Schelde na veel spanning op tweede plaats Krabbendijke Clinge mag verder bekeren De Waal hoog in klassement van 01. Toer Terneuzen wint Schelde- toernooi Afdelingselftal speelt gelijk: 4-4 W atneys meisjes in finale overwinnaar in Yerseke VSissiiigers wiiien 15 nummers V.Y. Spui vierde uitbundig feest jm Verdiende ttUl Mm zege op AZVV: 1-0 sport VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 14 MEI 19/o r T 1 1 i 1 STORMVOGEL MET VEEL OVERMACHT WEER WINNAAR (Van onze zwemmedewerker) TERNEUZEN Voor de tweede maal in successie, heeft de Stormvogel uit Vlissingen de Zeelandcup het sym bool van het officieuze clubkampioenschap van Zeeland gewonnen. Dit gebeurde in het overdekte zwembad te Ter- neuzen waar naast de Stormvogel ook Luctor uit Middel burg, De Braakman uit Hulst en De Schelde uit Terneuzen in de finale uitkwamen. De Vlissingse zwemformatie do mineerde de gehele wedstrijd en wist van de 24 zwemnum- mers er zelfs 15 te winnen. Van enige spanning was dan ook nauwelijks sprake. Daarvoor was het krachtsverschil te groot. De strijd om de tweede plaats tussen de Schelde uit Terneuzen en het Middelburg se Luctor was spannender. Maar omdat Luctor niet alle zwemmers kon bezetten moest deze club de eer laten aan de Schelde. Van de zijde van de Stormvogel en Luctor bestond grote belangstelling voor deze wedstrijd. De heer W. Remerij voorzitter van de kring Zeeland van de KNZB reikte de cup uit. De eindstand was: 1 Storm vogel 340 p., 2 D eSchelde 289, 3 Luctor 259, 4 Braakman 229. De uitslagen zijn: 25 meter schoolslag meisjes onder 10 j.: 1 C. Nieuwlink Schelde 27.6, 2 S. Leewis, Braakman 27.9, 3 M. Berend- sen, Stormvogel 31.0. 25 meter rugslag jongens onder 8 jaar: 1 S. vam Olm, Stormvogel 25,3, 2 R. Stroo, Stormvogel 25.6, 3 W. Braaf- hart, Braakman 33.9. 25 meter borstcrawl jongens onder 10 jaar: 1 A. v. 't Wes- tende, Luctor 18.1, 2 J .Drenth Braakman 18.4, 3 A. Delzenne, Schelde 18.6. (Van onze correspondent). De uitslag van het senioren voetbaltoernooi van de voet balvereniging Yerseke om de Coupe de Reimerswaal, gehou den op zaterdag 12 mei op het gemeentelijk Sportpark is als volgt: Yerseke Kmuiningen 03, Yerseke Waarde 20. Krabbendijke - Kruiningen 10, Yerseke - Rilland 01, Kratabenriijke - Rilland 10. Yerseke - Hansweert 01, Rilland - Waarde 20, Hans- weert Krabbendijke 11, Hansweert - Rilland 00, Waarde - Hansweert 20, Waarde - Krabbendijke 00, Kruiningen - Hansweert 10, Kruitningen - Waarde 10. Yerseke - Krabbendijke 01, Rilland - Kruiningen 13. Nummer 1 werd Krabbendijke met 8 punten, 2. Kruiningen 6 punten 3 Rilland, 5 punten, 4 Yerseke 4 punten, 5 Hans weert 4, 6 Waarde 3. Yerseke en Hansweert haalden een ge lijk aantal punten namelijk 4. Yerseke had echter een doel- gemiddelde van den en Hans weert van 0,5 zodat Yerseke de vierde plaats kreeg toege wezen' 50 meter rugslag meisjes on der 12 jaar: 1 M. Ooijevaar, Stormvogel 44.0, 2 C. van de Waeter, Stormvogel 46.3, 3 C. Lucas, Stormvogel 47.5. 50 meter schoolslag jongens onder 12 jaar: 1 K. Ingelse, Luctor 46.0, 2 W. Mooijer, Braakman 49.7, 3 R. Oostinga, Stormvogel 49.8. 25 meter vlinderslag meisjes onder 14 jaar: 1 K. Oostinga, Stormvogel 18.5, 2 C. Raaijma- kers, Stormvogel 18.5, 3 O. Geldof, Schelde 19.4. 25 meter vlinderslag jongens onder 14 jaar: 1 P. Pruijssens, Stormvogel^ 17.3, 2 B. Diele- man, Stormvogel 17.7, 3 P. Romkes, Luctor 18.4. 