\NAC en Berchem Sport hebben interesse „Steen een ïrienden- „WEINIG TALENT BIJ DE ZEEUWSE NIEUWELINGEN' Duivesport in Zeeland voor nieuw seizoen RECREATIE-ZWEMMEN IS ZEER POPULAIR Spelregel duel voor De Hamer Biljarters POP baas over ABC LUXORI Pétrole Hahn beschermt uw haargrens Jo Vonck is ermee gestopt WÊ—m UOSCOPEN The Magnificent Seven Ride Ifloef N ZN. lanbiedingen Pot leeg Uitslagen sport Sex in de nacht ID! Ursus en de Gladiatoren Donderdag 12 april 1973 -» .v BERGEN IOSTERZANDE 4NSTEEN - Tel. 01140 -20 W - Telefoon 01143 - 328 zaterdag 23.30 u. i fy i" OHinm-liDJ Za. en zo. 20.00 u. tee van Cleef .0.00 uur |.15. |Y 4.00 uur In zijn nieuwste film Zondag 14.00 uur JO VAN REMORTELE WIL NAAR BETAALD VOETBAL (Van onze sportredactie) HEIKANT Jo van Remortele, de blonde 18-jarige aanvalsspifs van de voetbalvereniging Steen, is momenteel [het doelwit van de Belgische eredivisieploeg Berchem ISport uit Antwerpen. Enkele weken geleden waren de [scouts van Berchem Sport getuige van de wedstrijd Stecn- [clinge, van belang voor het kampioenschap in de vierde [klasse H, maar erg veel wijzer zullen de scouts niet gewor- den zijn van deze wedstrijd. Van Remortele had voor dit [duel een bepaalde opdracht van zijn trainer, Piet Wissel, [gekregen, waardoor hij zich niet zo kon uitleven, als hij dat normaal zo graag doet. 1 - v. Goorstraat 2-4 - BRED| GENT Maar toch is men hem nog vergeten bij Berchem Integendeel zelfs. Be- de Belgische club, waar- r hij getipt was, is ook een rlandse eredivisieclub, Bredase NAC, polshoogte nemen. De scout van zag Van Remortele in tie in bet duel 'Steen - Koe- ht. Van Remortele kan bin- :ort een uitnodiging ver bij NAC een proef- rijd te komen spelen. Naast de clubs in het betaal- voetbal tonen ook de uwse amateuroLuibs ver- Zeeuwsch-Vlaamse buitengewo- belangstelling voor de aal- ugge Steen-aanvaller. Een ap die zowel met de voet met het hoofd gemakkelijk komt. Hij heeft een aandeel in de pro- van de Steen-for- Van Remortele wil dan jok graag aan het eind van dit aen zijn slag slaan. Van Remortele: „Niet dat ik graag bij Steen weg wil, iar als er een goede aanbie- Cng komt, dan twijfel ik geen »ment." Voor de HAVO- terling, die half mei eindexa- !ien moet doen en graag naar et CIOS zou gaan om een pleidingr voor sportleraar te »l?en zou zo'n aanbod bijzon- :r welkom zijn. Van Remor- le: „Het CIOS kom je niet zo makkelijk op. Daar zijn zeer iel kandidaten voor. Als je bijvoorbeeld bij een mte amateurolub zit, of nog sver bij een betaalde vereni- [Jig, gaat diat gemakkelijker, ie clubs hebben betere con- den. Dat zou voor mij ideaal in." Van Remortele geeft graag 6 dat hij het momenteel naar I» zin heeft bij Steen. Van Fmortele: „Het is een echte p.