F eyenoord wil Willy Brokamp Nederlandse ploeg voor Vredeskoers ONTMOETING MET I MAZIER VERDER WEG 'ijdperk li lijkt van eheel voorbij SHOW KEN NORTON LEGT CLAY ZWIJGEN OP Oud-FeyenoordZwaluwen in de plaats ARTIESTENDUEL GAAT NIET DOOR RMANENTE Moet je aan een verhuizing zwaar tillen? Rotterdammers bereid miljoen te betalen sport nte Terneuzgh 3 Brandweerkr sch-Vlaanderen cenbeleid erne zakenbeleid 1st, is GEOPEND ES LOTEN Zaterdag 21 april 1973 J ALE HERDENKING (Van een onzer verslaggevers) MAASTRICHT Feye- noord biedt een miljoen gul den voor Willy Brokamp. De MVV'er is sinds een week n onderhandelingen met de Rotterdammers. Zaterdag /oor de wedstrijd MVV Feyenoord heeft er een ge- prek plaatsgevonden tussen Willy Brokamp en de toe komstige trainer van Feye noord, Wiel Coerver. Zowel Brokamp als Coerver zijn af komstig uit Kerkrade. Drie dagen na zijn benoe ming bij Feyenoord informeer de Wiel Coerver al naar Bro- kamp. Twee jaar drongen de Feyenoord-spelers Willem van Hanegem en Riraus Israël er bij hun bestuur op aan dat het Brokamp zou contraoteren. Maar Ernst Happel vond Bro kamp, die toen tegen Israël in het Nederlands elftal had ge debuteerd en het enige doel punt scoorde kennelijk te moeilijik van karakter. Zowel Van Hanegem als Israël waren destijds verontwaardigd over de houding van het bestuur en trainer ten aanzien van Bro kamp. Twee jaar gingen voorbij. De Virtuoze Coen Moulijn ver dween van het toneel en in derhaast werd voor driekwart miljoen de in België spelende Peter Ressel als vervanger voor Moulijn aangetrokken. Maar Ressel slaagde er niet in de oude maestro, de lieveling van het Rotterdamse publiek, te doen vergeten. De naam Brokamp werd bij Feyenoord niet meer genoemd. Hij had voor de aanvang van het sei zoen 1972-73 immers een vier jarig contract bij MVV gete kend en zijn twee bars in Maastricht gaven de indruk dat Brokamp zijn carrière wel bij MW zou willen beëindi gen. Onder de hode van Geor ge Knobel bereikte Brokamp, spelend in een grandioze vorm, weer het Oranje-team. Brokamps opgang viel samen met een nieuwe malaise bij Feyenoord. Toen dan stadsge noot Wiel Coerver tot trainer bij de Rotterdammers werd benoemd werd Feyenoords be langstelling voor de blonde MVV'er plotseling groter dan ooit. Dit resulteerde prompt za terdag j.l, in een eers-te ge sprek. Hoewel Brokamp en Feyenoord in dit stadium ont kennen dat er onderhandelin gen worden gevoerd, hebben wij bewijzen dat er sprake is van zeer serieuze plannen om Brokamp het komende seizoen naar Rotterdam te halen. De transfersom, die rond het mil joen komt te liggen, zou daar bij geen bezwaar zijn. Maar niet alleen Feyenoord heeft de afgelopen dagen met Willy Brokamp aan tafel geze ten. Ook de Belgische eerste divieclub Beerschot heeft met hem gepraat. De Belgen ver klaarden zich eveneens bereid de zeer hoge transfersom te betalen. Wat doet MW om Brokamp te behouden? Een beslissing in deze is nog niet gevallen. Don derdagavond zaten de commis sie van toezicht met secretaris Bartels en George Knobel voor een oriënterend gesprek aan tafel. Er zou nog geen besluit zijn genomen. Wel ont hulde het commissielid P. Wolfs; „Wij zullen vanzelf sprekend alles in het werk stellen om Brokamp te behou den. Mochten zijn privé-om- standigheden van dien aard zijn dat ze onoverkomelijke bezwaren opleveren dan is er waarschijnlijk niet veel aan te doen". Mogelijk zal MVV in dit geval eieren voor zijn mil joen kiezen en trachten zich met andere spelers zodanig te versterken dat het komend seizoen met vertrouwen tege moet kan worden gezien. Bro kamp tenslotte: „Het worden spannende dagen". (Van onze sportredactie) BREDA. Er zal definitief een Nederlandse ploeg aan de etappenwedstrijd Warschau- BerlijnPraag deelnemen. Voor de „Vredeskoers" zijn aangewezen Wim Dieperink, Peter Legierse, Jans en Wicher Vlot, Ko Hoogendoorn en Jan Lenferink. Als ploegleider zal meegaan Bram Koopmans en als soigneur Moos Bremer. Daar er drie van de beste renners van Kroon (de gebroe ders Vlot en Hoogendoorn) in de Nederlandse afvaardiging zijn opgenomen, zal Kroon vol gens ploegleider Van de Borg waarschijnlijk niet uitkomen in Olympia's Toer. Grote afwezige in de ploeg is Fedor den Hertog, die graag in de Vredeskoers had willen rijden. van Terneuzen brengt hst ne kennis. "w enking van allen, burw, sinds 10 mei 1940, Wa„„- ereld, in het belang v5< evallen, alsmede