te kil aadslid vindt [staking bij Clitex „onverantwoord" m. jj.sj, Stakers voor deel weer aan het werk W. Dobbelaar „keizer" topbiljarten Stakingsleiding onzeker over gesprek Bejaardenbond Koewacht bloeide op 't vosl ARTERS WILLEN HET IN KOEWACHT GAAN MAKEN vaart [in ZO'N kleine gemeenschap Snel geld WERKNEf,1 Loon 251 m stad NIEUWBQH BAVEl van©psl! vakbekwaj bromfiets monteurl DEMMERl ptaking ezorgt de Meijer ieer werk I TERNEUZEN De n.v. Bcbeepvaart, expeditie- en Eentuurmij. Aug. de Meijer Enen te Terneuzen heeft, ten- fcïolge van de wilde haven stakingen te Antwerpen en Jent, „behoorlijk" meer werk 'lan normaal. CHIETING Int Jansteen Voetbalclub doet beroep op supporters RODE DRAAD WEERSTAND reuró Terneuzen Café-restaurant Serieuze aanval op wereldrecord Woensdag '8 aPril 1973 Bedr. 24m. S 1000 51 2000 103 -_ 3000 148 102 4000 192 136 5000 240 171 6000 288 204 ook op 60rn, ning naai W DE GRaap Sportlaan 6 tei ,?I 8035 2 lijnen 1,1 Binnen 24 UUl Geen borg 0, werkgever. GEVRAAGD voor| goed kunnende i netto per week. inwoning gratis, trouwde werknei» aanwezig. P. B. Oosthoek, Lierweg 12, De Lid Telefoon 01745 -2M blokken v. 2 j c.v. eA ga. Koopsommen®, modelbungali in etten-leur aan de Europalaaj De modelbungaloj is geopend: woensdag-, donfa en vrijdagavond 19.00 uur tot 21.00ui zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 ui Inlichtingen: Burg. Stulemeyerlaa Bergen op Zoom tel. 01640-37456 71080 m-3 GEVRAAGD: moet zelfstandig j nen werken. Rijwiel- en Brom handel Hoek Korte Bossti Kloosterstraat BERGEN OP Z0« Tel. 01640-33ill| zage gen, de liggen de H waarop wegvakk® aangegeven; 3. dat hun belangh* bezwaren i oütl I1UI1 UCf""" onttrekking bestemming baar sub ken raad tot 1 r verkeer «L 1 bedoelde schriftelylf kunnen ^.i 19 apr"j 30 dar [fan een onzer verslaggevers) doen eerst ons eigen Jerk en dan het extra werk", verklaarde de adjunct di- pcteur, de heer G. Goethals. Ijdens het afgelopen week- Kde en ook in het begin |n de week werden er op het Bneuzense bedrijf goederen Jergeslagen voor Volvo te lent. De heer Goethals zei Lts dat men bij de n.v. De ■eijer niet bang was voor de Tentie stakers, die het hun iensen misschien lastig zou- |er. kunnen maken. [„Het is immers een wilde Jilting d.w.z. de bonden laan er niet achter en dan ttlen onze mensen er niet zo luw aan beginnen", was zijn mentaar. Gem. Woensm Burgemeester en waL ders van WoensdrecM MAKEN BEKE.1 1. dat zij voornemen!! aan de raad van meente voor te sl' a. aan het ope verkeer te ken: gedeeli de wegen: len, Brems Oude-Postb ge Steen, weg, Valke^ Doelstraat en!- wegparalleW I Hildernisse; b. openbaar te' ren: de P°s^ gedeelten va Kooiweg en nenlaan. en a straat, zoalsl wegvakken ter inzage l1*- tekeningen gegeven; 2. dat ingaande «1 1973 gedurende"! gen voor een«.f gemeentesecr Woensdrecht, (Van onze correspondent) HELST In café Serapli. Bommacrt te Hulst werd een ■jsschieting gjh ouden op de jSgende wip, waaraan 35 putters deelnamen. Er werd [schoten op een wip. De uitslag luidt als volgt: de {el was voor V. de Vos Hulst, de eerste zij vogel (or A. Claassen te Graauw, 1 tweede zijvogel ging naar [de Nijs te Hulst. Het hoog- t aantal kleine vogels, vier te, werden geschoten door [Cocqheyt te Absdale, A. i Goethem te Sint-Jansleen Ijos Asselman te Hulst- (Van een onzer verslaggevers) CLINGE „Het is wel duidelijk, dat het actie- comité