-.dencliib. We kunnen lortreffelijik met elkaar op- |meten. Tot trainer Piet Wis- 1 zegt dat de zaken serieus pgepakt moeten worden, far staan alle jongens achter. Mar ik moet wel toegeven, I' als ik kan verbeteren ik "Mddellijk Steen gedag fi Van Remortel beseft wel 1 hij met bepaalde uitspra- P de nodige trammelant kan pgen met het Steen-bestuur. Remortele: „Maar, daar ik geen fluit om. Het uur is nu eenaal niet zo Faakzaam tegenover de pers. parom dat zo is, is voor mij vraagteken. Ik zeg maar hoe meer publiciteit, hoe r. vo°r de vereniging. De ,ts is er voor om te registre- wat er gebeurt, niet alleen °r van die zoete verhaaltjes. L«* daar niet alleen zo sPelers van het eer- - elftal hebben dezelfde me- iï«olZeif £an 111 f?oed tegen L i a<t er aüe begrip L' t 'k na de wedstrijd Clinge een slechte ig. Ik wist zelf heel E h°e ik gespeeld had. Het1 PWe naet zo goed. We wor- wat andere clubs betreft Pzichte van de publiciteit ,.„a™ter gesteld. In het ■en-bestaur ziet men de j, 9 .n ak duivels. Naar s mening is dat een ver- njze van benade- &hks ae onmiskenbare ,van de blonde |L :fïP s' is Jo van Remor- edere zondag weer blij wissel (Ia? trainer-speler Piet Let mee ,en kriisf dat hij Ele- Van Remor- me» nooit gedacht dat fbianda!ia'ali'elten had dan Ei ak il ers' Ik ben altijf bet eersten opsestcId lat ik „iet Het ,s jammer fouts v! VOren wist dat er Pvamen w» Eerchem Sport flinge J Cn bij Steen - in d* toekomst E.e^°ver dan 231 iracht, ik1 eigen belang. Ik hoop dat het bestuur van Steen hiier begrip voor kan opbrengen. Ik dacht niet dait er veel spelers anders op zouden reageren." Jo van Remortele speelde al op 15-janige leeftijd in het eerste team van Steen. Al speelde de Heikanter dan slechts halve wedstrijden mee. Miocht Van Re mortele een kans krijgen bij een betaalde cliub, dan gaat in principe zijn voorkeur uit naar een Belgische vereniging Van Remortele: „Maar niet voor een paar franken. Ver schillende buurtclubs zijn graag bereid die neer te tellen voor me. Miaar daar prakiizeer ik niet over." Jo van Remortele: Steen-bestuur moet meer publiciteitsbewust worden." (ADVERTENTIE) Haargroeimiddelen "bestaan niet. Pétrole Hahn zorgt dat u houdt wat u hebt. Gewoon elke morgen inmasseren. Uit de lies met het rode etiket. Imp. Roparko, Rotterdam.TeLOIO» 1195 46 *ten' Opdracht" wot de trainer of geen op- dan voor mijn van. Maar of hij een groot renner ban worden moet nog blijken. Voor mij is dat nog een vraagteken. Zelf moest ik alles alleen betalen. Als je dan met de straatstenen kennis ge maakt hiad, wist je meteen hoe laat het was." De Heikantse ex-coureur werkte vorig sei zoen vijf dagen als een beze tene. Zoveel mogelijk overu ren maken, om zo een potje te kweken waaruit hij zijn wie- lersportacbiviteiten kon finan cieren. (Van onze sportmedewerker) HEIKANT „Als ik ze een goede raad zou mogen geven, zou ik zeggen, jongens stop nog vandaag met koersen. Ik ken alle Zeeuwse nieuwelingen en zoals het er nu voor staat, zou ik er niet een kunnen noemen die talent bezit. Laat het misschien nu nog niet zo duidelijk uitkomen, als ze straks overstappen naar de rijen van de amateurs, dan zal blijken dat ze er helemaal niet meer aan te pas komen", zegt de nu bijna 20-jarige Jo Vonck uit Heikant, die aan het eind van het vorige seizoen zijn nog prille wielercar- rière abrupt afsloot. Hij begon met de droom van alle wielerenthouisaasten, eens een gevierd coureur te wor den. Een nieuweling, die pre cies een jaar in die categorie heeft gereden, en voor wie het nu wel ai duidelijk is wat actief wielrennen precies in houdt. Jo Vonck: „Ik heb vier jaar op de fiets gezeten. Ik heb in