UITSLAGEN VAN SCHIETINGEN UGDRAAD EZORGD OVER UISVESTING Nadering axel VERDEELDHEID OVER RATTENPLAAG Enige kritiek op beleid NKV MARIONETTE HEEFT HET (WEER) GEKLAARD Jeugdraad tevreden over verslagjaar 2r®. stad streek CR^r»al bi] v- de Calu" door A' R m, Jongerenverenigingen raag over ieren s -Voordstraat OMISSIE- sSa* SS!®™: VS»** BINGO-AVOND DE VOGEL Op Magretsedijk in Vogelwaarde Gouden bruiloften AGRARISCHE STUDIECLUBS OP EXCURSIE SMALFILM- CURSUS IN HULST Kieldrecht wil meer samenwerking Sint Jansteen Ter neuzen Axel Sluiskil Koewacht Vogelwaarde Burgerlijke stand Din8 mei 1973 lVn ome correspondent) 1 nnir Aan de schie- hebben 23 schutters deel- JSrDe hoge vogel werd sut De eerste zijvogel mor ff. van Damme ult De tweede zij vogel gmg fp de Koster uit St- j.Mn Het grootste aantal "Tvogels werd in de t gesleept door F. van In A Mathijssen, bei- "dt Hulst, met een totaal ■jvierstu®- fflHGSTDIJK - Aan de op twee wippen in bij P. van Dijk hebben Suiters deelgenomen. Op Se "iP werd de holre 1 afgeschoten door H. uit Groenendijk. De eei- iüvogel ging naar R. Her uit Lamswaarde. De zijvogel was voor Th. -gig uit Axel. Op de wip werd de hoge vo- A tenachtigd door W. Pau- -jttAxel. [teerste zij vogel ging naar. F. Pieters. De tweede was voor P. Pauiwels, beiden uit Groenendijk. De eerste extra hoge vogel was voor HC laes- sen uit Lamswaarde. De twee de extra hoge vogel ging naar H. Koens uit Ovezande. Het grootste aantal kleine vogels werd afgeschoten door P. De- deine uit Kruispolder met een totaal van zes stuKs. KLOOSTBKZANDE Aan de schieting op twee wippen in de zaal bij J. de Waal, hebben 36 schutters deelgeno men. Op de eerste wip werd de hoge vogel afgeschoten door E. de Maat uit Ossanisse. De eerste zijvogel was voor P. van Gassen. De tweede ging naar R. Hiel, beiden uit Kloos- terzande. Op de tweede wip werd de hoge vogel bemach tigd door J. Pauwels. De eer ste zij vogel was voor J. de Waal van Overmeire, beiden uit Ktoosterzanae. De tweede zijvogel ging naar E. de Maat uit Ossenisse. Het grootste aantal kleine vo gels werd in de wacht ge sleept door L. Baart uit Kloos- terzande met een totaal van zes stuks. Vandaag zal er een bejaar denschieting gehouden worden in de zaal bij Jac. de Waal. Aanvang 13.30 uur. KOEWACHT De schut- tersmaatschappij St.-Sebasti- aan heeft een schieting op de staande wippen gehouden, waaraan 57 schutters hebben deelgenomen. Op de eerste wip werd de eerste hoge vogel geschoten door Et Inghels uit Koewacht. De tweede ging naar E. de Maeyer uit Steke- ne. De eerste zij vogel was voor R. Rottier uit St.-Niklaas, de tweede voor G. van Datnme uit Koewacht, de derde voor Alb. Jansen uit Koewacht en de vierde voor L. van Remoor- tere uit Koewacht. De eerste kal ging naar G. van Damme uit Koewacht, de tweede naar R. de Weerdt, de derde naar Et Baes, de vierde naar Paul Baert, allen uit Koewacht. Op de tweede wip was de eerste hoogvogel voor A. van Damme uit Koewacht. De tweede voor L. van Putte uit Sleidinge. De eerste zij vogel ging naar H. van. de Bossche uit Westdorpe De tweede naar Th. Inghels uit Koewacht, de derde naai A. van Daele en de vierde naar Alb. Jansen, allen uit Koewacht. De kallen waren voor J. Vermeulen NieuwNa men, A. Strebens Sinaai, R. Rottiers Stekene, A. Suy Koe wacht. De meeste kleine vo gels werden geschoten door A Suy. Hij had er maar liefst negen. Aan de kermisschieting in