VRUCHT VAN GOEDE SAMENWERKING Bejaardenhuis in Zaamslag egin mei al open Tweede helft van juni braderie in Terneuzen Programma koninginnedag Vier revolutionaire WOLF-maaiers voor dezelfde superlage prijs! f 20 8pfil 1973 stad streek Voorwaardelijke traf voor lutodiefstal LUCHTBUKS WEDSTRIJD IN AXEL ZEEHENGEL- WEDSTRIJD BIJ DE GRIETE OppaS belandde voor rechter Twee pogingen tot inbraak Zomeravond- voetbal rayon Sas van Gent zeelani LOOSALARM VOOR OLIEVLEK Paasvoetbal van scholen Konraad's Ijzerhandel J.Ranschaert&Zn Bloemen- en Tuincentrum Dekker Wilking's Warenhuis 0 Het plafond in de recreatiezaal krijgt al duidelijk reliëf. fan een onzer verslaggevers) MMJBURG Op 4 de pte van het vorige jaar ggrepen C.P.S. en A.D. uit Kneuzen zich aan de auto van ïn ander. S. had bovendien pel gedronken. Hij werd poordeeld tot twee weken jvangenisstraf voorwaarde- f. twee jaar proeftijd en f boete en A D. werd bij stelt veroordeeld tot 2 we lt gevangenisstraf voorwaar- jaar proeftijd en f (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De leden van de stichting „Bejaarden zorg De Molenhof" te Zaamslag hopen dat begin mei de bewoners van de thans bestaande twee bejaardentehuizen hun nieuw tehuis kunnen betrekken. Dat nieuwe huis is het in aanbouw zijnde bejaardentehuis in het verlengde van de Molenstraat te Zaamslag. De voorzitter van de stich ting, de heer J. de Regt (Ter- neuzensestraat 14 te Zaam slag) zegt te hopen dat over ongeveer- veertien dagen de bejaarden- en personeelsafde ling alsmede de keuken ge reed zullen zijn. De rest, zoals de recreatiezaal' e.d., zou eind mei gereed moeten zijn, want dan wil men het nieuwe be jaardentehuis officieel openen. Als het aan de heer De Regt ligt, zal de opening zo sober mogelijk zijn. „Niet te veel lierstudenten zult u bedoeleo-^ aar vreemde pafefWf _ovende dingen en aast riek. Meer lawaai dan inu® Nee, laat die jongen maar is blijven. Mavo kanie d goed kantoor en dan n10® maar verder zien. Als ie j. moeder maar niet vergeet ijd goed voor hem geweest Van alle studenten zijn eideiskinderen. Nietome®' deren dom zijn of minder kinderen uit de hogere n» A epen maar omdat ze een bben, die bijna niet is in e - ze in de eerste klas van hooi komen, kennen ze ve oorden en begrippen dan -deren. Ze weten soms nau n boek is en hebben in so - j vallen zelfs nof °"n 0 astgehouden. Bovendien zien veel oi 'et in van verder leren, n®' verzonnen vader in deze beseffen niet, dat in de ®- de nabije toekomst keoe- acht betekent, maar ook aarde is. festiviteiten en handjes geven, doe maar gewoon", zegt de voorzitter. Het nieuwe bejaardentehuis is tot stand gekomen door de samenwerking van wat de heer De Regt noemt vijf orga nen -in Zaamslag. Dat zijn de gereformeerde kerk, de Ned. hervormde kerk, de gerefor meerde kerfc vrijgemaakt, de christelijk gereformeerde kerk en het gemeentebestuur. Dit laatste ten behoeve van de mensen, die niet tot een van deze kerkgenootschappen be horen. Zaamslag heeft momenteel twee bejaardentehuizen. Een in de Terneuzensestraat en een in de Molenstraat. Zij moesten beide worden gemoderniseerd, maar dat eiste zoveel geld dat men beter een nieuw kon bou wen. Er kunnen tachtig bejaarden in worden ondergebracht. Van de beide bestaande bejaarden tehuizen zijn er al 25 van de Ned. hervormde kerk en 20 van de gemeente. Of het be jaardentehuis volledig zal be woond worden is voor de stichting geen vraag. Naast de 45 reeds bekende nieuwe