Kritiek uit Zeeland op woningraad RECEPTIE VOOR KAMPIOENEN JONGEN NA AANRIJDING NACHT ZOEK Bonden in 't geweer tegen transportbedrijven Lotuswedstrijd in Kaatsheuvel De Sfera/Pe Vre 7mm WATERS ZEEBUR SCHË IN 1< OP E VAN HU NIET m 'S-HEEB OP BEVORDERING WONINGBEZIT Veel bezoek voor echtpaar Colsen Zou ui Triump stad streek Sas van Gent Eeldoo wint wisse I beker Joristocht Lewedorp Nieuw-Namen Maandag 14 mei 1973 2 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Het is een onbegrijpelijke zaak dat de le denraad van de nationale woningraad, in strijd met zijn begin selen, voorstander is van het bevorderen van eigen woningbezit door de woningbouwcorporaties". Deze duidelijke taal sprak ir. J. Mol, voorzitter van de woningbouwvereniging te Middel burg, kort nadat hij door de ledenvergadering van de nationale woningraad afdeling Zeeland in Terneuzen gekozen was tot voorzitter van deze afdeling. Ir. Mol neemt het voorzitter schap over van de heer Kempe. De kritiek van de nieuwe voorzitter vam de NWR Zee land stond lijnrecht tegenover het standpunt van de consu lent van de nationale woning raad, de heer W. F. Roders, die in hotel „Rotterdam" de bevordering van eigen woning- bezit door de woningbouwver eniging juist in het belang acht van het overgrote deel van de huurders van woning wetwoningen. Wanneer tien procent van de huidige huur ders van een woningwetwo ning in de gelegenheid wordt gesteld via de woningbouw corporaties een eigen woning te laten bouwen zal dit vol gens de heer Roders de door stroming bevorderen van men sen die wat hun inkomen be treft het meest in aanmerking komen voor het huren van een voor hen betaalbare woning wetwoning. „Er wonen nog te veel men sen in een woningwetwoning terwijl zij gemakkelijk een veel duurdere wonin« kunnen betalen", aldus de «*er Ro ders. De heer Mol nam, nadat hij met zijn kritiek op de le denraad van de nationale wo ningraad de knuppel in het hoenderhok had gegooid, niet aan de daaruit voortvloeiende discussie deel omdat hij met spoed de vergadering moest verlaten om een afspraak na te komen. Niettemin bleken meer ver tegenwoordigers van Zeeuwse woningbouwverenigingen het met hun nieuwe voorzitter eens te zijn. De heer Van der Hooft o.a., bestuurslid van de woningbouwvereniging Bres- kens, vond dat de woningcor poraties terug moesten keren naar hun oorspronkelijke en idealistische doelstelling. De woningbouwverenigingen zijn bureaucratische instellingen aan het worden waar de in spraak van de leden ver te zoeken is, meende hij. De heer Roders zette bij deze veroor deling van de heer Van der Hooft op zijn beurt de kantte kening dat heel wat woning bouwcorporaties schatrijk zijn maar niettemin hun huizen slecht onderhouden. De consu lent van de NWR onthulde verder dat sommige gemeen ten willens en wetens bepaal de woonwijken achteruit la- tien gaan en door sociaal zwak- ADVERTENTIE ke gezinnen laten bewonen met het doel de doorstroming naar duurdere woonwijken te bevorderen. In het bijzonder op aandrin gen van de heer Van der Hooft zal het bestuur van de NWR Zeeland met de werknemers vakbonden besprekingen voe ren over het plan van de na tionale woningraad het eigen woningbezit vanuit de woning bouwcorporaties te bevorderen. Dit mede met het oog op het streven van de vakbonden koopwoningen voor hun leden te doen bouwen. De ledenvergadering die door een gering aantal verte genwoordigers van Zeeuwse woningbouwverenigingen werd bijgewoond („een droeve zaak, vónd voorzitter Kempe) be sloot het aantal bestuursleden uit te breiden van 7 tot 9. