Marianne Rijkhals: 100e lid van Scaldis in Hansweert Westerterp moet ook de actiegroepen ontvangen Feesttent zat bomvol in Ellewontsdijk Amusante toneel avond in Goes DRESSUUR IN CLINGE BRIEF D 66 NAAR MINISTER Nieuw Liedboek aangeboden Brandweerkorpsen actief EERSTE JANSDAG" GROOT SUCCES stad streek 1 kil Jansteen ningen wacht Ideiburg en Spotvogel wielewaal ook weer terug SERVICE SERVICE SERVICE SERVICE BANDENHANDEL „LUCTOR" Koren zingen op Abdij plein Jeugduilvoermg in Bevelanden Maandag 21 mei 1973 3 5aul Citroen en Van (t.m. 4 juni). Open 1-18.00 u., op ma. ge. jke Korenmolen, expositie ars uit de zuidelijke iden (t.m. 2 juni). Ge- ijdens de weekeinden -16.00 u. :ee ntemuseum Stadhuis, Ramp 1953-1973 mei). Ma. t.m. vrijd. 10-12.30 en van 13.30- ÏPEN Ned. Schouwburg „De parochie van Mi an Jan Christiaens. aamse Opera 20.00 Juan" van Molière Les Treteaux du Sud >pera - 20.00 u.: Bal- De Schampheleer. fed. Schouwburg „De kannibalen" van labori. al Op de kruising Valckeslotlaan is da fietser J.B. uit 's- older met zijn fiets doordat hij in aanra- am met een voetgan- ij brak een sleutel- tal In het pand Kerkstraat 14 te in gebruik van „de werd ingebroken. Ver- jrden een versterker en insistorradio. Men ver- zich toegang door aan terzijde een ruit in te ikfeest. De harmonie houdt ter gelegenheid :ense kermis een twee- internationaal muziek- zaterdag 23 en zondag i tien muziekgezelschap- bben ingeschreven. Op ging zal de harmonie 3 juni deelnemen aan ernationaal muziekfesti- de Belgische grensge- Verrebroek en op zon- juni zal de zömercaval- Kieldrecht worden op- rd. fting. Aan de midden- bejaardenschieting in bij Ed Otjens is door jtters deelgenomen. De ogel ging naar C. de ;r uit Koewacht. De zijvogel was voor A. uit Clinge, de tweede ar J. de Maat uit Boseh- Het grootste aantal vogels, vijf stuks, werd oten door J. de Block ikant. Een beker, ge in door de lokaalhouder, gewonnen door J. de it Kloosterzande. e: Dt plattelandsvrou- deling Kruiningen heb- en reisje gemaakt naar lam. In Rotterdam werd iltonhotel bezocht, al en koffie complét werd ;t. De dames werden >tel rondgeleid en de xandacht ging vanzelf- nd uit naar de keuken, ronden ze getuige zijn et opmaken van enkele s. Door ziekte kon W tel de demonstratie Ja- bloemschikkunst geen ng vinden. Vervolgens i de dames een haven- art gemaakt, terwijl de erd afgesloten i" Breda, in een Chinees-restau- ïe inwendige mens te rerd gedaan. eting Aan de dinsdag len bejaardenschieting J. de Guchteneire, heb- vijfenveertig schutter nomen. De eerste noge werd afgeschoten door Schepper. De tweede wa van Damme. De eerst :1 was voor J. Ferket e :ede voor C. de Schepper, rit Koewacht. De mee:;te vogels vielen in hnnde Freijser uit St. Ja"' namelijk 5 stuks. De vo - bejaardenschieting btl J' pchteneire, is dinsdag gelegenheid van de ver- ig van V. de Scheppe tter van de schutters- chappij Thuis Weg, viera dag in het clublokaal PU i Rumste een kloefkens- ng gehouden, waaraa schutters deelnamen. t uit Stekene in Belgie niet alleen de hoge zijvogel, maar te7®,®! lij bij het kampen, da icht schutters moest ge- in twee ronden dr ens te bemachtigen, v e zijvogel was voor r- Steen uit Koewacht. ingang van vandaag de PotterbakkersindW alle verkeer in MIDDELBURG —Or nithologen hebben zater dag de spotvogel en de wielewaal gesignaleerd, pit betekent dat alle soorten vogels, die in tropisch Afrika plegen te overwinteren maar 's zomers in Nederland vertoeven, weer in ons land zijn teruggekeerd. De trek van de z.g. zo mergasten naar Neder land gaat tot ver in juni door. (Van onzecorrespondent) HANSWEERT Het hon derdste lid, de 8-jarige Mari anne Rijkhals van de dans groep Scaldis uit Hansweert is tijdens de eerste dansdag van