studie over brouwershaven ecreatie verstandig laten groeien MINDER WERKLOZEN Arbeidsmarkt toont j tekenen van herstel Noodoplossing voor vervuilde Canisvlietkreek INVASIE HERVORMDE VROUWEN IK Scholieren ontvoeren eikaars symbolen UJARDIN vieux extra stad streek 1 DESIREE D 66 - Zeeland ,vergadert in Heinkenszand [Kring Zeeland lBW hervat [activiteiten Vlissingen 7enederlandse inst-en antiekbeurs breda irachtwagen- lliauffeur [eels Tijgesproken jinder koud h Ussel Slk0,P 914 °"v- Pinky was niet dood! Onderwijsdag te Middelburg Terneuzen Duo vervangt ziek trio in Vlissingen DELTA-EXPO WEER OPEN GEMAAL IN WERKING Klassiek en populair bij De Volharding Burgemeester benoemd in St. Philipsland GEVANGENIS STRAFFEN VOOR WOONWAGEN BEWONERS |/rl|dag '3 april 1973 (ADVERTENTIE) De elegante verlovingsring -n7Tn5eco9"aCl JUWELIER -HORLOGER LANÓE NIEUWSTRAAT 2ö HULST (Van een onzer verslaggevers) •s-HEER ABTSKERKE - |Op 19 mei houdt D'66 een Icongres voor de regio Zeeland in de sporthal De Stenge in lHeinkenszand. Hdt congres begint om 10.00 uur. I Op dit congres zal de nieu- Iwe landelijke partijvoorzitter, !de heer Ten Brink, een inlei- Iding houden over het nieuwe [partijbeleid. Verder zal de freer Gruyters gevraagd wor- len iets te vertellen over de Jubliciteit bij verkiezingen. Andere agendapunten zijn ién regionaal bestuur, de ko- lende verkiezingen, de sa- ïenwerking met andere par tijen en de afvaardiging naar 'iet landelijke bestuur. |(Van een onzer verslaggevers) KLOETINGE De kring I ïeeland van het Instituut voor Sestuurswetenschappen, dt Studiekring voor Gemeente- [administratie en Gemeente-fi- ïanciën in Zeeland, gaat zijn I Jactiviteiiten weer hervatten, [Door de gemeentelijke herin- Idelingen heeft de vereniging |een poosje stilgelegen. De activiteiten worden her- zat met een bijeenkomst op I kvoensdag 25 april in de Ko renbeurs te Goes om 14.00 nur. Op die bijeenkomst zal le heer C. Sterke van de Ver eniging van Nederlandse Ge- [meenten een inleiding houden over: „Middellange termijn- [pla-nninig bij gemeenten". Ver- |de-r staat er een bestuursver- oiezing op het programma. I landidaten zijn de heer Th. de Meester, burgemeester Ivan Zierikzee, de heer B.G. [Munnik, gemeentesecretaris 'van Reimerswaal en de heer Flipse, werkzaam op liet nureau financiën van de pro-1 zinciale griffie van Zeeland. Herbestrating Deze week ,s in Vlissingen een begin naakt met de herbestrating van en gedeelte van de Paul Kru- erstraat. Het gaat om het ge- eelte gelegen tussen de Bloe- enloan en de Keersluisbrug. werkzaamheden zullen waarschijnlijk tot ongeveer 1 [uil duren. Gedurende deze periode zullen inhaal- en par keerverboden en eventuele aa ltere noodzakelijke verkeers maatregelen voor dit wegge deelte gelden. De maatregelen vorden met borden aangege ven. (ADVERTENTIE) >yv ■".•■■■yy VAN WENNEKER ROOSENDAAL (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG-DELFT iCEin mei zal een van de ledewerkers van de sectie restauratie" van de afdeling ouwkunde aan de Technische [ogeschool te Dellt, de heer AF- Smook, afstuderen op en plan voor de stad Brou wershaven. De studie geeft en tendens aan, die voor veel leeutvse recreatie-gemeenten eldt. Wat Brouwershaven be reft, stelt de heer Smook ast, dat de ontwikkeling van de recreatie op en om het Grevclingenbekken een nieu we bestaansmogelijkheid voor de stad opent. Dat heeft echter ook een schaduwzijde, zo meent hij. Gezien het feit dat de omvang van de recreatie op een dergelijk binnenwater bij zonder massaal kan zijn en omdat de stad terwille van haar ontwikkeling een groot deel van de watersportactivi teiten naar zich moet trekken, is het niet ondenkbeeldig, al dus de heer Smook, dat het historische karakter