NOODKREET B. EN W.TERNEUZEN AAN MINISTER: „Begin spoedig met aanleg van weg Hóek-Sluiskil brug" LABRADORS AL VEILIG THIIIS Ravage 'os Menu tampioen bakker lPITALE ÏTEDE GEHELE BOUW» ITARIS Hoofdrolspelers in schietpartij Positie van Terneuzen verandert TE GOES van Oranje" verkopen stad streek LING f inventaris larland I -iwl»8"5» Jii Graauw Koewacht Nieuw-Namen Terneuzen Kloosterzande Jonge dieren 's-Gravenpolder HULPCENTRUM ZATERDAG ZONDAG St.-Joristocht Clinge Hansweert /alerdag 12 mei 1973 .inkenszand zal op dqj, des namiddags om 2 Uur' p, ten verzoeke van Baarland wegens bei Ik nr. 2 te BAARLAND poonhuis, met schuur en I met daaromheen liggen- buwgronden, met een to- 22.26.60 HA. vinden in zes kavels en ingezaaid met diverse de kosten hiervan, bene den- en pootgoed, zullen Jderlijk in rekening wor- van huur of pacht te aan- |er koopsom, behoudens dat op gebruik komt ui- 73. 1 juli 1973 af. luiterljjk 1 maand na toe- iligheidskosten binnen 1 nde notaris zijn nadere ■ar, benevens een boekje pg en voornaamste vei- hiervan bedragen 3, bedrag op giro-rekening zending plaats hebben bouwen in overleg met de 193 - 246). te Heinkenszand, zal op es namiddags om 1 uur, J.L. Overbeeke Pzn, te e Borsele, op de boerderij Bjk 2 aldaar, wegens be rt openbaar a contant ver- |PK); 1 tractor Ford type Dine „Claeys" (M 80); 1 I. 35); 1 aardappelrooier, ton) Cebeco; 1 stro-pers, transporteur met zeefband fivator; 1 Rou combi-egge; jichthanden); 1 2-scharige j 1 6-scharige stoppelploeg lel voor Ford-tractor (me' ji stel wiedbanden; 1 zaai- Jardappelpootmachine; 1-5 z.g.a.n. kunstmeststrooier 1 priksleepbord, slinger; 1 aardappelaanaardgarni- bietennetten; diverse ge- ■ige stieren; 33 graskalve- 1-scharige ploegen fz.g. :en verder ten verkoop zal goederen op de dag van ur voormiddags. n kantore van voornoem- meer weten? Dat kan. even een kaartje dan per omgaande een le brochure. Want,„De 3" is geen woongebouw, ■esidentiel et (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het ge- neentebestuur van Terneu- ien heeft in een brief aan 1 je minister van Verkeer en Waterstaat aangedrongen pet de meeste spoed een begin te maken met de aan- van het gedeelte van jsweg 61 tussen Hoek en j je brug bij Sluiskil. Deze verbinding maakt deel 1 uit van het rijkswegenplan 1968 en zou volgens plan in 1974 of 1975 tot stand worden gebracht. B. en w. van Ter- j neuzen vrezen dat de planning i het nieuwe stuk rijksweg t haalbaar zal zijn omdat let tracé nog niet is vastge- en ook geen aanvang is takt met de aankoop van ie benodigde grond. Het Terneuzense gemeente- I letuur legt er de nadruk op jat de voltooiing van de ver- Hoek-brug Sluiskil groot belang is voor de ik. Verder wijzen b. en w. I ir op dat de brug bij Sluiskil I ie hoofverbinding vormt tus- I ;en Oost- en West-Zeeuwsch- I Vlaanderen. Een belangrijke I hadicap zijn steeids langere I en frequentere openingstijden I van de brug voor het scheep- I vaartverkeer. Het gevolg daar- dat het motorverkeer lover de brug duidelijk af- I neemt In juni 1968 maakten nog 56.908 motorrijtui gen van de brug bij Sluiskil gebruik. In september 1971 was dit gedaald tot 43.622. Duidelijk aantoonbaar ls ook dat steeds meer motorrijtuigen in plaats van de route over de brug bij Sluiskil de weg door de stad Terneuzen nemen. B. Wan onze correspondent) SUnf v?ZEN Dc 16-jarige •Jo Ul (Oudeweg 1) uit ttebJr,Zaildc' leerling van de zen school te Terneu- !ewnu V0l?r 1073 kampioen "Hid. 