50 meter rugslag meisjes 14 jaar en ouder: 1 A. Bracke, Stormvogel 39.9, 2 M. Pieterse, Luctor 43.5 3 I. van Es, Stormvogel 43.7. 50 meter borstcrawl jongens 14 jaar en ouder: 1 F. Kaijser, Stormvogel 34.2, 2 L. Spelier, Braakman 34.5, 3 R. de Brui ne, Luctor 38.0. 8 maal 25 meter wisselesta fette meisjes 12 jaar en ouder: 1 Stormvogel 2.36.8. 2 Schelde 2.48.8, 3 Luctor 2.53.1. 4 maal 25 meter wisselslag estafette jongens onder 12 jaar: 1 Luctor 1.23.6, 2 Storm vogel 1.26.0, 3 Schelde 1.29.7. 25 meter rugslag meisjes on der 8 jaar: 1 N. Overdulve, Schelde 25.3, 2 N. Dieleman, Braakman 30.3, 3 C. Nieuw link, Schelde 30.3. 50 meter schoolslag jongens onder 8 jaar: 1 R. Stroo, Stormvogel 26.8, 2 S. van Olm, Stormvogel 26.1, 3 W. Braaf- hart, Braakman 27.4. 25 meter rugslag meisjes on der 10 jaar: 1 A. Lansu, Stormvogel 26.3, 2 A. Vergou we, Schelde 26.2, 3 P. Geel- hoedt, Schelde 26.8. 25 meter schoolslag jongens onder 10 jaar: 1 A. v. 't Wes- tende, Luctor 24.2, 2 A. Del zenne, Schelde 24.4, 3 M. Smolders, Stormvogel 24.5. 25 meter vlinderslag meisjes onder 12 jaar: 1 M. Ooijevaar, Stormvogel 19.5, 2 X. Jurrij, Braakman 21.7 2 L. de Koene, Stormvogel 22.2. 50 meter borstcrawl jongens onder 12 jaar: 1 K. Ingelse, Luctor 38.4, 2 N. Bruggeman, Stormvogel 39.4 3 A. Rein- houdt, Luctor 41.7. Met veel spanning worden de tijden, die gemaakt zijn, afgewacht. honkbal Adspiranten IA: Swift Al - All Ready Al 143, Tjoba Al - Ondo Al 2—2, Swift A2 - Togo Al 60. Adspiranten 2A: Animo A2 Top Al 32, Swift A3 - Seolto Al 020, Atlas Al - Zuidwesters 1 16. Adspiranten 2B: Animo A3 - Togo A2 31, Tjoba A2 - Jlympia Al 50. Adspiranten 3A: Animo A4 - Atlas A2 01, Swift 4 - Seolto A2 93, Ondo A2 - Zuidwesters A2 61. Adspiranten 3B: Blauw Wit A2 - Volharding A2 21, To go A2 - Zuidwesters A2 6 1. Adspiranten 3B: Blauw Wit A2 - Volharding A2 21, To go A3 - AU Ready A2 01, Tjoba A3 - Luctor Al 22. Pupillen IA: Zuidwesters PI - Seolto PI 3—1. Pupillen 1B: Blauw Wit PI Zaamslag PI 20, Togo PI - Volharding 1 12. Pupillen 1B: Blauw Wit PI - Zaamslag PI 20, Togo PI - Volharding PI 12. Pupillen 1B: i Blauw Wit PI - Zaamslag PI 20, Togo PI - Volharding PI 12. Pupillen 2A: BKC P2 - Zuidwesters P2 12, Swift P2 - Animo P3 10, Swift P3 - Atlas PI 01. Pupillen 2B: Blauw Wit P2 - Tjoba P4 60', Olympia PI - Tjoba P3 30, All Ready PI - Blauw Wit P3 50. (Van onze ker). sportmedewer- 9 Oud-spelers van Spui overhandigen het bestuur van de 25-jarige voetbalvereniging 22 trai- ningsballen. Een kopduel uit de wedstrijd ClingeNoormannen wordt door Clinge-speler Willaert gewonnen (Van onze sportmedewer- ker). CLINGE Na drie minuten in de tweede helft van het bekerduel tussen Clinge en Noormannen velde midden voor Ronny Bauwens het von nis over Noormannen door 2 3 te laten aantekenen. Ban wens mocht toen een vrije trap nemen op de rand van het strafschopgebied en zijn >ehot belandde in de boven- aoek buiten bereik van Noor mannen-doelman Piet Kats-. Clinge was de betere ploeg Iet speelde fel anvallend. In le vijfde minuut schoot Guil- iaume Drumont net naast. Haar na zeven minuten was iet dan toch raak. Van Bunder creeg de bal op links aange- peeld en zijn voorzet werd an zeker twintig meter afge- nnd door Ronny Bauwens. Clinge bleef de betere ploeg, ioen Minderhout van Noor- /eld verlaten. Ziijn plaats