van Brou wershaven het kind van de recreaticrekening wordt. Ont wikkelingen van speciaal de verblijfsrereatie, dienen dan ook zorgvuldig in de hand te worden gehouden, wii ook het Zeeuwse landschap geen on herstelbare schade oplopen. Het afstudeerwerk nu geeft richtlijnen aan hoe de recrea tieve voorzieningen in en om Brouwershaven geregeld die nen te worden, om de gevol gen daarvan voor het maat schappelijk en stedelijk milieu in te dammen. Dit heeft onder meer geleid tot een voorstel om de zandplaat die genoemd wordt „dwars in de weg", ge legen voor de adt, te gebrui ken voor de opvang van de watersportrecreanten. De vormgeving van het eiland il lustreert een poging om te ko men tot een geheel nieuwe opzet van grote xomplexen zo merwoningen en jachthavens in een geconcentreerde vorm. Voor de binnenstad van Brouwershaven wordt een schets gegeven hoe de ge meente met eenvoudige mid delen kan komen tot een be leid, dat gericht is op verster king van de historische ele menten in het stedelijk milieu. Dit wordt bereikt door een zgn. „ontwerp in de marge", een plan waarbij spectaculaire saneringsplannen achterwege blijven en de stedelijke struc tuur slechts plaatselijk wordt ingevuld en aangevuld, een oplossing dit hij uitstel voor kleine steden zeer toepasbaar Is. (ADVERTENTIE) 13 t/m 23 april 1973 van 14 tot 22 uur „HET TURFSCHIP" chasséveld - breda tel. (01600) 42052 - 42053 34 deelnemers leden van het nederlands antiquairs genootschap. ■Van onze correspondent) [MIDDELBURG De poli- trechter sprak donderdag- psen een vrachtwagen- lauffeur A. V. uit Baarn jij van het hem ten laste Begde, het toebrengen van paar lchamelijk letsel aan automobiliste uit Terneu- Enkele maanden geleden I V. in Terneuzen met zijn jachtwagen over een paral- ïweg in een nieuwbouw- |jk. Hij zag een niet aange ven kruising over het hoofd verleende geen voorrang een van rechts komende Ito, Deze auto schooit onder I vrachtauto en werd kilome- s meegesleurd. De inzittem- i van deze auto werden zeer jaar gewond. De chauffeur werd donder- [morgen tot zestig gulden 'oordeeld voor het niet ver ten van voorrang. Het overi- I kon hem, volgens de poli- ichter, niet tenlaste wor- pVeervooraitzichten voor za- F? en zondag, opgesteld K" het KNMI op donderdag 18.00 uur: aanvankelijk en daar een bui- later Mge perioden. Overdag iets POer koud. Weersvooruit- P'en in cijfers gemiddeld f' Nederland: foor zaterdag: aantal uren l: 1 tot 8. Min. temp.: 0 tot I Sraden ander normaal. P. temp.: 1 tot 6 graden ™er normaal. Kans op een 'Periode van minstens 12 90 procent. Kans op een *1 droog etmaal: 60 pro lyl' zondag: aantal uren 1 tot 10. Min. temp.: 1 tot 3™ onder normaal. Max. POn 0 tot 5 graden onder Pool. Kans op een droge F™ van minstens 12 uur: [Procent. Kans op een ge il droog etmaal: 70 pro- 3Q9Waler ""Wn, zaterdag 14 april E?en op Zoom 1.23 weert 0.38 en 13.16; pilzen 0.07 en 12 44- Pngen 12.12; pibigen 1.13 en 13.45. nWEXIRAlout r..7* W» rw,A» n.«till* .«t ■&21R'1Z1"^ onv' Bheinfel- I ."o i|,.Us 1. Straatsburg Eu 4W sdori 368 -9. r Din- 1? Plochingen 112. oti V Mannhei.m 267 Pnz 270 1 167 P1"3 14. hs lff»1®. Bingen \l k 257 V? 197 Plus 19' 5 8 Kent" Koblenz 202 -10 Lrfe 163 -3, Ruhrort se°k^i97V8krPanner- Plus 7 TT. ,j9' Nijmegen 1 -2 p., 8 Deventer feWS S474 plus 14, 1119 J 1 P'us 30, Bel- PP de siuij 502 'j <"*rave bene- <Van onze correspondent) SLUISKIL Marian ne Pieters (12) uit Sluiskil is momenteel het gelukkigste meisje van de wereld, nu zij haar hondje Pinky, waarvan zij uiteraard zielsveel houdt, weer le vend en wel terug heeft. Zij het dat Pinky waar schijnlijk een oog zal moeten missen. Een paar dagen geleden raakte Pinky slaags met een grote hond, die het diertje zodanig