deze dansgroep officieel ge huldigd. Zij ontving uit han den van de voorzitter van de ze jonge vereniging, drs. J. Bierkens, een pop in kledij van de volksdansgroep, een schilderijtje, een volksdans- jurk en volksdansschoentjes. Het is zaterdag een grote dag geweest voor deze nog jonge dansgroep. De eerste dansdag, die door haar werd georganiseerd is zonder meer een overweldigend succes ge worden. Van 14.00 tot 17.00 uur werd er in de zalen Zee- landia en Thalis gedanst door de jeugd. In zaal Zeelandia was er kinderbal terwijl in de zaal Thalia een groot tienerbal werd gehouden. Het kinderbal stond onder leiding van Olga Zwerver en het tienerbal werd verzorgd door Marius Korpel. Er werden vele soor ten dansen uitgevoerd en de belangstelling hiervoor van de zijde der kinderen was groot. Het leek of het publiek de dansers in de steek zou laten, doch in de avonduren bleek het tegenovergestelde. Bij de volksdansdemonstraties in zaal Zeelandia van 19.30 tot 20.30 uur waren er zitplaatsen te weinig. Velen moesten genoe gen nemen met een staan plaats. De demonstraties wer den gegeven door volksdans groepen uit Vlissingen, Goes en vanzelfsprekend door de organiserende vereniging. Het viel bij het publiek bijzonder ln de smaak, hetgeen tot ui ting kwam door een hartelijk applaus. Bij het volksdansbal, dat hierna volgde en tot mid dernacht duurde, Week er wel degelijk belangstelling voor volksdansen te bestaan. De leiding op dit volkdansbal had de heer Marius Korpel. Een 200 zowel oudere als jongere geïnteresseerden waren aan. vezig en velen waagden enige volksdanspasjes" te maken. De dansgroep Scaldis kan te rugzien op een goedgeslaagde en perfect georganiseerde dansdag. (ADVERTENTIE! BALANCEREN REPARATIE EGALISEREN KONI SCHOKBREKERS UITLIJNEN Vóór u verder gaat, vraagt eerst onze prijzen, altijd concurrerend UW ADRES HULST TIVOLIWEG 63 Tel. 01140 - 2461 - 4080 Zaterdags open tot 1 uur (Van onze correspondente) MIDDELBURG De eerste '!f exemplaren van het nieu- n, dinsdag 22 mei: I „'Sen op Zoom 6.49 en 19.10 ™sweert 6.01 en 18.16 'geuzen 5.25 en 17.42 I ifisen 4.54 en 17.13 I *«iiage 6.39 en 19.00 011111 g I KVo,vnïtzi,ellten voor dinsdag letrivnï ag opgesteld door 'KNMI op zondag 18 uur. ^ereri°den met zon slechts ïte.® daar een bui en onge le ale temperaturen. Ier, ee^?Vooruitzichten in cij- laad ddeld over Neder- I ^Dsdagaantal uren streel,. 13 ,nun. temp: om- »ttstrLn0rmaal. max temp: ten ,aKs normaal, kans op sten- i?8e Periode van min- nur; 9o procent, kans geheel droog etmaal' '"trocent. ^3 tm°ensdag: aantal uren «geve,! D- min. temp: van boven r n0r®aal tot 4 graden '®aal' max temp- een n°rmaal. kans op stens Periode van min- op een Ul?r: 90 procent, kans beid® '"Procent, droog etmaal gen afgesloten m met de bouw van narkt de Gruyter. ver- de we Liedboek voor de kerken zijn zaterdagmorgen uitgereikt aan tien vertegenwoordigers van de vijf protestantse ker ken in wiens opdracht het Liedboek is samengesteld en aan de Commissaris van de Koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen. De plechtigheid vond plaats in de Nieuwe Kerk in Middel burg. Prof. dr. T. G. Kunst, voorzitter van de interkerke lijke stichting van het kerke lijk lied, zei tijdens de uitrei kingsplechtigheid, dat het lied van de kerken het beste teken van haar leven is. In het lied heeft de kerk het geboorde woord in verschillende tijden vertolkt en steeds nieuwe woorden en klanken gevonden. De nieuwe bundel, waaraan ruim 20 jaar lang gewerkt is door 60 componisten en tekst schrijvers, bevat ongeveer 450 psalmen en liederen. Tijdens de officiële aanbieding van hel liedboek zong de kindergroep van het IKOR van de Pa as- kerk in Amstelveen onder be geleiding van een instrumen tale groep uit het nieuwe lied boek o.a. Psalm 146 en de Heer heeft mij gezien en on verwacht. De liederen uit het liedboek zijn ook op de plaat uitgebracht. Deze platen wer den zaterdag aan de vijf deel nemende kerken overhandigd Zaterdagmiddag zongen tien tallen koren met medewerking van drie brassbands liederen uit het liedhoek op het Abdij- plein in de open lucht. Zondag werd het boek officieel door de kerken in gebruik geno men. Middelburg mocht hierin als eerste voorgaan. De hele kerkdienst werd rechtstreeks door de televisie uitgezon den. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Bij zijn oriëntatie over de Oosterschelde-problema- tiek moet minister Wes terterp volgende week niet alleen een bezoek brengen aan de afdeling milieu-onderzoek van rijkswaterstaat in 's-Heer Arendskerke, maar ook vertegenwoordigers ont vangen van de studie groep Oosterschelde, de actiegroep Oosterschelde Open, het Delta-instituut te Yerseke en andere be trokkenen bij de Ooster- schelde-kwestie Een brief van deze inhoud heeft het regionaal afdelings- congres Zeeland van D '66, dat zaterdag werd gehouden in sporthal De Stenge in Hein- kenszand, geschreven naar mi nister Westerterp. Het con gres was verheugd dat de mi nister zich ter plaatse op de hoogte kwam stellen, snaar I men was bezorgd dat hij het; plan had alleen naar rijkswa-, terstaat te gaan. De minister; zou de vertegenwoordigers van de andere groepen kunnen aanhoren tijdens een vaartocht; over het Veerse Meer die op het programma staat. Het congres achtte het beter de suggestie aan minister Westerterp om bij zijn bezoek volgende «eek aan Zeeland zijn staatssecretaris M. van Ilulten (P.P.R.) mee te ne men, achterwege te laten. „De provinciale Statenver kiezingen van volgend jaar zijn voor ons een krachtproef, die we moeten wagen opdat daaruit kan blijken dat we er nog terecht zijn". Dit was een der motieveringen voor het principebesluit van de afde ling Zeeland van D '66 om mee te doen aan die verkie zingen en om bij die verkie zingen uit te komen met een geheel eigen lijst (zie ook pag. 11 De sfeer van het regionaal af delingscongres Zeeland van D '66 was die van het zelfbe houd. Van de ontploffingstheo rie bleek weinig meer over. Het congres, waarvoor een kwart van het aantal leden was komen opdagen, keurde het voorstel goed om weer één regionale afdeling Zeeland op te richten van de partij. De oorspronkelijk ver doorgevoer de decentralisatie was niet werkbaar gebleken. Tot voorzitter van de nieuwe regionale afdeling werd geko zen de heer W. de Jonge uit Wissekerken. Hij zal tevens als contactman dienst doen van de regio Zeeland met de Tweede-Kamerfractie, Secre taresse werd mevrouw J. M. Bergwe'rff-Van 't Land uit Groede, penningmeester de heer J. Wibbens uit Vlissingen en leden mevrouw J. Boogerd uift Zaamslag, die de arbeid van de verschillende werkgroepen zal coördineren, en de heer C. van Woerkom die het contact met het hoofdbestuur zal on derhouden. Een der belangrijkste taak stellingen van het nieuwe be stuur is de bevordering van de onderlinge communicatie in de partij. Want de achterban doet nauwelijks van zich spreken. Dit laatste is in alle partijen het geval, zo merkte het sta tenlid J. Roodenburg tot enige troost op. Dit Statenlid bracht het congres ook verslag uit van zijn peilingen bij andere partijen over samenwerking. Met de PvdA is op korte ter mijn geen kans op besprekin gen hierover. De PPR stelt prijs op uitgebreide informa tie over wat D '66 in Zeeland wil. Dat wil de PPR echter van alle linkse partijen, inclu sief de PSP. „Geen enkele partij mag zichzelf buiten spel zetten", zei de heer Rooden burg toen het ging om de vraag of het college van Gede puteerde Staten in de