BOUWVERENIGING TIJDENS EXCURSIE Voldoende woonruimte in kern Oostburg Weer begunstigt jubileuinschietmg van Willem Teil actie Nieuw Lie aangebodc „Speelmee-daf viel weer in de smaak Triumph Prestige en prestatie GARAGE „DE TOL stad streék 1WÊ—m—ÊBiamm Terueuzense jongens aangehouden INBRAAK IN SEXSHOF Aardenburg Terneuzen PLANNEN Inbraken ïn zomerhuisjes Grote drukte in Oostburg ZEEUWSE SCHUTTERS HEEL WAT MANS UITSLAG TENNIS Vlissingen Lewedoro Opening van „Oase" in Terneuzen Goes Sluiskil Sint Jansteen Kruiningen Koewacht Middelburg Spotvogel en wielewaal ook weer terug SERVICE SERVICE uw ad: BANDENHAND Koren zingen op Ab nnig as'» I - A - --I IA Maandag 21 mei 1973 (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG/IJZENDIJKE „Wij zijn er heel blij mee.1 De woningen staan er pront bii". Dit zei zatermorgen de heer W. C. van der Hooft, voorzitter van de woningbouw vereniging West-Zeeuwsch-Vlaanderen tijdens een bezoek dat het algemeen bestuur en commissarissen brachten aan de nieuwste aanwinsten van de bouwvereniging. Dat zijn, naast de nieuwe woningen in Breskens en IJzendijke. de honderd en een in aanbouw zijnde woningen in de Oost- burgse Tragelwijk. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Drie Ter- neuzense jongens in de leef tijd van ongeveer 14 jaar zijn zaterdagmorgen te Oostende aangehouden, verdacht v diefstal van twee bromfietsen. Inmiddels werden zii door de ouders te Oostende opge haald. CVan onze correspondent) HULST Tijdens het week einde werd ingebroken in de sexshop aan de Lange Belling- straat te Hulst. Er wordt een aantal sexboekies vermist. CollectesDe collecte ten bate van het Nederlands Ast ma Fonds heeft in aardenburg een bedrag opgeleverd van f 541,90. F.E.L. De gymnastiekver eniging „Fit en Lenig" zal op vrijdag 1 juni om 19.00 uur 's avonds een demonstratie avond voor ouders en belang? stellenden geven. Dit gebeurt in de gymnastiekzaal aan de Sint-Bavostraat. De toegang bij dit gebeuren is gratis. Fanfare De Koninlijke Muzieksociëteit Fanfaren heeft weer tal van uitnodigingen ontvangen voor optredens in andere plaatsen. Het zomer- programma start met een op treden te Sint-Kruis op 26 mei ter gelegenheid van de jaar lijkse kermis. Op 10 juni gaan muzikanten, drumband en ma- joretten naar Eede om daar luister bij te zetten aan de kermis en een gouden boilers- jubileum. Op 17 juni en 1 juli wordt opgetreden in het Belgi sche Lovendegem en op 10 juni is er een optreden ge pland in Nevele. Op 22 juli zal de fanfare in Sint-Margriete zijn, waar aldaar de kermis wordt gehouden. De Aarden- burgse muziekvereniging ont ving voorts nog uitnodigingen uit Sluis, Gent en Boekhoute (B) voor de maanden augustus en september. Al met al een druk programma. Granaat gevonden Op een perceel landbouwgrond van de heer Jos de Rijcke, gelegen ten zuiden van de Krakeel- weg, werd een granaat uit de tweede wereldoorlog aange troffen. Het projectiel heeft een lengte van 75 cm en een doorsnee van 13 centimeter. De mijnopruimingsdienst is van de vondstsop de hoogte gesteld. Weg geblokkeerd Vrijdag morgen verloor een vrachtauto van de firma De Meijer uit Terneuzen, bestuurd door J.V. te Sas van Gent een contem ner met een gewicht van tien ton. Het ongeluk gebeurde op het kruispunt mr. F.J. Haar- manweg-Provinciale weg Hoek-Zaamslag. Een kraanwa gen van de firma van Dries- sche moest er aan te pas ko