Feestelijke opening St.-Maarten de Groe Drukke receptie bij afscheid van A. Jansen Veel onderscheidingen in Midden-Zeeland Instructie-avond brandweer in 's-Heerenhoek stad streek kerkdiensten gevangenisstraf voor vreugdevuur Demonstratie windhonden Kloosterzande Sluiskil Schippersvrouw voet af gekneld. Kruiningen Twee zwaar gewonden Oranjerit van de Zeeuwen Jongeman heeft na ongeluk hekel aan motor GASTDIENST Zaterdag 28 april 1973 LINTJESREGEN markten GOES, 2 april Groenten per stuk: bloemkool 5 per k I 130—164, 6 per kr. I 142—164, II 91—145, 7 per kr. 108-117, II 62—126, 8 per kr 77—96, 10 per kir. 43—72, afw. 3236; kropsla I 12—38, II 25, C 5. Radijs, per bos 3964; aard appelen 3241 per kg; witlof AI 244, Bil 217—218, afw. 82; prei All 4657; spinazie li 2882; rabarber 13—35; uien 67—99. KAPELLE, 27 april Kroetappelen wit 39,7040,60; Conference niet exp. II 65 85, 1160 74—75, 1155 66—68, 1150 30, 1145 16, grof 50, fijn 18, kroet doordraai; Golden Deli cious 180 83—94, 170 71—80, 165 68, 160 55, 1180 81—85, 1175 79, 1170 73, 1165 64—65, 160 48—50, 170-180 62—75, grof 40'49; Winston 170 132, 165 132, 1160 90, 1155 55, grof 40; kasaardbeien p. doos I 95—127, 1177—101: kasframbo- zen p, doos van 200 gram: I 310350; groenten: bloemkool 84139; radijs 42; rabarber 2746; bosselderij 31; knolsel derij 25; spinazie 82. Veilingen op 30 april: er zal aardbeien en groenteveiling worden ge houden om 11.00 uur. De vei ling is geopend van 10.30-12 u. ZWIJNDRECHT, 26 april Andijvie 64-75 kg. Spinazie glas 79-93, natuur 23-46. Pos telein 110-116. Rabarber 60-69. Sla A I 26-37 st, Cl 12-16. Komk. 90 ptus 52, 75 plus 46- 50, 60 plus 37-39, 50 plus 35- 38, 40 plus 32-33, 35 plus 26- 27, 30 plus 25-26, krom 37-38 kg, stek 36-41. Tomaten A 12,40 p.bak, B 12,50. C 10,70- 10,80, CC 7,10. Selderij 10-34 bos. Peterselie 35-42. Radijs 72-86. Boskroten 71. Aardbei en 1,12 p.doosje. tVan onze corresnondcnt) 's-HEERENHOEK Vanuit De Bevelanden was gistera- vond een groot aantal brand weermannen In De Jcugdhoe-1 ve te 's-Heerenhoek bijeenge-; komen voor het bijwonen van een instructieavond. Tot de j aanwezigen behoorde onder meer de heer P. Kuiper, ge- weststralingsdeskundige en hoofd van de brandweer van de kerncentrale te Borsele. De avond werd georgani seerd door de Ansul-Internati- onal-Nederland B.V. en werd geleid door G. v. Baaren, ver koopleider van dit concern. In zijn openingswoord zei dei heer D. Takema, brandweer- commandant te Goes, tevens voorzitter van de Vereniging1 van Brandweerbevelvoerenden van de Bevelanden dat calami- teiten en rampen bijna de or de van de dag zijn. Hij wees op het nut van deze avond. Verder spoorde hij zijn mannen aan om over de te behandelen materie zo veel mogelijk vragen te stellen. In zijn uiteenzetting behan delde de heer Van Baaren de brandpreventie, de brandvei ligheid en diverse blusmidde len. Van deze blusmiddelen be handelde de heer Van Baaren verschillende bluspoeders waaronder het BC.F.