„Onderlinge relaties bepalend bij democratisering" Jaarverslag maatschappelijke dienstverlenin; De Stem/De Vrüe Zeeuw Echtpaar Colsen in Sluiskil 65 jaar getrouwd Scheldewater zeer redelijk bij Terneuzen DR. L. MENGES OP ZLM-LEERKRACHTENDAG: De Mercedes Diesel is opmerkelijk zuinig. Daarisheteen dieselvoor. Maar hij is daarbij èn veilig èn degelijk èn comfortabel. Daar is bet een Mercedes voor. OSTBURG stad oneel gevraagd geldleningen lessen huwelijken diversen Uitreiking diploma's in Terneuzen Kodak Super 8 films 15,95 NEELEMANS Vrachtwagen verliest 160 pakken stro Mercedes Diesel. Klasse als geen ander. RIZA-rapport e taak het Sluiskil Culturele raad: inspraak komt niet uit de verf Scapino-ballet in Zeeuwscb- Vlaanderen AANRIJDING s van Oostburg, ma- bepaalde in artikel genwet bekend, dat daaraanvolgend ter tburg (Schouwburg, inzage is gelegd het maart 1973, no. 49 lijk Besluit goedgel 1 der provincie Zee- tot het onttrekken an een gedeelte van Aaspolder (zuidelijk genlegger der voor. (thans gemeente jngeveer 270 m, lo. ng, van de aansluj. 6 van voornoemde jt openbaar verkeer jrst genoemde weg, iders van Oostburg, Vrijdag 11 mei 1973 TE ADRES den met of zonder slaapka. avans vanaf t 1500,-, jzorgen wij u de fin. ook van Rooy, Kralen 8, 0U(j. EN SPORT iowroom Trigano vouwxia» itwcaravans vanaf t 3455, /caravans vanaf f 2990, it^ Irtanclerlng mogelijk. Tel acht. V en S, Bovenstraat EK-END-ARK VRIJDAGAVOND 7 tot 9 uur sensationele caravan verkoop, inruil vans met voortent vanaf f - Zuid West Singel m en op Zoom. CRS. CARAVAN, van part! .st.f lage prijs, event' nplaats aanwezig. Camping neweelde. Nieuwvliet. Z. tel. 01171-327 en Q1600. nu met Ajax naar Belgra- 1 tot 3 daagse reizen per gtuig vanaf f 270,-. BoekJn- |Dij reisbureau MüLLER CO. De Ruyter 16, tel. 2322, singen. SJES 3.00 en 19.00 1 De Rijk is (ENKAPPER 01650-35607, iel 71, Koos- PELD geldzaken - weekends. l/BAAR :NEN Informatie (helding bjj iscreet. Geen iQET sterdam 010- 0-921747. eekends 17. 9 010- LESSEN /olg- en losse V Inbegrepen* ïombinatie 1"RAIE" 141, tel. i: Boulevard MOET U nsen, maar niet ln de ader kennis man of een woordt aan dan eens ure aan, het He tot niets. Vinkenbos 3, ia). j., zonder ennismaking uwe, 1 kind onder no. man, 61 deld, gepen- n goed te- et een nette acht en hui- efst zonder elbare leef- e stand. Br. c. TING Sand, Koewacht. 1.000 f**- ÜN? 3 dagen ?e tijd! Bij handel. gt OUDE die niet zijn. Brie- KH 42526 Zeeuwen, rr ontspan- NGEN SOES nl. postbus 01180-4308 00-5849 en zk 18 zondag 13 Kruyssen, 1 15.00 uur. )agne rant overbrugt ijk deel ïw klanten ge wijze. Tijdens de leerkrachtendag m de ZLM in de huishoud school De Leeuwtjes in Ter- i «en werd een demonstratie gehouden met brandblusmidde- ie» die veel belangstelling trok. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Alle deel- "imers aan de examens voor kt verkrijgen van brevet of diploma van de KNBRD zijn hiervoor geslaagd. Zij maken deel uit van de reddingsbriga- ii „Luctor et emergo" uit Timeuzen. De examens wer én afgenomen door de heren Burgers uit Oost-Souburg, V. j. Ketterij uit Arnemuiden en s uit Terneuzen. Voor brevet 2 slaagden: P. Beket, A. Dieleman, C. van teelaere, M. v. d. Ende, C. f. van Gijs, J. Huisman, R. ""'smam, E. de Jonge, S. in-Hesselink, R. Kraaije- 'eld, p. Loof, J. de