toetakel de dat het voor dood bleef liggen. Er was niets aan te doen, Pinky was dood en moest he graven worden. Het hondelijkje werd in een kartonnen doos gelegd en vader Pieters zette de doos in de bagageruimte van zijn auto om het hondje te begraven. Door aller lei zakelijke beslomme ringen was de begrafe nis een uur of zes uitge steld, maar toen moest het er toch maar van komen. Toen vader Pie ters evenwel de koffer ruimte open maakte zag hij warempel Pinky be wegen. De beslissing was gauw genomen, zo vlug mogelijk naar de dierenarts. Die heeft Pinky kunnen behande len zodat hij weer hele maal tot leven kwam. Een oog zal het hondje waarschijnlijk wel moe ten missen. Dat zal de dieren arts over een dag of tien pas kunnen vertel len. Maar Marianne heeft Pinky terug en dat is voor haar het voor naamste. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Een groep van circa 50 mensen, vooornamelijk samengesteld uit leden van diverse PvdA- kringen en leerlingen van de Pedagogische Academie en andere scholen, heeft zich gis teren in de Gouden Poorte te Middelburg tijdens een onder wijsdag uitvoerig laten voor lichten over een project, dat momenteel loopt in de Rotter damse Afrikanerwijk en het Oude Noorden. Aain dit project, diat het on derwijs en het sociaal milieu in de genoemde wijken tot onderwerp van studie maakt, werken 4600 kinderen mee, verdeeld over 28 scholen. Te vens zijn 3100 ouders en 179 leerkivchten bij het werk in geschakeld. Sprek-r op de on derwijsdag was de leider van dit project, de adjunct-direc teur van de Rotterdamse Schooladvies Dienst, dr. J.H.N. Granidia. Een soortgelijk pro ject als besproken, werd in 1959 al door prof. Van Heek van het Sociaal Instituut te Leiden begonnen. Hieraan werkten 19.000 kinderen mee. De voornaamste conclusie van dit project, dat na 6 jaar kon worden afgesloten, was dat de intelligentie van de leerlingen voor 80 pet. door erfelijkheids factoren wordt bepaald en voor 20 door milieu-facto ren. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Er zijn tekenen van een nieuwe lente aan de horizon van de Zeeuwse arbeidsmarkt. Voor het eerst sinds juni 1971 noteerde men op het Districtsbureau voor de Arbeidsvoorziening (DBA) in Zeeland een percentage werklozen, dat lager lag dan in de overeenkomstige maand van het voorafgaan de jaar. Voor het eerst sinds maart 1971 was tegelijkertijd de vraag naar mannelijk per soneel groter, in vergelij king met die in het vooraf gaande jaar Dat wil allerminst zeggen, dat de provincie Zeeland nu kian rekenen op een blijvend verbeterend klimaat, wat de werkgelegenheid betreft, maar het symptoon geeft toch moed, aldus de directeur van het DBA-Zeeland, de heer J. van der Gijp. In de maand maart zijn er diverse kenteringen gesigna leerd, die men in vorige jaren node miste, zo blijkt uit de statistieken. In het rijtje pro vincies staat Zeeland nu met een percentage .van 4,4 manne lijke werklozen, samen met Overijssel op de vijfde plaats, terwijl de provincie lange tijd in het gezelschap van de echte probleemgebieden (het noor den) vertoefde. Het aantal mannelijke werk lozen daalde in maart van dit j.aar met 495 en het bedraagt nu 2796. De vraag naar man nelijk personeel is tegelijker tijd gestegen en bedraagt nu 689 (was 666). Ook bij de vrouwen een daling van het aantal ingeschreven werkzoe kenden: van 555 naar 512 en een toename van de vraag nl. van 466 naar 504. Opvallend in dit verband is het grote aanbod van vrouwen, die part-time werk willen ver richten en de geringe vraag naar deze categorie beroepsbe oefenaars. Tegenover een aan bod van 276 vrouwelijke part-timers staat een vraag van 73 dat is minder dan in de overeenkomstige maand van het vorig j.aar. De