pen week van levensschool wm taÉUHMl VADER ABRAHAM EN ZONEN IN HULST Nieuwbouw- plannen blijven steken VERZICHT VAN ONTWIKKELING ommentaar Uitslag en van schietingen Best brood op Bakkersdag Vader Abraham TV-show TECHNISCHE SCHOOL TOYOTA 7999,- WIERIKX SNELLE GROEI AXELSE MAVO stad streek 1zummmmÊÊÊÊÊÊmm iferaaf zwijgt femen SANITAIR VAN DEN BERG HULST FEEST VAN VV STEEN REDUCTIE-BON Sporthal Hulst een gulden reductie Sint Jansteen Hulst Kloosterzande Hulst Clubwedstrijd De Knorhanen Nieuwe park in vroege zomer open REISJE VOOR HEIKANTSE BEJAARDEN ponderdag 10 mei 1973 (Van een onzer verslaggevers) i sT itvvat sjouwen jullie daar eigenlijk?". Deze nogal loorde vraag is het uitgangspunt van een open week, 14 tot 17 mei wordt gehouden op de levensschool in Hulst fv.®tijtkf is bedoeld om belangstellenden meer begrip bij te nj"'n over het levensschoolwerk. verschillende Op de Dat «aat op gebei ats kui de open week Ken- de bezoe- rsJ,en van verschillende „toten worden ze geinfor- S door middel van stands S sebouw van de levens aan de Sportlaan en ze een overzicht van «Wikkelingen in de afge- •n ia ren aan de han d van jntatiemateriaal. Bij de „iisteUing daarvan zijn de •lopen dagen ook de le- iool-deelnemers nauw kien geweest. Er komt dien, dank zij de mede- van Seb. Blommaert ifst, ook video-appara- waarvan eveneens ge- ■i gemaakt zal worden, bezoekers kunnen d-aar- voor zover dat moge- is ook groepen levens- IJeelnemers aan het k zien. Initiatiefnemers it leiders Jan van de en Marlou Hol, beiden Huist. Over hun motieven Hen ze: „We krijgen de g nogal cms te horen, wat ,p die levensschool nu ei- "k doen. Door middel van week willen we dui- ïmaken wat we proberen zijn. Je kunt goed merken, de mensen niet precies wat het allemaal in- t Dat is trouwens ook lijk over te brengen". De week bestaat uit viel en twee avonden, rop iedereen, die daarvoor gstelling hééft, kan bin- open. periode wordt onder i aandacht besteed aan de 'lie van de werkende jon de vraag „Wat willen en wat doen we?" en han- beid. „De mensen die komen, zullen in geen (1 lokaal een lessenaar of ■taken aantreffen", al dus de heer Van de Sande. „Er is hier niets, dat aan een school doet denken. Dat weten de meeste mensen niet eens. Tijdens de open week willen we hetzelfde programma af werken, dat we gewend zijn af te werken". Jan van de Sande en Marlou Hol willen een zo reëel mogelijk beeld van de levensschool geven. Daarbij hoort ook de weten schap, dat er een categorie werkende jongeren is, die de levensschool verplicht bezoe ken, zonder daarvoor duidelij ke motieven te hebben. „Onze open week is voor "erschillen de van die jongeren een goed motief", aldus Marlou nol. Behalve ouders zijn ook de werkgevers van deelnemers uitgenodigd en de scholen die levensschool-kandidaten leve ren. Verder wordt ook de nieiuwe wijk niet vergeten, waarin het levensschool-ge bouw staat. Daarvan is name lijk de buurtvereniging voor een bezoek uitgenodigd. De verwachtingen zijn nogal hoog gespannen, al heeft men er niet werkelijk een idee van hoe het initiatief zal aanslaan. Hoe snel de levensschool van Hulst in de afgelopen jaren is gegroeid, blijkt onder meer uit de grafieken, waar de bezoe kers tijdens de open week mee worden geconfronteerd. Bij de start in 1964 bezochten 130 jongens de levensschool vrijwillig. In 1972 waren er dat nog 30, Met het voorwaar delijk arbeidsverbod voor veertienjarigen steeg dit aan tal weer. Momenteel bezoeken 60 jongens de levensschool en 160 meisjes. In 1969 was het