be woners zijn er drieendertig nieuwe aanvragen en drie aan vragen zijn nog in beraad. Van die nieuwe zijn er ver scheidene van mensen die vroeger in Zaamslag hebben gewoond, maar wegens gebrek aan woonruimte naar Axel' of Hoek verhuisden. „Die komen nu terug", zegt de heer De Regt. Naast de tachtig bedden voor de bejaarden is er nog een twintigtal voor het perso neel en voor zieken. (Van onze correspondent) AXEL - In het kader van het Zeeuwsch-Vlaamse Schut- tersverbond werd in cafetaria Sol de luchtbukswedstrijd „Het Gulden Schot" Breskens geschoten. Breskens won dit duel met een verschil van 11 punten. De vijf beste schutters deze avond waren. Voor Breskens: J. Goossen 177 punten; J. de Coninck 174; H. Brand en R. Reijnvoet beiden 173 en A. Baas 171 punten. „Het gulden schot": K. Dudek 172 punten; M. Löchter 172; M. de Jonge, S. Provoo en A. van der Hooft elk met 171 punten. Totaal score Breskens 868 en Axel 857. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De henge laarsvereniging „Sport en Ont spanning" organiseert zaterdag 21 april voor haar leden een zeehengelwedstrijd in de Wes- terschelde. De wedstrijd die drie uur duurt zal worden gehouden nabij de buurtschap De Griete en begint te 15.00 u. (Van onze correspondent) TERNEUZEN. Ook dit jaar zal er in Terneuzen een braderie worden gehouden. Door het besluit van de actie-groep „Noord straat", die al diverse keren deze activiteiten organiseerde, dit jaar de organisatie van een braderie niet langer op zich te nemen, hing het voortbestaan aan een zijden draad. De voorzitters van de Ter neuzense VW, „de Vliegende Hollander" en het Handelscen trum Terneuzen, respectieve lijk de heren J.F. Rouw, L.C- Hamelink en J.C.J. den Toon der, zullen in overleg met de heren Kemper (Noordstraat) en Robesin, voorlichtingsamb tenaar der gemeente Terneu zen, een comité vormen, en trachten alsnog een braderie te organiseren. Ten dien einde zijn zij bijeengekomen en hebben als streefdatum gesteld 20 t.m. 23 juni a.s. verder werd afgesproken dat de VW, in nauwe samenwerking met de andere organisaties en instanties de gehele organisatie zal verzorgen. „Om tot het gewenste resul taat te komen, zal er toch een behoorlijk bedrag nodig, zijn" zo deelde de HCT-voorzitter, de heer Den Toonder mede. Men schat het bedrag op onge veer twintigduizend gulden en om deze bijeen te krijgen zal direct na Pasen aan alle Ter neuzense ondernemers om een financiële bijdrage worden verzocht, variërend van hon derd tot driehonderd gulden, afhankelijk van het profijt dat een (mdddenstands)zaak van de braderie geniet. „Braderie 1973" zal in het teken van de Vliegende Hol lander komen te staan. Enkele dagen nadat ieder de schrifte lijke aanvragen voor de finan ciële medewerking zal hebben ontvangen, zal hij ook nog persoonlijk benaderd worden. Voorts heeft het actie-comité op zich genomen alle Terneu- zense verenigingen en stich tingen van de plannen op de hoogte te brengen en hun me dewerking te vragen. Van de stichting „het stadsoarillon" is reeds de toezegging ontvan gen, dat er een reizende bei aard ter opluistering van het feest aanwezig zal zijn. Ook de Terneuzense basis- en Kleuter scholen zal om medewerking worden gevraagd, evenals aan de centrale stichting voor soci aal en cultureel werk in de gemeente Terneuzen. De res pectievelijke voorzitters van de organiserende verenigingen zullen hun leden nog eens ex tra een uiteenzetting over de gang van