elke dag een ander lijdend voorwerp uitzoekt om zijn agressie te kunnen botvieren. Dat hebben ze wel nodig ook. Ze moeten de aandacht van de achter ban kunnen afleiden van het feit, dat die staking nu al zo lang duurt zonder resultaat." Het Hulster raadslid Ge rard van de Voorde te vens werkwillige Clitex-me- dewerker zegt niet ge schrokken te zijn van de ver wijten aan zijn adres van de zijde van zijn stakende col lega's. De stakers zijn woe dend op hem, omdat hij zich als raadslid niet aan hun standpunt conformeert. Datzelfde geldt voor raads lid Bernard de Keyzer. Hij staat aan het hoofd van de Clitex-vestigimg in Klooster- zande, is vakbondprominent, maar, werkt toch door. Van hem zegt evenwel het Clingse actiecomité begrip te hebben voor de moeilijke positie, waarin hij verkeert. Geen ge nade kent men voor Gerard van de Voorde. „Ik ben er niet bepaald ka pot van", is zijn laconieke antwoord. „Er is trouwens geen sprake van, dat ik geïn sinueerd hebt, dat het een ach terlijke zaak is. Ik ben bewust lid van het NKV. Ik zie trou wens heel die publiciteit als een gratis reclame". Overigens verwacht het raadslid niet van zijn houding van dit moment, straks last zullen hebben bij de gemeenteraadsverkiezingen. „Er zijn toch nog altijd men- pon Strobbe fjjdt naar ïeplaatsen I (Van onze cor 'espondent) JiAMSWAARïIE Leon tobbe uit Lamswaardc hnd bet afgelopen weekeinde 1 abonnement op de zeven- plaats. Achter Wini de faal finishte hij in Maldegem l tee plaats i li ook zondag I meer dan 100 deelnemers L Belgiscue Lauwe was n le plaats. Frans Verstraeten uit Phi- JP'ne won in Lendeiede een over 70 km met 57 tellers. Kees "riem en - behaalden een 2e en ?e plaats in de Belgische ®ieser Galmaarden Kort- Galmaarden. „pnactie De vastenac- |»Mmen bouwen" heel't in |P®°tee Sint-Jansteen van r Van Leeuwen een be- fectu311 1700 §ulden opge- (Van onze correspondent) NIÉUW-NAMÉN De voetbalvereniging Hulsterloo heeft de bevolking van Nieuw-Namen via een circu laire op de hoogte gebracht van de stand van zaken op dit moment. Uit die iniormatie blijkt onder andere, dat de D- pupillen (8-10 jaar) het onder leiding van F. Kindt redelijk doen. De belangstelling van de ou ders ontbreekt echter nogal eens bij de wedstrijden. De C- pupillen (10-12 jaar) zitten momenteel zonder trainer en het bestuur doet dan ook een beroep op iemand van de spe lers of oud-spelers of de ou ders om de begeleiding op zich te nemen. De B-junioren onder leiding van H. Boone doen het momenteel niet zo best. Het tweede elftal heeft na een slecht competitiebegin zijn draai weer gevonden. Het is al in tien achtereenvolgende wedstrijden ongeslagen. Jammer, dat bi het begin zo weinig punten behaald zijn, want op het ogenblik kan de ploeg zich meten met de beste uit de derde klasse en dat geeft hoop voor het volgende seizoen. Het eerste elftal heeft met een inzinking te kampen gehad maar de kans op de titel is nog levensgroot. Het oestuur roept de supporters van de V.V. Hulsterloo op om de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog eens extra belangstelling te tonen. sen, die hun verstand wel goed weten te gebruiken". Hij is het in principe wel eens met het uitgangspunt waar op dit moment voor wordt ge staakt, maar hij verwerpt de middelen waarmee de vakbon den hun doel trachten te be reiken. „Ik vind deze staking van de drie industriebonden