Maat, P. Me Maat, R. Mulder en M. I Belcour uit Hoek. D. Pijpe- Jnk, F. Sol, R. Stouthandel, D, Verlinde, M. Verstraeten. A, Vissers. Voor brevet 3 slaagden: R. je Jonge, J. Mechielsen, M. Prins, J, Stoffels, B. Tesselaar, Jlffl te Axel. R. Boer, F. Jambert. P. Roelands en P. I Bleunis. Voor brevet 5 slaagden: C. «riaanse, K. Franssen, M. Sardien, R. Kooiman, J. van Sinten, H. Klein-Hesselink. Kraaijeveld, C. van Rnot- senburg, H.C. de Lange, A. «inverse, A. Roeland, P. Ver- ®ey, M. van Wijeken, J. de jonge, E. Schrueders en C. i'erdaasdonk. Voor brevet 6 slaagden: E. jeket, A. Franssen en K. de Voor het diploma A red- ™|Szwemmen: P. den Exter, f- Boer, A. Geilleit, K. Geil- «it te Axel. X. Roest te Bres- j.®3' J. Zijlstra uit Oostburg. Terneuzen: A. M. Fikke, te Hulster, J. de Jong, C. «aaijeveld, E. van Rijsber- I van Strien en C. Su- (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL Zaterdag ho pen de heer en mevrouw H. J. Colsen-De Caluwé uit Sluiskil de dag te herdenken dat zij 65 jaar geleden in het huwelijk traden. Het wordt geen groot feest omdat mevrouw Emma Colsen al geruime tijd in het ziekenhuis wordt verpleegd. „We houden het binnen de familie en het blijft bij het bijwonen van een mis in de kapel van het ziekenhuis," zegt de 88-jarige Honoré Col sen, een van de kleurrijkste inwoners, die Sluiskil en Zeeuwseh-Vlaanderen ooit hebben gekend. Boekdelen kunnen er over de talrijke activiteiten van de ze man geschreven worden. „Als jongen 'was ik al een kapoen, een belhamel. Voor kattekwaad was ik altijd te vinden," zegt Honoré Colsen, die oorspronkelijk van Ter hole kwam maar bijna zijn leven lang in Sluiskil heeft gewoond. Hij is voor strijd voor menselijke rechten nooit uit de weg gegaan. Als 18- jarige en Hollandse kaaskop, zoals ze hem noemden, leidde hij in Dendermonde een bewe ging van jonge Vlaamse acti visten. Als dienstplichtige liep hij voorop bij een opstandje in de kazerne van Bergen op Zoom omdat de soldaten het vertikten capucijners met buf- felspek te eten. „Toen ze me in de petoet stopten sloegen ze in de kazerne alles kort en klein. Wat een tijd, wat een tijd". Een van de eerste acties die Honoré Colsen in Sluiskil voerde was voor de bouw van een muurtje tussen de weg en het kanaal Gent-Terneuzen. „Binnen een jaar tijd reden er acht mensen het kanaal in en verdronken. Ik had de ge meenteraad tegen maar ging naar de minister in Den Haag en toen is dat muurtje er toch gekomen. Befaamdheid kreeg Honoré Colsen als kampioen van de vrije Zeeuwse veren in 1958. Met duizenden volgelingen bezette hij het Haagse Binnen hof. Nooit zal hij de grootse huldiging vergeten die men hem in Hulst na de mars naar Den Haag bereidde. Later was hij de initiatiefnemer voor een gedenkteken van de bij Sluiskil omgekomen Franse vlieger Eduard de Boudri en van het monument ter herin nering aan de bouw van de ir. Lelybruig over het kanaal. Niet altijd oogstte hij bijval bij zijn actie®. „In 1922 haalde ik de ker mis naar Sluiskil. De pastoor preekte dat we de zonden van de kermis op ons geweten hadden. Mijn huisdeur werd met teer besmeurd. Enkele ja ren later werden er balavon den gegeven in het patronaat". Veertig jaar is Honoré Colsen voorzitter geweest van het co mité voor ouden van dagen en leidde hij talloze reizen van de bejaarden. Hij