die periode bijna alle volkskoersen meegereden. Zo heb ik gevochten om tot de categorie nieuwelingen door te kunnen dringen. Een mooie tijd om de nodige ervaring op te doen voor de echte wed strijden." In 1972 vroeg Jo Vonck een licentie aan voor de nieuwe lingen hij de KNWU. Het was zijn eerste en tevens zijn laat ste seizoen. Jo Vonck heeft er zoals hij zegt „zijn zakken vol van". Zo is de sportieve fami lie Vonck uit Heikant eens de sportiefste van heel Zeeuwsch-Vlaand eren spor tief gezien aan het uitsterven. Alleen het atletiektalent Piet Vonck is nog altijd actief. Amateurrenner Peter Vonck zette in 1970 een punt achter zijn wielerloopbaan. Toch geeft Jo Vonck toe, dat als hij zijn fiets ziet hangen, het aan hem vreet. Jo Vonck: „Van de andere kant ben ik blij dat ik gestopt ben. Voor mij hoefde het echt niet meer." Jo Vonck, die in dat ene seizoen geen enkele keer als eerste over de meet kwam was wel steeds voorin te vinden. Zes keer werd hij derde, driemaal vijfde, vier keer vierde eri hij ging regelmatig als zevende of achtste over de finish. Toch geen gek resultaat voor een eerste jaars nieuwe ling. Jo Vonck: „Mijn grootste handicap was dat ik totaal niet kon sprinten. Aan mijn broer Peter heb ik dat jaar een grote steun gehad. Hij mocht dan bij de amateurs geen vedette geweest zijn, hij reed zich wel steeds in de prijzen. Vooral zijn grote er varing kon ik uit putten. Aan het begin van het nieuwe wie- Ierseizoen nam Jo Vonck zijn beslissing. Hij vroeg geen nieuwe licentie aan. Jo Vonck: Laten we eerlijk zijn. De Zeeuwse nieuwelingen komen niet eens in de einduitslag voor. Je ziet ze rijden in de wedstrijden, goed, maar daar blijft het bij." Jo Vonck meent dat er verschillende renners rijden onder druk van hun ouders. Vonck: „Die den ken dat hun zoon een grote wordt. Niet omdat ik nu ran cuneus wil zijn, maar kijk zelf maar eens goed. Het is niets gedaan met de nieuwelingen momenteel. Er is geen kwali teit." Als je ouders achter je hebt die telkens klaar staan met honderden guldens, dan gaat het nog. Biddeloo van Graauw is hier een mooi voorbeeld Jo Vonck, de ex-coureur die het niet meer zag zitten in de wielersport. (Van onze sportredactie) BREDA De ronde van Oud Gastel van afgelopen zon dag was de eerste wedstrijd die meetelt voor het Schelde Delta-klassement van de wielercompetitie Skoll/De Stem. Dat houdt tegelijkertijd in, dat Jan Breur uit Schiedam, die de ronde van Oud Gastel op zijn naam schreef, aan de leiding gaat met twintig punten. De verdere stand is als volgt: 2. Louis Westnis (Amsterdam) 19 pnt., 3. Peer Maas (Heerle) 18 pnt., 4. Jan Raas (Heinkenszand) 17 pnt., 5. Frans van de Enden (Monster) 16 pnt., 6. Tonnie Huijzen (Kloetinge) 15 pnt., 7. Henk Prinsen (Hank) 14 pnt., 8. Dick Groen (St.