ijk n AJAX STAAT VOOR ZWARE OPGAVE IN MADRID IRDEEL teen operatie fagtmans René van de Kerkhof uit het veld gestuurd FORS VERLIES TWENTE Etapp e-sege van Planckaert wie heeft er nu geen geld nodig Sporttoto sport mm HAAG 070-855100 CERS ÜDË BOOMEN IEIJERS GLERUM A. v.d. WOU §eOPe' d<*wsi f?fdase ver- mgreep iedereen eigenlijk om iets te kunnen kopen om iets te veranderen aan of binnen uw woning of voor zomaar iets anders direktgeld nodig? dan een persoonlijke lening afsluiten, dat heeft zijn voordelen u ondergaat op dit moment geen grote financiële aderlating maar betaalt het kalmpjes aan over 'n aantal termijnen bovendien is de rente nog aftrekbaar voorde belasting ook geld nodig? u kunt bij ons langs komen, ons opbellen of ons bij u thuis laten komen wij werken snel morgen kunt u uw geld hebben geld nodig? gewoon lenen bij iveeetljs DREEF64BREDA 3MBI e, errult erbank M W» ice in 18 Europese landen m Tel. 01619 228 Tel. 01150-5755, Tel. 01608 - 2289 Oosterhout - Tel. 01620-234 I. 01600 33825 efoon 01684 - 430 TELEURSTELLENDE WINST (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM Dat Real Madrid niet slechts een ploeg is, die teert op leen grote reputatie, heeft Ajax in het Olympisch Stadion aan den lijve onder bonden. Ajax won weliswaar met 2-1, maar deze krappe zege schijnt voor de nsterdamse formatie zonder meer een teleurstellend resultaat. Afgaande op routine, die Ajax in de vele internationale wedstrijden heeft vergaard, moet Jiet niettemin voor de Amsterdammers mogelijk zijn om over 14 dagen in Madrid de finale veilig te stellen. Maar tegen een Real Madrid dat dit seizoen (juist in Europacup-duels zijn grote vorm heeft, wordt het een uiterst moeilijke aak. Zoals verwacht kwam Ajax [agressief uit de startblokken. ior goed stuwend werk van iddenvelders Neeskens, [ithilcher en Haan werd de [adrileense defensie in de houdgreep genomen. Maar ver ier dan een serie, door de tonder enig risico spelende herdediging van Real, wegge- geven corners, kwam Ajax |rooralsnog niet. De beste doelkansen wanen a-kwa-ardig genoeg in de be- Jmperiade voor Real. De tech- sch hoogbekwame Madrile- waren dichtbij een tref fen, toen Blankenburg een pbal va-n de volledig vrij de Grande van de lijn halen. Bij deze Spaanse bleek duidelijk, de Ajax-verdediging niet sloot. Door de snel- waarmee Real zijn aan- uiitvoerde, kwam men de Amsterdamse defensie rajls mankracht te kort. (Aan de andere kant kwam al goed weg toert Hulshoff pea voorzet van Haan net knalde en de spetter van langs de verkeerde kant [Van de paial verdween. Toen taal de eerste aanvalsstarmen ran Ajax had doorstaan, kre- [Een de Madrilenen weer vat i het spel. De Ajax-aanvals- uie haperde en kwam moei lijk voorbij de compact spe lende Real-verdediigers, die ook heit grove werk niet schuwden. Benito liet Cruyff geen meter alleen, hetgeen de prestaties van- de toch al niet fitte Ajax-aanvoerder tot na genoeg nul reduceerden. Ajax ging toen over op de tactiek van schoten uit de tweede lijn, maar ook deze tactiek sorteer- »21 2991 - 2805 Telefoon 01623-2619 NT rit tandpasta is Jzuiver met een lekkere, pepermuntsmaak die de (heerlijk fris houdt, verstandig, haal die blige aanbiedingen met Prodent, larelwitte tanden. (Van onze sportredac tie). BREDA Met de sportpatiënten van de Bredase sportarts Van Opstal gaat het naar om standigheden uitstekend. Gisteren is bekend ge worden dat Rini Wagt- fflans geen operatie hoeft je ondergaan aan zijn "art. Wagtmans wordt eind van deze week ont slagen uit het Bredase oint Ignatiusziekenhuis en hij zal dan verder tnuis in sint Willebrord moeten herstellen. Be blessures van rians Bouwmeester en ba' van Dongen van hAC opgelopen tijdens e wedstrijd van afgelo pen zondag tegen Den Haag blij ken ook mee te vallen. Van Opstal was in eerste instantie Dang voor breuken, maar grondig onderzoek njken beide spelers -slechts" flinke bloed uitstortingen te hebben. Van Dongen is ook pen spier aan het kuit en gescheurd. Van ogen zal dan ook niet „spelen in de NA.C belangrijke Wwstrijd tegen Excelsi or aanstaande zondag. aar staat tegenover, dat de. Jong deze week training weer heeft Pjogen hervatten. Frans ^wmeeste,. zal waar- kunffispeleT0'^ ovtrLVan ^orP wordt ziiti n baandag aan NAr f sf1Z0?