r egen Ajacieden: een voetbalrecord Boosten: „Ajax veel beter dan Juventus" VEDETTEN IN G.P. BELGIË Stichting maatschappelijke begeleiding naar de NSF Weergratis reizen Burgerrechter: spelers van Schalke mogen in het veld Gosens wordt trainer van Eindhoven KORT GEDING GANGMAKERS Jonge duiven niet teveel beetpakken pporttoto 2 dagen in mei op uw 65+ kaart en op ae60+dameskaart Karstens tweede WEDSTRIJD AFGELAST sport J 100,50 ontvangen, 3e I winnaars, die elk voordelig uit met NS TERDAG 28 APRl^ J Zerdag 28 april 1973 23 tfl-el!!, Dd8c7 (On komtLg54-,Le7 Pe6+! Lx£6, gyj met gewonnen positiei' talclü, Dc7xc4 ?c3—b5, Dc4d3 ?b5—c7+ Ke8—d8 Pc7xa8, Lb7xa8 Pd4—15, Pf6d7 ils gemakkelijk valt b c I zou dameruil geen v.? ting brengen van wits druk). an" f3f4Dd3xf5 Le3xb6+, Kd8e7 (Of Tc8+ enz.) rel—c7, La8 e4 (Aaa d. I tiingen reeds van h! zet af moet zwart i. ide gaan maar er dient m ;rp te worden gespeeld) Telxe4!, Df5xe4 f4xe5, Ke7e6 (Df5, Dd6+ nat volgt). Ddlxd7+, Ke6xe5 Dd7—e8+ wart geeft het op. >mbinatie slechts oppet. akkig heeft beoordeeld. Wit an nl. nu spelen: 32- 3x32) 38x27 (21—32) 41-31 2x41) 42—37 (41—32) u niet 2924 doch 2923! 8x38) 39—33 (38x29) 34x5 2—18 of?) 5x37 (22-i x21 (16x27) 31x22 en i an zwart door 812 gevol oor 12—17 zijn verloren chijf terug winnen, doch de ansen zijn voor wit. Wit speelde echter; 22. (1—27, 22x31; 23. 36x21? a28! 24. 33x4, 12—18; x22, 17x46; 26. 26x17, 11x31; 7. 38—32 of? 46x35; 540, 35x44; 29. 49x40, en wart staat een schijf voor, 98—13; 30. 29-23, 11; 31. 34—29, 11—17; 3 3—38, 16—21; 33. 40-3», 1—26; 34. 29—24, 31-31; 5. 42x31, 26x37; 36. 38-33, 7—21; 37. 23—19, 21—27; 31. 9x8, 2x13; 39. 34—29, 27-31; 0. 33—28, 31—36; 41. 28-22, 741; Zwart stuurt bewtd p een overmachtseindspel an. 42. 22—17, 41—46; (1 7—11, 46—19; 44. 11-1, 9x35; 45. 7—1, 35—19; —7, 19—10; 47. 7-11 3—18; 48. 11—39, 10—1511 9—34, 15x33; 50. 34fl, 10; Wit geeft het op. i' 5—30 1 6 5 3 iï 874 V 8 7 2 7? 10 8 4 O V 9 7 5 H 5 6 3 B 2 9 6 3 2 retsbaar. Hoe stelt u zich or?! gen samen te spelen van g) en tijdens een paren één harten Oost Pastc wij een natuurlijk bied- rolgens het oude principe zelfs met wat troefsteun bij de partner, ïn (doubleren was beter k weinig had uitgemaakt) 'aardige, maar voortreffe- Dit volgens het principe. in klaver, misschien in Oost bood twee schoppen lrie schoppen eïl de werd. loor noord was hoogst in- oppen twee en noord won n slag 2 schoppen na rolgde schoppen, die noor oord klaver na - oost e iet klaveraas om rU,lte" lil west had eerst de tweede Nu gebeurde het volgen tas, daarna ruitenheer en roefronde, die west m°e vongen, in het hartenvor hetgeen betekende roteerde. Zelfs drie schop- wn, zou slechter voor u het 100 hebben °Pge n NZ tot vier harten kwa- its bijbood. Geen biiz0^. pelleiders sneden vergec n down. vinden, welke fouten Dan zult u zien, dat inronde, waardoor bij ntstond, alsmede het n lagen door west, uiteind6 deed. (Vevolg pagina 1) AMSTERDAM Zoals Fadrhoc al eerder aankon digde, al Wj tegen Spanje ie heitelde Rinus Israel ccn niuwe kans geven, 0ver et grote aantal Aja- ciedenzei Fadrhonc tijdens een telichting in het Olym- piseh'tadion: „Ik heb be- wustle grote groep Ajax- speleS gekozen. De kwali- ficat-wedstrijd op 22 augus tus voor het wereldkam- piofschap tegen IJsland ,spe?n we