in zo'n kleine gemeenschap als Clinge onverantwoord. Het is belachelijk, dat men hier een gezond bedrijf opoffert aan eein landelijke zaak. Op een gegeven moment zal er toch ook nog eens een keertje ge werkt moeten worden. Er loopt nu al een rode draad door het dorp. De polarisatie is volop in zwang: hoe zal dat straks moeten gaan. Heel die zaak, waar nu voor wordt ge staakt, is 't mij niet waard om dit bedrijf over te leveren. Zonder een gedegen studie kun je toch nieit van de ene dag op de andere zeggen: kom, nu gaan we eens wat aan de inkomensnivellering doen. Naar mijn smaak nemen de industriebonden in Clinge veel te grote risico's esn daarom sta ik er niet achter". Volgens de heer Van de Voorde heeft hij regelmatig contact met collega De Key zer. Hij heeft er alle begrip voor, dat ook die gewoon doorwerkt. „Beiden hebben we binnen dit bedrijf vertrou wensposities. Dat kunnen we toch niet maar over boord gooien. Ik heb bepaald geen spijt van mijn hou ding". De heer Van de Voorde vreest, dat de staking nog lang na de beëindiging in de Clingse gemeenschap zal blij ven doorwerken. Het dorp is verdeeld in twee kampen een tussenweg is er niet. „Iedereen wordt gedwongen tot een keuze", aldus de heer Van de Voorde. „Ik ben be vreesd voor de dag waarop ze terug zullen komen naar het bedrijf. Ik verzeker u: van onze kant zal er niet gepro- vonceerd worden. We volgen de situatie met de grootste zorg en ik kan u zeggen, dat we hier blij zullen zijn, als de zaak achter de rug is. Voor die stakers is het gunstig dat wij zijn door blijven werken: ze komen straks in een ge spreid bedje". Volgens zijn betoog heeft de mededelong, dat Glitex in Portugal naar vestiginigsmogelijkheden zoekt, bepaald geen paniek gegeven onder de werkwilligen. „Ik heb er begrip voor, dat wij daarvan nog niet op de hoogte zijn gebracht, zolang die zaak in een voorbereidend stadium verkeert. Maar ja: in het ac tiecentrum wordt alle informa tie overtrokken." De stakings leiding is volgens zijn com mentaar niet bij machte te be oordelen, hoe lang Clitex weerstand kan bieden aan de ze staking. Het tijdstip waarop de fabriek noodgedwongen door de knieën moet gaan na dert nog niet, aldus zijn be toog. (ADVERTENTIE) RIJKSGEDIPLOMEERD HORLOGEMAKER CATHARINASTRAAT 36-42 - BREDA 01600 - 3 90 24 Franse Comtoise Klokken van het jaar 1750 tot 1880 Alléén originele (geen nieuwe) met garantie Restauratie van en handel in Antieke Klokken Altijd in te ruilen voor dezelfde prijs bij aankoop van een andere PRIJZEN VANAF 295,— 2e paasdag klokken-show, van 11 tot 17.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het be sluit van de landelijke top van de drie industriebonden om het over'.A met de industriële werkgevers in Nederland te hervatten, heeft gisteren in Zeeland tot een aantal onver wachte gebeurtenissen geleid. De situatie in deze provincie is thans als volgt: De leden van de bonden, werkzaam bij de werf Schel- deboord (N.V. Koninklijke Maatschappij De Schelde) hebben hun districtsbestuur- ders bij voorbaat gemachtigd om naar bevind van zaken te handelen. Op eerste aanwij zing van de distrdetsbesturen, zullen de Scheldeboord-stakers weer aan het werk gaan. Van daag staken zij echter nog door. Bij de N.V. Clitex te Clin ge waar vanmiddag tussen de distriictsibesturen en de bonds leden wordt vergaderd, ziet het er naar uit dat de stakers in