ï,-d5 I en iv y P-"sPeler (Bish v°or) did h6m (ADVERTENTIE) Kr-orlo wiilamstraal 13 tel.01600-22121 UI CUd buiten kantooruren 75089 of 52467 rrtrtOQn/4 O OI Markt 5 ,el -01650-35669 I DUoCI lUadi bulten kantooruren 34812 Real's doelman Garcia Remon, die gisteren een grootse indru k maakte hier in actie. V.l.n.r. Hulshoff, Remon, Neeskens en Zocco. de niet het gewenste effect. Evenals tegen Bayem- Miinchen moest Ajax met een onverwachte 00 stand gaan rusten. Kovacs was blijkbaar ook niet tevreden over wat Ajax in de eerste helft aanvallend had gepresteerd. Daarom had de Roemeen Schilcher vervan gen door technicus Arnold Mühren. Met de middenvelder van origine Mühren kwam er iets meer lijn in de Amster damse aanvallen. Dit resulteer de vijf minuten na rust in een schitterende kans voor Cruyff, die een voorzet van Neeskens vallend naast werkte. De Spanjaarden bekommer den zich hierna weinig meer om de aanval. Maar de stevig ingrijpende Real-verdediging met Zocco aan het hoofd, knapte de zaken vrij aardig cp. Doelman Garcia Remon bewees, dat bij niet voor niets ro-utinders als Bitanqourt en Jocquena uit het Spaanse doel heeft verdrongen. Overigens was ook hij kansloos, toen een knal van Hulshoff op de lat uiteenspatte. Even later (in de 20e minuut) deed de veel in de frontlinies opduikende voorstopper van Ajax het be ter, toen hij een terugkopbal van Johnny Rep uiterst be kwaam afrondde. Dit doelpunt was voor Ajax de stimulans, waarop het een uur lang had gewacht. Hier door kreeg de strijd ook 't flit sende, wat men vain 'n derge lijk duel mag verwachten: Cruyff werd net buiten het strafschopgebied gemangeld en de ten onrechte uit de basis opstelling gelaten A. Müh ren schoot even later de bal over de lat. Toen Cruyff door Benito weer werd gepakt was meteen de basis gelegd voor de tweede Ajax-treffer. Piet Keizer gaf een listig tikje naar Krol en de uitblinkende Ajax-verdediger knalde kei hard raak. Het tekent echter de kracht van Real, dat men na dit doel punt nog de moed kon opbren gen om terug te slaan. Dit werd een treffer, die identiek was aan het tweede Ajax- doelpunt. Aamancio werd door Krol onderuit gehaald en de kleine Spanjaard stelde met een simpel balletje Pirri in staat een kostbare Spaanse te- gentrefer te scoren. Doelman Garcia Remon moest hierna nog enkele hachelijke momen ten doorstaan, maar hij slaagde er niettemin in om verdere Amsterdamse score te voorko men. HARRY VERMEULEN OPSTELLINGEN. Ajax: Stuy (1) - Suurbier (3) - Hulshoff (13) - Blanken burg (12) en Krol (5); Haan (15) - Neeskens (7) en Schil cher (2); Rep (16) - Cruyff (14) en Keizer (11). Real Madrid: Garcia Remon (I) - Jose Luis (2) - Benito (5) Zocco (6) en Tourino (3); Grande (4) - Pirri (8) en Velazquez (10); Amancio (7) - San till a-na (9) en Aguilar (II). ook vrijdagavond en zaterdagmorgen geopend TEL 43488 Uitslag sporttoto no. 39 d.d. 7-8 april 1973. Aantal deelnemers: 571.499. Inleg f 330.311,-. Prijzenbednag f 562.721,-. Ie prijs: 6 deelnemers, di-e elk bruto f 23.446,70 ontvangen. 2e prijs: 95 deelnemers, die elk bruto f 1-480,80 ontvan gen. 3e prijs: 1.441 deelnemers, die elk f 97,60 ontvangen. De premie ten bedrage van f 140.680,- wordt na het ver strijken van de reclameter mijn op woensdag 9 mei a.s. bij loting toegewezen aan een der eerste prijswinnaars. (Van onze speciale verslaggever) MöNCHENGLADBACH FC Twente kan de UEFA-cup wel vergeten. En dat is beslist niet te wijten aan te geringe voetbalcapaciteiten. In Mönchengladbach werden tegen Brussia geheel andere, fatale fouten gemaakt. Zoals bij voorbeeld door doelman Piet Schrijvers in de elfde minuut van de tweede helft. Volkomen onnodig drukte Schrijvers aanvaller Jupp Heynckes de bal in het gezicht, op het moment, dat de FC Twente-keeper de bal kon wegwerken. Via een terecht toegewezen penalty door arbiter Nikolov schoot Heynckes Borussia Mönchengl'adbach naar een 30 eindstand. Een score, die heslist niet in overeenstemming was met het totale spelbeeld: FC Twente was niet alleen lange tijd van gelijke kracht, maar speelde in bepaalde, langdurige fasen veel beter. Maar FC Twente ging uiteindelijk toch volledig de boot in. En