zaken bij de brade rie 1973 geven, teneinde van hun medewerking verzekerd te zijn- (Van onize correspondente) MIDDELBURG Twee jongelui uit Biervliet W.D. en J.A.B. hoorden donderdag 2 we ken gevangenisstraf voorwaar delijk, 2 jaar proeftijd en f 150,- boete tegen zich eisen. Op 18 februari jl. moest D. babysitten bij een kennis. Vandaar uit belde hij een vriend op en samen besloten zij een ritje te gaan maken met een volkswagenbusje van de gastheer K. Ba uit Biervliet. De oudste van de twee had een rijbewijs maar de jongste B. zat achter het stuur toen het busje van de weg raakte en volkomen vernield tot stil stand kwam. De verdediger van de twee, mr. E. Shute, vroeg de politierechter de voorwaardelijke straf te schrappen omdat ze oog alle twee zo jong waren. Dit ook omdat ze de bus moeten ver goeden. De politierechter ver oordeelde de twee jongens tot 1 week gevangenisstraf voor waardelijk, 2 jaar proeftijd en f 150 boete. Het secretariaat en de 'inan- c-iën zullen door de WV wor den verzorgd, maar het draai boek zal in o-verleg met alle medewerkers woraen samen gesteld. Onder voorzitterschap van ae heer J. Rouw zal er elke maandag- en donderdagmor gen een bespreking over de gang van zaken plaats hebben. „In feite waren het maar een paar mensen iin de Noord straat, die jaarlijks de brade rie in Terneuzen organiseer den en wij kunnen heel goed hun beslissing, dit met meer te doain, begrijpen", zo zei de heer Den Toonder. Een derge lijk evenement organiseren kost zoveel tijd en geld. dat dit onmogelijk door een paar mensen kan gedaan worden. Daarom alle respect voor de actiegroep „Noordstraat", die de verschillende bradenes met zoveel enthousiasme en succes heeft georganiseerd. (Van onze correspondent) TERNEUZEN— Aan de achterzijde van het benzine station „de Kreekzoom" te Ter neuzen was een ruit inge- diukt, kennelijk met de be doeling om zich op die wijze toegang te verschaffen. De dieven werden echter afge schrikt door een blaffende hond. Woensdagavond om halttier1 had een personeelslid van de garage op het achtererf twee mannen gezien die hard wegliepen en snel verdwenen in een bestelauto, die aan de Rooseveltlaan stond gepar keerd. Woensdagavond om tien uur, toen de eigenaar van de Fiatgarage aan Alvarezlaan te 1 erneuzen, de garage bin nenkwam bemerkte hij er ie mand, die hard wegliep Er werd niets vermist (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Aan het zomeravondvoetbal in het ray on Sas van Gent wordt dit seizoen door negen elftallen deelgenomen. Vorig jaar wa ren dat er zes. Nieuw voor dit jaar zijn de Fhilippine-vetera- nen, Racing White 3 en eei team van de CPC. De competitie die begint op 24 april zal in hoofdzaak wor den afgewerkt op het terrein van ONA. Zes wedstrijden zullen in de eerste periode op een terrein te Philippine ge speeld worden. Alle 36 wed strijden zullen te 19.00 u. be ginnen en duren 2 maal 35 minuten. Programma voor vol gende week: 24 april. Corn Boys vet. - Racing White 2 (terrein ONA); Philippine vet. - Racing White 3, Philippine; 26 april: DOW - CSM; 27 april: Racing White - CPC. Beide wedstrijden op het ONA- terrein. zal de nodige tijd vergen. (Van onze correspondent) AXEL Het oranjecomité in Axel heeft het programma bekendgemaakt van de feeste lijkheden in het kader van koninginnedag. Het bestaat uit een groot aantal onderdelen, waarbij alle jongeren aan hun trekken komen. De feestelijkheden worden 's morgens om halfacht inge