verontwaardiging bij clitex 'lan voor vestiging ledrijf in Portugal MDla aadslid maakt neuwe >egroting voor lertenkamp PLAN VOOR BOUW VAN NIEUWE KLEUTERSCHOOL VOGELWAARDE Verhitte taferelen voor sexclub Piccolo in Hulst ilEUWE TRAINER 1VV-24 Clitex- stakers klagen hun nood Incident stad ELECTRIC De werf is'r voor bolen De drukker is 'r voor drukwerk De avondverkoop is 'r voor na-zessen Het museum is 'r voor kunst DeVolais'rvoorgeid! I 'Van onze sportredactie). telefoo nnummers porden gewijzigd I Kl-OOSTERZANDE TOEKOMST SOLIDAIR Absdaalseweg wordt Tolweg Paasvoetboi voor scholen uit regio Sluiskil Gemeenteraad beslist op 18 april SANITAIR VAN DEN BERG HULST Kruiningen T entoonstellin g Hulst Middelburg onderdag T2 ap(» 1973 ermakers van het eerste uur< (ADVERTENTIE) GELDLENINGEN UwverzekeringsadvFseur weet 'r trouwens ook alles van. Snelle afwikkeling zonder informaties bij derden. Hoofdkantoor: Herengracht 105-107 Amsterdam. Tel.: 020-C2477. Bijkantoren: Alkmaar, Breda, Eindhoven, Den Haag, Groningen, Haarlem, Heerlen, Den Bosch, Hilversum, Nijmegen, Rotterdam, Utrecht en Zaandam. (Van onze correspondent) ICLINGE Het Clingese gemeenteraadslid B. de Keyzer heeft jen alternatieve begroting opgesteld van de kosten voor de f van een hertenkamp in Clinge. Hij komt tot een bedrag 110.000 gulden. Dat is bijna de helft goedkoper, dan het bedrag, jraarvoor de gemeente dezelfde hertenkamp kan laten aanleg en: n.l. 21.000 gulden. eigen hertenkamp in de Ingeving van verendgingsge- puw „Malpertuus" is een van i hartewensen van de bevol- mg in deze omgeving. Het Bchtingsbestuur „Malpertuus" IHULST De 38-jarige [lust Voet wordt de nieuwe ■ner van de Hulsterse ama- voetbalclub HVV-24. Voet |®lgt Willy Kramers op als fitnmeester. Kramers heeft V-24 drie jaar getraind. |De voetbalvereniging uit J>H die momenteel nog in !Sradatiegevaar is, krijgt in loet geen totaal onbekende giner. Voet, die twee jaar de pelingsciub IJzendijke beeft jstraind uitkomend in de |ts'e klas van bet zondag- fetbal van de KNVB afdeling jeeland speelde zelf lange 10 in het eerste elftal van 1™ Guust Voet is in het fat van het C-diploma oe- tieester. Vorige week al (•am Voet tot overeenstem- T*g met het HVV-bestuur, F® men heeft de beslissing PS wen geheim willen hou- 1® m verband met het pro- P»ma. dat HVV-24 nog r® af te werken- (Van een onzer verslaggevers) l'tfoon De '"nnummers van de net- I"1 Kloosterzande, Hoek, finslag, Cadzand en IJzendij- -> zullen worden gewijzigd in Pers van vier cijfers, dat Peurt door voor de bestaan- f "PiPPiers het cijfer 1 te htsen. irnD 01 a,ider gaat in op 13 1111 om 24.00 uur. Omdat »r deze nummerwijziging de "«tt.'iiCi WijZigJ ,,7®Sn korte tijd wor- Vwv, erbr°ken, worden de L„0_,amheden 's nachts uit- Pgerief aardoor het voor de abonnee tot F "üniamm beperkt. Abon- Re jiurnna 13 april nog de loor mers kiezen, worden ddel als mogelijk, door iaat nVan een berichtenauto- PPgingXht® nummerwijzi" heeft tot de gemeente het ver zoek gericht een dergelijk parkje te realiseren, omdat dit ten goede kan komen aan de sfeer in dit deel van het dorp. Op grond van de hoge kosten voor aanleg en exploitatie hebben B. en W. besloten het verzoek af te wijzen. Dat is voor de heer De Key zer als raadslid en inwoner van Clinge reden om de aan dacht nog eens op deze zaak te vestigen. Over de plaats van vestiging van het kamp bestaan geen twijfels. Een hertenkamp bij Malpertuus past in de landelijke sfeer en zou bovendien met de sport velden, de speeltuin, de bossen en de wandelpaden een geheel kunnen vormen. De financiële positie van de gemeente laat evenwel een uitgave van 21.000 gulden ten behoeve van de hertenkamp niet toe. „Ik heb me goed laten voorlichten door een par- ticulier'die een dergelijk kamp heeft", aldus de heer De Key zer. „De kosten zijn naar mijn mening nogal aan de hoge kant geraamd. Daarom heb ik een alternatieve