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heren Peters uit Zierikzee en Pomper uit Bor- sele. Bij de verkiezing van een nieuwe voorzitter kreeg ir. J. Mol 12 van de 14 uitgebrachte stemmen en de heer W. J. We- terirags uit Temeuzen 2. Postzegelactie In het wijk- gebouw aan de Slovenpad is door het plaatselijke comité Kinderpostzegels namens de Stichting Kinderpostzegels te 's-Gravenhage aan het bestuur van de Vereniging Het Wit-Ge- le Kruis een cheque, groot f 1250,overhandigd. Bedoeld als bijdrage in de kosten van enkele noodzakelij ke aanschaffingen. Op dinsdag 15 mei a.s. is de vereniging Het Wit-Gele Kruis te Philip pine aan de beurt. Door de hiervoor genoemde stichting is nl. aan deze vereniging een bij drage, groot 5.000,toege kend in de kosten van inrich ting van het kinder-hygië- nisch gedeelte in het ver nieuwde wijkgebouw. Deze bij dragen kunnen worden be schouwd als een blijk van waardering voor de nooit af latende bemoeiingen en werk zaamheden der verenigingen in het belang van de volksgezond heid, terwijl anderzijds voor het plaatselijke comité Kinder postzegels een aanmoediging vormen om op de ingeslagen weg voort te gaan en de acti viteiten in de toekomst nog te intensiveren. De voorzitter van de supportersvereniging feliciteert bestuur en leden. I (Van onze oorresplndent) NIEUW-NAMEN Wethou der J. Blommaert van de ge meente Hulst was zaterdag middag een van de velen, die het kampioenselftal van Nieuw-Namen geluk kwamen wensen, tij dens een receptie. Hij sprak in zijn felicitatie- toespraak de hoopt uit, dat het Jf'cal het vol zal houden en dat niet reeds na een halfjaar ie vlag halfstok gehangen zou hoeven worden. Hij merkte te vens op, dat er voortdurend over het slechte veld van Nieuw-Namen wordt gespro ken en dat hij de mening was toegedaan, dat er een nieuw veld diende te komen. Tijdens de receptie boden vertegen woordigers van de voetbal verenigingen Graauw, Hulst, St.-Jansteen en Kiel- dreeht en van de supporters club Nieuw-Namen, de mu- ziekmij., het feestcomité en de vogelvereniging, de KPJ, de boerenleenbank en de vrou wenbond hun geschenken en gelukwensen aan. Ook pastoor Mangnus was aanwezig. De vv Hulsterloo ontving bloemen, baU'en en een foto van het kampioenselftal. Bovendien was er een cheque van 380 gulden. Aan het eind van de rdoeptie dankte voorzitter F. Blommaert alle aanwezigen. Burgemeester Aschoff en zijn echtgenote op bezoek bij het echtpaar Colsen. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL —Zaterdag vier den de heer en mevrouw H. Colsen-De Caluwé te Sluiskil onder zeer grote belangstelling hun 65-jarig huwelijksfeest Jammer dat mevrouw Cofeen in het Efeabethziekenhuis verblijft, maar de zusters heb ben alles gedaan om het haar die dag zo prettig mogelijk te maken. Gelukkig was de ge zondheidstoestand van de pa tiënte van dien aard, dat zij i het restaurant van het zieken huis de vele gelukwensen in ontvangst kon nemen. Onder de velen, die het diamanten echtpaar kwamen gelukwen sen waren ook burgemeester en mevrouw Aschoff van Ter- DE Mexicaanse schilder Jesus Guerrero Galvan is op 65-jari- ge leeftijd in Cuemavaca overleden. DE Westduitse christendemo cratische oppositie zal 14 of 15 juni een buitengewoon congres houden om een opvolger te kiezen voor dr. Rainer Barzel die vorige week ontslag nam als leider van de CDU-fractie in de bondsdag. (Van onze correspondent) TERNEUZEN-SAS VAN GENT Zaterdagnamiddag nam de 14-jarige M.B. uit Bier vliet stiekem de bromfiets van zijn zuster weg om een eindje te gaan toeren. Hij had nau welijks 200 meter afgelegd, toen hij in botsing kwam met een Belgische personenauto. Vooral de bromfiets moest het ontgelden. Uit angst liep de jongen weg en met behulp van poli tie, vrienden en bekenden werd er een grootscheepse zoekactie op touw gezet. Ech ter zonder resultaat. Zondag voormiddag kwam de jongen thuis. Hij was via de zeedijk naar Breskens gelopen en had de nacht in een vrachtauto doorgebracht. Zaterdagnamiddag om onge veer hailfvijf zijn twee auto's respectievelijk bestuurd door O. v.d. B. uit Wetteren (B) en G. de H. uit Hoek op het kruispunt St.