„Sportaccommodaties zoveel mogelijk centraliseren" ui parijs weten ze wel wat lekker isï Midden- Zeeuwse muziekkorpsen werken samen Driedaagse gaat door „Objecten maken voor de gemeenschap" Expositie in Kwadendamme gaat door COLLEGE GEMEENTE REIMERSWAAL: Zwemclub L.E.E. uit de zorgen ECHTPAAR KLAASEN: Hulst wint kortgeding stad streek Goes Heinkenszand n* Wervelend schouwspel Viissingen VERGADERING WATERSCHAP Derde boot vrii zeeverkenners Goes te water BLOESEMRIT Inruil-actie verlengd tot 2 juni a.s. 25°/. INRUILKORTING op Sola pannen en keukengarnituren Gezamenlijke EHBO- eursus Aanbesteding Opening van 't Lekkerbekje fotocamera's VANAF 27,50 NEELEMANS Veranderlijk i|dag II mei |y/o Vrijdag H mei 1973 (ADVERTENTIE) markten MIDDELBURG, 9 mei Aardappelen: Koopmans blau we grote 3032, Furore, drie lingen 911, Eerstelingen, grote 296299, kriel 271. Aardbeien I 87—108 II 94 97. Tomaiten AI 162—167, All 87—123, BI 158—165, Bil 103—104, Cl 140—145, CII 89—94, CCI 97, CCII 6 Gold. Del. 70-80 85, 65-70 78—79, Illgr 62. Jonathan 65-70 79. 60-65 60. Groenten: glassla 1238. liohtsia 30. natuurspi- nazi-e 129, radijs 1046, ra barber 1131, witlof stek 10. bospeen 138166, boskroten 107138, prei 3055, uien afw. 76111, andijvie 4366. kassnijbonen 321. snij selderij bos 816, per kg 4770, per kistje 2981. peterselie kistje 85—204, komk. kl. I 76 45. 61- 76 51, 51-1 50—53, 41-51 40— 41, 36-41 23, 31-3 19, stek p. kg 27—39, kl. II 76 45. 61-76 28—50, 51-61 25—42, 41-51 2039, 36-41 19, winterbloem- kool kl. I 3 p. kist 109127, I 96—124, 4 p. k. I 110—129. TI 77—118, 6 p. k. 101—131, II 57—111, 8 p. k. 80—93 II 44—87, 10 p. k. I 43—55,' II 21—43, 12 p. k. II 15—34. 15 p. k. II 129. Aanv. winter bloemk. 36.000 st. De eerste vroege aardappelen werden aangev. door: G. v. Soelen. Vridtaurgstraat 42. West-Sou burg. Rally GMVO De jaarlijk se autorally vain de Goese Middenstands vrouwenorgani satie bestond deze keer uit een puzzel-oriëntatierit. In en rondom de gemeente Goes. Negentien auto's met in totaal 50 dames en heren namen aan de rally deel. De rit was uit gezet door de heer Zwarte- poorte uit Goes, De start was bij het waijfcgebouw „De Pit" iin Goes-uid en de finish in „De Caisson" te Kapelle-Bie- zelinge. De eerste prijs werd behaald door het echtpaar Hollestellde uit Goes. Na af loop biïeven de rijders nog een tijd gezellig bijeen in De Cais son. Reisclub Bejaarden On langs is de reisclub van de afdeling Goes van de algeme ne bond van bejaarden een daig naar de Belgische Arden nen geweest. Men vertrok on der een bewolkte hemel maar genoot de rest van de dag volop vtan de zonneschijn. Be- 1 'zocht werd 't vermaakcentrum Bobbej aanland waar men een cabaretshow kreeg voorgescho teld. In de bekende bedevaart plaats Scherpanheuvel hield men halt om de inwendige mens te versterken. Op de te rugreis kregen de reizigers een diner in het Brabantse Rijsbergen. Het laatste stuk naar Goes werd afgelegd on der forse hagel- en regenbui en. De reisclub van de afde ling Goes van de algemene bond van bejaarden heeft voor 4 tot en met 8 juni nog een tocht georganiseerd naar het Limburgse Valkenburg. Lief hebbers hiervoor kunnen zich nog opgeven elke middag be halve zaterdag en zondag in de sociëteit voor bejaarden aan de kreukelmarkt te Goes. Uitvoering OKK De Christelijke sportvereniging Oefening Kweekt Kunst uit Goes geeft op zaterdag 19 mei een uitvoering in sportte! De Bevelanden te Goes. De uito- veriog vangt aan om 19.00 uur. Schoolvoetbal Op zater dag 2 juni, en niet op 26 mei of 19 mei zoals eerder was aangekondigd, vindt er op het sportpark het Schenge te Goes