aantal meisjes, dat de levens school op basis van vrijwillig heid bezocht, nog maar 45. Het gaat hierbij wel om gecombi neerde cijfers van Hulst en Terneuzen. ((waterschap Hulster Ambacht heeft de laatste maanden de gewoonte om het stilzwijgen te bewaren als er lastige pro- en aan de orde zijn. Zo ook weer op dit moment. Vorige k lanceerde dijkgraaf Staal een aantal alarmerende opmer- over een dijk bij het dorpje Paal, die zo slecht zou zijn, hij bij de eerstvolgende storm kan doorbreken. Gevolg: heel dorp in de grootste onzekerheid. Te meer, omdat met uitlating angstige vermoedens werden bevestigd, die al bestonden. Het waterschap heeft door middel van een (f aan de minister van Verkeer en Waterstaat laten weten, te zijn de verantwoordelijkheid voor de veiligheid het dorp nog langer te aanvaarden. Naar de mening van Zuurdeeg van rijkswaterstaat ten onrechte, omdat het wa- zich aan die verantwoordelijkheid niet kan onttrekken, oorspronkelijke plannen voor de uitvoering van een erzwaring om wat voor redenen ook, niet uitgevoerd kun- wrden, betekent dit geenszins, dat het betrokken water- Pdaarmee van de plicht is ontslagen om alternatieve voor den te treffen, aldus een kritische opmerking van ir. ™eg. Het antwoord van dijkgraaf Staal daarop is een ab ut stilzwijgen (zie De Stem van eergisteren) de onzekerheid, 'in hij de bevolking heeft gebracht blijkt geen rol te spe- P6 dijkgraaf weigert te zeggen of er aan een oplossing ttjowerkt en voegt daaraan toe, dat het hem niet interes wat voor conclusies daaruit worden getrokken. Een der- l e houding versterkt helaas het vertrouwen in het door de gevoerde beleid niet. (ADVERTENTIE) 'la" onze correspondent) !w!N'STEEN Tijdens 'estivond van de EHBO in Den Ouden Arends dor instructeur A. de geslaag- i. EHBO-examen het a uitgereikt, terwij! Adriaansens de in- ls opspeldde. waren: mevr r-Van jT',™evr- H. Rot- me3- »ci'A Ri M' d,Ho°- Kints w,',mmaert, mei- h 0. dYvr Jheren E- Reu- ''Avan c? j Verstrae- ^ea^"ieren, F. Wee- W» Hukt 0aehe- De Se- dLWas vertegen- 'tam wethouder Ü^deëmS; ,Nationale i'wbm voor- Pt Huisje v°etbalvere- |?Èn houA - Nie'uw UNIEK IN ZEELAND onze SHOWROOM Van Waesberghestraat 7-9 C^houi™0 f .tcceptj, Meidag 12 mei t" het beh,u Sriegenheid - van bet kam' 'Ptta Y el Kam" de tweede klas efdeto""^competitie, •Sr Zeeland. De hiPlaats in het J mevrouw E. van 16.00 tot (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Het behalen van het kampioen schap en de hiermee gepaard gaande promotie zat door de voetbalvereniging STEEN op zaterdag 9 juni op grootse wijze worden gevierd. Van 15 tot 16.30 uur zal in het vereni gingsgebouw een receptie wor den gehouden, waarbij de ge legenheid wordt geboden om bestuur en spelers te felicite ren. Van 18.00 tot 19.30 uur zul len de spelers en het bestuur met hun dames aanzitten aan een diner, waarna om 20.30 uur een dansavond wordt ge houden, waarvoor alle senior- spelende leden van de V.V. STEEN worden uitgenodigd en waar ook de niet senior spe lende leden welkom zijn. HULST Pierre Kartner en zijn show-zonen Bram Stukje, Ha-ns Laiujwen, Ben van Dongen en Ad Nijkamp, samen vormend het in België en Nederland uiterst succes volle gezelschap V-ader Abra ham en Zijn Goede Zonen komen woensdagavond a.s. om 20.00 uur in de sporthal van Hulst. Zoals onze lezers al hebben bunnen zien geeft De Stem een reductie van één gulden wanneer men de bon inlevert di-e dezer dagen in de krant heeft gestaan. In d-e Vader Abraham tv-show ziet men verder o.a. Ben Cramer, wat