-Anna, nabij Ter' neuzen met elkaar in botsing gekomen. Beide auto's liepen schade op. Vrijdagavond had op het kruispunt Arsenaal- straat-Nieuwstraat te Terneu zen een aanrijding plaats tus sen de bromfietser, J.C. de L. uit Terneuzen en een auto, bestuurd door J.C. uit Hoek. De bromfietser viel en moest zich onder behandeling stellen van dokter Van Herk. Op de provinciale weg Terneuzen Hoek-IJzendijke had zaterdag namiddag op het kruispunt na bij Mauritsfort een aanrijding plaats tussen twee auto's, waarbij een auto zwaar werd beschadigd. Mevrouw S.W. de P. uit Hoek, die uit de rich ting Mauritsfort kwam, ver leende geen voorrang aan H.H. uit Cadzand, die vanaf Ter neuzen kwam gereden. Te Westdorpe, op de provinciale weg, kruispunt Vissersverkor ting Beranbardstraat had za terdag een aanrijding plaats tussen twee auto's, bestuurd door H.P.K. uit Westdorpe en E.B. uit Roosendaal. Aan beide auto's ontstond zware scha de. Op de rondweg tussen Parkzicht en Tivoli te IJ- zendijke kwam W.C. van W. uit Sluis met zijn personenau to in aanraking met een plot seling de weg overstekende stier. Het dier moest worden afgemaakt. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Ook de 21e St. Joriswandeltocht is, mede dank zij het mooie wandel weer een succes geworden. Ongeveer zevenhonderd deel nemers (sters) hadden zich laten inschrijven. De algemene prijs, een fraaie wisselbeker, was voor eenheden uit Eekloo, die zowel aan de 10 km als aan de 20 km tocht deelnamen en tezamen het hoogste aantal punten bereikten. De padviradersdrumbaind vam „St. Lodewijk" uit Sas van Gent zorgde voor een passen de uittocht v.an de honderden deelnemers, die vanaf de markt te Terneuzen vertrok ken en elkaar weer ontmoet ten in de kantine van de m.t.s. aan de Industrieweg te Ter neuzen. Er waren zes uitval lers. De voorzitter van de groep, de heer P. C. Gerre- man, reikte de prijzen uit. De uitslag luidde als volgt: 10 km-groep: 1 EOS 1, Ter neuzen, 165,5 pnt. 2 E.O.S. 2, Terneuzen, 159 pnt. 3 Eenheid Eekloo (B) 154,5 pnt. 4 Een heden Eeklo 152 pnt. 5 E.O.S. 3 Terneuzen, 151 prat. Doormam- groep Sionie, Terneuzen, 149 pnt.7 St. Antonius, Sluiskil 145 pnt 8 Viking, Gent (B) 142,5 pnt. 9 St. Hubertus, Terneuzen 142 pnt. 10 Eenheid Eekloo, 141.5pnt. 20 km-groep: Eenheden Eekloo, 181 pnt. 2 Doorman- groep (land) Terneuzen, 180 pnt. 3 St. Antonius, Sluiskil, 178 pnt. 4 St. Lodewijk, Sas van Gent 176,5 pnt. 5 St. Hu bertus, Temeuzen 176,25 pnt. 6 Eenheid „de Leeuwerik Eekloo 176 pnt. 7 Eenheden Eekloo, 175,75 pnt. 8 groep 1 Sea Guides Gent ,175,5 pnt. 9 Luten Middelburg 173 pnt. 10 St. Antonius, Sluiskil, 166% pnt. KVO De KVO-afdeling Lewedorp heeft het wintersei zoen afgesloten met een gezel lige avond in het verenigings gebouw. Voorzitster Mevr. Goense-Remijn heette allen hartelijk welkom en sprak haar waardering uit voor de goede opkomst van de leden Voor de pauze werden er ge zelschapsspelen gehouden, ter wijl na de pauze bingo werd gespeeld. Hiermee vielen prachtige prijzen te winnen. De avond stond onder leiding van de da mes ontspanningsleidsters. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het overgrote deel van de transportbedrijven past de loonvoorwaarden van de cao voor het beroepsgoede- renvervoer met opzet niet toe. Op deze manier worden vele duizenden chauffeurs ernstig financieel benadeeld. De meeste chauffeurs durven hij hun werkgever geen verhaal te ha len op hetgeen hun rechtens toekomt uit vrees voor ontslag. In 1973 heersen in het be- roepsgoederenvervoer mis standen die men niet voor mo gelijk houdt. Zolang de werk nemers hun mond houden en zich in de situatie schikken kunnen de vakbonden weinig uitrichten. Alleen met toestem ming van de werknemers kun nen de vakbonden mee de des betreffende werkgevers gaan praten over de juiste toepas sing van de cao". Kort samengevat is dit de conclusie van de zaterdag in café „La Belle Vue" in Terneu zen gehouden „instuif" van de