Postagentschap in hal van cultureel centrum OPENING EXPOSITIE IN „PRO ARTE" OREN flSIE VOOR BEWONERS VAN WIJK DEN DULLAERT B 0 kke apïjttegels Verdeling rijkssteun in Zeeland Voetbal Veel waardering voor PTT -jubilaris Verwijten aan Warnier ongegrond CONCLUSIE TIJDENS VERGADERING E BEULE 4,68 Schippers- staking M 0PELM0T0REN stad GEBODEN 3BEDRIJF MTE VEIS SIN GEN •Ispèel HI-FI STEREO diversen WONINGBOUW 's-Heerenhoek ËHBO-wedstrijd Xev (mej- d'H°°ghe>; 4- Sint Jansteen Hulst Ter neuzen Sluiskil GESCHENKEN De Vos Eggermont B.V. Auto uitgebrand IN SINT JANSTEEN Biervliet Borssele Heinkenszand 125, TELEFOON 01608-3795 TEN-LEUR geldien OUW8AAR LD LENEN Geen informatie Lwljtscheidlng bjj eld Discreet. Geeo .001 MADJOE" Rotterdam. 010* 63b 020-921747 'g weekends Qio* -921747 JG GELD 12. Ook 's avonds personeel gevraagd ROUW (30-40 JAAR)" mgeving West-Brabant zelöt,, ijke werkzaamheden en het In bezit van rijbewijs of w2 1 af te leggen. Prettige en T en- met foto onder nr. 12043. Itterdag i2 mei 1973 •LEUKE BIJVERDIENSTE :R voor de zaterdag en Zn,, 17, afd. vleeswaren en kaas sÏL cialiteitenzaak van der' nï.1 den, Gentsestraat 2, Huist, te huur gevraagd NG of boerderijtje lin in Oostburg of Ten Houtenstraat tel. 01131-1588 of SSCHIETING 't Zand, Koewacht, Aanva DE VOGELRIJDERS" iel de 3e vogel rit. Start om 1!(J Hengstdijk. 5'" ZWEETVOETEN? Haal direct SUDEX O kunt er binnen 3 dagen vanaf zijn voor lange tijd! E" drogisterij en schoenhandel. SCHIETING Zondag 13 ren" HUlst. SCHIETING Op zondag13 mei bi^ ^cd.De] Backer, Kemzeke-PaaL Aan- J vang 15.00 uur. 1969 1966 - 196? 1970 19® 1967 0 km-1873 .tootje 1967 KAPELIiEBRL'G ON 01140 - 2097 openbare vergadering van advies en bijstand voor woensdag 16 mei om 19.30 m de commissie verstrekte irende de tijd dat de secre- n 8.00 tot 12.30 en van 13.30 bodebalie van bet stadhuis t plaats in het politiebureau hi is voor iedereen vrij toe- (ADVERTENTIE) elektr/nika SCHIETING Zaterdag 12 mei bij A. de F Block, Züiddorpe 300 frs. gra- f tis. Begin 15.00 uur. SCHIETING Zaterdag 12 mei bij P. Lee-jl raert-Nijs, Hulst. Begin 15.0dl uur. mei „De Batavie-| Begin 24.31) uur. WIJ zijn een besch. echtp. vanl 36-38 jr. en wonen in Ouden-1 bosch en zoeken echtp. tot 40 jr. om een fijne vriendsch. op I te bouwen. Wij hebben geen Jr eigen vervoer. Br. onder nr. jj 14173. ;leurenookberber50x50wi£^ 1e keus en volledig® gamnti EGELS 4.58 p. stufcj ENDRECHT anaf 20 uur. Hoofdstraat 16 St. JansteenHulst Tel 01140.2491 (Van onze dactie) parlementaire re- DEN HAAG In het eerste kwartaal van dit jaar zijn machtigingen tot vergunning verstrekt voor de bouw van 11.137 woningwetwoningen (12.163 in dezelfde periode van het vorig jaar) en 19.536 (21.301) beschikkingen afge geven voor de bouw van ge subsidieerde particuliere wo ningen. Dit betekent, dat in die periode rijkssteun is toe gezegd voor totaal 31.273 wo ningen (vorig jaar 34.070) waarvan 4.029 bejaardenwo- %en (vorig jaar tijdens het eerste kwartaal 3.792). Bovendien is subsidie toege zegd voor bejaardentehuizen met in totaal 516 bedden (vo rig jaar 907), te bouwen in de particuliere sector. In het ge- Me jaar 1973 kan voor 166.250 woningen (exclusief het vorig jaar