ongelukkig tij dens het laatste Eurovisie S-ongfiestivai maar niettemin internationaal hoog gewaar deerd, Jacques Herb, d-e met al veel goud bekroonde Ker misklanten, de lieftallige Mieke (opvolgster van Wil- ma die bet zingen er groten deels heeft aangegeven en nu al-s verkoopster werkt in een platenzaak in Enschede) en natuurlijk het Vader Abra ham showorkest. De show draait grotendeels o-m Kartner. Een flink deel van de liedjes die ten gehore worden gebracht heeft hij gecomponeerd en van teksten voorzien. Als Vader Abra ham is hij de bescheiden ou dere man, die met tintelende oogjes geniet van de grappen en grollen van zijn levens lustige zonen. Met deze show krijgt Va- bram Produkties avond aan avond grote zalen vol. De Martini-hal in Groningen en de Rijnhal in Arnhem zijn al heel wat avonden vol mee zingende, juichende en ap- plaudiserend-e mensen ge weest, Het opmerkelijke is, dat de stijl van Kartner in het Noorden, Oosten, Westen en Zuiden van ons land erg aanslaat, maar dat de mesen in Midden-Zeeland er minder van moeten hebben. Hoewel ....de directie van de Jaar beurshallen in Utrecht con tracteert de Vader-Abraham- st al maar wat graag. W-at is het succes van Kartner en zijn stijl? „Ik heb er twintig jaar voor moeten ploeteren. Ik heb met plaatjes langs de deuren van de piatenhandelaren ge leurd, ik werd bij Hoes door een secretaresse ontvangen en kreeg te horen dat me neer geen belangstelling voor me had. Nu zijn de mensen wel gespitst op mijn eenvou dige levenslied. Ik was mijn tijd voor", zegt hij wel eens. Pierre Kartner heeft nu opnieuw zijn keus laten val len op een genre waarmee hij vroeger weinig succes had. De markt lijkt echter rijp voor de luisterliedjes die hij deels nog uit zijn oude repertoire en deels gloed nieuw heeft opgenomen op een speciale elpee. Deze zal over enige tijd op de markt gebracht worden. In de 35 minuten durende Tros-film over het leven van Kartner, die onlangs werd uitgezon den, was al iets van die nieuwe Kartner-sfeer te proeven. Dat is ook het geval woensdagavond a.s. in Hulst. (Van onze correspondent) KOEWACHT Aan de maandag gehouden kermis- schieting op de staande wip pen in café A. de Schepper, hebben 65 schutters deelgeno men. Op de eerste wip werd de hoge vogel geschoten door E. de Beule uit Sint-Jansteen. De tweede hoge vogel ging naar M. Cerpentier uit Steke- ne. De eerste zijvogel was voor A. -de Schrijver uit Kemzeke, de tweede voor A. Cruiplan-d uit Stekene, de derde voor A. de Beule uit Stekene en de vierde voor G. van Waes uit Westdorpe. De kallen gingen naai- R. van Hoecke uit Steke ne, H. Hendriks uit Hulst, A. van Damme uit Koewacht en G. van Waes uit Westdorpe. Op de tweede wip waren de hoge vogels voor R. de Weerdt uit Stekene en Theo van Waes uit Westdorpe. De zijvogels gingen naar Ch. Vereecken uit Kemzeke, A. Suy uit Koewacht, R. van Waes uit Westdorpe, R. Gijsel uit Koewacht. De kallen wa ren voor Roy Gijsel, uit Koe wacht ,Em Vermande! uit Sint Niklaas, M. de Cock uit Zuid- dorpe, R. van Gaver uit Koe wacht. De meeste kleine vogels voor D. Roos uit Axel, acht stuks. Aan de kermisschieting bij G. van Rumste heeft een re- oord aantal schutters van 94 deelgenomen. De hoge vogel en de eerste zij vogel werden geschoten door V. de Schepper uit Moerbeke. De tweede zij vogel was voor H. Maes uit Stekene en de meeste kleine vogels werden in de wacht gesleept door G. Wouters uit Koewacht, namelijk vijf stuks. Aan de schieting op de lig gende wip bij A. de Kind werd door 45 schutters