rammeurs (jStergronden van het generaalsconflict (II) Meijnderts: de doorn in het militaire oog van Den Haag IS NOG NIET KLAAR VOOR DE VREDE Cfijllioop&veilig Minifilter beschermt machinisten tegen gevaarlijke stoffen mco VLAGGENSTRJJD ZONDER TEN 'yrssqleS Alternatieven Wantrouwen Opgeblazen Woede VIETNAM Langman publiceert eijiers over gevraagde steun CO-OP Nederland 5 I I 1 CARTERS 1 binnenland buitenland dat lucht op! TSALAX® sacht en zeker S Misschien i i- i door Jan Drummen Botaniek Objectief Ogenblik Geen illusie Heeng aan Student door rechter uit flat gezet VERSTOPPING? Kaas met ster-allures papier w pen Ordinair gewin (2) Partner gezocht (4) Partner gezocht (5) 4 4 Zaterdag 5 mei 1973 13 een I altijd in huis beto w... I rer- Zwitsalax werkt 1 aag: maar doeltreffend, heltt ran. binnen de kortste fel iwd aan een goede en rer! van matige stoelgang. v het 1 dat is'n opgelucht gevo" ijk Energiebedrijf te Dor. voor haar Computercen- I indt zich thans in de aan- inen een bepaalde periode bedrijfsinformatiesystemen maken. 360/25 tape-disk systeem 0/135 systeem besteld met eheugens, 3420 tapes en iits. llatie zal gebruik gemaakt multi-programming" en technieken. t: schoolopleiding; programmeerervaring in I n P.L. 1 of ruime ervaring en/of COBOL; ktuele eigenschappen. wordt: d salaris, afhankelijk van :rvaring en opleiding. W.-premie komt voor reke- het bedrijf. ijke sollicitaties kunt u aan het Hoofd van de afde- soneelsbeheer en Organisa- het Gemeentelijk Energie- Stoordendijk 250 te it. (Van een medewerker) In de gedachtengang van de traditioneel denkenden ziet men de mentaliteit te- ru& die men ook in het Nederlandse ziekenhuis wezen kan aantreffen: geen gebouw is te duur, geen ap paratuur is te kostbaar als het gaat om de gezondheid van de mens; elke vorm van kritiek, elke suggestie in de richting van een meer effi ciënte besteding van de be schikbare gelden, krijgt di rect het stempel opgedrukt van een aanval op de hoge graad van gezondheidszorg in ons land. Zo ook menen traditioneel denkende militaire beleids functionarissen dat geen inves tering te hoog, geen wapen systeem te duur is als het gaat om onze landsverdediging. Een mening die zou kunnen leiden tot een genoegen nemen met minder dan maximaal, wordt il gauw gekwalificeerd van „nieuwlichterij", tot het neo- Mac-Cartheïstische „in de kaart spelen van de vijand". I Medestanders van een wat meer realistische benadering i van onze militaire inspannin- n zijn geen voorstander van t koppelen van het peil van defensieuitgaven aan een ..■paald percentage van het j nationaal inkomen. Zij stellen I itliop het standpunt, dat be- nd moet worden wat ob- el gezien nodig is om een .nig militair produkt te le- reten, dat ons land binnen 'e naar redelijke verwachting /boden waarschuwingstijd in staat is tijdig met zijn Na- vo-bijdrage in het toegewezen gebied aanwezig te zijn in een omvang zoals door de Navo aan de hand van de dan be staande internationale situatie nodig wordt geacht. Op die wijze ia het mogelijk meerdere alternatieven op ta fel te leggen, die bij een maximaal efficiënte besteding van gelden verschillende gra den van inzetbaarheid moge lijk maken. Dan stelt de militair de politi cus in staat om in het kader van evaluatie van het interna tionaal politieke gebeuren een duidelijke en deugdelijke keu ze te maken. Bij het opstellen van die alternatieven zal de militair gebonden zijn aan de verplichtingen die binnen de Navo zijn aangegaan. Als het de politicus niet mogelijk is of als hij niet bereid is de finan- aiële gevolgen te aanvaarden van de minimaal aanvaardbare graad van inzetbaarheid voor het op loyale wijze voldoen aan de aangegane verplichtin gen, zal de militair aan de politicus moeten adviseren de verplichtingen, die werden aangegaan te wijzigen. Ook daarbij zal de militaire advi seur helpen en elke vorm van verplichting, waarover dan