verstrekte voor schot van 5.000 woningen) rijkssubsidie worden toege zegd. Bijna 30 procent daarvan is dus gedurende de eerste drie maanden van dit jaar uit gegeven. Het aantal in aan bouw genomen woningen in dezelfde periode bedroeg 39709 (vorig jaar 38.394). «oltooid werden 35.533 (vorig iter 29.886) woningen. In Zeeland werden de eerste wie maanden van dit jaar in totaal 369 machtigingen tot vergunning van woningwetwo logen afgegeven. In de ge subsidieerde particuliere sec tor kreeg Zeeland 463 subsi- fcbeschikkingen waarvan 122 bejaardenwoningen Zeeland weeg 80 corporatiewoningen e" 167 andere huurwonin gen. KVO Op de bijeenkomst ï'n de damesleden van de •0 (Katholiek Vrouwen Or ganisatie) afdeling 's-Heeren- J°ek, in de Jeugdhoeve «nnndelde pastoor C.C. Kroon """'"lijk adviseur van de af- de Vastenbrief. In het e aansluitend thema versobering, stelde pastoor Kroon de problemen van de nuidige welvaart en de ar moede tegenover elkaar. Na 'e pauze trad pastoor Kroos u-er °P toij het bingo-spel ,"ij verrichtte tevens de ekking bij de verloting. Da PTT is namelijk bereid op verzoek van het stichtings bestuur in de centrale hal van het gemeenschapscentrum een postagentschap onder te bren gen. De bevolking kan er te recht voor eenvoudige bank zaken. Het idee van deze ves tiging is afkomstig van sport hal-directeur H. de Gucht. Hij hoopt met liet postagent schap een bijdrage te kunnen leveren aan het overwinnen van de verwachte drempel vrees. „Als de mensen voor hun postzaken hier naar toe moeten, is de kans groot, dat ze ook voor alle andere zaken belangstelling krijgen", aldus de heer De Gucht De centrale hal zal overi gens het karakter krijgen van een overdekt plein. Er zal on der meer „straatmeubilair" worden geplaatst zodat de be zoekers niet het gevoel hebben een „cultureel" centrum bin nen te stappen. De bouw van het complex bij de sporthal verloopt overigens volgens schema. De staalconstructie van de benedenbouw is bijna klaar en binnenkort kan met het metselwerk worden begon nen. Als men het schema kan aanhouden, zal het complex medio december in gebruik genomen kunnen worden. Met de bouw is dan een jaar ge moeid geweest. December vo rig jaar werd door burgemees ter P. Molthoff de eerste paal Voor de nieuwe wijk, waar in liet sociaal centrum komt betekent de vestiging van het postagentschap een dankbare voorziening. Directeur Cor vam Leuven van de stichting ge in eenschapswerk: „Het is een feit, dat de bewoners in deze omgeving van nagenoeg alle voorzieningen zijn verstoken' In de wijk zelf staat maar een supermarkt. Dit betekent, dat de bewoners voor veel van hun boodschappen en alle an dere dienstverlening aangewe- SKI onz® correspondent) (trm,"JANST™ Tussen m jO-verenigingen Vogel- JS en Sint-Jansteen zijn ^«rijden gehouden, waar- ,eIk met vier Ploegen deelgenomen. wa« de Van Aert- 1 li U'tslag is als volgt: Kint8 Sint-Jansteen (G. (0 2- Ploeg Sint-Jansteen Weemaes): 3. oloeg Sint- vogelwaarde (P. Jan- <mL w ploeg Sint-Jansteen m? Warrens)6. ploeg Vo- fcrde (L- Lambert): 7. 