QUEEN ELISABETH' DRIJVENDE VESTING sraël beschuldigd van aanslag WD AANVAARDT LIBERAAL MANIFEST ALS DISCUSSIESTUK MAGDA JANSSENS OVERLEDEN Rondweg om Parijs gereed MASSALE UITVAARTDIENST IN MILAAN Stichting Nederland-Muziek opgericht Win biedt )bote Grote belangstelling voor symposion in Nijmegen buitenland imnestie aan MODE Drug handelaren kopje onder Aardbeving treft Costa Rica Import Spaans citrusfruit weer vrij Contact met ingesloten metro-bouwers Malcarios daagt Grivas uit Maandag 16 april 1973 Verenigde Staten. (K) Les Misérables. Tweede deel van een tv. film naar Victor Hugo. Vergeet niet te lezen. Laatste nieuws. LGIë (Frans) 9 (K) Les sentiers du monde: Roemenië. (K) Le trésor des Hol- iandais, serie. 5 Nieuws. 0 (K) 1, 2, 3. J'al vu; (K> De Fabeltjeskrant 0 TV.F., magazine voor j, I vrouw. 0 R.K. uitzending. 0 Sportuitzending. 5 Journaal. 5 Hel Hoi van Assisen: Drie doden bij mevroin, I Jadot. Daarna: discussie en laatste nieuws. ANKRIJK (Rijssel) 0 Miditrente- 0 Journaal. .5-13.30 Magazine voor tie vrouw. 10-16.10 Ponce Pilate, film van Gianpaolo Callegari, 10 Leven nu. 14 Voor de kleuters. >4 Voor de jeugd. |!0 Reg. act. |l5 Journaal. 18 Le premier juré, serie, 15 De zeewolf, serie. 15 Spécial radio. 10 Aanhalingstekens ope nen. >5 Catch. 25-23.40 Nieuws. TOS: 18.00 Nws.18.02 Joost Draayer Show. AVRO: 19.001 rs. 19.02 Nederland non stop 10 Nws. 20.02 Radiojournaal. 35 Take the 8-train. 21,00 's 21.02 De negen-uiur-show, 30 Nws. 22.02 Superclean lainmachiine 22.55 K 00 Nws. 2302 33-45-78- iz-magazine. (24.00 Nws. 2-0.05 Radiojournaal) 055- 0 Nws. BELGIë (Nederlands) 00 Nieuws, mededelingen ffl iS-berichten. 12.08 Land- jwki'oniek. 12.15 Licht mu- kprogramma. (12.50 Buiten- ids persoverzicht. 13,00 euws, actualiteiten, weerbe- ht en schouwburgprogram- 13.55 Beursberichten. 00 Nieuws, 14.03 Lichte mu le (15.00 Nieuws). 16.01 euws en beursberichten 10 Lichte muziek. 17,00 euws en mededelingen. 17.10 ihte muziek. 17.55 Weeg- ïaal 18.00 Nieuws. 18.05 lor de soldaten. 18.43 Paar- sportberichten 18.45 Sport- «gazine. 18.55 Taalwenken. 57 Grammofoonplatenmu- k. 19.00 Nieuws en actuali- ten. 19.30 Lichte muziek. .40 Keurig Engels. 19.45 jenbaar kunstbezit 20.00 Licht iziekprogramma (20.30 lekbespreking). 21.00 Splin- ■nieuws. 21.05 Licht pro; amma. 22.00 Nieuws. 2205 eht muziekprogramma 23.00 euws. 23.05 Licht muziek- ogramma. 23.40-23.45 euws. vvu Z'-irviU ZEER EKKÊNTEÜJKUJCKV luke! u bent altijd WELKOM AAN DE KASSA EN U MAS AAEESRENGEN WlEÜ --- (Van onze correspondent). -nvnFN De Queen Ell- Mh 2*»s onderweg naar fc met ruim 500 joodse Ilriers aan boord die het ilSn feest van de st.cht.ng L Israël gaan vieren. Aan- Likelijk waren veel meer Xrers geboekt, er trokken S verscheidene honderden ine Het vlaggeseh.p van de Schappij Cunard voer «ondagniidilag slechts due kwartier te laat uit. De ver bluffende beveihgingsmaatre- „leu hadden dus geen ernsti- |e vertragingen veroorzaakt. Helikopters circelden boven de haven van Southampton tot het schip buitengaats was. An dere toestellen van de Royal Air Force namen samen met schepen van de Royal Navy de bewaking over, vooral in de Middellandse Zee, waar bo vendien de Amerikaanse acht ste vloot en de Israëlische strijdkrachten zullen opereren. Aan boord bevinden zich 30 Britse mariniers voor wie hut ten in de toeristenklasse zijn geboekt. De reizigers moesten bij de inscheping acht contro leplaatsen passeren. Zij wer den door politiehonden be snuffeld en zelfs de eenvou digste handbagage werd door gelicht. Ook de reis van Londen naar Southampton op zondag ochtend was een operatie van betekenis geweest. Elke bus had een gewapende geleide. Alle bruggen en viaducten van de verkeersweg A33 stonden onder toezicht. En onophoude lijk patrouilleerden er