Land van Saeftinghe in vanuit haven bij De Paal Morres 1 zorgt voor verrassin! in eerste klasse GRATIS VAARTOCHTEN Lustrum wedstrijd Commissie orgel concerten zoekt donateurs KONINGINNEDAG: FEEST VOOR KINDEREN IN CT INGE Robbedocsjes op bezoek bij Kriekeputte SPEELGOED HEEFT ZIJN WEG GEVONDEN BEDRIJFSVOLLEYBAL Tweede klasse JEUGDT0ERN001 SINT JANSTEEN stad streek IN JHUIZEN incl. alle kosten I,- incl. alle kosten (bij Moe1 SCHIETING KOEWACHT Rectificatie Herdenking in Hontenisse Rommelmarkt in Heikant Prijsbiljarteu in Heikant .Slur 21 april 1973 lelijke ,porthal aan de Middellaan1 komende o.m.ruim 9 meter lange ukengarageC.V. en gas.' slaapkamer op zolder; vrije ipdeur in garagekanteldeur, >00,- v.o.n. onze uitgebreide prospectus. |(Van een onzer verslaggevers) ELENBURG )01* na 19.00 uur 03443-758. ti&X* V ►f voor ouderen, echtparei eloos" wonen met behoud )m U het bewonen van eau egen te maken staat een et ui ervoorziening n., één of twee slaapkamer), kamer, een keuken, een tol- tement bedragen de koster n postkantoor, een bank en n beschermt U tegen toe hoort tot de mogelijkheden genoegen U te mogen onl- lflat), de recreatiezaal en ot gereed.. Een geïllustreerde e toegezonden door lederland B.V. Breda 77 JhI'LST b. en W. van |ulst willen van de gemeen- raae weten of aan het aan- bn van de woonwijken zo- L waarde wordt gehecht, K het gebruik van particulie- televisie-antennes in de jkomst verboden moet {jrden. Als de gemeenteraad Tie vraag met „ja" beant- «ordt, betekent dit, dat de Jrticuliere antennes in Hulst [de toekomst door een ccn- lil antenne-systeem vervan- ii zouden moeten worden. bit is vooral voor de bin- Istad actueel. Een enqueye Ejer de bevolking in de bin- fstad actueel. Een enquête Jmeest mensen er niets voor Ken om in de toekomst 8,70 1 maand te gaan betalen lor de aansluiting op een Itrale antenne. Aan de ont- Igst van twee extra Franse Kers blijkt over het alge- fen geen behoefte te be- Jan B. en W. verwachten, p de belangstelling groter T zijn als de mogelijkheid [bestaan om Duitse zenders ontvangen. Momenteel rdt de mogelijkheid daartoe Jerzocht. Of particuliere televisiemas- I langzaam dienen te ver- ijnen of niet is een beleids- Ktie van het gemeentebe- jir. En daarom wil het col- t de mening van de ge- Mteraadsleden weten. Ze Jgen de gelegenheid hun vi- ■kenbaar te maken tijdens raadsvergadering van aan- hde vrijdag. In diezelfde idering zal de raad moe- Jeslissen ovei- een voorstel J afwijzend te beschikken leen subsidieverzoek voor ■estauratie van een monu- itaal pand aan de Steen- Tat Het gaat om een pand J mr. S.A, Verstraeten, die Ide gemeente een beroep i gedaan om een financië- lijdrage in de restauratie- Ten, die een bedrag van [133.000 gulden belopen. fc het oog op de precaire fciële positie van de ge kte voelen B, en W. er voor om dit verzoek in hlligen. Aan de orde komt Js een herziening van de ■dieregeling voor volks- r- voor 1973. Als de ge- Itaad daarmee akkoord [betekent dit, dat de sub- Ivoor volksfeesten in de gemeente, met uitzon- I van Hu,i'st, worden ver- li- De verhogingen belo- totaal een bedrag van 1804 gulden. Als het voor- ftordt aangenomen zien er PJsidiebedragen als volgt Pnge 743 gulden, Nieuw en 500, Kapellebrug 300, [tóe 300, Heikant 470, fristeen 727, Zandberg ieder 300, Graauw 377 Hulst 1742 Voorgesteld P voorts om de jongens tong van Heikant over le5n subsidie van 300 gul- I™ te kennen. lie komende raadsverga- ■s moet voorts gesproken Tv", ove,r de reconstructie pt parkeerterrein aan het B? de aanleS van Perhard parkeerterrein bij 1 embad, het