'ter) y.oge'waarde (L. Dobbe- fittevr r,ploe® Vogelwaarde tM-.,) Le. Klerk). De com- wonnl pNzen werden ge- Kim- r L. Weemaes, G. en mevrouw Warrens. Overschrijving De voet baller J. Sturms, die lid is van de voetbalvereniging STEEN en verschillende malen in het eerste elftal uitkwam, heeft aan het bestuur van de -v.v. Steen om medewerking ge vraagd, overschrijving te krij gen naar de Belgische voetbal club Meerdonck. In deze Bel gische club spelen ook de oud- Steen spelers Emiel Saman en Rudi Woital. Huldiging De supporters club van Theo Versöhueren zal de wielrenner vandaag in de zaal van Ed Ottjens nogmaals een huldiging brengen als we reldkampioen achter zware motoren. Wethouder Blom- maert, van de gemeente Hulst zal hier als lid van de suppor tersclub een ere-medaille van de gemeente Hulst uitreiken. Oo deze avond zullen eveneens gehuldigd worden, de wielren ners, die zich in de volkskoer- sen op bijzondere wijze heb ben Onderscheiden. Deze ren ners zijn: Gaston Thuije, Theo van de Branden, Piet Everaerd en Johan de Letter. De harmo nie St.-Jan zal bij deze huldi ging aanwezig zijn. Op deze avond zal ook de trekking van de loterij plaatsvinden, die ten bate' van de supportersclub plaats heeft gevonden. Damesvoetbal Het dames elftal van de vv STEEN heeft deze week haar directe con current in de competitie van het damesvoetbal, het dames elftal uit, Schoondijke, met flinke cijfers in eigen huis verslagen. Nadat de rust met 2—0 was ingegaan werd de voorsprong opgevoerd tot 40. waarna Schoondijke de stand op 41 kon brengen. Dat bleef tevens de eindstand. Hierdoor staat STEEN met drie punten voorsprong aan de lei ding in de competitie van het damesvoetbal. Toneelcursus In het vere nigingsgebouw is door de pro vinciale toneeladviseur Ad van Noort de eerste les gegeven van een toneelcursus, die in totaal uit vier lessen bestaat. Voor de eerste les. waarin hoofdzakelijk de regie werd behandeld, bestond een grote belangstelling. Ongeveer 25 le den van toneelverenigingen uit Vogelwaarde. Heikant. Sint- Jansteen en Philippine namen er aan deel. Het is de bedoe ling om deze maand nog twee lessen te geven en de laatste les te bepalen op 2 juni. zen zijn op de binnenstad. Dank zij het sociaal-culture le centrum wordt het voorzie- ningenpeil ook op andere fron ten opgetrokken. Zo zullen on der meer de openbare biblio theek en de leeszaal perma nent gehuisvest worden in dit nieuwe complex. Ook voor de creatieve vorming is er ruimte gepland. Het gemeenschaps centrum krijgt daarnaast een grote zaal met telescoop-tribu nes, kleinere zalen voor be scheiden vergaderingen en een ruime foyer. Nauw verbonden met het gereed komen is ook de mogelijke sloop van 't Hou tenkwartier. Over de vraag of de voormalige lts al dan niet tegen de vlakte moet bestaat nog 'geen enkel uitsluitsel, al is het een publiek geheim, dat B. en W. zijn geporteerd voor sloop. Niet alle, in 't Houtenkwar tier gevestigde verenigingen kunnen naar het nieuwe cen trum verhuizen. Daaronder is ook de peuterspeelzaal „de Robbedoes". Voor deze vereni gingen zal gezocht moeten worden naar een alternatieve oplossing en dat is een pro bleem, waarmee zich de komen de maanden onder meer de jeugdraad bezig zal houden. (Van onze oorrespondent) SINT-JANSTEEN Zondag 27 mei om 14.30 uur wordt er op het ter rein van de v.v. STEEN een