erboüwing kw-kazerne 1 SEPTEMBER FÜEWERKT Knollen voor burgemeester Boete voor rijden zonder verlichting in de mist Plan voor nieuwe fabriek los van Dow-T erneuzen De Stem/De Wh Zeeuw Wonderlijk viilniiiM voor valiiiia en gezin PORION 'osten 2Vi ton streék in zeeland [LODQgJSSGD ontaardelij ke te voor ongeval cces voor pelsen W HULST HET ADRES St. Albert rit in Sas van Gent Fotoclub in Axel houdt expositie Rechter hoort getuigen dodelijke aanrijding Sas van Gent Huldiging van jubilarissen 13 "in*">: G0ES' i Op dezelfde dag en even eens op rijksweg 60, nabij Hontenisse, reed de vrachtau tobestuurder R.S. uit Maria- kerke (B), eveneens zonder licht in de mist. Deze chauf feur betoogde dat hij van de boot te Kruiningen was geko men en dat hij wel zijn lich ten had ingeschakeld, maar bij aanhouding had bemerkt dat zij niet brandden. Bij onder zoek bleek dat een zekering was doorgeslagen, die hij dan ook onmiddellijk vervangen had. „En toen deden de lichten het wel?", wilde mr. Vain Hees (Van een onzer verslaggevers) L NEUZEN pe centrale Stichting voor Sociaal-Cultureel i terneuzen hoopt volgens schema in september de nieu- ihuiziii" te kunnen betrekken. Thans wordt met man en wsewerkt aan de verbouw van de voormalige marechaus- enie aan de Nieuwstraat in Terneuzen, een pand dat door i' Mins is aangekocht voor 135.000 gulden. De verbouwings- n ziin van dien aard dat geraamd wordt een totaal bedrag oBjevecr 2,5 ton nodig te hebben. ij zijn enigszins achterge- liet schema doordat j,esIissing van de gemecn- d een garantie voor een lening te verstrekken een -d uitbleef, maar thans i wij hierop alweer een ingelopen", aldus de H, van de Berg, directeur de centrale stichting, nog gehuisvest in een j aan de Beethoven- het nieuwe onderkomen 'pt de stichting een stuk ienter te kunnen werken, t het admdnistratief-be- ie deel van de stich- ook het Terneuzense -iënwerk een leuke be- ''ng in de voormalige ka- Je kunnen krijgen. Op de enverdieping wordt linies 'Van onze correspondent) KNEUZEN Gistervoor- ag heeft de kantonrechter erneuzen, mr. C.J.M. van schriftelijk vonnis ge- n tegen D.C.D., beambte Dow Chemical te Terneu- wegens een ontploffing, zich voordeed in een tank, ij een man werd gedood n zwaar gewond. ,Van Hees zei hierbij dat t door Dow aangevoerde •rgument als zou het waarvoor de tank wordt ilct, niet „in de greep artikel 18 bis van de vei- idswet vallen, niet kon aarden en conformeerde aan de eis van de officier justitie, mr. W.G.C. Mijns- die een voorwaardelijk onderd gulden had geëist de proeftijd van een u 'an onze correspondent) STDORPE De groep ke jcugdmusici, in leef- variërend van veertien tot jaar, heeft tijdens het 't. dat niet in het vereni- ebouw Concordia werd ven -zoals aanvankelijk oeling was- maar in de "hiekerk van Westdorpe, succes geoogst. t concert werd gegeven uitnodiging van de Stich- voor Sociaal-Cultureel de bedoeling met de jeugd uit de streek met deze Eneglse groep, fflde uit 43 leden, kennis 'en maken. Behalve jon- waren er ook veel vol- nen aanwezig. van de ingang ruimte gescha pen voor de Wereldwinkel, het jongerenadviescentrum en kantoorruimte voor de project leider. Hechts komt een soos- ruimte die beurtelings ge bruikt zal worden als politiek jongerencafé, ontmoetingscen trum terwijl voorts duidelijke programma-avonden (men denke aan films etc.) zullen worden gehouden. Op de tweede verdieping wordt het bestuurlijke appa raat gevestigd. Daarnaast be staat er .ruimte voor zoge naamde workshops. De zolder tenslotte zal Dhyana huisves ten, er komt daar een stencil- inrichting en een overgeble ven ruimte kan incidenteel ge bruikt worden, al naargelang de behoefte. „Wij denken aan vergaderingen van bepaalde werkgroepen of kleine vereni gingen. In feite een soort ver enigingsruimte voor geheel Terneuzen, zonder dat wij de horepasector nu direct willen beconcurreren", zo werd gis termiddag gesteld. De twee aa-restantenverblijven in de voormalige kazerne tenslotte zullen gebruikt worden voor het archief van de stichting. Veel steun wordt ondervon