ISENBANK ^Gezelligheid samen als je ouder wordt Antiekbeurs Breda wordt internationaal begrip Wfl KPm i listratieve fat (vrl.) miljard! ÜZË» - SMHMHH 11 [IK KON DE VIJFDE RESERVEMAN Staking bij Renault .V. Watermaat. happij tE ELAND" rmaatschappij binnenland buitenland dige bankservice Alleen thuis ENTE VL1SS1NGD Kennismaking 581 III 11 111I1 JONG PUBLIEK VOLKSKUNST Boseigenaren willen meer subsidie papier i?oor iw pen Lang leven wij Losbandige jeugd Lerdag 14 april 1973 gemene zaken op ons hooft, an, wegens huwelijk van issistentie bij de Verzekerings. I werkzaamheden aijhouden en controleren van I 'evestigde zakelijke rechte^ ïigendomsadministratie en vergunningen correspondentie lekretaressewerkzaamheden voor afdelingshoofd liploma mavo, typen en steno rfhankelijk van leeftijd, op. eiding en ervaring nader overeen te komen itudietoelageregeling premiespaarregeling verhuiskostenregeling opname in het Alg. burgerlijk I oensioenfonds oremie AOW/AWW komt voot rekening van het bedrijf. een week na het verschijnen :hten aan de direkteur van de 13 -> .aartegoed bij de Raiffeisen- eenbanken, aangesloten bij Raiffeisen-Boeren leenbank. rd gulden. ;ren van de gunstige voor- ekje voor U klaar bij de Walstraat 7 gracht 1 avenhof 126 i plein 12 13 8 T- oen het huwelijksbureau me voorstelde eens ken nis te maken met Emiel, zij,, nu getrouwd, vroeg ik z« gek waren. Wat denkt u „el zei ik een halve pastoor. Niet zon wondei, die reactie, Want er werd me verteld dat de man die een vronw zocht, hij was 54 jaar evenals ik, een mitgetreden broeder was. Hij had vele jaren een internaat Koor debiele jongens geleid, von ik ben zelf ook katho liek' Had me als weduwe, de kinderen zijn allen volwassen en getrouwd, laten inschrijven. Ik wilde best nog een goede Kiinere leeftijd en oude dag hebben. De kinderen waren (dat met me eens. Maar hoe Kjnd je als vrouw op die leef- jtiid een man". Een gezellige, grijze vrouw, wat moederlijk. Emiel, haar man zit erbij. Hij lacht goed moedig als ze dit zegt. Laat haar zoveel mogelijk aan het woord. Onderstreept hier en daar met een enkele zin. Moe digt haar aan te zeggen wat ze meent dat gezegd moet wor den. Ze Is, na haar wat spontane eerste reactie, toch met de consulente van dat bureau gaan praten. Stemde tenslotte toe in een kennismaking. „Dat heeft ook nogal wat aarzeling vooraf veroorzaakt. Want hoe maakt een vrouw op mijn leeftijd kennis met .en man? Ik besloot, in overleg met m'n oudste dochter, hem gewoon 's middags bij me thuis uit te nodigen en hem te vragen te blijven eten". Ze is er alleen voor thuis gebleven. „Nou, toen ik hem zag aankomen ik keek een beetje stiekum vanachter een gordijn naar huiten zag ik meteen dat hij al knap kaal was. Maar op een adonis was Ik echt niet uit. Hij belde en toen ik hem binnenliet, stelde hij zich meteen voor. Niet al te vlot. maar gewoon, zoals mensen doen die met elkaar kennis maken". Hij valt in: „Ja, ik heb wel tegen dat eerste bezoek opge zien. moet niet vergeten dat ik op latere leeftijd uitgetre den ben. Ik was gewend om met mensen om te gaan, maar dit was toch iets heel anders. Hierbij was ik zelf in het geding. En ik zocht een vrouw zonder op vrijersvoeten te gaan". Ze hebben die eerste keer bar veel afgepraat. „Ik had al snel in de gaten dat Emiel geen halve pastoor was. Wel een wat oudere man met een enorm brok levenservaring. Met liefde voor zijn