idbureau JE STAAT ER MACHTELOOS TEGENOVER" middenstanders in Saigon staat 1 voor debacle dienst verkers 'EIBER Academische. Raad heeft bezwaar tegen structuur universitair onderzoek MAARSCHALK KONEV OVERLEDEN amro-pierson fund Imonteurs n HALVE OORLOG NOOPT TOT HALVE MAATREGELEN VIETNAM amra-pierson firari EF KOK EF DE PARTY HDS 1973/74 leconomiscn )Y B.V Koningin opende nieuwhuwcomplex waterloopkundig laboratorium binnenland buitenland ;en - Dordrecht erlands instituut registeraccountants RON OS, Vier neen's door Jan Drummen RONOS N.V. - Zeist Geen illusies Prins Bernhard in advertentie gebruikt Vakantiegeld 65-plussers Woensdag 23 mei 1973 13 Voor direkte uitzend^, naar goedbetaalde banen IVRAGEN IWIJ SRS EURS ERS ÏRS &OLDE KRACHTEN inlichtingen emarktstr. 36, BREDA lefoon 01600 - 38054 19.00 uur 01600 - 49290 telefoon 018-36455. Ipoedige indiensttreding vragen In BEKWAME salariëring en 5-daagse werk- Ihiten aan de Directie. denkt natuurlijk dat dit wat is, zo'n grote zaak in «lektrotechnische artikelen, nat meent het publiek trou ws ook. Niet zo'n wonder. Als dat ziet voor hoeveel geld «oorraad hier staat, de reeks doorkijk-etalages, het perso neel dat hier loopt, de hele aankleding. Je ziet sommige mensen die hier binnen stap ten gewoon denken: „Nou moet ik oppassen. Hier wor den fancy prijzen gerekend, nat moet wel, want anders L z0'n bedrijf niet draaien". you vergeet het maar. Die L|e' verkoopafdeling kan maar net zonder verlies draai en gelooft het niet...? Zal ik 'ket adres van m'n accoun tant geven? Vraag het die maar eens. M'n jaaromzet in deze winkel is bijna één mil joen gulden en ik verdien er vrijwel niets op." I„ het kantoor een boek houder en 3 vrouwelijke ad ministratieve krachten heerst een bijna Spartaanse or de, 0e ordners, drukwerken, ïele boeken en alles wat nu (enmaal in zo'n bedrijf aan papierwerk" komt kijken, [jgt in kasten, rekken en net jes op stapeltjes op een grote tafel die een hele wand be slaat. De grote man tegenover ons is er voor gaan zetten om fa verhaal te vertellen. Hij doet dat met veel gebaren, met stemverheffing af en toe, met mimiek en zelfspot. Ach ter zijn zakenvlotheid, zijn bravour, proeft men echter de onrust, de onzekerheid ook en liet feit dat hij steeds op zijn hoede is. Hij is even in de veertig. Tot in de puntjes ge kleed. Zijn handen, dikke vin gers, zijn goed verzorgd. „Ik ben dit bedrijf begonnen toen ik uit militaire dienst kwam. Ik was toen goed 21 jaar. Had een mulo-op - leiding. Spijkerde admini stratief bij, zodat ik me kon vestigen. Voor m'n ouders was dat 'n hele geschiedenis. Want ik moest me in de schulden steken. Niet zo erg, ais ik het bekijk vanuit de huidige situ atie. Ik begin uiterst beschei den. Toch had ik zo'n tien mille nodig. Ik was nogal technisch. Kon zelf aardig met eenvoudige reparaties over weg. Enfin, ik leerde met vallen en opstaande markt in deze branche kennen. Had een klein winkelpand ge huurd. In een volksbuurt. Dat was zo in de tijd dat ook de kleine man wat van de stij gende welvaart ging profite ren. Ik had daardoor de wind snel in de zeilen. Nauwelijks personeel, natuurlijk. Maar ik was eigen baas en dat beviel me uitstekend. M'n omzet steeg goed en daardoor kon ik met allerlei leveranciers con tracten afsluiten. Ik zat im mers in een buurt waar de groeimarkt grote mogelijkhe den bood." Dat ging een aantal jaren goed. Maar het publiek werd veeleisender. Er kwamen steeds meer van dit soort za ken. En er kwamen steeds meer artikelen. „Ik heb, om maar iets te noemen, de hele explosie van de wasmachine markt meegemaakt: simpele machine, machine met aparte centrifuge, combinatie, auto matische en volautomatische met vele wasprogramma's. Hij geeft onomwonden toe vrij snel een bloeiend bedrijf te hebben