VOLMONDIG „JA" TIJDENS MASSALE MEETING Stakers bij Ciitex gaan door Raad Sluis komt VVV TE HUP TRICE ROBBEDOES OPGEKNAPT Beslissing over plan door bezwaren 3 maanden uitgesteld Verwarming zwembad Bejaardendag in Koewacht streék BUITENGEBIED HONTENISSE Studenten op bezoek klompjes Sluis blokkeert nieuwe sexclub stad lederland N.V.lBreskens PET AF Aardenburg KAAS BIJ FILMPREMIÈRE Vrijdag 13 april 1973 ^Maten 31 - 34; Prijs 14,95 35 - 38; Prijs 15,95 Leren Mk bovenwerk Maten 39-46 sportieve sandaal in de kleuren wit, zwart, rood, blauvl en geel. Maten, wsss&TG x corduroy herenschoen#! in de kleuren blauwen 1 beige met zeer slijtvaste zool. Maten 39-46 rood en blauw lakleder en met Moemmotieven in de ^kleuren geel/blauw ^gn roodgeel/ groen. Maten/ 22-33 (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Met een genereus gebaar besloot de raad van Sluis in zijn gisteravond ge houden vergadering het gehele begrote tekort over 1973 van de V.V.V. Retrancheraent te dekken. In totaal een bedrag van 10.655,05. Aanvankelijk het college voorgesteld een eenmalige subsidie van 1500,- toe te kennen. Het was de heer Van Soolingen die voorstelde het gehele tekort maar te dek ken. „Dan zijn alle problemen opgelost en kan men met een I schone lei beginnen", zo be- toogde bij. Schoorvoetend hechtte de [raad zijn goedkeuring aan het I herbergen vam het historisch I archief van de gemeente, dat I thans is ondergebracht in het I rijksarchief te Middelburg, in I het voormalige gemeentehuis I van Retramchement. De heer I De Milliono was duidelijk ge- I porteerd voor het huisvesten I van het arhief binnen de kern J Sluis en met hem verschillende I raadsleden. Ook wathouder Du I Fossé was niet zo gelukkig met :e oplossing. Hij dacht dat I de brandweerkazerne, waar- I door verhuizing van openbare I werken plaats vrijkomt, moge- [lijkheden zou kunnen bieden. Burgemeester Van den Beid fwees er op dat vóór 1 januari 11974 een oplossing gevonden lmoet zijn. „En het historisch archief behoeft niet zo dicht bij de secretarie te zijn, want het I wordit slechts zelden geraad- I pleegd". Tenslotte legdie de Iraad zich neer bij Retrancbe- I ment als plaats van huisvesting I „maar voor tijdelijk", aldus de I leer De Milliano. De dienst van openbare wer- |to kan ondergebracht worden lin de gebouwen van de N.V. |Superia. Tot bestuurslid van de bi jstelling voor Sociaal en Maat- schappelijk "Werk koos de raad I de heer Van Soolingen. Het be- I stuur van de instelling had een voordracht gemaakt. „Maar 1een politieke samen- I stelling", aldus de heer Fossé, Iti.2?' voordracht lachend I te hebben weggelegd. Als num- |"jer 1 stond de heer De Badts, Ite vier van de diensten op inch wist te verenigen. baan lansen aat >de pnge vrouw tot 30 jaar sede uitdrukkings an realiteit ige duizendpoot ken geschiktheid, worden aS" I ons nog te openen inform»1"" nwerkperiode te werk wom611 j posendaal, Markt 8. salaris, opgave van huid'0* I eente pasfoto, te zenden haS Nederland N.V. fven) - Vanavond wordt in de Ne- ■Wandse hervormde kerk te' nbreskens een zanig_ en decla-' ««avond gehouden door de cnristelijke zangvereniging |i,uod is mijn Lied" uit Bres- en, t ^en Heer" uit Aanvang acht uur. verlenen me- Kisseeuw-Verdouw, so- en mevrouw Karels- EiSiWen' De orga- op deze avond zijn de Van Wijk en Van Oos- in deze krant deel uw zaak en (Van een onzer verslaggevers) CLINGE „Wat den ken jullie ervan? Moe ten we doorgaan?" Deze vraag van actieleider Ras is gistermiddag door de Clitex-stakers volmondig beantwoord, tijdens een massale bijeenkomst in actiecentrum „De Trou badour". De actieleiders hadden de stakers bijeen geroepen om ze uitvoerig op de hoogte te brengen van het gesprek met vijftien afgevaardigden van het Tiberghien-concern in Tourcoing in Frankrijk. Zoals we gisteren al schre ven is uit dit gesprek geble ken. dat Clitex in Clinge plannen voorbereid voor de vestiging van een nieuwe fabriek in Portugal. Van die plannen was de on dernemingsraad van het niet op de hoogte. Deze infor matie betekent olie op het Zeeuws-Vlaamse bedrijf vuur van de stakende Clitex- medewerkers, die meer dan ooit vastbesloten zijn de socia