begroting op gesteld." Als 10.000 gulden voor de gemeente een te zware last is, bestaat nog altijd de reserve voor stadsuitleg, zo meent de neer De Keyzer- „Hieruit zijn indertijd ook de bedragen ge komen voor het plaatsen van fonteinen in Hulst en Sint- Jansteen. Natuurlijk zijn er ook andere verbeteringen aan gebracht." Het raadslid meent dat Clin ge wei aanspraak mag maken op de hertenkamp, omdat de dorpskom zich nu eenmaal niet leent voor het plaatsen van fonteinen. „Een herten kamp", aldus het Clingese raadslid, „is een blijvende at tractie. Vooral met het oog op de aanwezigheid van het in ternaat „de Sterre". Het inter naat is al in aanbouw en zal binnen twee jaar in gebruik genomen kunnen worden. (Van een onzer verslaggevers) CLINGE Clitex onderzoekt momenteel de mogelijkheid om in Portugal een nieuw bedrijf te vestigen. Dit is giste ren bij toeval bekend geworden, tijdens een gesprek van vertegenwoordigers van de drie Nederlandse industrie bonden en de stakingsleiding met vijftien afgevaardigden van drie fabrieken van het Franse Tiberghien-concern. Zoals bekend behoort tot dit concern ook Clitex in Clinge. Volgens de mededelingen van de vakbonden staat het onder zoek wel helemaal los van de stakingsactie. Als argument voor het plan wordt aange voerd, dat in de omgeving van Clinge te weinig geschikt per soneel gevonden kan wor den. De ondernemingsraad van Clitex blijkt niet op de hoogte te zijn van het plan voor_ ves tiging in Portugal. Men is er op geattendeerd door de inter nationale ondernemingsraad (O.R.) van het concern. Een en ander zou zwart op wit staan in de notulen van epn O.R.-vergadering. De stakings leiders van Clitex zijn woe dend over het feit, dat ze con sequent buiten al deze plan nen zijn gehouden. „Dit is een grof schandaal. Hiermede wordt de wet op de ondernemingsraad met voe ten getreden", aldus de eerste reactie gisteravond in actie centrum De Troubadour. Overi gens verwacht men niet, dat de vestiging in Portugal ten koste zal gaan van Clinge. Ook een woordvoerder van de vakbonden heeft verklaard niet zo zeer in een afbouw van het Clingse bedrijf te geloven, hoewel de plannen voor Portu gal wel consequenties kunnen hebben voor de investeringen in Nederland. Bennie Warnier: „Clitex kan hier niet een- twee-drie vertrekken, omdat men per jaar minstens een half miljoen aan rijkssubsidie krijgt". In verband hiermee hebben de ondernemingsraden vau het Tiberghein-concem afgesproken, dat ze in de toe komst meer informatie met el kaar zullen uitwisselen, ook als de staking ten einde ia Het gesprek tussen de Ne derlandse en Belgische bonden on de afgevaardigden van Ti- berghien had gistermorgen in Tourcoing in Frankrijk plaats. De 15 afgevaardigden waren afkomstig van de bedrijven in Tourcoing, Mouscron en Lin- selle. Nadat de Nederlandse gesprekspartners de achter gronden van de acties in Zeeuwsch-Vlaanderen uiteen hadden gezet, hebben de Fran se collega's zich onmiddellijk solidair verklaard. Vandaag en de komende dagen zullen de werknemers door middel van vlugschriften en vergaderin gen op de hoogte gebracht worden van de zaken. Vast is komen te staan, dat er op deze bedrijven voor Clitex Clinge inderdaad besmet werk wordt verricht. (Van een onzer verslaggevers) ABSDALE De naam van de Absdaalseweg in Hulst zal met ingang van 16 april wor den gewijzigd in Tolweg. Te gelijkertijd zal het huisnum mer van een perceel worden gewijzigd, namelijk dat van J. de Vliegher, nu nog wonend aan de Absdaalseweg 117. Dit wordt na 16 april: Tolweg 98. Verder blijft de huisnumme ring gelijk. De gemeente heeft getracht het ongerief van deze wijziging voor de bewoners te beperken, door een groot aan tal bedrijven en instanties er door middel van een circulaire van de op de hoogte te bren gen. (Van een onzer verslaggevers) CLINGE „Waarom heer sen er bij Clitex nog toestan den, zoals ten tijde van de industriële