politie auto's. De voorzorgsmaatrege len tegen Palestijnse sabotage waren zo gedetailleerd dat tenslotte een vertegenwoordi ger van Cunard schetste: „Het gaat bij ons wel allemaal nog zorgvuldiger dan bij de lucht vaartmaatschappijen". Geen boeket bloemen ging aan boord zonder te zijn geïnspec teerd. De Queen Elizabeth 2 werd gecharterd door de Ameri kaanse zakenman Oscar Rud- nick naar verluidt voor ruim 7 miljoen gulden. Het was de opzet 1700 gegadigden te vin den van wie de helft de heen reis per schip en de terugreis per vliegtuig zou maken, ter wijl voor de andere helft de voorzieningen zouden worden omgekeerd. Zowel de heer Rudnick, die waarschijnlijk een zwaar verlies lijdt, als de maatschappij Cunard zijn zeer zwijgzaam. Verslaggevers meldden dat bijna 500 Ameri kanen en ongeveer 50 Britten zich inscheepten. Sommige Journalisten maken de reis mee. Het gerucht dat de film ster Barbara Strisand zich on der de passagiers bevindt werd niet bevestigd. Onder de 900 bemanningsle den die elk f 350 gevarengeld krijgen uitgekeerd, wordt over de controlemaatregelen met enige ironie gesproken. Bewa kers verstopten in de voorbije dagen een paar imitatiebom- men aan boord en iedereen moest helpen ze op te speren. Dit had niet elke keer succes. De sommaties om aan het zoe ken deel te nemen leidden tot het risico dat een ernstig alarm ongeloofwaardig zou zijn geweest. „Psychologisch wonnen de Arabische guerril la's", merkte een reporter van het Londense zondagblad The Observer op. De enige tussenhaven die wordt aangedaan is Lissabon. Oaai kunnen passagiers die dat wensen dinsdagmiddag met sloepen aan land worden gezet, vanzelfsprekend onder zware controle. iMERIKAANSE raffinaderij in eibanon doelwit (ADVERTENTIE) (Van onze redactie buitenland) BEIROET In de door een aanslag getroffen Libanese Lieraffinaderij hebben zaterdag de vlammen de gehele dag jvrij spel gehad. De identiteit van de daders een twintig- fal is echter een mysterie gebleven. Hen woordvoerder van alle belangrijke Palestijnse guerrilla- iewegingen beschuldigde Israël ervan dat Israëlische comman do's de aanval op de Amerikaanse raffinaderij hadden uitge roerd. Een Israëlische militaire woordvoerder heeft ontkend (at Israël iets met de aanslag te maken zou hebben gehad. In een verklaring die op loet kantoor van persbureau Reuter in Beiroet werd afgegeven, werd gezegd dat de „Libanese revolutionaire garde" de aan slag had gepleegd en wel als protest tegen de Amerikaanse hulpverlening aan Israël. Bij de brand zijn twee enor me opslagtanks volledig ver woest en kwam de aanvoer van olie via de pijpleiding tus sen Saoedi-Arabië en de raffi naderij geheel stil te ligger- Volgens de Libanese autoritei ten hebben springstofdeskundi gen nog kunnen voorkomen dat de overige 14 tanks explodeer den. Vraag de DHZ-brochure aan bij Nooitgedagt, Postbus 1, IJlst. AMSTERDAM (ANP) lij een verkeersongeluk in luilsland is zaterdag de com- onist-pianist-zanger Tony artweger om het leven geko- len. Hij was 66 jaar. De voor de tweede wereld- uit Oostenrijk naar ederland gekomen Tony artweger, die de laatste ja- an een eigen zaak dreef aan Korte Leidsedwarssta-aat in -msterclam, genaamd Zirbel- rube, was in ons land bekend s specialist In het Weense enre. Grote bekendheid heeft To- Hartweger in de jaren na oorlog gekregen door zijn iener oafé aan het Leidse- ein. (Van onze redactie buiten »d). NAIROBI President Idi min van Oeganda heeft am- 'stie aangeboden aan de ver tonen oud-president Milton tote en diens aanhangers. Volgens een bericht van ra- jo-Oeganda heeft Amin de omalische ambassadeur Ab- ™ah Fapah een brief aan wte overhandigd waarin hij bat Obote en zijn aan jagers veilig naar hun land timen terugkeren. Obote vluchtte in januari .1 naar Tanzania toen Amin