café J. de Guchteneire hebben 71 schutters meegedaan. De hoge vogel viel in handen van Maurice Booms. De eerste zij vogel Was voor Om Saman en de tweede voor A. Martinet. De meeste kleine vogels wer den geschoten door J. de Guchteneire, vijf stuks. Alle prijswinnaars zijn afkomstig uit Koewacht. Zondag werd er een schieting gehouden in café A. de Kind. Hieraan namen 62 schutters deel. De hoogvogel was voor M. de Letter uit Koewacht. Eerste zijvogel: W. Letens uit Heikant. Tweede: R. Adam uit Koewacht en de meeste vogels werden geschoten door Frans van Pottelberghe uit Koewacht, namelijk vier stuks. Ook werd een schieting ge houden in café Willem Tell in Koewadht-België. Hieraan na men 55 schutters deel. De hoogvogel werd geschoten door F. van Goethem. Beide zij vogels vielen in handen van P. v. d. Steen en R. de Pau en de meeste vogels waren voor A. van Poele, vier stuks. Al de prijswinnaars zijn afkom stig uit Koewacht. SINT JANSTEEN Zondag werd op twee staande wippen bij café Sport een schieting ge- hóliden, waaraan door 53 schutters is deelgenomen. In verband met het slechte weer waren er bij het begin van de schieting slechts dertig schut ters. Dit aantal liep flink op, toen het weer opklaarde. Uitslag: eerste wip: eerste hoge vogel: P. Verhagen te Hulst. De tweede hoge vogel werd niet afgeschoten. De eer ste zijvogel ging naar E. Sa- vooy uit Sint Jansteen. De tweede naar M. Dumez uit Westdorpe. de derde naar J. Hiel uit Kloasterzande en de vierde naar C. de Moor in Sint Jansteen. De eerste kal was voor E. Ottjens uit Sint Jan- steen,, de tweede voor G. Sa- vooy, de derde voor W. Nach tegaal uit Sint Jansteen en de vierde voor N, Goossens uit Kloasterzande. Op de tweede wip werd de eerste hoge vogel niet afgeschoten. De tweede ging naar A, D'Hollander uit Hellestraat. De eerste zijvogel was voor J. van Reinortel uit Kapellebruig. De tweede voor C. Weemaes uit Clinge, de derde voor M. Pluym uit Westdorpe en de vierde voor E. Saivooy uit St. Jansteen. De eerste kal ging naar E. Savooy uit Sint Jansteen, de tweede naar P. van Waes uit Westdor pe, de derde naar W. Nachte- gael uit Sint Jansteen en de vierde naar R. van Hecke uit Westdorpe. De eerstvolgende «chietingen op de staande wip in Sint Jansteen zullen wor den gehouden op de kermisda gen op 23, 24, 25 en 26 juni aanstaande. (Van een onzer verslaggevers) T Er moet volgens directeur Cor van Leuven van achting Gemeenschapswerk Hulst een duidelijk beleid de gemeente komen ten aanzien van de huisvesting i jongerenverenigingen. En dan nog vooral met betrek- w tot verenigingen, die behoeften hebben aan bepaalde j-raimten". (Van onze correspondent) AXEL Maandagavond '4 in het gemeentehuis te de openbare vergadering de raadscommissie ge- tebedrijven gehouden. 1 de punten van aan- en oop grond werd ook de °op van enkele voor de ■i bestemde peroelen be eld. Vooral' de aankoop een pand in de Ooster- "t deed nog al wat stof saien. De heer 't Gilde zou 6 van het college verne- welke nonnen men nu vaardt voor het vaststellen de prijs. De heer Dierick de indruk gekregen dat de schatting ter vaststel van de prijs zo lang met gegoocheld was tot men °en voor de belangheb- aannemelijke prijs - Wethouder Dieleman dit nogal cru uitgedrukt, vond dat hier veronder- werd dat er een luchtje S en Gergelij- oeschuldigingen gingen jVer-Hij de rondvraag de heer Impens aan- voor de parkeerkwesties «e