weerwil van de adviezen die de bonden geven zullen doorstaken. De strijd wordt in Clinge duidelijk harder. De bonden doen moeite om hun greep op hun leden te behou den. Bij Boddart en Co. (Mid- delburg-Koodekerke) worden vandaag de selectieve acties uitgebreid waarmee 17 in- plaats van de uitgekozen 13 man op vitale posten im het bedrijf het werk zullen neer leggen. Vanavond zullen de bonden aan de leden die bij Boddart werken het verzoek van het landelijk actiecentrum, om de acties tijdelijk te onderbreken, voorleggen. Zo zullen vandaar tot laat in de avond in de provincie „bestandsbesprekir,- gen" beginnen. Immers, de drie industriebonden hebben per expressehrief aan de in dustriële werkgevers laten weten dat zij ingaan op de hen per advertentie gedane uitnodiging voor heropening van het overleg op 19 april en dat acties zullen worden opge schort tot 1 mei. Dit houdt automatisch in, aldus een woordvoerder van het actie centrum van de industriebon den in Zeeland dat het ultima tum dat de bonden gisteren aan de directie van D-ow Che mical hebben gesteld, op schuift tot de datum van 1 mei. Niettemin, terwijl overal de vredesduiven rondfladderen is het gisteren bij Smit Bolnes, motorenfabriek te Zierikzee. tot een ongecontroleerde en niet aangekondigde staking gekomen, die echter tijdelijk van aard was, aldus een lid van de directie van dit be drijf. De reden van de staking, die naar verluidt honderd mensen zou hebben omvat, was gelegen in het feit dat Smit Bolnes „besmet werk" voor een in Rotterdam geves tigde onderneming verricht. De industriebonden zijn inge schakeld om te bemiddelen. Volgens de directiewoordvoer der was de zaak gisteravond bij het opkomen van de avondploeg weer normaal. „De onrust is verdwenen, dat is voor mij het belangrijkst", zei een der directeuren ons. Op welke wijze de rust weer werd hersteld, kon hij ons echter niet meedelen. Zaalvoetbal Het ABN zaalvoetbalteam uit Terneuzen liet er afgelopen maandaga vond iin de Terneuzense sport hal 't Zwaauitje geen twijfel over bestaan wie de sterkste zou zijn. In een vriendschap pelijke zaalvoetbalwedstrijd werd het team van Amro Ter neuzen naar een kansloze 7—3 nederlaag gespeeld. Wim Vin- ke was deze avond bijzonder goed op dreef en hij scoorde maar liefst vijf van de ge maakte doelpunten. (Van onze correspondent) HULST Willy Dobbelaar uit Hulst mag zich sinds afge lopen zaterdag „keizer" van zijn vereniging, de Hulster topbiljartclub De Lustige Toe pers, noemen. Hij kreeg deze hoge titel, omdat hij het klaar gespeeld had de laatste drie jaren het clubkampioenschap van deze vereniging op zijn naam te schrijven. De club heeft zaterdagavond met het bekendmaken van de eind stand van het clubkampioen schap 1973 het seizoen afgeslo ten. De heer Dobbelaar kwam met het behalen van dit kam pioenschap in het bezit van een biljartkeu. De eindstand van het olubtoampioenschap ziet er als volgt uit: 1. W. Dobbelaar 24 pnt„ 2. J. Ly- baart (na beslissing) 23 pnt., 3. A. Rombout 23 pnt., 4. W. Bracke 18 pnt., 5. Edw. Blom- maert 18 pnt., 6. F. Freyser 16 pnt., 7. P. Blommaeirt 16 pnt., 8. A. de Bilde 16 pnt., 9. C. Berkelman 14 pnt., 10. J. v. d. Voorde 13 pnt., 11. J. Wille- kens 13 pnt., 12. A. van Dors- selaer 13 pnt.. 13. H. Piessens 12 pnt., 14. A. Lybaart 10 pnt. en 15. F. Serrarens 9 pnt. Een en ander werd zaterdag avond in het café vam August Lybaart