DR. K. BIERSTEKER OP VOORLICHTINGSBIJEENKOMST „Fluorbelasting in Borsele zal wel meevallen" DOW WIL MAANDAG MET BONDEN PRATEN ecreai Hoechst: „slakken" zijn ongevaarlijk Goese Sas wordt hersteld Verlanglijst van Goes De Mercedes Diesel is opmerkelijk zuinig. Daar is het een diesel voor. Maar hij is daarbij èn veilig èn comfortabel èn duurzaam. Daar is het een Mercedes voor. Toernooi jeugd- biljarten TUDIE O stad streek 1■■MM Goes 's-Heerenhoek Kiezersgunst Parade-super in Dauwendaele Spaarbekkens leveren water Mercedes Diesel. Klasse als geen ander. Evenementen Ylissingen BELGISCHE UITNODIGING VOOR ZEEUWSE VERENIGING Vervoer sport vissers aan banden GEDODE DUIVEN D '66 - Zeelam vergadert in Heinkenszand Kring Zeeland IBW hervat activiteiten Vlissingen 7enederlandse mst~en antiekbeurs breda rachtwagen- Biauffeur leels rij gesproken 0UJARDM vieux extra t( Vrijdag 13 april 1973 (ADVERTENTIE) markten NIJMEGEN, 12 april Centraal Verkoopkantoor Champignonprijzen: Fijn 344, fijn C 328, middel 321, middel C 316, 4 kg 284, kruis fijn 309, kruis grof 256, 4 kg 262, II 210, 4 kg 217, III 197, 4 kg 202, afwijkend 4 kg 62. MIDDELBURG, woensdag 11 apr. Aardappelen Koopmans blauwe grote 3032, Driel 7; Furore grote 26; Bintje bonken 40, grote 38; Meerlanders grote 25; Golden Delicious: 75 88, 70-75 75—87, 65-70 67—69, 60- 65 59; Conference: 55 3031, IID 16; Tomaten kriel 174— 201, All 328—394, CII 277; Jo nathan 65-70 7883, 60-65 60—62, 55-60 43. Groenten: glassla 1422, glas andijvie 68139, glas spinazie 89146, spinazie 43128, ra dijs 2761, rabarber 65115, witlof A 122—155, B 105—132, afw. 76—108, stek 70—77, prei 87—102, uien 62—81, uien 62— 81, uien stek 3541, rode kool 3769, witte kool 5155, sav. kool 80101, selderij per bos 8—19, selderij per kg 2785, selderij per kastje 98, sjalotten per kg 4852, breekpeen 2946. Winterbloemkool 4 166—213, 6 138—197, 8 102— 146, 10 64—102, 12 63—94. Komkommers: 76-91 7477, 61-76 51—56, 51-61 42—55, 41- 51 33—42, 36-41 34—36 31-36 23—33, stek per kg 34—42. spruiten ongeschoond A 138 156, B 6469, C 51, kogelbo nen per kg 74—77, peterselie per kistje 147168. Aanvoer winterbloemkool 2.500 stuks. Ledenvergadering Van daag is er in de Prins van Oranje te Goes een ledenver gadering van de afdeling Goes van de Partij vam de Arbeid. Tijdens deze vergadering zal de landelijke secretaris van de partij, de heer H. Ouwerkerk, spreken over de huurproble- men en de landelijke politieke situatie. Ook zullen de afge vaardigden naar de gewestelij ke vergadering verslag uit brengen. De ledenvergadering begint vanavond om 20.00 uur. Excursie G.M.V.O. Een groot aantal leden van de Goe se middenstandsvrouwenor- gansatie is deze week op ex cursie geweest bij de firma Massee in Goes. Ze werden ontvangen met een kop koffie waarna een rondleiding volgde door de magazijnen en de toonzaal. De nieuwste snufjes op het gebied van sanitair wa ren er te zien. Speciaal in de aandacht van de dames ston den badkamer huishoudelijke apparatuur, koel- en vrieskas ten en was- en droogappaira- ten. Het eerstvolgende evene ment van de Goese midden standsvrouwenorganisatie is een autoraily begin mei. Bejaardenmiddag Mor genmiddag haltwee wordt in 's-Heerenhoek in de Jeugdhoe- ve een streek-bejaardenmid- daig gehouden. Aan deze mid dag zullen onder meer de da mesleden van de K.V.O. met zang en voordrachten hun me dewerking verlenen. (Van