revolutie?". Dit is een van de vele vragen, die Clitex-stakers de afgelopen dagen hebben genoteerd een speciaal „klachtenboek". Het boek wordt aangelegd door de stakingsleiders en zal na de acties vam dit moment dienen als leidraad voor een mogelijk gesprek met de di rectie van dit textielbedrijf. Zoals we de afgelopen week reeds schreven zijn er tijdens de staking nogal wat klachten na-ar boven gekomen. Enkele zijn er van financiële aard, maar vele ook van sociale. Er blijkt zo links en rechte nogal wat ongenoegen te be staan over ongelijkheid in be loning bij dezelfde prestatie. Een vrouwelijke medewerk ster van Clitex noteerde in het klachtenboek: „Waarom moe ten wij zelf onze scharen, boekjes en pennen kopen? En: waarom krijgen we geen nor male koffiepauze?" Opmerkelijk is, dat er ook op het kantoor bepaalde klachten blijken te bestaan. Zoals bekend zijn de kantoor beambten de enigen, die nog aan het werk zijn. Het actiecentrum „De Trou badour" begint een steeds bonter geheel te worden. De prikborden tegen de muur be ginnen overvol te raken, dege lijks worden er alle kranten artikelen op geplakt en ook de sympathiebetuigingen van verschillende mensen. Onder tussen blijven de bij-dragen voor de stakingskas binnenko men, zoals van de „Stoefer Davisclub", die 10 gulden in zamelde en de Kabo-kring Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, dae d.e stakers met 25 gulden steunt. Het NKV in Clinge voteerde uit de kas een bedrag van 100 gulden. Dinsdagavond was Troubadour-eigenaar Ras druk bezig met het opnemen van een krakende „internationale". Het socialistische strijdlied zal de komende dagen vermoede lijk nog vaak uit de luidsprekers v-an de disco-Installatie klin ken, om de stakers vol te pompen met nieuwe energie, voor zover dat nodig is. De duidelijkste taal spreken tot nu toe nog steeds de span doeken, waarmee de muren van de Troubadour zijn ver sierd. Tot slot nog zo'n tekst: „Cliitex B.V. (verdediger van een bestaande machtsstruc tuur); vanaf 1973, is uw mo nopolie uit". (Van onze correspondent) HULST Traditiegetrouw zullen ook dit jaar in de paas vakantie voetbalteams van verschillende scholen tegen el kaar in het strijdperk treden. Het schoolvoetbaltoernooi wordt deze keer voor de ba sisscholen op dinsdag 24 april gehouden. Aanvang 9.00 uur. In poule 1 komen Kapelle- brug, Sas van Gent (Aloysi- us), de Mairiosehool van St- Jansteen en de Warande van Axel uit. In poule 2 de Marijke school. Axel, Terhole, St.-Jo seph, Graauw, Bernardus. Clinge. Poule 3: Lamswaarde, de Schakel 1, Heikant, Willebror- dus 2 en Groenendijk. Poule 4: Aloysius, St.-Jan- steen, Nieuw-Naimen, St.-Jan, Hulst. Antonius, Axel en No. belhonst 2. Poule 5: Willehrordus, Hulst 1, Nobelhoirst, Hulst 1, Koe wacht. Fred. Hendrik, Sas van Gent. Poule 1 en 2 worden in Sint-Jansteen gespeeld van 9.00 tot 12.00 uur. Poule 3 en 4 in Sint-Jansteen van 12.30 tot 17.30 uur en poule 5 wordt in Hulst gespeeld. Bij afgelas ting van het programma op dinsdag 24 april, verschuift het toernooi naar 26 april. Jeugdschaken Jim de Vroede uit Sluiskil zal deelne men aan het Nederlands jeugdschaakkampioenschap dat van 13 tot en met 21 april in het Rijnhotel te Rotterdam wordt gehouden. Rock en Roll In Atlonta te Sluiskil treedt a.s. zondag de rock en roH-formaitie Roc king Martin and his Delta's op. Het festijn is voorbereid door de Sluiskilse jongeren R. Visser, J. Wolfert, P. Visser en R. Baart. Voor koninginne dag heeft de heer Van Taten hove van Atlanta de popgroep Kayak gecontracteerd. Bouw en Hout Vrijdag 13 april houdt de katholieke bond voor Bouw en Hout de jaar vergadering in hotel Atlanta in Sluiskil. Tevens zullen er enkele jubilarissen worden ge huldigd. De vergadering be gint om 20.