den van vrijwilligers, die be hulpzaam zijn bij de verbouw. Maar niet alleen nu, ook in de toekomst zullen meer vrijwil ligers voor het werk van de stichting nodig zijn. „Dat is wel een van de problemen", zo werd gisteren gesteld- „Wij hebben nu een magnifieke ruimte gekregen en er kunnen allerlei activiteiten ontwikkeld worden waaraan wij nu nog niet kunnen toekomen. De lij nen kunnen wij uitzetten, maar het uiteindelijke functio neren van diverse groepen hangt dan voor een overgroot deel wel van de mensen zelf af". Momenteel wordt gestudeerd op het aantrekken van een tweede projectleider. Die zal vooral belast worden met de begeleiding van groepen als Dhyana (ADVERTENTIE) VOOR EEN GOEDE BRIL UURWERK (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De Sas- se buurtvereniging St.-Albert organiseert onder auspiciën van de West-Zeeuwsch-Vlaam- se Autoclub (WZA) op 30 april de jaarlijkse „St.-Albert" rit. De opbrengst van deze rit komt ten goede aan het jeugd werk van de vereniging. Voor de A-klasse is dit een regle mentaire rit die verreden wondt volgens het KNMV-reg- lement. Onder de bepalingen van datzelfde reglement wordt voor de B-klasse een puzzelrit uitgezet. De lengte bedraagt circa 55 kilometer en de ge middelde snelheid is vastge steld op 24 km per uur. Het insohrijfbuneau is gevestigd in het verenigingsgebouw „St.- Albert" aan de Van Milstraat. Voorinschrijving is eveneens mogelijk onder telefoonnum mer 01158-1762. De rit wordt gecontroleerd door de heren Th. Rodrigo en K. Donze hei den te Terneuzen, (Vervolg v g-1). Het onderzoek, dat de er van de vlasvezelzak, J Boeloffzen uit Sas van e®aer door het T.N.O. laten uitvoeren blijkt, snuister stuyt, dat de l) een temperatuur van Sraden Celcius binnen aagen verteert en bij een .™uur van 15 graden oL n vijftien dagen. Sen met de plastic zak oe bewindsman dat een hM00™^?1, Het onderzoek TNO thans instelt is 'ei/eriCllt op de briiik- mSJ? g,eval van storting vuums kan het gebruik L ,vlasvezelzak voordelen lasti.7,61? h®l gebruik van het iel i i verbranding k 21 bonten, als men zak? van Plastic n Gn' delfde giftige Jen vLaLs bii het ver- it de 2? e vlasvezelzak, N tóedteWrinds?an' In dit én uit er van mening, P® én uftPUnt van nailieu- telegetAei,?0^11^ van de 'e in 5 in de vlasm- ant de tfand en West- a\terna/i1SVezelzaik een 1 Hij teringe- ,No de nodige kan aanbren- (Van onze correspondent) SLUIS Het Sluise college van burgemeester en wethou ders ontving in de raadzaal van het stadhuis twee ambas sadrices van de stichting Alk maar vierhonderd jaar victo- riestad. De dames, keurig in uniform, boden burgemeester mr. H.P.L. van den Beid een veertigtal dahliaknollen aan. De heer G.H.A. de Zeeuw oud-wethouder van Alkmaar en secretaris van het stich tingsbestuur zette de bedoe ling van dit bezoek uiteen. Als een van de belegerde steden van de tachtigjarige oorlog heeft Sluis de uitnodiging aanvaard om medewerking te verlenen aan de festiviteiten ter gelegenheid van de vier- honderdjarige herdenking van Alkmaars ontzet. De dahlia's zullen in Sluis worden geplant en begin sep tember aanstaande zullen de bloemen in een voor Sluis re presentatieve vorm worden ge rangschikt. Dit bloemstuk wordt dan door een Sluis meisje, dat eveneens kan mee dingen naar de titel miss Dah lia naar Alkmaar gebracht waar het op een grote bloe- menexpositie zal worden ten toongesteld. Aan de mooiste exemplaren zullen prijzen worden toege kend. Sluis zal tevens met een attractief element deelnemen aan de zogenaamde actie be legerde steden, welke in de periode van 17, 18 en 19 au gustus in Alkmaar zal worden gehouden. Behalve Nederland se zullen ook buitenlandse ste den onder andere Gent, leper en Snrtrijk aan deze actie deelnemen. Na het gebruik van een ver frissing en de bezichtiging van het stadhuis vertrok de dele gatie naar Alkmaar. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De officier van justitie, mr. W. Mijnssen, eiste dinsdag op het kantongerecht een boete van honderd gulden te gen verdachte W.K. uit Hulst, die op Rijksweg 60 op 27 februari met zijn auto in dichte mist had gereden zonder groot of dimlicht. Verdachte betoogde dat het zicht meer dan honderd meter was in de plaats van 50 a 75 meter, zoals in het procesverbaal stond. Bovendien werkte de lichtinstallatie perfect, zodat hij maar een verklaring had, n.l. dat hij het vergeten had, de lichten te ont steken. Mr. Van Hees veroordeelde hem tot f 75,- boete. weten. Dat was inderdaad het geva.1' en daarom werd de boe te geen f 100,- zoals mr. Mijnssen eiste, maar f 75,-. Verdachte H. van H., uit St.- Jansteen stond terecht voor twee overtredingen. Op 15 no vember 1972 was hij met zijn auto onder Zaamslag tegen een boom gereden en hij had een meertonige hoorn op zijn auto die hij evenwel niet ge bruikte. „Zo'n hoorn is alleen voor bijzondere mensen, zoals bestuurders van brandweerau to's e.d.", merkte mr. Mijnsen op. Daarvoor kreeg hij een boete van f 25,-, en inbeslag name van die hoorn. Verdach te kon geen verklaring geven voor het botsen tegen de boom. „Wij zaten te praten over „het" tentamen zei ver dachte. De veronderstelling van de officier dat dit een vreugdegesprek zou geweest zijn, klopte niet, want dat ten tamen was de volgende dag. Mr. Mijnssen eiste een boete van f 75,- maar de kanton rechter maakte er zestig gul den van. Mevrouw C.K. uit Sas van Gent die niet op de rechtszit ting was verschenen, kreeg volgens de eis van de officier een boete van vijftig gulden wegens het veroorzaken van een aanrijding op 20 november 1972, op de Gentsevaart te Hulst. Zij was met haar perso nenauto tegen een vrachtauto gereden, toen deze, volgens haar verklaring, plotseling dwars op de weg stond. Zij had naar ïinks gekeken om te zien of zij voor de douane moest stoppen. Getuige J. der W. uit Kemzeke (B), de be stuurder van een vrachtauto, was wel verschenen en ver klaarde dat hij juist bezig was met zijn vrachtauto en aan hangwagen van een erf af te rijden. (ADVERTENTIE) Om een idee te geven: Houtrot herstellen. Kieren afdichten tussen kozijn en muur of langs de trap. Scheuren en naden blijvend af dichten, ook rondom ev-pijpen. Trapleuning muurvast zetten. Be tonreparatie. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV- reklame! Van dik tot ragdun pla muren. Tegels zetten op hout of spaanplaat of betonemaille of over oude tegels. Spaanplaat naadloos verlijmen. Pleisterlaag repareren op muur of schoorsteen. Opnieuw voegen. Dakpan vastzetten. Stop verf bijwerken. Betonnen ramen beglazen. Dunne plek in goot repa reren. Lek balkon dichten. Latten tegen muur hechten. Nu gemakkelijker èn vlugger èn heter STOPPEN, AFDICHTEN, VOEGEN, UITVLAKKEN, PLEIS TEREN. PLAMUREN EN HER STELLEN met: PORTON, de in Zwitserland ontwikkelde één-com- ponentige, dus een kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkracht aan èlk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas'. Blijvend thermoplas tisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet nit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Onschadelijk voor de han den. In de emmer otbeperkt houd baar, dus geen restenverlies. 1/2 kg 1 kg 2 kg 5 kg ƒ4,95 ƒ8,75 ƒ15,60 ƒ80,50 (Van een onzer verslaggevers) AXEL Zaterdag 28 april opent burgemeester M.K. van Dijke van Axel de achtste tentoonstelling van de Foto club Axel, die dan in de Iand- bouwhuishoudschool aan de Tuinstraat te Axel wordt ge houden. De jury bestaat ditmaal uit de heren L. Beije uit Veere, C. Hoorman uit Axel en M. Artse uit Sas van Gent. De mensen, die tijdens de vorige tentoonstellingen de inzendin gen hebben Beoordeeld, zijn uitgenodigd om de opening van de achtste expositie bij te wonen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De zaak te gen de vrachtwagenchauffeur J.K. uit Beers, die op 20 fe bruari in de Axelsestraat te Terneuzen een dodelijke aan rijding veroorzaakte, wilde de kantonrechter, mr. C. van Hees, voor onbepaalde tijd uit stellen om nog een drietal ge tuigen te horen. Tevoren had de officier van justitie, mr. W. Mijnssen, een geldboete van 250 gulden geëist en de ontzeg