een onzer verslaggevers) GOES Duikers van de firma Vriens uit Roosendaal zijn momenteel bezig de drem pels van de sluizen van het Goese Sas hun jaarlijkse on derhoudsbeurt te geven. Daar voor wordt een techniek toe gepast welke het Roosendaalse bedrijf zelf heeft ontwikkeld en elders praktisch nog niet gebruikt wordt. Onder water worden de betonnen drempels schoongestraald met grit. Een soort zandstralen onder water dus. Wanneer dit achter de rug is, worden gaten geboord in de drempels en vervolgens wordt in deze gaten onderwa termortel aangebracht. In te genstelling met andere jaren worden nu de sluisdeuren op hun plaats gelaten. De drem pels van de sluizen in het Goese Sas zijn in de loop der tijd erg kwets-baar geworden. Ze zijn aangetast door de boormossel, zo vertelt haven meester J. Jansen. Daardoor zijn de drempels erg poreus en gaan er bij het minste of geringste stukken af. Ten behoeve van de werk zaamheden is afgelopen zon dag het waterpeil met een me ter teruggebracht. Langs het kanaal zijn steenzetters bezig de beschoeiing te herstellen. „Dat zijn nog echte valkmen sen", zegt havenmeeste Jan sen. „Onder deze steenzetters uit Westkapelle zult u geen mensen aantreffen die jonger zijn dan veertig, vijftig jaar. Steenzetter is een uitstervend vak". Op het land nabij het Goese Sas staat op dit ogenblik een stalen driepoot van enige hoogte. Uit de verte heeft het iets weg van een kleine boor toren. Met dit instrument wor den op het ogenblik bodem monsters genomen. Het bodem onderzoek is nodig voor de bouw van de nieuwe slui zen. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND «Wij verwachten niet, dat wij bij ons onderzoek hier in de gemeente Borsele ernstige fluor belasting zullen aantreffen", zei gisteren dr. K. Biersteker op een voorlichtingsbijeenkomst welke werd gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis Borsele. „Het doel van ons onderzoek naar fluorbelasting van schoolkinderen in Borsele is gegevens over deze zaak te verzamelen en met het voortgaan der jaren de ontwikkeling daarvan te ont dekken". Voor de aanwezige school hoofden en huis-artsen alsmede burgemeester Vam Waes en de wethouders Rarends en Jansen zette dr. Biersteker in het kort de werkwijze uiteen. Het on derzoek gebeurt in twee ge deelten. Het eerste gedeelte bestaat erin dat de kinderen vragen lijsten mee naar huis krijgen die door de ouders moeten worden ingevuld. Bij die vra genlijsten gaat het niet alleen om de fluorbelasting, maar ook wil men daardoor een on derzoek doen naar luchtweg aandoeningen. Een belang rijk onderdeel op de vragen lijst is of de kinderen veel en vaak groenten uit eigen tuin eten- De vragenlijsten moeten uiterlijk een week na ont vangst weer op school ingele verd worden. Van de jongens en meisjes van de vierde en vijfde klas wordt gevraagd van nu af tot aan de grote vakantie hun tan den, die uitvallen of getrokken worden, te bewaren en in te leveren. De ouders van deze kinderen krijgen daarvoor een speciaal doosje. Op een nog te bepalen dag moeten alleen de jongens van de vierde en vijf de klas hun eerste ochtendpias in een d-aarvoor meegegeven flesje doen en inleveren od school. Het tweede gedeelte van het onderzoek gebeurt op school Dat is een zeer eenvoudig on derzoek waaraan geen enkel risico of ongemak verbanden is. Het onderzoek dat nu in Borsele gehouden wordt is het. tweede van