zegt: „Sluis kil heeft altijd achter me ge staan. Daar ben ik altijd erg dankbaar voor geweest. Ook mijn vrouw heeft me steeds gesteund hoewel ik bijna geen avond thuis was. Ik heb altijd een druk leven gehad". (ADVERTENTIE) PER STUK FOTO - STUDIO BIERKAAISTRAAT 10 HULST (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Demo cratisering van de gezags verhoudingen zonder dat men de beschikking heeft over goede onderlinge rela ties is tot mislukking ge doemd. Zq leidt alleen tot oeverloze en onvruchtbare discussies. Erger nog, het kan leiden tot een nieuw soort dictatuur". Aldus de mening van dr. L.J. Menges, docent in de psy chologie aan de Leidse univer siteit tijdens zijn inleiding op de jaarlijkse leerkrachtendag van de ZLM-scholen in de huishoudschool De Leeuwtjes in Terneuzen. Volgens dr. Menges, die sprak over veranderende opvat tingen over het gezag in het gezin en op school, moet men botsingen tussen de jongere en oudere generatie niet ontwij ken. „Veel jongeren klagen dat zij ouders als plumpudding hebben die van alle kanten meegeven. Er is meer sprake van een losgelaten dan van een losgeslagen jeugd". Dr. Menges meende dat een kind de kans op nieuwe identificatie moet hebben. „We moeten juist blij zijn dat het ouder wetse vaderlijke gezag aan het verdwijnen is. Ook op school zijn de gezagsverhoudingen dringend aan varbetering van de onderlinge relatie toe. We moeten blijven zoeken naar fundamenteel andere wegen. Met conformisme gaan we de gevaarlijke weg van de lap middelen op. „Een levendige gedachtenwlsseling was het gevolg van het betoo'g van dr. Menges. Gelet op de reacties kon men ziijn opvattingen vrij wel geheel onderschrijven. Het gezelschap van ongeveer honderd ZLM-leerkrachten en bestuursleden van diverse commissies en organisaties be steedde de ochtend aan de be zichtiging van het fraaie ge bouw. Veel aandacht trok ook de voorlichting over en de monstratie met brandblusmid- delen door de heer F. Buys, technisch adviseur van de fir ma Saval uit Breda. Op af doende wijze toonede hij hoe snel een brand, variërend van de vlam in die pan tot een stevige fik in een houtstapel, met de juiste blusapparatuur bedwongen kan worden. De leerkrachten en andere gasten werden verwelkomd door de heer A.J.G. Doeleman, voorzitter van de onderwijs commissie van de ZLM. Hij wees op de noodzaak van een hechte samenwerking tussen de inrichtingen voor lager be roepsonderwijs in Zeeland op dat de differentóatóemogeffijk- heden bij dit onderwijs zo goed mogelijk tot hun recht ko men. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Donderdag- namiddag verloor een vracht auto met dieplader, bestuurd door J. de M. uit Zundert, in de bocht van de westelijke af rit van de brug nabij Sluiskil 160 pakken stro vanaf de diep lader. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Teneinde het verkeer niet te hinderen werden de op de weg terechtgekomen pakken stro in de berm gedeponeerd Later zijn zij weer opgeladen. (ADVERTENTIE) Een Mercedes Diesel verbruikt nauwelijks meer dan 3,5 cent per km aan brandstof. Ondanks z'n 2000 of 2200 cc motor. Maar een Mercedes biedt méér dan zuinigheid alleen. Een stille, oersterke dieselmotor, trillingvrij opgehangen in een rammelvrije carrosserie. Een rotsvaste wegligging. Krachtige schijfremmen. Perfecte stoelen. Een veiligheidskooi. Juist die eigenschappen geven de Mercedes Diesel zo'n hoge inruilwaarde. Ook na vele jaren trouwe dienst. Dat doet geen enkele diesel hem na. Wanneer mogen wij u noteren voor een proefrit? Een kleine berekening leert dat een Mercedes Diesel bij 35.000 km per jaar al voordeliger is dan een benzinewagen van 12.000,- of meer. GARAGE 'T WESTEN B.V., Oostburg, Breedestraat 23, tel. 01170-2255. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De kwali teit van het kanaalwater tus sen Sas van Gent en Terneu zen ligt ver onder de minimum eisen als genoemd in het tractaat met België. Daarente gen is de kwaliteit van het water van de Westerschelde bij Terneuzen zeer redelijk. Dat is de conclusie van het rapport van het rijksinstituut voor zuivering afvalwater (RI- ZA), dat genoemd instituut op verzoek van het gemeentebe stuur van Terneuzen heeft uit gebracht. Ten aanzien van het sterk verontreinigde kanaalwater stelt ir. J.L. Kooien, hoofd af daling oppervlaktewater van het RIZA vast dat afdoende maatregelen om de zeer slech- te kwaliteit van het kanaalwa ter tegen te gaan op korte termijn niet mogelijk zijn". Voor een dergelijke verbete ring is het noodzakelijk dat in het Scheldebekken boven- stroo-ms van Gent en in de Gentse agglomeratie riole- rings- en zuiveringsinstaillaties aangelegd warden. Afgezien van de organisatorische maat regelen en het benodigde geld zal dit geruime tijd vergen. In België is men zich hiervan bewust. Om de tijd te over bruggen wordt gedacht aan het installeren van beluchters (Van onze correspondent) JERNEUZEN In het ud-t- j verslag over 1972 van til j®18 v°or maatschappe- ,ue7 oienstverlening in Mid- w^teouwseh-Vlaanderen aan u milne aandacht besteed vjj. ft teit dat per 1 januari thriJ v-, i,aar de protestants- ten e' de rooms-katho- Vt0 ?n de algemene stichting "to® eerst gingen samen" j& tostuur stelt in zijn gracht vast dat 1972 een bêwISSF iaar is geweest. De tav! b®stuur was het schep- k a oen zo gunstig moge- e'dsklimaat. Met be- "iïak(\ tot 06 kostenstijging zorgen bestuur zich wel De dagprijs voor de gezinsverzorging moest wor den verhoogd van f 16,- tot f 18,-. Ook de problemen met betrekking tot de personeels bezetting waren in 1972 tal rijk. Het bestuiur geeft een vijftal punten aan, dat ertoe moet leiden dat de hulpverlening zo optimaal mogelijk wordt. Het werkgebied omvat de gemeenten Axel. Terneuzen (uitgezonderd de voormalige gemeente Biervliet) en Sas van Gent. Dit betekent ruim vijftigduizend inwoners, ver spreid over een oppervlakte van 25.400 ha. Het aantal be jaarden bedraagt vijfduizend en volgt hiermee het landelijk gemiddeld». Het werkgebied is zwaar te noemen, zo is de ervaring van dit eerste jaar van samenwer king. Economisch gezien vormt de vaak jonge industrie de kern v-an de Kanaalzone. Ge durende de voorbije jaren hebben veel, vaak jonge ge zinnen zich ten behoeve van de industrie binnen het werk gebied van de instelling ge vestigd. Verscheidene gezin nen vestigen zich binnen het werkgebied, vaak afkomstig uit de randstad Holland, zij hadden vanaf het begin inten sieve begeleiding en hiuln no dig. Huwelijks- en opvoedings problemen, vaak gepaard ga-ande met financiële perike len. vormden, naast de vele andere problemen, een belang rijk deel van het werk