voetbalwedstrijd ge speeld tussen het kampi oenselftal van de w STEEN en een selectie- elftal van spelers uit de vierde klasse. Deze seitectie is sa mengesteld uit elk drie spelers van de vereni ging Corn. Boys, Koe wacht, Sluiskil, Clinge en Biervliet. Het elftal zal warden samengesteld door de heer Van Aver- maete, trainer van Bier vliet. De wedstrijd wordt gespeeld om een tweeledig doel: name lijk op de eerste plaats óm de contacten tussen de spelers uit de vierde klasse te bestendigen en te verbeteren en op de tweede plaats als een blijk van medeleven met de Biervliet-speler Lij- baert, die in die competi tiewedstrijd Biervliet- Steen op een ongelukki ge wijze een heen brak. De opbrengst van deze wedstrijd, waarvoor ie dere bezoeker de norma le toegangsprijs zal' moe ten betalen, wordt ge bruikt als een stoffelijk blijk van medeleven met voetballer Lijbaert, ter wijl het restant wordt geschonken aan huize „de Sterre" in Sluiskil. Er wordt vooral.de aan dacht gevraagd voor het feit, dat het niet gaat om een benefietwedstrijd voor Lijbaert. (Van een onzer verslaggevers) HULST De bewoners van wijk „Den Duliaert" zullen tegen het eind van dit jaar voor hun postzaken niet meer naar het centrum van Huist hoeven, maar terecht kannen in het nieuwe in aanbouw zijnde sociaal-culturele centrum. Voetbal Het familievoet- balelftal van de FC Taeümam uit Hulst speelt vanmiddag op het OZO-terreiin in Hulst een vriendschappelijke voetbal wedstrijd tegen FC De Roeck uit St.-Jansteen. Postzegelbeurs De postze gelvereniging „het Land van Hulst" houdt morgen om 10.00 uur een bijeenkomst in hotel Van Oosterom te Huist. Vanaf 9.30 uur zal de nieuwtjes- dienst aanwezig zijn met de nieuwe uitgaven van Neder land, Nederlandse Antillen, Suriname en België. Na het officiële gedeelte is er een verloting met als hoofdprijs de Rembrandtzegels Ned. 1930 ongebruikt, cataloguswaarde f 40,- Tot slot volgt een vei ling, waarop weer een flink aantal kaveltj es ter verkoop zal worden aangeboden. Schieting In café P. Lee- raert-Nijs te Hulst wordt van middag een prijsschieting ge houden op de liggende wip. Deze schjeting begint om drie uur. Verdiensten De heer B. v.d. Lavoir uit Hulst heeft voor zijn verdiensten als be stuurslid van de EHBO-vere- niging St. Christoffel te Hulst en als lotus-slachtoffer een zil veren bondsinsigne toegekend gekregen. Dit wordt hem don derdag 24 mei uitgereikt in het Hulst. Maristenklooster Excursie De leden van de Oost-Zeeuwsch Vlaamse vogel wacht „de Steltkluut" en eventueel verdere belangstel lenden maken morgen (zater dag) een excursie naar de Vlaamse Kreek nabij Graauw, onder leiding van de bioloog, de heer G Sponselee uit Hulst. Voor deze excursie moeten de liefhebbers vroeg uit de veren, want om zeven uur 's morgens is het verza melen aan de Zandberg, tussen Hulst en Graauw. Voor deze excursie zijn laarzen onont beerlijk. Meditatie Op uitnodiging van de parochieraad te Sluis kil komt morgen de werk groep jeugd en jongeren van het bisdom Breda naar Sluis kil om van gedachten te wis selen over het onderwerp „meditatie". Voor dit doelein de worden geïnteresseerden verwacht in de tot discussie' ruimte ingerichte autobus, die voor de kerk zal staan. De discussies beginnen na de hoogmis van kwart voor elf. Men kan zich eventueel hier voor opgeven bij zr. Frangoise Grifferstraat 3 te Sluiskil. 