VOLHARDING BEGINT MET EEN DAMESHANDBALTEAM RAAD BORSELE PRAAT OVER HUIZENVERKOOP PAASEIEREN VOOR PATIENTJES IN HUIZE DEN RERG GOES DOET MEER AAN GROEN Ondernemer A. C. de Jonge van dorpssmid tot garagist VERKOPING IN SOCIËTEIT Ylissingen vraagt om avond-havo Aan Kreukelmarkt stad streek 1 Allemaal geschilderd Westdorp. Informatie voor bejaarden Reimerswaal Ledenstop bij „De Weel" BENOEMING HOOFD MARIASCHOOL Hulst WEDGWOOD De Vos Eggermont B.V. In De Hoogte geen eucharistie viering Orgelconcert in Grote Kerk Goes GASTDIENST Middelburg Wolphaartsdijkl Wisselvallig JogwaIér WD-BESTU^| GOES GEWIJZIGD KWFSSfSL Zaterdag 21 april 1973 (Van een onzer verslaggevers) GOES De sportvereniging Goes zal reeds het komende handbalseizoen met een da mesteam gaan deelnemen aan de competitie. Dat werd be kend op de onlangs gehouden ledenvergadering in hotel Ter minus te Goes. Op die vergadering bleek verder dat de vereniging op alle fronten een goed jaar ach ter de rug had. Financieel kwam men met een zeer voor delig saldo tevoorschijn. Dat kwam vooral door de verhoog de contributie, de sterke toe loop van nieuwe leden en de gehouden verloting. Het lesprogramma werd het afgelopen jaar flink uitge breid. In alle delen van de Goese stad is de vereniging begonnen met het geven van gymnastiek aan kleuters. Ook de deelname aan de ..Blijf-fit- dames" nam sterk toe. De vorig jaar opgerichte jeugdraad bleek het voor het eerste jaar zeer goed te toen. In deze jeugdraad zitten jon gens en meisjes van 14 tot 18 jaar. Ze hebben een eigen kas, die een batig saldo vertoonde van f 800. De jeugdraad orga niseerde mede de clubverlo ting, zette het alubblad mee op poten, hield een mini- jeugddag, een discobar en nam het verzamelen van oud-papier op zich. Vorig jaar startte men ook met de actie voor verenigings trainingspakken. Inmiddels hebben ruim 150 leden een dergelijk trainingspak. De af tredende bestuursleden me vrouw Harmsen, de heren Dreesman en De Roo werden herkozen. Het bestuur werd in aantal uitgebreid met me vrouw Jansen-Kramer en de heer J. Goedemondt als verte genwoordiger van de jeugd raad. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND. Burgemeester en wethouders van Bors- sele hebben zeer snel gereageerd op de wens van de raadsleden om geïnformeerd te worden over de wijze waarop de dienst ge meentewerken taxaties van huizen en dergelijke verricht. Op een der stukken, die de raadsleden hebben ontvangen voor de vergadering op dinsdag 1 mei, wordt de manier van taxeren kort uiteengezet. Toen de vorige raadsverga dering de verkoop van een huis aam de orde was, bleek er nog een oud zeer inzake wo ningverkoop niet te zijn opge lost. Door het cellege werd toen gesteld dat de raad van Borssele nooit tot een besluit kon komen over de verkoop van een woning. Knooppunt was altijd de waardering. Daarom hadden B. en W. een systeem ontworpen in overleg met de provincie. Dat systeem zou dan voortaan gelden en door de dienst gemeentewer ken uitgevoerd worden. Vol gens de raad had het college echter nagelaten de raad in kennis te stellen van de grote lijmen van dat systeem, het geen wel was toegezegd. Deze toezegging is nu dan vol bracht. Enkele punten zijn: de waarde van de grond wcrdt gezien in verhouding tot de geldende prijzen van het ter plaatse bestaande bestemmings plan. Er wordt rekening ge houden met het verschil tus sen bouwgronden en achter gronden. Voor de waardebepa ling van de gebouwen is van belang het bouwjaar, de in- markten KAPELLE, 20 april Glas aardbeien per doos van 200 gram I 122—163. II 121—143, Kasframbozen per doos van 200 gram I 3,90—4,60. Groen ten radijs 38, rabarber 