voor het algemeen maatschappelijk werk. De gemeente Axel telt 1430 inwoners van boven de 65 jaar. Terneuzen (zonder Bier vliet) 2416 en Sas van Gent 990. Van vergrijzing is kenne lijk geen sprake. Volgens de nota bejaardenbeleid 1970. zal het aantal bejaarden in abso lute zin sterk toenemen tussen 1965 en 1980: met 38 procent en tussen 1965 en 2000 met 80 procent. Er wordt in het jaarverslag geconcludeerd dat de toename van het aantal bejaarden in de komende jaren ongetwijfeld in een grotere hulpvraag zal re sulteren. In 1972 kwam 2 a 3 procent van de bevolking uit het werkgebied van de stichting in aanraking met het alge meen maatschappelijk werk. hetgeen betekende 5458 con tacten. De problemen waarmee de stichting te maken kreeg, wa ren zeer veelzijdig. Opvallend daarbij was dat 19 procent, of 95 gevallen huwelijksproble men betroffen. In 42 gevallen werd hulp gevraagd bij rela- tiestoornissen, voor jeugdigen was dit in 16 gevallen en in 11 gevallen bij bejaarden. Slechts 8 procent van de hulpvragers bestond uit jonge ren. Als men deze jongeren beziet als een groep in de maatschappij dan komt sterk naar voren: een afwijzing van de huidige maatschappij en het trachten op te bouwen van een alternatieve maatschappij (communes) en het ach ont trekken daaraan en een grote mate van apathie (mede ten gevolge van het gebruik van drugs). in de bevuilde oppervlaktewa teren", aldus ir. Kooien. In het IRZA-rapport Is ver der vermeld dat op Neder lands gebied van de Kanaalzo ne geen lozing van afvalwater van betekenis plaats vindt. Het is duidelijk dat de slechte toestand van' het kanaalwater buiten Nederlands gebied wordt veroorzaakt. De vervui lers zijn de steden en indus trieën in het gebied van Gen' en het Scheldebekken met on der andere de vlasroterijen als mede de industrieën in Noord- Frankrijk. Het bij het tractaat met België betreffende opper vlakte wateren vastgestelde mi nimum gehalte opgeloste zuur stof van 3 milligram per liter wordt vrijwel nooit gehaald. Van 12 watermonsters die in 1972 bij de Nederlands-Belgi sche grens van het kanaal zijn genomen bleken er 11 een zuur stofgehalte van beneden de 3 milligram per liter te bevatten. Het aangetroffen gemiddelde zuurstofgehalte bedroeg 1,5 mil ligram per liter. Alleen het chloor-ion gehalte bleef in 1972 gemiddeld op een aanvaardbaar peil evenals de temperatuur, zuur- en fe nolgehalte. Heel wat positiever is het resultaat van het onderzoek dat het RIZA heeft ingesteld naar de kwaliteit van het Westerscheldewater bij Ter neuzen. „Diit water ondervindt op die plaats de gezonde in vloed van de getijdebeweging, die het verontreinigde water snel en over een groot gebied verspreidt en vermengt. Door deze zelfreinigende werking verdwijnen de verontreinigen' de stoffen met heit gevolg dat de kwaliteit van het Schelde water bij Terneuzen zeer re delijk genoemd kan worden' Op verzoek van het Terneuzen- se gemeentebestuur zal het RI ZA eenmaal per jaar zijn be vindingen over de kwalitei van het water in het kanaal Genit-Terneuzen en van de Westerschelde aan Temeuzen voorleggen. Discoavond Zondag houdt de heer J. van Tatenhove in café Atlanta een discoavond met zijn nieuwe installatie voor de Sluiskilse jeugd. Het eerste plaatje wordt gedraaid om 20 uur. Kaartclub Maandag houdt de kaartclub Nooit Gedacht