van aC elingen en terreur zijn ïr worden gehouden op irordt gehouden bij het istsluis. icht om enkele minuten monument aanwezig precies zal twee minuten [enomeri. ril 1973. urgemeester van Terne®,. ASCHOFF. burgemeester en wethoj rengt ter algemene kennis T mei 1973 te 10.30 uur een ARE VERGADERING en bestuur van de R_t Zeeuwsch-Vlaanderen aft het stadhuis van Ternec k 4 te Temeuzen. ril 1973. ter en wethouders voornoemt ASCHOFF, burgemeester. VAN PAGEE, secretaris. (Van onze sportredactie) WASHINGTON Mohammed Ali, bokser, redenaar, profeet en rebel in diens van Allah, heeft, gelijk Douglas McArthur, beloofd dat hij zal terugkeren op het slag- Teld. Maar de grote spreekstalmeester van de boksring kreeg op 1 april te horen dal Jij vier weken zijn mond moet houden, dat hij gedurende tien weken niet mag trainer 'ui pas over zes maanden mag gaan denken aan de lange weg terug naar het Walhallr an de pugilistiek. Toen hij de boksring verliet, na twaalf wrede ronden moeizaam tegen and te hebben geboden tegen Ken Norton, een opponent zonder veel talent, was Ali'j aak gebroken en zaten de meeste van zijn tanden los. Voor het eerst in zijl lustere carrière wenste Ali niet te spreken. Zijn mond staat in de steigers en de einige dingen die hij zegt komen tussen zijn vergrendelde tanden doorgefloten. Zijn enn bestaat voorlopig uit dunne pap. itekent Ali's ongelukkige Ktmoeting met Ken Norton Ihet einde van zijn loopbaan^? ingezien van magie van Ali's rsoonlijkheid nog lang niet uitgebrand mag men aanne- en dat hij nog voldoende iud in de ring kan vinden mneer hij eenmaal hersteld om het oude stiel weer op vatten. Ali is bovendien een lts man. Maar de ontmoeting »t Joe Frazier om de keizers- oon der zwaargewichten, is nog onwaarschijnlijker ge urden dan ze al was. Zoals en weet werd Frazier (Wal ende Joe") in januiari in Ja- jica onttroond door George ireman in een gevecht waar Joe vanouds bekend als d< izanger met het granieten H en de armen als roffe ,e heipalen, weerloos bleek, i alles komt een eind en zo t nu ook de finale aange- bken van het epos van Ali Joe. Ali was de lieveling het rebellerende element de Amerikaanse maatsehap- j, „Walmende Joe" de kam- len van de gevestigde orde. I hun plaats treedt George looral uw watersport problem6'1, olyesterbedrijf speciaal ingericM laat en deuken aan iet polyester huurmallen of staal met polyesteru' folder! Foreman, voormalig straatro ver en alcoholist, die dankzij zijn thans binnen de wet geka naliseerde vechtlust welgesteld en respectabel is geworden. Tien jaar geleden, toen George Foreman veertien jaar was leek hij voor galg en rad op te groeien. Met twee vrienden, Charlie en Nick, beroofde hij min of meer welvarend uit ziende voetgangers. George fungeerde als de sterke arm, Charlie, een lichtgewicht, col lecteerde geld en sieraden van de slachtoffers en Nick, een bloeddorstig knaapje bleek zo verzot op het verrichten va chirurgische ingrepen dat Gc orge, die in wezen een vreed zaam man is niet langer met hem wilde werken. Als veer tienjarige bouwde hij een ui terst misdadig bestaan op. Hij dronk grote hoeveelheden wijn, rookte als een schoor steen en op zijn zestiende was het enige dat hij goed geleerd had bordenwassen in een café, straatroof en winkeldiefstal. Hij kon nauwelijks rekenen en niet lezen. Dankzij een soort werkver schaffing annex tramingspro- gram voor jeugdige knapen leerde Geonge Foreman tim meren en metselen en haalde hij de in eerdere jaren op straat verloren schooltijd in. Een botestrainer in Californié, Doe Broades, zag met kenners oog dat er een groot bokser in George Foreman school. Dat was het keerpunt in het slordige bestaan van George: op nieuwjaarsdag 1968 nam hij het plechtige voornemen niet meer te drinken en te roken en begon hij aan zijn snelle reis 9 Mohammed Ali: Tijdperk voorbij naar het zwaargewichtkampi oenschap. In Jamaica rekende hij in vier minuten en 35 se conden af met de grote Fra zier. Joe Frazier heeft natuurlijk reoht op een revanche tegen Foreman. Wanneer die ont moeting plaatsvindt, zal moe ten blijken in hoeverre „Smo- kin' Joe" zijn kruit heeft ver schoten. Muhammad Ali zal nog langer moeten wachten op een kans zijn zwaargewicht- kroon te heroveren. Volgens velen is het tijdperk Ali echter voorbij. Hij was een nobel en welbespraakt kampioen en het is ironisch dat Ken Norton, een bokser zonder veel