wordt onderhandeld, moeten vertalen in mensen en mate rieel, dus in geld. Deze benadering zal de tradi tioneel ingestelde Haagse top op zijn minst met wantrouwen vervullen: Hij hanteert slechts één model, dat gebaseerd is op „overvragen" candat de politi cus altijd wil bezuinigen en op de stelling dat elke uitgave die onder het maximum blijft, een aantasting van onze ge vechtskracht betekent. Hij stelt dat je een politicus niet moet laten kiezen, omdat zijn voorkeur altijd naar het goed koopste Zal gaan. Maar het gevolg van het afwe zig zijn van goede en duidelij ke alternatieven betekent wel, dat er toch door de politieke leiding bezuinigd wordt, maar dan niet gepland met inzicht in de gevolgen, maar te hooi en te gras en vooral daar waar men het minst komt aan het kleed van de Haagse staven. Op dit punt kan men in Den Haag lering trekken uit het recente rapport van de „Wehr- s-truetur-Kommission der Bun- desregierung", die men de Duitse commissie-Van Rycke- vorssel zou kunnen noemen. In het rapport, dat in november 1972 aan de Duitse bondskan selier Brandt werd aangebo den, worden verschillende mo dellen van legervorming om standig uiteengezet, zodat de Duitse regering niet één model wordt opgedrongen, maar een duidelijk overzicht, krijgt van alternatieven, waaruit de poli ticus een keuze kan doen bin nen het raam van zijn politie ke verantwoordelijkheid. Een diergeldljke denkwijze ver onderstelt echter bij de politi cus de wil en de moed om een keuze te maken. Men kan zich wel eens afvragen of het op treden van die politicus een vertrouwen in die wil en die moed rechtvaardigt. Het is echter niet de taak van de militair om een op dit punt bestaand vacuüm op te lossen door de politicus de noodzake lijke alternatieven te onthou den en de mogelijkheid tot het maken van een politieke keu ze te ontnemen. Een beter contact tussen poli ticus en militair kan een in zicht in eikaars problemen, zo wel mogelijkheden als onmo gelijkheden, alleen maar doen toenemen, Zo'n vorm van con tact en inspraak veronderstelt echter bij beide groepen in dat overleg de bereidheid de eigen zienswijze te relativi en alternatieve oplossingen reëel onder ogen te zien. Allerwegen bestaat de vrees dat de huidige Haagse top voor een dergelijke inspraak niet „in" is, noch naar boven naar de politieke leiding, noch naar beneden naar de onder- commandanten. Dat is de on derliggende oorzaak van het generaaïsconflict. Meynderts wordt door de Haagse top gezien als de re presentant vain dit denken in alternatieven, van het vertalen van politiek denken in mili tair-technische mogelijkheden en onmogelijkheden. Meyn derts steekt daarnaast zijn mening niet onder stoelen of banken vooral omdiat die me ning onder de huidige politie ke omstandigheden veel veld wint, is hij een doorn in de Haagse militaire ogen. Daarom wordt nu een formele fout zijnerzijds (Meynderts lichtte zijn generaals vertrou welijk in omtrent de geheime plannen die Den Haag met hen voorhad; iets wat in een modern personeelsbeleid on ontkoombaar is) opgeblazen, omdat dSt voor het Haagse mi litaire establishment dè kans leek die lastige generaal uit Apeldoorn kwijt te raken. Maar de eerste aanval misluk te. Defensieminister De Koster zag geen reden zijn leger korpscommandant, diiie hij mi- litair-technisoh heel hoog heeft staan en van wiens ideeën in De Kosters „testament" veel is terug te vinden, te laten val len: op 15 maart jl. verklaarde minister De Koster tijdens de mterpellatie-Stemerctónk in de Tweede-Kamer, dat er geen sprake was, noch op korte ter mijn zou zijn, van vervanging van de legenkorpsoommian- dant. 0 Generaa.l-ma.joor F. E. Meynderts, commandant van het Eer ste Legerkorps. Dat wekte in hoge mate de woede van de generaals Van Rijn, IJsselstein en Berghuys. Zij beraamden een nieuw plan en zij gingen opnieuw in de aanval. Nu ondier het motto: Meynderts eruit of wij