Noordstraat. Hij zou Laen,ddt de vrachtauto's KilJS s bevoorraden, weerden dat het achter- ramende verkeer toch »ghad. onze correspondent) A['L 'n een snel tempo in het ge- 'e Axel de agenda wïtien punten omvatte J raadscommissie ge „«banciën afgehan tot W?5, 0011 ■-0?1 bij feeen van yue ^rang- Besproken t<i4- grond - 7 Qe ch gymnas- christelljke aan Aa voorstel oe protestants- ^ond t» w -o voor Axel een en een Daaronder worden lokalitei ten verstaan, die beantwoor den aan het specifieke doel van een vereniging. De heer Van Leuven heeft gisteravond voor een dergelijk gemeente lijk beleid gepleit tijdens de algemene ledenvergadering van de jeugdraad. Het gaat te ver, aldus de heer Van Leu ven, als de gemeente zegt, dat men aan de huisvesting van jongerenverenigingen geen boodschap heeft. Ik vrees dat we dan weer in dezelfde on houdbare toestand geraken, zoals drie jaar geleden, toen de gidsen gedwongen werden op een gevaarlijke zolder .tus sen wait schotten en zonder vluchtweg, te proberen iets aan clubwerk te doen. Tijdens de bijeenkomst is ook gebleken, dat er behoefte bestaat aan meer duidelijkheid rond de jeugdsubsidieverarde- ning en de algemene subsidie verordening. Met naime de vertegenwoordigers van peu terspeelzaal De Robbedoes wilden wel eens weten, waar ze precies aan toe zijn. De peuterspeelkamer valt nog steeds niet onder de jeuigdsub- sidieverordening. Over dit jaar heeft men een eenmalige sub sidie vam duizend gulden toe gewezen gekregen. Deze be slissing werd door de gemeen teraad genomen met de meer derheid van een stem. Naar de mening van de heer Van Leu ven een wat wankele basis om daar een organisatie op te bouwen. Besloten is door de jeugdraad o-m bij B. en W. op wat meer duidelijkheid aan te dringen. De nodige vraagte kens blijken bij veel vereni gingen ook gerezen te zijn rond de ambtelijke formulie ren, die men bij de aanvraag van subsidie moet indienen. Volgens de heer De Bakker zijn ze zelfs zo ingewikkeld, dat veel verenigingsbesturen er nauwelijks raad mee weten. De heer F. van Rum- beke, als ambtenaar van de gemeente Hulst aanwezig om van deskundig advies te die nen deed de suggestie om B. en W. een alternatief ontwerp toe te sturen, waarmee de ver enigingsbesturen wei raad weten. (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK Een groot aantal mensen uR Hengstdijk en bewoners van de camping „De Vogel", hebben zaterdaga vond in de kantine meegedaan aan een bingo-avond. De volgende mensen won nen prijzen: de heer M. van der Aan uit Deume (lan taarn). Gilbert van Dijck, Antwerpen (olielamp), Rudy Senecaut, Antwerpen (bootje), G. Dobbelaar, Vogelwaarde, (schemerlamp), mevrouw Van Dijk, Antwerpen (tuinstoel), de heer M. Ruylen, Edegem (herenhorloge). Ook aanstaande zaterdag is er wear een bingo-avond in de kantine van de VogeL Aan vang 19.30 uur. 9 De „buit" van 13 dode rat ten hangt aan de waslijn. (Van een onzer verslaggevers) HULST De nieuwe Hul ster jeugdraad heeft in het afgelopen verslagjaar naar be vrediging gefunctioneerd. De contacten met de gemeentelij ke overheid hadden alleen een wat „aarzelende aanvang". Dit blijkt uit een bescheiden jaar verslag over de afgelopen maanden. De basis voor de jeugdraad, zoals die nu functioneert, is op 21 februari 1972 gelegd. De definitieve oprichting volgde op 24 mei van datzelfde jaar. Een van de eerste punten, waaraan aandacht besteed moest worden