Raad volledig achter college kt Misstap van Clitex: Morres aan leiding P°ete voor fiefstal Hsfilm Volleybal dames Tweede klasse AZVV-VCK OP HOEK- TERREIN RPLEEGKUNDIGEt nieuwe ridders in Zeeuwsch-Vlaanderen HI-FI STEREO BELEID INZAKE SEXCLUB Hulsterse brandweer trots op spuitauto stad streek BERG •lsp«el Zaamslag hiJ maar Geen voorrang ontzegging rijbevoegdheid Sint Jansteen Goedkoopst Nieuw-Namen GESCHENKEN De Vos Eggermont B.V. Za,erdag 28 april 1973 iet reorganisaties in ons binnenkort op versehijna,Tk,«' voor air behorende bij het medisch te Bilthoven, telt 266 bedj^®1 [stelling heeft voor een staffs is, nodigen wij u gaarne overleg kan dan bepaald het meest overeen komt ma ïg en ervaring. :hiedt in de rang die citaties en verzoeken om into- of telefonisch (030 787822)1 irectrice van het 3STLAAN10BIUH0VENTEL 03C 00 uur ERK tinnen strijk- ip, eg- izitting. De Meier. verzorger van de koopvaardij. Hij is oprichter van het stu diecentrum voor Zeevarenden en heeft een werkzaam aan deel gehad in de internationa lisering van de zorg voor zee varenden. Ds. Schokking werd in 1941 jeugdpredikant in Scheveningen, was medewer ker aan de Volkshogeschool in Bergen en studentenpastor. Van 1946 tot 1972 behartigde hij de zielzorg onder de zee varenden en werd 11 juni 1972 beroepen tot predikant in Cad- zand. Op het gemeentehuis werden nog twee verdienstelijke Oost burgers onderscheiden. Dhr. I. v. Houte, die vanaf 1949 tot 1972 raadslid eerst van Cadzand en na de herindeling van Oost burg is geweest, werd onder scheiden met de gouden me daille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De onder scheiding werd hem op de re vers gespeld door burgemees ter Schipper, op het gemeente huis. Naast zijn raadslidmaat schap is hij postcommandant van de brandweer. Een eremedaille in zilver werd door burgemeester Schipper opgespeld bij de v. Arenthals kreeg deze onder- Arenthals kreeg deze onder scheiding omdat hij ruim 51 jaar onafgebroken in dienst is geweest bij de heer A. Schie man in Axel. De zilveren me daille kreeg hij bij bevorde ring. Reeds in 1960 was hem de bronzen eremedaille toe- kend wegens zijn toenmalige 40-jarig dienstverband. De laatste decorandus, die de versierselen behorende bij de zilveren eremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau kreeg opge speld was de heer A. P. de Ridder in Cadzand. De heer De Ridder, die voorzitter is van het Groene Kruis in Cad zand, kreeg zijn onderschei ding voor het feit dat hij van af 3 oktober 1932 in dienst is van de P.T.T. Hij is thans verbonden aan het postkantoor In Cadzand, waarheen hij 1948 was overgeplaatst. Daarvoor heeft hij onder meer in IJzen- dijke gewerkt. De Terneuzense longarts, dokter H. D. J. Meyer heeft de onderscheiding ridder in de Orde van Oranje-Nassau ont vangen. De uitreiking had plaats in de burgerzaal van het Terneuzense stadhuis dioor burgemeester J. C. Aschoff, in aanwezigheid van vertegen woordigers van verenigingen waarvan de heer Meyer be stuurslid is. De onderscheiding werd hem overhandigd wegens het feit dat hij van 1936 tot 1950 als arts in de tropen heeft gewerkt. Vanaf 1953 is de heer Meyer als arts verbonden aan het districtsbureau van de Provinciale Zeeuwse Vereni ging tot Bestrijding der t.b.c. in het maatschappelijk en cul tureel leven vervult de heer Meyer een belangrijke plaats, als bestuurslid van het Va renscentrum, tot 1971 als voor zitter van de Algemene Stich ting Bejaardenzorg. De heer R. Kieboom