ED AH: VESTIGING IN HULST EEN SUCCES Marionette kreeg kampioens- UITSLAGEN VAN SCHIETINGEN J. De Puysseleyr begraven Kreek in Clinge boordevol vissoorten Mona doet eigenaar verrast staan stad streék S adjunct-directeur M. de Uit van de EDAH in Hel mond „Het loopt uitstekend, „aar wel precies volgens de prognoses", aldus zijn com mentaar. enkele weken na de officiële openingsdatum. Sluiskil Kruidingen Reynaertspel overtrof verwachtingen Sex-cinema moest dicht Clinge Nieuwe partij in oprichting in Sas van Gent Hulst Kanjerkoning krijgt radio Sint Jansteen li' (Van een onzer verslaggevers) „mg! De EDAH-vesti- in Hulst is als test-case J Zeeuwsch-Vlaanderen IZ dit winkelconcern ge- rnad To' deze conclusle Slechts op een punt, maakt de Hulster EDAH volgens het commentaar van de heer De Wit een uitzondering op ande re vestigingen. „Het is nor- maai", vertelt hij, „dat je na de openingspiek een bepaalde terugval krijgt. Meestal wordt die na enige tijd gevolgd door een geleidelijke opbouw, waarna de zaak zich stabili seert. Die terugval hebben we in Hulst niet eens gehad. Ik verwacht ook niet, dat we die nog zullen krijgen. We hebben een -enorm potentieel door het Belgische achterland". Het succes van EDAH is voor de directie in Helmond de beves tiging van het vermoeden, dat men in Hulst in een sluime rende behoefte zou voorzien. „Ondanks de lange aanvoerlij nen en de grote afstand tot het centrale kantoor blijkt de zaak goed te functioneren" .al dus de heer De Wit, volgens wiens betoog daaruit de conse quenties zijn getrokken voor mogelijke verdere ontwikke lingen in Zeeuwsch-Vlaan-de- ren. Ook Terneuzen krijgt binnen afzienbare tijd een EDAH-vestiging en daarnaast komt ook Sluis voor op het wensenlijstje van het groot winkelbedrijf. Voorts bestaan er plannen voor het overige deel van Zeeland. De resulta ten in Hulst werden overigens niet representatief geacht voer de gehele provincie Zeeland. Opvallend is ook, dat de Hulster- middenstand blijkens verschillende reacties over de grootste schrik heen is. Vol gens commentaren uit die kring is de komst van EDAH niet van invloed geweest op de omzetcijfers, althans niet merkbaar. Willy Kayser: „Voor zover ik het kan bekij ken valt het allemaal bar mee". Een andere Hulster middenstander: „We hadden verwacht dat het veef harder zou aankomen, maar dat valt best mee". Volgens het com mentaar van adjunct-directeur De Wit bestaat het EDAH- koperspubliek voor vijftig procent uit Belgen en voor de andere helft uit Zeeuwsch- Vlamingen. De EDAH blijkt namelijk niet alleen in een specifiek Hulster behoefte te voorzien, maar trekt ook men sen uit Sa-s van Gent en Ter- neuzen. Ondertussen worden bij EDAH eventuele uitbrei dingsmogelijkheden bestu deerd en wordt onderzocht, wat er eventueel verbeterd kan worden aan de verkeerssi tuatie rond het bedrijfspand. Vast staat wel, dat de komst van het bedrijf de tamelijk rustieke omgeving tussen Sint- Jansteen en Hulst heeft veran derd in een bedrijvige wijk. Avondje uit Ongeveer 150 leden en introducées van de personeelsvereniging van het Elisabethziekenhuis te Sluiskil, hebben hun traditio- nale uitgaansavond gevierd. De samenkomst was dit keer in het Braakman-restaurant. Sportdag N.S.M. De tra ditionele jaarlijkse sportdag voor de personeelsleden van de Nederlandse Stikstof Mij. 