opgebouwd. Ook dat hij doorging, en nog doorgaat, voor gewiekste knaap. „Dat moet je in deze branche ook wel zijn. Als je even verslapt, even denkt dat je er hentt, is het zó met je gebeurd." Niet alleen ontstond op de markt voor de elektrotechniek artikelen in de uitgebreide zin Heb er natuurlijk ook van ge profiteerd. Hetzelfde gebeurde met radio's, teevees, pick-up- installaties. Gaat u zelf maar door. Het kredietsysteem nam een enorme vlucht. Ik moest mee. Was daarvoor aanvanke lijk nogal huiverig. Goed, de contracten werden door de bank gehonoreerd, maar toch... Om nog maar niet te spre ken van de administratie, de rompslomp. Als ik het niet had gedaan, had ik nel kun nen inpakken." van het woord een grote con currentie. Ook de fabrikanten moesten door de snelle ont wikkeling van de techniek mee. Steeds nieuwe en betere produkten, steeds betere vin dingen. „Kijkt u maar eens wat er in enkele jaren, bij voorbeeld, met de teevee toestellen is gebeurd." Hij was vrij snel gedwongen een service-afdeling aan de verkoop-afdeling te verbinden. „Dat kon ik er niet meer zelf even bijdoen. Ik moest er mensen voor in dienst nemen. Ik moest auto's kopen, perso neel voor de winkel aanstel len. Toen ik in de oude buurt waar ik een aanta, jaren goed had gezeten was uit gekeken, heb ik me in het centrum gevestigd. Dat was, zoals dat heet, gesaneerd en gemoderniseerd. Ik huurde de ze peperdure winkel. Een enorm pand. Alleen de inrich ting kostte me bijna 150.000 gulden. De service-afdeling die ook omvangrijk was ge worden, vestigde ik op een nieuw industrieterrein. Ook dat kostte een kapitaal." Hij verheft zijn stem. „Ik heb in die tijd slapeloze nach ten gehad. Moest Ik dat nou doen, of niet? Moest ik me daarvoor zo ontstellend in de schulden steken? Ik kon kre diet krijgen. Had immers een florerend bedrijf. Natuurlijk doe je het. Wat moet je an ders? Als ik was blijven zit ten, had ik m'n brood niet meer kunnen verdienen. Ver anderde tijden vragen een an dere aanpak, Weet u, ik vraag me nog vaak af, of ik toen wel goed gegokt heb. Want die markt is steeds moeilijker geworden. Alleen al de voort- treffelijke en goedkope Japan se apparaten hebben weer een nieuwe en moeilijke situatie geschapen. En dat geknoei met prijzen. Je moet wel werken met enorme kortingen op de officiële prijzen om in de markt te blijven. Iedereen doet het. Zeker in de radio en pick up branche. De mensen zijn steeds beter op de hoogte van die situatie. Worden er over voorgelicht. Spelen de ene zaak gewoon tegen de an dere uit. En zo gaat het met bijna al deze produkten." Hij herhaalt dat de winst marges in zijn branche zeer, zeer klein zijn geworden. Bo vendien zijn dit soort bedrij ven in de groeimarkt van des tijds als paddestoelen ontstaan. Er zijn er veel te veel. „Nog een ander verschijnsel ontgaat het publiek. Dat ziet alleen maar de schone schijn. In feite zijn wij geen zelfstandige on dernemers meer. O, formeel wel. Maar we zijn onbetaalde zetbazen geworden van de grote fabrieken, van de mach tige importeurs. Goedkope verkooppunten, waarvoor zij geen risico's dragen. En wij kunnen niet weigeren hun produkten te verkopen. Nu Ja pan met zijn elektronische ap paratuur een gevaar is gewor den voor enorme bedrijven als Philips wordt er plotseling iets aan gedaan. Probeert men de import van die Japanse apparaten te beperken. Maar juist in die spullen zat voor ons nog wel iets." Waarom gaat hij door? „Ja, wat moet ik? En als ik eerlijk ben, geef ik toe dat ik met de service wei verdien. Maar zon der verkoop gaat de mogelijk heid van de service ook ver minderen. Het een at aan het ander vast. Ik zie met angst en beven dat de prijs die wij moeten vragen voor die repa raties, die dienstverlening, steeds hoger wordt. Door de stijging