immers in het Ajï-stadion. Het doelsaldo Ica> in onze groep belang- rjf zijn. We zullen in de twee wedstrijden tegen IJs land en die tegen Noorwe gen moeten voetballen op een kleine ruimte, dan moet je om succes te hebben zo effectief mogelijk spelen". De keuze van negen spelers van één club in een selectie van het Oranjeteam betekent een record in het betaalde voetbal. „Ik weet het", gaf Fadrhonc toe, „het tijdstip van de wedstrijd is niet gunstig. Grote clubbelangen spelen nog een rol. We moeten zorgen voor een sfeer, waardoor er plezier in het spel komt. De spelers moeten proberen de lasten, die ze hebben, te laten vallen". De bondscoach betreurde het, dat hij niet Aad Mansveld en Jan Jeuring in zijn groep heeft kunnen opnemen. ,Jk ben nu eenmaal gebonden aan zestien spelers. Blaar liever had ik er toch nog een aantal meer opgeroepen. Ik vind het jammer, dat ki hen er nu niet bij kan hebben". „De ontmoetingen tegen Oostenrijk van vorige maand en die tegen Spanje worden niet in een gelukkige tijd ge speeld", gaf chef d'equipe Jack van Zanden ruiterlijk toe. „Ik hoop, dat men er zich van bewust zal zijn dat de spelers na de wedstrijd in We nen wat goed te maken heb ben. Daarop zullen wij in de komende dagen moeten wer ken". voor dcze'/i De publieke belangstelling voor deze vriendschappelijke interland is tot nog toe gering. „Zelfs mijn commissarissen schijnen niet te weten dat er volgende week in het stadion tegen Spanje wordt gespeeld", verzuchtte oud-international Otto Roffel, directeur van het Olympisch Stadion. De Oostduitse arbiter Günter Manning zal woensdag in het Olympisch Stadion te Amsterdam de vriendschappe lijke voetbal interland Neder land - Spanje leiden. Zijn landgenoten Heinz Einbeek en Helmut Bader zullen hem as sisteren. Een ontmoeting tussen het landelijke jeugdteam samenge steld uit spelers van veertien en vijftien jaar en de verte genwoordigende hoofdstedelij ke formatie van een jaar ou dere voetballers gaat aan de interland Nederland - Spanje vooraf. HOENSBROEK Theo Boosten, Nederlands internationaal scheidsrechter nummer 1, kent de komende tegenstander van yjax in de finale van de Europa Cup 1 bijzonder goed. Hij leidde namelijk twee wedstrijden van Juventus en was eenmaal grens rechter van een duel van Juventus in het UEFA Cup toernooi. Boost ens mening over Ajax' kansen; „Toen ik woensdagavond hoorde, dat Juventus op 30 mei Ajax in de finale zal ontmoeten, was ik van een ding zeker: Ajax pakt de beker voor de derde maat 0 Frantisek Fadrhonc: „Interland weer op ongunstig tijdstip in verband met clubbelangen". (Van onze sportredactie) WUL'STWEZEL De liefhebbers van motorcross in uidwest-Ncderland kunnen morgen te recht in het enkele lometers onder Breda liggende Belgische Wuustwezel. laar wordt dan de Grote Prijs van België 250 cc ver- i iden. Dat houdt in, dat alle grote vedetten aan de start dien verschijnen. Op het programma staan de namen in mannen als Joël Robert, Roger Decoster, Sylvain eboers, Viv Alan, Jo Lammers, Hakan Andersson, Tor- ef Hansen en Hcilli Mikkola. Namen die stuk voor stuk elle strijd garanderen. En dan ooral die van de Belgische edetten Geboers, Decoster en bbert. De drie Belgische remphaien zitten elkaar con tant dvars en vechten vaak ot op te laatste meters om de :ege. J«ël Robert