milieu 11 GROTE BAAS FSAT SMUT MET HRES zaak I VOOR IÜVMTUS [AËL: DE ZON MBIR EN IER KING KË*/ Haller moest van Agnelli yen om te Juventus Zoff UITSLAGEN HANDBAL VERLIES VOOR MEUWLAND: 2-1 HONTENISSE EN BRESKENS VERLIEZEN Merckx wint vierde etappe OPSTELLING ZEEUWS ELFTAL Ploegentijdrit laat niet door Duyndam bij Frisol DES STEM >ND: mes: BASISELFTAL STEEN VOETBALT VOOR DE STERKE Lavona, Als haar dof en kleurloos is: Lavona kleurversteviger. sport Lavona haarkleurverstevigers worden in maar liefst 23 light-proof tinten gemaakt. Ze herstellen de kleur en verstevigen uw haar. Flakon voor 2 a 3 behandelingen f2,30 een belofte voor mooier haar VU ELLA NEDERLANDSE CAPSULE WAARGENOMEN 15 JLrknaam „Sealink" wer- |:ennelijke prijsafspraken ptateerd. Ook de rederij ■end Thoresen hanteert [de tarieven als de „Sea- nbombinatie. vliegtuig ,vaak nog als uxe manier van reizen li, verliest het in ruime 1 van de nieuwe treinen lie Nederlandse Spoorwe- Toorzover het de zitruim- tor de reizigers betreft. Constateerde de Consu- tnbond toen hij met de lat gewapend vrijwel alle Itievliegtuigen van KLM, aair en Transavia onder- op dit punt. De verschil- been- en zitruimte ble- llang niet zo groot als llde advertenties wel |doen vermoeden. Transa- ssagiers moeten over het |ieen met enkele centime- minder genoegen ne- ianks het bestaan van üuropese Spoorweg Unie (T), een organisatie die universiteit bij de aan- pten spoorwegmaatschap- voorstaat, is er volgens Consumentenbond sprake leen chaos bij de Europese ntarieven. Iedere maat- ppij houdt er zijn eigen Jctieregelingen op na. Niet fn voor de reiziger een l'erzichtelijke zaak, maar Ivoor de vakmensen, waar de consument nogal eens lel betaalt voor zijn spoor; ■tie. eten. De schrijver wijst dat de Israëli's zelf zich erg onwennig voelen in de linnaarsrol. Maar hij con cert dat het beter is te :n onder een stortvloed van .uldigingen dan een le- floos slachtofffer te zijn, wie eer wordt bewezeft monumenten en kransen medlelijden vanwege een ■gevoelige mensheid. En de 'de gevolgen van menselijke uweloo&heid, lafhartigheid, .-raad en wreedhed ervaren ëli weet maar al te goed woorden waard zijn als niet worden gesteund door bank, een leger of een rsen.de partij. o wordt de zon in dit jubi- .boek 'vaak genoeg over- aduwd door de wolken der iekerheid, ook al publiceert minister van Defensie, >sja Dajan, zijn bijdrage on- het bijbelwoord: „Vreest it"!. De oud-premier David Goerion schreef een inlei- g, maar de waardevolste 'iciële bijdrage komt van de d van Yigal Allon, die de oediing tot menselijkheid ook in oorlogstijd cen- »1 stelt. In de driehoek van joodse staat (sociale struc- r, technoloigiseh niveau en trele waarden) ziet hij een ;ere garantie voor de uitein- ijke vrede dan in botte mi- ire macht. Men zou wensen t sommige Europese allian- es van de geest doordrongen aren. JOOP BARTMAN (Roman Frister: Israël; L.J. een, Wageningen; f 49,-) n de aanklacht tegen hem .getrokken tè krijgen °P •ond van het feit dat de te- iring illegaal had meegehus- Volgens de Times had e®h lieuw genoemde functienar ran de geheime dienst mee§e' leeld dat hij een wtgetyP* 5'esprek van mevrouw G°m Vleir en de voormalige Is^ae^ ;che ambassadeur in Washing on, Rabin „tijdens de cris nzake het Midden-Oosten va 970" had gelezen. van le Een voormalige agent va5 FBI, Arthur Murtagh, been n een exclusief vraaggesp"® [net de New Vork T*f verklaard