d-it soort in Neder land. In het Westland loopt op dit moment eenzelfde onder zoek. In Borsele gaat het om 1700 kinderen, i-n het West- land om 2500. Voorlopig zal het nu gestarte onderzoek twee jaar duren. Dat wil zeg gen dat het volgende school jaar de hele zaak nog eens een keer terugkomt. De ouders van de kinderen zullen allemaal nog een brief thuis krijgen. Daarin wordt hen gevraagd toestemming te geven voor het onderzoek en zelf mee te willen werken. De uiteindelijke resultaten zul len aan de ouders bekend worden gemaakt alsook aan de huisarts. Ouders kunnen zich voor nadere informatie altijd wenden tot de directeur van de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid, dr. MoL (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In het in aanbouw zijnde winkelcen trum „Dauwendaele" te Mid delburg zal, woensdag 18 april a.s. een zgn. „parade-super" voor het publiek worden open gesteld. Het gaat hier om een super markt met een totale opper vlakte van 809 m2. In de su permarkt vinden de klanten behalve het bestaande levens middelenpakket een koffie shop, een ambachtelijke slage rij, een gebakafdeling, een groente- en fruiitafdeling en een uitgebreid assortiment non-food-artikelen. De artikelenkeuze is zo op gezet, dat ook de allernieuw ste produkten op de Neder landse markt in het assorti ment aanwezig zijn, zo deelt de voorlichtingsdienst van de realisator van dit project, het groothandelscentrum COK B. V. mee. (Van een onzer verslaggevers) OUD BEIJERLAND Se dert maandag 2 april wordt Maaswater uit de Biesbosch- bekkens naar Rotterdam ge pompt. Twee van de vier spaarbekkens in de Biesbosch zijn nu zover klaar dat dit technisch mogelijk is. Rotterdam zal de komende jaren geleidelijk aan meer wa ter uit de spaarbekkens be trekken. Even geleidelijk aan zal Rotterdam minder afhan kelijk worden van het „vie ze" Rijnwater waarop het nu is aangewezen. De totale capaciteit van de rivier spaarbekkens in de Biesbosch is 500 mi.jard liter per jaar. Rotterdam denkt daarvan omstreeks 2000 de helft nodig te hebben. (Van een onzer verslaggevers) GOES Voor negen kapi- taalswerken, waarvoor de Goese gemeenteraad reeds zijn goedkeuring heeft gegeven, zijn nog geen financierings middelen voorhanden- Dat blijkt uit de urgentielijst van kapitaalswerken, welke B. en W. en regelmatig aan de raad verstrekt. Toch is het college niet pessimistisch over het krijgen van deze financie ringsmiddelen. Zo bleek on langs op een persconferen tie. De volgende kapitaalswer ken staan op het lijstje in deze volgorde: recreatiegebied Hollamdsche hoeve (kosten: f 67.200.-), verbindingsweg van de Poel naar rijksweg 258 (kosten: 1 miljoen), uitbrei ding Kon. Wilhelminaschool (kosten f 164.000,-), verbou wing Ma-rijke-kleutersehool Wilhelminaschool (kosten f 49.500,-), kleedaccommodaties sportvelden (kosten f 124.000,- voorbereiding structuur schets binnenstad (kosten f 40.000,-), voorbereiding recre atiegebied Schelphoek (kosten f 55.000,-), uitbreiding openba re lagere school Wilhelmina- dorp (kosten f 165.000,-) en tenslotte de uitbreiding plus aankoop van de openbare kleuterschool de Bijenkorf (kost;.! f 217.000,-)- De lijst vermeldt ook hoe veel geld de gemeente Goes de laatste jaren geleend heeft. Ir. de jaren 1970 en 1971 was dat in totaal f 11.869.000,-. In 1972 leende de gemeente in totaal f 12.638.000.