medemen sen ook. Ik heb hem precies verteld, waarom lk nog een levensgezel zocht na al een leven met een gezin gehad te hebben. Ook dat ik waar schijnlijk nooit meer zo met een man zou kunnen zijn, als met m'n gestorven echtgenoot van wie ik heel veel heb ge houden". Een lezer schrijft over zijn lrvaringen met huwelijks-ad- Jertenties. Ik ben 57 jaar en Kaatste in landelijke en regio- lalp bladen een kennisma- liitjsoproep. De meeste reac ties waren om te kotsen. „Hebt u een auto, wat verdient u?" iet zijn meestal de eerste magen. Ik heb zo'n zestig van lie brieven meteen maar weg- legooid. Met een dame corres- mndeerde ik enkele weken. fit ging tenslotte kennismaken. Tfij dronken gezellig koffie. laar zoon was erbij. We gin- Li eten. Er kwam toen een Miekelijk mannetje binnen. La ter kwamen er nog 3 heren ltais. Ik zei dat ik haar al- VERKOPING WONING VNJESTRAAT 10 wethouders van Vlissingen tare kennis, dat zij voornemens "nbaar te verkopen: traat 10, kadastraal bekend ge- i, sectie D nummers 683 en eer 74 ca. 90,per jaar. Vrij van huur letaling van de kooppenningen, nt bezichtiging, inschrijvings- 'aarden worden verstrekt ten ig Ruimtelijke Ordening, ka- iter en wethouders voornoemd, t, kommerciële indien het iden zijn in deze aanwezig, salaris goede oorwaarden. Hing heeft nodigen tiebrief te sturen Bruin, erneuzen 66) leen wilde spreken. Dadelijk dan gaan we naar het huis van m'n zoon. Nou, dat deden we samen. De zoon ging naar „een kennis". Het was een onbe woond huis met enkele meu bels. Ze vertelde me dat het ziekelijke mannetje wel gauw zou doodgaan en dan was ze vrij. Die andere heren waren plaatsvervangers, als u be grijpt wat dat is. Haar zoon was getrouwd, maar diens vrouw was er met een ander vandoor. Ik kon de vijfde re serveman worden. Ik ben gauw naar m'n huis terugge gaan. De dame stuurde me nog een rekening. Voor de gast vrijheid! Een andere ervaring. Brief van een moeder die me uitno digt eens met haar dochter te komen praten. Een zakelijke moeder, een appetijtelijke dochter. Dat wel. Er werd me een kamer aangeboden. Ik kon dan af en toe de dochter ook wel eens uitnodigen. Er waren 3 heren in huis, in goede doen. Allemaal inclusief dochter. De kamerhuur was, uiteraard, niet gering. Een andere dame zoekt con tact. Nodigt me meteen uit. Ze wil een man hebben. Dure bungalow, auto enz. Ik ontdek dat de echtgenoot nog geen maand onder de groene zoden ligt. Vraag of dat nu wel de manier is. „Met een dode kan ik niet leven" is het antwoord. Eenmaal kreeg ik contact met een vrouw van 44 die in een minirokje deed of ze 17 was. Ze was het aankijken waard. Bleek echter al twee keer ge trouwd geweest te zijn. In een brief werd me verteld dat ik in de smaak viel, de dame meteen een echtscheidingspro ces zou beginnen. Het huis was haar eigendom, evenals de auto Ik kreeg brieven met naakt foto's. Van Nel en Ans. Met alle bijzonderheden erbij. Nou, ik geloof er echt niet meer in. Kunt u dat begrijpen? Emiel zei dat hij dat best kon begrijpen. „En ik wil nog trouwen, omdat ik nog zeker een jaar of tien actief kan zijn", zei hij. „Bovendien zoek ook ik gewoon het gezelschap van een vrouw om daarna sa men een goede oude dag te hebben". Hij valt weer in. „Ja ik heb ook meteen verteld, waarom ik, na zoveel jaar, ben uitgetreden. Ook dat ik nog steeds praktizerend katholiek was. Dat zijn we nu trouwens allebei". Ze was