de finale Plaats van het schoolvoetbalprograonma 1973 De wedstrijden beginnen morgens om half negen en rond een uur 's middags is het programma afgewerkt NKV-Vrouwen De Vrou wenvereniging van het NKV koos voor haar jaarlijks uit stapje dit maal een bezoek aan de Keukenhof. Dinsdag j.l. om 7.30 uur vertrok men hiervoor per bus uit Heinkenszand. Na in Rotterdam koffie gedronken te hebben ging de reis door de bollenvelden. Het weer werkte niet mee. In» de middag scheen de zon echter toch nog even, waardoor de volle pracht van het park tot uiting kwam. Na in Den Haag te hebben gewin keld, werd in Schweninger het diner gebruikt. Met een rit over de boulevarls werd de thuisreis aanvaard. De laatste stop was in Bergen op Zoom waar nog een gezellig uurtje werd doorgebracht, waarna men om 11.30 u. weer in Heinkenszand aankwam. Een lange maar mooie dag. De Fransen zijn levensgenieters en ook eet-kunstenaars." Vandaar dat wij Pommes Parisiennes op de Hollandse markt hebben gebracht. Van die leuke, vdo'r- gebakken mini-aardappeltjes, een lust voor't oog en een luxe in de mond. Verwen uw hele gezin es met die knapperige Pommes Parisiennes; maak van 't warm-eten een feestmaal! een diepvriesprodukt van informaties: 02503-7241 of Postbus 43 Hoofddorp (Van een onzer verslaggevers) WILHELMINADORP De fanfares „Euterpe" uit Heinkens zand, „Echo" uit Wilhelminadorp, „Veerre's Genoegen" uit Veere en de harmonie „Apollo" uit Wissenkerke gaan het komende seizoen nauw samenwerken. De samenwerking be staat hierin dat deze vier korpsen dit seizoen in elk der vier dorpen komen concerteren. De data van deze concerten zijn reeds vastgesteld Het programma ziet er voor dit seizoen als volgt uit: de muziekuitvoeringen in Hein- kennzand zijn op 30 mei door Euterpe, op 22 juni door Apol lo, op 15 augustus door Vee- re's Genoegen en op 19 septem ber door Echo. In Wilhelmina dorp is dat 2 juni: Echo, 15 juni: Veere's Genoegen, 11 au gustus: Apollo en 15 septem ber: Euterpe. In Veere zijn de data: 18 mei: Veere's Genoe gen, 1 juni: Echo, 18 juli: Eu terpe, en 26 juli: Apollo. Ten slotte het programma in Wis senkerke: 25 mei: Apollo, 15 juni: Euterpe, 18 augustus: Echo en 31 augustus: Veere's Genoegen. Het idee voor deze samen werking is afkomstig van de dirigent van fanfare „Veere's Genoegen", de heei A. van Overbeeke uit Wilhelmina dorp. Hij heeft er zijn bestuur voor warm gekregen die ver der het idee ter hand heeft genomen. Er is een commissie samengesteld, bestaande uit de heer P. Bruggeman van Euter pe, de heer Augustijn van Apollo, de heer C. Schout van Echo en de heer A. van Over beeke van Veere's Genoe gen. Het is voor de eerste keer dat een uitwisseling van deze omvang in Midden-Zeeland geprobeerd wordt. Er zijn vol gens de heer Van Overbeeke verschillende motieven om dit experiment op te zetten. „Als dirigent heb ik de ervaring dat je met je korps in een seizoen zoveel dingen moet doen, dat je niets goed kunt doen. Je moet verschillende evenementen opluisteren want de gemeenschap heeft geld ge stoken in het muziekkorps. Je wilt ook deelnemen aan con coursen. Kortom, er moet in een seizoen te veel gebeuren, Als je nu met vier korpsen een concert goed instudeert, dan kun je er voldoende tijd aan besteden. En de plaatselij ke gemeenschap krijgt dan per seizoen vier goede en ver schillende muziekuitvoerin gen" De heer Van Overbeeke meent dat je het als muziek korps ook moet waarmaken dat blaasmuziek geen tweede- rangsmuziek is. Op deze wijze kaïn dat ook. Voordat een con cert begint zal in het betref fende dorp een muzikale rond gang gemaakt worden. Er be staan