heeft echter ie laatt jaren aangetoond, dat hij vaat de sterkste is van het drietal De jïP van België begint morga op het circuit vain de Molenerg om een uur 'smid- dags iet een wedstrijd voor 590 c-jumorem. Zij rijden maar.'en manche van twintig mimen. Om vijf over half tweevertrekken dan de seni- oramOO cc ook maar voor een manie van de zelfde tijds- dtnr Daarna komen de grote jongns aan de beurt. Eerst wnen zij voorgesteld aan het pnhek, waarna zij de eerste manche over wiet minder dain veertig minuten plus twee randen zullen rijden. Na de eerste manche vam de GP komen internationale 500 cc- en 250 cc-rijders op het zware circuit. Zij rijden een wedstrijd van dertig minuten. Inmiddels is het dan in de buurt van vijf uur gekomen als de tweede manche van de iGrote Prijs wordt verreden. Ook deze gaat over veertig minuten en twee ronden. Om kwart voor zes zal dan de be slissing zijn gevallen. 9 Joël Robert: Grote kanshebber in de GP van België morgen in Wuustwezel. DEN HAAG —De „mid .'eekse" toto, nummer 42 met vedstrijden van 21 tot 25 1 pril, heeft één winnaar opge- l leverd. Hij krijgt nu niet al leen de eerste prijs van 74.268 JiMen, maar ook de extra l'emie van een zelfde bedrag bet verstrijken van de re- jmetermijn op woensdag 23 (De cijfers van toto 42 zijn: I total deelnemers: 370.707, in- 1«g i 702.301, beschikbaar voor 6 Prijzen 297.073 gulden. De I erste, tweede, derde en ex- ra prijs bedragen elk 74.268 pilden. Eerste prijs: 1 win ner. 74.268 gulden, tweede 'rijs 25 winnaars, per kolom I '''MO gulden, derde prijs: winnaars, die ieder 149,40 I wrangen. M cijfers van sporttoto 41 rk bet afgelopen weekeinde F,1:,. aantal deelnemers 3538, inleg f 1.177.466, prij- I ^bedrag f498.068. K Prijs, 23 winnaars, die 5.413.70 bruto ontvangen, l winnaars, die -9 ontvangen. De premie, n eedrage van f 124.517 bru- ïa na het verstrijken WJ redametermijn op Ooswinnaars. der le hSSRDAM (ANP) - De |b*fiander Piet Vet uit zal van 17 tot en 'WonsLvi in. Enschede zijn bre vera in de ereklasse 'ritinlt^r gey tegen Hans «la (ïï,l ,roenlo>- Chris No- li1^1®'. Hans Sund- to dei cht), Christ brord) V^Wen (St.-Wille- 'o"?1 Velthuis (Olden- «tard Klinkert (Am. 'NpanZee^ van Ham AMSTERDAM (ANP) De Nederlandse sportwereld had tijdens de algemene ledenver gadering van de Nederlandse Sport Federatie in Amsterdam reden om iets te vieren. Voor zitter jonkheer mr. Anton Feith memoreerde in zijn ope ningswoord de wijziging op de wet van de kansspelen met de verruimde toto en de invoe ring van een lotto plus de verhoging van de regerings subsidie ten behoeve van de sport met 3,6 miljoen gulden. De heer Van ZijU, secretaris van de NSF. achtte daarmee de doelstellingen voor de ko mende jaren nog niet be reikt. Zijn wensen zijn: 1. Integrale uitvoering dooi de regering van de in 1968 overeengekomen rijkssubsidie regeling (in dat geval zou de sport in 1973 geen 5,4 maar 10,5 miljoen gulden hebben gekregen). 2. Een officiële reactie van regeringszijde op de sportnota 70. 