eigenlijk na dat eer ste contact al min of meer overtuigd dat ze het met die man best zou kunnen wagen. Maar ik stelde de voorwaarde dat hij eerst nog met de kin deren zou kennismaken. Daar ging hij direct op in. Dat is op een zondag gebeurd. Mijn oud ste zoon zei meteen dat hij natuurlijk nooit de plaats van vader zou kunnen innemen, maar dat hij een wijze man was. De anderen waren dat, in andere bewoordingen, met Dirk eens". Ze hebben toen besloten enige tijd gewoon als vrienden met elkaar om te gaan. Met elkaar uitstapjes te gaan ma ken. „Emiel had inmiddels een baan gekregen als directeur van een jongens-instituut. Er was bij die baan een mooie woning. Buiten, niet te ver van ip'n oude woonplaats. Ik ben daar eens poolshoogte we zen nemen. Dat stond me wel aan". Door tactisch optreden en door zich in haar kennissen kring niet op te dringen, heeft hij zich nog voordat ze gingen trouwen een plaats in de fami lie veroverd. „Ook in die van wijlen mijn man. Die vonden het eigenlijk wel goed dat ik weer ging trouwen. Je bent veel te vitaal en te jeugdig om alleen te blijven, zeiden ze". Zijn familie, er zijn 2 zus ters in het klooster, had de schok van zijn uittreden ai eerder kunnen verwerken. Ze hebben de oudere vrouw met veel begrip en later met groei ende vriendschap opgeno men. „Weet u, ik ben na enige tijd met Emiel kennis wezen maken met zijn gewezen me de-broeders. Daar heb ik wel tegenop gezien. Achteraf ben Ze lacht als haar kennelijk iets grappigs invalt. „Ach ja, er is door deze en gene na tuurlijk wel eens een goed moedig spottende opmerking gemaakt. We hebben ons daar over niet geërgerd. Lieten dat schijnbaar onopgemerkt over ons gaan. Toen was dat gauw afgelopen. Kijk ik heb vroeger altijd voor m'n gezinnetje geleefd. Ben nooit betrokken geweest in het werk van m'n man. Het merkwaardige is dat ik dat nu wel ben. Komt, omdat we vlak naast dat werkterrein wonen. Eigenlijk erop. Als het zo uit komt, krijg ik hier wat van zijn pupillen thuis. Hij praat ik echter heel blij dat Emiel daarop zo heeft aangedrongen. Ik ben hem daardoor gewoon beter Ieren begrijpen. Ook de motieven waarom hij dit, na zoveel jaren, niet kon volhou den. En de ontvangst was fan tastisch. Weet u, Emiel heeft zijn vriendschap met die men sen behouden. Af cn toe komt er een op bezoek. Dan is dat voor Emiel een soort her nieuwde kennismaking met z'n eigen verleden waarin heel veel moois heeft gezeten en waarin hij voor anderen heel veel beeft mogen doen". dan in z'n werkkamer met ze. Ik nodig ze uit om even bin nen te komen. Dat geeft een stuk vulling van m'n leven. Ook wel voldoening. Ik heb nooit geweten dat er bij jonge mensen zoveel problemen kon den zijn. Daarover denk ik veel na sinds ik ermee ben geconfronteerd". Ze vertelt dat ze voor de huwelijksinzegening in een dorp in de buurt van hun woonstad een kerk hebben uitgezocht. De kinderen waren erbij en zijn naaste familie. Verder niemand. „We hebben ook geen echt feest gegeven. Wei een etentje. Daarna zijn we een weekje in Nederland op vakantie geweest. Weet u, je hoort nogal eens van oudere mensen zo van onze leeftijd die alleen ach terblijven. Daardoor kunnen dan allerlei problemen ont staan. Ik geloof, kan dat na een goed jaar ervaring eigen lijk met een zeker recht zeg gen, dat die mensen er veel en veel verstandiger aan zouden doen eens rustig over hertrou wen te denken. Goed, ik