verzoek van pa-Jozefschool' in Kapelle- 1* "j® te werken aan fc V3n ,esmateriaal- Bp Jf ul mee te werken S-klas? fiVan een "ieu- l&Se .k,euteraehool in lis el Jmi1gsp,.an Moer- lh;u 1 'lerzienin» van Tllende exploitatieplan- irdijW (Van een onzer verslaggevers) HULST Dertig peuters van peuterspeelkamer „de Robbedoes" uit Hulst hebben de laatste dag voor de paasva kantie afgesloten met een be zoek aan poppentheater „de Kriekeputte". Daar hebben ze kunnen genieten van een spannend poppenspel, waarin een moeder beer en enkele kleine beertjes de hoofdrollen vertolkten. Dat de peuters zich hele maal inleefden in het verhaal, hoeft geen betoog. Het duurde niet lang of ze waanden zich temidden van de ondeugende beertjes en speelden het spel overtuigend mee. Niet alleen de peuters overigens. Er wa ren ook verschillende moeders, die zich kostelijk bleken te amuseren. Het was Trees van de Berg, die in de poppenkast de poppen tot leven bracht. Na afloop van de voorstelling werden de jonge bezoekers getrakteerd op konijntjes, die een appel bleken te bevatten en een luchtballon. Dat alles maakte het succes compleet. Pas volgende week zullen de peuters zich in „de Robbe does" weer bezig kunnen hou den, want de paasvakantie duurt een week. (Van een onzer verslaggevers) PAAL./ GRAAUW De watersportvereniging „Saef tinghe" wil een poging gaan ondernemen om een grotere belangstelling te krijgen voor het haventje bij De Paal. Met het oog daarop worden er op zaterdag en zondag 5 en 6 mei „Saeftinghe feesten" georganiseerd. Een van de hoogtepunten uit het programma zijn de gratis vaartochten, die rond Het Land van Saeftinghe worden gemaakt. Alle bezoekers wor den in de gelegenheid gesteld om zo'n tochtje van een uur mee te maken. Ze kunnen daarvoor aan boord van de vele pleziervaartuigen, die De Paal als thuishaven hebben. De feesten zullen 's zaterdags om 14.00 uur op passende wij ze worden geopend in het bij zijn van prins Djerk 1 met zijn gevolg en het muziekge zelschap van Graauw. De offi ciële opening heeft plaats in een tent bij de haven. Vanaf 15.00 uur vertrekken er scheepjes voor een tochtje in en rond Saeftinghe. 's Zondags wordt er een „kreukelfeest" gehouden in de tent. Dit feest begint om 16.00 uur en bestaat uit het eten van kreukels, kre kels oftewel alikruiken met brood en pils. Voor de liefhebbers zijn er broodjes met zuurkool en worst. Vanaf 18.00 uur wordt er een groot schorbal" gehou den met medewerking van het danksorkest „Flash". Turfpot- ten zorgen voor de nodige wiarmte. Volgens voorzitter A. Praet van de feestcommissie is het ook bedoeld om de aan dacht te vestigen op Het Land van Saeftinghe. „Misschien zal Saeftinghe verdwijnen. In dat geval willen we de mensen de an 43 m2 met een hardhooj®"' J. Eetkamer annex lux1-5 bil eetbar), slaapkamer, komple toilet. laapkamers, douche 2e f0' aat in de bijkeuken. >88480 vermaakten zich kostelijk in het knusse poppentheater. gelegenheid geven om het nog eens goed te bekijken. Het liefst zouden we hebben, dat Saeftinghe blijft voortbestaan. Ze laten tegenwoordig al ge noeg verdwijnen. We hopen met dit feest zoveel mogelijk publiciteit te krijgen", aldus de heer Praet. die rekent op een grote toeloop. Overigens is voor de water sportvereniging de toekomst niet helemaal zonder zorgen. Als het Baalhoekkanaal er straks komt, moet de haven van Paal verdwijnen en ver liezen de leden (ongeveer de helft zijn Belgen) hun ver trouwde thuishaven. Ook al komt het kanaal er niet, dan ziet het er nog niet zo gunstig uit. In dat geval zal het ha ventje ten prooi vallen aan een Delta-dijk. (Van onze correspondent) KOEWACHT Aan de dinsdag gehouden bejaarden- schieting in café J. de Guchte- neire, hebben 50 schutters deelgenomen. De hoge vogel werd gescho ten door R. de Guchteneire uit Koewacht. De eerste zij vogel was voor Alois de Vree. De tweede zijvogel was voor J. Louwers, beiden uit Terhole. De meeste kleine vogels vielen in handen van H A. de Schep per uit Koewacht en P. d'Hondt uit Hulst, ieder drie stuks. De volgende bejaarden- schieting bij J. de Guchteneire is dinsdag 1 mei. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De zeehengelvereniging „de Vo gel" viert haar derde lustrum met een vijftiende internatio nale zeehengelwedstrijd. De wedstrijd wordt zondag 29 april gehouden op de Wester- schelde nabij Ossenisse. Het programma ziet er als volgt uit: van 08.00 tot 10.15 uur inschrijving en afhalen van deelnemerskaarten in ho tel „Van Leuven". Van 10.45 tot 13.45 uur wordt de wed strijd gehouden op het par cours in Ossenisse. 15.45 uur vindt de ontvangst plaats van het bestuur van de hengelver- eniging „de Vogel" met voor zitters van diverse hengelvere- nigingen. Dit gebeurt op het gemeentehuis door het ge meentebestuur. Om 16.30 uur heeft de prijsuitreiking p,laats in hotel Van Leuven. De ereprijzen worden uitge reikt door burgemeester mr. M. Somers van Hontenisse. De erèprijzen zijn bestemd voor de eerste prijswinnaar, de deelnemende dames, de best- geklasseerde buitenlandse hengelaar, de best geklasseer de Nederlandse hengelaar en het beste lid van „de Vogel". De korpsprijzen zijn bestemd voor de eerste, tweede en der de vereniging. De hengelwed- strijd wordt gehouden onder auspiciën van de delta-federa tie. LAMSWAARDE In de krant van vrijdag stond abu sievelijk vermeld, dat de „Tweede Pojderrit" in Lams- waarde op tweede paasdag gehouden zou worden. Dit moet evenwel eerste paasdag zijn. AXEL Het speel goed, dat eind vorig jaar op initiatief van de ge meente Axel werd inge zameld voor de kinderen van Aziatische vluchte lingen uit Oeganda, heeft zijn weg gevon den. De gemeente Axel heeft van een Gbaritas- vereniging uit Oosten rijk het bericht ontvan gen, dat het speelgoed is aangekomen en ver deeld. De douaneforma liteiten hebben iets meer tijd gevergd, dan men verwacht had, maar ook deze hindernissen zijn inmiddels genomen. Bij de bedankbrief uit Oos tenrijk was ook een aan tal foto's, waarop duide lijk te zien is, hoe de Aziatische vluchtelinge- tjes hebben gereageerd op de zending uit Zeeuwsch-Vlaaraderen. De foto's tonen niets dan blije gezichten van kinderen, die de trotse eigenaars zijn geworden van het speelgoed. Zoals gemeld deed burgemees ter M.K. van Dijke in de Sinterklaastijd een be roep op de leerlingen van alle scholen om speelgoed af te staan. De reacties waren overstel pend. Door veertien van de zestien scholen werd aan de actie deelgeno men. Het resultaat in to taal meer dan duizend stuks speelgoed, varië rend van speelgoedpaar- den tot alle mogelijke spellen. Het materiaal is opge haald door de instelling Mensen in nood en ver zonden naar een Oosten rijks opvangcentrum, waar op dat moment een groot aantal vluchtelin gen was verzameld. Bur gemeester Van Dijke heeft de deelnemende scholen aan het begin van dit jaar in een per soonlijke brief voor hun onbaatzuchtige houding bedankt. Oorspronkelijk was er een zak chocola de florijnen uitgeloofd voor de school met de grootste opbrengst. Het onderwijzend personeel vond het echter niet juist om de inzamelings actie voor dit doel in competitieverband te houden. Daarom zijn de florijnen naar evenredig