Gratis oliestookketel voor Scheldebad Terneuzense Boys houdt jeugdtoernooi HOGE SNELHEDEN IN „HVV '24 moet het kunnen redden" Uitslagen wedvlucht Quievrain THEO VERSCHUEREN WORDT GEHULDIGD STEEN houdt toernooi voor jeugd Zeeuws elftal tegen Brugge Liever op gas stoken Kwestie St.-Aloy nog niet opgelost RONALD DE BADTS: Uitslagen AFDELINGS ELFTAL OEFENT Zaterdag 12 mei 1973 24 GEMEENTE TERNEUZEN WEIGERT „PRESENTJE" 55 (Van onze sportredactie) TERNEUZEN In kringen van de Terneuzense zwem en poloclub De Schelde is men diep teleurgesteld en ver ontwaardigd over de weigering van het gemeentebestuur van Terneuzen om een verwarmingsketel in ontvangst te nemen, die zou kunnen worden gebruikt voor de verwar ming van het Scheldebad in Terneuzen. De activiteiten- commissie van „De Schelde" had de verwarmingsketel op de kop kunnen tikken in Sas van Gent, voor het luttele bedrag van 1000,en via de heer J. Rouw, voorzitter van de plaatselijke VW in Terneuzen, werd de verwar mingsketel aan het gemeentebestuur aangeboden. De gemeente Terneuzen zou dan alleen voor de stookkosten opdraaien, „hoewel", volgens de heer F. Gaelens van het activiteitencomité, „ook hierin nog zou worden bijgedragen door de activiteitencommissie" maar het gemeentebestuur weigerde bet „cadeau" te ac cepteren. Belangrijkste argu menten van de zijde van de gemeente om het cadeau af te slaan waren, dat men uit het oogpunt van milieu-verontrei niging liever in zee wenste te gaan met een op gas gestookte ketel, inplaats van deze olie stookketel. Br zou roetvorming ontstaan en dat werd als een groot bezwaar gezien. Sport ambtenaar Vain der Ploeg: „Dat was voor onis een belang rijk argument. Maar er is meer. Als je een cadeau krijgt, moet je nog wel even nagaan of het werkelijk een cadeau is. Om die ketel te kunnen stoken, kost dat de gemeente jaarlijks toch gauw een bedrag van rond de f 25.000,-. En ik zie zo midden in het begrotingsjaar geen mo gelijkheid om dat geld vrij te maken. Het initiatief van de activiteitencommissie wordt op hoge prijs gesteld. Beslist. Daar hebben we alle lof voor. Het is beslist ook niet zo dat we in de toekomst nooit van een verwarmd zwembad wil len horen. We hebben dan ook ge vraagd aan de initiatiefnemers die te plotseling met de ketel op de proppen kwamen, naar alternatieven te zoeken. Wel licht dat de zaken budgettair volgend jaar anders liggen. Wij hebben niet alleen met die verwarmingsketel te doen. Er staan voor de gemeente tal van zaken op het programma. Je moet prioriteiten stellen. Dit komt voor ons op een hoogst ongelukkig moment". Het argument van het geld dat de gemeente Terneuzen niet voorhanden zou hebben om de ketel te kunnen stoken, komt bij de heer Gaelens, van de acbiviteitenoommissie van „De Schelde" redelijk over. Daar kam hij begrip voor op brengen. Maar de zaak van de milieu-verontreiniging bij ge bruik van de gratis aangebo den oliestookketel gaat er bij hem niet in. Dat zit hem hoog. Gaelens: „Wat die milieuver ontreiniging betreft, dat is pu re onzin. Waar baseert men van gemeentezijde die uit spraak op? De technische mensen van de gemeente heb ben die ketel niet eens beke ken. Die staat achter slot en grendel. Er as niet eens een (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De