52—53, prei 2643, bloemkool 142 168. GOES, 20 april Groenten: per stuk: kropsla 1 31,2 7-26. Bloemkool 6 per kr. I 159, II 135, 8 per kr. 93-116, 10 per kr. 76,12 per kr. 41- Per bos: Radijs 29-45. Peterselie 14-22. Per kg: Aardappelen 37. Wit lof Al 207-213, A2 220, A2 200, B2 159-164. Spinazie 2 93- 107. Rabarber 1 73-77,2 64. Uien ongesorteerd 86-93. TERNEUZEN, 20 april Per 1-00 stuks: sla 1, 16-28, sla 2 14-24- per stuk: bloemkool A 163 A 2 1,44 B2 81-83, C 60-67, D II 26-34, afwijkend 39. Groene komkommers 53- 59. Per bos: selderij 20-23, pe terselie 20-35, peen 27, radijs 11-61. Per kilogram: breek- peen 1,31-1,34, prei 37-51, ra- varber 47-66, spinazie 1,17- 1,22, witlof A2 1,44, B 1,53- 1,75, afwijkend 78-1,30. ROTTERDAM, 20 april -- Bintje 41 p. kg; eigenheimer 3337, furore 3436; Irene 3537; andijvie Ia 69110; Ha 4660. Aanvoer 11 ton. Kadbloemkool 8 st. p. bak 142—236 p. st, 10 St. p. bak 140153, 12 st. p. bak 126— 146; winterbloemkool 6 st. p. bak 227 p. st, 8 st. p. bak 206, 10 st. p. bak 154176, 12 st. p. bak 145—152, 15 st. p. bak 130—141; dubbele bonen 770— 830 p. kg; snijbonen Ia 650 680, Ila 480; rodekool 32—82; winterpeen 836; selderij 9 27 p. bs; peterselie 2547; prei ia 5664 p. kg, Ila 54 57. Aanvoer 5 ton. Rabarber Ia 76—105 p. kg; radijs Ia 52—66 p. bs, Ha 27—51; sjalotten 100—107 p. kg; sla Ia 25—38 p. st, Ila 1428. Aanvoer 15.000 stuks. Stoofsla 7082 p. kg. Totaal aanvoer fruit 30 ton. Spinazie la 64132 p. kg, Ha 60—85. Aanvoer 7 ton. Ui en grof 66115 p. kg. stek 1449. Aanvoer 14 ton. Witlof Ia 206243 p. kg, Ila 169— 221, 1b 184—197, lib 134—202. Aanvoer witlof 37 ton. Toma ten Ia 16,20-16,30 p. bak. Ic 14-14,10, Icc 11.90; Golden Del. I 80-Op: 82—88 p. kg, 75- 80: 75—85, 70-75: 70—77, 65- 70: 62—64, 60—65: 50—57, II 80-op: 74—77. 75-80: 73—78, 70-75: 61—70. 65-70: 51—66. 60-65: 4246. Aanvoer 20 ton. Goudr. 75-80: 113. 70-75: 111, 65-70: 96, 60-65: 76; Winston: 75-80 128—135, 70-75 134— 146, 65-70: 116—128. 6(P65: 8896. Aanvoer 6 ton. houd van de woning, de mate van afwerking en de onder- houdstoestand. Uitgangspunt voor de waardebepaling is de algemeen geldende bouwprijs per kubieke meter op het mo ment van taxatie. De gemeente Borssele had aan de Nederlandse Spoorwe gen tot en met 1976 een subsi die toegekend voor de ringlijn door Zuid-Bewelamd- De spoor wegen willen deze subsidie nu ineens afkopen voor f 615,-, hetgeen de raad geen moeite zal kosten. Het college wil het vroegere badhuis in Baarland gaan ver bouwen tot vergader- en ontspanningsruimte. Dat zal de gemeente f 9300,- gaan kosten. Het is echter nodig omdat Baarland aan het verenigings gebouw alleen te weinig heeft. De oude gymnastiekzaal an nex voormalig schoolgebouw in Baarland wil het college laten afbreken. Volgens het college is het gebouw het niet meer waard om voor f 136.000,- opgeknapt te worden. De kosten voor afbraak bedra gen nog altijd f 21.500,-. De leerlingen van de openbare school zullen door deze af braak gymnastiekonderwijs gaan genieten in Oudelande. De protestans-christelijke school voor basisonderwijs in Hoedekenskerke vraagt de Borsselse gemeenteraad ten slotte toestemming om een do cumentatiecentrum te mogen aanschaffen, dit om het onder wijs steeds meer te kunnen afstemmen op elke leerling afzonderlijk. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De ge meente van Vlissingen stelt de minister van onderwijs voor tot de oprichting van een ge meentelijke school voor avond-havo, en tot vorming van een afdeling procestech niek aan de gemeentelijke middelbare technische school. In heel Midden-Zeeland is er geen school voor avond-havo aanwezig. Mede uit democrati- seringsoverwegingen achten B. en W. van Vlissingen de aan wezigheid van een dergelijk schooltype in deze regio ge wenst. Volgens B. en W. komt Vlis singen als dichtst bevolkt ge bied in Zealand met de in zijn directe nabijheid omvangrijke zeehavenindustrieontwikke ling daarvoor het meest in aanmerking. Redelijkerwijs mag men dan ook verwachten aldus B. en W. dat van de zijde van de bedrijven een relatief groot aantal personen deze opleiding zal volgen. Overigens is het avond-havo gezien in het licht van de totale avondonderwijsvoo-rzie- ningenpakket in deze gemeen te als bovenbouw op de reeds aanwezige avondschool zeer ge wenst. Volgens de provinciale op bouw stichting Zeeland is er in Vlissingen een goede basis voor de start van een avond havo aanwezig. VMlissingen heeft al eens eerder gevraagd een afdeling procestechniek toegevoegd te krijgen aan de gemeentelijke lagere techni sche school. Dit verzoek werd, ondanks de positieve stand puntenbepaling van het ETI afgewezen. De avond-havo zal ingepast moeten worden in het deelplan 1976-77-78, dat bin nenkort aan de minister van Onderwijs en Wetenschappen zal worden voorgelegd. (Van een onzer verslagge vers) GOES De patientjes van huize Den Berg in Goes krij gen met Fasen allemaal ge schilderde eieren. Daar heb ben de bewoners van het verzorgingstehuis voor be jaarden Sint Maarten in de Groe en de patiënten van het verpleegtehuis van Maria Ter Weel in Goes voor gezorgd. Deze laatsten hebben zich gisteren de hele morgen be ziggehouden met het schilde ren van paaseieren voor de patientjes van huize den Berg. Eerder deze week hebben de bewoners van Sint-Maar ten in de Groe en de patiën ten van Maria Terweel geza menlijk een paasmiddag ge houden, waaraan overigens ook het personeel deelnam. De paasmiddag had een ge heel eigen karakter. Vanuit de bezigheidstherapie waren een tijdje eerder 12 werkop drachten verstrekt aan het zelfde aantal groen waar in allen verdeeld waren. Een der opdrachten was bijvoor beeld: beter een haas in de pan dan tien in de lucht. Op de paasmiddag werden de werkstukken getoond. Maar er werden ook prijzen be schikbaar gesteld voor de beste werkstukken. De eer ste prijs was een wisselbe ker en een grote fruitmand, welke ging naar het werk stuk Paasolifant. De tweede prijs was een grote taart en de derde prijs een grote plant. Voor elk werkstuk was een prijsje beschik baar. Tijdens de middag werd er onder de bewoners en pa- tienten een talentenjacht gehouden. Ze zongen liedjes, droegen gedichtjes voor en hielden kleine voordrachtjes, Ook hier werden prijzen uitgereikt. Het geheel ging gepaard met een kop koffie en een gebakje waarna ook een borreltje geschonken werd (Van een onzer verslaggevers) GOES. Tijdens de laatste raadsvergadering van de gemeente Goes zijn voorstellen goedgekeurd met betrekking tot de ver betering en uitbreiding van het openbare „groen" in Goes. Er zal een begin gemaakt worden met de uitvoering van het stadspark in plan Valckeslot II. Gedacht wordt aan de aanleg van een gedeelte van het hoofdpad, het maken van een vijver met een eiland erin, het maken van volières en de aanleg van modeltuinen. Bij dit laatste vroeg mevr. Mol (VVD) of het niet moge lijk was ook een kruidentuin aan te leggen. Dit zou nader bekeken worden. Een ander geluid uit de raad was om het hele park zo snel mogelijk aan te leggen. Daarvoor zouden B. en W. zich inspannen. De gemeente gaat voor f 21.800,- openbaar groen aan leggen in Kloetinge rondom de vijver Klaasputhoek, een trap veldje en een speelplaats nabij de Ravensteinilaan. Er kan verder een begin ge maakt worden met verbetering van