erricÖteeS 66n staatsSreeP i£neraal Amin heeft de ondertekend met „uw 'inDada"'0®1"' generaal Idi De Sovjet-Unie heeft om strafmaatregelen tegen Israël en indirect uitstoting van dat land uit de VN gevraagd. Tij dens een spoedzitting van de veiligheidsraad ter bespreking van de Israëlische aanval vori ge week in Libanon waar drie Palestijnse leiders werden dood geschoten, zei Sovjet-ambassa deur Malik dat Israël gangster methoden toepast en dat agres sie het voornaamste doel van de Israëlische buitenlandse po litiek is. Waarnemers vestigden er de aandacht op dat men de rede van Malik niet moet zien als een officieel voorstel van de Sovjet-Unie om Israël uit de volkerenorganisatie te zetten. Een dergelijk voorstel wordt verwacht van de Egyptische minister van buitenlandse za ken, Mohammed El-Zayyat, die vandaag in de raad het woord zal voeren. Wat de Sovjet-afgevaardigdi letterlijk zei was dat zijn land als represaille voor de Israëli sche actie van vorige week in Beiroet eventuele Arabische eisen tot uitstoting van Israël uit de Verenigde Naties zal steunen. Malik voegde hieraan echter toe bereid te zijn tot on derling overleg tussen de vijf permanente leden van de vei ligheidsraad de Sovjet-Unie, Frankrijk, Groot-Brittannië, de Verenigde Staten en de Volks republiek China om te po gen een oplossing voor de crisis in het Midden-Oosten te vin den. VN-diplomaten waren eens gezind in hun menig dat een eis tot uitstoting van Israël in de veiligheidsraad tot een ernstige confrontatie zou leiden met de Verenigde Staten, die toch al bijzonder geprikkeld zijn over het verspreiden door de Ara bieren van de „grote leugen" dat de actie van Israël van jongstleden dinsdag direct dooi de Amerikaanse geheime dienst was gesteund. jrookon.troikïcetijjg^6 rttWna^er'J gingen gepaard met een enorme (Van onze parlementaire redactie) ASSEN De algemene vergadering van de VVD heeft zaterdag het liberaal manifest een liberale toekomstvisie, die verleden jaar werd opgesteld door een stuurgroep uit de party als discussiestuk aanvaardt. Het liberaal mani fest zal richtsnoer zijn voor discussies binnen en buiten de partij over de beginselen van vrijheid, verantwoordeiyk- heid, verdraagzaamheid en sociale gerechtigheid. Op basis ook van dit mani-, fest, zo besloot de algemene ledenvergadering door de aan vaarding van een resolutie, zal de VVD haar bijdrage moeten leveren aan de vernieuwing van de volstrekt verouderde partijstructuren in ons land. In het liberaal manifest werd verleden jaar een beroep gedaan op „allen in de confes sionele partijen, DS'70, D'66 en PvdA" samen met de VVD een groepering te vormen om de verevening van allerlei wensen tot een beleid moge lijk te maken, op grond waar van een meerderheid kan wor den verworven. De algemene vergadering in Assen sprak daarom de wens uit, dat op grond van werkelijke politieke scheidslijnen partijen of par- tijgroepen tot stand komen, waarvan redelijkerwijs kan worden aangenomen, dat daar uit steeds een parlementaire meerderheid kan worden ge vormd. Tijdens de zaterdagmiddag- vergadering kwam nog even de kabinetsformatie ter spra ke. De politiek leider van de liberalen, Wiegel, zei daarover, dat hij het begrijpelijk vindt dat de informateurs een draai boek en een werkprogram ma ken. Maar volgens hem zal hun wenk alleen dan kans van slagen hebben als zij letterlijk het progressieve program keerpunt '72 overschrijven. „Doen zij dat niet en gaat Den Uyl toch op de voorstellen van de informateurs in, dan zal andermaal vastgesteld kunnen worden, dat de PvdA sjoe melt". In de redevoering van Wie gel op vrijdagavond werden de socialistische gevaren die ons zouden bedreigen reeds breed uitgemeten, maar zater dag zei senator Van Riel dat hij nog grotere gevaren dan het