'te Sluiskil en hun huisgenoten heeft zaterdag (26 mei) plaats, op het sportveld te Sluiskil. De kinderen van 4 tot 9 jaar kunnen deelnemen aan de volksspelen, waarna zij met hun moeders worden verwacht in het Gildenhuis te Sluiskil, voor de clown Gray kinder show. De groep van 10-16 jaar kan eerst voetballen en later per fiets deelnemen aan de 8 km lange fietsetniralley in de straten van Sluiskil. Voor de volwassenen is er een voetbal volleybal-, haindbal- en hamid- boogtoernooi. De dag wordt besloten met een gezellige avond in het cultureel centrum „de Speye" te Sas van Gent. Reisje Zaterdag hebben 40 kinderen van de buurtvere niging De Harmonie een reisje gemaakt naar De Efteling in Kaatsheuvel, 's Morgens om -acht uur werd vertrokken en precies om zes uur arriveerde men voldaan weer in Kuinin- gen. (Van een onzer verslaggevers) SINT-NIKLAAS „De we reld vrij" zongen de 600 spe lers die betrokken zijn bij de opvoering van het Reynaert spel zaterdagavond tijdens de wereldpremière van dit stuk in het Belgische Sint-Niklaas. Zij werden daarbij begeleid door het enthousiaste ritmi sche geklap van de 3.500 be zoekers, die de moderne be werking van het aloude Vlaamse epos „Reynaert de Vos" hadden bijgewoond. Het middeleeuwse dieren epos van „Willem die Madock maekede" is een persiflage op huichelarij, machtswellust, de demagogie van staatslieden en de onderworpenheid van het slaafse en onmondige voilk. De bedekte vorm van toen is door regisseur Mark Liebrecht zeer eigentijds op het toneel gezet. In de uitstekend erhij pas sende muziek en de magnifie ke belichting waande men zich dikwijls in een andere wereld. Het spel wordit opge voerd op een 95 meter groot podium. Tijdens het weekein de van 26 en 2T mei zal het spel nog eens warden opge voerd. Ook dan wordt om 20.00 uur begonnen. 0 De succesvolle topbïljarters van Marionette. (Ven onze correspondent) KLOOSTERZANDE —Aan de zaterdagmiddagschieting op twee wippen in de zaal van hotel de Linde, hebben 38 schulters deelgenomen. De u.tsiag: op de eerste wip werd de hoge vogel ïfgeschoten dcor A. van Gassen uit Osse nisse. De eerste zijvogel ging naar J. Verhoeven uit Kloos- terzande. De tweede -vas voor E de Maat uit Ossenisse. Do extra hoge vogel werd bemachtigd door D. v.d Velde uit Kloosterzande. Op de tweede wip werd de hoge vo gel in de wacht gesleept door R. Jonkheym. De eerste zij vo gel ging naar F. van Kruyssen. De tweede was voor Th. Pau wels, allen uit Kloosterzande. De extra hoge vogel werd af geschoten door E. de Maat uit Ossenisse. Het grootste aantal kleine vogels werd bemach tigd door R. Hermans uit Os senisse, met een totaal van vijf stuks. KLOOSTERZANDE Aan de zondagschieting op twee wippen in de zaal bij hotel „De Linde" hebben 43 schut ters deelgenomen. Op de eer ste wip werd de hoge vogel afgeschoten door A. de Bakker uit Hengstdijk. De eerste zij vogel was voor Th. Pauwels uit Axel. De tweede zijvogel, ging naar J. Verhoeven uit Kloosterzande. Op de tweede wip werd de hoge vogel in de waciht gesleept door A. de Bakker uit Hengstdijk. De eerste zijvogel was voor F, van Kruyssen uit Kloosterzan de. De tweede zij vogel ging naar Th. Pauwels uit Axel. Het grootste aantal kleine vo gels werd in de wacht ge sleept door R. Hermans uit Ossenisse met een totaal van vier stuks. LAMSWAARDE Aan de zaterdagschieting op twee wippen in de zaal bij P. Claessen, hebben 40 schutters deelgenomen. Op de eerste wip werd de hoge vogel afge schoten door P. Claessen uit Lamswaarde. De eerste zijvo gel was voor J. Pauwels uit Axel. De tweede zijvogel ging naar H. van Waterschoot uit Hengstdijk. Het grootste aan tal kleine vogels werd be machtigd door J. Maas uit Hengstdijk met een totaal van vijf stuks. Op de tweede wip werd de hoge vogel in de waoht gesleept door W. Pau wels. De eerste zij vogel was voor Th. Pauwels, beiden uit Axel. De tweede zijvogel ging naar A. de Bakker uit Hengst dijk. De extra hoge vogel werd afgeschoten door R. de Guytenaere uit Vogelwaarde. Het grootste aantal kleine vo gels werd