een aantal straten met bijbehorende voorzieningen als verlichting. In het plan Goese Polder tweede gedeelte zullen binnen afzienbare tijd trottoirs en parkeerstroken aangelegd worden en openbare verlich ting worden aangebracht. De wegen zullen herstraat wor den- Ook zal nu de herstra ting en de aanleg van trottoirs worden aangepakt aan de Bos- dijklaan in het plan Valcke slot. Hetzelfde gebeurt bij de westrand van het eerste ge deelte van de Goese Polder, hier bovendien ook straatver lichting. Tenslotte heeft de raad goedgekeurd de aankoop van grond voor de aanleg van het kruispunt Albert Joachimka- de-Ringbaam oost. Brand Gisternacht is er brand uitgebroken in het pand A 29 van de familie J.C.C. van de Polderdreef te Westdorpe. De moeder met vier kinderen lag op bed toen de brand uit brak. De schuur die aan het huis gebouwd is, stond in lich terlaaie. Ook de zolder begon te branden. De moeder bracht de vier kinderen in veiligheid. De gealarmeerde brandweer van Sas van Gent en Westdor pe waren vlug ter plaatse om de brand te blussen. Er deden zich verder geen persoonlijke ongelukken voor. De oorzaak van de brand is nog niet be kend. De rijkspolitie van Sas van Gent heeft het onderzoek in handen. (Van een onzer verslaggevers) KRONINGEN De ge meente Reimerswaal is ver rijkt met een „informatiecen trum voor bejaarden". Dit cen trum is elke werkdag van 9 tot 12 uur telefonisch te berei ken onder nummer 01130-2020. Schriftelijk kan men met het centrum in contact komen via postbus 20 in Kruiningen. Voor alle mogelijke dingen kunnen de bejaarden het cen trum in de arm nemen. Om enkele voorbeelden te noemen- voor inlichtingen over bejaar denhulp, bezoekdienst, warme maaltijden, alarmering, huis vesting, sociale wetgeving en maatschappelijke dienstverle ning. In de gemeente Reimerswaal gaat men binnenkort ook be ginnen met het verstrekken van warme maaltijden voor bejaarden. Degenen, die van deze maaltijden gebruik wil len maken, moeten zich vóór 1 mei opgeven- Dat opgeven kan men doen bij het informatie centrum. De prijs per maaltijd gaat worden f 3,25. Men kan ook tijdelijk van deze warme maaltijden gebruik maken. Een werkgroep heeft uitge zocht welke soort maaltijden het beste zijn. Dat bleken diepvriesmaaitijden te zijn. Deze zijn zeer eenvoudig warm te maken. Dat moet met een oven of met een zogeheten gneiv, armer. De laatste is een soort oventje dat men op het gas of een elektrische kook plaat kan zetten. Degenen, die zo'n sneiwarmer willen heb ben, moeten daarvoor slechts één keer een kleine vergoe ding betalen. (Van onze correspondent). Nee, van vader Piet de Jon ge (smid) heeft de Goese ga ragehouder A.C. de Jonge het beslist niet geërfd. Piet de Jonge in hart en nieren een echte dorpssmid, kon het maar moeilijk verwerken dat zijn zoons zich door studie verder wilden ontwikkelen. Toen broer Kees van de ambachts school kwam, vond zijn vader die opleiding zo slecht dat Ar jaan maar niet naar die school toe moest. Drie maanden te Iaat meldde hij zich echter daar alsnog aan en werkte zo hard dat de schade spoedig was ingehaald. Van mechani satie wilde zijn vader in zijn bedrijf niets weten. Alle ver dere studie die de twee zoons wilden volgen moesten ze dan ook uit eigen zak betalen en het zakgeld was in die tijd werkelijk niet hoog. Ploegen herstellen, eggen maken en paarden heslaan, dat was het werk van een smid. Al die moderne dingen dat was maar niets. Toen Arjaan in 1943 in de zaak van vader kiwam helpen begreep hij al gauw dat het werk in de landbouw heel an dere eisen ging stellen. Door middel van cursussen be kwaamde hij zich als vakon derwijzer mechanisatie