voetbal vereniging Terneuzense Boys houdt zaterdag het jaarlijkse Scheldetoernooi voor A- en B- junioren. Aan het A-junioren- toernooi namen de volgende verenigingen deel: poule A: Hontenisse, Philippine, Ter neuzense Boys, WHS en Zaamslag. Poule B: Middelburg, Bres- kens, Terneuzen, Oostburg en AZW. Aan het toernooi voor de B-junioren wordt door de zelfde verenigingen deelgeno men. Ook de poule-indeling is dezelfde als bij de A-junioren. Beide toernooien beginnen al om halfelf. Op zaterdag 19 mei komen de B2-juniören en de pupillen aan de beurt. Bij de B2-junio- rem is de indeling van de pou les als volgt: Poule A: Terneu zense Boys, Zeeland Sport, Breskens, Kloetinge en Honte nisse. Poule B: Terneuzense Boys B3, Zeeland Sport B3, Breskens B3, Kloetinge B3 en Hontenisse B3. Dit toernooi begint om elf uur. Om tien uur wordt een begin gemaakt met het toer' nooi voor C- en D-pupillen op de velden aan de Bellamy- straat. Poule I: Terneuzense Boys, Zeeland Sport, Ria en Oost burg. Poule 2: Terneuzense Boys 2, Terneuzen, Kloetinge etn Sluiskil deugdelijk onderzoek ge weest. Onze technische man, Cees Reijnhout, die alles van die ketel weet er kwamen er twee vrij in Sas van Gent, j omdat men an die woningen overschakelde op gasverwar- mmg meent dat er geen sprake is van roetvorming. Dat is een onderhoudsmonteur die de ketels door en door kent. Die ketel staat nu al een maand lang bij De Pooter ach ter slot en grendel. Als men van de kant van de gemeente nu eens was komen kijken naar die ketel. Eens een goed onderzoek had ingesteld, dan zou ik daar misschien nog be- I grip voor kunnen opbrengen. Maar men beweert zonder meer dat die niet goed is. Daar kan ik me woedend over maken. Heeft men bij de ge meente misschien nog nooit gehoord van een roetafslui- ter?" Sportambtenaar Van der Ploeg heeft wel begrip voor de reacties van de kant van de activiteitencommissie en van de heer Rouw, de aanbieder van het geschenk, die gisteren niet voor commentaar bereik baar was. Van der Ploeg: „Het is van de gemeente echt geen onwil. Eerder onmacht. De fi nanciën zijn er op dit moment niet. Dat zal volgend jaar op nieuw bekeken moeten wor den We werden ineens met die ketel geconfronteerd. Onvoor bereid. Vergeet bovendien niet dat we bier al heel wat voor zieningen hebben. Er is in de gemeente Terneuzen met een bevolkingsaantal van 32.000 het Scheldebad, een overdekt instructiebad en een ver warmd bad in Zaamslag. Nog maals, je moet aan prioriteiten denken. Een cadeau krijgen is natuurlijk mooi, maar je moet wetf altijd eerst kijken naar de consequenties die vastzitten aan het aanvaarden van zo'n cadeau". Zaterdag wordt het Schelde bad weer opengesteld. Zonder verwarmd water. Waardoor de zwem- en poloclub bevreesd is dat er in het komende seizoen in het Scheldebad geen wed strijden meer gehouden kun nen worden. Men had vurig gehoopt dat de gemeente blij zou zijn met de oliestookketel. Het is anders gelopen. Men zal dus naar alternatieven moeten gaan zoeken. Dat dat gebeurt lijkt inmiddels wel vast te staan. TON KOOMEN Sportambtenaar Van der Ploeg van de gemeente Terneuzen: Een cadeau krijgen is mooi maar je moet wel naar de consequenties die er aan vastzitten kijken." (Van onze sportredactie) GRAAUW Het conflict tussen St.