socialistische gevaar zag. Hij doelde daarbij op wat hij noemde „de tot mode gewor den gewoonte om aan allerlei vormen wan kwaad in onze samenleving toe te geven". Een mode die hij scherp he kelde. Van Riel haalde vooral fel uit tegen de studenten die weigeren f 1000,- collegegeld te betalen. „Duidelijk schen dende jongelieden krijgen op dit moment de kans zich aan gemeenschapsgelden te ver grijpen. Met deze halve polari satie voert men het land dui delijk naar de ondergang", al dus mr. Van Riel. De politieke en sociale toe stand van Nederland vereist een volwaardig kabinet, zo heeft het hoofdbestuur van DS'70 zaterdag in Amsterdam vastgesteld. De radicale drie hebben door hun polarisatie techniek bewezen niet rege- rinigsrijp te zijn en andere de mocratische partijen zijn nu verplicht met het oog op de vele belangrijke problemen, hun aanvankelijke menings verschillen in het landsbelang te overbruggen. Tot de belang rijke problemen rekent het bestuur een rechtvaardiger in komensverdeling en de infla- tiebestrijding. (Van onze redactie bui tenland) TORONTO Voor twee handelaars in drugs heeft de wer- vingsleuze „goed dat er politie is" sinds dit week einde grote betekenis. Zij werden die dag door de politie van een zeke re verdrinkingsdood ge red. Toen politiemannen in een motel in Toronto een inval deden omdat zij vermoedden daar le den van een drugbende te kunnen arresteren ontdekten zij twee man nen die geboeid en met een prop in de mond in een langzaam vollopende badkuip lagen. Het bleek een ruzie tussen leden van de bende te zijn. Iedereen werd ge arresteerd ook de twee bijna verdronken mannen. Waarschijnlijk is nog nooit iemand zo blij geweest met zijn ar restatie. SAN JOSE (RTR) —Ten minste 12 mensen zijn om het leven gekomen en meer dan honderd gewond geraakt tij dens een aardbeving die zater dag de Middenamerikaanse re publiek Costa Rica heeft getrof fen. De zwaarste schade is aangericht in de stad Tilaran aan de grens met Nicaragua. (Van onze correspondent). ROME De uitvaartdienst van de jonge Italiaanse poli tieman Antonio Marino, die eind vorige week bij de ern stige neo-fascistische rellen in Milaan door een bom werd gedood is zaterdag uitgelopen op een massale demonstratie tegen het geweld van de ex treem-rechtse groeperingen in Italië. Dit weekeinde heeft de politie in Milaan twee jonge ultra-rechtse mensen gearres teerd op beschuldiging van medeplichtigheid aan de dode lijke bomaanslag. Twee ande ren, naar men aanneemt de daders, worden nog gezocht. Hoewel de grote rechtse MSI beweert, dat zij de politie aan de belangrijkste gegevens heeft geholpen die nodig wa ren om deze eerste arrestaties te verrichten, wordt in heel Italië diezelfde neo-fascisti- sche MSI als uiteindelijk ver antwoordelijk gezien voor de fatale rellen in Milaan. Een enorme menigte Milane zen (zie foto) heeft zaterdag de laatste eer bewezen aan de omgekomen politieman. In de lange stoet liepen ondermeer premier Andreotti en de mi nister van binnenlandse zaken Rumor mee. Ook waren er op vallend veel oud-strijders en ex-gevangenen van nazi-kam pen in de begrafenisstoet. Vanzelfsprekend heeft gebeuren in Milaan ook politieke reacties Voor de oppositie is loops het zoveelste bewijs van de onbekwaamheid van de re gering Andreotti. Algemeen in politieke kringen de veront waardiging groot over het ge welddadige optreden van de extreem-rechtse partijen. DE uit veertig leden be staande handelsmissie, die on der auspiciën van de centrale van handelsbevordering een bezoek van zeven dagen aan Polen heeft gebracht, is zater dag uit Warschau terugge keerd op Schiphol. (Van een onzer verslagge vers) AMSTERDAM Vlak voor haar 89e verjaardag is in de nacht van vrijdag op zaterdag plotseling overleden de actrice Magda Janssei.s. Slechts