toe komst nog wel gevormd moet worden op de traditionele wij ze. Een afspiegelingscollege vond hij toch nog het beste omdat D '66 bij een program macollege of bij een meerder heidscollege in Zeeland buiten de boot zou vallen. Ook hier vormde het zelfbehoud de drijfveer (Van onze correspondent! GOES Topsport is be- langrijk ter stimulering van de breedtesport, maar de breedtesport is evenzo belang rijk voor de stimulering van de topsport. Dat bleek zater dagavond weer eens duideliih tijdens de jeugduitvoering van de Chr. Sportvereniging Oefe ning Kweekt Kunst in de Goese Sporthal De Bevelan den. Daar begonnen oim 7 uur ongeveer 350 jongens en meis jes aan een programma van allerlei soortonderdelen. ÏL waren ongeveer 500 toeschou wers. Na de pauze kwamen de oudere jeugdleden aan bod. De opening en sluitingsceremonie waren kleurrijke onfterde Ier. van de avond. (Van een onzer verslaggevers) ELLEWOUTSDIJK De gezelligheidsrit en de dansa vond, welke het bestuur van zwemvereniging LEE uit Elle woutsdijk zaterdag had geor ganiseerd, is een groot succes geworden. Op de dansavond waren ongeveer 350 personen aanwezig. Het bestuur betreurt het dat van de zijde van de gemeente Borsele, gezien de moeilijkhe den rond de vergunningsverle ning; niemand geweest is om zich ter plaatse te overtuigen van de noodzaak van het ge bruik van een tent voor dit evenement. Voorzitter Platschorre zei hierover: „De tent zat bomvol en die heeft een oppervlakte van 120 vierkante meter. Hoe zouden wij die mensen hebben moeten onderbrengen in het Van Hattumhuis met zijn op pervlakte van 75 vierkante meter. Aan de dansavond werd be langeloos meegewerkt door het Busijo Trio. Aan de gezelligheidsrit de den 43 personen mee. Er werd 1 uitvaller genoteerd. De uit slag was verder als volgt: 1 M. van 't Veer (Oudelande), 2 A. de Baar (Ovezande), 3 C. Kloosterman. 4 J. Mol (Oude lande), 5 W. Cremer (Goes), 6 P. Koeman (Driawegen), 7 en 8 ex aequo P. Maat en P. v.d. Berg (Ellewoutsdijk). 9 C. Stouthamer (Ellewoutsdijk) en 10 S. van 't Veer (Oude lande). Scène uit „Mensen in nood". GOES Afgelopen zater dag trad het amateurtoneel gezelschap Kunstvrienden uit Goes in de Prins van Oranje voor de tweede maal in dit seizoen op. Gespeeld werd „Mensen in nood" van Will Brakenberg. Het programma vermeldde dat het een spel was uit het vissersleven in drie bedrijven. De korte in houd is: een jonge visser, Maarten Buys, die reeds zijn vrouw verloren heeft, dreigt ook nog zijn enig kind, dat ernstig ziek is, te verliezen omdat hij in zijn armoede niet in staat is goed voor zijn kind te zorgen. Hij wijst het aanbod van de dokter van de hand zijn kind voor enkele maanden naar het sanatorium te sturen: hij kan zijn kind niet uit zijn huis laten ver trekken. Als tegenspeler treedt „de kreeft" op, een visser die niet werkt maar door duistere praktijken toch in zijn le vensonderhoud weet te voor zien. Deze man is het kwade genius, dat probeert Maarten Buys op het slechte pad te brengen. Als dan het lijk van een rijke vrouw aan spoelt en Maarten de verlei ding niet kan weerstaan deze vrouw van haar sierraden te beroven om zo een uitweg in zijn uitzichtsloze situatie te zoeken, is het kwaad ge schied. Natuurlijk komt er toch een happy end. „Mensen in nood", is dui delijk een melodramatisch stuk dat de sfeer van een ouderwets patronaatsstuk in ademt. Maar dat neemt niet weg dat de „Kunstvrienden" hun publiek best een amu sante avond hebben bezorgd. In de eerste plaats dient de heer L. Burgs vermeld te worden, die de rol van De Kreeft voortreffelijk vertolk te. Voor de hoofdrolspelers S. van Hese (Maarten Buys) en mevr. Aertssen-Voois (Aagje van Trigt) was het niet gemakkelijk een aan vaardbare presentatie van hun