-poeder (broom, chloor en fluor) en het bekende Purple-K. Over het gebruik van deze poeders werd een film vertoond. Deze film werd gevolgd door de En gelse film „Knowledge, the key of safety" Na de pauze werd de instructieavond voort gezet met een verdere uiteen zetting. Hierbij werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt. Na af loop van deze avond dankte de heer Takema namens de aanwezigen de heer Van Baa ren voor zijn leerzame uiteen zetting. (Van onze verslaggevers) GOES/MIDDELBCRG Van de 43 koninklijke onderscheidin gen, die gisteren in Zeeland werden uitgereikt, zijn er maar liefst 30 in Midden-Zeeland terecht gekomen. In dit gebied wer den vier mensen benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau, namelijk de Schouwe dijkgraaf A. Geluk, jhr. mr. G. Rutgers van Rozenburg uit Middelburg, mr. J. Thielen. hoofd inspecteur van de domeinen te Goes en ir. D.J. van der Have uil Kapelle. een bekende figuur in zaaizaadkringen. Tot ridder in de orde van Oranje Nassau werden Ge noemd: D. Bijl uit Vlissingen, mej. W. Westera uit Middel burg, burgemeester J. Spren- ger van Domburg, J. Claas uit Middelburg en wethouder C. Gilissen Verschage van Vlis singen. Verder werden er vier gouden, dertien zilveren en drie bronzen medailles uitge reikt, evenals een zilveren medaille met de zwaarden. Temidden van haar kleuters, collega's en leden van het schoolbestuur en de oudercom missie is kleuterleidster zuster Thomasia van de r.-k. kleuter school Francesco te Goes gis teren onderscheiden met de gouden medaille in de orde van Oranje Nassau. De onder scheiding werd haar uitgereikt door burgemeester mr. F.G.A. Huber van Goes. Zuster Tho masia kreeg de onderscheiding voor haar lange staat van dienst in het kleuteronder wijs. Tot officier in de orde van Oranje Nassau werd gisteren benoemd mr. J. Thielen te Goes, hoofdinspecteur der do meinen, hoofd van de inspec tie der domeinen Zuidwest- Nederland. De onderscheiding werd hem overhandigd door drs. J.J. den Boer, directeur van de inspectie der domeinen uit Den Haag. De plechtigheid vond plaats in het landbouw centrum te Goes. In zijn toe spraak zei de heer Den Boer dat men verschillend kon den ken over de lintjesregen. „Je moet deze onderscheiding zien als een symbool van waarde ring die wij als collega's voor je nebben", zo motiveerde de heer Den Boer de onderschei ding. De zilveren medaille in de orde van Oranje Nassau werd gisteren uitgereikt aan de heer J.P. Lierse te Goes, assistent op de financiële afdeling bij de keuringsdienst Delta Ne derland. Hij kreeg zijn onder scheiding wegens zijn lange staat van dienst. Ook met zilver in de orde van! Oranje Nassau werd onder-i scheiden de heer S.C. Poort- j vliet uit Kloetinge, vertegen woordiger bij de n.v. handel- mij. gebr. Mulder te Goes. De heer Poortvliet werd onder scheiden vanwege zijn trouwe dienstbetoon want sinds janua ri 1927 is hij al bij de gebr. Mulder in dienst. Zilver in de orde van Oranje Nassau werd toegekend aan de heer K.C. Deurlo te Tholen, drager bij de begrafendsbus van de maatschappij tot nut van het algemeen te Tholen. De heer Deurlo werd onder scheiden op grond van zijn 40- jarig dienstjubileum. In het bijzonder werd hierbij aange tekend de verdienste van de heer Deurlo tijdens de waters- j noodramp waarbij hij veel ge-1 daan heeft voor de berging; van de stoffelijke overschotten en de begrafenis daarvan. Zilver in de orde van Oranje! Nassau met de zwaarden werdl toegekend aan de heer J.J. j Meerman, sergeant-majoor mo-: tortransport van het dienstvak! der aan- en afvoertroepen te Tholen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG O. M. de S. uit Kamperland, 19 jaar oud, stak op 1 januari in Kamperland, terwijl hij dron ken was, een klamp stro aan. Dat hij daarbij twee in de buurt staande schuren met vee en landbouwwerktuigen in ge vaar bracht, kon hem op dat moment niets schelen. Zijn zwager, M. C. v. d. H. was zijn medeplichtige omdat deze de olie geleverd had, om het fikkie aan te