in de wacht ge sleept door C. Verschuren uit Lamswaarde met een totaal van vier stuks. VOGELWAARDE Aan de zondagschieting op twee wip pen bij A. Stallaert, hebben 31 schutters deelgenomen. Op de eerste wip werd de hoge vogel geschoten door E. Lambert uit Boschkapelle. De eerste zijvo gel was voor P. Claessen uit Lamswaarde. De tweede zijvo gel ging naar E. Lambert uit Boschkapelle. Het grootste aantal kleine vogels werd ge schoten door J. van Dijk uit Boschkapelle met een totaal van vijf stuks. Op de tweede wip werd de hoge vogel be machtigd door Th. Pauwels uit Groenendijk. De eerste zijvo gel was voor J. Bracke uit Axel. De tweede zijvogel ging naar Th. Pauwels uit Groenen dijk. De extra hoge vogel werd afgeschoten door J. Lau- wers uit Terhole. Het grootste aantal kleine vogels werd in de wacht gesleept door A. de Bakker uit Boschkapelle met een totaal van vier stuks. Dinsdag 29 mei aanstaande wordt in de zaal van Stallaert een grote bejaardenschieting gehouden. GRAAUW Aan de zon dagschieting op twee wippen in de zaal bij V. de Caluwe, hebben 48 schutters deelgeno men. Op de eerste wip werd de hoge vogel in de wacht gesleept door P. de Koster uit St.-Jansteen. De eerste zijvo gel was voor A. Schillemans uit Breda. De tweede ging naar V. de Vos uit Hulst. Het grootste aantal kleine vogels werd afgeschoten door J. As- selman uit Hulst met een to taal van zes stuks. Op de tweede wip werd de hoge vo gel afgeschoten door V. de Vos uit Hulst. De eerste zij vogel was voor A. de Koster uit Paal. De tweede ging naar F, Vinck uit Kapellebrug. Het grootste aantal kleine vogels werd in de wacht gesleept door A. Matheyssen uit Hulst met een totaal van vijf Stuks. NOORDSTRAAT Aan de gaaibolling in de zaal bij A. Menheere, hebben 38 personen deelgenomen. De hoge vogel werd meesterlijk m de wacht gesleept door J. Baart uit Kloosterzande. De linkse en rechtse zijvogel werden ver loot. Het grootste aantal werd in de wacht gesleept door A. de Rijck uit Walsoorden met een totaal van tien stuks. Bij de tritsing behaalde P. v.d. Velpen uit Ossenisse de eerste prijs. De tweede en vierde prijs waren voor J. van Heese uit Noordstraat, de derde ging naar J. Lauret uit Ossenisse. i KOEWACHT Aan de za terdagschieting bij J. de Guchteneire hebben 63 schut ters deelgenomen. De schieting werd georganiseerd door de sehuttersmaatschappij de Sportvrienden. De hoge vogel en eerste zijvogel werden ge schoten door Lucien de Guch teneire uit Koewacht. De tweede zijvogel was voor Paul Martens uit Stekene en de meeste kleine vogels, vijf stuks, vielen in handen van Raymon Buis, eveneens uit Koewacht. Aan de zondagschieting, ge organiseerd door de sehutters maatschappij Nooit Gedacht bij A. de Kind, namen veertig schutters deel. De hoge vogel ging naar P. van Goethem. De eerste zijvogel was voor Th. Rogist en de tweede voor Art de Caluwe. De meeste vogels waren voor Aug. de Waele en W. Vermont, elk vijf stuks. Alle prijswinnaars zijn afkom stig uit Koewacht. Aan de zondagschieting, georganiseerd door de sehutterssociëteit Thuis Wegvbij G. van Rumste, namen 65 schutters deel. A. van Rumste schoot de hoge vogel. Beide zijvogels werden geschoten door V. de Schepper uit Moerbeke en F. Noens uit Stekene. De meeste kleine vo gels waren voor G. van Dam* me uit Koewacht, vijf stuks. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Op last van het college van B. en W. is gister middag de sex-cinema Barba- rella aan de Sluise St.