Uitspraak over kabel televisie w Weergratis reizen NA BESTUDERING VAN RAPPORT ?oetbal fewnLf Westen tegen 2 dagen in mei op uw 65+ kaart en op de 60+dameskaart WIJKRAAD HOUDT ENQUêTE .ampioen »al- Ver keer s- diploma's uitgereikt HI-FI STEREO wSm-: mmm L I Uitbreiding filiaal Bliek B.V. Terneuzen Rioolwater van Zelzate naar kanaal Te weinig publiek bij Theater Tentoonstelling „School en in Zelzate Programma SKW in Philippine stad streek Studieschets binnenstad Ite duur I TERNEUZEN Het is na- >g zeker dat de studie- m die de architecten Grui- i Keistjens en Van Wage- 'sn over de oude Terneu- binnenstad hebben ver- _jigd, niet voor realisering aanmerking komt. [Het gemeentebestuur vindt ■t ontwerp van het drietal ■Dtitecten te duur, namelijk .iistreeks een miljoen gulden. Je mogelijkheid is echter niet ktgesloten dat de makers van let schetsplan een adviserende |Êk krijgen bij eventuele re- pjatieplannen in de binnen- Vereniging verbouwde zonder vergunning UITSLAGEN Lfist Vti Hoe u gratis reist Wat die kaart kost Hoe u die kaart krijgt Wat u ermee doet voordelig uit mei NS Sluitingsuur Sas van Gent ZATERDAG in zeeland ZONDAG Zaterdag 5 mei 1973 5 (Van een onzer verslaggevers) RVEÜZEN B. en w. van Terneuzen hebben het rapport Itvaneen over de aanleg van kabeltelevisie in deze gemeente. hM «meentebestuur zal op korte termijn een uitspraak doen lover deze voorziening, waarvan de kosten op 350.000 zijn aid. i een onzer verslaggevers) Het rapport kabeltelevisie is samengesteld door voorlich tingsambtenaar J. Robesin en de heer J.P. de Mul, hoofd afdeling stedebouw van open bare werken. De mogelijkheid bestaat dat de nieuwe woon wjk hof Zeïdenrust de pri meur krijgt van een centrale antenne-inrichting. Ook andere stadsdelen kun nen echter op het kabeltelevi sienet worden aangesloten. Tot de technische mogelijkheden van kabeltelevisie behoort on der meer het creëren van een lokale omroep en van een cen traal alarmeringssysteem. B. en W. zullen zich nog moeten beraden over de tech nische mogelijkheden en fi nanciële konsekwenties van de plaatselijke kabeltelevisie. - (Vin onze correspondent) lOOSTBURG De beslissing Vu zaalvoetbal is gevallen. kC. Fiehuiqua heeft de kam- «stitel behaald. De drielin- |ra wanen in de sporthal Do jVeerhoek het belangrijke duel Vftn.iitN met 3—2. «Is vanaf het begin ont- zich een pittig duel voet- il waarbij echter de normen m sportiviteit geen geweld jcd aangedaan en ondanks Ie belangen die op het spel Wen, hadden de heren ffieidsrechters H. de Graaf en r Moerman, bieden uit Oost- R geen moeite om de wed- ral in goede banen te ho-u- Met publiek op de tribu- torgde voor een gezellige Het grootste deel was e hand van ABN en liet b'j goede acties van het personeel dan ook luide p™ al was het applaus T ffloop M.C. Fiehuiqua '""igst mocht nemen van publiek zeker even mei zal, na de defini- 'e afsluiting van deze com- "e. aan de kampioenen de in>;nringstrofee worden "eikt. Overige uitslagen donderdag 3 mei OBV te- Administratief Personeel (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Midden in de verbouwing van 145 wo ningwetwoningen in de Ter- neuzense bloemenbuurt zijn de werkzaamheden op last van