van de ionen, de kos ten auto's worden steeds duurder, porto en telefoon ook, gaat u maar door. Want ik merk nu al dat de mensen ge woon minder laten repareren. Ze proberen het zelf en als dat niet lukt krijgen ze vaak de naam en het adres van scharrelaars die in hun vrije tijd teevees repareren, en al lerlei andere dingen. Ik hen er van overtuigd dat m'n eigen personeel dat doet in de vrije tijd. En zo mijn markt af roomt. Met dat probleem zit ten wij allemaal. Daarom gaan er bedrijven dicht. Deze markt is één puinhoop. Onge organiseerd, ongrijpbaar. Dat ziet men aiiet achter al die glanzende apparaten, achter die mooie zaak, achter de be diening en de service. Klater goud, schone schijn. Hoe lang ik dat nog kan volhouden, en dat geldt ook voor m'n colle ga's, weet ik niet." Hij haalt z'n schouders op, zucht. „We zullen wel zien. Je staat er toch bijna machteloos tegenover." JACQUES LEVIJ. (De vorige artikelen in deze serie stonden in de kranten van 5, 8, 9. 15 en 17 mei) bn de liversitaire accountants- wensen deel te nemen aan gustus a.s. aanvangende pn de propaedeuse (lessen dienen de studiegids zo snel te vragen, bn dienen op 29 juni a.s. te zijn [lie thans reeds als studerende «.v.R.A. zijn ingeschreven, ont- [tudiegids automatisch. pet secretariaat is ppaboulevard, A'dam-1011, |el. 020-440222). inschrijftermijn voor alle ursussen sluit op 29 juni 1913. lij latere aanmelding kan deel- hme niet gegarandeerd worden. SAIGON Zij is veranderd deze stad en zij heeft iets triests gekregen. Oh, zeker niet omdat de Amerikaan se soldaten weg zijn, soldaten zijn niet hartverheffend. Begrafenisondernemers evenmin. ■Waar met het geld dat zij kwistig langs de Tu-Do en de Sfuyén-Hue en door Dakao strooiden, fabriceerden de Vietna- mezen een uiterlijke vrolijkheid en luchtigheid; op duizend ma nieren en Saigon had er iets van zijn oude charme uit de Franse dagen van teruggevonden. Ofschoon het néon te brutaal en het pink" te giftig en de wentelende lichtkronen te Ginza-Tokio's CREMATIE/BEGRAFENIS tZEKERING N.V. AAGT n vaste dienst of als bijverdien- :e beslist betrouwbare, eve I Effl vrolijkheid uiteraard, om IM nog meer kwistigheid te I verleiden. En Saigon lijkt een I lis, die een zeer breedgeschou- ie rijkaard een magere htige bedelaar gegeven «ft: de jas is te groot en de ongelukkige doet er ridicuul in "n. Al het andere is nave- de Amerikaanse erfenis 'f te kolossaal, vier, vijf maten groot om zonder meer «baar te zijn. Soms is het aen in een soort symbool ®oen mammoet Amerikaanse ■Wruck bestuurd wordt een minuscule Viefaa- ■Wes, die letterlijk niet boven stuur uitkomt. Een wat ®ieve vergelijking, toegege- Maar ij is het beeld van !e» situatie. "et probleem met zijn vele fa cetten is te groot voor Saigon de economische en sociale j ïaSstukken komen op de l ™e plaats. Logisch in de Batch*6 toeKtaïld' Maar tlTa" jv Pr'°riteiten liggen elders, weologie van het bewind moet gehandhaafd worden.. Zij is samen te vatten iin de vier „neen's" van Thieu: neen tegen het communisme, neen tegen een pro-Marxistisch neutralis me, neen tegen een coalitie, neen tegen een afstand doen licitaties aan 1NTAUBANSTRAAT 21 A lefoon 63404-20106. ÏRVARING VEREIST UITSTEKENDE SALARIëRlNG 50 ,fisAWerikaa use soldaten zijn weg van nationaal grondgebied. Se dert het bestand is daaraan niets veranderd en het bestand is overigens nog niet door het parlement geratificeerd („om dat het op reces is"). Saigon erkent nog steeds niet de voor lopige revolutionaire regering (de politieke emanentie van de Vietcong, dus), die echter ook het verdrag van Parijs mede ondertekend heeft. Men spreekt slechts van het Bevrij dingsfront. Niét van het „Nati onale Bevrijdingsfront". En dit Bevrijdingsfront wordt be schouwd als een oppositiebe weging