weet dat dat niet altijd mogelijk is. Zeker voor vrouwen die een pensioen krijgen, ligt dat moeilijk. Ze verliezen dat im mers als ze hertrouwen. Dat is eigenlijk een onbehoorlijke bepaling. In zo'n geval zou men kunnen overwegen ge woon bij elkaar te gaan wo nen. Dat gebeurt trouwens al heel vaak. Waarmee ik maar zeggen wil dat er voor mij geen twij fel is aan de juistheid van de stap die ik genomen heb. Emiel en ik hebben het goed met elkaar. Kunnen fijn met elkaar praten. Voor hem en voor mij is door ons huwelijk vereenzaming uitgesloten. En waarom zou je de jaren dat je nog samen kunt zijn, want zo zie ik het, alleen doorbrengen? In mijn geval zou ik dat niet hebben kunnen opbrengen". JACQUES LEVIJ 0 De vorige afleveringen in deze serie stonden in de kran ten van 27 en 28 maart en van 3, 5, 10, 11 en 12 april. (Van onze kunstredactie) BREDA Joost mag het weten, waar het allemaal op geduikeld is, maar je moet constateren dat het Bredase Turfschip momenteel overvol staat met duizenden stuk ken echt antiek. De 7e Nederlandse Kunst- en Antiek beurs geeft je nog niet de indruk, dat antiek schaars aan het worden is; ze houden de consumptiemaatschap pij aardig bij. De schaarsheid wordt langzamerhand wel duidelijk aan de prijzen, maar ik heb in het Turf schip bijvoorbeeld ook nog aardige prenten gezien voor ƒ15.—. Be neo-romantiek, waarin wij ons momenteel storten, de hang naar grootmoeders- en oudere tijden, als reactie op een ons boven het hoofd groeiende technocratie, heeft een sroeiend publiek rijp gemaakt voor antiek. Groeien de anti quairs en de kwasi-antiquairs (de beunhazen) als paddestoe len uit de grond, het publiek blijft niet achter. Dat moet je al constateren bij de opening van deze beurs, waarnaar dui zenden kwamen opdraven. Dat was enkele jaren geleden, toen «eze beurs bescheiden begon op kasteel Bouvigne, nog niet «et geval. ViSS iii'K I. jihüi,»,, M.,1' 0 Een 17-eeuWs boegbeeld van een Engels schip (Coll. Brantysen). Na zeven jaar is „Breda" naast „Delft" een begrip aan het worden. De beurs van delft is aan het vergrijzen, een echte export-beurs aan j w°rden, omdat de prijzen I haar helemaal in de kunst handel en museumhoek te- echt gekomen zijn. De beurs van Breda vertegenwoordigt een jongere generatie Nederlands Antiquair Ge notschep die naast (niet <n concurrentie met) Delft af1 richt fP ee" bre ipen PUuk' De vraafi is al- feen. hoe iang nog? Heeft «et Genootschap langzamer- and alle kleinere streek- 1, "r,Z6n „afgestoten (Hoens- 6 Deeze, Roosendaal) S/S01, nhet S0mak Van de delS ^"tenlandse han- stoii u f'®telling, anderzijds sent-v zick door deze pre sentatie teweer tegen de Broeiende beunhazerij via al- ïïla>eÏÏ?amde ku™t" en derend ntjeSn?'d' AUe goe" een L® het Turfschip zijn lotar»^ ne" en exteme bal- authentfd^eerd' aan te brengen. Zoals het niu is, blijven de stukken te vaak in het mys terieuze of voor de aspi rant-koper in de teleurstel ling hangen. Het motief, dat meneer Jansen voor meneer Pietersen niet wil weten, wat hij voor een bepaald stuik betaald heeft, mag dan reëel zijn, hier komt toch wel een maatschappelijk pro bleem met vragtekens om de hoek kijken. Dat iemand in staat is om voor bv. een simpele oude klok een halve ton neer te tellen, is een vraagstuk waar lang over te bomen zou zijn. CJI V-TXUCIiS»- var, de echtheid zo hr!maangebnderi goederen rtwgOM?