eruit. Schoorvoetend volgde de altijd wat schimachtige kwartier meester-generaal Antonis- sen. De Koster ging door de knie ën. Zo niet minister-president Biesheuvel wiens medewer king voor een onvrijwillig ont slag van generaal Meynderts véredist is. Het generaals-ulti- matum irriteerde de minister president iin hoge mate en het verste waartoe hij bereid was te gaan, bleek de instelling van de commissie Langemey- er-Polak-Brouwer. Het wordt nu een kwestie van afwachten wie op het ministe rie van Defensie de dienst blijkt uit de maken: de minis ter van Defensie of de Haagse generaals. Het is wel opval lend dat het ontslag van gene raal Meynderts doorgedrukt moest worden vlak voor de mogelijke komst van een pro gressief kabinet. In het beleid van dat kabinet zal een den ken in alternatieven op het gebied van onze defensie een van de belangrijke punten zijn. Moest daarom een gezag hebbend generaal, die bereid is die alternatieven op te stel len, tijdig terzijde worden ge steld (SLOT) aen op Zoom fv) rdige grondstoffen voor ten (bijv. de konstruktieharsen. wet binnen Europa als Plak-, drukinkt- en pstrie. leling. 1 september 1973. eetal reaktoren, waarin produceerd. Hij houdt in de gaten door kon- itatie van gegevens van tze funktie wordt ver legentoeslag). ïensen op, welke in het 'O III (met exakte vaK- hebben gevolgd. |jk plaats in dagdiens gedeeltelijk in ploegen- diploma bedieningsman kunnen bij indiensttre- worden geplaatst. iwden mede door fcde huisvesting worden Irichten aan: sk Synthese bv fezaken 59 60, toestel 140 SAIGON De eerste gro te wolken van de moesson rollen in de namiddag over s"'gon; de regenbuien zijn onregelmatig. Over en- I Me weken kan men er zijn dok op zetten. Maar in de liete oostenwind is de stad I pel. Geel en rood. Van de I hysterisch talloze Zuidviet- lamcse vlaggen, die met I Onzienlijke overheidsaan- nioediging te pas en vooral le onpas gehesen en uitge stoken zijn. De meeste af- ™se maar definitief on erfelijke 4 CV-taxi's zijn ermee getooid. Want Saigon Jemonstreert nadrukkelijk, p het Zuidvietnamees ge- I le(l js; het gebied van „de republiek Vietnam», de re- k van Thieu. Zoals de l*An kant" met hyste- I ii> 0 rode en blau- en van gouden ster voor- ^aS0en op gebouwen 11J toten en prauwen en dat ï1®11 demonstreert, ii.j früdvietnamees ge- ïjs;>t gebied van de R 'opige Democratische I Vi,Jmg van de Republiek ilc V?' de rePnbIiek van ue Vietcong. I 1,111 «ke 'S erin selegen, I 's dat pil ervan overtuigd vlaggen onzienlijk aantal kesej is oe tegenpartij ge- P de plaats waar de eigen kleuren behoren te wap peren. En omdat op vele plaatsen verbeten geprobeerd wordt de „verkeerde" vlaggen door de „goede" te vervangen en zo veel mogelijk gebied en bevol king onder deze „goede" kleu ren te faremgen, is de officieel beëindigde oorlog een laten wij zeggen officieuze oorlog geworden. Degenen die erdoor getroffen worden (en hun aantal is nog schrikaanjagend), malen erom of zij door „officiële" of „offi cieuze" of „onwettige" en „il legale" granaten getroffen wo-rden; die dingen hebben die hatelijke eigenschap zich van hun status niet het minst aan te trekken. Luitenant-kolone-1 Le Truing Hien, de woordvoerder van het opperbevel van Saigon, heeft verklaard dat sedert de over eenkomst van Parijs o-p 28 ja nuari van kracht is geworden, er 17.521 communisten gedood zijn. Saigon heeft in die tijd volgens hem 4.800' personen, waaronder 665 burgers, verlo ren en 22.007 zijn er gewond. De.and-ere kant" heeft geen recente cijfers bekendgemaakt, ma-ar men kan aannemen dat, als dit gebeurd ware, de cijfers min of meer omgekeerd zou den zijn. Misschien terecht. Misschien met. Want, zoals iemand, die dit land al jaren diepgaand kent, verklaart: „Onder dat zo Ceylon en Laos is verschillend van Taiwan. Vietnam is anders dan al het andere. Zoals al het andere kan het niet ontkomen aan de waarheid, maar (en