enkele uren tevoren had ze nog op de planken van de Stadsschouwburg in Nijmegen het applaus in ont vangst genomen van het dankbare publiek zonder te weten dat dit in haar lange carrière haar allerlaatste voorstelling zou zijn. In Nijmegen bracht het zuidelijk toneel „Globe" het blijspel „De Aannemer" van David Storey voor het voet licht, waarin Magda Janssens de rol van grootmoeder speelde. Na de voorstelling werd het gezelschap zoals gewoonlijk per bus naar Amsterdam te ruggebracht, waar vrijwel al le medespelenden van het gezelschap woonachtig zijn. Mevrouw Janssens werd voor haar eigen woning aan de Amstel afgezet. Zij woon de daar geheel alleen. In het holst van de nacht rinkelde tegen drie uur bij haar dochter Nora de tele foon. Haar moeder gaf haar een afgesproken alarmsignaal voor het geval zij hulp nodig had. Toen de dochter de wo ning bereikte, trof zij haar moeder dood o-p bed aan. In verband met het plotse ling overlijden van mevrouw Janssens besloot de directie van Globe de voorstelling die voor zaterdagavond in de Stadsschouwburg van Nijme gen op het programma stond, af te gelasten. Onze redacteur Hans Lutz, die Magda Janssens verschil lende malen heeft geïnter viewd en een deel van haar toneelloopbaan van nabij heeft gevolgd tekent bij lieaar overlijden het volgende aan: Op deze manier sterven past helemaal bij Magda Janssens. Zij die haar hele leven zo vol levenslust heeft geleid, zij, die in de jaren dat ik haar heb gekend, zich een waarlijk wijs mens toon de; voor haar zou een lang durig ziekbed onverdraaglijk zijn geweest. Haar meest kenmerkende eigenschappen behalve natuurlijk een uitgesproken acteertalent waren haar wijsheid en haar eenvoud. De jacht naar het succes had zij al lang achter zich gelaten. Eigenlijk al toen ze in 1914 bij de inval van de Duitsers in België naar Bergen op Zoom vlucht te en bij Royaards haar eer ste rollen in Nederland speelde. Ze heeft zich nooit afgesloten voor nieuwe ont wikkelingen in de samenle ving en (dus) ook in het toneel. Maar ze was er wel met een glimlach bij betrok ken: ze had het allemaal al eens meegemaakt: het enga gement, de heftige protesten, de vernieuwing van het be stel. „Roosje van de veld wachter" (de eerste rol die ze in de Antwerpse Schouw burg speelde) werd de groot moeder in de „Aannemer". Over een heel leven, ge wijd aan liet toneel, is het doek gevallen. Wie haar ge kend heeft zal zich haar blij ven herinneren als een op recht en hartelijk mens. SCHIPHOL (ANP) De uit circa 30 importeurs be staande delegatie die woens dag jl. ijlings naar Spanje was afgereisd om daar te praten met de Spaanse overheid, heeft succes geboekt: het Spaanse syndicaat voor de ex port is teruggekomen van zijn besluit het citrusfruit uitslui tend te zenden naar de vijf Rotterdamse importeurs, die tevens veilinghouder zijn. Deze Rotterdamse veiling houders hadden eind vorige maand met het syndicaat een afspraak weiten te maken, waarbij rechtstreekse import vanuit Spanje door alle andere zelfimporterende handelaren werd verboden. Zodra deze af spraak bekend werd, nam een der gedeputeerde importeurs, de heer Fred van der Horst uit Rotterdam, het initiatief voor een tegenaanval. Hij trommelde 112 collega's bij een, die samen de delegatie van 30 importeurs naar Spanje afvaardigde. NIJMEGEN (ANP) Hoe wel op het symposion „Mens waardig sterven" in Nijmegen de euthanasie en het taboe rond de dood in de inleidingen als hoofdthema's domineerden, heeft met name ook de houding van de mensen, die de sterven de omgeven, veel aandacht ge kregen. Voor het symposion bestond een overweldigende belangstel ling. Er waren meer dan 1400 aanmeldingen binnengekomen bij de organiserende Nijmeegse medische studentenvereniging; 400 tot 500 belangstellenden moesten om