ging voor de tijd van drie maanden van de rijbevoegd heid met een proeftijd van twee jaar. Verdachte bestreed dat hij met een snelheid van 54 km door de Axelsestraat zou_ zijn gereden. Hij zei dat hij niet harder reed dan 45 km. Toen de chauffeur met zijn vracht wagen het oversteekpad nabij de Dokweg naderde, wilde juist mevrouw G. ovetsteken. De officier van justitie zei in zijn requisitoir dat men in een drukke straat als de Axelse straat, zeker zijn snelheid zo danig dient aan te passen, dat een overstekende voetganger niet in gevaar kan komen. Hij wilde net nog niet spreken van een misdrijf. De verdediger van K., mr. G. Tichelman, betuigde eerst zijn deernis met het zwaar getroffen gezin, dat op een dergelijke tragische wijze de vrouw en moeder moest zien omkomen. De raadsman achtte de snelheid volkomen verant woord en beriep zich erop dat het op het ogenblik van het ongeluk geen spitsuur was. Zebrapaden noemde mr. Ti chelman onbetrouwbaar en be toogde dat het slachtoffer had geaarzeld bij het oversteken. „Daarvan zijn getuigen", zo zei de verdediger. Voor mr. Van Hees was dit aanleiding om de zaak voor onbepaalde tijd uit te stellen teneinde drie getuigen te kunnen horen. Koninginnedag De inwo ners van de gemeente Sas van Gent, die in het verleden een koninklijke onderscheiding hebben ontvangen, zijn door b. en w. van Sas van Gent uitge nodigd voor een bijeenkomst, die op 30 april, 's morgens om elf uur op het gemeentehuis wordt gehouden. Ook de leden van de gemeenteraad zijn hiervoor uitgenodigd. BERGEN OP ZOOM Roxy, 14.00 uur: Rin Tin Tin, de dappere wolfshond a.l. 20.00 uur: Turks Fruit 18 j- Markiezenhof, expositie beeldhouwwerken van o.a. Ag nes Berck, Pieter Biest, Mari an Gobius en Henk Ooster brink (tot 29 april). Dagelijks van 14.00-17.00 ur. Hal Stad huis, tenstoonsteü'ing Mia Liefbroers van Gijzel (t.m. 30 april). Etcetera, Molstraat 10a, expositie Jac van de Kerkho- ve, schilderijen, etsen enz. (t.m. 29 april). Dagelijks van 23.30-17.00 uur. Bovendien vrijd. zat. en zond. van 19.00- 21.00 u. HULST Bioscoopgebouw, 20.00 uur: Turks Fruit 18 j. KORTGENE Les Deux Chapeaux, exposi tie werken van de Veerse schilderes Mies Callenfels- Karsten (t.m. 27 april). Ma. t.m. zat. van 9.00-12.00 u. en van 14.00-17.00 u. zondag van 10.00-16.00 u. Galerie Opus, expositie van de Veerse schil deres Mies Callenfels-karsten (t.m. 27 april). Ma. tot en met vrijdag van 9.30-12.00 u. en van 14.00-17.00 n zat. van 14.00-16.30 u. MIDDELBURG City, 20.00 uur: A Passion 18 j. Schouwburg, 20.00 u. Geor ge Dandin door het Rotter dams Toneel. OOSTBURG Ledel Theater, 20.00 uur: De Kleine Hut met Bob de Lange, Paul Cammermans en Hetty Verhoogt. ROTTERDAM De Doelen (hal), 12.45 uur: Koffieconcert. Solist Iskar Aribo (piano). De Doelen (grote zaal), 20.15 uur: Rotter dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Henry Selbing, solist Loek van de Gaag (piano). Hofplein Theater, 20.15 uur: Op blote voeten in het park, van Neil Simon door het Rot terdams Toneel., Piccolo Thea ter, 20.15 uur: Rosa, toneelspel gebaseerd op de brieven van Rosa Luxemburg, m.m.v. Jo sephine van Gasteren. Schouwburg, 20.15 uur. Moe der Courage en haar kinderen door de toneelgroep Theater. Theater de Lantaren, 20.30 uur: The Friends. Theater uit Engelana. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, West- kacfe 71, expositie J. Hopman met zijn buitelingen in olie verf (t.m. 28 april). Dagelijks van 9.00-12.00 en van 13.00- 21.00 uur, zond. van 14.00-18.00 uur. Op ma. gesloten. TERNEUZEN Luxor, 20.00 uur: Turks Fruit 18 j. ANTWERPEN Sportpaleis, 15.00 uur: Dis ney on parade met alle Dis- ney-figuren levend op het to neel. f Van onze correspondent) SLUISKIL Tijdens de feestvergadering van de bouw en houtbond in Sluiskil zijn de jubilarissen gehuldigd. Veertig jaar lid waren de he ren I. de Schepper en J. de Waal, terwijl de heren B. de Smet en A. de Bulcke hun zilveren jubileum vierden. De jubilarissen kregen een foto van Sluiskil van voor de kanaalverbreding aangeboden. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Bracke en Kaas, die aain de beurt waren om af te treden, herkozen. Na de toespnaken volgde het fees telijke deel van de avond. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Volgens een woordvoerder van Dow Chemical in Terneuzen duidt het feit dat Dow plannen heeft om mogelijk in Tessenderlo een nieuwe chemische fabriek te bouwen, er niet op dat besloten is om het bedrijf in Terneuzen als afgerond te beschouwen en hier het bedrijf niet meer verder uit te breiden. thyleen volgens dit procédé. Als Dow dat echter in Neder land zou gaan doen, dan zou den daar - zo werd ons giste ren meegedeeld - de nodige royalties voor moeten worden betaald, terwijl in België na 1974 zonder het betalen van deze bedragen toch met de produktie kam worden begon nen. Gisteren zijn de burgemees ter van Tessenderlo en omge ving op bezoek geweest bij Dow Chemical in Terneuzen. De directie vam Dow in Zürich had hen hiervoor uitgenodigd om ongunstige indrukken, die men mogelijk na het lezen van berichten in de Belgische pers over Dow had gekregen, aan de werkelijkheid te toetsen en ook om ervoor te zorgen dat Dow bij het eventueel verder voorbereiden vam de vestigimgs- planmien voor Tessenderlo niet bij voorbaat tegen een muur van vooringenomenheid zou stuiten. Bij Dow had men gis teren de indruk dat na het bezoek bij de Belgische gasten een zekere bezorgdheid was verdwenen. Wel is het zo dat in de nieuwe vestiging (zoals wij gisteren hebben bericht komt ate vestigingsplaats onder meer Tessenderlo in aanmer king) polyethyleen volgens het Zieglerprocedé zal worden vervaardigd. Het zou Dow Chemical teveel geld gaan kosten om dat in Nederland te gaan doen. Wel is het zo dat De Staats mijnen na de hevige touw trekkerij tussen Dow Chemi cal en D.S.M. om het z.g. Zieglerpatent een strijd, die zich vorig jaar afspeelde uit eindelijk heeft toegestaan dat Dow Chemical zich hiermee ook in de Benelux zou mogen gaan bezighouden. D.S.M. heeft aanvankelijk de exclusi viteit van dit patent voor de Benelux geclaimd. Voor Ne derland loopt dat tot 1978 en voor België tot 1975. D.S.M. heeft Dow Chemical vorig jaar toegestaan met de licentie' houdster van het Zieglerpa tent, het Duitse bedrijf Oliefin Chemie te gaan onderhandelen over het ook in licentie gaan vervaardigen van het polye- Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland: RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 Innen)1 HULST1 KANTOORUREN: Maandag t.m. vrijdag 8.15—12.30 en 13.30—17.00 uur. HULPBIJKANTOOR OOSTBURG: Voor aanname advertenties en abonnementen: Boekhandel Pie- ters Brouwerijstraat 4, tel. 01170-2791. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda maandag t.m. vrijdag 19.00—21.00 uur, tel. 01600-22341 zaterdag^O-12.00 uur, tel. 01600-49900; zondag 20.00-22.00 uur BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 of 01150-6297- Midden- Zeeland 01100-4944. HUISAANSLUITINGEN: REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, Kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen, tel. 01150-7920, privé tel. 01150-5745; algemeen re dacteur Zeeland A.F. Koopman kantoor Kromme Weele 4 Mid delburg, tel. 01180-7764, privé tel. 01180-7438: redacteur Midden- Zeeland: drs. J. Bouwmans kant. Klokstr. 1, Goes tel. 01100-8030, privé Colijnhof 35, Goes; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone: G. van Berkel, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen tel. 01150-7920 privé tel. 01150-4866; redacteur O.Z.-Vlaanderen; A. Verlind kantoor Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140-3751, privé tel 01140- 3103; redacteur W.Z.-Vlaanderen: R. van der Helm, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150-7920, privé tel. 01150-4865; sportredactie Zeeland: T. Koomen tel. 01155-2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J. de Boer Trumanlaan 10, Axel, tel. 01155-2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: P. Konings, tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01100-4316.

de Stem | 1973 | | pagina 5