- en in 1973 reeds een bedrag van f 3.199.000,-. Een Mercedes Diesel verbruikt, ondanks z'n 2000 of 2200 cc motor, nauwelijks meer dan 3,5 cent per km aan brandstof. Maar een Mercedes biedt meer dan zuinigheid alléén. Een degelijke, rammelvrije carrosserie, berekend op de oersterke dieselmotor. Een veiligheidskooi. Een schokabsorberende voor- en achterkant. Een schokbrekend dashboard. Een veiligheidsstuurkolom en veiligheidssloten. Juist die eigenschappen geven de Mercedes Diesel zo'n hoge inruilwaarde. Ook na vele jaren trouwe dienst. Dat doet geen enkele diesel hem na. Wanneer mogen wij u noteren voor een proefrit? Een kleine berekening leert dat een Mercedes Diesel bij 35.000 km per jaar al voordeliger is dan een benzinewagen van f 12.000,- of meer. GARAGE 'T WESTEN B.V., Oostburg, Breedestraat 23, tel. 01170-2255. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN-MIDDEL- BURG In antwoord op het telegram van de vakbonden heeft de directie van Dow Chemical de bonden getelegra feerd niet in staat te zijn om nog binnen dit weekeinde het overleg over de nieuwe c.a.o. voort te zetten. Op zijn vroegst kan het onderhoud volgens Dow op maandagmor gen 16 april plaatsvinden. Aanvankelijk had Dow als da tum van overleg 24 april voor gesteld. Bij Boddaert (Koudekerke en Middelburg) gaat men van daag aan zijn laatste stakings dag beginnen. Dat betekent echter niet, dat het bedrijf zich vanaf aanstaande maan dag verder geen zorgen meer hoeft te maken. Maandag zal hier, door middel van z.g. se lectieve acties, toch druk op de werkgever- worden uitgeoe fend om op basis van de drie hoofdpunten met de industrie bonden in onderhandeling te treden. Gisteren werd als van ouds op de reparatiewerf Scheldepoort in het Sloegebded (Van onze adverteerders) GOES Burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes zal op donderdag 19 april de nieu we Fiat-garage plus B. P. Au- torette openen van de firma Schipper-Noord b.v. aan de Kuyperlaan in Goes. Ter gele genheid van de opening is er een autoshow op vrijdag 20 april van 10.00-22.00 uur, za terdag 21 april van 10.00-20.00 uur en maandag 23 april (tweede paasdag) van 10.00- 18.00 uur. DE rechtbank in Athene heeft gisteren de Griekse com- muraistenleider Dimitrios Be- nas om gezondheidsredenen voor twee maanden voorwaar delijk in vrijheid gesteld. De 47-jarige Benas is in mei 1969 tot levenslang veroordeeld we gens ondermijnende activi teit. gestaakt. In Vlissiiinigen zelf be gonnen de industriebonden gisteren met een stickeractie, die tien doel heeft de stakings kas van de bonden van nieu we middelen te voorzien (voor staking bij Glitex zie elders Stad en Streek) m (Van een onzer verslaggevers) VLISSSINGEN Deze maand zijn er in Vlissingen weer een aantal aantrekkelij ke culturele evenementen. Op zaterdag 14 april wordt in het vestzaktheater „Edeniburg" het toneelspel „De Spaanse hoer" opgevoerd door de Zeeuwse Komedie, aanvang 20.00 uur. Op hetzelfde tijdstip begint in „Walk-Inn" een folkconcertje met medewerking van Rini Schilders en „Dutch Spring". Op maandag 16 april is er om 20.00 uur in het wijkcen trum Open Hof een voorlich tingsavond door de PZEM. Dinsdag 17 april is in het stadhuis van Vlissingen barok muziek, terwijl in het wijk centrum Open Hof een film wordt vertoond over het Zeeuwse landschap. Beide ge beurtenissen beginnen om 20.00 uur. Het cabaret Tingel Tangel treedt op in Vlissingen op donderdag 