-AIoysius-voorzitter Remy Magnus en Frans van Waterschoot, topspeler van het eerste team van St.-Aloysius, is nog niet opgelost. Zoals be kend waren er in de Graauw- se vereniging de nodige wrij vingen ontstaan, nadat Frans van Waterschoot tijdens de nationale jeugdkampioen schappen in Culemborg de coa ching van Jeanne de Waal voor zich opeiste, terwijl dit normaal het werk van Magnus zou zijn geweest. Voorts is voor Magnus het feit dat Van Waterschoot niet met René van Dijk in het eerste team van St.-Aloysius wil spelen niet te accepteren. Reden waarom er in het club huis van St.-Aloysius een spoedvergadering werd belegd om deze zaak uit de wereld te helpen. Concrete resultaten heeft dit echter niet opgele verd. Er zal nog een nieuwe vergadering over deze kwestie worden belegd, want beide partijen staan nog steeds even ver van elkaar af. (Van onze duivensportmedewerker) TERNEUZEN In de wed vlucht vanuit Noyon, van de Afdeling Zeeland van de Ne derlandse Bond van Zaterdag vliegers, werden door een aan tal duiven abnormaal hoge snelheden behaald. De win nende duif bij de P.V. De Reisduif te Breskens liet zelfs een snelheid voor zich afdruk ken van 2226,94 meter per mi nuut. De te overbruggen af stand bedroeg 205,836 km die deze vogel in 92 minuten on der de vleugels door liet glij den, hetgeen neerkomt op een gemiddelde uursnelheid van 133,616 km. De afdeling Zeeland van ZNB (zondagvüegers) kan maar moeilijk starten met het aanvankelijk vastgestelde vluohtprogramma. Volgens die kalender zou er reeds twee maal dit jaar een wedvlucht vainuilt Beaumetz en eenmaal (Van onze sportredactie) HULST Zondag wordt het de dag van de waarheid voor het Hulsterse HVV'24. Het wordt voor HVV'24 die dag alles of niets. Alles, als het wint in de belangrijke wedstrijd in de na-competitie tegen Dosko, niets als het dit duel verliest of gelijk speelt, Bij winst blijft HVV'24 be houden voor de derde klasse, maar een nederlaag of een ge lijk spel betekent definitief degradatie naar de vierde klas. Noormannen kijkt als derde benauwd toe naar de afloop van dit duel, dat om halfdrie begint op het HVV- terrein. Voor trainer Willy Kremers betekent het zijn laatste wed strijd als trainer van HW'24, wamt zijn taak zal volgend sei zoen worden waargenomen dioor Guust Voet, thans niog in dienst bij IJzendijke. Kramers ziet de toekomst van HW'24 toch optimistisch tegemoet. Kramers: „Het moet toch eens lukken. De laatste vier wedstrijden hebben we geen doelpunt meer kunnen maken. Terwijl we steeds de betere ploeg waren, gingen we toch steeds de pan in. HW is kwalitatief gezien echt geen ploeg om te degraderen. We zullen aanvallend spelen. Aanvallen en nog eens aanval len luidt het devies. Dan moe ten we toch eens geluk heb ben." HW-aanvaller De Badts, zondag tegen Noorman nen de uitblinker in de Hul sterse ploeg, is eveneens over tuigd van het feit dat HTV in de derde klasse blijft spelen volgend seizoen. De Badts: „We hebben de laatste tijd doodgewoon veel pech gehad. Door veel blessures werd het team steeds gewijzigd. Terwijl we in het begin v. d. competitie meedraaiden in de top. oZndag zijn er in ieder geval geen geblesseerden. Ik weet zeker dag we ons in veiligheid zul- lein stellen." Voor DOSKO staat er niets meer op het