arbeidsmarkt is in de loop van april met name in de beroepsgroepen bouwnijver heid en landbouw flink bijge trokken tekenen van het naderend voorjaar. Ongeveer 400 mannen zijn momenteel werkzaam op de bijzondere werkgelegenheidsprojecten. Betrekkelijk ongunstig is de situatie nog steeds in de be roepsgroepen metaal, verkeers- personeel en kantoorperso neel. Wat de groep verkeers- personeel betreft, is het een teken aan de wand. dat er zo'n 95 chauffeurs in Zeeland werkloos zijn, terwijl er slechts vraag naar 7 van deze mensen is. Bij de categorie vrouwelijke winkelbedienden overtreft de vraag het aanbod. In de horeca sector dienen zich de eerste tekenen van een toenemende vraag naar perso neel weer aan. Oostburg staat met een werkloosheidspercen tage van 8,2 in Zeeland nog steeds op de ongunstigste plaats (vorige maand was het percentage overigens 9,6) ge volgd door Zierikzee (6.8) en Hulst (5,7). Het aantal ingeschreven werkloze onderwijskrachten voor het kleuter- en basison derwijs, over wie men zich de laatste tijd wat ongerust heeft gemaakt, blijkt bijzonder mee te vallen. Er staan in heel Zeeland slechts 21 onderwij zers, kleuterleidsters als werk zoekenden ingeschreven. Opvallend daarentegen, in de ongunstige zin van het woord is, het grote aantal 19 tot 22-j.arigen dat als werkzoe kenden staat ingeschreven. Bevorderingen Bij de rijksbelastingen te Terneuzen zijn de commiezen A. de he ren A. L. van Antwerpen en D. Mollema benoemd tot. hoofdcommies. De adjunctcoro- mieaen, de heren P. Ringel- berg en J. Risseeuw, werden benoemd tot commies. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Een con cert dat op dinsdag 17 april in de burgerzaal van het stadhuis te Vlissingen zou worden ge geven door het trio F K. en N. Adriaanse en Diclc Boon kan door ziekte van een van de leden van dit trio geen door gang vinden. Het concert was wel in de „Uit in Zeeland" krant aangekondigd. ïn de plaats van het trio heeft de stichtig Cultuurspre- ding Zeeland nu het bekende duo Abbie de Quant, fluit en Edward Witsenburg, harp, kunnen contracteren. De datum van het concert in het Vlissingse stadhuis is on gewijzigd gebleven, nl. 17 april a.s. Abbie de Quant, die in Den Haag geboren is, speelde in het vorige concertseizoen o.a. ..iet het Concertgebouw Or kest. In Vlissingen speelt deze fluitist te zamen met de even eens zeer bekende harpist Edward Witsenburg. Het pro gramma bevat een aantal wer ken die voorhet sublieme sa menspel van harp en fluit le oudste instrumenten die de mens kent zijn geschreven en die een periode van vele eeuwen overbruggen/Het reci tal begint met een sonate van Leonardo da Vinei (1690-1734), maar bevat ook werken van moderne componisten, waaron der Henk Badings eri Maurice Ravel. (Van een onzer verslaggevers) AXEL „Dit is een erg gunstige ontwikkeling en wij zijn er dan ook blij mee". Zo reageerde dijkgraaf P. van Hoeve van het waterschap het Axeler Ambacht op het bericht dat Gedeputeerde Staten van Zeeland aan Provinciale Staten zullen voorstellen een lening van f 45.000,nodig voor de noodoplossing van de ver vuiling in de Canisvlietkreek, te garanderen. Zoals bekend is met name door de heer W, Don (P.v.d.A.) er naar gestreefd met een inifciatiefvooa'stel uit de staten inzake deze kwestie te komen. „Ik vind het elegan ter dat G.S. met het voorstel komen, maar eigenlijk doet het er niet zoveel toe, als de garantie maar komt", aldus de dijkgraaf. Op korte termijn zal het waterschap termijn zal het kingen met beherende instan ties op Belgisch grondgebied en provinciale waterstaat gaan voeren. Zoals bekend is het de bedoeling van het waterschap op de rijksgrens een sloot richting kanaal te graven, waardoor het rioolwater van Zelzate, dat