3. Dat de in de nieuwe rege ring voor de sport verantwoor delijke beleddsfiguur de kans, de tijd en vooral het instru mentarium krijgt om zich goed te oriënteren op het bre de terrein van de sportbeoefe ning. De vergadering besloot zon der hoofdelijke stemming tot wijziging van de stemverhou ding en nam de stichting maatschappelijke begeleiding on als onderafdeling van de NSF. Bij het eerste punt werd het amandement van de Ne derlandse rugbybond om het aantal stemmen van de koepel, organisaties NCC, NCS en NKS terug te brengen van 6 tot 2 verworpen met 48 tegen 71 stemmen. Van de aftreden de bestuursleden werd de heer Valk herkozen. In de plaats van de heren M. C. M. Vlie- genthart. S. de Wit en F. Jut te, die zich niiet herkiesbaar hadden gesteld werden bij en kele kandidaatsstelling be noemd de heren J. G. M. van Nass, A. van Doorn en A, F. Lathouwers. De heer Jutte Meld zitting in het bestuur via de kwaliteitszetel van het NOC. In de toto verdelings- oommiissie werden gekozen de heren C. wan Dijk en C. La kens Douwes. De vraagstukken betreffen de de sponsoring en reclame en het tuchtrecht in de sport zullen nader warden bestu deerd. Er zal een commissie ad hoe worden ingesteld om te onderzoeken of een nationale raad van de sponsoring en re clame wenselijk of noodzake lijk is. Het denkbeeld om te komen tot een hoge raad voor de sport is voorlopig losgela ten. De juridisch adviseur van de NSF zal een model- tuchtrechtregleiment opstellen waaraan de bonden desge wenst hun reglementen zullen kunnen aanpassen. (ADVERTENTIE) Hoe u gratis reist Kies in mei de dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag die u past, behalve dinsdag 1 mei en donderdag 31 mei. Laat uw kaart afstempelen en stap in! Reis zover u wilt. Voor de le klas betaalt u maar f 4,- bij, ongeacht de afstand. Wat die kaart kost Jaarkaart 65+ of dames 60+ 50.- voor een 65+ echtpaar (waarvan de vrouw jonger mag zijn) 75.-; driemaandskaart 65+ of dames 60+ f 20.-, voor een 65+echtpaar ƒ30.-. Hoe u die kaart krijgt Een bewijs waaruit uw leeftijd blijkt (paspoort, voor echtparen trouwboekje) en een pasfoto of een eerder gebruikt NS-identiteits- bewijs meebrengen. Aan 't loket zorgt men voor de rest. Wat u ermee doet Reizen zoveel u wilt tegen de halve enkele-reisprijs. En soms gratis! FRANKFORT (SID/DPA) De Westduitse voetbal bond heeft de voor vandaag op het programma staande wedstrijd Schalke '04FC Köln afgelast. De DFB nam deze stap nadat een rechter in Frankfort gisteren had beslist, dat de door de voet balbond geschorste spelers Fichtel, Riissmann en Lüt- kebohmert van Schalke ten onrechte een speelverbod was opgelegd. De rechter bepaalde dat het drietal, net als de voor Borussia Mön- chengladbach uitkomende Wittkamp, speelrecht heb ben, tot hun zaak op 2 mei door de DFB in hoger be roep zal worden behandeld. De vier spelers zijn voor twee jaar geschorst wegens hun aandeel in het omko pingsschandaal uit de Bun- desliga. De DFB maakte gisteravond bekend dat de wedstrijd van het programma was afgevoerd omdat: „Beslissingen van rechterlijke macht de laatste dagen geleid hebben tot een onoverzichtelijke situatie in alles wat is voortgevloeid uit het Bundesligasdhandaal". De rechter in Frankfort volgde een beslissing die eerder deze week al was genomen met be trekking tot de Schalke-spe- lers Sobieray en Fisoner. De gehele affaire ligt ook moeilijk aan een andere kant, er is namelijk niet alleen het meningsverschil tussen de strafkamer van de DFB en de gewone rechter ,ook de recht bank voor arbeidsgeschillen speelt een rol. Die namelijk heeft de