26 april in het Scheldekwartier, aanvang 20.00 uur. Tenslotte op zaterdag 28 april twee evenementen: in het Scheldekwartier om 14.30 uur Looping '73 met medewer king van een groot aantal Vlissingse verenigingen, orga nisaties en hobbyisten, terwijl de Zeeuwse Komedie om 20.00 uur nogmaals het stuk „De Spaanse hoer" ten tonele brengt in het vestzaktheater Edenburg. (Vervolg van pag. 1) Iemand, die gedurende een geheel jaar zijn volledige werktijd direct op een dikke laag slakken zou doorbrengen zou - op grond van een een voudige rekensom - maximaal 200 a 300 millirem aan stra ling ontvangen. Dat is onge veer de helft van de 500 milli rem per jaar, die individueel voor werkende personen in Nederland is toegestaan, waarbij dan nog een veilige marge in aanmerking is geno men. Iemand, die 2000 uren per jaar (wederom zijn volledige werktijd) direct op een alleen met slakken verharde weg zou doorbrengen, zou een straling oplopen van circa 160 millirem per jaar. Dat is minder dan de 170' millirem, die voor de ge middelde inwoner van Neder land nog ruimschoots aan vaardbaar wordt geacht. Zou men 2000 uur per jaar op een asfaltweg met een fun dering van slakken doorbren gen, dan zou men circa 80 millirem incasseren. „Dergelij ke situaties zjjm in de praktijk ondenkbaar", aldus het com muniqué. Bij nadere informatie werd ons gezegd, dat veel onrust bij de bevolking is gewekt door een verkeerd begrip van de hoeveelheden (eenheden van straling), waarom het bij de slakken en andere stoffen b.v. cement, van nature gaat. Het begrip ,rem' wordt gehanteerd als de te gebruiken maat voor de hoeveelheid straling, die het menselijk organisme kan opvangen. Een microrem is een miljoenste rem. Een milli rem is een duizendste rem. Het is, aldus de directeur van de Arbeidsinspectie in het dis trict Breda, door de verfijning van de huidige meetappara tuur mogelijk om zulke gerin ge dosis straling als er heersen in het Sloe-gebied, waar men momenteel de zg. radio-actieve nulfase vaststelt, aan te to nen. (Van een onzer verslaggevers) ANTWERPEN De Bel gisch-Nederlandse Vereniging te Antwerpen geeft op dinsdag 24 april haar jaardiner in de Cercle Royal Philotaxe te Ant werpen. Hiervoor is ook uitge nodigd het bestuur van de Ne derlands-Belgische Vereniging Zeeland. Na dit diner zal de kleuren film „Naar de gordel van Smaragd" worden vertoond. Deze film g.aat Over het be zoek van koningin Juliana en prins Bernhard aan Indone sië. Op zaterdag 12 mei organi seert de Belgisch-Nederlandse Vereniging een wandeling over de Kalmthoutse heide met een bezoek aan het Kar- re-museum. Deze dag wordt afgerond met een Kempische koffietafel op de zolder van d Kiekenhoeve te Essen. (Van onze correspondent) KORTGENE Noordbeve- landse schippers, die er hun beroep van maken om sport vissers met de boot naar open zee te brengen en ze daar gelegenheid tot hengelen te geven, zullen voor deze werk zaamheden binnenkort een vergunning nodig hebben. Aldus is gistermiddag in de raad van Kortgene besloten. Deze maatregel, die via een algemene politieverordening tot stand is gekomen, is het gevolg van een initiatief van de Algemene Hengelaars- Bond, die door het vervoer van sportvissers aan banden te leggen een extra veilighei 4 voor zijn leden wil inbouwen Een soortgelijke regeling is alj in diverse andere gemeenten van kracht. B. en W. van Kort gene rest nu nog een eigen