steken. De S. kreeg twee weken gevangenis straf voorwaardelijk, twee jaar proeftijd en f 250,- boete opgelegd en zijn zwager f 100,-. Vijf hoge koninklijke onder scheidingen werden gisteren door de commissaris der ko ningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, persoonlijk aan de gelukkigen uitgereikt. Na de overhandiging van de versier selen door Zeelands eerste burger, was deze provincie gisteren drie officieren in de 'trde van Oranje-Nassau rij ker. Dat waren achtereenvolgens jhr. G. C. D. Rutgers van Ro zenburg, diijkgraaf van het waterschap Walcheren, zijn collega A. M. Geluk, van het waterschap Sehouwen-Duive land en de heer D. J. van der Have, directeur van het ge lijknamige kweekbedrijf en zaadhandel te Kapelle. De commissaris der koningin, met klein gevolg, bezocht de ge lukkigen thuis of op hun kan toren, waar zij niets vermoe dend aan hun dagtaak waren begonnen. Mr. Van Aartsen verscheen gisterochtend ook op het ge meentehui* van Domburg, waar hij burgemeester F. G. Sprengar diens benoeming tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau kwam mededelen. De dag was voor de commissaris der koningin begonnen met een intieme plechtigheid in het Provinciehuis, waar mej. B. Westera, die onlangs af scheid heeft genomen als pro vinciaal inspectrice voor de bejaardenoorden, de versierse len, behorend bij het ridder schap Oranje-Nassau kreeg opgespeld. Ridder in de Orde van Oranje-Nassau werd ook de heer J. J. Claas, adjunct-direc teur van de Vitrite-Works B.V. te Middelburg. In zijn geval golden speciaal de ver diensten die hij heeft op een breed maatschappelijk en cul tureel terrein. De heer Claas is o.a. pen ningmeester van de Zeeuwse volksuniversiteit en van een groot aantal andere instellin gen. Op het bureau van de ZVU ontving hij de hoge on derscheiding. Andere gedeco reerden in Middelburg wanen gisteren de heren J. G. Si mons, administratief ambte naar bij de provinciale direc tie Volkshuisvesting en Bouw nijverheid (Oranje-Nassau in zilver), en de heer A. Maas, vertegenwoordiger van de Middelburgse firma De Jager (Oranje-Nassau in goud). Bei den werden onderscheiden voor hun verdiensten in bet verenigingsleven. De lintjesregen heeft dit keer ook enkele Vlissingers verblijd. Wethouder C. H. Gil lissen - Verschage werd totaal overrompeld door burgemees ter Tli. Westerhout die hem namens de koningin tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau bevorderde. Wethouder Gillis sen - Verschage die 22 jaar lid van de raad van Vlissingen voor de PvdA is geweest waarvan 15 jaar als wethouder van Vlissingen heeft de onder scheiding naast zijn vele werkzaamheden voor de ge meente Vlissingen in het alge meen toch vooral ook te dan ken aan het feit dat hij tijdens de ziekte van de vorige burge meester van Vlissingen de heer Roemers acht maanden lang als waarnemend burge meester van Vliesingen ii od- getreden. Vrijdagmorgen mocht de heer D. Bijl, voorzitter van de patroonsvereniging Bouwkring Zeeland uit Vlissingen ook uit handen van drs. Westerhout de versierselen behorende bij de onderscheiding ridder van Oranje-Nassau in ontvangst nemen. Om twaalf uur was de heer Westerhout weer present in het Strandhotel te Vlissin gen waar oberkelner A. de Koning de eremedaille in zil ver in de Orde van Oranje- Nassau kreeg uitgereikt. Hij was op 1 april ij. 36 jaar in dienst bij hetzelfde hotel. Wegens verdiensten binnen verenigingsverband. of als blijk van waardering voor een langdurig dienstverband, wer