spel. De Bergse formatie is reeds veilig, en zal zijn sportieve plicht moeten vervullen in Hulst. Alleen DOSKO kan bij winst of een gelijk spel Noormannen nog helpen. een vanuit Compiegne gevlo gen moeten zijn maar daar is tot nu toe helemaal niets van terechtgekomen. Enerzijds te wijten aan het slechte weer, anderzijds aan de lossingsver gunningen, die in Frankrijk blijkbaar maar moeilijk gewij zigd kunnen wtxrdien, althans op korte termijn. Zo werd het weer een Belgische vlucht vanuit res pectievelijk Doornik of Quie- vrain. De nu volgende wed vlucht wordt Compiegne, en daar zien veel duivenmelkers nogal tegen op, omdat men van mening is dat de sprong nogal groot is. Zeker voor na- jaansduiven. Uitslagen vanuit Noyon. (NABvZ). De Reisduif Bres kens met 69 duiven, hoogste snelheid 2226,94 mpm. 1 en 5 A. Boeckh'out, 2 en 9 J. van de Lijke, 3 en 8 H. Schautteet, 4 E. Pieters, 6 J. Duste, 7 J. Deumink, 10 R. Simpelaar. De Voorwaarts Zaamsi'ag-Veer, 83 duiven (2178,- mpm), 1 C. Cornelissen, 2 C. van Boven Axel, 3, 8 en 9 H. Scheele, 4 en 7 F. Scheele, 5 Bareman-De Blaeij, 6 en 10 H. de Feijter Axel. Wedvluchten vanuit Doornik (Afd. Zeeland, ZNB). De Vrede Sas van Gent met 177 duiven (1956,9 mpm), 1, 5 en 6 Th. van Zeele, 2 en 3 M. Piielaet, 4 O. Martens en zoon, 7 E. van de Putte, 8 en 10 J. Acké, 8. H. Marquinie. Recht voor Allen Sluis 151 d. (1887,- rripm), 1, 4 en 5 M. van de Bussche, 2 en 7 P. Goossen, 3 A. Le Clerq, 6 G. de Meyer, 8 en 10 A. de Baets, 9 O. de Meyer. Vrije Vlucht Sasput 167 d. (1880,- mpm), 1, 2, 6 en 8 H. Calon, 3, 9 en 10 G. de Wever, 4 en 7 J. Dhont, 5 B. de Poorter. VZV Hoofdplaat 223 d. (1911,- mpm), 1 B. Tho mas 2 en 4 A. de Wever, 3, 7 en 9 Waebeke en zoon, 5 Scherbeijn en zoon, 6 Th. van de Velde, 8 M. Vermeere, 10 E. Temmerman-D. De Reisduif Philippine 240 d. (1999,08 mpm), 1 en 3 A, Bombeleijn, 2 G. Begheijn, 4 Cyr. de Clerq, 5 L. Bosman, 6 F. Roe- giest, 7 G. Onderdonek, 8 M. van Lent, 9 J. Haak (Hoek), 10 L. Moerman. Combinatie Axel-Stoppeldijk met 315 dui ven (1872,- mpm), 1 en 2 J. Boeijkens, 3 Th. de Poorter, 4 en 6 J. Wentzelr, 5 E. Boeij kens, 7 en 8 R. Duerinck, 9 G. Peersman, 10 M. Klaassen, Volharding Westdorpe 142 d. (1878,- mpm), 1, 4, 5, 8 en 9 Gebr. Audenaerde, 2 P. van Paemel, 3 Raf. Gijsel, 6 Em. Baecke, 7 R. Goethals, 10 A. de Krijger. Rayon West-Zuid- Beveland met 612 duiven, hoogste snelheid 1881,30 mpm. 1 C. Rijk 's Heerenhoek, 2 N. Raas Heinkenszand, 3 P. van de Waart 's Heerenhoek, 4 B. de Jonge Heinkenszand, 5 en 6 A. van de Dries 's Heeren hoek, 7 R. de Koster Kwaden- damme, 8 G. Verbart, 9. P. de Jonge, 10 P. Rijk allen te 's Heerenihoek. De Snelvlieger Oostburg 247 duiven (1866,5 mpm), 1, 6 en 10 J. Wille, 2, 3 en 4 Verkeste-Van de Bossche, 5 A. Wage, 7 A. Boonman, 8 J. Riteco, 9 L. Verheije. Hoop Biervliet 288 duiven (1948,50 mpm), 1 en 10 De Regt-Brac- ke, 2 E. van Rattingen, 3 en 8 C. de Graaf, 4 A. de Boevere, 5. A. Simonse, 6 A. Versluis, 7 C. van Belois, 9 Van de Linde-Du Puy, Strijd in vrede, Groede 209 duiven (1873,17 mpm) 1 H. Elfrink, 2 E. Ulijn, 3 G. Dusarduyn, 4 A. Merrelaar, 5 en 8 en 10 L. van de Wege, 6 R. Elfrink, 7 I. Maas, 9 E. Ulijn. Hooglandse Vliegers St.- Kruis, 100 duiven (1869,- mpm). 