nannan moest geblesseerd het verd ingenomen door WMem Nijs. Noormannen sloeg echter ;erug. Na twintig minuten spelen gaf Hans Gaibüiese van Noormammen een voorzet die door Henk Mtdas op de lat werd geknald. De achterhoede van Clinge hield het hoofd echter koel. Clinge bleef ook na de rust de betere ploeg want na drie minuten resulteerde dat al in het doelpunt van Ronny Bau wens. Noormannen kreeg pas ver in de tweede helft iets meer vat op het spel van Clin ge. Doelman Jo Jansen van Clinge stopte op een geweldi ge wijze een schot van Henk Melis, terwijl ook Hans Ge- bliese enkele keren zeer ge- vaarlijk opdook voor het doel 'van Jo Jansen, maar de keep er van Clinge maakte geen fout. Na 35 minuten was het dan toch eindelijk raak. Guilliau- me Drumont pikte de bal van het achterveld op, zette enkele verdedigers van Noormannen op het verkeerde been en stuurde vervolgens Walter Naessens de ruimte in en deze prachtkans liet hij zich niet ontglippen en vergrootte hij de voorsprong tot 30- De laatste tien minuten kregen de Clinge aanvallers nog enkele fraaie kansen maar Noorman nen doelman Piet Kots hield verder zajn doel schoon. SPUI De voetbalvereni ging Spui heeft zaterdagmid dag op uitbundige wijze het 25-jarig bestaan van de club gevierd, het begon 's morgens al met een voetbalwedstrijd tussen de junioren van Spui en Terneuzen, een wedstrijd die om 10 uur begon. De wed strijd zelf werd een leuk par tijtje voetbal waarin Ronnie Polderman uit een voorzet van Kees van Driel, Terneuzen op voorsprong had geschoten. Dit werd tevens de ruststand. Twaalf minuten na rust wist J. Ramondt door de verdedi ging van Terneuzen heen te breken en gelijk te maken 1 1. Om elf uur volgde de wed strijd Spui 3 - Zaamslag 3. Het veel sterkere Zaamslagelf- tal won deze wedstrijd met 03. Om halfdrie volgde een wedstrijd tussen Spul 2 en oud-spelers van Spui. Voor de aanvang van deze wedstrijd werden door de oud-spelets 22 trainingshallen aangeboden aan de jubilerende verenigingen. De wedstrijd liet een veel sterker Spui 2 zien dat de Spui-oudjes geen schijn van kans gaf. Pas vlak voor het einde konden zij tot scoren komen via Jos Zegers. De eindstand werd 4—1. De topper van deze jubi leumdag w,as Spui 1 tegen AZW uit Axel. Het enige doelpunt in deze vlotte wed strijd werd in de twintigste minuut gemaakt door Roetse van Spui, het werd tevens de einduitslag. Tijdens de rust werden zes spelers van Spui gehuldigd, dat waren Jac Oostdijk, F. van der Velde, met meer dan 400 wedstrijden en A. Buijzer, L. Kempe, R. van Dixhoorn, W. Riemens voor het spelen van meer dan 250 wedstrijden door de voor zitter van Spui W. Cau- weks werd hun een zilve ren asbak met inscriptie aangeboden, namens de oud spelers sprak de heer A. van Harm en overhandigde de da mes fraaie bloemen. In het begin van de avond begon dan de officiële receptie waar veel clubbesturen uit Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen bij aan wezig waren. Voorzitter Bak ker van de afdeling Zeeland overhandigde de vereniging een wandtegel en de bronzen leeuw van de KNVB. VOETBAL —Polen heeft te Warschau ln een vriend schappelijke wedstrijd met 22 gelijk gespeeld tegen Zuidslavië. Bij de rust was (Van onze sportredactie). BRUNSUSUM Trico No ble is een van de toonaange vende formaties in Olympia's toer. Daarvoor heeft in de eer ste plaats zorg gedragen