vervoersbonden aangesloten bij bet NVV, NKV en de Alge mene Christelijke Bond van Vervoerspersoneel. Scherp en meermalen ook emotioneel na men de vakbondsbestuurders B. van de Heul (NVV), J. Be vers (NKV), W. Hendriks (ACBV) en C. Bouwmans (NVV) stelling tegen de wijze waarop volgens hen door tal van transportbedrijven gesold wordt met de algemeen bin dend verklaarde cao voor het beroepsgoederenvervoer. Onder de ongeveer dertig aanwezigen bevonden zich ook het Tweede- Kamerlid Roels van de PvdA, pater J. Jorna van het bedrijfs- apostolaat in Rotterdam-Zuid en leden van de actiegroep in het goederenvervoer. Kamerlid Roels noemde het „godge klaagd" dat in Nederland nog chauffeurs hun zware arbeid willen verrichten voor een ba sisuurloon van zes gulden. Het is volgens hem meer dan dui delijk dat de chauffeurs beter af zijn met betaling volgens de, cao dan met afspraakionen. „Wanneer een werkgever de cao niet toepast dan zou eigen lijk in de cao de strafbepaling moeten worden opgenomen dat de vervoersvergunning van de ze werkgever ingetrokken zal worden", zei de heer Roels on der applaus van de aanwezige chauffeurs. Het Kamerlid be loofde wat hij op de instuif in Terneuzen heeft gehoord ter sprake te brengen in de vaste commissie voor Verkeer en Wa terstaat. Districtsbestuurder Van de Heul rekende uit dat de meeste chauffeurs ogenschijnlijk een goed weekloon verdienen, maar dat dit grotendeels komt door de vele overuren en de onkos tenvergoeding. In feite is echter het basisloon van de chauffeur niet overeenkomstig de loon voorwaarden van de cao. In geval de chauffeur ziek wordt krijgt hij dan ook naar verhou ding een veel te lage zieken gelduitkering. Een bliksemen- quête onder de aanwezigen had tot resultaat dat slechts twee chauffeurs een cao-boekje van hun werkgever hadden ontvan gen en drie een wekelijkse loonspecificatie krijgen. Eir wa ren voorbeelden van chauffeurs die per week 90 tot 100 uur werken tegen een afgeleid ba sisloon van f 4,50. Scherpe afkeuring had dis trictsbestuurder Bouwmans over de huidige structuur van het beroepsgoederenvervoer in Nederland met zijn uiteenlo pende tarieven en bedrijfsca- pariteiten. „Niet alleen dat er een moordende concurrentie is tussen de transportbedrijven onderling, ook de chauffeurs bijten elkaar de strot af door akkoord te gaan met afspraak- lonen". Pater Jorna s.j. was evenmin mals in zijn kritiek op de hou ding van de beroepsgoederen- chauffeurs: „De chauffeurs zijn de slechtste werkgevers die er op Gods aardbodem rondlopen. Als de werkgevers van hun eigen vakbonden zorgen ze er niet voor dat de vakbonden voor hun belangen opkomen bij de directies". Meer respect had de pater voor de strijdbare hou ding van tal van chauffeurs vrouwen. „Het is eigenlijk een schande dat jullie deze vrou wen het actiewerk laten op knappen". Ddstrictsbestuurder Bouw mans: „In deze zaal hadden eigenlijk de werkgevers moe ten zitte" die zich niet aan de cao houden. Dan hadden ze midden in het gezicht gekre gen dat ze zich niet aan de af spraken houden ten koste van hun werknemers". Staande de vergadering stemde een aantal chauffeurs er mee in dat de vakbonden zo spoedig mogelijk met een aantal werkgevers in het beroepsgoederenvervoer in Zeeuwsch-Vlaanderen het ge sprek zullen openen over de toepassing van de cao. Indien de werkgevers zich niet aan de cao blijven houden zou dat voor de vakbonden aanleiding kunnen zijn tot bepaalde acties over te gaan, zo stelde de heer Bouwmans in het vooruitzicht. BERGEN OB ZOOM Plein 13. Kermis. Gem. Museum Markiezen hof. expositie „Landschap", te keningen, aquarellen, goua ches, etsen (t.m. 3 juni). Dag. van 14.00-17.00 uur. Stadhuis, (tweede hal), expositie W. Gie- lis Van Giels (t.m. 31 mei). GOES Grand, 20 uur: De vier vuis ten van de duivel 14 jr. HULST Bioscoopgebouw, 20 uur: Turksfruiit 18 jr. MIDDELBURG City, 20 uur: Bij de beesten af a.l. Molenwater, miniatuur Wal cheren dag. van 9.00-17.00 uur. Stadhuis (Vleeshal) exposi tie van de Haagse kunstenaars Ed Valk, Ferard Wensma, Ge orge Hadeier, Frits Frietman en Edward Hölzei (t.m. 30 mei). Iedere dag van 14.00 18.00 uur. OOSTBURG Ledel Theater, 20 uur The French connection. ROTTERDAM Pauluskerk, 20.15 uur: Or gelconcert door Wim van Beek, organist uit 's-Graven hage. Schouwburg, 20.15 uur: Uit voering door het Zuidelijk To neel Globe. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel. West. kade 71, expositie schilderijen en tekeningen van Sander Lit- tei (t.m. 31 mei). Dag. van 9.00-12.00 u en van 13.30-i8.Oo u. Vrijd. van 9.00-12.00 u en van 18.30-21.00 u. Zond, van 14.00-18.00 u. Ma. gesl. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Turks fruit 18 jr. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: De nacht van de Vampier 18 jr. IJZENDIJKE Oude Korenmolen, Expositie kunstenaars uit de Zuidelijke Nederlanden (t.m. 2 juli). Ge opend tijdens de weekeinden van 14.00-16.00 uur. ZIERIKZEE Gemeentemuseum, Stadhuis expositie Ramp 1953-1973 (t.m. 31 mei) Ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.00 u en van 13.30-16.30 u. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg. 20.00 uur: „De rekening van het kind" van Walter van de Broeck. GENT Kon. Ned. Schouwburg. 20.00 uur: „De neus van Cleopatra van Staf Knop (Van een onzer verslaggevers) KAATSHEUVEL Op een zonovergoten picknickweide van natuurpark De Efteling in Kaatsheuvel vierde Lotus, dc landelijke opleiding tot uitbeel ding van slachtoffers, haar tienjarig bestaan met een con tactdag .Een zestal geselecteer de Lotus-kringen uit geheel Nederland streden op deze dag om de ereplaatsen bij de wed strijden in het ensceneren van een ongeval, het acteren en grimeren. Zij werden in hun activiteit terzijde gestaan door verschillende EHBO-afdelin- gen. De prijs voor het beste on geval-ontwerp en de enscene ring daarvan ging naar de kring Heemstede. De tweede plaats was voor kring Arnhem, terwijl de kring Oost-Brabant de derde plaats voor zich op eiste. Elke kring van deelnemende Lotus-leden bestond uit zes „slachtoffers". Twee waren net slachtoffer in een gefingeerde natuurgetrouwe ongevalssitua tie, drie andere leden fungeer den als slachtoffer bij de diag- nosetest voor het publiek, het zesde lid was het slachtoffer bij de verbandtest door de EHBO- afdelingen. Een groot aantal mensen woonden de dikwijls uitstekend gespeelde „ongevallen" bij. Aan het eind van de dag ken de de jury, voor het merendeel bestaande uit artsen, de totaal prijs toe aan de Lotus-kring Arnhem. De hoofdprijs van deze dag was een individueel te verdie nen prijs. De zes beste slacht offers mogen Nederland Ver tegenwoordigen op de Casual ties Unionday die op 7 okto ber in Londen zal worden ge houden. Lotus is een zusterorganisa tie van de Engelse C.U. die in 1943 ter ondersteuning van de slachtoffers van de luchtaan vallen werd opgericht. De Lotus-leden die naar Lon den mogen zijn: De heer Van Soelen uit Dongen, de heer Schipper uit Yerseke, mevrouw Terschure uit Oosterbeek, de heer Van Worltum uit Ede en de heren Verdonk en Van der Heyden uit Den Bosch. Uitreiking EHBO-diplomaS Burgemeester Molthoü reikte vrijdagavond aan 2S EHBO-ers het diploma uit. De voorzitter, de heer A. van Denderen, verwelkomde bur gemeester Molthoff, dokter Eysink, de heren Daalman en Valkx met hun echtgenotes. Alvorens hij het woord gaf aan de burgemeester voor de diploma-uitreiking, plaatste hij nog een kritische opmerking over de subsidie-verordening, die slecht uitkomt voor die verenigingen, die leden heb ben die buiten de gemeete wonen. Vervolgens dankte de voorzitter dokter Eysink, die samen met de heer Valkx de spil vara de curssus is geweest. Hierna sprak burgemeester Molthoff zijn waardering uit voor het bestuur van de EH- BO-afdeling dat ervoor beeft gezorgd, dat er weer een bloeiende vereniging is in Nieuw-Namen. Mevrouw Van Driesschen, een der geslaagden, bood een geschenkbon aan de heer Valkx aan en de heer Lam bert, eveneens een geslaagde, bood aan de heer Eysink een geschenkbon aan. De echtge notes van deze heren ontvin gen bloemen. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B V. Editie Zeeland: RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 IrnenV HULST: Steenstraat 14. tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t.m. vrijdag 8.15—12.30 en 13.30—17.00 uur. HULPBIJKANTOOR OOSTBURG: Voor aanname advertenties en abonnementen: Boekhandel Pit" ters Brouwerijstraat 4. tel 01170-2791. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda maandag t.m. vrijdag 19 00—21 00 uur, tel. 01600-22341; zaterdag 9.00—12.00 uur, tel. 01600-49900; zondag 20.00-22.00 uur tel. 01600-22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 of 01150-6297: Midden- Zeeland 01100-4944. HUISAANSL UITINGEN: REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, Kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen, tel. 01150-7920. privé tel 01150-5745: algemeen re dacteur Zeeland A.F Koopman kantooi Kromme Weele 4 Mid delburg, tel. 01180-7764. privé tel 01180-7438: redacteur Midden- Zeeland drs J Bouwmans, tel. 01100-3405' kant Klokstraat L Goes, tel 01100-8030 privé Colijnshol 35 Goes: redacteur 'e Terneuzen en Kanaalzone G van Berkei, kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen. tel 01150-7920, pnve tel 01150-4866: redacteur 0 Z. Vlaanderen A Verluid kantoor Steenstraat 14, Hulst tel 01140- 3751. privé tel. 01140-3103: redacteui W Z -Vlaanderen: R van der Helm kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150-792). privé tel 01150-4865: sportredactie Zeeland: T Koomen, 'e 01155-2594 FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J. de Boer Trumanlaan 10, Axel, tel. 01155-2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P. Konings, tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01100-4316. Maandag 14 msi 1973 CVan een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De mïnis ters van verkeer en watei «taait reap- v011 <?Penbare wer ken 'van Nederland en Belgi zi.in overeengekomen, rijkswa terstaat te betrekken bij d studies en de plannen voor- d uitbreiding van de haven vaJ Zeebrugge. België heeft toegezegd, da er voor begonnen word met de uitbouw van de haven dammen te Zeebrugge en d verdieping van de toegangs (ADVE Triumph Dolomite v.a. 12. (Van onz MIDDELBURG De pas b keer en Waterstaat, de heer aanwezig zijn op de voorlicht energie, die in „De Jeugdho houden. De heer Van Huiten, wiet aanwezigheid op een door h PPR actiecentrum Borsele 4e commissie Kerncentra Borssele ad hoe, de voornaam ste attractie beloofde te vor Men, heeft in verband m zijn recente benoeming tot 1 van de regering van zijn dee neming moeten afzien. Hij zo slechts op de bijeenkom; spreken als hij dat kon doe rt zijn kwaliteit van tweed kamerlid en volksvertegel woordiger. Zijn plaats wore vanavond ingenomen door heer E. Jurgens. eveneens v- de PPR, dig een praatje ove| atoomenergie zal houden. Vooruitzichten voor dinsd; ?n, woensdag, opgesteld doi uur- °P zondag om 1®-1 Zonraat perioden, mar eerst plaatselijk een bui. Ten Peraturen beneden normaal. Weers vooruitzichten in cijfe: gemiddeld over Nederland: Voor dinsdag: Aantal uren zon: 2 tot 9. temperatuur: van on normaal tot 3 graden "eden normaal. Max. temperatuur: 1 tot 5 gi 11 onder normaal. Kans op een droge perioi namstens 12 uur: 90 pr 2? een geheel droog maal: 70 procent. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 8. Min. temperatuur: vara ong rWr„normaal tot 4 graden o Qer normaal. Max. temperatuur: 0 tot 5 gr onder normaal. vadnS^°pt een dr°Se perio cent nstens 12 uw 95 P1 maat- so een g^1601 droog "aal: 80 procent.

de Stem | 1973 | | pagina 2