1 R. van Hee, 2 en 5 A.R. de Vos, 3 A. de Meester, 4 R. Verwulst, 6 en 8 X. Dui- ninck, 7 en 9 M. de Jaeger, 10 H. Hol', De Bonte Duif Aar denburg in samenwerking met De Grensvlieger te Eede, 222 duiven (1913 mpm), 1 W. Standaert, 2 en 10 idem, 3 en 6 E. Reijckaert, 4 A. Reijniers, 5 A. de Vos, 7 P. Blaeke, 8 A. Cocquit, 9 A. de Baerdemae- ker. Steeds Sneller IJzendijke 222 duiven (1920,- mpm) 1 en 6 P. van de Broecke, 2 en 4 A. Mussche, 3 ein 7 M. Noteschae- le, 5 J. de Smet, 8 A. Du Pon, 9 A. G. Calon, 10 O. de MuL Jong Maar Moedig, Driewegen (1869,- mpm) 1 en 4 B. van de Slikke, 2 I. Klaaijsen, 3 E. van de Hemel, 5 en 6 J. Boer man, 7 A. Engels, 8 C. Babijn, 9 A. den Hamer, 10 Aug. Jan- sens. De getrouwe duif, Cad- zand, 196 duiven (1900,86 mpm) 1 en 7 W. van Akker, 2 en 5 I. Porrey, 3, 4en 10 J. Kools 6 en 9 J. Visser, 8 P. Goossens. Nog Sneller Bres kens 374 duiven (1926,- mpm), 1 I. de Jonge, 2 W. van de Slikke, 3 M. Quaars, 4 B. Neve, 5 G. van Grol', 6 J. Wisse, 7 G. van Drie, 8 A. van de Heuvel, 9 Jan Faas, 10 C. van Opdurp. Met rraoed Voor uit Boschkapelle, 139 oude duiven. 1 en 7 J. Lauret, 2, 3, 8 en 10 D. Dobbelaar, 4 Th. van VMeberghen, 5 Jos de Klerck, 6 J. Stallaert, 9 H. van Dijk. Met 89 jaarlinigduiven. 1 en 3 J. Wouters, 2 en 9 D. Dobbe laar, 4 Th. van Vlieberghen, 5 H. van Dijk, 6 C. van Doorn (Zaamslag), 7 P. van de Veen, 8 Jos de Klerck, 10 A. Nico- laas. Rayon F afdeling Zee land NABzV. Uitslag St.-Ghis- lain met 195 duiven. 1 en 9 A. Scheele, 2 n 7 J. de Kraker, 3 en 6 A. Meeuwsen, 4, 5 en 8 D. Deurwaarder, 10. Scheele, al len te Terneuzen. dit weekeinde BETAALD VOETBAL Eredivisie: PSV - NEC, Go Ahead Eagles - Feyenoord; FC Amsterdam - FC Groningen, Haarlem - NAC, AZ '67 - Telstar, MW - Ajax, Sparta - FC Twente, Excelsior - FC Den Bosch, FC Utrecht - FC Den Haag. Eerste divisie: Heracles - Roda JC, Fortune VI. - De Graafschap, Volewijckers Wageningen, Willem II - SC Cambuuir, Veendam - Volen- daim, Heerenveen - FC VVV, Vitesse - Fortuna SC, FC Dor drecht - SVV, HVC - Helmond Sport, Eindhoven - PEC Zwol le. AMATEURVOETBAL Kampioenschap van Neder land: Eilermark - Elinkwijk RBC Veritas, Roodenburs - CEC. Tweede klas B: RAC - RKVVU. Districtsbeker tussenronde: Breskens - Steen, Clinge - Noormannen, Madese Boys - Gilze, Grenswachters - Steen bergen, Raamsdonk - Was pik. ZONDAGVOETBAL le klas: Aardenburg 1 - Ria 1, Graauw 1 - Luctor 1, Hoofdplaat 1 - Philippine 1, Jong Ambon 1 - IJzendijke 1, Sohioondijke 1 - Patrijzen 1, Walcheren 1 - Robur 1. 2e klas A: Hoofdplaat 2 a Groede 1. 3e klas A: Graauw 2 - HVV 4. 3e klas B: Aardenburg 3 Groede 2, Corn. Boys 4 - Clin ge 3, Oostburg 3 - Schoondijke 2, Philippine 2 - IJzendijke 2. ZATERDAGVOETBAL AFDELING ZEELAND 2e klas A: Serooskerke 1 - Oostkapelle 1, VCK 2 -Mevo 1. 3e klas B: Oostkapelle 2 Arnemuiden 4. 4e klas B: Serooskerke 3 GPC 5, VCK 4 - Serooskerke 5, Serooskerke 5 - Vlissingen 8 (15—5). 4e klas C: Borsele 3 s Nieuwland 3. 4e klas E: Krudningen 5 - Yerseke 3, Kapelle 4 - RRlan- dia 3. 