« §egaran- zijn zeer afwordt maak vtnnlu tZljH rangeerd t stands gear- koelheiri „(F ge,n de naakte -"«get; Koeïhf^ ue naaKie l«,.Ta? het Turfschip beter tav "e' ware nog USr: aeXenen' ^et. enige be- duidelijk bii d~ !}g *!rijst Priiztm ander zitten geus onopvallend er- I Prijst in de derde I ls vaak bff 611 by de vierde eea Prii, ilemaal niete van 1 ï^ien zou ?n,tdekken- Bo" blJ de ,taSL 6t anvo1 zÜn 1 zeLf een korte verklaring Wat is er zoal te zien? Onnoemlijk veel. Vooral veel meubels, tin, glas- en aardewerk, sculpturen, schil derijen (wat minder) volks kunst en niet te vergeten uurwerken. Er is een aanzet voor etnografische voorwer pen; Ursula Voorhuis heeft mooie stukken uit Peru, Mexico, Afrika en Indonesië en ook bij Tieman zijn fraaie Afrikaanse voorbeel den te vinden. Ze slaan voor al aan bij een jong publiek. De prijzen liggen vaak onder die van de mooi glimmende koperen ketels, waarin een oudere generatie zich spie gelt. Topografische prenten zijn ook een geliefd produkt te genwoordig. Kunsthandel Drie Kronen heeft er een overstelpende hoeveelheid van: bijna geen plaats in het land of hij is in het verleden op deze wijze vastgelegd; de de prijzen liggen tussen de f 37,50 en de f 800. Maar naast de volledige verzameling stadsplattegronden van Blaeu en Kaerius en stads- en dorpsgezichten van Neder land uit 1600-1700 (f 35) be schikt de stan/d b.v. ook over het originele Dodoneus. Kruidenboek en een Orteuli- us-atlas uit 1500 (f 35.000). Klokken-liefhebbers ko men op deze beurs zeker aan hiun trekken. Het Friese Sohathiuis heeft grote en kleine exemplaren, vanaf een staand horloge met inge bouwd carillon, dat Het peerd van ome Louks zuiver speelt (voor f 22.500) tot kleinere exemplaren met b.v. een merkwaardig waterval letje. Geert Wijnen zit vol uurwerken; een Hollandse oariUanklok uit ca. 1680, een unieke Haagse klok op ge wichten met spillegang en vijf cijferringen en een ro buuste lantaarn met Hollands huisuurwerk (f 17.500); ook het Oude Hof heeft een mooi staand horloge van de Am sterdammer Jan Storm. Verzamelaars van tinnen, bronzen en koperen voorwer pen vinden in de meeste stands wel wat; Schulte Ou de Kunst is er sterk in; een geweldige koperen appelke tel bij Het Oude Hof, een unieke collectie koperen schuimspanen bij Karoly en J. van Well en Zn. hebben gave koperen en tinnen voor werpen, alsmede typisch va derlands vaatwerk geplaatst tussen hun specialiteit: Ne derlandse meubelen. Mooi tin en koper is ook te vinden bij C. van Eek, die met zijn bijzondere collectie meubels, fraai vuurvergulde pendules, Chinees- en Delfts-aarde werk gezien mag worden. Een aardige collectie tin is ook te vinden bij Dieck- man. Schilderijen zijn opvallend bij Tieman met doeken van Saftleven en Van de Voys, een bizar schilderij van Jan Anton v. d. Baren (7e eeuw) en vele anderen. Bij hem staan ook enkele schulptu- ren-madonna's, die de moeite waard zijn: een Brabantse uit de 16e eeuw en twee Franse uit de 16e en I7e eeuw. Een Saftleven is ook te vinden bij Robert Cauve- ren, bij wie tevens een land schap van Pieter Molijn de aandacht trekt en fraai Ne derlands zilver o.a. 18 e eeuws bekertje met macon- nieke symbolen. Een flinke collectie schil derijen heeft ook F. Kleyn (Boudewijns, Netscher, Of ferman, 18e eeuws Chinees etc., bij wie verder een col lectie beschilderde balken (13e eeuw uit de kathedraal van Salamanca in het oog springt, alsmede