-Anna- straat gesloten. Aan de enige tijd geleden door het college aan de exploi tant geschreven brief, waarin werd gesommeerd, dat met de voorstellingen gestaakt moest worden, was geen gehoor ge geven. Hierop heeft het college besloten de cinema voor het publiek te sluiten. Het woonge deelte van het huis is gewoon vrij. Wat is afgesloten is dat ge deelte van het huis, waarin de films werden getoond. Appara tuur en wat dies meer zij, wer den niet in beslag genomen. Cursus Het bestuur van de fanfare „Weldoen door Vermaak" heeft besloten om met ingang van 1 juni te star ten met een cursus voor de opleiding van muzikanten. Aan de cursus kan worden deelgenomen door jongens en meisjes, die de lagere school hebben verlaten, maar ook door leerlingen in de derde oü hogere klas van de lagere school. De lessen zullen gege ven worden door de leraar van de Zeeuwse muziekschool, de heer G. Piiaet. Verder is be sloten om in de zomermaanden zogenaamde wijk-uitvoeringen te geven. Zo zal iedere wijk van het dorp zijn eigen muziek uitvoering krijgen. De ko mende wintermaanden zal ge tracht worden om een of meer muziekuitvoeringen in een zaai te geven. speeld. Marionette had hier voor vier prijzen beschikbaar gesteld. De eindstand ziet er als volgt uit: 1 Marionette 2 (Jac. van Delft en Theo de Cock), 2 BC ONA 1 (Charles de Wolf en Adri Pieavet), 3 't Anker (Jo Haulez en Walter Woginger), 3 't Anker 2 (Jo Haulez en Walter Woninger) en 4 KOT 1 (Walter Koemans en G de Feber). Marionette en BC ONA kregen ieder een standaard, terwijl 't Anker en KOT met een beker huis waarts konden keren. Iedere topbiljartclub heeft er voor gezorgd orn van deze avond voor de nieuwe kampioen een onvergetelijke avond te maken, ken. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT In Sas van Geent bestaan vergevor derde plannen voor de oprich ting van een nieuwe partij. De partij die wil deelnemen aan de verkiezingen voor de gemeenteraad, wil het alge meen belang dienen en krijgt een zo breed mogelijke basis. Nadere bijzonderheden over de nieuwe partij konden nog niet worden vrij gegeven. Voetbal Het familievoet balelftal van de FC Taelman uit Hulst heeft op het OZO- terrein in Hulst in een vriend schappelijk gespeelde voetbal wedstrijd met 11 gelijk ge speeld tegen het eveneens uit Hulst afkomstige team van de FC Lampo. (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK De sport visser, die dit jaar de grootste vis uit „De Vogel" weet te ha len mag zich kanjerkoning van „de Vogel" noemen. Voor de winnaar staat een radio als prijs te wachten. Aan deze kanjerkoning-com petitie op het recreatieterrein „de Vogel" kan iedereen vanaf 31 mei tot en met 1 september gratis deelnemen. De stand wordt iedere dag aangeplakt in de kantine van „de Vogel" waar iedereen binnen mag. De vis (paling, karper, baars enz.) moet miet de hengel ge vangen zijn in het viswater, grenzend aan dit recreatieter rein. Men is wel verplicht om- de vis levend te laten meten en wegen. In september wordt de radio uitgereikt. Bedevaart Zondag 24 juni wordt een bedevaart georgani seerd naar O. L. Vrouw van Beauraing. Opgaven hiervoor kunnen geschieden bij me vrouw De Maat, Wilhelmina. straat 63 in Sint-Jansteen. LOZING van landbouwgif heeft de Beekbergense beek te Beekbergen bij Apeldoorn zo sterk verontreinigd, dat al het dierlijk leven in die beek ver dwenen ia BIJ vechtpartijen na afloop van een godsdienstige plech tigheid te Paphos pp Cyprus zijn verscheidene mensen, on der wie twee politiemannen gewond geraakt. (Van onze correspondent) HULST Het café van Willy van Swal aan de Grote Bagijnestraat in Hulst stond algelopen zaterdagavond in het teken an de prijsuitreiking in de oost-Zeeuwsch-Vlaamse topbiljai tcompctitie. De aldaar gevestigde topbiljartclub Mari onette is. zoals bekend, topbil- jaitkamnioen geworden. Alle topbil'jartclubs die deel genomen hebben aan die com petitie