da-ar heeft de oude en gedegen kenner van dit land gelijk): zijn waarheid is altijd anders, want het is de waarheid van de kameleon, die steeds de kleur aanneemt van zijn on- dergronu. merkwaardige klimaat hebben het leven, de dood, de eer en de moed, de lafheid en de sex en het geld een andere beteke nis dan elders. En de waarheid bestaat niet, behalve als waar heid van het ogenblik en van het onmidicteliiilke belang". En ook dit is in deze zo heel eigenaardige atmosfeer zowel waar als onwaar. Vanzelfspre kend is er een objectieve waarheid. Hier evengoed als elders. Zeker, Azië is Azië, maar Indonesië is anders dan Maar het is één van de ele menten die van dit land zo-wel de wanhoop als de fascinering vormen voor allen die het pro beren te benaderen. Sedert de meer dan twintig jaren dat wij het bij tijd en wijle bezoeken, hebben wij met een taaie be langstelling voor zijn botaniek namen en karakteristieken van wat gewassen en bomen ge leerd, maar ook de professio nelen kunnen nauwelijks ho pen ze ooit alle te bennen: drie kwart van het land (mis schien iéts minder) bestaat uit oerwoud, ondanks de uitge breide Amerikaanse vegetatie- vernielingen. Maar wat in het oosten een „chamérops" heer, noemen ze in Cochinchine een ,.oa-banh" en de meesten ant woorden op de onschuldige be langstellende vragen met een scnouderopniaie-n. Welke waarde kan men onder deze omstandigheden aan min der „onschuldige" vragen toe kennen Lartéguy heeft gelijk: de waarheid van Vietnam is slechts die van het ogenblik en van het onmiddellijk belang. Een mijl verder of een kwar tier later is zij leugen. En waarheid en leugen hebben evenals de taal (waarin een zelfde woord, naarmate het een kwart of een achtste toon hoogte anders uitgesproken wordt, soms vijf totaal ver schillende betekenissen kan hebben) talloze nuances en schakeringen. Maar er blijft één feit, dat al dit gefilosofeer niet kan veran deren: er zijn voor het eerst sedert een eeuw geen vreemde soldaten meer in Vietnam. Maar er is nog altijd oorlog. Omdat, zoals een poli ticus in Saigon (leider van de befaamde „derde weg") ons verklaarde, omdat de wapen stilstand hoe wreed dit ook klinken moge te vroeg ge komen is. Omdat beide kanten nog niet klaar zijn voor de vrede. Men mag zich geen illusie ma ken: de overeenkomst die tus sen Hanoi en Washington ge sloten is, la-at het hel-e Vietna mese probleem onopgelost. In zekere zin is men weer naar het uitgangspunt teruggekeerd: het verzet, de opstand van een deel van Zuid-Vietnam tegen hel bewind in Saigon. Hanoi heeft de ene kant gesteund en geholpen. Washington de ande re. Hanoi en Washington heb ben zich (officieel) terugge trokken, maar in Zuid-Viet nam staan de opstandelingen en het bewind nog onveran derd tegenover elkaar. Met hun ontelbare vlaggen. Maar ook met nun wapens. De Fransen hebben hun oorlog verloren in Dien Bien Fhoe en zij kunnen daar tenminste hun vinger op leggen. De Amerika nen weten niet hoe en waar zij de hunne verloren hebben; misschien nergens, maar mis schien ook overal een beetje. Op die bewuste donderdag zijn zij heengegaan. Met méér dan twee miljoen medailles (meer dan in de hele tweede wereld oorlog, tien keer méér dan in Korea), met hun bevrijde ge vangenen en met hun vijftig duizend gesneuvelden, hun duizenden vliegtuigen en heli kopters, hun PX-en, hiun clubs en hun shows. Zonder één woord over wat zij hadden willen doen. Na de langste oorlog in hiun geschiedenis, die niettemin maar een fractie heeft geduurd van de tijd van de oorlog van de Vietnamezen. En die, verre van uit te zijn, slechts een an d-ere fase ingegaan is. Het akkoord tussen Washing ton en Hanoi is, volgens de overtuiging van tallozen in dit land, gesloten op de rng van Vietnam. Dat daardoor dreigt te sneuvelen op het veld van eer van de vrede. JAN DROMMEN (ADVERTENTIE) UTRECHT (ANP) Alle NS-machinisten hebben sinds kort als persoonlijk