was het subsi diebeleid. In het verleden was subsidieverlening namelijk vaiak afhankelijk van toevalli ge factoren. In de jeugdraad is de gemeentelijke overheid for meel niet vertegenwoordigd, maar er vindt wel overleg plaats binnen een zoge naamde jeugdadviesoommissie. Deze oammissie is door de ge meenteraad in leven geroepen op 29 september van vorig jaar en bestaat uit raadsleden en mensen, die zijn voorgedra gen door de jeugdraad. Over het nog niet helemaal optimaal functioneren van de contacten met de gemeente wordt in het jaarverslag opgemerkt: „Mis schien komt dit mede door het feilt, dat de gemeentelijke overheid nog onvoldoende zicht heeft op de grote veel vormigheid, die binnen het jeugdwerk bestaat". Overigens heeft de jeugdraad alle ver trouwen in de toeikomst. zoals duidelijk blijkt uiit het het jaaroverzicht. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Dertien dode ratten op een rijtje: dit lugubere tafercel is te zien op de Magretsedijk in de tuin van de familie J. Muller. De ratten-kadavers hangen aan een draad, goed zichtbaar voor a'le voorbijganger.' Ze vormen een makaber protest tegen de aanwezigheid van een grint aantal levende soortgenoten ;n en rond een s oot achter de huizen aan de Magretsedijk. Mevrouw Muller spreekt er schande van, dat de gemeente naar haar overtuigng ro weinig üoet. om de door haar gesignaUi.-de rattenover- last te Dss'-'jaen. Volgens buurtgenoten evenwel is de betreffende sloot met van da gemeente, maar van het wa terschap en valt het met die rattenoverlast wel mee. Een van de bewoners: „Och ja, er zitten hier wel ratten maar om te zeggen ,dat we daar zo verschrikkelijk veel last van hebben: het valt wel mee. Ze komen natuurlijk vooral af op bet voer van mensen met die ren". Volgens mevrouw Muller aan de Magretsedijk 63 is de situatie veel ernstiger. In een niet te stuiten vloed van woorden legt ze iedereen die het horen wil, uit hoeveel el lende de knaagdieren haar en haar gezin wel bezorgen. Ze lopen vaak brutaal voor de voeten van de bewoners over het erf en het heeft geen en kele moeite gekost om er der tien op een rijtje te krijgen. Mevrouw Muller laat er geen twijfel over bestaan: de rat- tenvangst gaat door, zolang de „griezels" zich in de omgeving van haar woning blijven ver tonen. Minder plezierig is haar makabere hobby voor omwo nenden, die de waslijn met rattenkadavers regelmatig moeten passeren. Ze beschou wen dit zonderling protest als een „zucht naar sensatie" en leggen het zonder al teveel moeite naast zich neer. Me vrouw Muller: „Het is bela chelijk dat er niets aan wordt gedaan". (Van onze correspondent) AXEL-ZAAMSLAG Op 9 mei viert het echtpaar J. Ie Feber-Barentsen te Axel het 50-jarig huwelijksfeest Gelegenheid tot feliciteren in gebouw „de Ink" aan de Pi- ronstraat van 16.30 tot 18.00 uur. Op 10 mei herdenkt het echtpaar J. van de Vrede-de Paoter te Zaamslag zijn gou den huwelijksfeest. Van 16.30 tot 18.00 uur kan men het gouden echtpaar feliciteren in het verenigingsgebouw „de Rank". (Van onze correspondent NIEUW-NAMEN De agrarische studieclubs van Nieuw-Namen en Hulst heb ben een bezoek gebracht aan het landbouwbedrijf van A. Kerokhaert. Op dit bedrijf hebben ze de resultaten van de proeven met chemische onfcrui!d!bestriljömg in tairwe kunnen bezi'dhti- (Van een onzer verslaggevers) HULST Gisteravond is in de filmstudio van de „Zeevla- fo" in het