Wim de Waal. De Axelse coureur, die pas in de ploeg werd op genomen nadat Johnny Verbe- ke zich had teruggetrokken Frans van Turenliout: „Ik ben maar wat blij dat het zo gelo pen is en dat hij erbij is") loonde op beide dagen aan dat hij een geweldig koersinzicht heeft en over veel kracht. Want zowel zaterdag als zon dag kwam de Waal met een indrukwekkende solo bij de koplopers. Beide dagen even wel bleef de beloning voor de Zeeuw verrassend genoeg uit. Zaterdag moest de rappe sprinter, die normaal alleen maar in Piet van Katwijk zijn meerdere hoeft te erkennen in de spurt Jan Aling voor laten gaan. De Waal: „Ik heb misschien iets te laait aangezet. Maar het was ook een lastige aankomst want we moesten nog wat om hoog". Zondag werd Wim de Waal door Aad van den Hoek en Matje Dohmen geklopt in de strijd om de tweede plaats achter Fedo-r den Hertog. De Waal: „Ik vergiste me in de aankomst. Ik ging met een verkeerd verzet door de laat ste bocht. Ik had kleiner moe ten schakelen. Ik wist niet dat het maar zo'n klein eindje was naar de finish. Toen ik goed en wel op gang kwam, was het al te laat". Geen ritzege dus voor Trico Noble, dat zaterdag het dag- ploegenklassement op zijn naam schreef. Maar het heeft De Waal wel hoog in het klas sement staan. Na Ad van den Hoek is hij de grootste rivaal van Fedor den Hertog (De Waal: „Die reed zo sterk, die was gewoon niet bij te be nen"). Er rekening mee hou dend dat de Axelse coureur bijna nooit de goede ontsnap ping mist ligt er voor hem een uitstekende eindklassering in het verschiet. Hoog in het klassement staat ook Jan Raas, die momenteel de zestiende plaats inneemt, maar de mogelijkheid heeft gezien de verschillen om nog een flink aantal plaatsen op te schuiven temeer ook om dat de coureur uit Heinkens- zand steeds beter gaan rijden. Was hij in de tijdrit en in de etappe naar Dongen niet zo geweldig in vorm (Raas: „Toen reed ik slecht. Dat kwam doordat ik in het begin van de week weinig getraind had en daardoor miste ik waarschijnlijk ook de beslis sende ontsnapping in de etap pe naar Dongen", in de beide ritten in het weekeind reed hij geweldig. Zaterdag hielp hij Wkn de Waal uitstekend door voortdurend af te stoppen in de jachtgroep. Gisteren viel hij niet zo op, maar dat was begrijpelijk, want het zou on logisch geweest zijn als hij het zware werk had opgeknapt met De Waal in de kop groep. De taktiek, die ploegleider Henny Schouten totnutoe volg de heeft in ieder geval wel succes gehad. Schouten: „Wij kijken de kat uit 4e boom. Wij wachten steeds rusti gop onze kans. Laten Frisol, Ket ting en Amstel maar knokken. Wij kunnen dan de lachtendc vierde zijn". (Van onze sportredactie). TERNEUZEN Stadsge noot Terneuzen is zowel bij de Al als bij de BI junioren is zaterdag de winnaar geworden van het vierde grote Schelde jeugdvoetbaltoernooi, dat geor ganiseerd werd door de zater dagvoetbalvereniging Terneu zense Boys nit Terneuzen. In poule A was Philipinne Al winnaar geworden, terwijl in poule B Terneuzen Al zich de sterkste toonde. In de finale Terneuzen - Philipinne werd de beslissende treffer in de tweede helft gescoord. Om de derde en vierde plaats speelden Terneuzense Boys en AZVV. De stand was na de reglementair© speeltijd 11, en moesten er straf schoppen genomen worden. In dit onderdeel toonde de orga niserende vereniging zich de beste