'n de bakkerswed- lajpvoor Zuidwest-Neder- %d a deze vakwedstrijden We eigenomen door de Van j leerlingen dagscholen Goes .Ijakkcrsvakseholen te dtechf „ddelharnis, Ossen- zen- ',.0udenbosch, Terneu- JhiZienkzee. ie eewnu overiSens litu j. Terneuzense ïeer- iWdbalil met de hoogste S®»5er van Zuid- •1» l97i and ging strijken. was het Peter Lafort uit Terneuzen en het vorige jaar Chris Loonstijn uit Sluis kil, die op de Landelijke wed strijd zelfs de tweede plaats wist te behalen. Jos Menu gaat in het najaar de eer van de Terneuzense technische school verdedigen op de lan delijke wedstrijd, die in Wage .ningen zal worden gehou den. Uit elke klas mochten drie leerlingen, die in de voorwed strijden als de beste uit de bus waren gekomen, deelne men aan de wedstrijd otn het rayonkampioenschap. Deze week werden de ingezonden producten luxe broodjes en spritsjes, in Breda gekeurd. De nieuwe kampioen was ui teraard heel tevreden met dit resultaat. Dit jaar doet hij eind examen. „Dan ga ik wel er gens in een bakkerij werken, maar ik ga toch nog twee jaar cursussen volgen om me ver der te bekwamen", is zijn be sluit. Vanzelfsprekend hoopt hij tijdens de landelijke wed strijden in Wageningen zo mo gelijk een nog beter figuur te slaan dan zijn voorgangers van de Terneuzense technische school hebben gedaan. en w. spreken van een bijna onhoudbare verkeerssituatie op Axelsestraat. Het verkeer op deze verkeers- tevens win kelstraat is in drie jaar tijds bijna verdubbeld. In juni 1968 red-en wekelijks 54.446 motor rijtuigen over de Axelsestraat, in september 1971 was dit ge stegen tot 92.374. Het gemid delde aantal in 1968 per dag was 7.778 voertuigen tegen 11.768 per dag in september 1971. Volgens het Terneuzense gemeentebestuur zal de vol tooiing van de weg Hoek- brug Sluiskil de Axelsestraat sterk ontlasten, omdat b. en w. de stellige indruk hebben dat de meeste automobilisten dan het risico voor een open brug te staan wel Zul'en nemen wanneer de verbinding Hoek- Sluiskil brug is gerealiseerd. 0 Axelse straat wordt steeds drukker. Bloemschikken De pro vinciale commissie voor huis houdelijke voorlichting ten plattelande in Zeeland, zal bij voldoende deelname een cur sus bloemschikken geven. De cursus begint op 21 mei en begint om halftwee. De cursus wordt gehouden in het gebouw van het Wit-Geie Kruis. Niet alleen zal er gewerkt worden met bloemen uit eigen tuin, maar ook met het schik ken van wilde planten. Het lesgeld bedraagt totaal 18 gul den per persoon voor de gehe le cursus, die uit zes lessen bestaat. Ze zullen gegeven worden door mej. G. bij de Vaate, tuinbouwlerares bij de huishoudelijke voorlichting. Aanmelding voor de cursus moet gebeuren voor 17 mei bij zr. M. de Schrijver, Dorpsplein 1, Graauw. Schietingen Aan de ker- missQhieting op de staande wippen bij A. de Schepper, georganiseerd door de Schut- tersmaaitschiappij St.-Sehasti- aan, is door 40 schutters deel genomen. De hoge vogel werd geschoten door A. de Schepper uit Koewacht en de tweede hoge vogel was voor G. van Damme, eveneens uit Koe wacht. De eerste zijvogel ging naar T. Ongels en de tweede zijvogel was voor E. Ingels, beiden uit Koewacht. De der de zijvogel viel in handen van H. van de Bossche uit West- dorpe en de vierde zijvogel in randen van J. Wouters, Zwijndrecht. De kallen waren respectievelijk voor L. van Remoortere, R. Gijsel, beiden uit Koewacht, B. Leeraert uit Hulst en R. Gijssel uit Koe wacht. Aan de schieting op de liggende wip, georganiseerd door de sehuttersmaatschappij De Vriendenschutters bij J. Guchtenei-re op dinsdag 8 mei werd door 51 schutters deelge nomen. Hier was het A. van Overloop uit Koewacht, die de hoge vogel en eerste zijvogel in de wacht sleepte. De twee de zijvogel was voor W. Blom- maert uit Hulst. De meeste kleine vogels werden gescho ten door A. de Waele uit Koe wacht, vier stuks. Culturele raad Vrijdag 18 mei om 20.00 uur heeft er in café R. Thilleman een verga dering plaats van de oulturele ra-ad van Kieldrecht met ver tegenwoordigers van de vere nigingen uit Nieuw-Namen. Ook de heer C. van Leuven van de stichting gemeen- sohapswerk Hulst zal aanwe zig zijn. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG De twee honden zijn gistermiddag te ruggevonden die precies 14 dagen geleden de aanleiding vormden voor de schietpartij, waarbij de heer J. Cauwels (Tarzan) het doelwit van zijn oom L. C. (78) zou hebben gevormd. De twee labrador honden werden aangetroffen hij twee families in het Belgi sche St.-Laureins. Volgens verklaringen van deze Belgen zijn de honden vorige week donderdag zwervend rond hun huizen aangetroffen. St.-Lau- rijns ligt op ongeveer 10 kilo meter afstand van Aarden burg. Veertien dagen geleden kre gen Tarzan en zijn oom ruzie over deze twee honden. Oom C. was ingefluisterd dat beide jonge honden door zijn neef waren omgebracht. Tussen beide heren sluimert reeds lang eein familievete- Onbekend is waar de hon den hebben uitgehangen in de dagen tussen de schietpartij en het moment waarop ze in België door de vinders werden a'angetroffen. „Zij liepen daar volgens verklaring gewoon in het veld", aldus zei een poli tieagent uit Aardenbuirig, die beide honden heeft opgehaald en afgeleverd bij de familie Cauwels. De vinders hebben van de aangetroffen dieren melding gemaakt bij de plaatselijke politie. Ze zouden erg honge rig en enigszins vermagerd zijn geweest toen ze werden aangetroffen. Mevrouw Veld kamp, dochter van oom C. is blij dat de doodgewaande hon den zijn teruggekeerd. „Wat Tachtig miljoen In ons bericht over de toestemming van de Belgische regering aan Dow Chemical om een chemi sche fabriek bij Tessenderlo- Paal te vestigen is in bet in vesteringsbedrag dat met de bouw zou zijn gemoeid een komma weggevallen. Dit be drag is abusieveilïjk als 804 miljoen gulden opgegeven. Dit moet zijn 80,4 miljoen. Onderscheiding Burge meester M. Somers heeft in café De Waal aan Pol Menu de gouden speld van de EHBO uitgereikt. De heer Menu kreeg deze onderscheiding voor zijn nimmer aflatende in zet voor de EHBO. Bij de uitreiking waren aanwezig: het voltallige bestuur van de afdeling, de districtsvoorzitter, dokter Hermans en pastoor Vester. Mevrouw Menu deelde in de lof voor haar man. Zij kreeg als presentje een bos bloemen. gemeen om mijn vader te ver tellen dat ze afgemaakt waren. Men kon weten dait hij daaro ver woedend zou worden. Hij is beslist geen dierenbeul zo als vorige week in een kramt werd beweerd". Mevrouw Veldkamp kende op het eerste gezicht slechts een der honden terug. „Hard- stikke vermagerd", zo zei ze. „Volgens mij zijn ze eerst ver stopt geweest en daarna losge laten in België. Gelukkig heb ben die mensen in België er goed voor gezorgd. Miijn vader zal blij zijn dat ze weer terug thuis zijn". Om zekerheid te hebben dat het inderdaad de honden van haar vader waren werd de moeder van de beide jonge honden erbij gehaald. „Die rende uit haar hok en toen was geen twijfel meer moge lijk", aldus mevrouw Veld kamp. (Van onze correspon dent) TERNEUZEN Als men vanaf de Axelse straat de laan volgt naar de dependance van de technische school te Ter neuzen, treft men aan de rechterzijde een klein bos aan van hoofdzake lijk dennen en sparren en een enkele beuk. Nu, in het voorjaar, treft men allerlei vogels aan; er vliegen merels, een enkele lijster, de