gaven acte de présence. Be kampioensploeg kreeg van iedere deelnemende club bloe men aangeboden. Er waren zelfs bloemen bij van de Hul ster topbiijaricub de Lustige Toepers; een ploeg die niet aan de competitie heeft deel genomen. Competitieleider Reggie Blommaert opende de avond, alvorexs over te gaan tot de prijsuitreiking. Reggie Blommaert moest voor de prijs uitreiking de plaats innemen van de momenteel ziek te bed hggende voorzitter Meerten Dallinga uit Sluiskil. Hij begon met de prijzen uit te reiken van het persoonlijke topbiliartkampicenschap. De eerste plaats werd gedeeld door de gebroeders Miel en Jo de Wit van BC ONA (beiden kregen een bexer) Ook de derde plaats werd gedeeld; Frans Vlassenrood ('t Centrum? en Willy van Swaal (Marionette), die prijs bestond ook uit een beker. Hierna werden de prijzen uitgereikt van de topbiljartcompetitie, beginnende met de zevende plaats. Die was voor BC 't Raedhuys, zesde stc Sluiskil, 5 KOT Hulst, 4 't Ankers Hulst, 3 't Centrum Hulst, 2 BC ONA Hulst en eerste de kam pioen Marionette. Onder luid applaus kreeg Peter de Smet van dit team de kampioenen- beker aangeboden. Na de prijs uitreiking werd een onderlin- (Van onze correspondent) CLINGE „Dat „Mona" dit resultaat zou behalen had ik nooit verwacht. Het was wel bekend, dat hij zijn werk goed doet, maar het blijft natuurlijk afwachten". Aan het woord is de enigszins verraste eigenaar van „Mona", de heer J. Del- forge. „Mona" is de eerste hond in de provincie Zeeland, die het certificaat met lof heeft be haald. Dat gebeurde afgelopen weekend tijdens de honden- dressuurwedstrijden in Clinge. „Nog nooit", vervolgt de heer Delforge zijn enthousiaste be toog, „heb ik met mijn honden een dergelijk resultaat be haald. Mona is nu vier jaar oud. Ik heb hem enige tijd geleden in Bosschenhoofd ge kocht en van het begin af aan heb ik eigenlijk plezier gehad in die hond". De heer Delforge geeft ruiterlijk toe, dat zijn Hollandse herder met kop en schouders uitsteekt boven de twee bouviers, die hij al lan ger in zijn bezit heeft. Hij is een van de mensen, die de oefeningen op het oefenterrein aan de Bisschqppendreef nooit over slaat. Iedere week is hij drie maal present en daarnaast gaat hij elke dag met Mona fietsen. Een bezigheid, die bij zonder goed is voor de condi tie van dez» uitzonderlijke hond. Uiteraard staan er on derweg steeds verschillende oefeningen op het pro-gramma. „Thuis doen we daar niet veel aan", aldus de heer Delforge, „Mijn vrouw voert de honden, maar ze houdt er zich niet zo mee bezig". In totaal heeft Mona bij de jongste wedstrijden 316 pun ten gehaald. Dat zijn er 44 boven het minimum, dat ver eist is voor het certificaat van politiehond. Begrijpelijk heeft Mona van de keurmeesters A. Sweeres en P. Meizen, het predikaat lof gekregen. In het pakwerk bleek Mona dit week end eveneens zeer goed, want daar behaalde de hond 217 punten. Voor het algemeen appèl en de wijze van voor brengen kreeg de herder het maximum aantal punten van tien. Hove prees zijn overleden col lega voor zijn vele verdiensten, ook buiten zijn beroep. „Het was een spontane, joviale col lega met een goed gevoel voor echte Vlaamse humor, waar mee hij vaak netelige situaties wist op te lossen", aldus de groepscommandant. De heer De Puysseleyr over leed vorige week op 56-jarige leeftijd in het ziekenhuis van Hulst na een slepende ziekte. Voordat hjj in Simt Jansteen tewerk werd gesteld, bad hij verschillende Zeeuwsch-Vlaam- se plaatsen als standplaats ge had. (Van onze correspondent) CLINGE De zestigvoetkreek in Clinge zit boordevol vis. Dat leeft een onderzoek van de visserijinspectie, ingesteld op ver link van de Clingese