men om het gevaarte weer op de wagen te laden. Been gebroken Tijdens het voetballen brak de 16-jari- ge R. M. uit Terneuzen vrij dagmiddag zijn been. Dokter Jiskoot verleende de eerste hulp en liet het slachtoffer naar het Julianaziekenhuis brengen. Bedrijfsongeval Vrijdag viel de Terneuzenaar P.J. van E., in dienst bij de firma Stof fels en werkzaam bij Dow van een wagen. Met rugklachten werd het slachtoffer naar het Julianaziekenhuis gebracht. Dienstencentrum. Maan dag 28 mei om 10.30 uur zal burgemeester J. C. Aschoff het dienstencentrum „De Veste" aan het Oostelijk Bolwerk in Terneuzen, officieel openen. Met de Oplevering van de woningen is 10 mei begonnen en aannemer Gebr. Van der Poel n.v. hoopt op 10 oktober de laatste huizen, alle ontwor pen door architectenbureau L. de Bruijne uit Terneuzen te kunnen opleveren ..Door de bouw van dit pro ject is de woningbouwvereni ging in de gelegenheid om aan de vraag naar woonruimte in de kern Oostburg te voldoen", aldus voorzitter Van der Hooft. In de Traaelwiik ko men 3 typen woningen, twee met drie en een met vier slaapkamers. Van die laatste (34 in totaal) zijn er nu 1 verhuurd en 12 toegewezen aan aspiranthuurders. Van de andere woningen, waarvan er noa geen is opgeleverd zijn er reeds 10 toegewezen. „Wij verwachten geen pro blemen met het bewoond krij gen van deze woningen", aldus de heer Van der Hooft, die opmerkte dat met het inee bruiknemen van een woonwijk de vraag groeit. „Een ervaring die wii ook in IJzendijke heb ben opgedaan", zo zei hij. Hij verwachtte dat voor doorstro ming, waarvoor in Oostbura een premie van f 1.750,- wordt betaald, van de woningen ge bruikgemaakt gaat worden. Naast nieuwbouw pleegt de bouwvereniging ook veel wo ningverbetering, zo werd za terdagmorgen meegedeeld. Hierbii werd gewezen op het installeren van centrale anten nes in reeds bewoonde wijken, hst opknappen van woningen onder meer door stimulering van aanleg van c.v. De bouwvereniging, die thans rond 800 leden telt, heeft sinds januari van dit jaar 69 woningwet- en 24 bejaarden woningen gebouwd. Naast de 101 in Oostburg in aanbouw zijnde woningen worden nog eens 12 bejaardenwoningen gebouwd, terwijl voorts plan nen bestaan dit type woningen te realiseren in Zuidzande en Breskens. In verschillende kernen zijn thans 106 aanvra gen geregistreerd voor bejaar denwoningen. Tijdens de rondleiding over het complex in de Tragel kre gen de bestuursleden uitvoeri ge uitleg van uitvoerder en architect. Daarna bezichtigde men de woningen in IJzendij ke en kreeg men zodoende een goede indruk van de activitei ten van de bouwvereniging. Het bestuur bij de nieuwbouw in Oostburg. (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN Tijdens het weekeinde werd ingebro ken in een drietal zomerhuis jes te Nieuw-Namen. Er werd wel een grote ravage aange richt. maar voor zover kon worden nagegaan, wordt er niets vermist. (Van onze correspondent) OOSTBURG Door Rijks waterstaat worden momenteel in de Burchtstraat en Bree- stnaat herstratir.gswerkzaamhe den uitgevoerd. Op een twee tal plaatsen zijn daarom ver keerslichten geplaatst welke voor het verkeer nogal wat ongeimak met zich meebren gen. Vooral gisteravond toen velen van de kust terugkeer den. Op het Raadhuisplein wa ren twee politiemensen nodig om het verkeer te regelen. Na bij het postkantoor waren nog eens twee politiemensen nodig (Van