le strijd te winnen. Wel op een nette manier, zoals de vakbonden het willen en niet met onbezonnen daden. Dis trictsbestuurder Akkermans van de Industriebond NKV: „We moeten er voor zorgen, dat we de publieke opinie niet tegen krijgen. Ze liggen op de loer: de mensen die ons graag zouden willen aanwijzen als de lui, die deze zaak wel eens zullen uitvechten". Bennie Warnier heeft zijn collega's op de hoogte gebracht van een onderzoek van de arbeidsin spectie naar de huidige situa tie op het bedrijf. „Volgens de arbeidsinspectie is het niet toegestaan, dat de kantoorbe ambten aan de machines staan vanwege het gevaar", aldus zijn commentaar. In actiecentrum „De Trouba dour" wordt steeds meer in oorlogstermen gesproken. Ak kermans: „De tijd, dat we als soldaten overladen met bloe men afscheid namen van onze -«rouwen en kinderen om dienst te nemen is voorbij. We zitten nu midden in de oorlog. We zullen deze strijd moeten winnen, want we hebben geen andere keuze: we staan met de rug tegen de muur", En tot slo: Pet af voor de jon gens, di liet hier allemaal re gelen". Bij gebrek aan vol- loende petten klonk na deze woorden een ovationeel ap plaus, ter ondersteuning van het beleid van de actielciding, die er alles voor Over heeft om er de moed in te houden Stakingsleider Ras kondigde voor de komende dagen weer nieuwe schietingen aan om het moreel van de troepen op peil te houden". (Van een onzer verslaggevers) HULST Peuterspeelzaal „De Robbedoes" in 't Houten kwartier heeft de afgelopen weken een grondige opknap beurt ondergaan. De wanden van zowel de oude gymzaal als de overige speelruimte kregen een fris kleurtje en bescheiden wandtekeningen maken het geheel weer com pleet. Vow de peuters zowel als de leidsters hebben de werk zaamheden enige wekein voor de nodige ongemakken ge zorgd. Maar die ellende is nu voorbij en de peuterspeelzaal draait weer op volle toeren. Zoals bekend heeft men de diensten van de „Robbedoes' inmiddels binnen ihet bereik van een grote groep mensen kunnen brengen. Dat was te danken aan een subsidie van 1000 gulden van de gemeente, waarmee de prijs per dag met twee kwartjes naar beneden kon. Als gevolg daarvan is het aantal peuters de afgelopen weken eveneens toegenomen. Dat wil overigens niet zeggen, dat er niet nog een paar bij kunnen. Belangstellenden kun nen zich op dinsdag, woens dag, donderdag en vrijdag bij de peuterspeelzaal aanmelden tussen 8.45 en 12.00 uur. „De Robbedoes" is gevestigd op de tweede verdieping van 't Hou- tenlkwairtier. Een kort bezoek aan de peu terspeelzaal wijst al uit, dat de „jongelui" het er best naar hun zin hebben. Ze worden er creatief beziggehouden, maar kunnen er ook volgens hun eigen fantasie te werk. Een plan om het aantal openings dagen per week uit te breiden tot vijf is op dit moment nog in de pen. Ik heb de zaak in brand gestoken, omdat ik mijn vriend in de gevangenis wil zien", zo zei een 23-jarige jon geman in Winschoten, die daar op heterdaad is aangehouden voor brandstichting. De brand was van geringe omvang. °»ersicht fan de stakersbijeenkomst. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE B. en W. van Hontenisse zullen in het overleg rond de bezwaarschriften, die zijn binnengekomen op het bestemmingsplan „Buitengebied" ook de georganiseerde land bouw betrekken. Met het oog op de behandeling van de bezwa ren is het nemen van een definitieve beslissing met betrekking tot het plan 3 maanden uitgesteld. Zolang verwachten B. en W. ook nodig te hieibben om alle bezwaren te onderzoeken. In totaal zijn er ruim honderd bezwaarschriften ingediend, waaronder een groot aantal Standaard-formulieren. De voornaamste bedenkingen van d-e landbouw richten zich te gen het feit, dat er meit het bestemmingsplan alle mogelij ke beperkingen worden opge legd aan bestaande bedrijven. Volgens burgemeester mir. M. Somers zal dit in de praktijk meevallen, omdat de schriften soepel dienen te woa^dien. In het vooroverleg met het landbouwschap hebben B. en W. al toegezegd, te zullen on derzoeken of het aantal zoge naamde „l.a.-gebieden" even tueel tot geringere proporties teruggebracht kan worden. L.a.