Houtenkwartier in Hukst een cursus smalfilm be gonnen. De cursus wordt gege ven door Henk Wentzler onder auspiciën van de „kreatieve vorming". (Van onze correspondent) NIEUW-NAiMEN De in Kieldrecht opgerichte culture le raad zoekt nauwe samen- werkdag mat de buurgemeente Niiieuw-Namen. Vila die vereni gingen in beide dorpen zal ge poogd worden de bevolking te betrekken bij de plannen- Er bestaat tussen de beide ge meenten reeds samenwerking op zowel het gebied van de jeugdverenigingen als de ehbo, de fanfares en de verschillen de vrouwenverenigingen. Biljarten De biljartwed strijd om een beker in café „De Kroon" tussen de biljart club „De Steense Carambole" en BVV uit Temeuzen, is in 'n overwinning voor de Steense carambole geëindigd. De indi viduele uitslag: R. de Gaver 33 - A Westende 13; A. van Dam 15 - E. de Vries 36; A. Valke 30 - L. de Rooy 15; P. A-erts 25 - W. Verhage 57; Weesepoel 48 - J. Koch 28 W. Bousson 40 - C. den Doelder 28; J. de Potter 27 - C. van Eek 20; A. D'Hooghe 64 - J. v.d. Moortel 31; Fr. Braem 29 - J. Burm 30. In totaal werden door de Steense Carambole 311 caramboles en door BW Temeuzen 258 oarambolers ge maakt Telefoonnummer De vermel ding van het nieuwe telefoon nummer van openbare werken in Temeuzen (6356) in de nieuwe telefoongids heeft aan leiding gegeven tot verwarring bij het publiek. Meegedeeld wordt dat het nieuwe tele foonnummer pas ingaat in de eerste week van juni. Men wordt derhalve verzocht voor lopig nog het nummer 2741 van openbare werken aan de Herengracht te bellen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Ruim zeventig leden van de NKV-industriehond hebben zaterdag in café „De Ster" nog eens gelegenheid gehad om na te babbelen over de cao-onderhandelingen en de staking bij Clitex. Het was een besloten vergadering, waar journalis ten niet werden toegelaten. Overigens niet helemaal naar de zin van vakbonds-man Jo Blommaert uit Sint Jan steen. Naar zijn mening was het irreëel de pers wel toe te laten op momenten, dat „de vakbonden haar nodig heeft", maar niet als dat hun beter uit kcunt. Diistriktsbestuurder Ac- kermans bleef vriendelijk, ma-ar onverbiddelijk: geen pers. Volgens de heer Blom maert zijn er tijdens de bij eenkomst toch wel enkele kri tische woorden te beluisteren geweest aan het -adres van het NKV met betrekking tot het gevoerde beleid. Alleen kon er dit maal in een rustige sfeer over gesproken worden. Dat was ten tijde van de Clitex-stakingen een stuk moeilijker. De heer Blom maert heeft op de vergadering dn café „de Ster" zijn houding in deze kwestie toegelicht. Hij dS een van degenen, die ver schillende vraagtekens zet bij het beleid van de bonden ten Koffieconcert Een ensem ble gevormd door Joke Bret- houwer - Willing, harpsoliste van verschillende orkesten, PAeter Ode, fluit (hoofdleraar aan het Amsterdams Conserva torium), Hui Kian Pin violist, gaf zondagmiddag een zeer ge slaagd koffieconcert in de goedbezette foyer van D-e Hal le in Axel. Onder de aanwezigen was onder meer burgemeester M. K. van Dijcke met zijn echt genote. De uitvoerenden wa ren stuk voor stuk artiesten van de hoogste rang. Adem loos werd geluisterd en wat bijzonder opviel was (het groot aantal toehoorders onder de tien jaar. Het ensemble trad op in wisselende combinaties en werd onthaald op een da verend applaus, dat uitliep op een staande ovatie. Welpen De welpenhorde Sluiskil heeft