deelge nomen. De eerste hoge vogel ging naar C. de Pooter uit Koewacht. De tweede was voor Joe Martens uit Koe wacht. De eerste zijvogel voor R. Adam en de tweede vcor R. Kimdt. De meeste Meine vo gels waren voor C. Gijsel. Al len afkomstig uit Koewacht. (ADVERTENTIE) WOENSDAG 16 MEI 20.00 UUR Entree 7,50 en 10, Kaartverkoop: Hulst: Sporthal Den Dullaert Kantoor De Stem, Steenstraat 14. Fonobar Nelemans, Walmolenstraat 4. Terneuzen: Kantoor De Stem, Nieuwstra-at 9. Axel: „De Koperen Moer", Weststraat 14. Sas van Gent: Boekhandel Remery, Gentsestraat 10. Oostburg: Boekhandel Pieters, Brouwerijstraat 4. Bij inlevering van deze bon Aanstelling Tot gemeen tearbeider in vaste dienst bij de gemeente Hutst is de heer T. de Bock aangesteld. Deze vacature was ontstaan door ontslagname wegens het berei ken van de 65-jarige leeftijd van Aug. de Wilde. De heer De Bock komt uit Sint-Jan steen. Badhuis Door het steeds afnemende aantal personen, dat gebruik maakte van het gemeentelijke badhuis, is het badhuis gedurende een half jaar alleen nog opengesteld op vrijdagavond e-n werd op zaterdag geen gelegenheid meer gegeven om een bad te nemen. Nu ook het aantal per sonen, dat op vrijdagavond van het badhuis gebruik maakte, verder terugliep heeft het gemeentebestuur besloten om het definitief te sluiten. Het wordt vanaf heden volle dig in gebruik genomen door de voetbalvereniging Steen. Pupillentoernooi De jeugdcommissie van de voet balvereniging STEEN houdt zondag op het gemeentelijk sportterrein een pupillentoer nooi. Er wordt op twee velden gespeeld en er wordt om 13.00 uur begonnen. De deelnemers zijn, in 2 poules ingedeeld als volgt: poule A: STEEN cl. Hulsterloo cl, HW cl, Vogelwaarde cl en Koewacht cl. Poule b: STEEN c2, Hontenisse cl, Ter neuzen cl, Stekene cl en Clin- ge Cl. De eerste prijs is een wisselbeker. Deze kan eigen dom worden van een vereni ging, indien deze vijf maal in totaal' of drie maal na elkaar gewonnen wordt. Om de ne gende en tiende plaats wordt niet gespeeld, omdat plaatsing hiervoor wordt vastgesteld door het doelsaldo. Jubileum De heer J.F. van Ossel-aer uit Hulst, ra 3- besteller op het postkantoor te St.-Jansteen, viert morgen (vrijdag) zijn zilveren ambts jubileum bij de PTT. Officieel viel zijn jubileum eind vorig jaar, maar omdat hij toen in het ziekenhuis lag, wordt het nu gevierd. De jubilaris, die geboren is te Clinge, kwam op 30 september 1947 'in dienst bij de PTT als hulpbesteller op het postkantoor te St.-Jan steen, waar hij steeds is ge bleven. Hij werd op 30 januari 1956 vast aangesteld. Van 2 tot 8 uur is er gelegenheid de heer van Osselaer thuis, Zou- te&traat 36a, te feliciteren. Collecte De collecte ten bate van de „Sakor" (samen werkende kinderbescher mingsorganisaties), die huis aan huis is gehouden in de halve week na Pasen, heeft in Hulst een bedrag van 956,24 opgebracht. Dat is 140 gulden minder dan, vorig jaar. Zeehengelwedstrijd - De zeehengelsportvereniging ,.De Vogel" hield nabij het gemaal te Ossenisse voor haar leden een zeehengelwedstrijd. Er na men 85 leden aan deel. Na afloop v-an deze drie uur du rende wedstrijd werden in ca fé Modern te Kloosterzande na het wegen van de vissen en het berekenen van de daaraan verbonden puntentelling, aan de winnaars de prijzen uitge reikt. Winnaar met 16 gevan gen vissen en een puntentotaal van 2367 werd de heer P. Crombeen te Vogelwaarde. De verdere uitslag: 2 R. Boogaard, Kloosterzande (16) 2221, 3 R. van Waes. SlrajsikAl (14) 2041, 4 H. Jon-kheijm, Kloosterzande (13) 1999, 5 P. de Waal, Kloosterzande (12) 1887, 6 H. van Puymbroeck, St. Gillis Waas, België (12) 1675, 7 J. Christiaans. Kloosterzande (11) 1515. 