hegge- tnus scharrelt op de grond en men wist ons te vertellen dat er enige tijd geleden zelfs een paar steenuilen werden gesignaleerd. Als men er In gaat staat men ver stelt over de ravage, die rolgens de leraren van 5e technische school, Hoor de jeugd uit de buurt 's avonds wordt aangericht. Dan gaam zij er met grote en kleine bijlen op los en hakken willekeurig de bomen om. Er lijft glas, puin en allerlei rommel, die door 8e omwonenden over de muur wordt gegooid. Een van de leraren zegt onlangs nog met een aantal jongens zo'n vijf tig omgehakte bomen te hebben opgeruimd. Nu ligt er weer een aam tal. i.Als het zo doorgaat, dan zal het met het bos wel gauiw bekeken zijn. Gevonden voorwerpen Bij de rayoncommandant der rijkspolitie te 's Gravenpolder zijm inlichtingen te verkrijgen met betrekking tot de navol gende gevonden voorwerpen: een blauwe autobenzimedop een groen geruit kinderjasje, een damesfiets, een etui met sleutels, een autowieldop met letter 1, Aangifte van verlies is gedaan van een voetbal schoen, een gouden armband, een portemonnee met inhoud en een etui met autosleutel. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de maand april kwamen bij het hulpcentrum Zeeuwsch-Vlaam- deren (tel. 01150-4444) 199 meldingen binnen, waarvan voor de gemeente Terneuzen 155, 14 uit Oostburg en 11 uit de gemeente Sas van Gent Er werden 15 aanrijdingen met letsel en 27 zonder letsel ge meld. 11 maal werd het hulp centrum gebeld voor baldadige jeugd en 18 keer voor onder zoeken. Er waren 12 brand meldingen, 2 voor geluidshin der en 2 voor muziekhinder. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Wanneer in 1980 de monetaire eenheid van de EEG een feit is zal de positie van de grensgemeenten ingrijpend veranderen. Een stad als Terneuzen zal dan qua functie nauwer betrokken zijn bij Gent dan bij Middel burg of Breda." Dat zei dr. H.J.G. Waltmans, Tweede Kamerlid voor de PPR, ter gelegenheid van de dag van Europa in een inlei ding in het Terneuzense stadhuis. Hij sprak over actue le problemen van Europese sa menwerking in het bijzonder in de regio. Dr. Waltmans leg de er de nadruk op dat de Europese Gemeenschap van de negen gezien moet worden als een tussenstation naar wereld eenheid en een wereldrege ring. De Europese Gemeen schap iraa-g niet uitgroeien tot een vierdie wereldmacht. De Europese Gemeenschap dient vooral vrede en gerechtigheid centraal te stellen. De PPR heeft dan ook bij voorbaat bij de minister van Defensie geprotesteerd tegen de toelating van mini-nucleaire wapens op Nederlands terri toir. Dr. Waltmans was ook van mening dat bij een verde re democratisering aan de ba sis heel wat bestuurstaken die nu door Den Haag worden uit geoefend naar de regio ver plaatst dienen te worden. Sprekend over het Europese parlement merkte dr. Walt mans op dat dit orgaan geen samenraapsel van allerlei nati- onaal-politieke partijen mag worden. Hij vond het onjuist dat vertegenwoordigers vain de Nederlandse WD in het Euro pese parlement samen met Ita liaanse neofascisten onder het liberale vaandel zitting heb ben. in zeeland AXEL De Halle, Kennedyplein, 20.00 uur: Ensemble Rients Gratama. BERGEN OP ZOOM Luxor, 20 uur: James Bond 007 Casino Royal 14 jr. 23.30 uur: Sexcontacten gezocht 18 jr. Roxy, 14 uur: Dik Trom en het circus a.l. 18.45 en 21.15 uur: Turks fruit 18 jr. Plein 13, Kermis. Hollandse Tuijn, 13.30 uur Ruilbeurs diversen. Gem. Museum Markiezen hof, Expositie „Landschap", tekeningen, aquarellen, goua' ches, etsen (t.m. 3 juni). Dag. van 14.00-17.00 u. Stadhuis (tweede hal), expositie W. Gielis-Van Giels (t.m. 31 mei). COLIJNSPLAAT Galerie De Jutter, Voor straat expositie Wilhelm Bran denburg 50 jaar natuurschil deringen (t.m. 13 mei). Wo. t.m. ma. van 11.00-14.00 uur, van 16.00-18.00 u. en van 19.00-21.00 u. GOES Grand, 20 uur: De vier vuis ten van de duivel 14 jr. HENGSTDIJK P. van Dijk 15.00 uur Schieting op twee wippen. HULST P. Leeraert-Nijs, 15.00 uur: Schieting. KLOOSTERZANDE R. van Kruyssen, 15.00 uur: Schieting. KOEWACHT Café Netty, 15.00 uurKer- misschieting. Zaal G. van Rumste, 15.00 uur: Schie ting. MIDDELBURG Clity, 20 uur: Bij de beesten af a.l. Molenwater, miniatuur Wal cheren, dag. van 9.00-17.00 u. Stadhuis (Vleeshal), exposi tie van de Haagse kunstenaars Ed Valk, Gerard Wensma, Ge orge Hadeier, Friets Frietman en Edward Hölzel (t.m. 30 mei), Iedere dag vam 14 -18 uur. OOSTBURG Ledel Theater, 20 uur: The French Connection. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 20.15 uur Orgelconcert door Arie Keyzer Bachcyclus. 24.15 uur Gilbert O'Sullivan. Hof plein Theater, 20.15 uur: Fons Jansen met „Kwartetten". Kerk Delfshaven, 20.15 uur: Pelgrimsconcert door Concer to-Rotterdam. Piccolo-Theater, 20.15 uur: „Rosa", toneelspel, gebaseerd op de brieven van Rosa Luxemburg, m.m.v. Jo sephine van Gasteren. Schouwburg, 20.15 uur: „Geor ge Dandin" door Het Rotter dams Toneel. Theater De Lan taren, 20.30 uur: Workshop voorstelling van „Wegens sterfgeval gesloten" van Jan Wolkers. Theater In den Twij felaar, 20.30 uur: Cabaret „Tekst Pirement". SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, West kade 71, expositie schilderijen en tekeningen van Sander Lit- tel (t.m. 31 mei). Dag. van 9.00-12.00 u. en van 13.30-18.00 u. Viajd. van 9.00-12.00 u en van 18.30-21.00 u. Zond. van 14.00-18.00 u. Ma. gesloten. TERNEUZEN Luxor, 14 en 16 uur: Pippi Langkous a.l. 20 uur: Turks fruit 18 jr. THOLEN Verenigingsgebouw, 20 uur Film „Butch Cassidy and the Sundance Kid". VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Erotische avonturen van Robin Ho-od 18 jr. Vestzaktheater Edenburg, 20 uur: „De Spaanse hoer" doo de Zeeuwse comedie. Walk-In, 20.00 uur: Populair concert. IJZENDIJKE Oude Korenmolen, Expositie kunstenaars uit de Zuidelijke Nederlanden (t.m. 2 juni). Ge opend tijdens de veekednden van 14.00-16.00 uur. ZIERIKZEE Gemeentemuseum, Stadhuis, expositie Ramp 1953-1973 (t.m. 31 mei). Ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.00 u. en van 13.30-16.30 u. ZUIDDORPE A. de Block, 15.00 uur: Schieting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20.00 uur: „De wervelstorm". Kon. Ned. Schouwburg, 20.00 uur: „De vrek van Molière. Fakkel- theater, 20.30 uur: „Een opge maakt bed" van Dimitri Fren- kel Frank. ASSENEDE (B) Galerie Marg. de Boevee. expositie sculpturen van Luc. Verlee (t.m. 13 mei). GENT Kon. Ned. Schouwburg, 20.00 uur: „De neus van Cleo- paitra" van Staf Knop. BERGEN OP ZOOM Luxor, 14 uur: Het zwaard van Robin Hood 14 jr. 20 uur Sexcontacten gezocht 18 jr. Roxy, 14.30 uur: Dik Trom en het circus a.l. 16.30, 18.45 en 21.15 uur: Turks fruit 18 jr. Plein 13, Kermis. Exposities, Zie onder zater dag. COLIJNSPLAAT Expositie, Zie onder zater dag. GOES Grand, 20 uur: De vier vuis ten van de duivel' 14 jr. HENGSTDIJK E. de Kott 13.00 uur: Derde vogelrit. HULST Bioscoopgebouw, 14.00 uur Robin Hood and the 7 hoods a.l. 16.00, 18.30 en 21.00 uur: Turks Fruit 18 jr. De Batavieren, 14.30 uur: Schieting. KEMZEKE-PAAL Wed. de Backer, 15.00 uur: Schieting. KLOOSTERZANDE R. van Kruyssen, 15.00 uur: Schieting. KOEWACHT Café Netty, 15.00 uur: Ker- misschieting. KOEWACHT (B) R. Clapdorp, 15.00 uur: Schieting. MIDDELBURG City, 14.30 en 20 uur: Bij de beesten af a.l. Molenwater, Miniatuur Wal cheren dag. van 9.00-17.00 uur. Expositie, Zie onder zater dag. OOSTBURG Ledel Theater, 14 en 20 uur: The French Connection. 