ploeg. Bij de BI junio ren werd Hontenisse finalist in poule A. en Terneuzen werd eerste in poule B. In de finalewedstrijd Hontenisse - Terneuzen was de ploeg uit Terneuzen de beste ploeg, en won verdiend met 20. Om de derde en vierde plaats won Breskens BI met 1—0 van Terneuzense Boys. Voor de andere plaatsen werd niet ge speeld. Eindstand: Al-junio ren: 1. Terneuzen, 2 Philippi ne, 3 Terneuzense Boys, 4 AZW Al. Eindstand BI-juni oren: 1. Terneuzen, 2 Honte nisse, 3 Breskens, 4 Terneu zense Boys. ATLETIEK Joban Kij- nie (Metro) bleek die snelste in een halve marathon te Henge lo. Hij liet over de 21,1 km een tijd afdrukken van 1 uur, 10 min. en 16,7 sec. (Van onze correspondent) KLOETINGE Een Zeeuwse afdelingscombinatie bestaande uit zaterdag- en zon dagspelers heeft zaterdag op het terrein van Kloetinge een 44 gelijk spel moeten toe staan aan het zondagafdeiings- elftal van Haarlem. De Zeeu wen, die met de rust een 31 voorsprong hadden genomen (Van onze sportredactie). HULST De meisjes junio- renploeg van Watneys Tactica uit Hulst is doorgedrongen tot de finale van de Nederlandse Jeugdkampioenschappen, die op 31 mei (Hemelvaartdag) gehouden zullen worden in Eindhoven. Nadat alle Wat- neysploegen zich reeds vorige week zaterdag in Vlissingen de sterkste jeugdteams van Zeeland hadden getoond wer den ook afgelopen zaterdag in de strijd met kampioenen van de districten Rotterdam, Dor drecht, West-Brabant en Mid den Brabant uitstekende resul taten behaald. De meisjes-junioren wonnen met 157, 1512 van Bouw- lust Orawi. Het zwakke Ly ceum werd met 1513 en 15 2 teruggewezen. De stnirjd om de eerste plaats tegen Sar to uit Tilburg leverde een duide lijke 158, 159 zege op. De Watneys-jongens konden geen toonaangevende rol spelen. en na de hervatting zelfs uit liepen tot 41 gingen him taak in het laatste halfuur te nonchalant opvatten. Daar kwam nog bij dat enkele spe lers van Zeeland in de tweede helft terugvielen door gebrek aan conditie. Dit was vooral opmerkelijk bij Henry van Aardenburg en Jaap Seen (Schoondijke). Trainer-coach Piet Lindenberg: „Ik beschik te jammer genoeg niet over genoeg wisselspelers". Het Zeeuws elftal domineer de in de eerste helft. Er was toen een goed verband tussen de linies en de combinaties lie pen mesetal gesmeerd. Ed Pen- tury die als aamvalsspits de gehele wedstrijd de nodige at tentie vroeg van de Haarlem defensie opende reeds na zes minuten de score 10. In de 15e minuut kwam Zeeland op 20 door Jaap Seen terwijl voorstopper Bram Geelhoed (Schoondijke) het grote over wicht van het zeeuwse elftal nogmaals met een doelpunt kon onderstrepen: 30. Via een slippertje vam Joham Baart (Aardenburg) die verkeerd terugspeelde kon Haarlem nog voor de rust de stand tot 31 reduceren. Tien minuten na 4e hervatting maakte Paul Telussa er 41 van, maar daarna ver loren de Zeeuwen de greep op het Sipel door gemakzucht e,n deels door gebrek aan condi tie. Haarlem sloeg tweemaal achter elkaar snel toe Bij het derde Haarlemse doelpunt ging Baart niet vrijuit 4—3. Drie minuten voor tijd werd het zelfs 44 en dat was be slist niet nodig geweest. De voorafgaande jeugdwedstrijd tussen Zeeland en Haarlem (spelers tot en met 19 jaar' eindigde in een 21 zege voor Zeeland. De Zeeuwse doelpunten werden gemaakt door Kees Vos (Wemeldinge) en Wim Paardekoper (Goes).

de Stem | 1973 | | pagina 12