controlesysteem op te zetten, omdat een gemeentelijke rege ling als een a.p.v. niet onder de Scheepvaartinstructie valt. (Vervolg van pag. 1) Nagenoeg alle gedode dui ven werden regelmatig inge zet bij wedvluchten en vlogen evenzovele malen in de (hoofd)prijzen. Het waren ai iemaal een- of tweejarige vo gels. De schade is niet te schatten. De heer Van Dongen sr.: „Die kan net zo goed drie duizend als tienduizend gulden bedragen. Maar wat is schade. We geven dikwijls duiven voor niks weg als we daar iemand mee kunnen helpen, Het is verdomme liefhebberij Dat is het ergste: dat ze ons een stuk van onze liefhebberij hebben afgenomen." En de heer Van Dongen jr. die gisteren net als zijn vader en moeder tegen de tranen moest vechten.: „Gelukkig hebben we nog veel goede duiven. Maar het gaat ons twee of drie jaar kosten om het hele bestand weer op het oude, goede niveau te krij gen". Hij was het, die gistermor gen in alle vroegte (zes uur) het drama ontdekte: „Het was alsof ik een hartverlamming kreeg". Daarvoor had de heer van Dongen sr. ai tegen zijn vrouw gezegd: „Het heeft van nacht gesneeuwd. Kijk maar eens naar het duivenhok". De sneeuwvlokken bleken veren De gedupeerde duivenliefheb- bers kregen gisteren vain alle kanten steun toegezegd: van penningmeester P. Beenhak kers en andere vrienden van de Oosterhoutse Bond van Postduivenliefhebbers en van dierenarts (duivendokter) Henk van Weert uit Breda, bijvoorbeeld. (Van onze correspondent) ,s-HEERENHOEK Mor gen en zondag wordt door het district Walcheren - De Beve- landen van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond in hotel de „Korenbeurs" te 's- Heerenhoek een jeugdtoernooi gehouden. Dit toernooi vangt op zater dag om 13.00 uur aan en de prijsuitreiking zal op zondaga vond om 19.00 uur plaatsvin den. Aan deze wedstrijden ne men deel: W. Korstanje van DOS uit Overzande, M. Grim minck van DOS uit Ovezam- de, G. Doene van OHGL uit Kwadendamme, M. Remijnse van MBIM uit Oudelande, C. Westdorp vam OBK uit 's- Heerenhoek, A. Verhoeven van OBK uit 's-Heerenhoek, P. de Vos van OBK uit 's-Hee renhoek, C. Werri van OBK uit 's-Heerenhoek. LANCE N1EUWSTRAAT 28 HULST (Van een onzer verslaggevers] 's-HEER ABTSKERKE Op 19 mei houdt D'66 congres voor de regio Zeelau in de sporthal De Stenge Heinkenszand. Hdt congn begint om 10.00 uur. Op dit congres zal de nit: we landelijke partijvoorzitij de heer Ten Brink, een inlti ding houden over het nieui part-ijbeleid. Verder zal heer Gruyters gevraagd v den iets te vertellen over publiciteit bij verkiezingen, Andere agendapunten zij één regionaal bestuur, de fe mende verkiezingen, de menwerking met andere pi:l tijen en de afvaardiging nas] het landelijke bestuur. (Van een onzer verslaggevers] KLOETINGE De Zeeland van het Instituut vol Bestuurswetenschappen, Studiekring voor GemeestJ administratie en Gemeente-li nanciën in Zeeland, gaat z:£ activiteiten weer hervatte! Door de gemeentelijke henf delingen heeft de verenig^ een poosje stilgelegen. De activiteiten worden he| vat met een bijeenkomst woensdag 25 april in de renbeurs te Goes om lt! uur. Op die bijeenkomst si de heer C. Sterke van de Vei] enigirug van Nederlandse Gel meenten een inleiding houdel over: „Middellange termijn! planning bij gemeenten". Vel der staat er een bestuursvel kiezing op het programm Kandidaten zijn de heer Til H. de Meester, burgemeestel van