thans de Canis- vlietkreefc verpest, middels een pomp in het kanaal kan worden overgeheveld. Deze noodoplossing („je moet van twee kwaden h-et minste kiezen") werd de pro gressieve fracties in de Pro vinciale Staten 14 dagen gele den aan de hand gedaan door dijkgraaf P. van Hoeve. Het werk zal door de tech nische dienst van het water schap worden uitgevoerd. Wan neer precies gestart kan wor den is nog niet bekend, „maar zo snel mogelijk", verzekerde de heer Van Hoeve, die voorts zei dat de voorbereidingen al in volle gang wiaren. hij sprak de verwachting uit dat Staats bosbeheer 15.000,en het ministerie van Landbouw en Visserij 5.000,- in de te ma ken kosten zouden bij-dragen. (Van on.ze correspondent) DEN HAAG Van 16 april af is Delta-Expo, het bezoe kerscentrum van de Deltawer ken ten zuiden vain die Haring- vlietsluiizen, weer de hele week, ook 's zondags open. Vorig jaar ju-li opende het centrum zij,n poorten, sindien hebben ruim 35.000 bezoekers het bezoehit. Het is tot stand gekomen als een gezamenlijk initiatief van rijkswaterstaat en het nationaal bureau voor toerisme (Van onze correspondent) VEERE De commissaris van de koningin in Zeeland heeft gisteren in Veere het gemaal Oost-Watering in wer king gesteld. Dit garnaal vormde de af ronding van de afwateringbe- miaflinig van het hele eiland Walcheren. (Van onze correspondent) AXEL Zaterdag 14 april a.s. concerteert de muziekver eniging De Volharding in de Nederlandse hervormde kerk te Zaamslag. Deze kerkconcerten begin nen in Zaamslag een traditie te worden. Dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen nog ve len zijn, die de harmonie-mu- ziek waarderen blijkt uit het feit dat bezoek aan dergelijke concerten jaarlijks toeneemt. Er worden zaterdagavond dan ook veel muziekliefhebbers verwacht. Het korps uit Zaamslag dat in de hoogste Koninklijke Nederlandse Fe deratie speelt, brengt zaterdag avond een programma dat muzikaal op hoog niveau staat. Het concert dat om 20.00 uur begint en voor ieder gratis toegankelijk is, bevat naast enkele klasseieke werken ook verschillende populaire wer ken. Onder leiding van diri gent J. de Witte speelt men stukken van Mascagni, maar ook van Diepenbeek. Vlak en Miller. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Met in gang van 1 mei is tot burge meester van de gemeente St.- Philipsland benoemd de heer G. van den Berg, eigenaar van een drogisterij in Veenendaal en wethouder van de gemeen te Ede, zijn woonplaats. De heer van den Berg is 38 jaar oud, vadier van 2 kinderen en lid van de staatkundig gere formeerde partij. H.ij is ver der lid van de gereformeerde gemeente (synodaal). Tegelijk met zijn benoe mingsbesluit is een ander koninklijk besluit, waarin de functies van burgemeester en secretaris in St.-Philipsland waren gecombineerd ingetrok ken. Dit betekent dat St.-Phi lipsland vanaf heden een va cature voor de functie van ge meentesecretaris heeft. De heer Van den Berg wordt op volger van de onlangs vertrok ken burgemeester Vam Vel- zen. Het handels- en vermaakcentrum De Vlaanderen in Sas van Gent beleefde gi Zeeland. Zij waren in vele autobussen naar Zeeuwsch-Vlaanderen gekomen om d dat deze massale samenkomst in Zeeuwsch-Vlaanderen werd gehouden. De litur te van de provinciale commissie van de hervormde vrouwengroepen in Zeeland stichting Nederlandse vrienden der S.O.S.-kinderdorpen. Een onder de aanwezig goede komt aan de S.O.S.