-Pancras) 13 pnt., 9. Aad van der Hoek (Dirksland) 12 pnt., 10. Ger Sint Nicolaas Cs-Gravendeel) 11 pnt., 11. Hans Hellemons (Roosendaal) 10 pnt., 12. Bert Broere (Oudenbosch) 9 pnt., 13. Ad Solleveld (De Lier) 8 pnt., 14. Cees van Dongen (Oud Gastel) 7 pnt., 15. Ad van Overveid (Zegge) 6 pnt., 16. Herman Perfors (Rotterdam) 5 pnt., 17. Nico Rinkel (Aalsmeer) 4 pnt„ 18. Cees van Bragt (Lage Zwaluwe) 3 pnt., 19. Dirk Beusekamp (Am sterdam) 2 pnt., 20. Arie Deusing (Halsteren) 1 pnt. (Van onze duivesportmedewerker) TERNEUZEN Het schit terende voorjaarsweer, waar van men vorige maand enkele dagen heeft kunnen genieten, deed toen ai vele duivesport- liefhebbers verlangen naar het nieuwe vliegseizoen. De storm achtige wind van de laatste dagen heeft dat verlangen echter al heel wat afgezwakt. Toch zijn er reeds maar dan slechts bij een tweetal verenigingen enkele korte wedstrijdvluchten gehouden, De deelname hieraan was ge ring- Deze week gaat het echter overal beginnen. Nog lang niet Iedereen heeft hiervoor zijn „poule-brief" ingevuld, maar met de opteervRuchten is een begin gemaakt en de winter- pauze is definitief ten einde. Dat wil nog niet zeggen dat de duivesportlliefhebbers de afge lopen maanden stil hebben ge zeten. Al maandenlang zijn zij op hun hokken bezit met de nodige voorbereidingen te treffen voor het nieuwe vlieg seizoen. Zorgvuldig zijn met kennis en opgedane ervaring in het verleden de doffers met de geschikte duivinnen gekop peld. Een belangrijke aangele genhedd. wamt één verkeerde koppeling kan zeer veel te leurstelling veroorzaken. Ze ker voor de kleine „melker" die het zich niet ban veroorlo ven veel duiven te houden. Er is de laatste jaren sprake van een steeds professionelere aanpak in de duivesport. Het gemoedelijke spel van weleer, is uitgegroeid tot een keiharde zaak met nieuwe spelmetho des, veelal gericht op maar een doel: geld verdienen. De duivesport is uitgegroeid tot een miljoenenbedrijf, waarin de toekomst voor de zwakke ren geen plaats meer is. De verplichtingen waaraian moet worden voldaan om te kunnen deelnemen zullen dan wellicht niet na te komen zijn. Hoe dan ook, het vliegsei zoen is weer begonnen. De duivenmelker met een mand „Maar", zegt Jo Vonck, „die pot was aan het eind van het seizoen mooi leeg. Die paar guldens die ik verdiend liad heb ik hard nodig gehad. Ik heb zelfs nog met een geplak te tube gereden. Normaal kan dat niet, maar bij mij moest dat wel. Ik reed alleen om de centen. Dat was nodig. Daar om reed ik soms drie wed strijden in drie dagen. Steeds met de gedachte van „als ik maar niet val' 'op de achter grond.' Jo Vorack is behalve in de wielersport ook aotief geweest in de atletiekisport. Drie jaar lang was hij lid van de Hul- sterse Atletiekvereninging Waar nu zijn broer Piet de topper is. In 1947 werd Jo Vonck tijdens de AVRO-cross in de categorie junioren zelfs vierde. Toen de volkskoersen populair werden was het fiet sen geblazen in de zomer maanden en lopen in de win ter. Het laatste werd hem uit eindelijk toch te veel. Zijn ouders hadden zich steeds te gen de wielersport gekeerd, maar toen de moeder van Jo Vonck in het begin van 1972 naar het ziekenhuis moest, sloeg Jo Vonck zijn „slag". Vonck: „Ze wisten heel goed dat het een dure sport was. Mijn broer had het lang ge noeg gedaan. Het duurde voor Jo Vonck slechts één sei zoen: Een verslag van een gestop te, teleurgestelde nieuweling. Gelukkig zijn er in Zeeland nog heel wat nieuwelingen die er anders over denken. De ca tegorie „doorzetters" van wie de Zeeuwse wielersport het moet hebben. (Van onze zwemmedewerker) MIDDELBURG