geen plannen om de sa menwerking in de toekomst uit te breiden met andere korpsen. Dat zou te veel wor den. Door het programma dat nu opgezet is, hoopt, men ook de publieke belangstelling te vergroten. (Van onze correspondente) HULST Gisteravond kon men in Dein Dullaort genieten van een wervelend en kleurrijk schouwspel. Dit werd gebracht door het folkloristisch ensem ble Sabra uit Israël, onder lei ding van H. J. da Silva. Een groep bestaande uit 25 zeer enthousiaste dansers, zangers en musici. Zij wisten in de Hulsterse zaal een sfeer te brengen van vrolijkheid en blijheid. Het publiek bestond uit een vrij groot aantal jonge ren. Het programma werd ver zorgd en vlot gebracht. Enkel bij de zang was de begelei ding te overheersend (moge lijk een gevolg van de slechte akoestiek). De plezierige en zeer enthousiaste manier waarop het programma ge bracht werd onitlofcte het pu bliek meermalen een spontaan applaus in de vorm van rit misch meeklappen. De kos tuums waren zeer verzorgd en gevarieerd. Jaim ïer dat men stichting Uit niet heeft kunnen voor dit leuke initiatief van de rekenen op een groter aantal aanwezigen. Ze zouden zeer genoten hebben. D.v.d.B.-V 60 jaar getrouwd Op dinsdag 29 mei is het echtpaar I. Schrier-Snoodijk uit de Ro zenhof 2 te Viissingen 60 jp-ar getrouwd. Op die dag is er een receptie in gebouw 't An ker aan de Bonedijkstraait. Op maandag 21 mei is het echt paar A. Kam-Louwerse uit de Willem Klooslaan 27 te Viis singen 60 jaar getrouwd. De receptie wordt gehouden in het Open Hof. Paai weniburg. (Van onze correspondent) KRUININGEN De gemeente Reimerswaal is van mening dat alle nieuw aan te leggen sportvoorzieningen binnen haar gemeentengrenzen zoveel mogelijk gecentraliceerd die nen te worden, met als uiteindelijk doel een flinke kosten- besparing. De gemeente denkt hierbij aan een terrein fa de onmiddellijke nabijheid van het recreatiegebied Den Inkel, even oostelijk van de Kruiningse veerhaven. De gemeente onthult dit in de sportraad J.A. Nieuwen- een nota sportbeleid Reianers- huyse benadrukte bij die ge- waal. diie de leden vain de legenheid dat het niet meer Reimerswaalse sportraad gis- dan een raamwerk is, dait nog terenavond is aangeboden, aian alle kanten ingevuld moet Wethouder en voorzitter van worden. De nota die ontstaan is in navolging van de nota „Sport 1970" is bedoeld om binnen Reimerswaal te komen tot de opbouw van een eigen ge meentelijk sportbeleid. En om dat de ruimtelijke ordening en materiële voorzieningen te za- men met de problemen van financiële, bestuurlijke en or ganisatorische aard de moge lijkheden van het particulier initiatief verre te boven gaan, iS op deze wijze gezocht naar een samenwerking tussen de overheid en sportbeluste bur gers. Ten aanzien van de voetbal sport merkt de nota op, dat: voor Hansweert Kruirain- gen en eventueel Waarde niiieuwe velden met kleedac commodaties en verlichting dienen te worden aangelegd: Yerseike te zijner tijd een derde speelveld nodig heeft; voor de V.V.'s Krabbendij- ke, Yea-seke en eventueel Waarde naiar vervangende kleedaccommodatie moet wor den omgezien; voor de trai ningsvelden in Krabbendijke en Waarde verlichting aange bracht c.q. verbeterd moet wor den. Ten aanzien van de korfbal sport in Yerseke dat: een nieuw speelveld voorzien van speelgelagenheden dringend ge wenst is; en de kleedac- commodatie nodig moet wor den vervangen. Voor de binnensporten (vol leybal heeft de gemeente de bouw van een sportzaal nabij Den Inkel in overweging, ter wijl de welvaartsbuikjes in diezelfde omgeving zouden, kunnen -worden weggewerkt met een nieuw aan te leggen trimbaan. ,,De bosten voor de aanleg van de sportvelden bij Den Inkel zullen zeker een miljoen gulden belopen. Over- de andere kosten was nog weinig te zeggen. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN De Zeeuwse driedaagse gaat defi nitief door. Het bestuur van de Zeeuwse wandeisportbond zegt hieraan getwijfeld te heb ben, maar men is de ergste moeilijkheden te boven. De Zeeuwse driedaagse, welke dit jaar voor de tiende keer wordt gehouden, vindt plaats op 31 mei, 1 en 2 juni. De start plaats is „Ons Dorpshuis" te Kruiningen. De eerste dag wordt de rou te Reimerswaal gelopen, De tweede dag is er een parcours uitgezet door Walcheren en Noord-Beveland. De deelne mers worden per bus daarheen gebracht. De derde dag volgt dan de route westelijk Zuid- Beveland. De afstanden die gelopen kunnen worden zijn vastge steld voor de verschillende leeftijdsgroepen. Klasse 1 is 50 km en mag alleen gelopen worden door dames en heren van 21 tot en met 50 jaar Klasse 2 is 40 km en is be stemd voor dames van 17 tot en met 50 en heren van 17 tot en met 70 jaar. Klasse 3>is 30 km en kan gelopen worden door dames en heren van 14 tot en met 75 jaar. Elke deel nemer moet in het bezit zijn van een medisch attest van het medisch sportkeuringsbu reau. Alle deelnemers aan de driedaagse zijn door NWR verzekerd tegen wettelijke aansprekelijtoheid. Het in- schrijfadres is; J. van de Pa rel, Slotstraat 48. Kruiningen. Het inschrijfgeld bedraagt f 14.- t 1V.SU. Met de start van de Zeeuw se driedaagse op 31 mei (Hemelvaartsdag) valt samen de „Ductor et Emergo" wan deltochten. Deze worden dit jaar voor de eenentwintigste keer gehouden. De afstanden die gelopen kunnen worden, zijn 5 10, 15 en 25 km. De startplaats is „Ons Dorpshuis te Kruiningen en het vertek is om 13.00 uur. De voorinschrij ving sluit op zaterdag 12 mei. Na die datum wordt het in schrijfgeld, dat f 1,75 is voor de leeftijd tot en met 13 jaar en f 2,25 voor 14 jaar en ouder, met 50 cent verhoogd- Men kan ziöh inschrijven bij J. van de Parel. Slotstraat 4 te Kruiningen. (Vam een onzer verslaggevers) KORTGENE Op vrijdag 25 mei komt het waterschap Noord-Beveland in een open bare algemene vergadering bijeen in hotel de Korenbeurs te Kortgene. De vergadering begint om 19.30 uur. Tijdens deze vergadering komt een voorstel van het dagelijks be stuur isn behandeling om een aanbevelingslij st van drie per sonen op te stellen ter benoe ming door de Kroon van een dijkgraaf. De vacature is ont staan door het overlijden van de heer C.J. Schippers. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND-ELLE- WOUTSDIJK —De gemeente Borsele geeft aan de zwem vereniging L.E.E. te Elle- woutsdijk vergunning voor de feestelijkheden in de week van 15 tot 22 mei op de vol gende voorwaarden: de feest tent moet voorzien zijn van een adequate toiletgelegen heid, de electriciteitsvoorzie- ning moet aangebracht worden volgens het reglement van de PZEM en het feest moet om 01.00 uur beëindigd worden. Dat hebben burgemeesters en wethouders gisteren beslo ten op een interne bespreking over deze zaak. Bij de be kendmaking van deze beslis sing, zei burgemeester Van Waes echter wel: „Wij zijn niet gelukkig met een feest tent in een dorp waar een gesubsidieerd dorpshuis aan wezig is". Volgens bestuurslid Hans Karelse van de zwemvereni ging heeft het bestuur goede moed aan die voorwaarden te kunnen voldoen. Het moeilijke punt is de adequate toiletvoor- ziening. Gedacht wordt om het Van Hattumhu-is erbij te huren en daar dan van de toiletten gebruik te maken. Mocht dat niet lukken, dan denkt het bestuur nog aan