een uniek Egyptisch zandstenen beeld. Bij A. Zoetmulder hangt een uitgelezen collectie ikonen. Een mooie Russische reisi- koon bezit bovendien Theo Pels, die ook een sterk ge graveerd Duits zwaard (1582) toont. Bij zijn buur man Koloewy liggen „haal- baardere" stukken ie de vorm van oude mangel- en broodplanken en typische stoven, al laat hij ook duur dere oud religieuze voorwer pen (o.a. Catharina-beeld) zien. Schilders als Jan Mien- merik, Thomas Heeremans, Rombouts, Kooiman en ande ren vindt u tenslotte in de bezienwaardige collectie van L. v. d. Eerden. Op het concertpodium in de grote zaal wondt een aar dige melodie meegeblazen met zeldzaam Nederlands zilver uit de Jugendstil en antieke juwelen uit de 18e eeuw, bij P. Franken. Frides Lameris doet de liefhebbers van oud glas en serviesgoed daar watertanden (Veneti- aans, fa con de Venis) het geen ook Roel Houwink doet met 18e eeuws gegraveerd glazen, Delfts aardewerk te midden van fraaie meubels en tegeltableaux. De gootste collectie Nederlandse tegels met allegorische afbeeldin gen is overigens te vinden bij Karoly, terwijl bij Het Friese Schathuis enkele Spaanse tegels (haalbare prijs) liggen, die museum Boymans ook in haar collec tie heeft. Gewwezen mag in dit verband nog wel op de fraaie familie rose borden bij Het Oude Hof. Francis en Cesarine Hoek specialiseren zich op de Ne derlandse volkskunst, wat o.a. te zien is aan een zeld zaam compleet (tot en met vogelkooitje) Zaans inte rieur, terwijl ook een ge beeldhouwd hakkebord en wagenschot in deze collecti tot opvallende zaken gere kend kunnen worden. In het oog springende za- ïken op deze beurs zijn ten slotte nog o.a. twee uiterst zeldzame ivoren kerstgroe pen uit de 17e eeuw, een geweldige ciborie, jesuiten- bordjes, Chinees porselein met christelijke motieven en een Statenbijbel (18e eeuw) bij Kuyper en zoon. Bij J. Schoonhoven een zeer grote monstrans van Taroma, wa pens (oa. dubbelloops geweer met zilveren beslag van de Bossche meester Sassen) een originele Rembrandtkan bij G. Janssen; een bijna le- vensgrooit boegbeeld van een Engels schip bij Brantijser, een met groen en goud be schilderde en met snijwerk versierde 18e eeuwse bok kenwagen bij Binneweg, die ook opvallend keramiek en enkele mooie kistjes toont; zeer grote dekselbokalen „op het welvaar en van de goed Nijgotsij" bij Warnars. Vermelding verdient ook de aparte stand voor mun- tenverzamelaars van A. v.d. Berg, bij een typische aar digheid is: een zilveren noodmunt van 40 stuivers, geslagen tijdens het Beleg van Breda en een zilveren penning (1590), die betrek king heeft op het Turfschip van Breda. Bij des Arts hangt overigens een ets van Le chateau de Breda. Boek handel Turnhout zorgt voor een stand met lectuur over kunst en antiek die er niet om liegt. Waarschijnlijk ziet u na dit verhaal door de bomem het bos niet meer. Toch is het maar een greep uit de grote collectie. U bent dus gewaarschuwd. Deze beurs kost u uren,, maar mogelijk hebt u het er voor over. Er is veel te zien. Ook kijkers zijn welkom, want het zijn potentiële kopers. Het merk waardige verschijnsel an tiek, onze wortel met het verleden, is in Breda tot en met 23 april dagelijks van 14-22 uur te ondergaan. (En tree volwassenen: f 3,50; kinderen fl,-). Het originele turfschip was een valstrik. In het nieuwe Turfschip is de verleiding groot. HENK EGBERS GIETEN (ANP) De mi nister