oord-: heeft door de landiia uit zwembad te Middelburg geor ganiseerd wedstrijd, ook 53 sters uit Zierikzee die voor het eerst sedert de oprichting van de zwemclub „Onderdak" aan wedstrijden deelnamen. Door deze enorme deelname en het feit diat deze deelne mers door een grote schare ouders werden begeleid was het Middelburgse zwembad mudvol. De geluidsinstallatie van het Middelburgse bad is veel te zwak om een dergelijk zwem feest naar behoren te kunnen begeleiden. Daardoor ontstond vooral in het begin nogal wat vertraging omdat men via de ze geluidsinstallatie niets kon verstaan. Later kwam er wat meer vaart in. Doordat twee clubs zich konden plaatsen voor de finale om de Zeeland- cup, die op 12 mei in Terneu- zen wordt verzwommen, ont stond er een felle strijd tussen de Stormvogel B ploeg en Luctor. Maar de Luctor-ploeg wist de aanval van de Vlissdn- gers keurig op te vangen en heeft nu goede kansen op een finaleplajaits samen met de Stormvogel A-,ploeg die ook nu weer als eerste uit de bus kW'am. Verrassend was die vierde plaats die de nieuwe zwemclub „Onderdak" bereik te. De eindstand luidt: 1 Storm vogel A 246,0 punten, 2 Luctor 203,0. 3 Stormvogel B 195,0, 4 Onderdak 147,0, 4 Zeelandiia 118,0, De Ganze 118,0. 7 Stormvogel C 89,0. De laatste ontmoeting zal op zondag 6 mei te Vlissingen warden gehouden. In de com petitiestand zijn de Stormvo gel A-ploeg en Luctor nu al nagenoeg zeker van een fina le-plaats gezien de competitie stand: 1 Stormvogel A Vlissin gen 802,5 punten, 2 Luctor Middelburg 671,5, 3 Stormvo gel B Vlissingen 596,0, 4 De Ganze Goes 554,5, 5 Stormvo gel C Vlissingen 424.5. 6 Zee- landia Reimerswaal 418,0. 25 meter vrije slag meis jes onder de 10 jaar: 1 Inge Walhout De Ganze 20.2, 2 Margreta Kuipers Zeelandia 20.7, 3 Jacqueline Noordhoek Zeelandia 21,8, 25 meter vrije slag jongens onder de 10 jaar: 1 Ad Hagesteiijn Onderdak 17,9, 2 Marco Speelman On derdak 19,2, 3 Hans Caljouw Luctor 19,7. 25 meter vlinder slag meisjes onder de 12 jaar: 1 Lisanne Stokx Stormvogel 22.0, Lyanneke de Koene Stormvogel 22.0, Annet Wiegel Luctor 22.0. 25 meter vlinder slag jongens onder de 12 jaar. 1 Johnny Joossens Luctor 21,5, 2 Kees Ingelse Luctor 22.1. 3 Herman Offringa Luc tor 22,5, 50 meter schoolslag meisjes onder de 14 jaar: 1 Evelien de Nood, Luctor 43.0, 2 Mattie Minnaar Stormvogel 44.2, 3 Karin Oostimga Storm vogel 44,5. 50 meter schoolslag jongens omder de 14 jaar: 1 Peter Pruijssers, Stormvogel 43.9, 2 Peter Romkes Luctor 44.0, 3 Sal Craoau Stormvogel 44.4. 25 meter vlinderslag meisjes 14 jaar en ouder: 1 Marjan Pieterse Luctor 17,2, 2 Ani'ta Brueke Stormvogel 17,8, 3 Mieke van de Post Onderdak 20.3. 25 meter vlinderslag jon gens 14 jaar en ouder: 1 Id- serd Bakker Onderdak 15,4, 2 Arian Bakker Onderdak 15,5, 3 Erik Kuipers Zeelandia 15.5. 3 x 25 meter wisselslag estafette meisjes onder de 10 jaar: 1 Stormvogel B 1.18,2, 2 Stormvogel A 1.19.4, 3 Luctor 1.21.8, 3 x 25 meter wisselslag estafette jongens onder de 10 jaar: 1 Stormvogel A 1.07.0, Onderdak 1.10.2. 3 Luctor 1.13.0, 4 x 25 meter wisselslag estafette meisjes onder de 12 jaar: 1 Stormvogel B 1.16.7, 2 Stormvogel A 1.28.8, 3 Luctor 1.33.4, 4x25 m wisselslag esta fette jongens onder 12 jaar: 1 Stormvogel 1 1.25.4. 