onze correspondent) TERNEUZEN Voor de tweede keer organiseerde het SKW in Terneuzen, in samen werking met het Zeeuwse Centrum voor het Amateurto neel in het buurthuis De Sluis aan de Dijkstraat, de tweede speelmee-dag. Twaalf jongeren in de leeftijd van 14 tot 17 jaar namen er aan deel. Toen de speelmee-dag om vier uur 's namiddags was afgelopen (men was 's morgens om 10 uur begonnen) gaven Louis Bruijnzeels. die met de jonge ren samenwerkte en de deel nemers (sters) een uiteenzet ting over hetgeen zij die dag hadden ervaren. Via 'communi catietraining. waarbij dramati sche en verbale uitdrukkings mogelijkheden zoveel mogelijk worden gebruikt werd een spel geformeerd waarin dit keer voornameliik de genera tieconflicten werden behan deld. (ADVERTENTIE) Triumph Dolomite v.a. 12.990, Triumph Dolomite, 't Felste nieuws van de RAI. De elite-automobiel voor de Young Executive. Fel, snel en uiterst luxueus. Nieuw-strak van lijn. Een echte Triumph. Nu ook in onze showroom Fa. GEBR. VERVAET Vaartstraat 1, Axel Tel. 01155 - 1628 Vert. 01152 - 684 (Van onze correspondent). KLOOSTERZANDE Hoe wel de viering van het 12a- jarig bestaan van Willem Teil bescheiden werd gehouden, la het voor de schuttersmaat- schappii uit Kloosterzande za terdag toch een succesvolle -n feestelijke dag geworden- Onder het genot van een pilsje wachten de schutters hun beurt af. Mede dankzij het mooie weer is de jubileumschietinc ten zeerste geslaagd. Niet minder dan 115 schutters van biina alle schuttersvereniain- gen uit Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren, verder van verschil lende maatschappijen uit Bo- veland en talrijke Belgen wa ren aanwezig od het terrein achter garage Voet. waar het schuttersfestijn werd gehou den. Het actieve bestuur van Willem Teil was vanzelfspre kend zeer in zijn nopjes met deze grote belangstelling die een bewijs was dat de sehut- tersport nog steeds een leven dige soort is. Gestimuleerd door het bij zondere,van deze dag werd er door de schutters met veel en thousiasme geschoten oo drie staande wippen. Naast de ge wone schieting vormde de „bloksehieting", vooral bii de Belgische schutters zeer in trek maar waarbij ook de Ne derlandse schutters hun man netje weten te staan, het hoog- temint van dit schuttersfes tijn. Dat onze Zeeuwse schutters heel wat mans zijn bleek ook zaterdagmiddag, want na een kamp tussen zes overgebleven schutters uit de voorranden slaagden Van de Hemel uit Axel en F. Herwegh uit Hulst er in respectievelijk als eerste en als tweede de „blokvoeel" naar beneden te doen tuime len. Om het geheel voor de deel nemende schutters nog wat aantrekkelijker te maken, wa ren de te winnen prijzen gro ter dan normaal het geval ls. (Van onze correspondent), HULST Het tweede team van de tennisclub Hulster Am bacht te Hulst zorgde voor een verdienstelijke prestatie door in Terneuzen gelijk te spelen tegen het plaatselijke Animo 2. De partijen gingen goed te gen elkaar op en de punten werden dan ook broederlijk gedeeld. Eindstand Animo 2 Hulster Ambacht 2 44. De uitslagen van de ver schillende partijen: heren en kel: H. Niisten - R.V. Remor- tel 6—1 3—6 6—4 R. den Doelder - J. Weemaes 2a 6. dames enkel: A den Doen- der - R. Naessens 64 fl1. M. Veltman - C. Verhelst 7a 1—6. heren dubbel: H. Niisten - en C. Jurry - J. Schlïleman» en R.V. Remortel 26 6j 75. dames dubbel: J. IJse- baert en M. Veltman - K Naessens en C. Verhelst 26 16. gemend dubbel: Den Doelder en H. Niisten - K Naessens en J. Schillemans 46 26, J. IJsebaert en C. Jurry - C. Verhelst en J. Wee maes 63 63. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Vlis- sinten werd in het tijdvalk van 10 tot en met 16 mei aangifte gedaan van de navolgende ge vonden voorwerpen: een knip- portemonnee met inhoud, een oranje vierkante sjaal, een paar groene wollen handschoe nen, een zwart vierkant zeil tje, een rechter bruine dames handschoen, diverse sleutels (etui). een bromfietshand schoen, een sigarettenkoker, een bruine handschoen, een boodschappentas met regenjas plus inhoud, een zwarte tas met gereedschap, een grijs groene knipportemonnee met inh., een bromfiets-verzeke- ringsplaatje rff-479, een gou den armband, een zonnebril met stalen montuur, een on dergebit, een paar zwarte da meshandschoenen, een zwarte portemonnee met inhoud, een bromöets-verzekeiingsplaat- je nmg-888, Fiat autosleutels, een rood tropisch vogeltje, een kettinkje met zilveren hanger en blauwe steen, een doos schoorsteenband, een bril met double montuur, een bruine plastic regenjias, een goudkleu rige hanger aan een ketting, een gouden broche met hoofd letter en een gouden tientje aan een ketting. De afdeling gevonden voorwerpen is geo pend van maandag tot en met vrijdag van 11.00 uur tot en met 12.30 uur en van 16.00 uur tot en met 17.00 uur. 's Zaterdags van 11 tot en met 12. Verkeersmaatregel In verband met in opdracht van de gemeente te verrichten rio- teringswerkzaamheden zal m.i.v. vandaag de Schelde- straat voor alle verkeer in bei de richtingen gesloten zijn. Gerekend wordt, dat de werk zaamheden onvoorziene om standigheden voorbehouden, ongeveer een maand zullen ver gen. BERGEN OP ZOOM Gem. Museum Markiezen hof, expositie Landschap, te keningen, gouaches, aquarel len, etsen (t.m. 3 juni). Dag. van 14.00-17.00 u. Stadhuis, (tweede hal), expositie W. Gielis van Giels (t.m. 31 mei). Etcetera, Molstraat 10a, expo sitie „Lapperikken, houterik- ken en plakfcerikken van Han- ny Ort (t.m. 31 mei). Dage lijks van 13.30-17.00 u. Op vrijd. ook van 19.00-21.00 u. Zat. en zond. van 13.30-18.00 u. 20.60 u.: Dr. No 14 GOES Grand j- Museum N. en Z.-Beveland Jubileumtentoonstelling Deltawater van de W.M.Z. (t.m. 30 sept). Van 9.30-12.00 u. en van 13.30-17.00 u. HULST Bioscoopgebouw 20.00 u.' Turks Fruit 18 j. 15.00 u.: DE KLINGE R. de Moor schieting. KLOETINGE De Verfmolen Foto-expo sitie van Jan van der Schoot (t.m. 23 juni). Open van 19.00-22.00 u. KORTGEl.J Galerie Les Deux Chapeaux Expositie „Vrijheid in beeld" van Anton Beijsens (t.m. 31 mei). Open van 9.00- 12.00 en van 14.00-17.30 u. Ma gesloten. Galerie Opus H Expositie figuratieve schilderijen en aquarellen van Anton Beijsens (t.m. 31 mei). Open van 9.30- '12.00 en van 14.00-17.00 u. MIDDELBURG City 20.00 u.: Trash 18 3- Molenwater, miniatuur Wal cheren, dag. van 9.00-17.00 u. Stadhuis, Vleeshal, expositie van de Haagse kunstenaars Ed Valk, F-erard Wensma, George Hadeier, Frits Frietman en Edward Hölzel (t.m. 30 mei) Iedere dag van 14.00-18.00 u. Abdij (kloostergangen) expositie gewijd aan het Ned kerklied sinds de reformatie onder het motto „Jubilate De- o". Ma. t.m. zat. van 10.00- 17.00 u., zond. van 13.30-17.00 u. OOSTBURG Ledel Theater 20.00 Blue Movie 18 j. ROTTERDAM Schouwburg 20.00 u.: „Das Land des Lacheins" door Stadtische Biihnen Münster. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, West kade 71, expositie schilderijen en tekeningen van Sander Lit- tel (t.m. 31 mei). Dag. van 9.00-12.00 u. en van 13.30-18.00 u. Vrijdag van 9.00-12.00 u. en van 18.30-11.00 u. Zond. van 14.00-18.00 u. Ma. gesloten. TERNEUZEN Luxor 20.00 u.: Turks Fruit 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20.00 u.: Dr No 14 j. Caroluskring, tentoonstelling in de hal en binnenplaats van het stadhuis in het Bellamy- park en in het park tegenover het Bethesda-St.-Josephzie- kenbuis (t.m. 5 juni). Ma. tot en met vrijd. van 9.30-12.30 u. en van 13.30-15.00 u. WESTDORPE Galerie Troutzaerte Ex- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Burce meester J. C. Aschoff heeft aan de Zandstraat in Terneu zen het opvangcentrum ..Oase' officieel geopend. Hij sprak in een korte toesDraak zijn be wondering uit over de inzet van de medewerkers en mede werksters, die geheel vrijwil lig, zich in dienst stellen van de medemens. Namens het gemeentebe stuur dankte burgemeester dc vele particulieren die de sticb ting van het opvangcentrum mogelijk hebben gemaakt. De heer Aschoff wenste de op richter van „Oase" de heer Koster, en zijn staf veel suc ces toe en hij sprak daarbii de hoon uit dat het centrum in derdaad een oase ma-g zijn in de maatschappij. Mevrouw Rietveld overhandigde de hee> Koster een geldbedrag dat door vrienden van „Oase" bij een is gebracht. De genodig den maakten daarna gebruik van de uitnodiging het opvang centrum te bezichtigen. In het gebouw is ook een ten toonstelling ingericht var. aquarellen en schilderijen van mevrouw M. Knol. Een van de medewerksters bood burge meester Aschoff een boek als herinnering aan. positie Paul Citroen en Vaj Zaalberg (t.m. 4 juni). Open van 9.00-18.00 u., op ma. oe. sloten. IJZENDIJKE Oude Korenmolen, expositie kunstenaars uit de zuidelijke Nederlanden (t.m. 2 juni). Ge. opend tijdens de weekeinden van 14.00-16.00 u. ZIERIKZEE Gemeentemuseum Stadhuis, expositie Ramp 1953-1973 (t.m. 31 mei). Ma. t.m. vrij! van 10.00-12.30 en van 13.30. 16.30 u. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg 20.00 u.: „De parochie van Mi. serie van Jan Christiaens, Kon. Vlaamse Opera 20.00 u.: „Don Juan" van Molière door „Les Treteaux du Sud Parisien". GENT Kon Opera 20.00 u.: Bal. letschool De Schampheleer, Kon. Ned. Schouwburg 20.00 u.: „De kannibalen" van George Tabori. Ongeval Op de kruising Bergweg-Valckeslotlaan is ds 15-jarige fietser J.B. uit 's- Gravenpolder met zijn fiets gevallen doordat hij in aanra king kwam met een voetgan ger. Hij brak een sleutel been. Diefstal In het pand Nieuwe Kerkstraat 14 te Sluiskil, in gebruik van „de Sterre" werd ingebroken. Ver mist worden een versterker en een transistorradio. Men ver schafte zich toegang door aan de achterzijde een ruit in te drukken. Muziekfeest. De harmonie St.