze mei-ronde. Enka' RÜHLING„BERTINI IS BANG VAN MACK" STANDEN DUITSE EN ZWITSERSE COMPETITIE laat ons er maar voor zorgen: Bouwvakkers bedwingen Ajax FC Amsterdam Liverpool aao net wankelen Sporttoto ZWEDEN KEOPI OOSTENRIJK de bankvoor iedereen sport Rabobank-zo noemen zich voortaan Raiffeïsénbanken en Boerenleenbanken Donderdag 24 mai 1973 WEER NAAR ENGELAND (Van onze speciale verslaggever) MoNCHENGLADBACH Vijftien minuten heeft Liverpool gewankeld. Een fase waar in de Engelsen in de tweede finalewedstrijd van de UEF A-cup tegen Borussia Mönchen- gladbach zelfs een 20 achterstand heeft moeten incasseren. Maar het herstel van de (jzersterke Liverpoolers was in het laatste halfuur van de sfeervolle strijd grandioos en daardoor ging opnieuw de UEFA-cup naar Groot-Brittannië, het land dat de laatste jaren een abonnement schijnt te hebben op deze trofee. Voor Borussia Mönchenglad- bach bleef er niets anders over dan de tweede prijs; een waardering die beslist niet in overeenstemming is met hetgeen de Westduitsers gisteravond hebben laten zien, maar alleen dat laatste kwartier, die belangrijke slotfase, waren de mannen van Hennes Wei- weiier zichzelf niet meer. Zjj hadden geen kracht, geen overzicht en ook geen «vertui ging meer en daardoor kwam de cup terecht in handen van Liverpool. Dat Boriussia Mönchenglad- bach zich beslist nog geen ge slagen ploeg voelde, ondervond bet „Rode Leger" van Bill Shank! ey al in de openingsfase van de strijd. Toen wist vooral Günther Netzer met een aan tal onnavolgbare bewegingen en passes het middenveld van Liverpool open te trekken. En I ie gevolgen waren snel duide lijk: de Engelse favorieten kre gen geen gelegenheid om het snelle aanvalspatroon van Bor- I russia te ontregelen. En de eer ste grote scoringskansen waren dan ook voor de Westduitsers. Jensen en Heynckes mochten hun geluk voor het doel van I keeper Clemence beproeven. I De acties werden evenwel te I gehaast afgerond. Heel anders I ging het toen de formidabele middenvelder Kulik de bal I scherp opbracht en de kleine al I kalende spitsspeler Rupp lan- I teerde, die handig langs de 0 boomlange brede verdediger 1 Lloyd was geglipt. Maar Rupp vergiste zich duidelijk in de I snelheid van de bal en daar- door kon hij met zijn korte be- I mi het schot niet de juiste 9 richting meegeven. En dat alles deprimeerde dui- I lelijk de aanvalsdaden van de I Borussen. Zo sterk zelfs dat Li verpool het spel beter in han den ging krijgen en kopbalspe- ólist Toshack veelvuldig aan werk kon worden gezet. Het zag er voor de Westduit sers bijzonder slecht uit, toen Kulik volkomen onnodig in het strafschopgebied de bal met de hand wegsloeg, maar arbiter Kazakow had een verkeerde positie om deze duidelijke handsbal te kunnen constate ren. De Gladbachers raakten ook duidelijk geïrriteerd toen de snelle openingstreffer, waar men zo keurig op had gehoopt zo lang uitbleef. De individue le acties waren daar een voor beeld van. Het was Günther Nutzer die (ADVERTENTIE) Opgelet, hier is de vraag: Hij is geel en heeft géén pootjes, maar wel veel gaatjes. Weet u*t al? En hij drinkt enorm en daar wordt ie dik en zacht van, Nou? Nee nee't is geen Enkazeem en geen Enka vloerdoek. En óók geen Wissewas want die is blauw haha. Enka sponsdoekje zegt u? Jammerjammer bijna goed. Tot de volgende keer dan maar weer, in deze krant, Dsn/lAM Weet u 't? Dan voor i juni uw antwoord opsturen in gesloten envelop plus één Enka-verpakkings- aetkmèt®. Precies als hieronder. Merken zonder® 'dien niet mee! Bij uw antwoord ook een Enka slag- rinnetje bedenken. Een deskundige jury honoreert de Oeste oplossing met iooo gulden. De overige Renders/sters ontvangen allen een kleurige Enka-sticker. Enka Postbus 6o Arnhem. B Ê*tn.nares april-ronde: Er-M.Y.Kerkkamp te Mierlo wa9Zin; geen vuiltje ontsnapt als ie met 'n Enka-flex lapt. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND hiiisaansluitingen sportredactie ptëf Sportredactie: Harry Vermeulen, Paterserf 455, Oos- *™out, 01620-26893. Sportredacteuren: Rob van Deursen 01600-45542, Hein Pothuis 01600-71872, Romain van Dainme 01600-45491. Sportredacteur Zeeland: Ton Koomen, Troelstralaan 8, M 01155-2594. driftig over het veld rende en overal zijn mannen instrueerde. Hij was het die de Borussen tot andere gedachten en ook tot ander spel bracht en het had gevolgenIn de dertigste minuut kreeg Borussia de ver diende eerste treffer. Het was de kleine Rupp, die bijzonder siim Callaghan om de tuin leidde, en toen de hal haarzui- ver voor de voeten van de klaarstaande Heynckes schoot. En dat betekende onherroepe lijk 1—0. En het was nog geen tien mi nuten later en opnieuw was het Heynckes die niet alleen de in spiratie maar ook het zelfver trouwen bij de mannen van Hennes Weisweiler volkomen terugbracht. Een wat vreemde gelukkige actie van de kleine Rupp bracht Heynckes weer in schietpositie. Vol effect draaide de bal voor de tweede maal achter Clemence (20). De Gladbachers hadden nog slechts een doelpunt nodig om het 30 verlies uit Liverpool goed te maken. En dat gegeven gaf Bo russia Mönchengladbach vleu gels en zorgde er gelijktijdig voor dat Liverpool op de rand van een zenuwinstorting kwam te verkeren. De officiële waar schuwing welke Hughes kort voor rust opliep was daar het beste bewijs van. Volkomen on nodig trapte de Engelsman de kleine Vogts na. De volle vijftien minuten rust drie <le Russische scheids rechter Kaeakow toestond om in de kleedkamers te blijven, waren voor Liverpool vol doende om weer enigszins tot bezinning te komen. Borussia moest als het ware van voren af aam beginnen. Liverpool dacht nog maar weinig aan de opbouw en door dat men het te behouden spel letje niet alleen te doorzichtig maar ook te slordig speelde kregen de Gladbachers op nieuw alle kans om de rode verdedigersmuur van Bill Shanlkley te bestormen en er vielen opnieuw gaten. Eerst voor Heynckes, maar die kopte naast. Later voor Netzer, maar die werd toen hij vrij op doelman Clemence dreigde af te gaan, door Lawler tegen de grond gegooid. Voor de 1500 met Liverpool meegereisde En gelse fans bleef er weinig an ders over dan zich te ergeren over de vrije kans die Heigh- way om zeep bracht. Maar de kans die dc Engelse aanvaller kreeg was een teken van het langzame herstel bij Liverpool en de plotseling sterk afnemende kracht bij de mannen van Hennes Weiswei- Ier. Het hoge tempo uit het eerste uur ging nu duidelijk de duur betaalde tol vragen. Het altijd meer op kracht dan op techniek spelende Liverpool kwam steeds duidelijker in het voordeel. Borussia Miinchen Gladbach hoopte alleen nog op het geluk dat hen mogelijk nog aan een derde doelpunt kon helpen. Een uitslag die immers nog goed was geweest voor een ver lenging. Maar zelfs de drie vrije trappen welke Günther Netzer even buiten het straf schopgebied mocht nemen, brachten de moegestreden Gladbachers niet dat resultaat. JACK ARENTSEN 0 Ajax speelde gisteravond een wedstrijdje tegen een elftal van de bouwvakkers ten bate van het pas geopende Centrum 45", dat door de bouwvakkers in een jaar is gebouwd. Foto: Barrie Hulshof probeert de bal in het doel te