bescher mingsmiddel een minifilter voor de adembescherming ge kregen. Dit filter moeten zij tijdens de dienst altijd bij zich hebben zodat ze het kunnen gebruiken wanneer zij bij het onderzoek naar de oorzaak van een onregelmatigheid een vreemde geur of stank waar nemen. Het nieuwe beschermingsap paraat kan worden beschouwd als een soort vluchtmasker om de machinist in staat te stellen zo vlug mogelijk zonder ge vaar de plaats waar een be paald manco is geconstateerd te verlaten. Het minifiltertje biedt drie tot vijf minuten volledige bescherming. Dat is volgens NS genoeg om een gevarenzone tegen de wind in te verlaten. Het ding kan slechts een keer worden ge bruikt. Het is vier jaar houd baar. De aanschaf van het appa raat (ad. f 24 per stuk) houdt verband met het feit dat ook door de spoorwegen steeds meer gevaarlijke stoffen wor den vervoerd. Ondanks allerlei wettelijke bepalingen ten aan zien van constructie van wa gens, verpakkingsmiddelen, aanduidingén op vrachtbrie ven, het rijden via speciale routes en andere voorzorgs maatregelen kunnen bv. bij beschadigingen stoffen vrijko men die gevaarlijk zijn. (ADVERTENTIE) de veiligste trap. Oerdegelijke aluminium trappen, ladders en ZIG-ZAG zoldertrappen. 0 Beneluxstraat 8 9 Voor brochure: tel. 04242 - 3283 Dag en nacht bereikbaar; HENRI BRANDS BV OISTERWIJK UTRECHT (ANP) De president van de Utrechtse rechtbank heeft vrijdagoch tend bevolen dat een student binnen drie weken een door de stichting studentenhuisves ting beheerde flat in Tuin dorp-west in Utrecht moet ontruimen. De stichting verwijt de stu dent wangedrag. Hij zou ver nielingen in de flat hebben aangericht, geluidsoverlast veroorzaakt en eenmaal een vuilniszak naar bereden heb ben gegooid. In kort geding was de uitzetting gevorderd. Rechcbankpresident rnr. V.J.A. van Dijk wees het beroep op huurne.-( herming in dit geval van de hand, omdat voor hem was komen vast te staan dat sprake vras van ernstige over last. De student weet alle na righeid aan het gedrag van gasten tijdens een uit de hand gelopen feestje. (ADVERTENTIE) Wellicht is uw galtoevoer onvol doende - en die is onontbeerlijk voor een goede spijsvertering en het regelmatig functioneren van uw ingewanden. Te weinig gal brengt de werking ervan in de war. U gaat zich loom en onprettig voelen en wordt daardoor humeurig. Doe de kuur met zachte Carters Pilletjes. Zij wekken de gal op en zorgen voor een goede toevoer ervan in de dar men. U voelt z'ich dan weer prettig, opgelucht en in een beter humeur. PILLETJES Import Benelux: N.V. Odol Company Amstefdam DEN HAAG (ANP) Mi nister Langman van Economi sche Zaken heeft in een brief aan de Tweede Kamer bijzon derheden gepubliceerd over de inhoud van het verzoek van CO-OP Nederland aan de in ternationale coöperatieve be weging steun te verlenen ter oplossing van de moeilijkhe den. Op 4 april jongstleden vroeg CO-OP Nederland om een bedrag v-a-n f 20 tot f 30 miljoen, een bankgarantie van f 30 miljoen en bijstand op het vlak van het management. De hulp van de internationale coöperatieve beweging moest binnen 36 uur zijn toegezegd In het verzoek van CO-OP Nederland deelden de heren Kraak en Mazzola mee, dat gesprekken aan de gang wa ren met enkele Nederlandse bedrijven. Op 6 april zond de president van de internationale coöpera tieve beweging telegrafisch een afwijzend antwoord. „De tij-d van 36 uur is te kort om de toestand van CO-OP Ne derland te onderzoeken en te beoordelen", aldus president Bonow. „Zonder een uitput tend overzicht van de toestand kunnen de Europese coöpera ties geen hulp toezeggen". (ADVERTENTIE) niet vergeten.