van Landbouw kan over enkele dagen een brief ver wachten van de Kon. Ned. Bosbouwvereniging, waarin wordt gepleit voor meer geld uit de staatskas voor vergoe ding van de schade ontstaan in de bossen tijdens de stormen van 13 november en 2 april. Zo zal de minister worden gevraagd het bedrag van de ruimingsverigoedmg van f 21 per m 3 te verhogen en wel in die zin, dat alle schade, onder meer de waardevermindering van het hout, daarbij wordt betrokken. De hoogte van het bedrag wordt nieit genoemd maar zal moeten worden vast gesteld door experts. Verder zal de minister on der meer worden gevraagd te willen bevorderen dat materi aal en personeel (gedacht wordt aam militairen) beschik baar wordt gesteld voor rui ming van de bomen en het transport. Verder willen de boseigenaren verhoging van de f 1800 per ha voor nieuwe inplant, waarvoor al 50 pro cent subsidie is toegezegd. PARIJS (AFP) Enkele honderden arbeiders in de Re naultautomobielfabrieken in Billancourt en Flins bij Parijs hebben gisteren geweigerd aan het werk te gaan. Zij werden gedwongen werkloos, toen 373 gespecialiseerde arbeiders in staking gingen en zij eisen nu volledige doorbetaling van het loon van de dagen dat ze thuis moesten blijven. De directie van Renault eist hervatting van het werk door allen. Pas daarna kan onderhandeld worden- (ADVERTENTIE) VASTENAKTIE Giro 5850, Utrecht Centr. Raifleisen-Boerenleenbank, Eindhoven Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatie zullen deze vermeld worden. Slechts bii hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publikatie van brie ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen eens is met inhoud, c.q. strekking. Donkere rook hangt boven ons land, Maakt het vuil en verdor ven. Stinkende rivieren vol ver gif, Voeren de angst mee voor morgen. Straaljagers gieren door de lucht, Men stopt gestoord met pra ten. Acties en commissies worden opgericht, Maar dit alles mag met ba ten. Mensen groeien uit tot robot ten, Het interesseert de massa geen bal. Ze laten ministers maar deba teren, En redeneren: Ieder voor zich, God voor ons al. Niemand weet waarnaar dit zal leiden, Niemand weet wat of hoe. Wat zal het in de toekomst worden, Zijn de mensen dan met twin tig al levensmoe? Ze lachen om een goed ge baar, Van iemand die ,,'t" ze wil leren. Na zijn dood zegt men dan: Leuk, hij was er toch één die het probeerde. Het is maar even om te zeg gen, Hoe ik er over denken moet. Natuurlijk ben ik niet de eer ste, Maar, zo houden we elkaar toch zoet. BREDA WILL VAN HEUGTEN Niet dat het mijn gewoonte is ingezonden stukken te schrijven, maar nu wordt het mij toch wel iets te gortig. Terwijl in Vietnam en Biafra duizenden jonge mensen om komen van honger en uitput ting, zijn in Koewacht vier „dapperen" op het mensonte rende idee gekomen met hun gezondheid te spotten door in het paasweekend!het we reldrecord kaarten te verbete ren. Beseffen zij dan niet dat zij, door zestig uur ononder broken te kaarten, zichzelf blijvende schade kunnen be rokkenen. Zij zouden zich be ter kunnen bezighouden ter bevordering van de wereld vrede en de toekomst van de ontwikkelingslanden. In hun rustpauze zullen zij ook nog voedsel verbrassen door het wereldrecord „eiwer- pen" te verbeteren. Hiermee heeft mijn vertrou wen in de j eugd eens te meer een gevoelige knak gekre gen. KOEWACHT S. DEN DEKKER i

de Stem | 1973 | | pagina 13