vereniging opgedragen de geschorste spelers weer on middellijk op te stellen op stri fe van een dwangsom. Schalke zat daardoor tussen twee vuren, aan de ene kant verbood de bond de spelers te voetballen, na h-un op 18 maart uitgespro ken schorsing. Aan de andere kant lag de opdracht de ge schorsten in het veld te bren gen. De dreigende dwangsom is zonder twijfel van invloed geweest op de beslissing van de DFB het duel van zaterdag af te gelasten, want Schalke had al gezegd de „zwarte piet" van de dwangsom, waar voor geen maximale hoogte was gesteld door te spelen naar de voetbalbond. Dr. Gerhardt, de perschef van de DFB maakte bekend dat het niet uitgesloten is dat er nog meer wedstrijden van Schalke voorlopig zuilen wor den uitgesteld. De degradatie kandidaat uit Gelsenkirohen moet voor de B-undesliga nog zes keer in het veld. Ik heb Juventus in 1970 driemaal van dichtbij meege maakt. Eenmaal als grensrech ter (Juventus -Leeds United, de eerste finalewedstrijd voor de Uefacuip, de uitslag: 22. Leeds won de thuiswedstrijd en won de Uefa beker) en tweemaal als arbiter. De eer ste keer was in het seizoen 1971-'72. Ook voor de Uefacup. Aberdeen - Juventus: 12. Venleden maand leidde ik Ju ventus - Dosza Ujpest, de uit slag 00. Als Ajax in plaats van Bayern München tegen Juventus had moeten spelen, was het geen 40 maar 80 geworden voor Ajax. De Am sterdammers zijn wel twee klassen beter dan Juventus. Juventus speelt zolang ik de club ken —nog steeds hetzelfde voetbal. Acht man in de achterhoede en 3 man voor. Men probeert met uitvallen te doelpunten. De gevaarlijkste man in de aanval is Pietro Anastasi. Hij speelt met num mer 9. Hij is het, die gelan ceerd wordt en hij kan met zijn balvaardigheid en tech niek gemakkelijk de laatste man passeren. Causio, de rech terspits, is ook een gevaarlijk mannetje. Maar Anastasi vind ik gevaarlijker. In de achterhoede valt het spel van de „oude" Altafini op. Maar de allerbeste speler van Juventus vind ik toch doelman Zoff. Formidabel, wat die kan. Die zal niet snel verslagen worden. Toen ik verleden maand bdj Juventus was, speelde ook Helmut Haller mee. Ik vond dat hij het voortreffelijk deed met zijn 33 jaar. Men vertelde mij toen. dat hij dit seizoen op zijn minst f 300.000,- verdiende en hoe verder Juventus komt in de competitie en in de beker, kan dat bedrag oplopen tot f 400.000,-. Wat me opviel was, dat Juventus woensdag tegen Derby County vrij hard speel de, vooral de defensie. Toen ik ze leidde ging er alles zeer correct aan toe. Waar Juventus niet van houdt en dat geldt voor veel Italiaanse clubs zijn de Slidings. Dat schuwt men ais de pest. Juventus speelt bijna altijd de bal over de grond. Men heeft een hekel aan ballen die hoog aange speeld worden. Juventus zal bovendien zijn publiek missen. Daar heeft het een geweldige steun aan. Hoewel, datzelfde publiek kan ook genadeloos zijn als het slecht gaat. En als de scheidsrechter dat zal een Joegoslaaf zijn voor de wedstrijd in Belgrado zegt waarop het staat, dan kan hij het vele pralen en het voorko men van blessures vermijden. Ik heb het toen ook de kop inge drukt en ik heb nergens last van gehad. Trouwens, de Itali aanse arbiters gooien de laat ste tijd ook met gele kaarten. Tijdrekken, praten, blessures voorwenden, dat alles wordt in Italië