de gemeente stopgezet. Gebleken is namelijk dat de woning bouwvereniging Terneuzen geen vergunning heeft om de verbeteringen in bedoelde wo ningen uit te voeren. Het gaat om het vervangen of vernieuwen van deuren, raamkozijnen en dakgoten. Van de zijde van de woning bouwvereniging wordt toege geven dat men zich niet tijdig heeft gerealiseerd dat bij de gemeente een bouwvergunning moest worden aangevraagd. De gemeente is wel akkoord gegaan met het verzoek van de woningbouwvereniging 350.000 te ontvangen uit het reservefonds om de verbou wingen te kunnen financie (Van een onzer verslaggevers) AXEL Ruim honderd leerlingen van de hoogste klassen van de vier basisscho len in Axel hebben gisteren hun verkeersdiploma gekre gen. De diploma's werden gister middag uitgereikt door wet houder D. J. Oggel. Dat ge beurde in het gezellenhuis. De oudste leerlingen van de gere formeerde streekschool ontbra ken daarbij, omdat ze door omstandigheden verhinderd waren. Daarom reikte wacht meester Janssen van de rijks politie van Axel op deze school de diploma's 's morgens zelf uit. Behalve hun diploma hebben de 110 leerlingen van Veilig Verkeer Nederland, af deling Axel, als tractatie ook een bekertje limonade gekre gen. En dat ging er bij het warme weer van vrijdag best in. Van de 110 leerlingen heb ben enkelen een bijzondere vermelding gekregen, omdat ze veertig punten behaalden bij het schriftelijk examen. Dat waren Leon de Poorter, Gert-Jan de Jonge, Jos de Nijs, Jan Versch-elling, Leo v. d. Velide, Gerry Kayser, Wim Janse, Kees Oppeneer en Ine ke Haak. Ze kregen als hiïjk van waardering een speldje. (ADVERTENTIE) Uitslagen A-junioren Middelburg Al - Axnemuiden Al 0—3. Groep A2: Serooskerke Al - RCS Al 24. - Groep A3: Arnemuiden A2 - Oositkapelle Al 12. Groep A4: Veere A2 - Meeuwen A2 11, RCS A3 - V'.issingen A4 32. Groep A5: 's-H.Arendskerke Al - Hoedekeniskerke Al 10, Luicitor Al - Lewed.Boys Al 20, Bevelanders Al - Gort- gene Al 12 g-est. Heinkens- zand Al - Colijnspl. Boys Al 06 C. Boys kamp. Groep A6: Hansw. Boys Al - Krabbenidijke Al 03, Robur Al - Kwadendamme Al 00, KapeHle Al kamp. Groep Aï: Apollo Al - We- meldinige A2 20, Goes A2 - Patrijzen A2 41. Groep A8: Philippine Al - Oostbuirg Al uitg, Aard-enburg Al - Sch-oonidijke Al 23. Groep A9: Koewacht Al - Climge Al 80. Groep AIO: Olimge A2 - Hontenisse A2 01. (ADVERTENTIE) ■y r 1' l|3| ij mmm t M f t 'f: cub-3 - f r te Oesuti"'" ®ram Kois, Rik Henry, Peter Baecke, P. v. d. Bekke, Kees v. Terhey- Kies in mei de dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag die u past, behalve donderdag 31 mei. Laat uw kaart afstempelen en stap in! Reis zover u wilt. Wilt u le klas reizen, dan geldt de nieuwe regeling volgens welke u ongeacht de reisafstand f 4.- per persoon bijbetaalt. Jaarkaart 65+ of dames 60+ f 50.-, voor een 65+ echtpaar (waarvan de vrouw jonger mag zijn) f 75.-; driemaandskaart 65+ of dames 60+ 20.-, voor een 65+ echtpaar ƒ30.