te Westdorpe is onderscheiden met de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Hij danikt deze aan zijn verdiensten voor de Westdorpse muziekvereniging. „Eikels worden bomen". Bur gemeester drs. W. Dusarduijn reikte de koninklijke onder scheiding aan V de heer Kie boom uit De heer Rottier. lintjesregen (Van onze verslaggevers) HULST/TERNEUZEN/OOSTBURG Sinds gisteren telt Zeeuwsch-Vlaanderen vijf nieuwe ridders in de orde van Oranje- Nassau en dragen in dit gebied vier mensen een gouden en vier mensen een zilveren medaille, behorende bij de koninklijke on derscheiding in de orde van Oranje-Nassau. De vijf nieuwbe noemde ridders zijn: A. J. M. Rottier van het waterschap het Hulster Ambacht uit Hulst, directeur L. J. Rammeloo van de sociale werkplaats in Hulst, W. M. G. Bartz, de voorzitter van de regionale Zeeuwsch-VIaamse Woningbouwvereniging uit Sint- Jansteen, de Terneuzense arts H. D. J. Meijer en ds. J. W. Schok king, hervormd predikant te Cadzand. In het kantoor van het wa terschap Hulster Ambacht te Hulst kreeg August J.M. Rot tier uit Sint-Jansteen gister ochtend zijn ridderorde. De heer Rottier is gezworene van dit waterschap sinds 1 januari 1965, verder is hij hoofdinge land voor de ongebouwde ei gendommen van diit water schap. Voor 1 - januari 1965 was hij griffier of griffier- ontvauger voor een veertiental polders in oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Tussen 1938 en 1965 was hij dijkgraaf van de Hertogin Hedwig en van de Louispolder. De heer Rottier is lid van de plaatselijke com missie ruilverkaveling Koe wacht en Kieldrecht. Lid van de Nederlandse jagersvereni- gipg en voor de oorlog was hij gedurende een zittingsperiode Wethouder van SinteJan- steen. Ludovicus .J. Rammeloo kreeg gisteren zijn ridderorde opgespeld in de sociale werk plaats in Hulst. De heer Ram meloo is sinds 1 april 1957 directeur van deze werkplaats. Daarvoor was hij ptt-ambte- naar. Dankzij zijn inspannin gen kon in januari 1969 de nieuwe werkplaats (kosten: een miljoen) worden geopend. De heer Rammeloo is lid van de KVP, was oprichter van het Wit-Geie Kruis. In Axel en is thans nog organist van de r.k. kerk in Graauw. De derde nieuwe ridder in de orde van Oranje Nassau in de gemeente Hulst werd giste ren Willem G.M. Bartz uit Sint-Jansteen. De heer Bartz is niet alleen 25 jaar voorzitter van de regionale Zeeuws- Vlaamse Woningbouwvereni ging, maar heeft ook nog tal van andere functies. Hij is sinds 1953 directeur van Sla- venburgs Bank in Zeeuwsch- Vlaanderen. Na het volgen van een onderwijzersopleiding en conservatoriumopleiding kwam de heer Bartz uiteindelijk in het bankwezen terecht. Met muziek is hij zich echter blij ven bezighouden. In 1946 richtte hij het gemengd koor St.-Cecilia op, waarvan hij 27 jaar onafgebroken dirigent is. Het koor, dat diverse concert reizen in het buitenland ach ter de rug heeft, verzorgt elk jaar het weihnachtsoratorium te St.-Jansteen. Voor zijn ver diensten is de heer Bartz al eerder onderscheiden met het pauselijke pro ecclesia et pon- tifice. Een gouden medaille kreeg gisteren Josephus D.J. Mar tens, oud-raadslid van de ge meente Hulst, opgespeld. De heer Martens is vanaf 1946 tot 27 oktober 1972 onafgebroken raadslid geweest, eerst van de oude gemeente Hulst en later, na de herindeling, van „groot Hulst". Hij was Wethouder tussen 1956 en 1958 en van 1962 tot 1966. Hij heeft zitting gehad in vele raadscommissies en nam eind vorig jaar om gezondheidsredenen