die gewapenderhand het wettige bezag bestrijdt en dat gesteund wordt door Noord-Vietnam een ander land, dat daarmee daadwerke lijk ingrijpt in de interne aan gelegenheden van de Staat en dus een oorlogshandeling ver richt. De talloze spandoeken en bor den met leuzen die Saigon en de andere steden ontsieren en die geregeld door nieuwe ver vangen worden, bewijzen mét alle officiële redevoeringen en commentaren, dat er politiek niets veranderd is. De leden van die Viatcon-dielegatie van de Militaire Commissie van Vier, die nu de Militaire Com missie van Twee (Saigon en Nationaal Bevrijdingsfront) geworden is en die officieel in de hoofdstad zetelt, hebben Zuid-Vietaamese officieren een halve dag de bezienswaar digheden van Saigon laten zien. Daarna zijn ze min of meer in quarantaine opgeslo ten, nabij de luchthaven Tan Son Nhut, „om hen tegen de woede van de bevolking te be schermen". Erkend moet wor den dat de bevolking zich vol strekt niet geestdriftig toonde toen die Vieteang-officieren met brede gebaren naar haar zwaaiden. Maar deze afwezig heid van geestdrift was ver moedelijk óók het beoefenen van een wijze deugd van voor zichtigheid. De grondwet van de tweede republiek van Vietnam (date rend van april 1967) verklaart nog steeds uitdrukkelijk dat het communisme onwettig is. Maar de halve vrede, die dus ook een halve oorlog is, noopt tot halve maatregelen. On danks de officiële onwettig heid van het communisme on derhandelen Zuidvietnamese officieren op Ton Son Nhut met hun communistische land genoten en in Parijs en in La Cel-Ie Saint-Cloud drukken mi nisters en diplomaten van bei de kanten elkander de hand. In deze „onlogische" atmosfeer komt Saigon handen te kort. Het moet op de allereerste plaats ervoor waken dat „de vlekken van de luipaarden huid" (de zones die de Viet- Q PRESIDENT THIEU kansje cong bezet houdt) niet uitge breid worden. En terwijl de communisten proberen hun terrein te vergroten, proberen de troepen van Saigon dat te verhinderen door hun gebied uit te breiden. De techniek daarvan, is het voeren van oor logshandelingen en juridisch is dat het schenden van het ver drag. Wederzijds. Daarnaast moet Saigon zijn gebied conso lideren; ervoor waken dat de boeren en vluchtelingen naar huis en haard terugkeren als deze in het door de Vietcong bezette gebied liggen; het moet de corruptie bestrijden om zijn imago bij het volk te versterken (en dat gebeurt, zij het nog te sporadisch); het moet waken tegen subversieve propaganda en de buitenlandse persvertegenwoordigers scherp in het oog houden; het moet de bestandsschendingen van de tegenstander rapporteren; de vluchtelingen die naar gebied onder Zuidvietnameees gebied willen terugkeren middelen verschaffen om hun verwoeste dorpen op te bouwen en ge wassen te zaaien; het moet of ficiële bezoeken van de presi dent organiseren waken over de activiteiten van de polititici van „de derde macht"; ervoor zorgen dat de belastingen bin nenkomen, want ook een halve oorlog kost handen vol geld. Daarna kan eerst gedacht wor den aan de sociale en economi sche problemen. Maar intussen keldert de pias ter van week tot week, de prij zen stijgen, de traetementen en salarissen van meer dan een miljoen militairen en amb tenaren raken achterop, som mige legereenheden hebben sinds geruime tijd geen soldij meer gekregen, de zaken gaan slecht en ondernemingen (vooral die welke mèt en door de Amerikanen zaken deden) sluiten hun poorten. De financiële en economische experts vrezen dat het onder deze omstandigheden nog vóór het einde van het jaar tot een débacle zal komen. De noodzakelijke politieke op lossing, die vereist zou zijn om dit débacle te voorkomen of althans zoveel mogelijk te be perken wordt echter door de heersende omstandigheden juist weer