-. Een bewijs waaruit uw leeftijd blijkt (paspoort^ voor echtparen trouwboekje) en een pasfoto of een eerder februikt NS-identiteits- ewijs meebrengen. Aan 't loket zorgt men voor de rest. Reizen zoveel u wilt tegen de halve enkele-reisprijs. En soms gratis! (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het filiaal van elektro-groothandel W. Bliek B.V. aan de Mr. Haar- manweg in Terneuzen, heeft een grootse uitbreiding onder gaan. De Zeeuwsch-Vlaamse middenstanders in de elektro- handel, relaties en vertegen woordigers van het hoofdkan toor in Breda waren donder dag tussen 14.00 en 19.00 uur (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De wijk raad van de Terneuzense binnenstad gaat onder de be woners een enquête houden met als onderwerp het plan van B. en W. om het sluitings uur voor horecabedrijven af te schaffen. Aan de bewoners zal onder meer ook de vraag wor den gesteld of zij, indien het sluitingsuur inderdaad komt te vervallen, verscherpte controle van de politie op orde en rust in de binnenstad gewenst ach ten. De discussie-avond die de wijkraad hield over de voor genomen afschaffing van het sluitingsuur voor cafés trok maar zeer weinig belangstel ling van de zijde der bewo ners. Buiten een viertal leden van de wijkraad zelf waren slechts twee buurtbewoners komen opdagen. Tijdens de gedachtenwisseling kwam wel de vrees naar voren dat de afschaffing van het sluitings uur een verhoogde overlast door cafébezoekers, met name in de Dijkstraat, tot gevolg zal hebben. De klacht werd bo vendien geuit dat de politie zeer lankmoedig optreedt tegen rustverstoorders en overtre ders van verkeersmaatregelen. Men is van mening dat niet alleen een enquête onder hore- ca-exploitanten over de af schaffing van het sluitingsuur gehouden moet worden, maar ook onder de buurtbewoners. De wijkraad zal de opmerkin gen van de verontruste bewo ners doorgeven aan het ge meentebestuur. de gast van de trotse filiaal houder Jan de Wolf. Tal van genodigden maakten gebruik van de gelegenheid het fraaie filiaal te bezichti gen. waar men op de- nieuwste snufjes op elektrotechnisch ge bied wordt getrakteerd. De Wolf, de in 1958 samen met zijn vader in Axel begon nen is onder de firmanaam Rood en Kale, zag het bedrijf in 1963 ingelijfd bij de Tech nische Handelsvereniging en sinds 1969 ingedeeld bij elek- trogroothandel Bliek B.V. met het hoofdkantoor in Breda en vestigingen in Bergen op Zoom, Middelburg. Terneuzen, Tilburg en Eindhoven. In Axei waren er destijds geen moge lijkheden tot uitbreiding, zo dat De Wolf uitweek naar Terneuzen, waar in 1963 een bedrijfsoppervlakte van 700 vierkante meter in gebruik werd genomen. Nu is er nog eens 800 vierkante meter aan gebouwd en donderdag offici eel geopend. Het interieur vol doet aan alle moderne eisen des tiijds. De enorme groei van het filiaal in Terneuzen blijkt wel uit het feit dat de omzet van het filiaal in Zeeuwsch-Vlaanderen sinds 1959 vertienvoudigd is. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Waarnemend dijk graaf Van Aalst van het wa terschap Axeler Ambacht heeft vrijdagmiddag met een druk op de knop de dieselmo tor in werking gesteld, die vanaf dat moment alle vuile rioolwater van Zelzate in het kanaal van Gent naar Terneu zen is gaan pompen. Daarmee is voorlopig een eind gekomen aan de toene mende vervuiling van de Ca- nisvlietkreek. Het gaat hier, zoals we de afgelopen weken al uitvoerig schreven, om een noodoplossing, die Nederland 45.000 gulden heeft gekost. Vanaf de zogenaamde „piere- put" een bezinkbassin op Bel gisch gebied in de buurt van Canisvliet, is nu parallel aan de grens een sloot gegraven in de richting van het kanaal. Het oude lozingspunt in de Canisvlietkreek is gistermor gen afgedamd. (Van onze correspondent) TERNEUZEN ..Moeder Courage en haar kinderen" een kroniek uit de dertig-jarige oorlog van Brecht werd in het Zuidlandtheater te Terneuzen vertoond door de toneelgroep Theater uit Arnhem. Anna Fierling, de marketentster, be ter bekend onder de naam moeder Courage trekt met haar kinderen en haar wagen mee met het Zweedse leger. Zij ondervindt dat de oorlog haar (financiële) voordelen, maar ook niet duidelijke nade len oplevert, o.a. het verlies van haar kinderen. Het duidelijkste komt dit tot uitdrukking als zij zelf zegt: Als je grote bonzen zo hoort praten dan voeren zij alleen oorlog uit godsvrucht en voor alles wat goed en mooi is. Maar kijk je even verder, dat zijn ze zo dom niet, dan voe ren zij oorlog gewoon om er beter van te worden- Andiers zouden de kleine mensen als ik ook niet meedoen". De toneelgroep Theater maakte er een sobere en uiter mate boeiende voorstelling van, waarin Henny Class en als de veldprediker excelleerde. De decors waren suggestief in hun soberheid. De regie was van Theo Kling en de uitste kende vertaling van Gerrit Kouwenaar. 't Was wel erg jammer dat nauwelijks tweehonderd bezoekers, onder wie opmer kelijk veel leerlingen van het voortgezet onderwijs iin Ter neuzen. wellicht in opdracht van hun leraren, deze tijdeloze historie in ieder geval met grote aandacht volgden. m (Van onze correspondent) ZELZATE Een twaalftal industrieën uit de Nederlandse en Belgische kanaalzone ne men deel aan de tentoonstel ling „School en industrie", die zaterdag (vandaag) en zondag in een van de klaslokalen van het technisch instituut „St.- Laurens" (Patronaatsstraat 47) te Zelzate zal worden gehou den. Van Belgische zijde wordt o.m. deelgenomen door Sidmar, Texaco, Volvo Europa. Uit het Nederlandse gedeelte van de kanaalzone nemen deel de C.S.M. te Sas van Gent, die een stand heft met fabricage- schema, foto's van het bedrijf, diverse soorten suiker- en bij- produkten. De Nederlandse Stikstof Mij N.V. te Sluiskil toont op haar stand luchtfoto's van het bedrijf, platte gronden van de fabriek, een stromings schema van het produktiepro ces, de aanvoer van aardgas, een wereldkaart met de afzet gebieden, een maquette van ureumfabriek 6 en monsters van de door haar vervaardigde produkten. De tentoonstelling wordt vrijdagavond om 19.00 u. officieel geopend. Voor het publiek is de tentoonstelling geopend van 10.00 u. tot 12.00 u. en van 14.00 u. tot 17.00 u. Voetbal Aanstaande za terdag (vandaag) wordt in Halfweg het CSM-voetbaltoer- nooi 1973 gehouden waaraan ook de voetbalclub van de CSM van Sas van Gent hoopt deel te nemen. BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 uur James Bond 007 Casino Royale 14 j. 23.30 uur Betti Betti(n) Bet- (uit) 18 j. Roxy 14.00 uur Bugs Bunny tekenfilmfestival a-.l. 18.45 en 21.15 uur Turks fruit 18 j. Korenbeurs Vanaf 10.00 uur exp. kunstvoorwerpen