ontslag. Eveneens een gouden me daille kreeg gisteren Emerich PM. Verdurmen uit Hulst, een bekend figuur in watersohaps- kringen. Hij is dijkgraaf van enkele polders geweest, was van 1947 tot 1972 lid van het kerkelijk armbestuur in Osse- nd-sse. waarvan vanaf 1947 als voorzitter. In het ziekenhuis in Middelburg werd mej. M.P.A. V-onck rut Terhole gis terochtend door Burgemeester mr. J. Somers van Hontenisse verrast met een gouden me daille. Mej. Vonek is onder wijzeres in Terhole sedert veertig jaar. In maatschappe lijk opzicht heeft ze zich in dit dorp zeer verdienstelijk ge maakt. In verband met ziekte verblijft mej. Vonck nu al ge ruime tijd in liet ziekenhuis. De heer Bartz. (ADVERTENTIE) elektrgnika Hoofdstraat 16 St Jansteen .Hulst Tel. 01140-2491 Judo Zes jeugdleden van de sectie judo van de sport vereniging Zaamslag slaagden voor de oranjeband. Het zijn: Koos Bakker, Ko Geluk, Ben nie Boone, Wim van Cadzand en Frits en Paul van Vuu- s |P» tlÈer Rammeio. eindelcrant. adverteren gaat. •s ziin beiaardt. »Ck vaTLn' mum °Jp k'«imooi dat wfh°etlek ePikte. De'Jlti J m maar Jen bood p J £er betrapts Vnvoor f7n n£de füm r?elg 'e duur e "~j at v°nd Sluier sexb°e- K De Bels Politie pgerveest J 20a goedkoper {politierechter W W?nt van CfSmorgen don- S%d. sen S 150,- boete OOSTBURG Voor ht totaal onverwacht kreeg g.» termorgen ds. J.W. Schokking in het hervormd kerkcentrum in Cadzand van burgemeester A. Schipper van Oostburg te horen dat hem het ridderschap in de Orde van Oranje-Nassau was toegekend. Ds. Schokking was naar het zaaltje „gelokt" onder voor wendsel dat er een vergade ring zou plaatsvinden. In zijn speech wees burgemeester Schipper erop dat de onder scheiding mede was verleend voor het vele werk dat hij heeft gedaan als geestelijk i (Van onze correspondent) MIDDELBURG F. den D. uit Axel, 19 jaar oud, werd don derdagmorgen door de politie rechter te Middelburg veroor deeld tot 300,boete en 4 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid voorwaarlijk met een proeftijd van twee jaar. Den D. wilde op 13 februari van dit jaar met zijn auto het kruispunt Absdaalseweg in Hulst oversteken. Hij was over het eerste deel van het kruis punt heen toen hij op de twee de weghelft een op de voor- rangsweg rijdende automobilist aanreed. Deze raakte zwaar gewond bij dit ongeval. Volgens de politierechter zou Den D. onvoorzichtig de weg over zijn gestoken tijdens het mistige en regenachtig weer. (Van onze correspondent) HULST Nu de titelstrijd in de eerste klasse dames van de bedrijfsvolleybalcompeti- tie te Hulst in een beslissend stadium is gekomen en elk verloren punt zwaar door- Veteranen Donderdaga vond speelde het elftal van de STEEN-veteranen een wedstrijd tegen een elftal van Dow uit Terneuzen. De STEEN-vetera nen wonnen met 50. (Van een onzer verslaggevers) HULST In een motie heeft de gemeenteraad van Hulst zich als een man ge schaard achter het beleid van het college van B. en W. inzake de sexclub Piccolo aan de Nieuwstraat. In de motie wordt instemming betuigd met de maateregel tot sluiting van het pand, „waarin vertoningen werden gegeven strijdig met de openbare zeden", aldus de opstellers. „De raad wenst djidelijk te stellen dat dit besluit door de overgrote meerderheid van de Hulsterse bevolking met in stemming is ontvangen, omdat de vertoningen hier als kwet send en de menselijke waardig! heid vernederend overkwamen" zo werd verklaard. (Van onze correspondent) HULST Het