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE B. en W. van de gemeente Hontenis- se zullen de gemeenteraad voorstellen een bedrag van 395.000 gulden beschikbaar te stellen voor de bouw van een nieuwe kleuterschool in Vo gelwaarde. In 1970 besloot de raad van de voormalige gemeente Vogel waarde al om medewerking te verlenen aan de bouw van een tweeklassige kleuterschool aan de Populierenstraat iin Vogel waarde. Deze school is be doeld als vervanging van de kleuterschool in Stoppeldijk, die al lang niet meer voldoet aan de eisen. Aanvankelijk wilde men men de nieuwe kleuterschool, zowel de school in Stoppeldijk als die in Boschkapelle vervangen. In middels zijn er zoveel kleuters aangemeld, dat de bouw van een tweeklassige school ver antwoord is naast instandhou ding van de kleuterschool in Boschkapelle. Die voldoet na melijk nog wel. Mede uit een onderzoek naar het verwachte aantal kleuters in de eerstko mende jaren is gebleken, dat drie lokalen nodig zijn. Een beslissing hierover moet de gemeenteraad op 18 april ne men. Aan de orde op deze vergadering komt ook een voorste] om de vaststelling van de ontwerp-bestemmings- plannen Kloosterzande-Noord. buitengebied en landelijke be bouwingsconcentraties verda gen. Verwacht wordt, dat de behandeling van alle ingedien de bezwaarschriften nogal wat tijd zal vergen. De gemeente raad zal zich verder nog bui gen over een voorstel om me dewerking te verlenen bij de aanschaf van verschillende hulpmiddelen voor de prins Willem - Alexanderschool in Kloosterzande. Er moet bui- tenspelmateriaai aangeschaft worden en verder materiaal ter stimulering van de moto riek. Met diit alles is een be drag van 2933 gulden gemoeid. Er zullen op de vergadering verder nog diverse andere on- derwijsvoorstellen worden be handeld. B. en W. stellen de raad ook nog voor een subsi die van 250 gulden beschik baar te stellen voor de viering van een parochiiejubileum in Lamswaarde. (ADVERTENTIE) UNIEK IN ZEELAND onze SHOWROOM Van Waesberghestraat 7-9 Een van de leden van de club die onze fotograaf kenne lijk niet aardig vond. (Van eein onzer verslaggevers) HULST Gemeentewerk lieden hebben gistermiddag onder politietoezicht een bord geplaatst bij sexclub Piccolo, waarop de defini tieve sluiting van de club staat meegedeeld. Met in gang van gisteren is er bij het gebouw aan de Nieuw- straat ook politie geposteerd om erop toe te zien, dat er inderdaad geen lifeshows meer gegeven worden. Bij het aanplakken van het sluitingsbevel en het plaatsen van het bord kwam het tot een treffen tussen de ciubex- ploitant en een PZC-verslaig- gever. De exploitant kon de spanningen van de afgelopen dagen blijkbaar niet meer aan en toen zijn aantijgingen op de politie geen vat bleken te hebben, keerde de woede zich tegen de aanwezige jaurnaiis- ten. Daarbij werden door de sexcluibeigenaar persoonlij k beledigende opmerkingen ge maakt, die de journalist te veel werden. Met enkele vuistslagen maakte hij aan de beledigende woordenstroom een einde. De politie moest tus senbeide komen om de ruzie te sussen Vanaf woensdag is het inge volge de algemene strafveror dening aan publiek verboden om de sexclub nog te betre den. Al dgenen, die buiten de eigenaar toch binnengaan zijn volgens de politie strafbaar, "en heeft besloten het besluit van B. en W. door middel van een groot bord kenbaar te ma ken, omdat de gebruikelijke plakkaten steeds van de muur worden verwijderd. Het werkje was gisteren binnen enkele minuten uitge voerd. Terwijl gemeentewerk lieden in razendsnel tempo het bord plaatsten ontspon zich tussen de sexclub-explod- tant en adjudant A. van Hove een discussie, waarbij de ex ploitant zich nogal opwond over het onaangekondigde be zoek. „Dit kan toch helemaal piet. Als de burgemeester de kerk wil afbreken kan hij dat toch ook niet op zijn eentje doen. Hebt u hier eigenlijk wel toestemming voor?" Een van de Piccolo-mede werkers: „Dit is gewoon te gek. Dit is een dorpse menta liteit, terwijl we toch in een stad leven. Het lijkt hier wel een