den op Walcheren gisteren de volgende personen nog met een onderscheiding verrast: de heer J. Maas, te Domburg (zil ver Oranje-Nassau). de heer C. de Pagter te Middelburg (brons), wethouder C. van He- mert van Arnemuiden (goud) L, de Hulster te Vlissingen (brons), de heer A. Trom pet- te Middelburg (brons) en de heer A. A. Clement te Arno muiden (zilver). Onderscheiden met de me daille zilver in de Orde van Oranje-Nassau werd S. J. Pre- vo, penningmeester van de muziekvereniging Rülandia uit Rilland-Bath. De heer Prevo kreeg zijn onderscheiding voor het feit dat hij 50 jaar lid is van deze vereniging waarvar 20 jaar als penningmeester. De heer A. A. ten Have is penningmeester van de mu ziekvereniging Mozart te ïer seke. Hij is van deze vereni ging ai 45 jaar lid en 20 jaa> bestuurslid. De verdiensten die hij in die tijd voor zijn vereniging gehad heeft, zijn van dien aard dat hij onder scheiden is met de zilveren medaille in de Orde van Oran je-Nassau. Eveneens zilver in de Orde, van Oranje-Nassau was weg-! gelegd voor de heer J. ,T. Traas, uit Rilland. Hij kreeg zijn onderscheiding voor zijn 40-jarig dienstverband als se lecteur bij de N.V. Landbouw maatschappij de Bathpolder. Eveneens voor het feit van 40-jarig dienstverband werd met de zilveren medaille in de Orde van Oranje-Nassau on derscheiden de heer C. Nieu- wenliuyzen uit Krabbendijkc. Al die tijd is hij werkzaam geweest bij het fruitkwekers- bedrijf Vogelaar. Goud in de Orde van Oran je-Nassau was weggelegd voor de heer J. J. van Gorsel, se cretaris-penningmeester van de Nederlands Hervormde Kerk te Rililand-Bath. Dit op grond wan zijn verdiensten van 40 jaar vervullen van die functie alsmede het feit dat hij in diverse verenigingen ac tief is. De heer J. P. Koeveringe te Krabbendijke is 40 jaar werk zaam geweest bij firma Voge laar. Als blijk van waardering voor zijn trouwe dienst is hij onderscheiden met de zilveren medaille in de Orde van Oran je-Nassau. Zilver bij bevordering we gens zijn 40-jarig dienstver band kreeg de heer J. C. Baas te Rilland. Hij is gedurende die 40 jaar werkzaam geweest bij de N.V. („and bouwmaat schappij De Bathipolder. (Van een onzer verslaggevers) GOES Voor de eerste keer in Zeeland wordt er een demonstratie gegeven met windhonden. Dat gebeurt op maandag 30 april (koninginne dag) om 14.04 uur op het sportveld van het Goesc ly ceum aan de Graafstraat in Goes. De rennen worden georgani seerd door de Zeeuwse wind hondenrenvereniging onder auspuciën van de Brabantse windhondenrenvereniging. Aan deze demonstratie zullen j 50 tot 60 windhonden deelne men van verschillende rassen, j zoals whippet, greyhound, Af- ghanen en saloeki. Nieuwe leden bij de Zeeuw-1 se windhondenrenvereniging zijn van harte welkom. Elke zaterdag worden de honden getraind op genoemd sportveld en daar kan men zich dan ook als lid opgeven. Men kan zien daar in verbinding stellen met mevr. M. Overbeke of de he ren L. Schipper en J. Poort-1 vliet. Schieting Aan de bejaar- denschieting in café de Groene Molen deden 50 schutters mee. De uitslagen hoge vogel ver loot, eerste zijvogel Th. Burm uit Kloosterzande, tweede zij- vogel: verloot, meeste kleine vogels A. de Bakker uit Bosch- kapelle. Bootreis Vandaag maken ongeveer 200 zieken, bejaar den en invaliden, uit de ka naalzone een boottocht over de Zeeuwse wateren met de Zon- nebloemboot. Vanmorgen wordt vertrokken vanuit Sluiskil. Aan boord wordt voor ontspanning gezorgd. 