materiaal van de vrijwillige brandweer van Hulst is uitgebreid met een nieuwe hogedruk-wagen. „Het is de allernieuwste DAF met kantelcabine en een van de eerste van dit type dat in Nederland is afgeleverd", aldus commadant J. Janssens die zeer trots is op de aanwinst van de Hulsterse brandweer. De nieuwe hogedrukwagen is voorzien van drie bluspistolen, met aan twee zijden spoelen met 45 hógedrukslang en aan de achterkant een spoel met 95 meter hógedrukslang. Dit maakt dat men overal kan ko men. Voorts is de wagen uitgerust met een watertank en het mo dernste pompagregaat, waar door binnen enkele seconden nia aankomst op de plaats des onheils aan het werk gegaan kan worden. Ook is in de wagen mobilofoon aanwezig. Maar bij deze ene wagen blijft het niet, want over vier weken komt er nog een tweede hoge drukwagen bij, zodat, zoals ook de heer Janssens opmerkte, de Hulsterse brandweer zeker geen reden tot klagen heeft dat men over geen goed materiaal be schikt. De raad vraagt het college met klem op de naleving van het genomen besluit toe te zien en verder te blijven zor gen, „dat de bevolking tegen soortgelijke beledigingen wordt beschermd". Burgemeester P. Molthoff toonde zich zeer blij met deze motie. „Ik ben blij met dit geluid en dank u daarvoor". Even eenstemmig voelde de raad er niets voor nu al een aanvang te nemen met de aan leg van een centrale antenne inrichting. De heren Stevens, Staal en Naessens hadden overwegende bezwaren tegen de in dit systeem verankerde hoge financiële kosten. De heren De Keyzer en Eeman wezen op het resultaat van de gehouden enauête waaruit bleek dat slechts een kwart van de daarvoor in aanmer king komende bewoners voor invoering was, „waarbij een instantie voor 109 inwoners stemde", aldus de heer Key zer, die doelde op de woning bouwvereniging- De heer Eeman vond het ssyteem op zich wel goed. „Maar deze vooruitgang moet dan ook ergens in een nieuw plan beginnen en niet ingepast worden in bestaande situa ties". Hij dacht dat het plan Moerschans bepaald perspec tief zou kunnen bieden in de toekomst. De heer Colsen dacht dat het toegepast kon worden in het Gildekwartier. „Dat wordt dan een zaak voor de bouwers, maar dat wordt dan een c.a.s", aldus burge meester Molthoff. De heer Eeman betreurde het gisteravond dat voor DACW-werken bepaald kleine projecten loskwamen. „Als straks iets groots, en ik denk aan de Gentsevaart, loskomt, is er misschien bij de gemeen te, ondanks de subsidie van 70 procent, geen geld voorhanden om het uit te voeren". Tevens trok hij in twijfel of de wer ken, aanleg van een parkeer terrein hij het zwembad en reconstructie van een parkeer terrein op het Galgenbolwerk waarvoor gisteravond kre dieten, werden gevraagd veel effect zonden hebben op de werkgelegenheid. De heer Staal dacht dat bij openbare aanbesteding de prijs mis schien wat lager kwam te lig gen dan bij het onderhands aanbesteden hiervan. Burge meester Molthoff daarentegen was van mening dat onder hands aanbesteden in deze ge vallen het goedkoopst was. V Koninginnedag Het pro gramma in Nieuw-Namen ziet er als volgt uit: 9.00 uur: aan vang van de kinderspelen op het voetbalveld voor kinderen van de kleuterscholen en lage re school; 12.00 uur: uitreiking van de prijzen; 13.30 uur: aan vang fictsenratVy voor ieder een; 17.00, uur: uitreiking prij zen rally! 