4e klas F: Hoek 3 - Cadzand 1, Hoek 4 - Terneuzense Boys 5, Oostburg 4 - Corn. Boys 5, Tern. Boys 5 - Spui 3 (155), Tern. Boys 6 - Com Boys 5 (15-5). (Van onze duivensportmedewerker) TERNEUZEN De postdui venverenigingen in Kring Oost - Zeeuwseh - Vlaanderen hielden een wedvlucht vanuit Quievrain. Vrijwel overal werd met jaarlingduiven apart gevlogen. De uitslagen waren: Nieuw Leven Koewacht met 134 oude duiven, hoogste snel heid 1939,9 meter per minuut, 1 L. Seghers 2 en 3 F. Rogiest, 4 Raf. Martens, 5 A. Geers, 6 Ach. Martens, 7 G. Schaikens, 8 R. van Hijfte, 9 F. Kips, 10 L. Machielsen. Met 116 jaar lingen 1, 2, 4 en 10 G. Schai kens (1930,2 mpm), 3 R. van Hijfte, 5 Ach. Martens, 6 W. Verbiest, 7 Gebrs. Elegeert, 8 AU. Martens en zoon, 10. C. de Bock. De Snelle duif, Clinge met 106 jaanllingduiven. 1 en 6 E. Piesens, 2 en 4 P. Bracké, 3 Ch. Willaert, 5 E. Verstraeten, 7 E. Bruggeman, 8 A. Jansens, 9 J. Goovaert, 10 R. van Have- ren. Met 94 oude duiven. 1 P. Bracké 2 C. van Goethem, 3 J. Lernout, 4 J. Goovaert, 5 Ch. van de Branden, 6 I. Bracké, 7 en 10 A. van Koute ren, 8 C. vain Landeghem, 9 Gebr. Willaert. Concours Com binatie Hulst met 200 oude duiven. 1. W. Boddaert (1966,- mpm), 2 J. Weemaes, 3 en 7 Aug. Verstaeten, 4 en 9 All. Dhont en zoon, 5 A. Pieters, 6 L, Freijser, 8 A. van Helsland, 10 J. Dhanis. Met 127 jaarlin gen. 1 en 8 J. Janssen (1966,48 mpm), 2 A. Pieters, 3 P. Leer- aert, 4 Antheunis-Van Hels land, 5 A. Crombeen, 6 H. Blommaert, 7 Th. Crombeen, 9 Ch. Voet, 10 All. Dhont en zoon. „De Postduif Heikant met 134 oude duiven (1940,7 mpm), 1 L. van Goethem, 2 L. de Bruin, 3 Ch. de Beule, 4 J. Jansens, 5 en 6 A. Janssens, 7 J. van Bunderen, 8 B. Danc- kaert, 9 A. Kïommaert, 10 Gehr. Sturm. Met 93 jaarlin gen (1963,8 mpm), 1 en 8 Ch. de Beule, 2 Gebr. van Houten, 3,4 en 5 E. Verstraeten, 6 J. de Caluwé, 7 A. van Rattingen, 9 J. Jansens, 10 H. van Him- schoot. De Snelle duif, Terhole met 59 duiven. 1 A. Öngenae (1964,- mpm), 2 J. de Bot, 3 Alf. Freyser, 4, 6 en 9 L. Hey- mans, 5 A. Vermeulen, 7 Hon. Colsen, 8 A. Hemelaar, 10 W. Cambeen. De Reisduif Graauw in combinatie met De Postduif te Lamswaarde. 1, 6 en 9 J. Pairdon (1917,3 mpm), 2 L. van Vlierberghe, 3 en 7 A. da Koster, 4 A. Kouijzer, 5 Gebr. De Koster, 8 G. Vioen, 10 P. Bouwens De Zwaluw Sint- Jansteen met 73 oude duiven, 1, 4, 7 en 9 P. van Looy en zoon (1894,2 mpm), 2 G. Duerinck, 3 A. Meyer, 5 en. 10 L. de Bruin, 6 J. van Spaendonck 8 E. de Kind, Met 60 jaarlingen. 1 en 3 L. de Bruin (1873,1 mpm), 2 en 6 J. van Spaen donck, 4en 10 A. Mattens, 5 A. Meyer, 7 Fr. Verstaeten, 8 J. Sturm 9 G. Kouzijer, „De Herleving" Kloosterzande met 199 oude duiven. 1 en 4 P. Laffeber (1931,4 mpm), 2 B. van Waes, 3,5,7 en 10 J. Spon- selee, 6 Gebr. van Poorten, 3 P. Verschuren, 9 R. Mahu. Met 115 jaarlingen, 1 R. de Booij (1930,6 mpm), 2 P. Verschu ren, 3, 6 en 8 J. Sponselee, 1 R. Mahu, 5 W. Boogaart, 7 A de Rooij, 9 R. de Kort, 10 A. de Keijzer en zoon. MIDDELBURG Het afde- lingszaterdagelftal van de af deling Zeeland van KNVB speelt vandaag om halfvier een wedstrijd tegen het afde lingselftal (gecombineerd za terdag en zondag) van de af deling Dordrecht. De wed strijd wordt gespeeld op het terrein van de vereniging Apollo te 's-Gravenpolder (Langeweg)Zoals bekend speelde het zaterdagelftal eer der al in Krabbendijke tegen de club van die naam en won toen met 34. Het afde lingselftal bleek toen het een maal ingespeeld was een goed sluitend geheel. (Van onze sportmedewerker) ST.