in Hulst bekendge maakt tijdens de jaarlijkse teeravond va,n de club. Nadat de leden met hun dames eerst aan een gezamenlijke maaltijd hadden aangezeten, werd de avond verder in een gezellige sfeer doorgebracht. Er werden verschillende gezelschapsspe len op to-uw gezet, waaronder bingo. De uitslag hiervan is als volgt: 1. J. Lybaart (stoom strijkijzer), 2. Mevr. Blom- maertt-Willekens (herenpull- over) en 3. mevr. Bracke-Van Dorsselaer (damespultover). (Van een onzer verslaggevers) CLINGE De kans bestaat, dat de Clitex-stakers in Clinge van het actiecomité vanmiddag de vraag voorgelegd zullen krij gen of de staking ai dan niet opgeschort moet worden. Dit zal weer afhangen van de vraag of er in de loop van de dag meer informatie beschikbaar komt met betrekking tot het gesprek, dat üe vakbonden mogelijk met de werkgevers zullen gaan voeren. Het nieuws over een op handen zijnde beraad heeft de Clingese actiel'eiding gistera vond omgeven met vraagte kens. Het enige, dait na de bekendmaking op de televisie overbleef waren twijfels en verwondering. Omtrent de mo tieven voor een mogelijk ge sprek, tastten de Clingese sta kingsleiders gisteravond in het duister. Bennie Warmer liet weten, niet in een nieuw gesprek te geloven. „Er wordt al zes we ken gezegd dat er zo'n ge sprek komt. Ik zie geen enke le reden om met de staking te stoppen, zolang de argumenten van de vakbonden niet bekend zijn". Er werd gisteravond in de Troubadour druk over die argumenten gedebatteerd. Een gesprek met de dis- triotsbestuurders van de in dustriebonden had na enkele uren ook al niet het gewenste resultaat opgeleverd, omdat ze wél de klok hadden horen lui den, maar evenals het stakings- oomité ook de klepel nog niet hadden weten te vinden. Kort om: een sfeer van onzeker heid, die vandaag zeker zijn weerslag op de stakers zal hebben. Naar verluidt zou een grote groep niet bereid zijn, gehoor te geven aan een oproep van de vakbonden om de acties op te schorten. Ze vinden actie- leider Bennie Warnier aan hun kant. Hij wil een dergelijk verzoek ook pas in overwe ging nemen, nadat de bonden vandaag hun argumenten heb ben meegedeeld. Opmerkelijk optimistischer was Albert Ras gestemd, die blijk gaf van wat meer vertrouwen in de mani pulaties van de vakbonden dan collega Warnier. Omdat het sinds kort gebruik is om in De Troubadour in oorlogs- tenmen te spreken, drukte de heer Ras het gisteravond als volgt uit: „Uitgaande van die oorlogssituatie kun je stellen, dat de soldaten soms ook wel in een bepaalde ricl ting wor den gedreven, zonder dat ze weten waarom. Achteraf blijkt het dan soms toch een goede tactische zet te zijn". Overigens worden de nieu we ontwikkelingen duidelijk met enige reserve bekaken. Bennie Warnier: „Als er nu uit een nieuw gesprek weer geen resultaat komt, zie ik toch wel zitten, dat de vak bonden duizenden leden gaan verliezen. Als je je leden op roept tot harde acties moet je van tevoren weten wat je gaat doen. Dan moet je je zeker niet elke keer terug trekken, maar wel degelijk een bepaalde strategie vol gen". (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT „Je moet een goede samenwerking heb ben in het bestuur en die is er bij ons. De bejaardenbond in Koewacht floreert goed. Het is een van de verenigingen, die in het dorp aan de top staan. Praktisch alle 65-plussers zijn er lid van". Voorzitter A. A. Suy