roem, hem letterlijk het zwijgen op legde. BREDA-NIJMEGEN Het als voorwedstrijd van de be kerfinale NAC - NEC (31 mei in De Kuip) geplande duel tussen twee artiestenelftallen gaat niet door. De organisa tors, het artiestenbureau Jef Godrie en het artiestenbureau Nijmegen kregen gisteren van de KNVB bericht dat geen toestemming voor de wedstrijd zou worden verleend. Aanvankelijk had Jan Huij- brechts, de secretaris van de sectie betaald voetbal van de KNVB, door de telefoon verklaard dat er van de zijde van de KNVB geen bezwaar bestond mits er geen onover komelijke bezwaren zouden rijzen. En die onoverkomelijke bezwaren kwamen er. NAC was van het begin af aan al niet geporteerd van de arties tenwedstrijd, NEC was van het begin af wild enthousiast over het initiatief van de artiesten bureaus. Donderdagavond tijdens een bespreking van beide clubs en directeur De Kimpe van het Feyenoord-sta- dion, die voorstelde een voor wedstrijd te houden tussen oud-Feij enoord en De Zwalu wen (oud-internationals) wa ren echter beide clubs voor stander voor het idee van De- Kimpe en daarmee was de ar tiestenwedstrijd van de baan. NAC-secretaris Speeken brink: „We moeten ook Rot terdamse publiek warm krijgen voor de bekerfinale en ik ver wacht dat we veel meer Rot terdammers te zullen trekken door oud-Feyenoord en de ou- internationals dan door ar tiesten- De oud-Feyenoorders hebben ze vroeger zien sp—*-n en die willen ze nog wel eens aan het werk zien. Het was wel een leuk idee van die artiestenwedsrtrijd, maar ik ben van mening dat je zoiets bij een andere gelegenheid moet doen. Voetbaltechnisch stelt het niets voor. En voor voetbal komen de mensen tenslotte". NEC-manager Jansens: „Ik werd donderdagavond voor het eerst geconfronteerd met de wedstrijd tussen oud-Feye noord en de oud-internatio nals. Alles overwegende, wat aantrekkelijk is voor het Rot terdamse publiek, ben ik over gaan hellen naar oud-Feye noord en de oud-internatio nals, Tenslotte is in het verle den bewezen dat oud-Feye noord veel publiek trekt. Maar ik sta nog steeds achter die artiestenwedstrijd" Maar daar hebben de arties tenbureaus, waar men uiter aard bijzonder teleurgesteld is, weinig aan. Jef Godrie: „Het is toch te gek dat zoiets ge beurd. Alle artiesten van naam in Nederland hadden we ai bereid gevonden mee te doen. Ik ben ervan overtuigt) dat er nu beslist niet meer mensen zullen komen dan met de artiesten. Alle fans van die artiesten waren toch zeker ge komen. Diverse artiesten had den er al voor gezorgd dat er bussen met mensen met hen mee zouden gaan. Er belden mij artiesten op die vroegen of ze mee konden spelen. Ik zei dat het goed was als ze voor een bus met mensen zorgden. Dat wilden ze met zwart op wit geven. Albert Brosens (een Bredaas artiest - red) had al twee bussen vol. Met de artiesten was er een veel breder pu bliek bereikt. Ik ben er spra keloos van. Dat de wedstrijd niet doorgaat vind ik op zich niet zo'n ramp. Ik heb wel een zeshonderd gulden voor niks uitgegeven, maar dat vind ik niet zo erg. De gevolgen zul len volgens mij veel erger zijn. Die artiesten, bij wie wij ons gezicht verloren hebben, krijg je nooit meer ergens voor. Ik wil in ieder geval nog wel proberen tijdens de be kerfinale een collecte t.e hou den voor het gehandicapte kind". Zo kunt u vast bij de Amro Bank in de buurt van uw nieuwe huis langslopen om het een en ander te regelen. Een hypotheek misschien voor uw nieuwe huis. Een lening bijvoorbeeld om de hoge kosten op te vangen. En zeker alle verzekeringen (opstal, inboedel, glas e.d.) die aan de nieuwe situatie moeten zijn aangepast. En natuurlijk een Amro Privérekening om uw salaris op over te laten schrijven. Bovendien kunt u door een Amro Privérekening handige betaalcheques krijgen. Dat betaalt wat gemakkelijker aan de leveranciers in de buurt en u hoeft niet de hele dag met een hoop geld op zak te lopen. U hebt 't al zwaar genoeg met zo'n verhuizing. Maak 't niet nóg zwaarder. Laat de Amro Bank uw geldzaken verzorgen. Gelukkig komen er gespierde verhuizersarmen aan te pas. En grote wagens die alles naar uw nieuwe huis rijden. Want u hebt 't al zwaar genoeg met andere problemen. Komen de leveranciers op tijd? Is er al telefoon? Hoe zijn de buren? Veel kunt u van tevoren regelen en dan hoeft u er in die moeilijke dagen van de verhuizing niet zo zwaar aan te tillen

de Stem | 1973 | | pagina 17