2 Luctor 1.27.5, 3 Stormvogel C 1.30.1. 50 meter vrije slag meisjes onder de 14 jaar: 1 Carola Kesteloo Stormvogel 38.2, 2 Karin Meeusen Stormvogel 39.4, 3 Liesbeth Streefkerk Stormvogel 40.1. 50 meter vrije slag jongens onder de 14 jaar: 1 Johnny Wolff Stormvo gel 32.3, 2 Peter Pruijssers Stormvogel 33.2, 3 Bouke Die leman Stormvogel 35.8. 50 me ter rugslag meisjes 14 jaar en ouder: 1 Anita Bracke Storm vogel 41.0, 2 Mieke van de Post Onderdak 41.1, 3 Yvonne Murk Luctor 43.4 50 meter rugslag jongens 14 jaar en ou der: 1 ïdserd Bakker Onder dak 37.5, 2 René de Bart Stormvogel 40.0, 3 Jan van de Velde Onderdak 40.1. 6 x 25 meter vrije slaig estafette meisjes 12 jaar en ouder: 1 Stormvogel A 1.41.9, 2 Storm vogel B 1.49.1, 3 Luctor 1.52.7, 6 x 25 meter vrije slag esta fette jongens 12 jaar en ouder: 1 Onderdak A 1.30.0, 1 Storm vogel A 1.33.5, 3 Onderdak B 1.39.8. iin de hand, al of niet gevuld met een aantal van zijn ge vleugelde vrienden. Constateux meestal aan een riem om de schouder. Te voet, per fiets of per auto op weg van of naar het clublokaal in negentig pro cent van de gevallen een café in zijn woonplaats. Een kleine 3000 Zeeuwse duivesportllief hebbers staan gereed. Hopend op een jaar waarin de weers omstandigheden na een paar slechte jaren nu eens gunstig zullen zijn. (Van onze sportredactie) AXEL Terneuzense Boys is winnaar geworden met 44 punten van de spelregelwed strijden voor B-junioren die door de scheidsrechtersvereni- ging Zeeuwsch-Vlaanderen werden georganiseerd. De fi" nalewedstrijden werden in de kantine van de voetbalvereni ging Axel gehouden. Op de tweede plaats eindig den de B-junioren van Honte- nisse met 41 punten. De uit slag luidt verder: 3 Vogelwaar de 36 punten. 4 Sluiskil 35 punten, Steen 31 punten: Ter- neuzen 27 punten. Winnaar in het persoonlijk klassement werd De Hamer van Zaamslag. Het persoonlijk klassement zag er verder als volgt uit: 2 Spruitenburg (Terneuzense Boys), 3 Gielen (Vogelwaarde), 4 De Waal (Hontenisse), 5 Wullems (Sluiskil), 6 Herrebout (Ter- neuzen. Het B-juniorenteam van Terneuzense Boys en de win naar van het individuele klas sement De Hamer zullen Zeeuwseh Vlaanderen verte genwoordigen in het kampi oenschap van Zeeland dat op 25 mei in Goes zal worden gehouden. Aan deze spelregel- wedstrijden hebben in totaal 180 B-junioren van voetbal verenigingen uit geheel Zeeuwsoh-Vtaanderen deelge- (Van onze sportredactie) AXEL In café De la Paix van Rein Dieleman in Axel speelden de 2 daar domicilie houdende biljartclubs POP (Poedel op Poedel) en ABC (Axelse Biljart Club) tegen elkaar in een onderlinge wed strijd. Gespeeld werd volgens het tienpunten-systeem. Win naar werd POP met 73.52 te gen 69.30 punten. De gedetailleerde uitslag was( M. van Ham (POP) - M. van der Hove (ABC) 10—7, S. de Feijter (POP) - A. de Rij eke (ABC) 8.82—10, B. S.hram (POP) - C. Hoogs trae ten (ABC) 10—10, L. de Wit (POP) - P. de Rijeke (ABC) 9,7010, F. Stouthamer (POP) - V. Schelleman ABC) 8 10, C. van de Velde (POP) - Lieshout (ABC) 10—3,57, J. P. Verstraeten (POP) - C van der Berge (ABC) 10—8,33.

de Stem | 1973 | | pagina 19