de huur van een toiletwagen. Wies en Bob Klaasen-de Bles. HEINKENSZAND Het kunstenaarsechtpaar Klaasen- De Bles lijkt nog maar net in Zeeland gearriveerd, want zij verbouwen hun huis. Toch ademen ze ai bijna twee jaar de Zeeuwse lucht in. „Maar als je weinig geld hebt ben je verplicht om alles zelf te doen", zegt Wies, de vrouwe lijke helft van het duo, „en dat kost nu eenmaal tijd". Wies en Bob (zég maar Bill) zijn allebei afkomstig van de Vrije Academie in Den Haag, waar ze elkaar echter niet hebben leren bermen. Dat gebéurde pas zeven jaar later, toen Wies in Oostvoorne een galérie had en al getrouwd was. Samen besloten ze er toen vandoor te gaan, gaf niet waarheen, maar in ieder geval ver weg van Oostvoorne en naar de vrije natuur. Ze doen allebei iets met po lyester. „Je maakt eerst een positief in Mei", begint Bill zijn technische uitleg, „waar bij je van allerlei vormen ge bruik kunt maken, -zoals ka chelpijpen en zo. Daar maak je mallen van in gips, negaitief natuurlijk. En die mallen ga je weer inleggen met polyester, net zolang tot je hele ontwerp weer terug is. En dan als een gek het gips eraf schuren en spuiten. Maar zij (Wies) werkt veel directer, die heeft geen vormen meer nodig. Die gaat zo aan de slag". Wat drijft jullie daartoe? „Ja, wat drijft mij ertoe. „Heb jij een drijfveer, Wies? Een drijfveer ...Ik kan gewoon niets anders. En wat ik erin zie.Ik moet vormen maken, objecten. En Wies: „Wat wij vooral maken zijn sterke, strakke vormen, ze zijn helemaal aan wezig als ze eenmaal klaar zijn, een soort abstracte we zens, maar ze zijn er. je voelt hun aanwezigheid". En Bill: „Eigenlijk zouden we alleen grote dingen willen maken die buiten konden staan, bij scho len en zo, voor iedereen" En Wies weer: „Ik maak altijd vrouwen die gevangen zitten, in hun huishouden en zo. Net als hier, die zit vast in het raamkozijn en verstrikt in het gordijn dat naar buiten waait. Dat dateert nog uit mijn eer ste huwelijk, denkt ik, ik weet wat het isDie mensen hebben ook altijd een masker op hun gezicht, ze kijken wel maar zien niets. En wat je van buitenaf ziet is alleen maar het omhulsel.." „Ik zoek ook een soort bevestiging van me zelf. Zonder enige duidelijke noodzaak ben je op deze we reld terecht gekomen en dan zoek je daar een bevestiging van. Kinderen krijgen is voor mij ook zo'n bevestiging. En Bob, die nog steeds voortmijmert over de beelden op het schoolplein. „Ik vind gewoon dat ze daar moeten staan, op een goeie plaats, want dat moet met monumen taal werk". Bob zit duidelijk te sukkelen met zijn werk, dat voor binnenshuis veel te klein is, niet monumentaal' genoeg. Over de vormen zegt hij: „Ik heb eigenlijk geen filosofie, zoals Wies, maar ik maak wel veel erotisch werk. Misschien zoek ik evenwicht, want in mijn hart ben ik eigenlijk een puritein". (Van een onzer verslaggevers) GOES Op zaterdag 12 mei wordt de derde boot van de zeeverkennersgroep Goes te water gelaten. De doopplechtigheid zal ver richt worden door mevr. Roo- se, echtgenote van de Goese wethouder. De boot wordt om halftwee te water gelaten op het terrein van de A.K.F. aan de Houtkade te Goes GOES De Plattelands Jongeren Zuid hebben voor zondag 12 mei een oriëntatie- rit georganiseerd onder de ti tel „Bloesemrit". De rit, die ongeveer 55 km lang is wordt verreden volgens het K.N.M.V.