dat de recherw neer dan 5.000 jprekken van Martin Uutn ïing gedurende een Pf1™ van drie jaar had afgelm lit gebeurde op verzoe.K r. Edgar Hoover die K-ins laatte na diens kritiek op ÏHl in de jaren 1962-1963. mm—Ii 1 L ,t -Fi ,!iF-J=== 4:jjü =St t s; J -xtAAV-; Jgj 3!!:1 w iiyi us Haller, hier in gesprek met Capello, moest van Agnelli nog een jaar blijven. (Van onze speciale verslaggever) TURIJN Een rumoerige, lawaaierige stad, barstens vol auto's, mensen en benzine stank. Een stad van tegenstellingen. Het grootste deel van de 1,8 miljoen inwoners is arm, een klein groepje is erg rijk. De aanvoerder van deze gelukkigen, die in paleizen (villa s is er een te bescheiden woord voor) aan de voet van de berg Superga wonen heet Agnelli, Gianni Agnelli. Het is waarschijnlijk dat u ooit in een van z'n auto's gere den hebt, want Agnelli is de grote baas van Fiat, Seat en Lancia. Twintig kilometer lang strekken zijn fabrieken zich aan weerszijden van de auto weg Milaan-Turijn uit. Maar niet alleen auto's hebben zijn Wangstelling. Het grote, plaatselijke dagblad La Stam pawaarvan de redacteuren, in «en prachtig gebouw met veel wmer resideren (werken n in deze omgeving mis sta) is ook eigendom van ijielli. En om zijn vinger op ie pols van de openbare me ning, zo iemand die nog onaf hankelijk durft te verkondi gen, te verstevigen, heeft hij luist deze week het voorne men kenbaar gemaakt ook het Milanese blad Corriere della Sera te kopen. Tenslotte heeft, het zal geen verwondering wekken, Agnelli bij wijze van hobby een voetbalclub, Juven tus genaamd, de tegenstander van Ajax in de komende Eu ropacup-finale op 30 mei in Belgrado. Agnelli's hart klopt warm voor Juventus. Zodra zijn vol geschreven agenda met besprekingen over staal-aankopen, bandencon tracten, papierorders enzo voorts, het enigszins toelaat, heeft Juventus zijn belangstel ling. Dank zij zijn royale hand was het de Turijnen mogelijk de laatste jaren 'n aardig team bijeen te kopen. Van AC Milaan krwam de befaamde Jo sé Alfatine, die tien jaar gele den op Wembley tegen Benfi- ca al de Europacup won, maar die door de Milanezen met z'n 34 jaar te oud bevonden werd, hetgeen dit seizoen in Milaan achteraf erg betreurd wordt. TURIJN De basis opstelling van Juventus bestaat uit: Zoff Dino, doelman, geboren op 28-2-42 in Mariano Dei Friuli 1.82 meter, 78 kilo, 270 wed strijden in eerste divisie, international. Spinosi Luciano, gebo ren op 9-5-50 in Rome, 80 kilo, 115 wed strijden in eerste divi sie. Marchetti Gianpiero «boren op 22-10-48 in Kudiano 1.77 meter, 71 kilo, 85 wedstrijden in eerste divisie. Furino Guiseppe, ge boren op 5-7-46 in Pa- «no, 1.72 m, 69 kilo, '31 wedstrijden in eer ste divisie. Morini Francesco, ge boren op 12-8-44 in San wutiano 1.80 meter, 73 kilo, 235 wedstrijden in eerste divisie. Salvatore Sandro, ge boren op 23-11-39, 1.80 meter, 73 kilo, 365 wed strijden in eerste divi sie. Haller Helmut, geboren ^"'"39 in Augberg, meter 1 kilo, 302 wedstrijden Italiaanse eerste divi sie. Causio Franco, gebo ren op 1-2-49 in Leche, "O meter, 68 kilo, 97 wedstrijden in eerste di- VJsie, international. Anastasi Piero, gebo- u>1l I"4-48 in Catania, '■72 meter, 70 kilo, 157 wedstrijden in eerste di- Wme, international. Capello Fabio, geboren op 18-6-46 in Pieris 1.74 meter, 78 kilo, 187 wed- j^Jden in eerste divi- Bettega Roberto, gebo ren op 27-12-50 in Tu- jn 1.84 meter, 78 kilo, ^wedstrijden