-gebiedan zijn agrarische gebieden, die dicht bij bebou- wingsooncentraties liggen. Er mogen over het algemeen al leen grondgebonden bedrijven (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Drie endertig studenten van de Groningse universiteit zullen op 22 mei een bezoek brengen aan de gemeente Hontenisse. Ze doen dat in het kader van een 10-daagse excursie door de „Gouden Delta". Het gezelschap zal op 22 mei door burgemeester mr. M. Somers op het gemeentehuis worden ontvangen. Hij zal de studenten tijdens deze bijeen komst informeren over het Baalhoekkanaal, de gevolgde inspraakprocedures, de verde re streekontwi'tókeling en de relatie van Zeeuwsch-Vlaande ren tot België. De excursie is de afsluiting van een studie „economische geografie". Be halve Zeeland wordt door het gezelschap ook Antwerpen be zocht. Zaterdag 19 mei zal er eerst een „oefening in onder zoek" worden gehouden, waar bij eveneens de relaties met België met betrekking tot de dienstverlening aan de orde worden gesteld. worden gevestigd en ook daar tegen bestaan in landbouw- kringen de nodige bedenkin gen. Burgemeester mr. M. So mers: „De praktijk leert, dat bestaande bedrijven door dit soort bestemmingsplannen nauwelijks beperkt worden". Hij schrijft de tamelijk grote oppositie dan ook toe aan on bekendheid met de zaak. „Men heeft geen oog op de voorschriftem", aldus de Hou- tenisser burgemeester, die daaraan toevoegt: „dat neem ik overigens helemaal nie mand kwalijk, want dit is uit eindelijk ook d-e eerste keer" keer". De gemeente heeft er alles aan gedaan om de nodige dui delijkheid te verschaffen om trent de plannen. Daartoe is enkele maanden geleden in Kloosterzande onder meer een voorlichtingsavond gehouden, waar een toelichting op de plannen is gegeven. Ook tij dens deze bijeenkomst bleek er nogal wat oppositie te zijn en een van de verwijten was. dat het bestemmingsplan al achterhaald zou zijn, voordat het definitief vastgesteld kan worden. Burgemeester Somers over de vrees voor een te stringen te toepassing van d-e voor schriften: „Als je de kleine lettertjes van een notariële ak te leest, ben je ook huiverig oim er je handtekening onder te zetten. Maar meestal blijkt het achteraf toch wel mee te- vallen". Bij het overleg over het bestemmingsplan en de behandeling van de bezwaar schriften zal men zich nog be raden over de vraag of er eventueel nog meer garanties gegeven kunnen worden, dat de bestaande bedrijven in hun uitbreidingsmogelijkheden in ieder geval niet beknot wor den. „De meeste mensen hebben ziclh alleen blind gestaard op de beperkingen, die in dit be stemmingsplan worden opge legd". Daardoor zouden de meeste landbouwers een ver tekend beeld hebben gekregen van hetgeen dit bestemmings plan in werkelijkheid beoogt. Bij de behandeling van de be zwaarschriften worden behal ve de georganiseerde land bouw ook de PPD en de ste- debouwkundige betrokken. Bovendien zal het plan voor advies ook nog worden verwe zen naar de commissie vtoor de ruimtelijke ordening. Rijkspolitie De wacht meester der rijkspolitie, de heer C. P. Kramer werd met ingang van 1 april overge plaatst naar de Groep Aarden burg. De heer Kramer is af komstig uit Middelburg. Zijn standplaats zal eveneens Aar- deniburg zijn. Koninginnedag De tradi tionele kinderspelen ter gele genheid van koninginnedag zull-eni dit jaar niet gehouden warden op 30 april. Zij wor den verplaatst naar 5 septem ber aanstaande, de diag waarop de koningin haar zilveren re geringsjubileum hoopt te vie ren. (ADVERTENTIE) Voor de première van 'A Fistful of Gold', zijn laatste spaghetti-western, was regisseur Antonio Tigretti even in ons land. Samen met hoofdrol speler Francisco Bianco (I. in costuum met een stukje kaas uit het vuistje) poseerde hij voor de fotograaf. Grapte Bianco: 'A Fistful of Golden Cheese!' (NZB-foto). (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Bij de opening van het nieuwe zwem- seizoen zal het water in het zwembad van Kloosterzande waar schijnlijk verwarmd kunnen worden. Momenteel wordt gewerkt aan de installatie van een verwarmingsketel. Verwacht wordt dat die half mei in bedrijf zal komen. D© verwarmingsinstallatie moet er