in Sluiskil een competitie wedstrijd in café Dallinga te Sluiskil. Aanvang 19.30 uur. BERGEN OF ZOOM Luxor 20.00 uur: James Bond 007 Casino Royal, 14 j. 23.30 uur: Sexcontacten ge zocht, 18 j. Roxy 20.00 uur: Turks Fruit, 18 j. Gem. Museum Markiezen hof, expositie „Landschap", te keningen aquarellen, goua ches, etsen (t.m. 3 juni). Dag. van 14.00-17.00 uur. Stadhuis (tweede hal), expositie W. Gielis-Van Giels (t.m- 131 mei). COLIJNSPLAAT Galerie De Jutter, Voor straat. expositie Wilhelm Brandenburg 50 jaar natuur schilderingen (t.m. 13 mei). W-o. t.m. ma. van 11.00-14.00 uur, van 16.00-18.00 u. en van 19.00-21.00 u. GOES Grand 20-00 uur: De vier vuisten van de duiven, 14 j. KLOOSTERZANDE De Krokodilbar Orkest Frans Bonne. MIDDELBURG City 20.00 uur: Bij de beesten af, a.1. Molenwater, miniatuur Wal cheren, dag. van 9.00-17.00 uur. Stadhuis (Vleeshal), exposi tie van de Haagse Kunstenaars Ed V-alk, Ferard Wensma, Ge orge Hadeier, Frits Frietman en Edward Hölzel (t.m. 30 mei). Iedere dag van 14.00- 18.00 uur. OOSTBURG Ledel Theater 20.00 uur: Ensemble Rients Gratama. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 20-15 uur: Electric Light Or chestra en Pat Coo-1. De Doe len (Kleine zaal) 20.15 uur: Franz Massinger (piano). Hof plein Theater 20.15 uur: Fans Jansen met „Kwartet ten". Piccolo Theater 10.15 uur: „Rosa", toneelspel, geba seerd op de brieven van Rosa Luxemburg, m.m.v. Josephine van Gasteren. Schouwburg 20.15 uur: „George Dan din" door het Rotterdams To neel. Theater De Lantaren 20.30 uur: Work-shop voorstel ling van Jan Wolkers „Wegens sterfgeval gesloten", 24.00 uur: Optreden van de J-azz-groep „Loek Diikkens". Theater In den Twijfelaar 20.30 uur: Cabaret Kienjol. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, West kade 71, expositie schilderijen en tekeningen van Sander Lit- tel (t.m- 31 mei). Dag. van 9.00-12.00 u. en van 13.30-18.00 u. Vrijd. "an 9.00-12.00 u. en van 18.30-21.00 u. Zond. van 14.00-18.00 u- Ma. gesloten. TERNEUZEN Luxor - Fruit, 18 j. 20.00 uur: Turks VLISSINGEN Alhambra 20.00 uur: Ero tische avonturen v-an Robin Hood. 18 j. IJZENDIJKE Oude Korenmolen Expo sitie kunstenaars uit de Zuide lijke Nederlanden (t.m, 2 ju ni). Geopend tijdens de week einden van 14.00-16.00 uur. ZIERIKZEE Concertzaal 20.00 uur: Zeeuw Orkest met Trio Louis van Dijk. Gemeentemuseum, Stadhuis expositie Ramp 1953-1973 (t.m. 31 mei). Ma- t.m. vrijd. van 10.00-12.00 u. en van 13.30-16.30 u. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20.00 uur: „Adriana Leco-u- vreur". Kon. Ned. Schouwburg 20.00 uur: „De vrek" van Molière. Fakkelthester 20.30 uur: „Een opgemaakt bed" van Dimitri Frenkd Frank- ASSENEDE (B) Galerie Marg. de Boevee, expositie sculpturen van Luc Verlee (t.m. 13 mei). GENÏ Kon. Opera 20.00 uur: „In 't Witte Paard". (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Hoewel de inspraak van de bevolking in de Terneuzense culturele raad optimaal in de structuur is vastgelegd, hebben wij de stellige indruk dat er nauwe lijks sprake is van werkelijke participatie en communica tie". Aldus staat vermeld in het jaarverslag van de Terneuzen se culturele raad. Een en an der is volgens het verslag wel licht te wijten onder meer aan het feit dat de terugkoppeling naar de organisatie of vereni ging die men in de raad verte genwoordigt, niet helemaal uit de verf komt en extra wordt bemoeilijkt doordat een aantal leden gelijk gerichte verend- gingen vertegenwoordigen. Het wordt noodzakelijk geacht dat er een periodiek beraad tot stand komt tussen gelijk gerichte organisaties, waardoor het geschetste probleem ver moedelijke geringer zal wor den. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het Scapi no-ballet treedt op 16, 17 en 18 mei op met een „Scapino- demonstratie en doe-dans" voor een aantal scholen in Zeeuwsh-Vlaanderen. Uitge voerd worden „Het spookkas teel", „Out of the blue" en „Ajakaboembie". De uitvoeringen worden in Terneuzen gegeven in o.a. het gymnastieklokaal aan de Van Steenbergenlaan, het gymnas tieklokaal van de huishoud school „De Leeuwtjes" en in diverse andere lokalen van scholen in Terneuzen, Sluiskil, Biervliet, Sas van Gent (cul tureel centrum „De Speye") en in Westdorna (Van onze correspondent) TERNEUZEN Donderdag morgen zijn twee personen auto's, bestuurd door L. J. uit Terneuzen en P. B. uit Zaam- slag op het kruispunt St.-Anna met elkaar in botsing gekomen. De auto van B. sloeg enkele malen over de kop en belandde in de berm. De bestuurder werd gewond en overgebracht naar het Julianaziekenhuis ter ver dere behandeling. J. was ,van schrik' doorgereden, maar werd later aangehouden. Bei den verklaarden dat de ver keerslichten, vanuit de rich ting waaruit zij kwamen, op groen stonden. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland: RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST* Steenstraat 14. tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1. tel. 01100-8030 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t.m. vrijdag 8.15—12.30 en 13.30—17.00 uur. HULPBIJKANTOOR OOSTBURG: Voor aanname advertenties en abonnementen: Boekhandel Pie- ters Brouwerijstraat 4, tel. 01170-2791. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda maandag t.m. vrijdag 19.00—21.00 uur, tel. 01600-22341; zaterdag 9.00—12.00 uur, tel. 01600-49900; zondag 20.00-22.00 uur tel. 01600-22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwseh-Vlaanderen: tel. 01140-3751 of 01150-6297; Midden- Zeeland 01100-4944. HUISAANSLUITINGEN: REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, Kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150-7920, privé tel. 01150-5745: algemeen re dacteur Zeeland A.F. Koopman kantoor Kromme Weele 4 Mid delburg, tel. 01180-7764. privé tel. 01180-7438: redacteur Midden- Zeeland: drs. J Bouwmans, tel. 01100-3405' kant Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030 privé Colijnshol 35 Goes; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone: G. van Berkel, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel 01150-7920, privé tel 01150-4866; redacteur O.Z. Vlaanderen A. Verlind. kantoor Steenstraat 14, Hulst, tel 01140- 3751. pnvé tel. 01140-3103; redacteur W.Z.-Vlaanderen: R van der Helm. kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150-7920. privé tel. 01150-4865: sportredactie Zeeland: T. Koomen, tel. 01155-2594 FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J. de Boer Trumanlaan 10. Axel, tel. 01155-2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P. Konings, tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01100-4316.

de Stem | 1973 | | pagina 5