8 P. de Booij, Kloosterzande (9) 1471, 9 R. Vemi-mmen. Kloosterzande (8) 1459, 10 K. van Kerekhoven, Kloosterzande (10) 1320- Tussen haakjes vermeld is het aantal gevangen vissen. Voetbal Op een winderig en nat bespeelbaar Ozo-terrein heeft het familievoetbalelftal van de FC Taalman in een vriendschappelijk gespeelde voetbalwedstrijd een verdien de 31 overwinning weten te behalen op FC Niks 2 (mid denstand). Dit was de eerste wedstrijd van de FC Taalman die in het nieuwe seizoen ge speeld wera. Rode Kruis De afdeling Huist van het Nederlandse Ro de Kruis houdt dinsdag 15 mei haar jaarvergadering ih de Koning van Engeland in Hulst Aanvang 19.30 uur. Tijdens deze bijeenkomst zullen onder meer Landsteiner medailles worden uitgereikt, terwijl te vens afscheid wordt genomen van dr. J.F.J.M. Casparie, als afdelingsvoorzitter. De heer P. Mqlthoff wordt tegelijkertijd beëdigd als nieuwe afdelings voorzitter. Na afloop van dit officiële gedeelte kan een ten toonstelling bezichtigd worden van de afdeling welfare en wordt er een film vertoond over de bloedtransfusiedienst van het N-ed. Rode Kruis. De heer D. Kleef, hoofd afde- lingszaken van het Nederland se Rode Kruis, houdt tot slot een inleiding over het werk van deze organisatie in bin nen- en buitenland. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De plannen vóór de bouw van een nieuwe school hebben in het jaar 1972 maar weinig voortgang ge boekt, zo wardt met spijt ge constateerd in het jaarover zicht van „De technische school voor Terneuzen en om streken". In 1972 kwam de mogelijk heid van grondruil, waarvoor het ministerie aanvankelijk niets voelde, weer aan de or de. Het bestuur wist gedaan te krijgen dat het ministerie zich bereid verklaarde een voorstel te overwegen, mits er geen te hoge kosten aan verbonden (Van een onzer verslaggevers) BREDA „Het is toch wel erg, dat men op de televisie zegt dat er kraak noch smaak aan het Nederlandse brood zit en dat het één klomp vet is. Deze dag bewijst hoe goed ons brood kan zijn". Dit zei de heer J. Hurkmans, voorzitter van de Katholieke Vereniging vam Ondernemers in het Bak kersbedrijf (KVOB) bij de opening van de Brabantse bak kersdag gisterenmorgen in het Turfschip, te Breda. De sterke broodprijsbewa king door de overheid, bijna een dictatuur volgens de heer Hurkmans, heeft toch niet tot een vermindering van heit aan tal bakkerijen geleid. Nu de prijzen vrij zijn, bestaan er twee grote zorgen: het ver lengen vam een afspraak over een minimumprijs (die zo mo gelijk omhoog moet) en de opvolging in de bedrijven. Vaders zullen hun zooms moeten laten zien, dat het bak kersvak nog steeds een mooi vak is. Het Turfschip was deze dag veranderd in een echte wanne bakkerij, overal lagen de heerlijkste broden, gebaksoorten en taarten uit gestald. Door het hele gebouw hing bovendien die karakteri stieke zoete geur die men al leen nog bij echte bakkers aantreft. Om halfvier reikte Mr. P. Wintels, secretaris van de KVOB, de prijzen uit aan de winnaars van de bakkersvak- wedstrijden. De „Gouden Schieter" ging naar de heren B. Smits te Weert en G. Meyburg uit 's Gravenzande. In 't dagsoholen stelsel ging de eerste prijs met lof der jury naar J. Goris te Vlissingem. Rayomfcampiioanen werden o.a. J. Meniu uit Kloos terzande, A. Sttur uit Rijen en C. Jacobs uit Ossendrecht. (ADVERTENTIE) COROLLA 1200 