flink bestraft. Maar nogmaals: Voor mij staat het vast. Ajax haalt de beker. Ajax is in mijn ogen de favoriet. Zeker nu Ajax heeft getoond Real Madrid in eigen huis gemakkelijk de baas te kunnen". (Van onze correspondent) SCHIEDAM Rinus Go sens zal in het komende jaar de eerste diivisieclub Eindho ven gaan trainen. Hij volgt daar de naar FC Dordrecht vertrekkende Alleman als oe- fenmeester op. Alleman tekende in Dor drecht eveneens een tweejarig contract. Gosens kreeg enkele weken geleden op nogal onele gante manier zijn ontslag aan gezegd door het SW-bestuur. In Schiedam werd zelfs een actiecomité opgericht om hem te behouden. Alleman speelde vroeger in Dordrecht voor de amateurclub EB OH. DEN HAAG (ANP) Woens dagmorgen zal voor de arron dissementsrechtbank in Utrecht het kort geding dienen, dat de gangmakers Bruno Walrave en Norbert Kocb aanhangig heb ben gemaakt tegen de Konink lijke Nederlandse Wieïren Unie en de Union Cycliste Interna tional (de Internationale Wiei- ren Unie). Beide gangmakers mogen geen buitenlandse stayers gangmaken bij het komende wereldkampioenschap in San Sebastian. De UCI-reglemen- ten verbieden dat. De gang makers, die worden gesteund door de Vereniging van Be roepswielrenners, menen, dat door deze bepalingen discri minatie in de werkgelegenheid wordt bedreven. Men acht dit in strijd met de artikelen 7 en 48 van het EEG-verdrag, waar in het vrije verkeer van werk nemers in de deelstaten wordt geregeld. MURCIA (EFE-UPI) De Belg Pieter Nassen heeft gis teren de eerste etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Eddy Merckx, die donderdag de aan de ronde voorafgaande tijdrit heeft gewonnen, bleef leider in het algemeen klasse ment. Nassen versloeg na de etappe over 187 kilometer van Calpe naar Murcia Gerben Karstens (Ned.) en Eddy Peeiman (Belg) in de sprint. De uitslag van de eerste etappe van de Ronde van Spanje is: 1 Nassen Belg. 187 kilometer van Calpe naar Murcia in 4 uur 36 minuten en 22 secondien met tijdvergoe- ding 4.36.02, 2 Karstens (Ned.) 4.36.22, met tijdver- goeding 4.36.12, 3 Peeiman (Belg.) 4.36.22, met tijdver- goeding 4.36.18, 4 Leman Bel. 4.36.22, 5 Casas Spa. 6 Oliva Spa. 7 Huelamo Spa. 8 Viejo Spa. 9 Goicoeche Spa. 10 Huysmans Bel. 22 Merckx Bel. 33 Agosthinho Por. 59 Ocana Spa. Allen in dezelfde tijd als Leman. Het algemeen klassement na de eerste etappe van de Ronde van Spanje is: 1 Merckx Bel. 4 uur 43 minuten en 48 secon den, op 3 seconden: 2 Elorria- gia Spa., 3 Agostinho Por., op 0.04: 4 Gonzales Linares Spa., op 0.06: 5 Bracke Bel., 6 Oca. na Spa., op 0.08: 7 Karstens Ned., 8 Manzaneque Spa, 9 Thevenet Fr., op 0.11: 10 Lo pez Carril Spa. BREDA Hoe komt het dat jonge duiven, tussen vier en acht weken weg vliegen en verdwalen? De vraag is makkelijker gesteld dan be antwoord, Grote geleerden in de duivensport hebben zich honderd jaar geleden alreeds over dit probleem gebogen, doch tot mijn spijt, tot op heden nog altijd niet kunnen ontdekken wat de oorzaak is. Zelf denk ik dat ze te dom zijn, ik bedoel die jonge mannen, en laat ze dan maar op-een-ander gaan eten. Het kan ook gebeuren dat ze te schuw en te bang zijn, geen plezierige duiven om op uw kot te hebben, maar in deze kattengoorrie hebben altijd grote kampioenen gezeten. Ik noem de „Bange" van Huys- kens-Van