van de Koewachtse bejaardenbond praat vol enthousiasme oveir deze omgaindsatie, die het in een paar jaar tijd van 39 tot ruim 350 leden bracht. Deze week bestaat de bond vijftien jaar en dat is aanleiding tot feest. Van daag (woensdag) wordt het ju bileum in het patronaatsge bouw gevierd met een kaart- middag en een extra tractatie. De feestelij kheden worden be scheiden gehouden, want voor buitensporigheden op dit ge bied is er geen geld in kas en bovendien wil het bestuur een centje achter de hand houden voor de gebruikelijke activi teiten. Het was vijftien jaar geleden wijlen pastoor Ldgthart, die in samenwerking met mevrouw Dierick-van Acker tot oprich ting van de Koewachtse afde ling besloot. Aanvankelijk bo terde het niet zo en bleef het ledental beperkt. Het meeste werk na verloop van tijd kwam neer op P. Martens, inmiddels een heel eind in de 80. Hij was eigenlijk alles tegelijk: voor zitter, secretaris en penning meester. Ondanks het geringe ledental bleef Martens niet bij de pakken neerzitten en dat had als resultaat, dat er een ge leidelijke uitbreiding plaats had. Petrus Martens werd opge volgd door Jozef Wauters en die werd later opgevolgd door de heer Suy. In 1970 werd de bond geconfronteerd met de ge meentelijke herindeling, waar door de goede contacten met de gemeente Koewacht werden verbroken. Voorzitter Suy vreesde met zijn bond tussen de wal en het schip te vallen en stuurde aan op een nauwere samenwerking met de afdelin gen in Axel en Zuiddorpe. „Ik ging er van uit dat de ge meente maar moeilijk Axel wel financieel kon steunen en ons niet", aldus de motieven van de heer Suy, die met zijn streven succes bleek te hebben. „Aan vankelijk waren er nogal ne gatieve geluiden", weet hy te vertellen, „maar later is het me toch allemaal wel meege vallen". De voorzitter is overtuigd van het feit, dat het voor be jaarden bijzonder nuttig is om georganiseerd te zijn. De plaat selijke afdelingen zijn onderge bracht in grotere organisaties, die toegang hebben tot minis teries en op deze manier al veel positiefs hebben weten te be reiken. Overigens zit de Koe wachtse afdeling niet stil. Jaar lijks gaan de leden driemaal op reis. „Na 15 jaar hebben we zowat heel Nederland en Bel gië al gehad. Het wordt moei lijk om steeds nieuwe reisdoe len te vinden". Onderdeel van de bejaardenbond is het wel fare-werk, waarvoor in Koe wacht eveneens veel belang stelling bestaat. Daarnaast or ganiseert de 80-jarige E. van Damme om de 14 dagen een be- jaardenschieting. Dit is een van de populairste programma-on derdelen. (ADVERTENTIE) Bierkaaistraat 8 Hulst Tel. 3444. DE zaak voor 'n dinertje bijeenkomsten - vergaderingen. Menu's vanaf 10,— Keuken open tot 22 uur. Dinsdags gesloten. ingaande houders gedurende - Woensdrecht, Burgemeester fJH an een onzer verslaggevers) ivnorfl0^ Langzaam k rip «?er be§fat Koewacht ka' t!e,er van ri-ote re- Illen v omen- Vrijdagavond fet ^eri«eire, Er- mpir« en Jean u,eire ^inL De C. TooV| secretaris» Kaaifl- van De burgeme' Mr. J. M breng °nze 1 I, i Helpen"/ J vaarten"»' brenge» ou.y eii jcai ix nn Z 'n lafé Be tter een8'tnïa^elijke stoelen er vanat j )e nestelen om euM a-,, nament een se- jcord te doen op het feu", "Onafgebroken kaar- 101 ^genVet" hele dobber on 5R record staat °P 58 uur en het is destijds gevestigd in Gelder land. Het Belgisch-Nederland se viertal uit Koewacht