uitbreiding ge kregen. Thijs de Wit, Emiel de Kraker en Rudy Boerjan wer den door hun akela geïnstal leerd. Na afloop kregen alle welpen een filmvoorstelling aangeboden van de heer M. de Smet uit Sluiskil. Voetbal Na een harde wedstrijd heeft de Sterre uit Sluiskil met 46 van Spran- gers verloren. Na 5 minuten had de Sterre een 20 voor sprong, maar de Sterre-ploeg moest het vooral in de tweede helft tegen het robuuste spel van zijn tegenstanders afleg gen. Viswedstrijd L. de Schepper uit Sluiskil schreef een hengelwedstrij-d uit in de Westerschelde. De dri-e hoofd prijzen van elk f 100,- gingen naar G. Ham-elink, M. Dallinga en L. de Schepper. Bejaardenreis Donderdag 21 juni biedt het plaatselijk comité de Sluiskilse bejaarden het jaarlijkse uitstapje aan. Om kwart over acht vertrekt men vanaf het Minister Lely- plein naar het Boudewijnspark in Brugge. Daarna gaat de reis via Turnhout en Dixmuiden naar Veume. In bet Melipark wordt een uitgebreide koffie maaltijd gebruikt. De terug reis gaat langs de Belgische kust. Aankomst in Sluiskil on geveer acht uur. Bestuur Op de laatste bestuursvergadering van de vlassersbond Koewacht is het dagelijks bestuur gekozen. Het is als volgt samengesteld: Em. de Iietter, voorzitter, H. de Waeiïe ondervoorzitter en R. Martinet, secretaris. Kom op D>e Inzamelings actie in het kader van de lan delijke actie „Kom op" ten bate van de vakbondskassen heeft in Vogelwaarde en Hengstdijk een bedrag van bijna 400 gulden opgebracht. De inzameling werd afgelopen zaterdag gehouden op initiatief van de afdeling Vogelwaarde van de industriebond NKV. Overigens waren niet alle re acties van de bevolking even positief. tijde van de staking. Volgens zijn betoog heeft hij van dit ongenoegen ook duidelijk blijk gegeven tijdens de vergade ring van de jongste bondsraad, waar hij ziloh onder protest formeel akkoord verklaard sou hebben met dit beleid. De heer Blomiroaiert na de NKV-vergadering van zater dag: „Als we op een schip zitten en het zinkt, dan vind ik niet, dat we dat moeten verlaten. Bij het NKV is dat wel gebeurd. Ze hadden naar mijn zaak moeten doorgaan en desnoods de boel maar kapot moeten staken. De werkgevers zouden trouwens de eersten geweest zijn om weer vakbon den op te richten, want ze zijn als de dood zo bang van wilde stakingen". Volgens de heer Blommaert is het enige wer kelijk positieve resultaat van de jongste acties, dat eindelijk de aandacht is gevestigd op de problematiek van de inko mensverdeling. ,Daar kan nu niemand meer buiten om". Volgens de verklaring van distriietsbestuurder Ackermans na de bijeenkomst zouden de meeste leden het beleid van het NKV op deze vergadering hebben onderschreven. CLINGE Ondertrouwd: Th. de Maat en J. Kostter. Overleden: A- van Dorse- Iaer, echtgenoot van M. van Raemdonck. GRAAUW Ondertrouwd: A. Boërane en M. van Rum- ste. HULST Ondertrouwd: W. Roodenburg en E. Speleman, P. Vinke en R. de Smit, B. de Booy en M. v.d- Bergen, L. van Heesen en G. Weemaes. K. Schiereck en M. Weemaes, G. de Vliegher en T. Segems, A. Gelderman en M. de Cau- wer, E. Tielemam en E. Voet, S. Baart en A. Kuyckx, R. van den Elshout en J. Mul. Överieden: L. van de Moo ter echtgenoot van M. van den Eeckhout. Geboren: Jean Clauden zv L. v. Laeren en A. Schelfhout, Nadja dv P. van Esbroeck-Ue Letter, Evert Jan, zv P. v.d. Kerkhoven-De Rooy. Isabel dv F. Colman-v.d. Wiele, Gerar- dus zv