koppen, maar doelman Krabbecbam (bouwv.) stompt de bal het veld in. Op de achtergrond links Sjaak Swart. De eindstand was 33. BOTTERDAM (ANP) Fighting Mack, de Antil liaanse profbokser, die in de afgelopen zes weken drie partijen won, zal op maan dag 28 mei in de hoofdpartij van het internationale pro gramma dat in het sportpa leis Ahoy' in Rotterdam wordt gehouden niet tegen de Italiaan Silvano Bertini maar tegen de Spaanse zwaarwelterkampioen José Duran uitkomen. „De ge vechten die Mack de afge lopen anderhalve maand DEN HAAG (ANP) De sporttoto van het afgelopen weekeinde, nummer 46, heeft 55 winnaars opgeleverd, die ieder ruim 2000 gulden (bruto) ontvangen. De cijfers van toto 46 zijn: aantal deelnemers 489.652, die zorgden voor een inleg van 1.129.606 gulden en een prijzen- pot van 477.823 gulden. De eerste-, tweede-, derde en extra prijs zijn elk 119.455 gulden groot. Eerste prijs, 55 winnaars, die elk 2.171,90 (bruto) ontvangen, tweede prijs, 1246 winnaars, die elk 95,80 krijgen, derde prijs 12.629 winnaars, per kolom met elf goed 9,40. De premie van 119.455 gulden zal na het ver strijken van de reclametermijn op 20 juni bij loting worden toegewezen aan een van de winnaars vam de eerste prijs. De premie van toto no. 41 ten bedrage van bruto 124.517,03 is ten deel gevallen aan de hou der van het formuliernuimmer U 0148778. Hij ontvangt nu aan prijs en premie totaal bruto f 129.930,73. heeft gebokst, hebben ken nelijk indruk gemaakt in het buitenland", aldus ma nager Henk Riihling. „Ik was met Bertini's manager •Sconcerti helemaal rond. Hij had zich telegrafisch ak koord verklaard met een gevecht over tien ronden voor een gage van 2500 dol lar. Begin deze week kreeg ik plotseling een telegram dat Bertini wegens familie omstandigheden niet kan boksen. Ik heb sterk de in druk dat Bertini bang voor Mack is en hem op deze wij ze uit de weg gaat". Silvano Bettim onttroonde Fighting Mack in januari 1969 als Europees kaïnpioen in het weltergewicbt en de Antilli- GOTHENBURG (RTR) Het Oostenrijkse voetbalelftal is praktisch uitgeschakeld voor de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap 1974 in West-Duitsland. In Go thenburg versloeg Zweden Oos tenrijk woensdagavond in een wedstrijd uit groep I van de kwalificatieronde met 32, na een ruststand van 10. DEN HAAG (ANP) De komende twee weken speelt de Nederlandse voetbaltoto ten de le op de wedstrijden die wor den gespeeld voor de competi ties in West-Duitsland en Zwit serland. De standen in deze landen zijn momenteel: DUITSLAND - BUNDESLIGA Bayern München 31-49 Borussia M. G. 31-39 FC Köln 30-37 Wuppertaler SV 31-37 Fortuna Dusseldorf 31-36 Kickers Offenbach 31-35 Stuttgart 31-34 Kaiserslautern 31-32 Eintracht Frankfurt 31-31 MSV Duisburg 31-31 Bochuim 31-31 Werder Bremen 31-27 Hamburger SV 31-27 Hertha BSC 31-26 Eintracht Braunschweig 31-23 Hannover 96 31-22 Schalke '04 30-21 Rotweiss Oberhausem 31-19 ZWITSERLAND - NATIONALLIGA A Basel 23-34 Grasshopper 23-31 Sicm 23-29 Winterthur 23-28 Servette 23-27 Lausanne 23-25 Zürich 23-24 Lugano 23-24 Chaud-de-fonds 23-23 Young Boys 23-21 Chiasso 23-18 St. Gallen 23-15 Grenchesn 23-12 Fribourg 23-11 (ADVERTENTIE) aanse bokser had gehoopt zich in Rotterdam voor deze neder laag te revancheren". Ik heb het programma van 28 mei willen afgelasten omdat Berti ni niet komt. Ik mag dat Mack echter niet aandoen. Het grote probleem was om een waardi ge vervanger te vinden. Ik geloof dat me dat met José Duran, de Spaanse kampioen is gelukt. Duran staat zesde op de Europese ranglijst. Het is een boikser, die