20.00 uur: uitgifte lampions voor optocht; 20.30 uur: Jampionoptocht door het dorp onder begeleiding van de fanfare. weegt, bezorgde Mavo 1 Clitex Sport een onaangename ver rassing door het Clingse team vrij onverwacht te kloppen. Van deze misstap van Clitex profiteerde Morres 1 onmid dellijk om de leiding over te nemen. Voor Clitex Sport, dat zo'n schitterende competitie achter de rug heeft, is nog niet alles verloren, maar het is wel vijf voor twaalf. Ook hier zal de strijd dus pas op het eind beslist worden. EIV dat even eens deel uitmaakte van het trio titelkandidaten is na de nederlaag tegen Morres I uitge schakeld. De overwinningvan Mavo 1 tegen Clitex Sport was volko men verdiend. Clitex kon de stand na de tweede set nog wel op 11 brengen, maar toen was het ook uit want via een kansloze 515 setneder laag, moesten de Clingse da mes met 12 in het zand bijten. Morres 1 tegen EIV werd een spannende en goed ge speelde wedstrijd die vrij evenwichtig verliep. De eerste set was met 1513 voor Mor res, terwijl EIV de tweede greep met 915. In de beslis sende laatste set was het ten slotte Morres dat via 1511 een kostbare 21 zege behaal de. De overwinning van Door douwers op PVH werd in te ruime 30 cijfers uitgedrukt. Het gemeente-team was zeker de gelijke van zijn tegenstan der, getuige de setstanden 15—11 17—14 16—14 en de uitslag was dan ook lichtelijk geflatteerd. KPJ heeft het niet slecht gedaan, tegen Watneys 1, dat tot het uiterste moest gaan om een krappe, maar wel verdiende, 12 overwinning in de wacht te slepen. Gemakkelijke 40 zege van Watneys 2 ten koste van Mavo 3 dat niet was opgewassen te gen zijn sterkere tegenstander. CVC liet een mooie gelegen heid voorbij gaan om zijn puntentotaal wat omhoog te brengen, het Clingse team ver loor na een uiterst spannende strijd met 12 van Voor waarts uit Axel. GVC uit Graauw had het niet zo moei lijk om Mavo 2 met ruime 0 3 cijfers te kloppen. Kansloze nederlaag van O.ïmulo tegen Racing Daf dat zijn tegenstan der domineerde en vrij ge makkelijk met 31 de voile winst inpalmde. (Van onze sportredactie) AXEL De beslissingswed strijd voor degradatie in de vierde klasse van het KNVB- zaterdagvoetbal tussen het Axelse AZVV en VCK zal za terdagmiddag in Hoek worden gespeeld. Zoals bekend eindigde het eerste treffen t ussen beide teams in een puntenverdeling (11), zodat een tweede duel noodzakelijk is geworden om de degradant aan te kunnen wijzen. De wedstrijd op het Hoek-terrein begint om half drie, en zal worden geleid door scheidsrechter Van der Schans uit Dongen. (ADVERTENTIE) HULST Korte Nieuwstraat 21 Tel. 3558, b.g.g. 2209 01154-274. Hulst en Hontenisse Zr. de Schrijver, tel. 01142-313. Krabbendijke. Waarde en Ril- land-Bath Zr. N. Roels te Krabbendijke, tel. 01134- 1510. Sas van Gent Zr. J. van Dorsselaer, Beneluxstraat 128, tel. 01158-1916. Terneuzen Zr. M. Vermey len, Langs de Kreek 139, tel. 3829 (zaterdag, zondag en maandag). Yerseke, Kruiningen en Hans- weert Zr. H. Burger te Hansweert, tel. 01130- 1325. APOTHEKEN Goes Goese apotheek.tel. 7104. Middelburg Apotheek A. Ringeling (ook op koningin nedag), Lange Delft 133, tel 2538. Terneuzen Apotheek Klaas- sen, tel. 2090. Vlissingen Apotheek J. Tan-Meyer. Soheldestraat 26, tel. 2025 (ook op konin ginnedag HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dokter G. de Brui jck ere. Brouwerijstraat 8 te Oost- burg. tel. 01170-2323. Axel Dokter Boor, tel. 1660, b.g.g. 01157-1451. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke Dokter Chr. Kalk man, Burg. MaarlevekLtr. 