rollen te brengen. Maar naarmate de voorstelling vor derde, groeiden ze in hun rol. Daardoor wisten ze van „Mensen in nood" toch een bevredigende voorstelling te maken. Op de souffleur L. Schuer- man rustte de zware taak enkele weken voor de uit voering de regie van de heer Aertssen over te nemen die wegens ziekte uitviel. Alle waardering voor het werk van de heer Sehuerman. (Van onze correspondent) KRABBENDIJKE Onder auspiciën van de Vereniging van Bevelvoerenden bij de Vrijwillige Brandweren op de Bevelanden en in samenwer king met het algemeen brand- weerwedstrijdcomité zijn za terdag te Krabbendjke de jaarlijkse brandweerwedstrij den 1973 gehouden. Tot achtergrond van het strijdtoneel moest ditmaal die nen de kapitale landbouw- schuur van Waling-Kakebeeke aan de Jan Willem Frisostraat. Terwijl aan weerszijden van de schuur bordpapieren vlam metjes gretig langs de zwart- geteerde planken omhoog lichtten, lagen op de hooizol der in de nok van het gebouw de pseudo-slaehtoffers in de vorm van opgerolde brand weerslangen te wachten op vervoer per brancard naar de auto's, die in de directe nabij heid van de dorpsvijver ston den opgesteld. Door ordonnan sen waren ze vanaf het cen trale verzamelpunt, daarheen geleid. Veel water mocht er overigens niet verspoten wor den. In de eerste plaats was het de bedoeling dat de schuur nog even langer dan de wed strijden meeging en in de tweede plaats moesten maar liefst 19 korpsen van de beide Bevelanden hun krachten (in punten omgerekend) op het bouwwerk beproeven. De wedstrijden boden het in grote getale toegestroomde publiek een aardig schouwspel, waar aan uiteraard de fraaie weers omstandigheden wel hun vol ledige medewerking verleen den. Met name de slangen rol lende en bedrijvig door de plassen heen en weer rennen de brandweerlieden verwekten bij de plaatselijke jeugd nogal hilariteit. Overigens was dit de enige verdienste, waarmee ze naar huis moesten, want uitslagen werden zaterdag nog niet bekend gemaakt: dat ge beurt pas op de bindingsavond vrijdag in het Dorphuis te Kruiningen. 9 De wedstrijden leverden dit beeld op. Dressuurproeven in Clinge. (Van onze corresnondent) CLINGE Op het terrein van de hondendressuurclub Saeftingen in Clinge, werden bij gelegenheid van het vijfja rig bestaan van deze club de provinciale hondenkeuringen gehouden. Door de keurmees ters A. Sweeres uit Breda en P. Melsen uit Halsteren. Van de 7 ingeschreven honden, waarvan er tijdens de keurin gen twee werden teruggetrok ken, behaalden vijf het certifi caat voor politiehond. Met de algehele leiding was ie heer C. Valcke uit St..- Jansteen belast. De voorzitter van de provinciale bond, de heer D. Minderhoud bracht naar voren, dat de keuringen mogelijk gemaakt waren door de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Politiehonden. „Het enthousiasme van de club Saeftingen is bekend en heeft natuurlijk een stimule rende werking bij de beoefe naars van de hondensport". Zeer tevreden was de heer Minderhoud over de publieke belangstelling tijdens de keu ringen. Tenslotte dankte hij de beide keurmeesters en niet in het minst het tweetal pakwer- kers J. Christianen uit Bos- schenhoofd en A Meiier uit St.-Willebrord. In café C. Weemaes had de prijsuitreiking plaats. In totaal hebben vijf honden de keuring volledig afgelegd. De eige naars kregen het certificaat van politiehond. Dit waren P. Ferket uit Clinge met Mechel- se herder Rackij 274 punten, A. Weemaes uit Clinge met Duitse herder Barro 279 pun ten, E. Minderhoud uit Dom burg met bouvier Nero in to taal 282 punten, J. Stroo uit Domburg met Duitse herder Caesar 272 punten, J. Delforge uit Clinge met Hollandse her der Mona met 316 punten (met lof).

de Stem | 1973 | | pagina 3