voor garant staan, dat het water ook op koude voor- en najaarsdagen op de redelij ke temperatuur van 23 graden blijft gehandhaafd. Dit is be langrijk, vooral ook met het oog op het schoolzwemmen, waarin tof op heden bij slecht weer nogal stagnatie in ont stond. Met de verwarming van het zwembad gaat een van de hartenwensen van een deel van de plaatselijke bevolking in vervulling. Burgemeester mr. M. Somers heeft een en ander gisteren meegedeeld op zijn maandelijkse persconferen tie. Daarop kwamen ook de vol gende zaken nog aan de or de: Op 4 mei wordt in Kloos terzande die jaarlijkse doden herdenking gehouden. Dat ge beurt ook dit maal weer vol gens het gebruikelijke pro gramma. Op 29 april houdt de zee- hengelclub „de Vogel" in het kader van de viering van het derde lustrum een internatio nale hengelwedsfcrijd. D© sloop van de Maria- school in Groenendijk wordt momenteel voorbereid. Van het gebouw bleef sinds de brand van enkele jaren gele den weinig anders over dan een ruïne. Wat er met de ruimte gaat gebeuren die na de sloop vrijkomt is nog niet bekend. Het perceel eigen dom van de gemeente is volgens burgemeester mr. M. Somers niet geschikt voor wo ningbouw. Als gevolg van de afbraak zal de wandelsport- vereniging „Hontenisse" een ander heenkomen moeten zoe ken. De club had een van de behouden gebleven delen van het gebouw m gebruik. Bij het zoeken naar vervan gende huisvesting zal de vere niging zoveel mogelijk worden geholpen door de gemeente. Burgemeester mr. M. Somers: „Het is zeker niet de bedoe ling, dat we het dak boven hun hoofden zullen afbre ken". (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Het gemeentebe stuur van Sluis heeft proces verbaal laten opmaken tegen sexclub-exploitant F. Baars. Deze had in Sluis aan de St.- Annastraat een huis gehuurd, kennelijk met de bedoeling hierin een sexclub in te rich ten. Hiertoe werd reeds een binnenmuur in het huis afge broken en een trap was ver dwenen. Toen dit werd geconstateerd werd Baars gesommeerd het huis weer in zijn oorspronke lijke toestand terug te bren gen. Hij kreeg hiervoor 14 da gen de tijd. Dit gebeurde niet en momenteel wordt de her stelling verricht op last van het gemeentebestuur. De kosten hiervan zullen Baars in reke- ning worden gebracht. De processen-verbaal, die te gen Baars zijn opgemaakt be treffen het onttrekken van een huis aan de woningvoorraad en het slopen zonder vergunning. Volgens burgemeester mr. H. P. L. van den Beid was het dui delijk dat in het huis een sex club moest komen. Alles bin nen in huis was al zwart ge schilderd en een projectie ruimte was reeds aanwezig. „Er waren zelfs al klapstoel tjes", zo zeii hij. De gemeente kon het huis in, doordat de sleutel was opge ëist van een bouwvakker, die in het huis aan het werk was. Hiertegen was geprotesteerd door mr. Zieleman, advocaat van Baars, die zich op het standpunt stelde, dat het weg breken van de binnenmuur geen slopen was. „Dit protest hebben wij naast ons neerge legd. Wij blijven op ons stand punt staan", zo besloot burge meester Van den Beid. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Ruim hon derd bejaarden hebben woens dag in Koewacht deelgenomen aan een contactdag van de te- jaardenbond. De dag begon met e<-n mis in de parochie kerk en kreeg 's middags een vervolg in de vorm van een algemene vergadering. De bijeenkomst werd geo pend dioor voorzitter H. A. Suy, waarna kringleider C. van de Walle uit Hulst over een aantal aspecten van de ouderdiom sprak. „Het gevoel van nut te zijn voor anderen is belangrijk. We leven in een gemeenschap", aldus de heer Van de Walle, die verder nog aandacht besteedde aan de vaak gebrekkige accommoda tie van bejaardenwoningen. Dat bejaarde ouders inwo nen bij hun kinderen, vindt de heer Van de Walle uit de tijd. Er zijn tegenwoordig twee mogelijkheden: een bejaarden huis en het open bejaarden- werk, waarbij hij de voorkeur gaf aan het open bejaarden- werk, omdat dit le mensen in de gelegenheid stelt zolang mogelijk zelfstandig te blij ven. Pastoor Van Wezel be steedde later nog aandacht aan de financiële problemen van zijn parochie. wijze.

de Stem | 1973 | | pagina 7