zet met een lawaaistoet door de kern Axel, daarna is het de bedoeling, dat in ali'e kernen de klokken worden geluid, waarna om half negen van di verse scholen de kinderen worden opgehaald voor een aubade op de markt. Muzikale medewerking daarbij verleent de fanfare „Hosanna". Rond halftien worden er toespraken gehouden door de burgemees ter en voorzitter Klein van het oranje-comité. In kleuterschool „Roodkapje" worden vervol gens drie voorstellingen gege ven voor de kleuters. Dat ge beurt door het gezelschap non kel Jan uit Brugge. Voor de kinderen van de eerste tot en met de vierde klas uit de kern Axel' worden tot 11.00 uur kinderspelen ge houden op het Szydlowski- plein. Om kwart over tien be gint er een zeskampshow voor de kinderen van de vijfde en zesde klassen. Dit programma onderdeel geldt weer voor de kinderen van alle scholen. Om 13.00 uur is er een optreden van de dansgroep Hava Na- guila uit Vogelwaarde op het dorpsplein in Zuiddorpe. Eveneens om 13.00 uur wordt in Koewacht de eerste ronde van de kinderspelen gehouden. Om 13.30 uur is er een optocht door Axel gepland, terwijl er om halfdrie in Overslag kin derspelen zullen beginnen. Om halfdrie treedt de volksdans groep. uit Vogelwaarde nog eens aan, maar nu op het kerkplein Koewacht. De toer- nee wordt om 16.30 uur beslo ten met een optreden op het Szydlowskiplein in Axel. Om 19.30 uur is er in Overslag een lampioncptocht en om 20.00 uur in Axel een lichtstoet. Lampionoptochten worden er om 20.00 uur voorts gehouden in Koewacht en Zuiddorpe, terwijl daar in Zuiddorpe om 20.45 uur nog een drumband show bij komt. Het slot wordt ingeluid met de trekking van de loterij van de oranjevereniging en het be kend maken van de prijzen van de optocht in Axel. Dat gebeurt om 21.45 uur op het stadhuis. De voorzitter van de oranjevereniging spreekt om 22.00 uur de mensen nog toe, waarna het programma op de markt in Axel muzikaal wordt besloten. Behalve de drum band Hosanna wordt aan dit programma meegewerkt door de drumband Thalia en de drumband Zuiddorpe. Tevens staan er voor deze dag nog op het programma schietingen op de liggende en staande wip in Zuiddorpe en Koewacht, een puzzelrit in Overslag, bolwed- strijden in Zuiddorpe en een seriekaarting, eveneens in Zuiddorpe. BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 u.: The wild Bunch 18 j.; 23.30 u.: Maagd in moeilijkheden 18 j. Roxy 20.00 u.: Turks Fruit 18 j. Markiezenhof expositie beeldhouwwerken van o.a. Ag nes Berck, Pieter Biest, Mari an Gobius en Henk Ooster brink (tot 29 april). Dagelijks van 14.00-17.00 u. Hal stad huis, tentoonstelling Mia Lief broers van Gijzel (t.m. 30 april). Etcetera, Molstraat 10a, expositie Jac. van de Kerkho- ve, schilderijen, etsen enz. (t.m. 29 april). Dagelijks van 13.30-17.00 u. Bovendien vrijd. zat. en zond. van 19.00-21.00 u. CLINGE Zaal van Dijck 19.30 u.: Schieting op twee wippen. G03S Grand 20.00 u.: Bij de beesten af a.l. HULST Bioscoopgebouw 20.00 u.: Turks Fruit 18 j. KORTGENE Les Deux Chapeaux, exposi tie werken van de Veerse schilderes Mies Callenfels Karsten Ot.m. 27 april) Ma. t.m. zat. van 9.00-12.00 u. en van 14.00-17.00 u., zondag van 10.00-16.00 u. Galerie Opus, expositie van d# Veerse schil deres Mies Callenfels-Karsten (t.m. 27 april). Ma. tm. vrijd. van 9.30-12.30 u. en van 14.00- 17.00 u., zat. van 14.00-16.30 u. MIDDELBURG City 20.00 u.: Lucky Lu ke a.L ROTTERDAM Theater De Lantaren 20.30 u.: The Friends. Theater uit Engeland; 24.00 u.: Nacht- eoncert. Irene Schweitzer' Kwartet. Rivièrahal, Blijdorp Paasshow. Planten, kleine die ren en bloemenshow (t.m. 30 april). Dagelijks van 9-18.00 u. Ahoy Visma '73. Interna tionale tentoonstelling van de sportvisserij (t.m. 26 april) Van 10.30-17.00 u., en van 19.00-22.30 u. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, West- kade 71, expositie J. Hopman met zijn buitelingen in olie verf (t.m. 28 apri'l). Dagelijks van 9.00-12.00 u. en van 13.00- 21.00 u. Zond. van 14.00-18.00 u. Op ma. gesloten. VLISSINGEN Alhambra 20.00 u.: Bij de beesten af a.l. (ADVERTENTIE) ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 17.30 u.: „Parsifal". Kon. Ned. Schouwburg 20.00 u.: „Oor logsmannen" van G. B. Shaw. Sportpaleis 15.00 en 20.00 u.: „Disney on Parade" met alle Disney-figuren levend op het toneel. GENT Kon Opera 20.00 u." „Samson et Dalila. St.-Pietersabdij. Antiekbeurs van Vlaanderen 1973 t.m. 1 mei, alle dagen van 15.00-22.00 uur, op zon- en feestdagen van 10.30 -22.00 uur. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Bij de rijks politie te water kwam eer- gistermiddag de melding bin nen dat er op de Westerschel- de een enorme olievlek zou drijven. De R.P. 10 en schepen van douane en rijkswaterstaat voe ren uit richting Ellewoutsdijk, waar de Liberiaanse tanker „Ilida" had liggen bunkeren. Bij aankomst en ook bij ver der onderzoek tot aan Hans- weert bleek er van een olie vlek geen sprake te zijn, zodat de drie schepen onverrichter zake konden terugkeren. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Dinsdag morgen om halfnegen begint op de Terneuzense sportvelden het jaarlijkse paasvoetbaltoer nooi voor de middelbare scho len. Elftallen van de rijksscho lengemeenschap „Petrus Hon- tius", het Zeldenrustcollege, die r.-k. mavo en de openbare mavo „de Branding", de m.t.s. en de Lts. zullen aan dit toer nooi deelnemen. In overleg met de gemeentelijke ambte naar sportzaken, de beer Van dor Ploeg, is besloten bij slecht weer de wedstrijden te doen plaatshebben in de sport hal. Er wordt gespeeld in vier afdelingen. De prijsuitreiking zal om vijf uur s namiddags plaatshebben. WOLF-maaiers maken 't bijhouden van uw gazon tot kinderspel. Een krachtige motor neemt 't zware werk van u over. Uw gazon is in 'n mum van tijd mooi strak gemaaid. Omdat individuele wensen vaak verschillen, zijn er nu liefst vier typen WOLF-maaiers voor één-èn-dezelfde prijs: maar f 398,-. U kunt kiezen uit een elèktro- maaier, een accumaaier, een tweetakt en een viertakt motormaaier. Op één na allemaal uitgerust met het nieuwe Vacu-zuigmaaisysteem. (Gras wordt loodrecht omhooggezet, exakt afgemaaid en in 'n grote grasvangzak verzameld). En dat allemaal voor 'n prijs die dwars tegen de inflatie ingaat! TA-38 WOLF-Vacu Electric dé Luxe Met sterke 220 V/800W motor. Volkomen geruisloos, extra beveiligd, Voorjaarsprijs 398,- TM-T Accu WÖLFling Met speciale motor en ingebouwde droge accu (natuurlijk oplaadbaar!) Ook maar 398,- TG-38 WOLF Vacu Super Met geruisarme 2,9 PK tweetaktmotor. Vdor gazons tot 1000 m2. Nu verlaagd van 575,- tot 398,- TI-38 WOLF Vacu Standard Met bedrijfszekere 3 PK-viertaktmotor. 'Tochmaar 398,- Uw tuinzaak weet er méér van! Stationsstraat 19, Axel tel. (01155) 1392 Zuidstraat 9, Sas van Gent tel. (01158) 1502 Langevielesinge! 34, Middelburg tel. (01180) 5253* Hofleverancier - Hulst tel. (01140) 2251 32

de Stem | 1973 | | pagina 5