-Jan houdt ter gelegenheid van Steense kermis een twee daags internationaal muziek feest op zaterdag 23 en zondag 24 juni. Reeds tien muziekgezelschap pen hebben ingeschreven. Op uitnodiging zal de harmonie zondag 3 juni deelnemen aan het internationaal muziekfesti val in de Belgische grensge meente Verrebroek en op zon dag 10 juni zal de zómercaval- cade in Kieldrecht worden op geluisterd. Schieting. Aan de midden, weekse bejaardenschieting in de zaal bij Ed Otjens is door 42 schutters deelgenomen. De hoge vogel ging naar C. de Schepper uit Koewacht. De eerste zijvogel was voor A. Ringoot uit Clinge, de tweede ging naar J. de Maat uit Bosch- kapelle. Het grootste aantal kleine vogels, vijf stuks, werd afgeschoten door J. de Block uit Heikant. Een beker, ge schonken door de lokaalhouder, werd gewonnen door J. de Waal uit Kloosterzande. Reisje: Dt plattelandsvrou wen afdeling Kruiningen heb ben een reisje gemaakt naar Rotterdam. In Rotterdam werd het Hiltonhotel bezocht, al waar een koffie complét werd gebruikt. De dames werden het hotel rondgeleid en de meeste randacht ging vanzelf sprekend uit naar de keuken. Daar konden ze getuige zijn van het opmaken van enkele schotels. Door ziekte kon w het hotel de demonstratie Ja panse bloemschikkunst go® doorgang vinden. Vervolgens hebben de dames een hnven- rondvaart gemaakt, terwijl de dag werd afgesloten in Breda, alwaar in een Chinees-restau rant de inwendige mens goed werd gedaan. Schieting Aan de dinsdag gehouden bejaardenschieting in café J. de Guchteneire, het- ben vijfenveertig schufej! deelgenomen. De eerste nog vogel werd afgeschoten doo C. de Schepper. De tweede was voor G van Damme. De eers zijvogel was voor J. Ferket e de tweede voor C. de Scheppo allen uit Koewacht. De meSj kleine vogels vielen in ham10 van F. Freijser uit St J®" steen, namelijk 5 stuks. De vo gende bejaardenschieting bil J- de Guchteneire, is dinsdag juni. Bij gelegenheid van de ver jaardag van V. de Scheppen voorzitter van de schuttere- maatschappij Thuis Weg, wer woensdag in het clublokaal o j G van Rumste een kloefkens- schieting gehouden, waaraan vijftig schutters deelnamen. Ferket uit Stekene in Belg1 schoot niet alleen de hoge e eerste zijvogel, maar tevens wist hij bij het kampen. door acht schutters moest ge beuren, in twee ronden an kloefkens te bemachtigen, u tweede zijvogel was voor v. d. Steen uit Koewacht. Met ingang van vandaal wordt de Potterbakkersnz» voor alle verkeer in &e' richtingen afgesloten ui v band met de bouw van supermarkt de Gruyter. Maandag 21 mei 1973 MIDDELBURG —Or nithologen hebben zater dag de spotvogel en de wielewaal gesignaleerd. Dit betekent dat alle soorten vogels, die in tropisch Afrika plegen te overwinteren maar 's zomers >n Nederland vertoeven, weer in ons land zijn teruggekeerd. De trek van de z.g. zo mergasten naar Neder land gaat tot ver in juni door. (adverte BALANCEREN EGALISEREN KONI SCHOI Vóór u verder gaat, vraag altijd concu HULST TIVC Tel, 01140 - 2461 - 4080 (Van onze correspondente) MIDDELBURG De eerste e'f exemplaren van het nieu- Morgen, dinsdag 22 mei: Sergen op Zoom 6.49 en 19.10 hunsweert 6.01 en 18.16 '«neuzen 5.25 en 17.42 Vlissingen 4.54 en 17.13 wemeldinge 6.39 en 19.00 Vooruitzichten dinsdag KNMI op zondag 18 uur. hieJfr^0<^en met zon slechts daar een bui en onge- normale temperaturen. fep. ee^?Vl0.°ruitzichten in cij- land ^deld over Neder- zon°05r t dinsdag: aantal uren streew 13 ,min. temp: öm- omstreekn°rmaal' max temp: een dr n0rmaal- kans °P sten, i?ge Periode van min- on Pdr: 90 procent, kans 70 Procent' Rl dr'°°£ etmaal' Voor zon- 3* ,Woensdag: aantal uren ?ngeveer min- temP; va" boven normaal tot 4 graden omstreek101^331- max temp- een dr n°rmaal. kans op steno ioge Periode van min- °P een Ul?r- 90 procent, kans 70 Procent 1 droog etmaal: A -.*V j-atL. -.aiz:£.ï#.

de Stem | 1973 | | pagina 2