vanaf AUTOBEDRIJF WOUWESEWEG 1 BERGEN OP ZOOM TEL. (01640) 412 50. (Van onze correspondent) HEIKANT De zeehelge- club De Knorhanen zal op zondag 13 mei a.s. haar derde clubwedstrijd houden in de Westerschelde. Er wordt gevist vam elf tot veertien uur nabij het oude gemaal te Ossenisse. Dit in tegenstelling tot de voorgaan de wedstrijden, waarbij toen gevist werd nabij De Griekse te Za-amslag. waren. Tenslotte moest, juist door de te hoge kosten, toen weer op het oorspronkelijke plan worden teruggevallen. Een en ander betekent dat nog geruime tijd zal moeten wor den gewerkt met de ruimte, die thans beschikbaar is. Ook dit jaar moesten de beide kan tines en de lerarenkamers als leslokalen worden benut. Bij het begin van het nieu we leerjaar werd begonnen met een tweede leerjaar van de experimentele opleiding al gemene bouwtechniek, waarin de „oude" afdelingen timme ren, metselen en schilderen werden gecombineerd. Het aantal leerlingen dat dag onderwijs volgde bedroeg in 1972, 565; uit zowel Oost- als West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Het part-timeonderwijs werd gevolgd door 253 leerlingen. De leerlingen maakten, ge durende het schooljaar allerlei excursies In februari werd eein voorlichtingsavond gege ven voor de ouders van de leerlingen uit de examenklas sen. De beroepsmanifestatie, die op 23, 24 en 25 maart j.l. werd gehouden, was een groot succes. Er werden meer dan tweeduizend belangstellenden geteld. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Verwacht wordt, dat het nieuwe park tusBen de Zuidsingel en De Grote Kreek in Axel in de vroege zomer van dit jaar voor het publiek opengesteld kan woorden. Momenteel' wordt aan de aanleg de laatste hand ge legd. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het bestuur van de christelijke mavo in Axel heeft aan B. en W. toestem ming gevraagd om twee loka len van de voormalige school aan de Bastionstraat in ge bruik te mogen nemen. Aan de uitbreiding bestaat grote behoefte in verband met de snelle groei van het aantal leerlingen. De christelijke mavo heeft nog steeds kant en klaar de plannen voor d-e bouw van een nieuwe school liggen. Voor de uitvoering van het project is vanwege de precaire financië le positie van de staat nog steeds geen toestemming gege ven. Htt gebouw aan de Basti onstraat is een voormalige la gere school, waarin al diverse lokalen van de christelijke mavo als noodoplossing zijn gehuisvest. De gemeente over weegt nu om weer maar twee lokalen gebruiksklaar te laten maken. Hierover volgt o-p 15 mei een gesprek met het schoolbestuur. Behalve de ma vo zijn in dit gebouw ook de creatieve vorming en de mu ziekschool gehuisvest. Een en ander is gistermiddag na het wekelijkse overleg van B. en W. meegedeeld. Meegedeeld werd ook, dat B. en W. de raad zullen voorsteüten om het muziekkorps van Overslag- W-achtebeke voor 1973 een subsidie van 500 gulden toe te kennen. Het is een Belgisch- Nederands gezelschap, dat volgens het college ook ver dienstelijk werk doet voor Overslag'. (Van onze correspondent) HEIKANT De zeehengel- de algemene bejaardenbond, afdeling Heikant, zullen don derdag 10 mei a.s. hun eerste jaarlijkse reis houden. Via Kruiningen-Perkpolder wordt gereden naar Bergen op Zoom, waar de Markt wordt bezocht en het middagmaal wordt gebruikt. Via België waar in de omgeving van Ant- werpen o.a. het dancing-res taurant De Blauwe Engel zal worden aangedaan, hoopt men om ongeveer 21.00 uur terug in Heikant te arriveren.

de Stem | 1973 | | pagina 7