Riel te Antwerpen en de „Bange" van de Gebr. Janssen van Arendonk. Ze hebben de pannen van 't dak gevlogen. Gaat het om normale jonge duiven, met alles d'r op en d'r an, dan zit de fout maar al te dikwijls in het doen en laten van de „melker" zelf, omdat lelijke woord nog maar eens te gebruiken. Twee grote fouten maakt hij. Ten eerste geeft hij ze teveel eten en ten tweede pakt hij ze te dikwijls beet. Zijn vrouw mag hij gerust verwennen, tenzij het een gendarm of een feldwebel is (den Br.), duiven echter, in de eerste plaats jonge dui ven, daar moet je niet te veel aanzitten en je moet ze on der appel houden van de voerbus. Onder het roepen van: kom-pietje-kom- en het gerammel van een blikken bus eten, moeten ze ieder uur van de dag naar beneden stuiven, het kot in, los deur 't gat... Het koude seizoen 1973 is al een paar weken aan de gang en de belze vluchtjes van de eerste africhting zit ten er alweer op. Veel nieuws was er niet over te vertellen, reden waarom ik dat dan ook maar niet gedaan heb. Met de Pasen echter zaten we met ons tracteiment op St.-Quentin en dit eerste Franse vluchtje is wel ver meldenswaard, want er stond een straffe wind Dal op de kop en beenhouwer Tiest Heijnemans van het mgr. Nolemsplein, het de kat uit de boom kijken moe, is er sef fens boven-èrms op gespron gen. Vrijdagavond bij het im- korven had hij reeds laten doorschemeren van plan te zijn het grote mes er eens op te zetten (rap of dood-den Br.) en dat is een beste re medie gebleken, want ze hebben zich geweerd lijk duivels in gewijd water Tiest pakt er vier bij de vijfentwintig eerste, niet van de poes en de schrik zit er dan ook danig in, bij de vrienden, die hij min of meer rats onder tafel vliegt. Gevraagd naar zijn ge heim, verklaarde Tiest het volgende: Men snijde drie dikke schijven van de gewo ne pee (beta vulgaris), doe deze in de drinkpot, overgiet dit zaakje met een half kan- neke snevel en iaat ze cr, kort voor het de mand in doen, eens even goed van innemen. Hebben ze hier de reuk en de smaak van te pakken, dan is er, de zondag daarop geen houden en repa reren aan gemaakt. Ziehier de uitslag van dit fijn recept: Bredase bond op St.-Quentin, 220 km. koud en wind op die kop, in concours 2650 duiven, gelost te 7.30: 1. P. M. Jaspers, 5 minuten los vooruit knaak, 2 Jos Pee- men, 3 C.P. Timemrs, 4 8, 14, 21 enz. beenhouwer Heijn mans voornoemd, niet aan te kluiven, 5 Jac. van Gils, twee knaken.6 en 18 de zeer sterke J. Bindels, 7 C. Kwist- hout, 9 A. Smulders, 10 C. de Lange, 11 W. Colsen, 12 en 15 A. Huybregts, 13 C. Gerritsina, 16 J. van Kessel, 17 M. Pellenaars met een platte van den „Ezel", 19 J. Huls, 20 Jos Mol, 22 en 25 A.P. Leemans, 23 C. Meeu- wissen, twee knaken, 24 A. öchlermanni enz. Serie van honderd J. Bin- dels, opvolger M. Heijnema i hard voorwerp bakker Tim- mers: serie drie M. Heijne mans voornoemd. Ginneken en Ulvenhout op S« -Quen- tin 1 en 11 A. Antonissen 2 Chr. Martens, 3 Jan van Eil, 4 J. Antonissen 5 en 7 gebr. Graumans, 6 H. van de Vel den, 8 J. van Rijen, 9 J Roovers 10 H.C. van der Aa. Vele grote kampioenen vlo gen er op los onder door een euvel dat zich, met het kou de weer. ook op vele plaat sen elders schijnt te hebben voorgedaan. Volgende week beter. Allemaal goeie. den Bruinen.

de Stem | 1973 | | pagina 23