9 Het culturele centrum van Hulst in aanbouw. (ADVERTENTIE) HULST Korte Nieuwstraat 21 Tel. 3558, b.g.g. 2209 (Van onze correspondent). HULST Kunstcriticus Willem Enzinck opende giste renavond in galerie Pro Arte, in de showrooms van Morres Meubeldrijven in Hulst, een schilderijtentoonstelling met werken van de Antwerpse schilder Piet Boelens. Dit is de tweede schilderij ententoonstelling. De eerste bevatte werken van De Kim- pe, die in gaferie Pro Arte wordt ingericht. Willem En zinck noemde het werk van Piet Boelens niet nieuw, ook heeft het weinig of niets te maken met kunststromen van de laatste decennia, wat vooral een kwestie is van aard, aan leg en opleiding. Zijn oplei ding keeg Piet Boelens op de academie van zijn vaderstad Antwerpen. Het werk van deze schilder had in de eerste jaren iets neo-klassieks, maar de laarste jaren heeft hij zich vrijer ont wikkeld. „Piet Boelens heeft zich de tijd tot ontwikkeling gelaten, al'dus Enzinck, vooral omdat hij niet met iets onver antwoords te voorschijn wil ko men. Deze schilder houdt zich aan de werkelijkheid van het menselijk gelaat, stilleven landschap of stuk natuur dat hem boeit". De expositie duurt van 11 mei tot 11 juni a.s. en is alle dagen geopend van 1012 en van 26 uur. Op zondagen van 26 uur. (Van onze correspondent) GOES Op rijksweg 58 ter hoogte van 's-H. Arendskerke ls een vrachtautp van de heer Van de Wekken afkomstig uit Zierikzee, uitgebrand. Op de auto werd een barinventaris vervoerd die ook geheel in de vlammen ls opgegaan. (Van onze correspondent). HULST De heer J. van Osselaar RA3-besteIler bij de PTT te St.-Jansteen vierde gisteren zijn zilveren ambtsju bileum. De jubilaris die gebo ren is te Ciinge, is steeds werkzaam geweest op het postkantoor te St.-Jansteen. Tijdens een druk bezochte receptie, aanwezig was ook wethouder J. Blommaert, mocht de heer Van Osselaer veel gelukwensen in ontvangst nemen. Namens het staatsbe drijf der PTT werd hij gehul digd door de heer J. Lousen, directeur van het postkantoor Hulst. Deze stond stil bij de loopbaan van de jubilaris die hij kenmerkte als iemand die altijd met veel ijver zijn werk heeft gedaan. Ook ten opzichte van het publiek noemde hij de jubilaris een gewaardeerde gas in St.-Jansteen. Wat onder meer is gebleken uit de vele blijken vam be- langstel.ing tijdens zijn ziekte van enkele maanden geleden, waardoor de viering van zijn jubileum moest worden uitge steld. Door zijn collega's wordt de heer Van Osselaer ten zeerste gewaardeerd. Ook mevrouw Vam Osselaer werd door de directeur in zijn huldiging betrokken voor de Judo-examen De volgen de leden van de Biervlietse judoclub Shozentai' slaagden voor de gele band: Ronald On genae. Rudie Cornells, Herbie Krocké, Frans Verdonck ,Jaap Stoutjesdijk, Hendrik van Hoeve, Frank Verduit, Hen drik Cysouw, Ronnie van de Veire. Paul van Riet, Eric Pijcke, Frank Babijn, Marjo de Bouvere, Corné Riemslag, Leo Mankgenes José Cuele- naere en Robin Versluijs. Diploma's brandweer De tot de vrijwillige brandweer korpsen van de