hengelaarsvereniging, onlangs uitgewezen. Be resultaten van dit onderzoek zijn bekend gemaakt tijdens de jongste jaarvergadering van de vereniging in „De Troubadour" in Clinge. De proefvisserij werd ge naden, nadat tot tweemaal loe het waterpeil in de zestig- voetkreek was verlaagd door kit waterschap. Als gevolg daarvan werd nogal wat scha de aan de visstand aangericht, maar naar later bleek liet zodanig, dat de Clingense in zak en as hoe ven te zitten. Als gevolg van iet verlaagde waterpeil kon er literaard wel gemakkelijk vis worden gevangen, lit de proefvisserij van de visserijinspectie is gebleken, dat het viswater vooral rijk is aan schubkarper. In totaal wad 184 kilogram gevangen lengte variërend van ot 12 cm. Op de tweede stwam de aal. Van deze irt werd 62 kg gevangen iet een langte van 12 tot 86 dimeter. De vangst moest gestopt omdat er te- gevangen werd. Aan de is de raad gegeven om te specialiseren op de van aal, omdat die be- ijk zal werken voor de Deze vissoort bleek met kilogram en lengten van 6 19 om in de minderheid. De baars is. weer wel goed iwoordigd. Er werd 48 gevangen met lengten van 7 36 cm en van de boeren- kwam 40 kg naar de van 42 tot 64 cm. de kolblei is het minder gesteld. Er werd 24 kg In totaal haalden de elf snoeken naar met een gewicht van elf verigens is het niet alle- rozegeur en maneschijn rond de zestigvoet. Het viswa ter dreigt evenals veel andere kreken te verlanden. Aan de oostkant is het water ondiep en bevindt zich een modderige ondergrond, waardoor uitbag geren in de toekomst noodza kelijk zal zijn. Een ander heet hangijzer is, dat de vissers hokjes langs de oevers in op dracht van staatsbosbeheer dienen te verdwijnen. Dat zit de leden van de Clingense vereniging niet lekker. Blijkbaar hebben ze de technisch inspecteur der visse rijen, de heer A. Petter, op him hand. De heer Petter op de jaarvergadering: „Die huis jes en hokjes langs de water kant horen bij het Zeeuwsch- Vlaamse landschap". Hij heeft wel een beroep gedaan op de sportvissers om in de zestig voetkreek niet te voeren. Overtollig voedsel heeft water verontreiniging tot gevolg en bovendien komt er voldoende voedsel m de zestigvoetkreek voor, aldus de heer Petter. Op de vergadering werd er verder nog op gewezen, dat door de vereniging het afgelopen jaar voor 6000 gulden aan vis is uitgezet. Daaronder was kar per, brasem voorn, zeelt en forel. Achter het uitzetten van deze laatste vissoort zal waar schijnlijk vanwege de hoge kosten, een punt worden ge zet. Doormiddel van een mini- enquête hebben de leden van de hengelaarsvereniging hun individuele wensen ten aan zien van het uitzetten van vis kenbaar kunnen maken. |(0i>i leru>eldigende belangstelling bij begrafenis in St.-Jansteen. 11 sen onzer verslaggevers) J®! JANSTEEN Een Wider -groot aantal mensen, Inj' w'e tal van collega's, IJ® Sistermorgen opper- L'""Wester J. J. de Puys- I i.,Sint Jansteen naar 11.', hatste rustplaats bege- iJifrartdieost in de pa- |tfi vaT1 sinlt Janstee®, I in, aan vooraf ging, werd Kbveel belangstellenden dat nagenoeg alle lïï? waTen bezet. Onder die de begrafenis waden wamen burgemees ter P. Molthoff, wethouder J. Blommaert en de volledige staf van het district Middel burg van de rijkspolitie. De Belgische rijkswacht werd ver tegenwoordigd door een de putatie uit Stekene. De familie leden van de overleden opper wachtmeester werden tijdens de begrafenis onder meer toe gesproken door districts-com mandant van de rijkspolitie, de heer W. Lamting uit Middel burg, groepscommandant ad judant A. van Hove en gees telijk adviseur pastoor Van Leemput van de r.-k. politie bond St. Michel. Adjudant Van

de Stem | 1973 | | pagina 7