heid van 't aantal leer lingen over de kleuter scholen verdeeld. (Van onze correspondent) HULST Morres 1 zorgde er voor dat de spanning in de dames eerste klasse van de bedrijfsvolleybalcompetitie te Hulst, voor wat betreft de top van de ranglijst nog volop aanwezig bleef. Het Hulsters team slaagde er in koploper Clitex Sport met ruim verschil te verslaan. Daar ook Ely aan de winnende hand bleef bracht een en ander met zich mee dat Morres 1 nu op gelij ke hoogte staat met Clitex Sport, echter met een wed strijd meer gespeeld. EIV volgt op twee punten maar speelde eveneens een wedstrijd meer. Onderaan de ranglijst veranderde er weinig. KPJ bleef vast op de laatste plaats staan. Morres 1 speelde een uitste kende partij tegen Clitex Sport dat duidelijk zijn meer dere moest erkennen in deze gevaarlijke concurrent. Alleen de tweede set verliep enigs zins geffijkopgaand, maar de koploper uit CHinge werd door een betere tegenstander met een 30 nederlaag terug naar huis gestuurd. Hoewel de 21 uitslag dit misschien niet doet vermoeden, had Mavo 1 niet al te veel moeite met Doordouwers. Na een 20 voorsprong geloofde Mavo het wel, waarvan Doordouwers profiteerde om alsnog de eer te redden. PVH was zoals ver wacht niet opgewassen tegen een sterker Watneys 1 en ver loor kansloos met 13. EIV liet tegen KPJ niets aan het toeval over en versloeg zijn tegen stander met ruime 04 cij fers. Koploper Lybeert-Verstrae- ten verspeelde een onnodig punt tegen Watneys 2. De da mes uit Kapellebrug stonden (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE Traditie getrouw wordt er op 4 mei in de gemeente Hontenisse tussen halfacht en acht uur weer een dodenherdenking gehouden. Met de kon. harmonie St. Caecilia uit Kloosterzande ver trekt men om 19.35 uur vanaf het gemeentehuis voor een korte tocht naar de begraaf plaats, daar zullen namens het gemeentebestuur bloemen ge legd worden op de graven van de gesneuvelde militairen. Vervolgens gaat men terug naar het gemeentehuis, waar in de hal bloemen gelegd wor den bij de herdenkingsplaat voor de gevallenen uit de ge meente Hontenisse. Om 20.00 uur precies zullen twee minu ten stilte in acht worden geno men. Daarna speelt de harmo nie het Wilhelmus. Aan de verschillende parochies wordt gevraagd de klokken te laten luiden van 19.45 tot even voor 20.00 uur. De inwoners van de gemeente wordt verzocht van af 18.00 uur de vlaggen half stok te hangen, deel te nemen aan de stille tocht en zich op 4 mei zoveel mogelijk te ont houden van publieke verma kelijkheden. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Maan dag 23 april, tweede paasdag, wordt op het gemeentelijk sportterrein een internationaal jeugdvoetbaltoernooi gehou den, dat georganiseerd wordt door de ieu«dcommissie van de V.V. STEEN. Deelnemers zijn: STEEN. Vo gelwaarde, Hontenisse en Ter- neuzen, Stekene Si. Pauwels, Sumaai en Racng Gent. na twee sets met 02 v-oor. maar maakten toen de fout te denken dat de buit al binnen was. Watneys 2 profiteerde hiervan om alsnog een onver wacht 22 gelijk spel af te dwingen. Mavo 3 won met 0 4 van Morres 2. Olmulo had het niet breed tegen een goed voor de dag komend Mavo 2 dat zijn tegenstander benauw de ogenblikken bezorgde. In de beslissende derde set slaag de Olmfulo erin een nipte 21 zege te bewerkstelligen. Ook tegen Racing Daf had Ly- baert-Verstraeten het niet ge makkelijk, maar nu slaagde het er toch in een verdiende 03 overwinning te behalen. CVC was te zwak voor een beter GVC dat het Clingse team met 0—4 terugwees. (Van een onzer verslaggevers) HULST De commissie