P. Kas-Fanctan, Antoni- us zv A. Overbeek-M. Franse, Luc zv E. Vereecken-v.d. Wal- le. Ingeborg dv A. Pollet-E. Knibbeler, Raoul zv R. Heyn- drfdkx-v.d- Heyden, Jurgen zv Th. d'Olieslager-C. van Puy- velde. Thomas zv A. de Bur ger W. Jansen. KLOOSTERZANDE On dertrouwd: H. de Bruyn en L. van Acker, T. Perket en P. de Smet. A. Colpaert en J. Door- nebos. Overleden: R. de Maagt. we duwe van J. de Koning, A, Stevendas!, echtgenote van P- de Kort. Geboren: Angeio, zoon van G. Hulshout en M. van Mee- len. KOEWACHT Onder trouwd: J. Oppeneer en J. Cerpentier. LAMSWAAKDE Onder trouwd: J. de Schrijver en J. Vinke. W. de Koster en M. Pardon, P. Boone en M. van Troost. Overleden: Th. Hoefeyzers, M. Verlinden, echtgenote van P. de Bruyn- NIEUW-NAMEN Onder trouwd: W. Praet en J. Ver bist. E. Verschuren en E. Smet. OSSENISSE Onder trouwd: L. Maas en M. de Waal. SINT-JANSTEEN Onder trouwd: W. Vlassenrood en M. Valke, E. van Goethem en M. van Remoortere. Overleden: L. Verstraeten, weduwe van H. Breyaert. STOPPELDIJK Onder- trouwd: M. de Maat en A. Vink. Overleden: Zuster Gemma Hartogh. (Van onze correspondent). HULST-SLUISKIL Ze hebben het geklaard: de man nen uit het café van WiUy van Swaal aan de Grote Bagijne- straat in Hulst. Afgelopen za terdagavond reikte het Hulster topbiljartteam Marionette in café Dallinga in Sluiskil naar de titel van algemeen topiiil- jartkampioen van de Oost- Zeeuwsch-Vlaamse topbiljart- competitie. Dat Marionette een zeer sterk seizoen achter de rug heeft, is al gebleken uit het feit, dat het eerdeT al herfst- kampioen is geworden. Er werd in Sluiskil op drie top- biljarts gespeeld. Het café was goed bezet en de spanning was te snijden. De hoofdorga nisatie berustte bij Meerten Dallinga van STC. Hoofd- scheddsrechter was Reggie Blommaert uit Hulst. De heren R. Boelens van STC Sluiskil, M. van Lent van BC 't Raed- huys-Westdorpe en G. de Fe- ber van KOT uit Hulst waren de gewone scheidsrechters. Nadat in de loop van de avond bekend was geworden, dat Marionette de nieuwe kampi oen was kwamen de beide verliezers BC ONA en 't Cen trum hun gelukwensen aanbie den. De uitslagen van de beslis singswedstrijden zien er als volgt uit: Marionette - BC ONA 128, 't Centrum -Mari onette 8—12, BC ONA - 't Centrum 1010. Eindstand: 1. Marionette 2, 4, 2. 't Centrum 2—1, 3 CONA 2—1. De persoonlijke uitslagen zien er als volgt uit: Marionette - BC ONA 12—8: P. de Smet - E. Wentzler 20, Th. de Witte - A. Picavet 20, J. van Delft - J. Pilaet 11, R. Boogaard - J. de Wit 11, Th. de Cock - Ch. Wolf 11, W. van Swaal - W. v. d. Voorde 20, G. van Damme - F. Wentzler 02, J. van Vlierberghe - L. Segers 11, L. van Mol - M. de Wit 0—2, H. de Vos - J. de Wilde 20. 't Centrum - Marionette 812: E. Roovers - P .de Smet 1—1, A. de Kerf - Th. de Witte 02, H. v. d. Broecke - J. van Delft 11, N. Nagt- zaam - R. Bogaard 02, J. Rombout - Th. de Cock 20, G. Polfliet - W. van Swaal 0 2, W. Olieslager - G. van Damme 02, M. Vlassenrood - J. van Vlierberghe 20, J. Baart - L. van Mol 02, F. Vlassenrood - H. de Vos 20, BC ONA - 't Centrum 1010, E. Wentzler - E. Roovers 11, A. Picavet - A. de Kerf 11, J. Pilaet - H. v. d. Broecke 02, J. de Wit - N. Nagtzaam 1—1, Ch. de Wolf - J. Rom bout 02, W. v. d. Voorde - G. Polfliet 20, F. Wentzler W. Olieslager 2—0, L. Segers - M. Vlassenrood 11, M. de Wit - J. Baart 20, J. de Wilde - F. Vlassenrood 0—2.

de Stem | 1973 | | pagina 7