bemoeilijkt. Want niemand geeft zich over aan de illusie dat een „nationale verzoening", spoedige en vrije verkiezingen en de samenstel ling van een nieuwe „democra tische regering" de problemen als bij toverslag zouden weg vagen. Een sociale en economi sche crisis zou ook in dat ge val vermoedelijk niet meer te vermijden zijn. Een land kan tenslotte niet straffeloos 28 jaren lang oor logvoeren Blijft de Amerikaanse econo mische hulp? Maar Amerika's beslissingsmogelijkheid is onder heersende omstandigheden nog niet bewezen. Bovendien is ze gebonden aan het aanblijven van president Thieu, wat mo gelijk weer de eerder genoem de politieke oplossing zou kunnen doen mislukken. Niettemin heeft Thieu een kans, hoe klein deze ook moge lijken: een liberalisering van het bewind, die een basisver breding mogelijk zou maken (en die tenslotte de Parijse ak koorden aanbevelen). Maar geen enkel teken wijst er nog op, dat hij deze lijn zal kie zen. DEN HAAG (ANP) De Academische Raad heeft bij minister Van Kemenade van Onderwijs en Wetenschappen ernstig bezwaar gemaakt tegen de organisatiestructuur van het universitair onderzoek, zoals die is voorgesteld in een nota van een door de toenmalige minister De Brauw inge stelde ad hoe-gespreksgroep. De Academische Raad vindt het nodig, dat over die organisatiestructuur een nieuwe gespreksronde komt, waarbij de universiteiten en hoge scholen via de raad rechtstreeks worden betrokken. De organisatiestructuur dient volgens de Academische Raad ook te passen in de de mocratisering, die met de wet universitaire bestuurshervor- minig is ingevoerd. Zij moetj bijgevolg door openbaarheid! worden gekenmerkt. Zij moet; bij voorkeur zijn gebaseerd opj de vakgroep of werkgroep eni vandaaruit worden gestructu- reerd. Een deel van de be schikbare tijd voor onderzoek zal niet geprogrammeerd moe ten worden om zodoende ruimte te laten voor creativi teit van de wetenschapsbeoe fenaar, aldus de Academische Raad. Ongewenst vindt de Acade mische Raad. dat het universi taire onderzoek wordt ge splitst in „onderwijsgebonden" en onderzoek, „dat geen deel uitmaakt van het onderwijs in engere zin". Voor de universi teit is het noodzakelijk de we zenlijke binding van onder wijs en onderzoek te erken nen. Beide facetten moeten als gelijkwaardig worden ge-I zien. (Van een onzer verslaggevers) ARNHEM. De rijksvoorlich tingsdienst bezint zich om stappen te ondernemen tegen de Arnhemse fotograaf Louis Drent, die in het 50-jarige jubi leumblad van de Zutphense leum-blad van de Zutphense een advertentie heeft geplaatst met daarin de afbeelding van prins Bernard met een fototoe stel en daaronder de tekst „Mijn foto-apparatuur,bij Foto Louis Drent natuurlijk". De 16-jarige zoon Peter Drent, die de foto ooit in Nijmegen heeft gemaakt zegt: „Mij was niet bekend dat je afbeeldin gen van leden van het konink lijk huis niet voor reclame doeleinden mag gebruiken. Ik heb het onbewust gedaan en er nieman mee beledigd of zo". Hij zegt dat hij of zijn vader nog niets van de rijksvoorlich tingsdienst hebben vernomen. De heer Drent sr. heeft al wel het plan gevat om prins Ber- hard een excuusbrief te stu ren. DELFT (ANP) Koningin Juliana heeft gisteren het nieuwbouwcomplex van het waterloopkundig laboratori um te Delft officieel geopend. Met dit apparaat zullen proe ven worden genomen en met betrekking tot de inwerking van zout op zoet water. Het doel hiervan is mogelijkheden te vinden om het binnendrin gen van zeewater bij schut sluizen te verhinderen of zo veel mogelijk te beperken. De plechtigheid geschiedde in aanwezigheid van vele geno digden, onder wie een groot aantal oud-ingenieurs van het 45 jaar oude laboratorium. De oprichter van het instituut, de 80-jarige heer J. Th. Thijsse, was eveneens getuige