in eerste Jose, geboren P 27-8-'38 in Piracicaba lil?2'] 1'76 meter, 78 o. 419 wedstrijden in terste divisie. Van Napoli werd de natio nale doelman Dino Zoff aange trokken, die het in Turijn, met „Mamma Eïïat" op de achter grond, ook wel zag zitten. Toen de blonde Duitser Hel mut Haller het vorig jaar te kennen gaf, na tien seizoenen eindelijk weer naar de „Hei mat" te willen terugkeren, greep Gianni Agnelli, bijge naamd „De Grote", onmiddel lijk in. „Mijnheer Haller" sprak hij, „u moet nog een jaar show maken bij ons." Protesten van de Duitser, die in het land van het „Dolce Vita" zijn Hamburgse flats heeft verdiend, werden ge smoord in een grote stapel, li res. Zo is Agnelli, de heerser, een zegen voor Turijn. Welis waar is het leven er duur en moeten de arbeiders bij Fiat het doen met een maandsalaris dat tussen 700 en 800 gulden schommelt, maar Agnelli zorgt toch maar voor het Brood en wat meer is, ook voor de Spe len. Is Juventus dan niet kampi oen van Italië geworden? Speelt de club straks in Bel grado niet voor de Europacup? En wat zou al dat gepraat over stille armoe. De UEFA had aan Juventus 22.000 kaartjes voor de finale in Bel grado toegewezen en ze waren in drie dagen weg. Juventus kocht er noig 8000 kaartjes bij in Belgrado. En ze waren in twee dagen ook weg. De belangstelling voor Ju ventus is in deze dagen in Turijn dan ook ongemeen groot. Agnelli mag, letterlijk vertaald uit het Italiaans, schaap betekenen, hij is ook in de sportwereld verre van een schaap. Er wordt in Turijn eerst over voetbal ge praat en dam pas over andere problemen. Voor een journalist is het in Turijn echter moeilijk werken, De Piëmontaan is van nature al gesloten, maar bovendien is men bijzonder voorzichtig in de omgang met journalisten. Klaagt Juventus-trainer Cestmir Vycpalek: „De jour nalisten hier zijn altijd op schandaaltjes uit, ik verbied onze spelers het spreken niet, maar waarschuw altijd." Nu heeft Vycpalek niet helemaal ongelijk. Behalve dat Italiaan' se fotografen erin slaagden Jacky Kennedy (Onassis) op haar „Skorpius" naakt te foto graferen, dronigen twee jour nalisten met verborgen band recorder in heel Italië biecht stoelen binnen waar zij, door het toegeven van zogenaamde seksuele zonden, aan pastoors allerlei commentaren on'lok- ten. De woorden vam de niets vermoedende pastoors werden keurig in een boek, dat „Be kentenissen" heet, met ver melding van de kerk, vastge legd. Het werd, een paar maanden geleden, een groot schandaal. De politie legde on middellijk beslag op de hele oplage en de Paus sprak voor het eerst in 200 jaar de ban vloek uit over deze vlegels. „Ja", zegt Vycpalek „u ziet dat men met journalisten moet uitkijken." Misschien kwam 't ook daardoor dat de spelers van Juventus desgevraagd al lemaal eenzelfde verhaaltje ophingen. Het leek alsof ze het van buiten geleerd had den. Alleen Vycpalek en Hel mut Haller spraken openhar tig. (wordt vervolgd) ■"'li:' (iiiiia ï,:f- (Van onze handbalmedewerker) Uitslagen afdeling Zeeland: Meisjes pupillen A Walcheren 1 -ENM 4—4, Walcheren 2 - Hontèniisse 22. Meisjes pu pillen B Operatie 71 - DHC 190. Walcheren 4 - Sluiskil 06. Meisjes adspiranten B. Walcheren 3 - Hontenisse 5 11. Dames junioren A, Olym pus 2 - ENM 55. Dame3 junioren B: Marathon 1 Schelde Sport 53, Olympus 3 - Hontenisse 73. Dames juni oren C: Operatie 71 - THC 3 4, Walcheren 3 - Hontenisse 69, GSC - Deltasport 