Ind. Archipel. Vanaf 20.00 uur culturele avond met muziek en dans. Plein XEU kermis, beeldhouwwerken van o.a. Ag- Markiezenhof expositie nes Berck Pieter Biest Mari an Gobi-us en Henk Ooster brink dagelijks van 14.00- 17.00 uur (t.m. 13 mei). Stad huis, (tweede hal), expositie W. Gieles-van Giels (t.m. 31 mei). COLIJNSPLAAT Galerie De Jutter, Voor straat, expositie Wilhelm Brandenberg, 50 jaar natuur schilderingen (t.m. 13 mei). Woe. t.m. ma. van 11.00-14.00 uur, van 16.00-18.00 uur en van 19.00-21.00 uur. GOES Grand, 20.00 uur, V.D., 18 j- HENGSTDIJK Camping De Vogel, 19.30 uur, bmgo-avond. HULST P. Leeraert-Nijs, 15.00 uur: Sohieting. KLOOSTERZANDE Jac. de Waal, 15.00 uur: Schieting op twee wippen. KOEWACHT J. de Guchteneire, 15.00 uur, sohieting. H. de Vliegher, café „Safari", 20.00 uur, dansorkest „The New Angels" en zanger Albert Jt'erk-et. MIDDELBURG City, 20.00 uur, Bij de bees ten al. Molenwater, miniatuur Wal cheren, dagelijks van 9.00- 17.00 uur. DDSTBUKU Ledel Theater 20.00 uur, Poppen aan een touwtje. ROTTERDAM De Doelen (grote zaal), 20.15 uiur. Promenadeconcert Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Jean Fournet. So listen Gerard Hettema (viool) en Marinus Flipse (piano). De Doelen (kleine zaal), 19.45 uur, blaasmuziek-festival. Hof plein Theater, 20.15 uur, Fons Jansen met „Kwartetten". Pic colo Theater, 20.15 uur, „Ro sa", toneelspel, gebaseerd op de brieven van Rosa Luxem burg, m.m.v. Josephine van Gasteren. Schouwburg, 20.15 uur, „George Dandin" door het Rotterdams Toneel. Theater De Lantaren, 20.30 uur, thea tervoorstelling Sal's Meat Mar ket, geïmproviseerd toneel door twee Amerikanen uit het Londense Oval House, waarbij het publiek kan meedoen. 24.00 uur, „Op of af, wat zal het zijn?", voorstelling door de Mime School. SAS VAN GENT Galerie „Uilenspiegel", Westkade 71, epositie schil derijen en tekeningen van Sander Littel (t.m. 31 mei) dagelijks van 9.00-12.00 uur en van 13.30-18.00 uur, vrijd. van 9.00-12.00 uur en 13.30-21.00 (Van onze correspondent) PHILIPPINE Het sociaal- cultureel werk De Schotse Hoek in Philippine zal binnen kort zijn activiteiten voor de zondagmiddagclubs besluiten met enkele bijzondere pro gramma-onderdelen. Zondag (morgen) wordt in De Meer paal een filmvoorstelling gege ven speciaal voor de lagere schooljeugd. Aanvang 2 uur. Onder meer wordt de film „e- draaid die opgenomen werd tijdens de carnavalsoptocht dit jaar in Philippine en het bin nengebeuren in De Meer paal. De rolprent werd gemaakt door de heer A. Martens- Ver der worden nog films vertoond met Laurel en Hardy en enke le tekenfilms. Tot besluit van het seizoen is er op zondag 13 n.ei een programma met spel letjes uit de oude doos zoals kaatsebailen, knikkeren, pie ken en touwtjespringen. Alle kinderen van 6 tot en met 9 jaar zijn welkom en ze kun nen ook nog aardige prijzen winnen. Zondag 13 mei organiseert het sociaal-cultureel werk bo vendien een fietsrally voor jongeren van 10 tot 15 jaar. Inschrijvingen in De Schotse Hoek. Binnenkort hoopt men in Philippine van start te gaan met een bloemschikcursus voor ouderen. Hiervoor blijkt veel belangstelling te bestaan. De SIMAVI-collecte in Philip- gine heeft f 304,77 opge recht. uur, zon. van 14.00-18.00 uur, ma. gesloten. TERNEUZEN LUXOR, 20.00 uur, Turks fruit, 18 J. VLlSSiNLEN Alhambra, 20.00 uur, Buck de priester en de duivel, 14 J. Z1EK1KZEE Gemeentemuseum, Stadhuis expositie Ramp 1953-1973 (t.m. 31 mei). Ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.00 uur en van 13.30-16.30 uiur. AN T WEKTEN Kon. Ned. Schouwburg, 20.00 uur, „De vrek" van Mo lière. Kon. Vlaamse Opera, 20.00 uur, „Adriana Lecou- vreur". Fakkeltheater, 20.30 uur, „Een opgemaakt bed" van Dimitri Frenkel Frank. ASSENEDE (B.) Galerie Marg. de Boevée, ex positie sculpturen van Luc Verlee (t.m. 13 mei). GENT Kon. Ned. Schouwburg, 20.00 uur, „Alfa Bèta" van E. wmtehead. BERGEN OP ZOOM Luxor 14.00 u. Winnetou, het grote opperhoofd 14 j.; 20.00 u.: James Bond 007 Casi no Royale 14 j. Roxy 14.30 u.: Bugs Bunny tekenfilm-fes tival a.I.; 16.30 18.45 en 21.15 u.: Turks Frumt 18 j. Plein XIII kermis. Exposities Zie onder za terdag. COLIJNSPLAAT Expositie zie onder zater dag. GOES Grand 20.00 u.: V.D. 18 j- GRAAUW V. de Caluwé 15.00 u.s Schieting op twee wippen. HENGSTDIJK P. van Dijk, 15.00 uur: Schieting op twee wippen. HULST Bioscoopgebouw 14.00 u.: Comboy film al (kinderpro gramma); 16.00 18.30 en 21.00 u.: Turks Fruit 18 j. De Kriekeputte 14.30 u.: Poppentheater met „Jan Klaassen verhuist". KLOOSTERZANDE Jac. de Waal, 15.00 uur: Sohieting op twee wippen. KOEWACHT J. de Guchteneire Dan sen. H. de Vliegher, café „Sa fari" 20.00 u.: Dansorkest „The Red Stars". A. de Kind 15.00 u.. Ker- misschieting. P. van de Steen Kermisschieting. A. de Schepper kermisschieting. MIDDELBURG City 14.30 u.: Zorro, de onweerstaanbare; 20.00 u.: Bij de beesten af. Molenwater, miniatuur Wal cheren, dagelijks van 9.00- 17.00 u. OOSTBURG Ledel Theater 14.00 en 20.00 u.: Poppen aan een touwtje; 16.30 u.: Blue Movie 18 j. ROTTERDAM De Doelen (kleine zaal) 14.30 u.: Ned Studentèm Ka merorkest o.l.v. Joop van Zon. Solisten Cees Dekkers (altvi ool) en Remy Baudet (viool); 20.15 u.: Indiase Sitarspeler Arvind Parikh met de tabla speler Ustad Mohammed Ach- med Khan. Piccolo Theater 14.15 u.: „Wiedus en de we- reMwaggelaars" door het kin dertheater Wiedus. Theater De Lantaren 14.30 u.: Poppen kast van Hans Schoen; 20.30 u.: „Theatervoorstelling Sal's Meat Market, geïmproviseerd toneel door twee Amerikanen uit het Londense Oval House, waarbij het publiek kan mee doen. SAS VAN GENT Expositie Zie onder za terdag. SLUIS Raadzaal 12.00 u.: Koffie concert door het Nederlands Harpenensemble. TERNEUZEN Luxor 14.30 en 20.00 u.: Turks Fruit 18 j. VL1SSINGEN Alhambra 20.00 u.: Buck de priester en de duivel 14 J- Vestzaktheater Edenburg 20.30 u.: „Hoe groen is Julia" door de Zeeuwse Comedie. ZIEK1KZEK Expositie - terdag. Zie onder za- ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg 14.30 u.: „De wervelstorm"; 20.00 u.: Oklahoma. Fakkel theater 20. 0 u.: „Een opge maakt bed" van Dimitri Fren kel Frank. ASSENEDE (B) Expos'tie Zie onder za terdag. GENT Kon. Opera 14.30 u.: „Das Land des Lachelns"; 20.00 u.: la Bohème". Kon. Ned. Schouwburg 15.00 en 20.00 u.: „Vis voor vier" van Kohl- haase en Zimmer door Toneel groep Centrum.

de Stem | 1973 | | pagina 5