gemeente Bor- sele behorende leden W. Moerdijk te Nieuwdorp en C.G. Geschiere te Heinkens zand hebben het diploma brandwacht 2e klasse volgens de door de minister van Bin nenlandse Zaken gestelde eisen behaald. (Van onze sportredactie) HULST Bennie Warnier, een bekende organisator van de oZO-bedrijfsvoetbalcompe- titie heeft zich teruggetrokken uit het gehele OZO-bedrijfs- voetbal. Bennie Warnier wil daar niets meer mee te makes hebben. Dit naar aanleiding van het feit dat hij vorige week tijdens een spoedverga dering - die door Warnier en de eigenaar van de OZO-vel- den, Robeit, Heyens, afzonder lijk was bijeengeroepen - in zijn schoenen kreeg geschoven dat hij onzorgvuldig was om gesprongen met de OZO-gel- den. Zowel de heer Heyens ais de bedrijfselftallen stelden weinig of geen vertrouwen meer in Warnier, die allerlei verwijten naar het hoofd ge slingerd kreeg. Warnier zou rekening en verantwoording moeten afleggen van het geld dat hij via de clubs had geïn casseerd - i 240,per vereni ging - en dat is inmiddels gebeurd. Op de donderdaga vond gehouden vergadering in de kantine bij de OZO-velden kwamen de papieren op tafel en bleek dat Warnier wel de gelijk goed was omgesprongen met de OZO-gelden. Alles was keurig verantwoord, en tijdens deze vergadering kwam er geen enkele vorm van kritiek op Warnier. Daar was ook geen enkele reden voor, want het was goed gegaan. Daarom zou het wel niet meer dan billijk geweest zijn als men vanuit de vergadering de moed had kunnen opbrengen om Warnier excuses aan te bieden, voor al de onheuse be schuldigingen die hem door diezelfdevergadering vorige week voor de voeten warden gesmeten. Die moed had men niet. Voor Ad Verm-uë, voor zitter van de FC Niks, daarom ook de reden om zich volledig te distancieren van de houding van de op de vergadering aan wezige vertegenwoordigers van de aangesloten bedrijven. Naar de mening van de heer Vermuë had men toch op zijn minst verontschuldigingen moet maken aan het adres van Warnier. Voor' Warnier beves tigde deze houding van de vergadering nog eens de ver standhouding van zijn besluit zich volledig terug te trekken uit het OZO-bedrijfsvoetbal Er werd op deze vergadering, die in hoofdzaak was belegd om te kumen tot een nieuwe I opzet van de wedstrijden - al dan niet in competitieverband - een nfeuw bestuur gekozen. Dat bestuur bestaat nu uit de volgende personen: A.E. van Waes (FC Linex), T. Hellaert grote steun diie zij steeds voor haar man is geweest. Hierna werd de jubilaris onderschei den met het voor dergelijke jubilea gebruikelijke zilveren insigne. De heer Van Osselaar werd vervolgens nog waarde rend toegesproken door de heer R. Eeman, kantoorhouder te St.-Jansteen. Namens het per soneel van het kantoor in St.- Jamsteen en de PTT-perso- neelsvereniging bood hij de jubilaris een tweetal cadeaus aan. Teraardebestelling On- dder zeer grote belangstelling vond op de r.-k. begraafplaats te H-einkenszand de teraarde- besteléling plaats van mevr. Mes-Peeters. 