55. Dames afdeling le klas: Olym pus 1 - Walcheren 2 32, Sluiskil - Zeeland Sport 1 7— 8. Dames afdeling 2e klas: Walcheren 3 - Hontenisse 0 5, Olympus 2 - Deltasport 1 13 gestaakt. Dames afdeling 3e klas: Zelfsport 1 - Zeeland Sport 2 233. Jongens pupil len: Operatie 71 - Olympus 1 09, Walcheren - Fortuna 2 6, GSC - ENM 16—2. Heren junioren B: Marathon 1 - Del tasport 285. Heren afdeling le klas: GSC - Fortuna 1819, Olympus - Haringman 925, Walcheren 2 - Schelde Sport 119. Heren afdeling 2e klas1 Olympus 2 - Deltasport 10— 20, Fortuna - Olympus 3 10— 8. Heren afdeling 3e klas A: GSC 2 - Fortuna 3 20—14. Heren afdeling 3e klas B- Sluiskil - Haringmam 2 2 21. 0 Gianni Agnelli, de onmetelijk rijke eigenaar van Juventus, krantenmagnaat en autokoning. (Van een medewerker» NIEUW- en SINT-JOOS- LAND Zaterdag speelde het kampioenselftal Nieuw- land (kampioen van de eerste klas van de zaterdagcompetitie van de KNVB afdeling Zee land) een wedstrijd tegen het Zeeuws zaterdagafdeüngself- tal. Een vertegenwoordigend elftal, samengesteld uit spe lers, welke uitkomen in de afdeling Zeeland. Het werd in Nieuwland geen beste wed strijd. Daarvoor was aan de kant van het Zeeuwse elftal de inzet te klein (na de rust iets beter), terwijl Nieuwland zijn bekende spelletje speelde: verdedigen en vanuit die ge sloten verdediging met uitval len proberen succes te boeken, maar daarvoor waren de aan vallende kwaliteiten van de kampioen te gering. Toch konden de kampioenen dit spelletje de hele eerste helft volhouden, want ai na 5 minuten -waren zij o-p 10 ge komen, toen doelman Adie van den Ende van Zaemslag een voorzet verzuimde te on derscheppen, waardoor Ko Baas moeiteloos kon scoren 10. Die voorsprong werd de eerste helft heel gemakkelijk vastgehouden. Het Zeeuwse elftal speelde ongeorganiseerd en vrijwel zonder gevaar. Spits Piet Goedibloed speelde beslist niet in „Feyenoordvorm" en het enige gevaar kwam nog van de opvallend goed spelen de middenvelders Gerard 1 Schipper van Oostkapelle en André van de Broek (GPC Vlissingen), terwijl in de voorhoede Hans Vercouteren van Sluis een erg sterke wed strijd speelde. De Zeeuwseh- Vlamingem bereidden het ge lijkmakende doelpunt even voor de rust voor, wamt de anders in het Zeeuws elftal opererende Ndeuwland-doel- mam Joham Fritz kreeg zijn harde voorzet niet klemvast. Terwijl hij viel, moest hij de bal Iosfaten, waarna Piet Goedibloed er op tijd bij was om de bal in het lege doel te prikken 11. N.a de rust werd de strijd om onverklaarbare redenen wat grimmiger. Nieuwland wilde kennelijk per se niet verlezen von dit Zeeuws elf tal', dat jjist na de rust beter en sterker speelde dan in de eerste helft en twee minuten na de thee al op 12 kwam. André van de Broek nam het winnende doelpunt toen voor zijn rekening 12. Nieuwland speelde in de tweede helft voor een vriend schappelijke wedstrijd beslist te hard. Weliswaar ging er niemand over de schreef, al leek de actie op Piet de Boer van Mevo door Mesu toch ake lig vsetf op natrappen. Het bleef gelukkig allemaal binnen de perken. Nieuwland drong nog wel aan maar verder dan een knal tegen de paal van Dingemanse kwamen de kam pioenen niet meer, die volgend seizoen in de KNVB beslist over een betere spits zull'en moeten beschikken, an ders spelen de Nieuwlanders in 1974 weer in de afdeling. (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN Hontenisse Al en Breskens Al hebben