is vastbesloten om er op Bene- lux-bodem 60 uur van te ma ken. Overigens houden ze een slag om de arm, want het is niet helemaal uitgesloten, dat een van de vier voortijdig zal uitvallen en dan is de record poging niet geldig. Volgens de officiële reglementen uit het Engelse „Winnersbook of re cords" mag het viertal het ko mend weekend elk uur tien minuten rust incalculeren. Die tien minuten mogen ook op gespaard worden tot een uur, zodat de kaarters de gelegen heid hebben om rustig te eten. I Onmiddellijk daarna moeten ze de kaarten weer ter hand ne men en zich serieus gaan be-| zighouden met dit boeiende spel. Behoefte aan enige af wisseling zal er vanaf vrijdag met alle respect voor het aloude kaartspel ongetwij feld zijn. Ook daar heeft het Belgisch-Nederlandse team iets op gevonden. Tijdens de rustperiodes zullen ze. zich be zighouden met eiwerpen en alsof het al niet voldoende is, hoopt men ook op dit terrein een record te kunnen breken in plaats van de eieren waar mee men gooit. Bij het eiwer pen moet een van de kaarters! de andere een gaaf ei toegooi en, waarbij het er omgaat, dat die ander dat ei heel opvangt. Daarbij is het de kunst een zo groot mogelijke afstand te overbruggen. Het officiële re cord staat op naam van enkele inwoners van het Belgische Eken. Zij slaagden er in om een ei na een vrije vlucht van 41 meter, zonder barst te laten landen. Dat het heel wat eie ren zal kosten voor dit record in Koewacht gebroken is, staat zo goed als vast. In alle eventualiteiten heb ben de Koewachtse kaarters voorzien. Zelfs voor medische begeleiding is gezorgd. Een arts uit het Belgische Stekene heeft toegezegd heel het wee kend stand-by te zullen blij ven om in te grijpen als dat nodig mocht zijn. De directeur van een gemeenteschool in Moerbeke-Waas zal er voorts op toezien, dat de record-po ging' helemaal volgens de offi ciële reglementen verloopt en de nodige publieke belangstel ling is zo goed als verzekerd. Ook de propaganda rond de wedstrijd is door de kaarters zelf gevoerd. In de Belgisch- Nederlandse grensstreek staat het gebeuren met grote letters aangekondigd op tal van affi ches. De grootste bekendheid heeft de recordpoging overi gens gekregen dank zij de welbekende mond-op-mond reclame en de ingezonden brief van een verbolgen inwo ner, die van mening was, dat op vier kaarters spotten met hun gezondheid, terwijl in Vietnam dagelijks mensen aan uitputting sterven zonder dat dit hun vrije wil is. De vier kaarters geven toe geen duide lijk verband te zien tussen Koewacht en Vietnam. Ze til len dan ook niet zo zwaar aan de vergelijking. Tijdens de kaartpoging zal een disc-joc- key voor de muzikale omlijs ting zorgen en sportcommenta- tor Wim Hendriks heeft al toegezegd, de vermoeide kaar ters tussen de bedrijven door te zullen oppeppen. Kortom: het wordt zoals we eerder al schreven een compleet spektakel. Mocht een van de kaarters komend weekend uit vallen, dan gaan de overige drie met een invaller verder. In dat geval is de recordpo ging wel niet geldig, maar zal de onderneming worden be schouwd als een „oefenwed strijd". De komende zomerva kantie wil hetzelfde viertal namelijk proberen om zes da gen achtereen de kaarten te hanteren. Maar dan volgens het toegelaten systeem van de aflossing. Dat is nog verre toekomstmuziek. Eerst wacht de uitputtingsslag van Pasen.

de Stem | 1973 | | pagina 7