16.30 uur: Blue Movie 18 jr. ROTTERDAM De Doelen (Grote Zaal), 14.30 uur: Hofstad Jeugdor kest. 50-jarig jubileumconcert o.l.v. Lex Veelo en Wim Bre- denhorst. Soliste Margo Leger (viool). 20.15 uur: Sabra-Is- raël. Joods- en Israëlische fol klore. De Doelen (Kleine zaal), 14.30 uur: Het Neder lands Kamerorkest m.m.v. het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Szymon Goldberg. Soliste Erna Spoorenberg (sopraan). Picco lo-Theater, 14.15 uur„Wiedus en de wereldwaggelaars'^door het Kindertheater Wiedus. Schouwburg, 20.15 uur: Uit voering door het Zuidelijk To neel Globe. Theater De Lanta ren, 14.30 uur: Poppenkast van Hans Schoen. SAS VAN GENT Expositie, Zie cnnder zater dag. TERHOLE G. Bogaert-De Vijlder, 15.00 uur: Schieting op twee wip pen. VLISSINGEN Alhambra, 20 uurDe nacht van de Vampier 18 jr. IJZENDIJKE Expositie, Zie onder zater dag. ZIERIKZEE Expositie, Zie onder zater- dag. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 14.30 uur„Adriana Lecouvreur" 20.00 uur: „Oklahoma". Kon. Ned. Schouwburg, 15.00 en 20.00 uur: „De Vrek" van Mo lière. Fakkeltheater, 20.30 uur: „Een opgemaakt bed" van Di mitri Frenkel Frank. ASSENEDE (B) Expositie, Zie onder zater dag. - GENT Kon. Opera, 14.30 en 20.00 uur: „In 't Witte Paard". Kon. Ned. Schouwburg, 15.00 en 20.00 uur: „De neus van Cleo patra van Staf Knop. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Bijna zes honderd deelnemers even veel Nederlanders als Belgen hebben zich al laten in schrijven voor deelname aan de 21e St.-Joriswandeltocht, die vanmiddag om 14.00 en 15.00 uur vanaf de markt te Terneuzen van start gaat. De route loopt dit jaar langs de oostzijde van Terneuzen. Voorafgegaan door de padvin dersdrumband uit Sas van Gent lopen de deelnemers vanaf de markt via 't nieuwe stadhuis, over de zeedijk tot de Churchil- laam, wandelpad langs de kreek, kraagbrug. De deelne mers aan de 10 km-tocht gaan dan via de Hogendijk naar de kantine van de m.t.s. aan de Industrieweg. De deelnemers aan de 20 km-tocht Lopen door naar Spui, de Margrette Scha penbout naar de m.t.s.-kantine, waar ook de prijsuitreiking zal plaats hebben. Ook dit jaar berust de organisatie bij scouting Nederland. Degenen, die zich nog willen laten in schrijven kunnen zich vanmid dag nog wenden tot de secre taresse. mevrouw Seheffer- Gerreman, in de bovenzaal van café Du Commerce. Prognostiekclub Op za terdagavond zal de prognostiek club in de zaal De Troubadour een feestavond houden. Het begint om halfacht met een dineetje voor de leden van de club. Daarna zal er om negen uur een balavond beginnen, waarbij het orkest The New Angels het muzikale gedeelte zal verzorgen. Verkeersproef Onder lei ding van de afdeling Kruinin- gen, Hansweert van Veilig Verkeer Nederland hebben 121 leerlingen van de hoogste klas der basischolen in de af deling him verkeersproef afge legd. Na de theoretische proef werd een praktische proef af gelegd in Hansweert. Van de 121 leerlingen slaagden er 7 met lof. Eén kandidaat moest worden afgewezen. Ter afslui ting van deze proef werden aan de leerlingen in het ge bouw Kaj Munk te Hansweert de diploma's uitgereikt door wethouder A. Nieuwenhuijze van Reimerswaal. Veilig Ver keer Nederland verhoogde de feestelijkheid door het verto nen van enkele films. Allen ontvingen naast het diploma ook het verkeersspeldje van het V.V.N.

de Stem | 1973 | | pagina 5