zaterdagmiddag in de promo tiecompetitie voor de junioren hoofdklas een flink pak slaag gehad. Breskens Al werd thuis nogal met 14 geklopt door Bruse Boys Al, terwijl Hontenisse Al met 40 terug werd gestuurd bij Walcheren Al. Dat brengt de volgende stand in beeld: Walcheren 4-6, Bruse Boys 4-5, Breskens 3-3, Hontenisse 4-3. Oostkapelle 3- 1. AOSTE (AFP) Eddy Merckx heeft dinsdag de vier de etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Hij legde de afstand van Genève naar Aos- te over 163 kilometer af in 4 uur, 43 minuten en 40 secon den. Hij versloeg in de eind sprint José Fuente, Battaglini en Aja, die in deze volgorde achter de Belg eindigden. Uitslag vierde etappe: 1. Merckx (Bel) 4.43.30, 2 Fuen te (Sp) op een seconde, 3 Battaglini (It) z.t., 4 Aja (Sp) z.t., 5 Roger de Vlaeminck (Bel) op 24 seconden, 6 Peru- rena (Sp) z.,t., 7. Gimondi (It) (Van onze sportmedewerker) SINT-JANSTEEN Zater dag wordt op het veld van STEEN een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de kampioen van de vierde klas H en een elftal samengesteld uit spelers van elftallen uit Zeeuwsch Vlaanderen. De opbrengst van deze wed strijd komt ten goede aan het tehuis „De Sterre" in Terneu- zen. Tevens zal de Biervliet- speler Frits Lybaert, die in de competitiewedstrijd tegen STEEN zijn been brak een cadeau worden aangeboden, De wedstrijd begint om zeven uur. Het pas gepromoveerde STEEN kan het volgend sei zoen weer beschikken over Eddy de Witt. Deze talentvolle middenvelder, die het vorige seizoen voor HW24 uit Hulst speelde, heeft overschrijving aangevraagd naar zijn oude vereniging. (ADVERTENTIE) v (ADVERTENTIE) Sinds kort brengt Meenk, de specialist in pijnverdrijving, haar hoofdpijnpoeder óók in capsules. Deze zijn gemakke lijker in te nemen en bovendien smaakloos. Ze werken direkt en af doende. Verpakt in een handig doosje zijn ze altijd bij de hand. Ideaal op reis en met vacantie! Wees maar blij dat er Meenk- capsules zijndag hoofdpijn! (Van onze voetbalmedewerker) MIDDELBURG Op papier is het Zeeuws elftal klaar voor de strijd met de Belgische kampioen FC Brugge. Voor de grote wedstrijd van aanstaan de donderdagavond in Vlissin gen heeft de Zeeuwse techni sche commissie in overleg met (Van onze sportredactie) KOEWACHT —De ploegen tijdrit die 's morgens op He melvaartsdag op het program ma stoftd in Koewacht in het kader van de Zeeuwse wielerweek gaat niet door. Niet dat de organisatie niet rond was daarvoor hadden de wielervereniging Zeeuws Vlaanderen e nhet wielercomi- té in Koewacht al gezorgd maar eenvoudig om het feit dat de renners niet de minste belangstelling tonen voor dit evenement. Gij-s Veerman, voorzitter van de wielervereniging Zeeuwsch Vlaanderen, die er voor gezorgd had dat er op papier niete mis kon gaan de route was uitgezet, voor politie en EHBO-mensen was gezorgd, kortom de zaak was organisatorisch rond een grote teleurstelling. Deze ploegentijdrit, voor club- en merkenteams van twee renners elk, een soort trofeo Baraochi, had uit moe ten groeien tot een jaarlijks terugkerend evenement. In Koewacht zou de Zeeuwse première moeten plaats vin den. Het idee daarvoor was gelanceerd door K.N.W.U.