-JANSTEEN De jeugdcommissie van de voet balvereniging STEEN houdt za terdag 12 mei een groot pupil- lentoernooi, dat gespeeld wordt op de terreinen van de organi serende vereniging. De deelne mende verenigingen zijn: Terneuzen, Hontenisse, Vogel waarde, HVV'24, Hulsterloo, Clinge, Koewacht, twee elftal len van de organiserende ver eniging STEEN en een pupil- lenelftal van de Belgische ver eniging Stekene. Deze elftallen zijn bij loting verdeeld in twee poules van vijf elftallen. (Van onze sportmedewerker) ST.-JANSTEEN Het be stuur van de supportersclub van wereldkampioen Theo Versehueren uit St.-Jansteen, heeft voor zaterdag 12 mei een grootse huldiging op touw ge zet. Men wil hierdoor de leden en ook de inwoners van St.- Jansteen duidelijk maken, dat ondanks dat Theo Versehueren al geruime tijd in het Belgi sche Beveren woont, men hem in zijn oude woonplaats niet vergeten is. Voor Versehueren zelf wor den de huldigingen langzamer hand een traditie, want ook door zijn wielervereniging in het Belgische Hoboken is hij al verschillende keren in de bloemen gezet. Zijn suppor tersclub in St.-Janstean is nog steeds actief en naar aanleiding van het behalen van zijn tweede wereldtitel achter zwa- ny-motoren het aantal ke en Europese titel achter der- ny-motoren het aantal ke ren is hier niet meer te tellen gaat zijn supportersclub hem uitbunding huldigen. Dit alles vindt plaats in het club lokaal van de supporters club, café E. Otjes te St.-Jan- steen. Buiten de huldiging van Versehueren, die zal worden toegesproken door de heer J. Blommaert, wethouder van sportzaken vas de gemeente Hulst, worden verder ook een groot aantal kampioenen van de toerclub Hulst gehuldigd. Dit zijn Theo van de Branden uit Heikant en Gaston Thuy uit St.-Jansteen in de catego rie 16 t.m. 35 jaar, en Piet Everaerd uit Hulst en J. de Letter in de categorie 35 jaar en ouder. De harmonie St.-Jan uit St.-Jansteen zal de kampi oenen een serenade brengen, waarna de eigenlijke huldi ging om 20.00 uur kan begin nen. Voor deze feestelijke ge legenheid zijn een groot aantal sportverenigingen uitgenodigd die op deze avond de kampi oen de hand drukken. Na af loop van het officiële gedeelte volgt er nog een grote dansa vond, waarbij een dansorkest voor de vrolijke noot zal zor gen. MIDDELBURG Als laat ste voorbereiding voor de wedstrijd, die het Zeeuws elf tal op donderdagavond 24 mei in Vlissingen zal spelen tegen de kampioen van België FC Brugge, wordt aanstaande dinsdag een oefenwedstrijd gespeeld tegen Arnemuiden 1. De wedstrijd wordt in Nieuw en Sint-Joostland gespeeld, op het terrein van de vereniging Nieuwland en begint 's avonds om zeven uur. De technische commissie van de afdeling heeft in sa menwerking met trainer-coach Piet Lindenberg de volgende spelers uitgenodigd: Piet Ver- poorte (Axel), Wim Bos, Wim de Waal. Ad Siereveld en Eu gene Fagg (Vlissingen), Hans Bal, Kees van der Sluis en Simon Heronck (Goesl), Luc Ivens (STEEN), Eugene Lauret, Peter Deij en Rinus Polder man (Terneuzen), Anton Schoenmakers en Hennie Wijs (Middelburg), Daaf Faasse (Meeuwen) en Bert Pentury (Jong Ambon). Voor deze wedstrijd zal als scheidsrech ter optreden Simon Verdaas donk uit Middelburg en grens rechters zullen zijn A. van de Schoor en S. van de Woude.

de Stem | 1973 | | pagina 24