zo- mer-orgelconcerten in Hulst zoekt acht mensen of bedrij ven, die elk 100 gulden kunnen missen of zestien die 50 gul den willen afstaan ten behoe ve van de organisatie van de traditionele zomer-orgelconcer- Men is gisteren met deze actie begonnen, nadat bekend is geworden, dat het twijfel achtig is of de provincie de serie orgelconcerten voor ko mend seizoen wel wil subsi diëren. De gemeente Hulst heeft eerder al een subsidiebe drag van 800 gulden toege zegd, onder voorwaarde, dat de provincie dit ook zou doen. B. en W. zijn evenwel bereid om deze clausule te laten val len, als door particulieren in Hulst de resterende 800 gul den bij elkaar wordt gebracht. Vandaar deze noodkreet van de organiserende commissie op Goede Vrijdag. Onmiddellijk na het bekend worden van het nieuws heeft men een groot aantal particu lieren en bedrijven in een brief benaderd. Niet geheel zonder succes, want de eerste reacties kwamen gistermiddag kort na het versturen van de brieven al binnen. Overigens is men er met het geld nog niet. Degenen, die de commis sie financieel willen steunen kunnen hun bijdrage overma ken op de rekening van de commissie zomer-orgelconcer- ten bij de Ned. Credietbank. (Van een onzer verslaggevers) HEIKANT De jeugdsoos houdt tweede paasdag op het plein van de oude kleuter school in de buurt van de kerk een rommelmarkt. De markt begint om 14.00 u. (Van een onzer verslaggevers) HUK 4 NT In café 't Centrum n Hekant wordt vandaag (zaterdag) een prijs- biljartwedstrijd gehouden. (Van onze correspondent) CLINGE Bij de feeste lijkheden in het kader van Koninginnedag wordt dit jaar wat Clinge betreft, de gehele jeugd van het dorp betrokken. Zelfs de allerkleinsten zijn niet vergeten. „Als het weer meewerkt zal het werkelijk een grandioze feestdag worden", zo voorspelt voorzitter P. Ras van de jeugd commissie. Hij praat vol en thousiasme over het program ma, dat voor Koninnedag is samengesteld. Het zal worden afgewerkt op het gemeentelijk sportterrein. Nog maar nauwe lijks een paar jaar geleden bestonden deze traditionele festiviteiten in Clinge alleen nog maar uit enkele activitei ten voor de jeugdige voetbal lers. Inmiddels is Koninginne dag uitgegroeid tot een com pleet dorpsfeest, waarbij alle schoolkinderen, inclusief die van de kleuterschool, zijn be trokken. De gemeentelijke subsidie en de opbrengst van een collecte hebben de organi sators nu ook wat meer fi nanciële armslag gegeven. Al lereerst zal er een tocht met versierde fietsen worden ge houden. Dan begint het eigen lijke feest met een ballonwed strijd. waafvoor een grote be langstelling wordt verwacht. Daarnaast kunnen de jongeren hun energie ook kwijt bij ver schillende spelen, zoals hin dernislopen, doelschieten, zak- lopen, balwerpen, ringsteken. popwerpen, koekhappen en kegelrijden. Alle leerlingen van de klassen van de St. Bernardusschool worden bij deze gelegenheid verdeeld over twaalf groepen, waarbij er voor elke ploeg aantrekke lijke prijzen zijn te winnen. De kinderen van de kleuter school kunnen aan de ballon- wedstrijd deelnemen en ver der is er voor hen een grab belton. „Wat de spelen be treft", aldus de beer Ras, „hebben we alles zo eenvoudig mogelijk gehouden. Met die kinderen moeten we steeds heel voorzichtig zijn". Hij is vol lof over de toege zegde medewerking van het onderwijzend personeel en ve le ouders. Om ongeveer 17.00 uur zal er een punt gezet wor den achter het feest. Alle deelnemende kinderen gaan daarna in optocht naar de SI.- Bernardusschool, waar op het schoolplein de prijzen worden uitgereikt.

de Stem | 1973 | | pagina 7