van de uitbreiding van een tot inter nationale formaat uitgegroeide instelling. Zijn levenswerk werd gisteren bekroond door dat het bestuur zijn naam aan het terrein met zijn opstallen verbond. Het heet thans „Het Thijsse erf". PARIJS Het Frense bu reau voor de ruimtevaart (CNES) is er niet in geslaagd twee kunstmanen (Cator en Pollud) voor wetenschappelij ke doeleinden in een baan om de aarde te brengen. Als gevolg van moeilijkhe den diezich voordeden bij de scheiding van de tweede en derde trap van de Diamant B- raket kregen de twee satellie ten niet voldoende stootkrachl om in de berekende baan te komen. Brieven voor deze rubriek moeten rrtet volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatie zullen deze vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publikatie van brie ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen eens is met inhoud/ c.q. strekking. Zoals algemeen bekend mag woeden geacht is de vakantie- uitkering voor een echtpaar deze maand bepaald op 6% van ret normale AOW pensioen te weten f 467,10. Als men nu denkt dit be drag extra in handen te mogen ontvangen dan komen velen bedrogen uit. Voor die mensen die nog recht hebben op een pen sioentje van het A.BP. heeft men iets leuks bedacht, n.l. het bekende en gehate in- bouwsysteem. Van de f 467,10 wordt nl. ingebouwd f 134,34 (waar dit bedrag blijft' is schrijver onbe kend), het gaat er in elk geval af, blijft over f 332.76, af loon belasting f 83.19. Netto te ont vangen niet f 467.10, maar f 249.57. Voor de mensen waarvan het A.B.P. pensioen minder bedraagt dan f 134,34 wordt volgende maand het restant in jnindering gebracht. In de hoop dat Joop den Uyl en Jan Mertens voor 1974 een voordeliger tarief zullen doen toepassen, stellen we onze va kantie maar een jaar uit. GEERTRUIDENBERG C.P. DE VOOGHT (Van onze redactie buitenland) i MOSKOU De Russische maarschalk Ivan Siepanovitsj Konev, een van de bekende generaals van de Tweede We reldoorlog, is op 75-jarige leef tijd overleden. Dit is in Mos kou bekend geworden. Maar schalk Konev, de zoon van een boer uit het dorpje Lodeino bij Archangelsk, begon zijn militaire carrière als gewoon soldaat in het leger van de Tsaar en beëindigde ze als be velhebber van de troepen van het Warschaupact in de jaren vijftig. Tijdens de Tweede Wereld oorlog speelden de troepen van Konev een belangrijke rol bij het verdrijven van de Duitse legers uit de Sovjet- Unie en bij de verovering van Berlijn in 1945. In mei 1944 werd hij als bevelhebber van het eerste Oekrainse front de eerste Russische generaal die de gevechten op vijandelijk grondgebied bracht. Zijn troe pen trokken toen door Galicië, Silezië en Saksen en deelden de eer voor de verovering van Berlijn met zijn grote rivaal maarschalk Georgi Zjoekov. In april 1945 waren het ook de troepen van Konev die de his torische verbinding maakten met de Amerikaanse legers bij Torgau aan de Elbe. Maarschalk Konev was in 1953 president van de recht bank die Stalins trawant Beria ter door veroordeelde. In 1955 werd hij onderminister van Defensie, hielp hij mee het Warschaupact oprichten en werd hij benoemd tot opper bevelhebber van het pact. In de maand juli trok hij zich terug wegens zijn slechte ge zondheid maar in 1961 werd hij weer opgeroepen om de Russische troepen in Oost- Duitsland te leiden tijdens de Berlijnse crisis. Hij is vijfmaal onderscheiden met de Lenin- orde en werd twee keer ge huldigd als held van de Sov jet-Unie. (ADVERTENTIE) Een op researchfaciliteiten en know-how van beide banken gefundeerd beleggingsfonds. Waarbij de belangen internatio naal gespreid zijn. En de beleggers participeren in het totale pakket van hoogwaardige, zorgvuldig geselekteerde aandelen. solide vermogensbeheer.

de Stem | 1973 | | pagina 13