5 te Biervliet, tel. 01152-345 (zaterdag) en dokter H. van der Pas. Hoogstraat 1 te IJ zendijke, tel. 01176-366 (zondag) Borssele en Nleuwdorp De praktijk van dokter Kwiet wordt waargenomen door dokter Gelderblom te Nieuwdorp, tel. 01196-327. üreskcns en Groede Dokter vd Maas te Breskens, teil, 01172-1466. Driewegen, Hoedekenskerke, 's Heerenhoek en Ovezande De praktijk van de huis artsen J. Geldof, J. Kole en S. Wöstmann wordt tot maandagochtend 8.00 uur waargenomen door dokter H. Zwartelé, Werrilaan 43 te 's Heerenhoek, tel. 01105- 280. Op koninginnedag wordit de praktijk van de huisartsen J. Kole, H. Zwar telé en S. Wöstmann waar genomen door dokter J. Gel dof, Korteweg 23 te Driewe gen, tel. 01195-275. Cadzand, Retranchement. Sluis en Zuidzande Dokter Beek te Zuidzande, tel. 01170-2424. Goes Dokter J. van der Feen Oostsingel 118, tel. 5003. Hoek, Philippine en Sluiskil Dokter H. Hofstee, Julia- nastraat 10 te Hoek, tol. 01154-345. Hulst Dokter W. Gielen.tel. 2969. Kloosterzande Dokter R. Buwalda, Cloosterstraat 72 te Kloosterzande, tel. 01148- 1277. Tot maandagmorgen 8.00 uur. Middelburg Dokter M. Rey- erse, Seisweg 29, tel. 3456 (zaterdag) en dokter A. Boerwinkel, Noordweg 124. tel. 2460 (zondag). Reimerswaal Dokter P. A1- lewijn te Kruiningen, tol. 01130-1566 voor de dorpen Hansweert, Kruiningen en standse te Krabbendijke, Yerseke. Dokter A. Con- tel. 01134-1444 voor de dor pen Krabbendijke. Oostdijk, Waarde en Rilland-Bath. Sas van Gent e.o. Zaterdag, zondag en koninginnedag: dokter E. diu Puy, Stations straat 26 te Sas van Gent, tel. 1777. it.-Jansteen, Clinge en Koe wacht Dokter Melchers, tel. 01146-327. Teneuzen Dokter P. Nijs- ten, W. de Zwijgerlaan 17, tel. 01150-2324. Vlissingen Dokter A. v.d. Griek, tel. 2950 (tot zater dag 24.00 uur); dokter J. Cramer, tel. 3619 (van za terdag 24.00 uur tot zondag 24.00 uur) en dokter E. Kant, tel. 3987 (koninginne dag). Wolphaartsdijk, 's H Arends- kerke en Heinkenszand Dokter A. Vos te Wolph aartsdijk, tel. 01198-231. Zaamslag Dokter W. Fraan- je, Plein 42 te Zaamslag, teL 01153-244. TANDARTSEN O.Z. Vlaanderen Zaterdag. zondag en koninginnedag: tandarts A. van Ravels, Sta tionsstraat 14 te Hulst, teL 01140-2205 (zaterdag van 10.00-10.30 uur en van 18.00-18.30 uur, zondag en koninginnedag van 12.00- 12.30 uur). W.Z. Vlaanderen Tandarts A. van Goor te Oostburg, tel. 01170-2077 (zaterdag en zondag van 12.00-12.30 uur). Walcheren Tandarts T. Smit, Londense Kade 29 te Middelburg, tel. 01180-2738 (zaterdag van 9.00-10.00 zondag van 11.00-12.00 uur). Maandag: tandarts M. Smallegangen, J. Kemperstr. 32 te Vlissingen, tel. 01184 7094. Z. en N. Beveland Zoter dag, zondag en koninginne dag: tandarts J. ten Haaf Beatrixlaan 38 te Goes, tel. 01100-5716 (alle dagen van 9.00-10.00 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag Dokter J. de Haas te Zaamslag, teL 01153-366. N. en Z. Beveland Doteter M. Gaakeer te Ovezande. tel. 01195-283. W.Z. Vlaanderen Dokter H. v. d. Vijver te IJzendijke tel. 01176-388. WIJKVERPLEGING Aardenburg. Cadzand, Oost burg en Sluis Zr. Ris- seeuw te Groede, tel. 01171- 222. Biervliet, Breskens, Groede. Hoofdplaat, Schoondijke en IJzendijke Zr. Burger te Schoondijke, tel. 01173- 367. EUewoutsdijk e.o. Zr. Fran ca. Werrilaan 15 te 's Hee renhoek, tel. 01105-769. Goes Zr. C. van der Kooy, tel. 5383. Groot Axel en Zaamslag Zr. A. Guelen, Schoolstraat 18 te Koewacht, tel. 01146- 684. Hoek, Sluiskil en Philippine Zr. Bouwens te Hoek, teL eële Reclame I V

de Stem | 1973 | | pagina 7