-reglement en is be doeld voor motorvoertuigen. De rit voert de deelnemers door een va,n de mooie streken van Zeeland. Het accent ligt vooral op het sportieve en toe ristische rijgenot, waardoor de rit interessant is voor „be roeps" en „amateurrijders". De hoogstgeklasseerde ont vangt een wisselbeker. (ADVERTENTIE) Er wordt met man en macht gewerkt om de Sola winkeliers die tijdelijk uit verkocht zijn, van nieuwe bestellingen te voorzien. Wij garanderen snelle bevoorrading opdat ieder die er vlug bij is, kan krijgen. Dat betekent minstens f 10,-, f20,- of wel f30,- voordeel per stuk en van wel f 100,- of f200,- op een complete Sola keukenuitzet met levenslange kwaliteitsgarantie. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND De tentoonstelling van werk van beeldende kunstenaars uit Borsele, die gehouden zou worden in de Burcht in Kwa dendamme van 23 juni tot en met 8 juli, gaat door. De onze kerheid daarover, die eind vo rige week ontstond (De Stem, zaterdag 5 mei), is gisteren uit de weg geruimd door een ge sprek op het gemeentehuis van Borsele tussen kunste naars en gemeente. Gesproken wand over de uitvoering van de beeldertdie- kunstenaarsregieling in de gemeente Borsele. Van de zijde van de gemeente naimen aan dat gesprek deel: burgemees ter Van Waes, de wethouders Baerends en Verdonik en de ambtenaren Almekinders en Boonman. Van kunstemaarszij- de waren aanwezig de heren Klaassen, Littele en van der Kraan. Verde- woonden het gesprek bij directeur Koch van de Zeeuwse Culturele Raad en de ministeriële verte genwoordiger J. de Klerk. „Wij van onze kant hebben onze mening duidelijk op tafel gelegd dat wij van plan zijn de aanwijzingen van de re gionale commissie complemen taire arbeidsvoorziening beel dende kunstenaars te zullen volgen. We hebben ook duide lijk gesteld dat de gemeente vooralsnog geen opdrachten zal verstrekken", aldus ver klaarde burgemeester Van Waes. Tijdens het gesprek was volgens de burgemeester ge bleken dat er bij de kunste naars ontstemming heerste over de adviezen van de ad viescommissie. De betrokken kunstenaresse. Helena van der Kraan, had echter na afwij zing van haar werk niet de verdere mogelijkheden van de B.K.R.-regeling benut waar door ze automatisch geen in- kamstenm eer kreeg. „Wij zul len de B.K.R.-regeling uitvoe ren, naar zijn aangename, maar ook naar zijn minder aangename consequenties", zo zei burgemeester Van Waes. Opgelucht over het resultaat van het gevoerde gesprek is ook Wies Klaassen-De Bles, als kunstenaresse nauw bij de zaak betrokken. Volgens haai lukt het nu ook een betere adviescommissie samen te stellen „omdat die twee kwab bers eruit zijn". Helena van der Kraan is echter nog steeds van plan uit Ovezande te vertrekken, maar door het gesprek doen zij en haiar man mee met de exposi tie in Kwadendamme. (Van een onzer verslaggevers) LEWEDORP Bij voldoen de belangstelling gaan de EH- BO-verenigingen van 's-Heor- enhoek en Lewedorp gezamen lijk 'n EHBO-cursus organise ren. Deze cursus zal tenminste 12 lessen omvatten die beurte lings in 's-Heerenboek en Le wedorp gegeven Rullen wor den, den. De lessen zullen wonden ge geven door dokter H.H.M. Zwartelé en zuster Franke. Het ligt in de bedoeling de .'ursius te beginnen in septem ber. De data zijn nog niet bekend. Degenen die belang stelling hebben voor deze EH BO-cursus, moeten zich voor 1 juli opgegeven hebben. Vow opgave en inlichtingen kan men zich wenden tot de vol gende personen: mevr. Klerk-Boonman, Damstraat 9, Lewedorp, tel. 01196-12738. L v. de Kok, Damstraat 21, Le wedorp, tel. 01196-12685. Mevr. van Craenenbroeck, Burg. Horsinghstraait 41, 's- Heerenhoek, tel. 01105-1602. P- Faes, Molendijk 26 V-Heeren- hoek, tel. 01105-1*08. fiii (Van een onzer verslaggevers) GOES Onlangs fs doof het dagelijks bestuur van het waterschap „De brede wate ring van Zuid-Beveland' openbaar aanbesteed het ver beteren van de verbindings weg tussen Wllhelminapoldef en Wolphaartsdijk in do ge meente Goes. De hoogste inschrijver 410.000,- was Leenhouts Aan nemingsbedrijf B.V. uit Sluis, alsmede ook voor hetzelfde bedrag Aannemingsbedrijf Stegink B.V. uit Viissingen De laagste inschrijver met 377.400,- was fa. F. Duijnl»u' wer jr. uit Kloetinge. De gun ning werd aangehouden. 