's Morgens om 11.00 uur was er een eucharis tieviering in Middelburg, waar de fam. Mes sedert enkele ja ren wo%onachtig is. Op de begraafplaats in Heinkenszand waren zeer velen gekomen om aan haar de laatste grotet te brengen. Onder de belangstel lenden merkten wij op, de burgemeester van Borsele de heer Van Waes en gemeente secretaris de heer Boogert. Verder oud-burgemeester Van Eisen en mevr. Staverman, ja renlang huisgenote var de fam. Mes. De absoute werd verricht door pastoor van Alp hen, die aan de groeve enkele gebdeden uitsprak. Vele men sen uit Heinkenszand bij wie mevr. Mes bijzonder geliefd was, waren tegenwoordig. Ve len herinneren zich mevr. Mes wandelend met haar hond Dal- ma, waarbij zij steeds voor iedereen vriendelijk woord had. (FC Niks), van Kerkchoven Dorsselaar (Neckermann NP.), Dorsselaar (Neckerman N.P.) Stêijaert (Clitex). De meeste van de aanwezige bedrijven bleken niet te voelen voor een nieuwe competitie, omdat de tijd voor de organisatie daar voor te kort was, met uitzon dering dan van de FC Niks en de Cfitex. Besloten werd toer nooien te houden voor de wel geïnteresseerde bedrijven en wel op 2, 17 en 23 juni. Totale kosten per vereniging zullen dan f 140 op jaarbasis bedra gen, naast het bedrag van f 76 dat aan de KNVB dient te worden afgedragen. Voor de FC Niks was dat een dermat- ge hoog bedrag, dat het een van de belangrijkste argumen ten w-as - naast de houding ten aanzien van de vergade ring ten opzichte van de heer Warnier - om niet deel te nemes aan deze toernooien. (vervolg van pag. 1) Midden tussen de Belgische spitsen ligt* het Nederlandse binnenschip Willeijn uit Rot terdam. Schipper J. de Jonge was met een lading fosfaat uit Vlaardingen op weg naar Wa terloo in Noord-Frankrijk toen de staking hem aan de wal kluisterde. Sinds 2 mei kan hij voor noch achteruit. Hij en zijn vrouw hebben zich bij het on vermijdelijke neergelegd. „Wat moet je anders? Je kan toch niet in je eentje tegen dat Belgische blok opbotsen? We zullen wel zien hoe lan, die staking duurt, maar een lolletje is het natuurlijk niet. Ik krijg wel een vergoeding van mijn opdrachtgever voor elke dag dat ik hier vast lig, maar dat ligt nog altijd onder mijn normale verdiensten. Ge- Lukkig heb ik die staking zien aankomen. Ik heb mijn op drachtgever nog er voor ge waarschuwd, maar die vond dat risico toch moest nemen. Maar ik heb wel bedongen dat hij mij een vergoeding moest geven voor elke dag dat ik niet verder kan". Mevrouw De Jonge zegt: „Het ergste van alles is dat er hier gebrek aan drink- en waswater is. En ook ergisdat we in het weekend onze kin deren niet kunnen zien zoals normaal. Want God weet hoe lang die schippersstaking nog duurt en je kunt je schip toch niet zo maar in de steek la ten?" HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dokter N. Rijk, Kerkstraat 2 te Aardenburg, tel. 01177- 1466. Axel Dokter Kok, tel. 01155-1555. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke Dokter Dhr. Kalk man, Burg. Maarleveldstras-t 5 te Biervliet, tel. 01152- 345 Borsele en Nieuwdorp De praktijk van dokter Kiviet wordt waargenomen door dokter Gelderblom te Nieuwdorp, tel. 01196-327. Breskens en Groede Dokter van Eridt te Breskens, tel. 01172-1566. Driewegen, Hoedekenskerke, 's-Heerenhoek en Ovezande De praktijk vam de huis artsen J. Gel dof, J. Kote en H. Zw-artelé wordt tot maandagochtend 8.00 uur waargenomen door dokter S. Wöstmann, Nieuwstraat 18a te Ovezande, tel. 01195- 450. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter de Meijer te Sluis, tel. 01178- 1366. Goes Dokter T.v.d. Werff- Wijngaardstraat 51, tel. 7451. Hoek, Philippine en Sluiskil Dokter van Haelst, Spoorstraat 46a te Sluiskil, tel. 01157-444. Hulst Dokter. W. Eysink, tel. 2060. Kloosterzande Dokter R- Buwalda, Cloosterstraat 72 te Kloosterzande, tel. 01148- 1277. Tot maandagmorgen 8.00 uur. Middelburg Dokter J. v.d. Rijst, Rouaansekaai 11, tel. 5343(zaterdag) en dokter J. Pel, Rouaansekaai 11, tel. 6659 (zondag). Reimerswaal Dokter J. de Beij te Hansweert, tel. 01130-1344 voor de dorpen Hansweert, Kruiningen en Yerseke. Dokter C. Donker te Krabbendijke, tel. 01134- 1544 voor de dorpen Krab bendijke, Oostdijk, Waarde en Rilland -Bath. Sas van Gent e.o. Dokter F. Puylaert, Oostkade 19 te Sas van Gent, tel. 1366. St.-Jansteen, Clinge en Koe wacht Dokter H. Brabers, tel. 01140-2361. Terneuzen Dokter H. van Herk, Mich, de Buytersingel I, tel. 01150-4000. Vlissingen Dokter S. War- tena, tel. 3933 (tot zaterdag 24.00 uur) en dokter D. Bom, tel. 2233 (van zaterdag 24.00 uur tot zondag 24.00 uur). Wolphaartsdijk, 's-H. Arends kerke en Heinkenszand Dokter D. v-an Driél te 's-H. Arendskerke, tel. 01106- 1202. Zaamslag Dokter W. Fraan- je, Plein 42 te Zaamslag, teL 01153-244. TANDARTSEN O.Z. Vlaanderen Tandarts J. v. der Burgh te Sas van Gent, tel. 01158-1317 (zater dag van 10.00-10.30 en 18.00-18.30 uur, zondag van 12.00-12.30 uur). W.Z. Vlaanderen Tandarts A. van Herk, Bredestraat 25 te Oostburg, tel. 01170-2493 (zaterdag en zondag van 12.00-12.30 uur). Walcheren Tandarts C. Wqjtveer, Loskade 21 te Middelburg, tel. 01180-6694 (zaterdag van 9.00-10.00 uur, zondag van 11.00-12.00 uur) Z. en N. Beveland Tandarts J. Stam. Frans den Hollan derlaan 16 te Goes, tel. 01100-5459 (zaterdag en zondag van 9.00-10.00 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag Dokter J. de Haas te Zaamslag, tel. 01153-366. N. en Z. Beveland Dokter A. Noordenbos te Heinkens zand, tel. 01106-1290. W.Z. Vlaanderen Dokter W. Kapsenberg te Sluis, tel. 01178-1225. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, Oost- burg en Sluis Zr. Derk- sen te Zuidzande, tel 01270-2367. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJzendijke Zr. Schilders te Breskens, tel. 01172- 1350. Ellewoutsdijk e.o. Zr. M. Groe6e ev Hogenboom, wijkgebouw Groene Kruis te Ellewouts dijk, tel. 01104-259. Goes Zr. F. Caomans, tel. 7970. Groot Axel en Zaamslag Zr- K. Geleynse, Oosterstraat 2 te Axel, tel. 01155-1885. Hulst en Hontenisse Zr. Martina, tel. 01140-3223. Hoek, Sluiskil en Philippine Zr. Eustella, Jacob Ho- beinstraat 2 te Philippine, tel. 01159-306. b.g.g. 01157- 451. Sas van Gent Zr. J. v. Dorsselaer, Beneluxstraat 128, tel. 01158-1916. Terneuzen Zr. D. Hobbel, van Steenbergenlaan 65 tel. 3360. Yerseke, Kruiningen en Hans weert —Zr. K. Lodder te Yerseke, tel. 01131-1768. APOTHEKEN Goes Goese apotheek, tel. 7104. Middelburg Apotheek L. v.d. Boogert, Korte Delft 12, tel. 2789. Terneuzen Apotheek Klaaa- sen, tel. 2090. Vlissingen Apotheek D. v.d. Kleine Mulder. Singel 9, teL

de Stem | 1973 | | pagina 7