sedert 1968 als prof uitkomt en in die tijd 46 partijen heeft gebokst en er daarvan slechts drie verloren" Het schijnt Rühling ernst te zijn met de opbouw van Mack naar een Europees kampioen schap. „Wanneer Mack van Duran wint, bokst hij deze zomer waarschijnlijk nog een keer in Scheveningen. Mack moet voortdurend in training blijven, anders valt hii te rug". In het bijprogramma van de wedstrijden in Rotterdam komt Jan Lubbers (Amster dam) in het zwaargewicht uit tegen Soleymane Ba (Guinee). Nikkelen Kuyper. Het gevecht gaat over acht ronden. De Ne derlandse boksbond heeft na lang aandringen toestemming voor het gevecht gegeven hoe wel Nikkelen Kuyper nog als derde serie staat geklasseerd. Ben Zwezerijnen uit Jutphaas, die de laatste tijd indruk heeft gemaakt door enkele snelle overwinningen op knock out ontmoet over acht ronden de Fransman Pierre Lambert, van wie vorig jaar december in Dyon verloor door een wenk brauwblessure. Iwan Roesli (Amsterdam), de ongeslagen Amsterdamse vedergewicht, komt ook over acht ronden uit tegen Soleymana Ba (Guinee). De vijfde profpartij (zes ron den) gaat tussen de middenge wichten Waldi Clare (Surina me) en Kid Silent (Curasao). AMSTERDAM (ANP) FC Amsterdam heeft na het eerste jaar van zijn bestaan een niet verwacht tekort van een half miljoen gulden. De club ziet op dit moment twee mogelijkheden dit tekort te dekken, namelijk de voor aan koop van spelers bestemde gelden daarvoor te gebruiken, of een beroep te doen op fi nanciële steun aan de Amster damse bevolking. Het tekort is ontstaan door dat FC Amsterdam de finan ciële verplichtingen van DWS en Blauw Wit, de verenigingen waaruit de fusieclub is ont staan, heeft overgenomen. FC Amsterdam rekende op steun van de gemeente na toezeggin gen van wethouder A. A. Ver- hey. De club verzocht de ge meente deel te nemen met een bedrag van 350.009 gulden. Wanneer dit verzoek gehono reerd zou worden, was de KNVB bereid uit zijn sane ringsfonds een bedrag van 150.000 gulden beschikbaar te stellen. Bijna een jaar nadat de fusie „rond" is gekomen, is er bij de gemeenteraad nog steeds geen voorstel ingediend de stadionclub financiële steun te verstrekken. Derhalve heeft ook de KNVB nog niets gedaan, daan. Volgens voorzitter De Stoop van FC Amsterdam is de situ atie zo nijpend dat wanneer er van de Amsterdammers geen hulp komt, serieus moet wor den overwogen FC Amsterdam op te heffen. De heer Stoop, die als directeur van bet Star- liftconcern de grootste geld schieter van de club is, ook het Olympisch Stadion heeft een belangrijke vordering, heeft bekend gemaakt niet op deze voet te willen voort gaan. „FC Amsterdam", zei Stoop, „mag geen eenmanszaak wor den. Ik vind het niet verant woord met verdere voorschot ten op de stoel van de ge meente en de KNVB te gaan zitten". Om tot .overbrugging van het tekort te komen, heeft FC Amsterdam zich tot de hoofd stedelijke bevolking gericht met een financiële actie. Slechts wanneer die slaagt zijn de vooruitzichten voor FC Amsterdam redelijk. De Am sterdamse bevolking is ver zocht jaarkaarten te bestellen voor het nieuwe seizoen. Iede re duizendste koper ontvangt een aantrekkelijke premie. Daarnaast is een besloten aan delenvennootschap opgericht onder de naam FC Amsterdam BV. Het aandelenkapitaal is vastgesteld op 1.000.000 gul den. Bij voor-inschrijving is 200.000 gulden geplaatst. De gelden zullen niet kunnen worden gebruikt voor de ex ploitatie, wel voor de verbre ding van het spelersbestand. buitenlands geld reisverzekering Rabobank UEFA-CUP

de Stem | 1973 | | pagina 15