0v« een dag of veertien zal bekeno gemaakt worden wie de wer* zaamheden gaat uitvoeren (Van onze Haagse redactie) OEN HAAG De fruitte- in ons land kunnen reke- op betere tijden. Momen- fppl is het dieptepunt van de fruitcrisis voorbij. Het zal toen wel enkele jaren duren, voor flat er een evenwicht is tussen vraag en aanbod, waardoor Ln redelijke rentabiliteit kan worden bereikt. Het jaar 1972 i, voor de fruittelers geen jjecht jaar geweest: in ieder "val beter dan de voorgaande rampzalige" jaren. De over- note meerderheid heeft vorig iaar voldoende opbrengst ge had om de fruitteelt weer eens rendabel te maken. Dit heeft voorzitter Nijsten van de Nederlandse Fruitte lers Organisatie (NFO) giste ren in Den Haag bekendge maakt als inleiding op het 75- (Van onze correspondent) HULST De gemeente Hulst heeft het kort geding zewonnen dat de eigenaar een sex-fc-etiek in Hulst het sluiten van zijn sex- scoop in Hulst op 7 april tegen de gemeente Hulst aangespannen. De president van de recht bank verklaarde airt. 110 van de algemene politic-verorde ning van de gemeente Hulst verbindend. Daairmee werd het beroep van Fred Baars, de ei genaar van de sex-bioscoop, oim de verordening onverbindend te veriklairen verworpen. De gemeente Hulst heeft de sex- bioscoop terecht gesloten vol gens de president van de rechtbank en de sluiting blijft dan ook gehandhaafd. van na -bio- - jl- had (Van een onzer verslaggevers) GOES Burgemeester F.G.A. Huber van Goep heeft gistermiddag haring en zeevis handel „'t Lekkerbekje" aan de Kreukelmarkt in Goes offi cieel geopend. De openingsceremonie be stond in het doorknippen van een net dat voo-r de deur van de nieuwe zaak was gehangen. Vanaf vrijdag is ,,'t Lekkerbek je" geopend voor het pu bliek. Elke dag kan men er zonder meer warme gebakken vis kfijgen. De kaak is ook zo ingericht -dat men ter plaatse eeri stukje vis kan'nuttigen. os neo xrtj ...c-s (ADVERTENTIE) MOEDERDAG GESCHENKENDAG FOTO - STUDIO BIERKAAISTRAAT 10 HULST Vooruitzichten voor zaterdag en zondag. Veranderlijk en iets hogere temperaturen. Vooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland: Voor zaterdag aantal uren wn: 2 tot 9 uur; min. temp. vam ongeveer normaal tot 4 gr. onder normaal max. temp. van 1 tot 4 graden onder normaal kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent kans op een geheel droog et maal: 50 procent. Voor zondag: aantal uren zon: 2 tot 11 uur, min. temp. en max. temp. van ongeveer nor- maai tot 4 graden onder nqr- maal; kans op een droge perio de van minstens 12 uur: 90 Procent, kans op een geheel woog. etmaal: 70 proeent. hoogwater Morgen, zaterdag 12 mei: bergen op Zoom 12.18; Hans- ,,ed£i 11-37, Terneuzen 11.09 en «33, Viissingen 10.37 en 23.04. Wemeldinge 12.08. Waterstanden Konstanz 367 pl.5, Rheinfel- ni Straatsburg 382 Plittersdorf 748 pl.14, ™axau 612 pl.18, Plochingen 4 pi.9^ Mannheim 440 pl.7, en 153 "3. Mainz 391 °nv Bingen 271 -1, Kaub 324 *"?r 330 pl.6, Koblenz 334 400 ,Keulen 325 -5, Ruhrort A88 Pl-13, Lobith 1120 pl.14, annerdiense Kop 1081 pl.12, Mjmegen 910 pl.io, IJsselkop -I- p!-12, Eefde IJssel 488 54si pypnter 360 pl.4, Monsin oils fi Borgharen 4015 S^-Belfeld 1188 -4, Grave Psneden de sluis 505 -13.

de Stem | 1973 | | pagina 2