0 Zuster Thomasia krijgt onderscheiding opgespeld. (Van onze correspondent» GOES Ter gelegenheid van het afscheid van de heer A. Jansen als economisch-di- recteur van Het Gasthuis te Goes werd in hotel De Koren beurs een receptie gehouden die door het bestuur van deze inrichting werd aangeboden en waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Voorzitter J.C. Vossen ver welkomde hierbij in het bij zonder de heer en mevrouw Jansen, hun kinderen en wei houder P. Lindenberg die de gemeente Goes vertegenwoor digde. Nadat de heer Vossen de levensloop van de heer Jansen uitvoerig schetste zei hij: .Reeds bij uw intrede in het Gasthuis was uw streven al naar een streekziekenhuis, de uitbreiding van dit gebouw en de apparatuur voor een streeklaboratorium". Onder dankzegging voor de bewezen diensten bood de heer Vossen aan de scheidende directeur een cheque aan als bijdrage voor een grote reis. Wethouder Lindenberg merkte op dat het Gasthuis onder de goede leiding van de heer Jan sen de goede kant was opge- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Vrijdag morgen werd mevrouw A. H. Bennink-De Leeuw uit het Noordbrabantse Schaik, aan boord van de motorspits „Ger- rie" een voet afgekneld. Het 38-jarig slachtoffer, moeder van vier kinderen werd per ambulance naar het Juliana- ziekenttuis gebracht. Het ongeluk gebeurde 's morgens om half zeven toen mevrouw Bennink een staal draad wilde losmaken bij het vertrek van het schip vanaf de voormalige Westsluis. Zij is daarbij met haar voet tussen de staaldraad bekneld geraakt, met het noodlottig gevolg. De „Gerrie" was met een lading tarwe op weg van Frankrijk naar Duitsland. Sportraad De sportraad Reimerswaal houdt een verga dering op donderdag 10 mei in het gemeentehuis te Kruinin gen. De vergadering begint om 19.30 uur. Op de vergadering zal de nota sportbeleid worden aan geboden. Verder zal er gespro ken worden over de structuur van de sportraad. Ter sprake komt ook de verlichting van het oefenterrein van het voet balveld te Krabbendijke en de verhuur van zwembad Den In- kel aan de zwemvereniging Zeelandia. gaan. Namens het gemeentebe stuur dankte de wethouder de heer Jansen voor de goede sa menwerking. Mejuffrouw C. Zeevaart, jongste inwoonster van het Gasthuis bood namens de bewoners aan de heer J ansen een reisnecessaire aan. Mevrouw Koole, eveneens een der bewoonsters droeg een lied voor. De heer E. W. Jan- sens, de nieuwe administra teur van het Gasthuis, die na mens de directie sprak merkte op dat het werk van de heer Jansen tevens zijn hobby was. Namens de directie bood hij de heer Jansen een ligstoel aan. Aan mevrouw Jansen werd een fraai bloemstuk overhandigd. De heer Jansen dankte de directie en het be stuur voor de prettige wijze van samenwerking en voor de vele geschenken die hij bij dit afsoheid mocht ontvangen. Na het officiële gedeelte werd gelegenheid gegeven om per soonlijk van de heer Jansen en zijn familie afsoheid te ne men. (Van onze correspondent) VIERWEGEN Op Rijks weg 58 ter hoogte van de Vier- j wegen zijn bij een verkeers ongeval de uit Roosendaal af-1 komstige heren A.W.M. Wal raven, oud 24 jaar en D.J.P. Claassens, oud 26 jaar, ernstig! gewond geraakt. De bestuurder van de auto. de heer Machielse, eveneens afkomstig uit Roo sendaal. kwam met de schrik vrij. De auto werd geheel ver nield. De heer Machielse was met zijn personenauto onder weg naar de Sloehaven. Nor maliter pleegt hij Rijksweg 58 af te slaan nabij de afslag voor 's-Heer Arendskerke. Heden morgen te 7.55 