-kinderdorpen. Het ligt in de bedoeling van de Zeeuw teren. Na de pauze werd een voordracht gehouden door vrouwen gekleed in ver de aanwezigen bijzonder geslaagd werd genoemd, werd een herdenkingsspel op Juliana door mevr. Vrijland uit Borssele is geschreven. sieren een invasie van bijna 900 leden van hervormde vrouwengroepen uit geheel e jaarlijkse provinciale ontmoetingsdag bij te wonen. Het was voor de eerste keer gische opening werd verricht door mevr. H. de Wit-Kuipers uit Renesse, presiden- Vervolgens vertelde de heer J. Oosterhuis uit Amsterdam een en ander over de en gehouden collecte leverde een bedrag van f 1.100,op, waarvan de helft ten se hervormde vrouwengroepen een kind uit een van deze kinderdorpen te adop- schillende Zeeuwse klederdrachten. Tot besluit van de ontmoetingsdag, die door gevoerd dat ter gelegenheid van het a.s. 25-jarige regeringsjubileum van koningin (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De jubie- rende HTS te Vlissingen zet de viering van het 25-jarige bestaan kracht bij door een campagne, die men kan om schrijven als: gesjouw met zware voorwerpen. Vorige week is deze campagne begon nen. De leeriingenverenigin- ger van de IIBS koos als doei een soortgelijke onderwijsin- stellen als de HTS in Vlissin gen. de hogere zeevaartschool De Ruyter. Vorige week, in het holst van de nacht, werd een 1600 kg wegende sloep, eigendom van de zeevaartschool, door de feestvierende HTS-ers met be hulp van een kraanwiagen uit zijn element gehesen en mid den op de boulevard De Ruy ter, wa-ar de zeevaartschool gevestigd is, neergezet. Dit wekte niet alleen de verbijste ring van de leerlingen van de De Ruyterschool maar boven dien hun ergernis, omdat de HTS-ers in en rond de sloep een soort show opvoerden waarin een knaap in kledij van de befaamde Michiel de hoof drol speelde. De zeevaartschool zon op wraak. Men pleegde deze, door het recepitieboek, waarin de gasten op het HTS jubi leum hun handtekeningen moesten plaatsen, in 'n sti4 mo ment tijdens de jubileum-re ceptie mee te pikken. „Een goedkoop succesje", vonden de HTS-ers, „een boek meepik ken is een kwestie van secon den. De zeevaartschool zal grotere stunts moeten beden ken om de ontvoering van de sloep te overtreffen". De zeevaartschool nam dat hoog op. Deze week ontvoer den de leerlingen van deze onderwijsinstellingen het mo nument dat voor de Vlissingse HTS is opgesteld, een lood zwaar ding. De technische jon gens schamperden: „Dat monu ment zat met vier bouten vast, het valt ons mee dat die zee vaartscholieren door hadden dat je die bouten eerst los moet draaien voor je het mo nument kunt nee-nemen". De HTS zon niettemin op een te genmaatregelen als wraak voor de ontvoering van het monu ment. Zij ging over tot het inpikken van een statussym bool: de bronzen naamplaat die naast de voordeur van de zeevaartschool aan de gevel is vastgeschroefd. De naamplaat w-erd van de gevel verwijderd en als trofee bevestigd aan de gevel van de soos van de HTS. De ontvoe ring van voorwerpen die ofwel d-oor traditie, of door hun dood gewicht respect inboezemen gaat in Vlissingen onverdroten voort zo verzekerden de HTS- ers ons in hun juhileuimstem- ming. Maar, zo werd ons dui delijk gezegd; alles gebeurt in een sfeer van sportieve rivali teit tussen de HTS en de zee vaartschool. Het is tenslotte feest. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Twee woonwagenbewoners van het woonwagenkamp uit Vlissin gen kregen donderdagmorgen drie maanden gevangenisstraf waarvan 1 maand voorwaarde lijk opgelegd. De zoon van een van de mannen had een kostbaar an tiek kistje gestolen. De vader en zijn vriend probeerden het ding in Roosendaal aan de man te brengen. Dat lukte niet. Een van hen, J.C. v. P. wist in Rotterdam nog een adresje. Daar kon hij het kistje verko pen voor f 1250. Achteraf bleek het overigens slechts f 1000 waard te zijn geweest. Van P. kreeg evenals zijn vriend H.V. dezelfde straf op gelegd. Hij werd tevens ondeï toezicht geplaatst. i

de Stem | 1973 | | pagina 3