en mo- torenikennis. Gedurende vple jaren gaf hij avondcursussen door heel Zeeland tot zelfs in Breda toe. Ook gaf hij les aan de Lagere Landbouwschool in 's Heerenhoek en aan de Mid delbare Landbouwschool in Goes. Toen zijn vader zich in 1952 uit de zaak ging terugtrekken, kwam Arjaan de Jonge voor een moeilijke beslissing te staan. Hij had juist een aan bod gekregen voor leraar me chanisatie. Zijn keuze werd mede bepaald door zijn vrouw en de beslissing viel op de overneming van het vaderlijk 0 De oudste smidse: Het uitgangspunt van A. C. de Jonge. bedrijf. Direct pakte hij de mechanisatie aan toen nóg in haofdzaak bestaande in graan- en grasmaaiers. Na de oorlog kwam deze tak eerst goed op gang en de zaak breidde zich gestadig uit. In 1956 deed hij een volgende stap door het hoofddealerschap van de Deutz-tractoren op zich te ne men voor de beide Bevelanden en Schouwen en DuiveLamd. Honderden van deze tractoren werden geplaatst in de land bouw. Maar ook hier kwam de klad in. In 1966 begon de re gressie in de landbouw merk baar te worden. Met grote in vesteringen was het gedaan. Weer moest worden overge schakeld, want in de land bouw was de room eraf. Er waren weer enkele mogelijk heden waartussen gekozen kon worden. Constructiewerk of centrale verwarming leken wel de beste mogelijkheden. Weer ging hij zich theoretisch bekwamen en lessen volgen, Na vele jaren hard werken: Een mooi garagebedrijf opge bouwd. om gedegen over te kunnen schakelen. Om ondertussen aan de gang te kunnen blijven werd in 1968 begonnen aan reparatie van auto's en handel in tweedehandse. Het liep bui ten verwachting goed en in 1969 opende hij op 25 april zijn voor dit doel verbouwde bedrijf. Het leek nu wel in versneld tempo te gaan. In mei daarop verkreeg hij het dealerschap van de Toyota auto's. De ver bouwing van het bedrijf tot volwaardige garage had onder tussen een investering van een ton geëist. Het liep al direkt goed dat alweer aan uitbrei- aflevering van 19 auto's (ge bruikte en nieuwe) groeide dit in 1972 uit tot 346, Het liep zo goed dat alweer aan uitbrei ding gedacht moest worden omdat de ruimte te klein werd. Maar de vraag moest gesteld worden of voor een zo groot bedrijf een plattelands omgeving wel geschikt zou zijn. Er moest dus weer geko zen worden. Het werd Goes. Toen een geschikt terrein ge vonden was, werd met spoed aan de verwezenlijking ge werkt. Toch kostte het nemen van deze beslissing wel een paar slapeloze nachten. Binnen vier jaar tijds een nieuwe in vestering, maar nu van om en nabij de zes ton is geen klei nigheid. Vooral de overeen komst met de benzinemaat schappij Duho gaf de doorslag. Deze onderneming zal het voorterrein van de garage ex ploiteren met een van de mo dernste tankinstallaties die momenteel werkzaam zijn. Deze zorgen werden daardoor van zijn schouders men. Nadat het besluit tot zing naar Goes was volgde een reis naar heer De Jonge is geweife der de indruk geko; het land Japan, het van de enorme Toyota ken. Vandaar ook dat bezoek in het begin jaar heeft herhaald. Ondi sen heeft hij een vei van zelfgemaakte dial legd van zo'n 600 stuks, gezien de heer De Jongt aangenaam causeur is, hij aan de hand van dei. al meer dan dertig leag verzorgd. Niet alleen ia 1 land, maar ook in Brabant Utrecht. Op de fabrieken Japan geldt een zesi werkweek en momenteel len dagelijks zo'n 7200 nit auto's de fabriek uit. Na de verhuizing naar blijft de garage in Owis bestaan als quick-service t de autobezitters uit de ot ving. Alleen bestaat nut de gelegenheid om de 0 liefde voor de landbou chanisatie weer op te m In december 1972 heel. dan ook weer het volledig