politiestaat. Dit is een le vensgrote inconsequentie. Hoe kan de burgemeester dit ,vies" vinden en aan andere sexshop-eigenaars een bio scoopvergunning verlenen. Dat moet je me nou eens uitleg gen". De eigenaar van de sex club Fred B-aars, noch diens advocaat waren gistermiddag ter plaatse. Ze zouden pas la ter arriveren. Volgens de me dewerkers van Piccolo kan al leen de rechter bepalen of de sexclub al dan niet gesloten mag worden. Het eind van 1-t incident van gisteren werd aangekondigd, toen de deur van de sexclub met een woe dende smak werd dichtgegooid en de politie met achterla ting van één man ver trok. Actie De Stichting Aan gepast Zwemmen voor Gehan dicapten in Reimerswaal heeft in elf dagen tijds rond 150 donateurs kunnen inschrijven In geld uitgedrukt heeft de stichting circa f 3.000 opge haald. Beide zijn het resultaat van een hernieuwde actie die het bestuur van de stichting nog geen twee weken geleden startte om opnieuw geld te krijgen voor de verwarming van het zwembad in Yerse- ke. Journalist (op rug gezien) op de vuist met sexclubexploïtant. Adjudant Van Hove beant woordde deze vraag bevesti gend, maar ging niet in op de v-raa-f om zijn gelijk zwart op wilt te tonen. „Waarom wordt hier toch niks gevraagd. U komt eerst binnen en papier tjes opplakken en begint dan pas een gesprek. Waarom hebt u ons niet gewoon even op de hoogte gebracht", aldus de medewerkers van de sexclub, van wie de gemoederen steeds meer verhit raakte. Dit is allemaal anti reclame". En tot de aanwezige journalisten: „Nou valt er wat te schrijven, he. Jullie proberen met je sen satie geld te verdienen". Een van de journalisten re pliceerde daarop: „Wat is het dan wat jullie hier doen?" En: „Wij schrijven de naakte waarheid, jullie tonen hem" De sexclub - exploitant bleek niet vatbaar voor een redelijk gesprek en smeet de aanwezi gen naar het hoofd. De politie gen nar het hoofd. De politie bleef daar evenwel ijskoud onder. Een bord markeert de ingang. (Van onze correspondent) KIELDRECHT In de rijkslagere school te Kiel- drecht houden plaatselijke kunstenaars een tentoonstel ling van schilderijen, tekenin gen. boetseerwerk en opgezet te dieren. De expositie heeft plaats op eerste en tweede Paasdag en de openingstijden zijn van 10 tot 12 en van 14 tot 19 uur. Toneel De camere van rethorica „Sint-Jan ten Stene" brengt zondagavond een repri se van het stuk „Liefde half om half" in het verenigingsge bouw te Sint-Jansteen. Dit blijspel, dat met veel succes reeds driemaal in Sint-Jan steen en Aalst werd gespeeld, zal ongetwijfeld ook zondag weer de nodige bezoekers we ten te trekken. Filmavond VDH „de Speurhond" in Hulst organi seert op 12 april in zaal „A- pollo" een filmavond Op die filmovond staat de herders hond centraal. Na de pauze wordt een film getoond, waar bij aandacht wordt besteed aan de Duitse herdershond en de moderne africhting. Excursie Over enkele maanden zal de Middelburgse gemeenteraad een tocht maken langs verschillende plaatsen in de stad. Dat gebeurt per fiets. Om nog meer mensen bij de gezonde bezigheid te betrek ken, die op vrijdag 8 juni plaatsvindt, hebben B. en W. ook de echtgenotes en echtge noten van d.e raadsleden uitge nodigd, zodat in het gun stigste geval zo'n 50 fiet sers Middelburg zullen door kruisen. Meditatie Vanavond om zeven uur wordt in de zgn. Engelse kerk, achter het Mid delburgse stadhuis, de derde en laatste meditatieavond ge houden in een cyclus die ge wijd is aan de Bergrede. In de dienst, die ongeveer een halt uur duurt en die wordt opgeluisterd met stereo- fonische muziek, zullen we derom personen van Neder lands hervormde, gereformeer de en rooms-katholieke huize voorgaan. Het zijn: mevrouw Vis. ds. A, van Santen en de heer H. Blom. De beide voor gaande meditatieavonden wa ren voor de deelnemers een geheel nieuwe wijze van ge loofsbeleving in de praktijk.

de Stem | 1973 | | pagina 7