- sportcommissielid Arjaan de Schipper, Gijs Veerman: „Na Olympia's Tour bleek al met een dat renners van naam geen interesse hadden. Men kiest liever voor de criteri ums, waarin meer geld is te verdienen. Vroeger in het sei zoen zou het wellicht gelukt zijn. maar nu laat de elite van het rennerswereldje het lelijk afweten. De ploegleiders tonen evenmin belangstelling. Ik heb wel begrip voor de argumen ten, die men aandraagt, maar toch ben ik diep teleurgesteld. De hele organisatie is voor niets geweest. Dat is jammer, Die teleurstelling is voor het hele comité in Koewacht en voor Arjaan de Schipper min stens even groot. De tijdrit is van de baan. Op deze manier hoeft het voorlopig ook niet meer voor mij". de trainer-coach Piet Linden- berg dezelfde spelers gekozen, welke vorige week dinsdaga vond tegen Arnemuiden in het veld kwamen, aangevuld met de Arnemuiden-spelers Jaap Meerman en Rinus van Bel- zen. De overige namen zijn: Piet Verpoorte (Axel), Hans Borgs (Walcheren), Anton Schoen makers (Middelburg), Wim de Waal (Vlissingen), Hans Bal (Goes), Gerard Rijn (Middel burg), Wim de Waal (Vlissin gen) en Luc Ivens (Steen) voor de achterhoede. Henny Wijs (Middelburg), Kees van der Sluis (Goes) en de twee Arnemuiden-spelers voor het middenveld en aan voorhoede spelers zijn uitgenodigd: Bert Pentury (Jong Ambon), Ad Siereveld (Vlissingen), Rinus Polderman (Terneuzen) en Si mon Harinck (Goes). De Belgische kampioens- plo.eg ontmoet de Zeeuwen op het hoofdveld aan de Irislaan in Vlissingen om zeven uur. De wedstrijd wordt geleid door een van Nederlands be kendste arbiters: Frans Derks, terwijl als grensrechters zijn aangewezen Piet Koster uit Vlissingen en Klaas Osinga uit Middelburg. z.t. 8 Paclini (It) z.t., 9. Bitossi (It) z.t., 10 Motta (It) z.t., 11 Ritter (Den) 4.44.01, 12 Lacza- no (I) z.t., 13 Farisato (It) z.t., 14. Henny Kuiper (Ned) z.t., 15 Panizza (It) z.t., 16 Pessarodona (Sp) z.t., 17 Ber gamo (It) z.t., 18 Galdos (Sp), 19 Poggiali (It) en 20 Moser (It) allen z.t. 52. Gerben Kart- stens (Ned) 4.48.36. Algemeen klassement: 1. Merckx 21.16.34, 2 Bitossi op 29 sec, 3 Roger de Vlaeminck z.t., 4 Panizza op 37 sec. 5 Fuente op 51 sec, 6 Battaglini z.t., 7 Ritter op 1.96 8 Kuiper z.t., 9 Poggiali op 1.14, 10 Fuchs (Zwit) z.t., 11 Laczano z.t., 12 Gimonda 21.17.48, 13 Pessarodono z.t., 14 Moser 21.18.09, 15 Motta 21.18.17, 16 Bergaimo 21.18.19, 17 Paalim 21.18.27, 18 Janssens (Bel) z.t, 19 Perurena z.t., 20 Galdos z.t. 46. Karstens 21.21.33. DEN HAAG (ANP) Leo Duyndam heeft dinsdag een tweejarig contract getekend bij Frisol. Duyndam die onder contract stond hij Gitane is van zijn verplichtingen onthe ven en was daardoor in de gelegenheid een verbintenis aan te gaan met Frisol. Samen met Cees Priem, die na afloop van Olympia's ronde door Nederland, een profoon- tract bij Frisol tekende, zal Duyndam donderdag voor de eerste maal aan de start ver schijnen voor zijn nieuwe werkgever in een wegkoers in België. Wielrennen De Neder landse amateurploeg voor de ronde van Engeland (Milkra- ce), die van 27 mei t.m. 5 juni wordt gehouden, bestaat uit Fedor den Hertog, Aad v. d. Hoek, Piet van Katwijk, Arie Hassink, Jan Aling en Toon v. d. Spiegel. Het team staat on^ der leiding van wegeoach Joop Middelink. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST - NEDERLAND HUISAANSLUITINGEN SPORTREDACTIE Chef Sportredactie: Harry Vermeulen, Paterserf 455, Oos terhout, 01620-26893. Sportredacteuren: Rob van Deursen 01600-45542, Hein Groothuis 01600-71872, Romain van Damme 01600-45491. Sportredacteur Zeeland: Ton Koomen, Troelstralaan 8, Axel, 01155-2594.

de Stem | 1973 | | pagina 15