die reden worden teleurgesteld. De Nijmeegse stadsschouwburg heeft niet meer dan een kleine duizend plaatsen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Op initiatief van het voorlopige actiecomité Nederland-Muziek zijn zater dag op het muziekcentrum Queekhoven te Breukelen een aantal persoonlijkheden uit de muziek- en omroepwereld bij een gekomen. Zij hebben daal' besloten tot de oprichting van de stichting Nederland-Muziek. Het doel van de stichting is het tot stand komen van een afzon derlijke radio-zender die uit sluitend programma's zal ver zorgen op het gebied van de klassieke en moderne muziek. Uit de zeer vele reacties die tot dusver werden ontvangen (ruim 15.000 in twee weken) is gebleken dat ook binnen de omroepwereld veel sympathie voor dit streven bestaat, en de realisatie van het plan zal in eerste instantie worden nage streefd binnen het kader van de bestaande organisatievor men op omroepgebied. Behalve adhesiebetuigingen zijn ook zeer veel aanbiedingen ontvan gen voor financiële steun. Het stichtingsbestuur zal die in dankbaarheid aanvaarden en hoopt op deze wijze voldoende geldmiddelen bijeen te bren gen om de verdere actie op adequate wijze te kunnen voe ren. Het postgironummer van de stichting Nederland-Muziek is 52.900. Naast het stichtingsbestuur zal een zo breed mogelijk sa mengesteld comité van aanbe veling worden gevormd, en er is besloten tot de oprichting van twee werkgroepen, waar van de eeii-ste zich bezig zal houden met financiële, techni sche en juridische aspecten van de actie en de tweede met de vraag toe een dergelijk radiostation dient te worden geprogrammeerd. Naar de me ning van de stichting Neder land-Muziek dient voor het ein de van dit jaar duidelijk te zijn of haar doelstellingen binnen de bestaande omroepstructuur kunnen worden verwezenlijkt Mocht op dat tijdstip onver hoopt zijn gebleken dat dit niet het geval is, dan zal de stich ting zich beroepen op de an dere mogelijkheden die de om roepwet biedt voor het tot standkomen van een afzonder lijke zender voor klassieke en moderne muziek. MADRID (RTR) Reddings ploegen hebben zondag gezegd dat zij gesproken hebben met de arbeiders die zaterdag inge sloten werden, toen een tunnel voor de uitbreiding van het Ma- driieense metro-net instortte. Vier van de mannen zijn nog in leven. Enkele uren eerder was het stoffelijk overschot geborgen van de 38-jarige voorman van de ploeg, Santiago Morocho. Er waren in totaal zeven ver misten. NICOSIA (Reuter) Pre sident Makarios heeft de vroe gere Eoka-Ieider generaal Gri vas uitgedaagd uit zijn schuil plaats te voorschijn te komen en te trachten de openbare steun te krijgen voor zijn cam pagne voor aansluiting van Cyprus met Griekenland, de Enosis. Bij de onthulling van een ge denkteken voor politiemannen die zijn omgekomen in negen jaren ordeverstoringen, zei Ma karios: „Als generaal Grivas plannen heeft voor de verwer kelijking van Enosis heeft hij de plicht uit zijn schuilplaats te komen en in het daglicht zijn plannen bekend te maken om te proberen de steun van het volk te krijgen". (Van onze redactie buitenland) PARIJS Na 17 jaar wer ken is de autoweg rond Parijs, 35,5 km lang, nu gereed geko men. De Parijzenaars en toe risten op weg naar het zuiden kunnen voortaan in nog geen half uur rond hun stad rij den. De „boulevard peripherique" kruist de Seine tweemaail, en voert over twee spoorwegvia ducten en 17 baanvakken van de metro. De op- en afritten naar de straten van de stad zijn nog niet allemaal klaar. Het wor den er 13. Het hele project heeft naar schatting twee miljard frank gekost. Op ongeveer 10 km afstand van de rondweg staat een tweede, veel grotere op stapel die het verkeer van de voor steden moet gaan vergemak kelijken.

de Stem | 1973 | | pagina 5