ale-rschap van de Deutzti op zich genomen zoda. bedrijf in Ovezande heus op nonactief zal komen Vooral ook omdat eet van de monteurs zeet voor dit vak voelen. De officiële opening in voor genodigden zal vinden op 26 april, terwijl 27 en 28 april een huis wordt gehouden dere belangstellende. ÏDrukte bij het veer in Vlis- migen. (ADVERTENTIE) SHERRY SANDEMAN 5,95 VERMOUTH MARTINI 4,95 WHISKY OLD SMUGGLER 13,95 Slijterij - Wijnhandel P. BROECKAERT- WAUTERS Fr. v. Waesberghestraat 23 Hulst - Tel. 01140-2217 Uit het verslag van de pen ningmeester bleek, dat de ver eniging financieel gezond is. Er is ruim 1400 gulden in kas. In de plaats van het bestuurs lid P. van Remortel werd ge kozen Em. Valke. Tijdens de vergadering werden de ver gunningen voor het komende hengelseizoen uitgereikt. Van wege de beperkte mogelijkhe den om te vissen op de Vlaamse Kreek in verband met de grote oppervlakte van rietkragen en de aanwezigheid van een slijkplaat werd beslo ten om geen nieuwe leden meer aan te nemen. (Van onze oorrespondent) SINT-JANSTEEN Met ingiang van 19 april is tot hoofd van de Mariaschool te Siint-Jansteen benoemd, de heer Eddy vain Duyse in Sint- Jansteen. Sinds twee jaar was de heer Van Duyse als tijde lijk hoofdonderwijzer aan deze school verbonden. Collecte De collecten in de hartweek ten bate van de Nederlandse Hartstichting ter bestrijding van hart- en vaat ziekten, hebben in de gemeen te Hulst een bedrag van 4070 gulden opgebracht. In Hulst leverde de collecte 2230 gulden op, in Sint-Jan- steen 1021, in Clin-ge 402 Nieuw-Namen 260 en in Graauw 155. De werkgroep voor de gemeente Hulst heeft zich met deze uitslag bijzon der tevreden getoond. (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstraat 21 HULST Tel. 3558, b.g.g. 2209 (Van een onzer verslaggevers) GOES De afdeling Goes van de algemene bejaarden- bond organiseert op woensdag 25 april een verkoopmiddag in de sociëteit voor bejaarden aan de Kreukelmarkt in Goes- De verkoping begint om 2 uur 's middag.. Verkocht zullen worden de handwerkjes die dames van de bond hebben gemaakt. Verder is er een rad van avontuur. Er zal een gratis kop koffie wor den geschonken. Op deze mid dag is iedereen van harte wel kom. Op donderdag 26 april is er in de sociëteit voor bejaarden te Goes de feestelijke uitrei king van de beker, die de (Van een onzer verslaggevers) GOES Op eerste paasdag zal er 's morgens om half twaalf geen eucharistieviering zijn in De Hoogte in Goes- Zuid. De reden hiervan is dat er op die tijd een radio-uit zending is van uit De Hoogte van de hervormde dienst. Op paaszaterdag is er om 21.30 uur wel een jongerenmis in De Hoogte. Hierin zal voor gaan Vincent Schoenmakers Het katholiek Jongeren Koor Goes o.l.v. Kees Hagenaar ver leent medewerking. In de Ma ria Magdalenakerk zijn de vieringen op zaterdagavond om 19-00 uur (paaswake) en op zondagmorgen om 9.00 uur en 10.30 uur (Latijnse vie ring). mannen hebben gewonnen in de winterbiljartcompetitie. Aan déze competitie hebben deel genomen bejaarden uit Kapel- Ie, Wemldinge, Yerseke, Krui ningen, Rilland, Kloetinge en Goes. Aan de uitreiking wordt een gezellige middag gekop peld. Het geheel begint don derdag wederom om 2 uur 's middags. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het eerste orgel concert van het seizoen 1973 zal gegeven worden op Twee de Paasdag (maandag 23 april) in de Grote Kerk van Goes. Het concert begint om 20.00 uur. Het concert zal gegeven worden door de Zeeuwse orga nist Bram Beekman. Deze heeft een Bach-Reger pro gramma samengesteld in ver band met de Regerherdenking dit jaar. Te horen van Reger is onder meer Alle Menschen müssen sterben en Freu dich sehr, o meine Seele. Uit de werken van Bach speelt Beek man o.a. 