Zierikzee, de heer B.G.I Munnik, gemeentesecretar.1 van Reimerswa-al en de hel K. Flipse, werkzaam op Ml bureau financiën van de pn| vinciale griffie van Zeeland. Herbestrating Deze wee)| is in Vlissingen een begin go maakt met de herbestrating va: een gedeelte van de Paul Km- gerstraat. Het gaat om het deelte gelegen tussen de Bloei menloan en de Keeirsluisbni(| De werkzaamheden zi waarschijnlijk tot ongeveer juli duren. Gedurende de periode zullen inhaal- en pa] keerverboden en eventuele dere noodzakelijke verki maatregelen voor dit wet. deelte gelden. De maatregels worden met borden ven. [Van een onzer verslaggevers) middelburg-delft - [egin mei zal een v;in di ledewerkers van de secti- restauratie" van de afdelinj ouwkunde aan de Technischi [ogi-school te Delft, de heei .a.F- Smook, afstuderen ol en plan voor de stad Brou wershaven. De studie geeft sn tendens aan, die voor veel éeuwse recreatie-gemeenten ;ldt. Wat Brouwershaven be eft, stelt de heer Smook ist, dat de ontwikkeling van (ADVERTENTIE) 13 t/m 23 april 1973 van 14 tot 22 uur „HET TURFSCHIP" chasséveld - breda tel. (01600) 42052 - 42053 34 deelnemers leden van het nederlands antiquairs genootschap. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De poli- fcrechter sprak donderdag- orgen een vrachtwagen- auffeur A. V. uit Baarn van het hem ten laste Jlegde, het toebrengen van raar lchamelijk letsel aan automobiliste uit Terneu- Erakele maanden geleden V. in Terneuzen met zijn achtwagen over een paral- .weg in een nieuwbouw- |jk. Hij zag een niet aange ven kruising over het hoofd verleende geen voorrang een van reohts komende ito. Deze auto schooit onder vrachtauto en werd kilome- meegesleurd. De inzitten- van deze auto werden zeer aar gewond. )e chauffeur werd donder- aorgen tot zestig gulden oordeeld voor het niet ver- |len van voorrang. Het overi- kou hem, volgens de poli- rechter, niet tenlaste wor- i gelegd. axrege» aangep (ADVERTENTIE) VAN WENNEKER ROOSENDAAL J eervooruitzichten voor za- oag en zondag, opgesteld >r het KNMI op donderdag 18.00 uur: aanvankelijk en daar een bui- later ®>ge perioden. Overdag iets jjoer koud. Weersvooruit- Men in cijfers gemiddeld ir Nederland: foor zaterdag: aantal uren 1 tot 8. Min. temp.: 0 tot graden onder normaal. temp.: 1 tot 6 graden nonnaal. Kans op een !5e Periode van minstens 12 90 procent. Kans op een pel droog etmaal: 60 pro of zondag: aantal uren - j-eii»"-- tot 10- Min. temp.: 1 tot gedoleerd tn raden onder normaal. Max. i -Lai v0t 5 graden onder II ,^maal. Kans op een droge oue van minstens 12 uur: [procent. Kans op een ge- droog etmaal: 70 pro- ett recommandé toul *°n nnft» (Will* w'11 I fforgen, zaterdag 14 april pf:n °P Zoom 1.23 en w eert 0.38 en 13.16; «rtzen 0.07 en 12 44- «ngen 12.12; [heldingen 1,13 en 13.45. n 2^3" onv. Rheinfel- 4 .0 -n,.^ T Straatsburg Rau'407 ,ersd°rf 368 -9, 1 Plus 14 iv,5' P1°chingen te 12. v Mannheim 267 Buz 277 a0h 187 Plus 14, F» 277 «„a 16^ Bin^en 257K!?3b if 19. 5 8. Km.iT', „K°blenz 202 -10 LnV.^? "3' Buhrort tee ko]p 1 -8, Panner- P!us 7 It« Nllmegen [dc U«*l l 8 2P £?4 T' J -2 ~2' Deventer 5f4 plus 14, 1119 Dl„ plus 30> Bel" I* de sluis jog -1 f»rave bene- gro voo uit krii Pe» and ter] Mid wijl lichj moa dam Oud de: in ondi wer verc venc leer] gesc derv dit teur Schc Grai ject 1959 van Leid werlj De d-it WO] in tel| voor facto voor ren.

de Stem | 1973 | | pagina 2