^Frico eten Brieven voor deze rubriek moeten ntet volledige rwam en adres worden ondertekend. Bij publikatie zullen deze vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publikatie van brie ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen eens is met inhoud, c.q. strekking. Volgens uw commentaar van 28 april j.l. zou de CHU met haar weigering nog langer aan het huidige formatieberaad deel te nemen slechts uit zijn op „ordinair partij-politiek ge win". De leiders van KVP en ARP zouden dan door heel wat edeler motieven worden bewogen, waar zij zich thans wel bereid tonen „omwille van het landsbelang" voor de dwingelandij van Den Uyl c.s. door de knieën te gaan. De christelijke partijen hadden immers alle drie een paar mi nimum eisen gesteld. Namelijk één minister meer (uit de CHU), benevens de garantie dat bepaalde punten uit het christelijk-democratische pro gram niet onmiddellijk onder tafel zouden worden geveegd. Edoch, de radicalen in het linkse kamp eisen in deze het volle pond voor zich op; en rij zull-en zulks blijven doen, zo lang zij slechts sympathieke draaitollen en beminnelijke weerhanen tegenover zich vin den. In het besluit van THainus zie ik dus niets minderwaar digs. integendeel, BREDA L. PISON Het ingezonden stuk „part ner gezocht" is me uit het hart gegrepen. Al ben ik dan geen weduwe, ik ben gescheiden en nog veel jonger, ik heb oo-k kinderen. Mijn kinderen zijn ook nog jonger. 7, 6, 3. Ook zij hebben een man in huis nodig, ik zeg extra geen vader, want die hebben ze nog, al is er dat een die het te druk heeft met zijn eigen liefjes. De kinderen hebben meer aan een fijne kameraad die hen helpt groot te worden. En ik moet eerlijk toe geven dat ik een mian nodig heb. Toen ik gescheiden ben, was ik amper 3 weken in verwach ting. Precies 6 weken na de bevalling kreeg ik de eerste bezoeken van „de vrienden" ais je ze met hun vrouw op straat tegen kwam keken ze de andere kant op. Ik ben er kwaad om geweest, verdrietig maar op den duur heb ik er veel plezier in gekregen om ze voor mijn deur uit te lachen. Dat vervelende gedoe is nu ook over, toch ben ik nog een poos van plan geweest om in te gaan op zo'n voorstel. Die verdomde eenzaamheid. Maar de gedachte aan al die ellende voor mijn kinderen heeft me er van af doen zien. Ook ben ik niet in de gele genheid om contact te krijgen met iemand. De mannen diie je op straat aanspreken willen een avontuurtje, want je hebt altijd je kinderen bij je als je ergens heen gaat. Op een advertentie schrij ven durf ik niet, en er een plaatsen nog minder, alsof je te koop bent aangeboden en dan vooral de gedachte dat ze je eerst eens komen bekij ken. Ik ben vaak wel eens ver bitterd. ik had nog zo veel van het leven verwacht, ik ben 29 en ruim 3 jaar gescheiden. Ge lukkig heb ik mijn kinderen, veel hobby's en kom ik tijd te kort. Maar het idee altijd al leen te zijn om beslissingen te nemen al ziijn ze nog zo klein. Niemand om eens aan te vra gen wat nu. Er is niemand die eens lief voor je is. Je moet voor heel de wereld aardig zijn maar niemand is het voor jou. U ziet de miannen staan niet alleen in hun probleem ook de vrouw heeft een probleem. Men wil wel mama in bed maar geen last van kinderen van een ander. Daarom liever geen man dan de kinderen nog eens in een hel komen. Mijn kinderen zijn me te kostbaaT, dat ik ze voor een man of fer. (Naam en adres ter redactie bekend.) Ik ben op middelbare leef tijd en ben door mijn vrouw in de steek gelaten met nog een zoontje van 10 jaar. Wij hadden altijd een goed en ge lukkig huwelijk tot een half jaar geleden toen er een ande re man in haar leven kwam met mooie en schone praatjes en beloften en toen is zij hals over kop vertrokken. Wat de reden is geweest weet ik tot op heden nog niet. Ik heb een mooti vrijstaand huis op mooie stand en we hadden een goed renderende zaak, dus geld genoeg. Alle luxe en oomfort aanwezig. Nu zit ik hier alleen met mijn zoontje met aUe moeilijkhe den, Geen gezelligheid in huis. Ook ik zoek een goede en doodeerlijke vrouw, een echte levenspartner om verder het leven door te gaan. (naam en adres redactie bekend) f I

de Stem | 1973 | | pagina 13