'n aantal orgelkoraten toccata en fuga in F en de derde sonate in D. Het volgen de orgelconcert is op zaterdag 2 juni en wordt gegeven dosr Arie Keijzer uit Rotterdam, dam. Elke zondag wordt in een der Middelburgse kerken een gastdienst gehouden op ver zoek van de Raad van Kerken te Middelburg. Deze diensten zijn mede bedoeld voor alle belangstellenden, ongeacht hun kerkelijke gezindte. De eerst volgende gastdienst wordt ge houden op 22 april a.s. in De Hoeksteen, aanvang 11.30u. Philatelica De aS| Middelburg van de intern nale vereniging Philip houdt op donderdag 26 apri gebouw De Schakel te 5 burg om 19.30 uur zijne delijkse ruil- en vergaf vond. Deze keer moet afgevaardigde worden voor de algementl gadering in Utrecht op li- De jeugdbij eenkomsten den gehouden op de zatzj gen 28 april, 12 en 26 ik] de technische school a:il Molenwater van 15.30 tot J uur. Deze bijeenkomsten!] onder leiding van van Dalsum. Bijeenkomst De f Wolphaartsdijk van lel Bond van Plattelandsvffll hield haar maandelij^-f eenkomst in het (Mj Deze avond stond in te' "l van „Veilig verkeer *1 dereen"; de heer J. Goes hield aan de dia's een lezing, w; verkeersvoorlichting „-.j en voor voetgangers, f-| bromfietsers, auto®1®] en kleuters. Vooral de k'i hadden de interesse aanwezige dames. Vooruitzichten voor de paas- ken, opgesteld door het |MI op vrijdag om 18.00 p: Zonnige perioden, plaatse Teen bui en tamelijk koud. ïersvooruitzichten in cijfers taiddeld over Nederland, poor zondag: Aantal uren T 3 tot 10, min. temp.: 0 5 graden onder normaal, k. temp.: 0 tot 5 graden per normaal. Kans op een periode van minstens 12 f - 80 procent, kans op een peel droog etmaal: 50 pro- toor maandag: AantaJ! uren 3 tot 10, min. temp.: 0 tot paden onder normaal, max. 'P,: 0 tot 5 graden onder naai. Kans op een droge node van minstens 12 uur: Ipiocent, kans op een geheel etmaal: 50 procent. en en (Van een onzer verslat GOES Onlangs I bij de afdeling Goes WD een bestuurs*^ plaatsgevonden. Rel'!® aftredend waren nt?l Mol-De Jager uit dijk, J.W.F. van W""! Goes, J. Kakebeeke phaartsdijk, J. Tromp''" tinge en mevr. G. Konijnenburg te Van deze leden was heer Van Riesen baar. Het bestuur zie' ft? volgt uit: C.W.C. van voorzitter J. WeststrjJJ voorzitter mevr. C. i Muller, secretaresse, JtS|l te, secretaris J-"-,' „jl sen, propaganda penningmeester en -» mevr. C.P. Geijsen-»»; se, de heren C. den en I.G.X. Kakebeeke. Porgen, zondag 22 april JKjvgen 0p Zoom 6.33 Tjansweert 5.41 en 17.59 ferneuzen 5.01 en 17 24 (Gissingen 4.30 en 16.53 Pjemeldinge 6.23 en 18.47 Baandag 23 april Ifvgen op Zoom 7.08 Hansweert 6.19 en 18.36 fcerneuzen 5.42 en 18.05 Vlissingen 5.12 en 17.33 iw? dl??e 6-58 en 19.19 Pinsdag 24 april, L07'"11 op Zoorn 7.44 en aansweert 7.04 en 19.23 6-29 en 18.23 •emeldinge 7.34 en 19.57 Klu. 9?1"!7 Straatsburg i 38 M3- Pli«ersdorf 426 fhingenM258aU i471 plus 34' 32* Pimps' -Menn- ITrier „Ka&> 240 1 Plus 5 if., Koblenz Ruhrort 4ln 241 plus h 1029 pi 419 Pi"* 13, Lo- 99 Plus in 'x?annerdense i 8- IJssel^p 89?0g1n 823 £>e Ussel 4?n plus 9- fer 319 plus fi $Us 8' De" P 22, BorX!' Monsin 5490 [Beheld 3971 Plus P^en dellui?^1.7' G«" E°?1eterraa?Toi2M2aS 'ussen I? de Albatrnif T2 en 1012 - ^er Uit de "f^Bnek op 30 Well niet b gekaa-r is op in de f Vermei advies zien v: kaart-r den ir honder Belgisc grondg belang: tere vi brok gi morgen belang: en het poolsho Uiter onder déze ee Ze zijn café E een po< de vooi tje met busje, hun d« Praktisi ben er verd. 1 lijsting gen eer dergelij gisteren twee B

de Stem | 1973 | | pagina 2