uur moet hij zich vergist hebben en is in plaats van de afslag van 's- Heer Arendskerke de afslag van Goes afgereden. Hij be merkte dit en trachtte nog te corrigeren. Met een snelheid van 110 km is hij daarna de weg afge raakt, enkele malen over de kop geslagen en in een sloot terechtgekomen. De inzittenden wei-den uit de auto geslingerd. De heer A. W. M. Walraven moest met ernstige verwon dingen per ambulance overge bracht worden worden naar het Bergzieht ziekenhuis te Goes. De heer Claassens moest eveneens met zeer ernstige verwondingen overgebracht worden maar het St.-Joanna Ziekenhuis te Goes. Later op de dag is de heer Claassens per ambulance overgebracht naai- het Dijkzieht ziekenhuis in Rotterdam. (Van een onzer verslaggevers) GOES Vele genodigden waren gisteren naar Goes ge komen om de feestelijke ope ning van het verzorgingstehuis Sint Maarten in De Groe luis ter bij te zetten. Het verzor gingstehuis draait reeds een jaar maar men had met de officiële opening gewacht we gens een wisseling van de di rectie die zich eerst moest in werken. De opening werd ver richt door mr. F.G.A. Huber. burgemeester van Goes. Het feestelijk gebeuren werd ingezet met het aanbie den van bloemen door de eer ste inwoonster van het tehuis aan mevr. Huber en directrice mej. H.N. Arkesteyn. Dit on der muziek van de Goese or ganist C. Hoogesteger. De genodigden werden wel kom geheten door de heer A. Nollen, voorzitter van het be stuur van Samivoz, de stich ting van katholieke verpleeg tehuizen Midden-Zeeland. In zijn toepsraak wilde de heer Nollen toch een grote zorg uit spreken: de prijs van een be- jaardetehuis wordt schrikba rend hoog. Een bestuur kan hiertegen niets doen, zei de heer Nollen. Het ergste vond de heer Nollen dat dit in ze kere zin ten koste gaat van de bejaarden. Want de bijstands wet legt dan wel bij maar eist hiervoor in de plaats dat de bejaarden hun spaarcenten tot zekere hoogte ODSoune- ren En met dat .l'aatste kon de heer Nollen zich niet vereni gen omdat dit menselijk ge zien aan de bejaarden onrecht deed. „Laat de bejaarde mens zijn spaarcenten behouden", zo pleitte de heer Nollen juist in dit gezelschap. Burgemeester Huber ging dadelijk op deze woorden van de heer Nollen in. Hij zei het een opdracht van de gemeenschap te vinden dat elke bejaarde kan genieten van een ongestoorde oude dag. Hij voegde waaraan toe dat het bejaardenwerk niet louter professionalisme moest worden. „De Goese gemeen schap is bijzonder blij met de initiatieven van uw stich ting", zo zei de burgemeester. Hij sprak de hoop uit dat zowel bewoners als personeel, directie en bestuur lang profijt mochten hebben van dit ge bouw en dat de Goese ge meente dit alles mocht mee beleven. Rector Nieuwe Weme droeg daarna zorg voor de kerkelijke inzegening middels een sfeer vol gebed. Als thema had hij gekozen het woord van de psalmist: als de heer het huis niet bouwt, bouwen vergeefs zijn knechten. „Na de aanloopperiode be gint het leven in ons tehuis nu goed op gang te komen", kon geneesheer-directeur A. van Opdorp de genodigden meede len. Hij noemde het bijzondere van Sint Maarten in de Groe. dat het tehuis een deel is van een reeks voorzieningen. Hoge voorrang werd gegeven aan het verenigen van familiele den. Het gebouw voldeed aan alle eisen die men tegenwoor dig stelt, zo zei hij. Hij had weiï een wens: samenwerking van alle verzorgingstehuizen in Midden-Zeeland. Dat maakt het voor de bejaarden allemaal veel eenvoudiger volgens dok ter Van