CLINGE it n.v. 01177-1253 EXTRA IEHUIS omermode et, die momenteel in de verpauperde (maar toch nog hogere) »n van (1e damesmode opgang doet, luidt: „Terug naar de ja- flig". Het slanke vrouwelijke silhouet moet terugkeren en het daarvoor is heel simpel: accentueer de taille, de rest komt zijn voor dit type vrouw wel het meest interessant. De ge dessineerde jurk met een kort uni-jasje in de grondkleur van de jurk is erg in trek. De stof fen zijn linnen en katoen piqué en wanneer de rok wijd is en de taille geaccentueerd, mag het décolleté best diep zijn. Bij de deux-pièces vin den we in het bovenstuk de lumber terug. Aparter is ech ter het blouson- of chemisier- model. heersende combinatiemode wel de grote toppers van deze zo mer worden. Het aanbod daar in loopt ook wel door in de grotere maten. Het kielmodel heeft raglan- en dolmanmou wen, de hemdblouse een brede kraag en manchetten en de dessins zijn zeer gevarieerd. Overigens is er voor de prille en jonge vrouwen ook vol doende aanbod in gewone, slank af kledende mini-jurken, zonder veel poespas. Over de ze jurkjes, en ook op de sim pele plooirok of pantalon, kan een lichte blouson gedragen worden. Ook de nieuwe zo- mertruitjes zijn door hun grappige halzen en mouwtjes interessant. Maar let wel: de „gewichtiger" typen moeten oppassen met deze nieuwe modedetails. Vooral de schou ders kunnen door al die grap pige mouwtjes te veel accent krijgen en dat is dan ronduit lelijk. Het T-shirt van de zittende dame heeft vleermuismouwen. De boerenrok heeft een elastieken band in de taille en in- steekzakjes. Modellen Linda Lu. De lange japon voor de avond en voor feestjes moet lekker draagbaar en dus ongecompli ceerd zijn, maar het décolleté, zowel aan voor- als achter zijde, geraffineerd. De taille is ook hier smal en de wikkel stijl voor dit genre een topper. De favoriete stof is zijde jersey. Modieus is ook de wij de pantalon met blouse en jasje in wikkelstijl. Overigens heeft de pantalon nu geen plooien meer, zijn de pijpen wijd, maar rechttoe- rechtaan (kachelpijp) en zit de taille tamelijk hoog. De suc cesvolle salopette of tuinbroek wordt op dit moment bijzonder goed verkocht, maar of ze de ze zomer zal overleven moet nog worden afgewacht. In het algemeen kan men stellen, dat de stoffen licht en soepel zijn en de oppervlakte zacht, liefst wat glanzend. Over de kleuren valt weinig concreets te zeggen. Waar schijnlijk zal men in het eigen lijke zomerseizoen wat uitge keken zijn op de typische voorjaarskleuren (citroengeel, appeltjesgroen en helder rood) en zal men de voorkeur geven aan fantasiestoffen: lichte uni's, waaronder veel wit met kleine speelse motiefjes. Een merkwaardige combina tie van sportief en romantisch biedt het aangeklede T-shirt. Daar zitten deze zomer aller lei soorten halzen en mouwen in. Bovendien zijn er veel wil de druks op aangebracht Ze zijn iets duurder dan de alle daagse, oudere zusjes, maar wel leuk. Minder spectaculair is de nieu we kleding voor de rustiger en minder speelse naturen. De praktische chemisier is er weer, maar die moet nu wel wat meer modische details hebben. Vandaar dat er wat meer met stiksels is gewerkt. De accentuering van de taille (nieuw zijn de tunnelceintuurs) leidt bij bepaalde modellen tot een blousend rugpand en de rok is veelal geplooid of klok kend. Maar de combinaties Een luchtige, kleine chemi sier met gerimpelde rok en ronde hals. Een simpele mini, die slank afkleedt en niet te veel poespas ver toont. Model Falke. BREDA Foto rechts: Romantiek in de zomercollectie van Lu cie Linden. Een katoenen jurk met wijde mouwen. De „blousette" op de panta lon heeft een gebonden of gesmokte taille. romantische blouses zullen ,het oog op de nog steeds 0 Een romantisch, feestelijk jurkje met halternek. Diepe dé- colleté's zowel aan de voor- als achterzijde. 1 i ISTBURG 0eciêcolleteerd jurkje met bijpassende bikini. Let op het drukke bloemmotief. Dit truitje zou men geraffineerd-simpel kunnen noemen. Model Falke.

de Stem | 1973 | | pagina 21