Opstal. En daar gaat het volgens hem om. Na het officiële gedeelte was er gele genheid om het tehuis te be kijken. Het feestelijke werd benadrukt doordat de stichting Beeldende Kunst Zeeland het tehuis had opgesierd met kunstwerken. Het geheel werd besloten met een Zeeuws ban ket. itooms Kath. Axel: H. Gregorius de Grote, tel. 01155-1532, zaterdag 19.00 u., zondag 9.00 en 11.00 u. Aardenburg: O.L.V, Tenhemel opneming. Zaterdag 19.00 u., zondag 7.00, 8.30 en 10.00 u. Bierviet: H. Maria Onbevl. Ontv. tel. 01152-382, zater dag 19.00 u., zondag 10.00 u. Breskens: H. Barbara, tel. 01172-1587. Zaterdag 19.00 u. en zondag 10.00 u. Cadzand: Toeristenkerk, zater dag 19.00 u., zondag 9.00 u. Clinge: Parochie H. Henric f zaterdagavond 19,00 u. zon dag 8.00, 10.00 en 11.30 u. Eedc: Dorpsplein, zaterdag 19.00 u., zondag 10.00 u. Goes: H. Maria Maagd. Tel. 01100-6754 Zaterdag 19.00 u., zondag 9-00 en 10.30 u. De Hoogte, Populierstraat zondag 11.30 u. Groede: H. Bavo, tel. 01171- 207. Zaterdag 19.00 u„ zon dag 9.00 u. Groenendijk: H. Martinus, tel. 01148-382. Zaterdag 18.30 u„ zondag 7.30, 9.00, 10.30 en 17.00 u. Hansweert: O.L. Vrouw On bevl. Ontv. Zaterdag 18 00 u„ zondag 8.00 en 11.00 u. (en 11.15 u. in Kruinin gen). 's Heerenhoek: Sint-Willebror- dus 01105-264. Zaterdag 19.00 u„ zondag 7.30, 9.10 en 10.30 u. Heinkenszand: H. Blasius, tel. 01106-1216. Zaterdag 19.00 u. Zondag 7.30, 9.30 en 10.30 u. Hoek: H. Kruiskerk, zaterdag 10.00 u., zondag 10.30 u. Hoofdplaat: H. Eligius, zater dag 19.00 u., zondag 9.00 u. Hulst: W. Willebrordus, tel. 01140-2130. Zaterdag 19.00 u., zondag 9.30 10.00, 11.30 (Van onze correspondent) VLISSINGEN De motor en autoclub „De Zeeuwen" houdt op koninginnedag tradi tiegetrouw de „Oranjerit". Voor deelname hebben zich nu reeds ruim 300 deelnemers aangemeld. De inschrijving staat nog open tot maandag. Het is een gezelligheidsrit waaraan kan worden deelge nomen met auto, motor en bromfiets. Er wordt gereden in een toerklasse voor beginners en een wedstrijdklasse voor meer ervaren rijders. De lengte van de rit bedraagt ca. 60 km. De gemiddelde snelheid waarmee gereden dient te worden, is voor de toerklasse 30 en voor de wedstrijdklasse gesteld op 36 km per uur. De start is aan de Gildeweg nabij de sporthal te Vlissin gen, waar de eerste deelnemer om 13.30 uur van start gaat.' De prijsuitreiking is 's avonds! in het „Seheldekwartier". De totale prijzentafel heeft een; waarde van f 4000,- terwijl i nog een extra hoofdprijs is beschikbaar gesteld, bestaande uit 250 liter benzine. Het in schrijfgeld bedraagt f 9,-. Voor deze rit is een speciaal regle ment van kracht. (Van onze correspondente) MIDDELBURG P. v. d.1 K. uit Nisse, 23 jaar oud, kanj geen motor meer zien na hei onge.Vuk, dat hem op 27 febru ari in 's-Heer Abtskerke over kwam. Na het inhalen van een tractor en een paar schoolkin deren op de fiets raakte hij aan de linkerkant van de weg een jongetje op de fiets. Deze werd in de bermsloot geslin gerd en brak zijn been. V. d. K. was er zelf ook niet zonder kleerscheuren afgekomen, Hij kreeg donderdagmorgen f 400,- boete opgelegd. Elke zondag wordt in een van de Middelburgse kerken een gastdienst gehouden op verzoek van de Raad van Ker ken te Middelburg. Deze dien sten zijn mede bedoeld voor alle belangstellenden, ongeacht hun kerkelijke gezindte. De eerstvolgende gastdienst wordt zondag a.s. gehouden in het Zuiderbake. Aanvang 9.00 uur. Voorganger is ds. Yfsma. ma. pastoriediensten GOES (ziekenhuizenj en Goes parochie O.-Z.-Beveland. Fam. 12.00-24.00 uur: Zon dag: P. van Bilzen, Nachte gaallaan 58 t e Goes, tel 01100-8674. Maandag: B Nieuwe Weme Kloetinge- weg 47 te Goes .tel. 01100- 5510. Zak van Z.-Beveland Van 12.00-24.00 uur: Zondag: C Kroon, Deken Haltkamp straat te 's-Heerenhoek, tel. 01105-264, Maandag: W. Cle ment, Burg. Lewestraat 13 te Lewedorp, tel. 01196- 12336. euchaijf zondag 9.00 en 17.00 u. Kamperland: dag 10.30 u. Koewacht: H.H. pyt Jacobus, tel. 01145' terdag 19.00 u„ en 10.00 u. 'S Krabbendijke: CuW, trum. Zondag 9.00 dienst voor katholisk Kwadendamme: H tel. 01194-219.' 19.00 u. Zondas 1» 10.30 u. 8 Lewedorp: H 01196-12336. Zaterdag Middelburg: r.-k. fou. 8.00 en 10.30 u, fc' kerk (Lombardtstraii. terdag 19.00, - 1 en 19.00 u., ring. Kerkcentrum te Hi Rozenburglaan, zondu u„ eucharistieviering Oostburg: H. Eligiu 01170-2003. Zaterda u„ zondag 8.30 en 10.3,, Ovezande: O.L.V. Hen,,! tel. 01195-214, en 10.00 u. Philippine: zaterdag ]jj zondag 7.30 en 10.00 u Ri)land-Bath: (kerk straat), zaterdag zondag 10.00 u. Sas van Gent: H, Matii meivaart, tel. 01158.- Zaterdag 19.15 u 8.30, 9.30 en 11.00 u.'' Schoondijke: terdag 19.00 u.. 10.30 uur. Slijkplaat: Hulpkerk, u" 17.00 uur, zondag 8,3) Sluis: St.-Jan de Do», 01178-208, Zaterdag li| zondag 8.00, 10.00 en r u. Sluiskil: H. Ant. van f tel. 01157-418. 19.00 u., 10.45 u. Terneuzen: H. Willet tel. 01157-2327. zondag 11-45 u. Trim" kerk 9.00 en 10.151 fc kerk (Hoek) 10.00 i standingskerk, a! 17.00 en zondag 9,3) 11.00 u. VlissingenParochiekerk gel, zaterdag 19.08 1 zondag 8.30, 10.00 en' u. Open Hof, Paauwf zondag 11.00 en 19.00u, Souburg: Martanuskerk,1 dag 19.00 u., zondag u. Wesidorpe: H. Maria Visit 01158-527. Zaterdag lil zondag 8.00 en 10.00 u. I.i/.endijke: O.L.V. Teiir opneming, tel. 0 Zaterdag 19.00 u,, 8.30 en 10.30 u. Zandstraat: zaterdag 19,lil Yerseke: H. Anna, afc 19.15 u., zondag 9,451 01130-1363 (Hansweert). Zuiddorpe: zaterdag 17.15 zondag 10.00 u. Prof. Chr. ZONDAG 29 APRIL Ned. Herv. kerk Aardenburg 10.30 uurc Gerkema. Axel 8.45 en 10.3011 P.J. Pennings. H.A. Biervliet 9.30 uur 4 Meeuse H.D. Breskens 9.30 uur ds 6 Leenmans. Cadzand 9.30 uur iri G. van Es. Groede 14.30 uur 1 Baars. Afscheid. Hoek 10 uur ds. JA! man. Hontcnisse 9 uur dl I de Neeling. Hoofdplaat 10 uur Rozemond. Hulst 10.30 uur da. 1 Neeling. Nieuwvliet Geen D® Zie Groede. Oostburg 9.30 uur Balk. Rctranchement H ullIr heer G. van Es. Sas van Gent 9 uur v.d. Eijk. Schoondijke 9.3 P.A.L. Brinkman, St.-Anna ter Muiden - - ds. C. Balk. St.-Kruis 11 uur dl Meeuse. Sluis 9.30 uur de ne de Vries Sluiskil 10.30 uur 0 v.d. Eijk. Terneuzen Grote St»; uur ds. E.J. Rietveld, t Herderkerk 10 uur Scholten, 19 uur Vijzelaar. Opstandinp. 10.30 uur ds. G.C, Waterlandkerkje 1' .J v.d. Hoek. IJzendijke 11 uurds.' Schokking. Zaamslag 10 en 19 J. Verheul. Zuidzande 9.30 uur v.d. Hoek. Geref kerk. Terneuzen NooiJ 10.30 uur ds. W.P. Kr>: van Oosterbeek. r. dingskerk: 9 en I'" laakt' W.P. Kramer. Geref. kerk (Vrijgemi Axel 10 en 15 uur v.d. Wielen. - Chr. Geref. kerk Zaamslag 10 en ds. D. J. van Vuuren. Geref. Gemeente Hoek 9.30 en ld u%, dienst. Terneuzen 1 wijkstraat): 9.30 uur leesdienst. .„j Geref. gemeente (83®"% Axel - 10 en 14.30 u«$ dienst. Terneuzen 4 Halslaan): 10 en leesdienst. Oud geref. gemeente Terneuzen 9.30 uur ds. A. de Reuver- Leger des Heils M Terneuzen 9.30 stond; 10 en lO-30 menkomst. - Doopsgez. gemeente j Aardenburg - 10-30 heer T. v.d. Stap.

de Stem | 1973 | | pagina 2