de oorzaak was gemakkelijk aan te wijzen: scheidsrechter Nikolov was te recht niet gediend van de ab rupte lichaamskracht welke de Twentenaren te vaak in de strijd brachten. René van de Kerkhof ging zelfs zover, dat hij door de Bulgaarse arbiter een minuut voor het slot van het duel van het veld moest worden gestuurd. FC Twente maakte het zich zelf zodoende wel erg moei lijk. Na de 30 nederlaag in Möncheogladbaoh lijkt de nu opgelopen achterstand niet meer te overbruggen in de nog resterende wedstrijd in En schede. In een volmaakte entourage voor een sfeervol en hart stochtelijk Cupgebeuren was het snel duidelijk dat de op merking van Jupp Heyekes, na Gerd Müller de beste schutter uit het Westduitse topvoetbal, beslist geen holle frase was geweest, Heynekes. „Hetgeen de laatste dagen al lemaal rond Gunther Netzer aan de hand is geweest, heeft ons geprikïtold. Toen daar nog bij kwam dat Netzer tijdens de ochtendtraining van woens dag door een wat ongelukkige trap van Bonhof lelijk werd geraakt, gold voor iedereen het parool: werken als paar den". En wat dat betekende merk te FC Twente bijzonder snel. De Westduitse aanvalsgolf kwam bijzonder snel op toeren en er moeten overtredingen van Willy van de Kerkhoff, Theo Phalplatz en René Not- ten a-an te pas komen eer men de wapens had gevonden om de voortreffelijk opbouwende acties van de middenvelders Danner Wimmer en Kulik te onderbreken. Gelukkig mocht FC Twente zich in die periode noemen toen Jensen en de grote Gunther Netzer reële scoringsmogelijkheden onbe nut lieten. Maar FC Twente maakte zich nog niet zulke grote zor gen. Immers via de altijd weer razendsnelle René van de Kerkhoff, werden er uiterst gevaarlijke tegenacties onder nomen. Maar hoe gevaarlijk de Bo- russen van Hennis Weisweiler toch konden uithalen onder vond Twente-doelman Piet Schrijvers met nog een kwar tier te spelen aan den lijve. Juist in de periode dat Mönchengladbach steeds dui delijk gekleineerd werd, be landde een volledig mislukt schot van Jensen in het Twen- te-strafschopgegied. Niemand geloofde in. de waarde van die actie. Alleen goaltjesdief Jupp Heynckes. Ook zijn schot was zwak, maar Schrijvers was door alles wat voor zijn ogen had plaatsgevonden zo in de war gekomen, dat de bal uit eindelijk toch nog via zijn lichaam in het doel verdween: 10. Borrusia Mönchenglad bach scheen vleugels te krij gen door verrassende actie. FC Twente moest wel weer terug. Moest de noodgrepen uit de openingsfase opnieuw gaan toepassen. Of het nu per onge luk of expres gebeurde: in die periode kreeg Gunther Netzer in ieder geval een nogal stevi ge hand van René van de Kerkhof midden in het ge- zioht. Dezelfde Netzer, die kort daarvoor een van zijn fa meuze, effectvolle vrije trap pen had laten zien. Schrijvers haalde de bal nog maar net uit de bovenhoek. Het eerste kwartier van de tweede helft bracht FC Twen te uiteindelijk de genadeklap. Eerst toen Jensen op schitte rende wijze de bal na een voorzet van Wimmer langs Schrijvers kopte en nog geen zes minuten later stak Piet Schrijvers zelf het vuur aan waardor de betere papieren van FC Twente in deze wed strijd uiteindelijk volledig zouden verbranden. Na voor gaande zware charges, waar door René van de Kerkhof en Bonhof van üe arbiter al de gele kaart hadden gekregen, raakte Piet Schrijvers hele maai overstuur, toen Heynckes hem het uittrappen van de bal wilde beletten. Schrijvers drukte Heynckes de bal ruw in het gezicht. De beslissing van arbiter Nikolov was juist, maar het leidde wel een groot tumult in. Zo groot zelfs, dat «r een peloton politieagenten aan te pas moest komen eer 't strafschopgebied weer schoon geveegd was. De politie ging tijdens die periode zelfs zo te keer dat enige FC Twente- spelers ook klappen opliepen Arbiter Nikolov kwam uit het strijdgevoelen met een enigs zins gehavend sclieidsrech- tersshirt. Dat alles had bij Heynckes de concentrajtie niet gebroken, na een minutenlange onder breking schoot hij vanaf de >1 -meter stip feilloos in: 30. Het was duidelijk: Borussia Mönchengladbach kon vanaf nu de zaken voor deelman Kleff gaan consolideren, FC Twente mocht gaan aanvallen, maar de variatie ontbrak om het de Gladbachers werkelijk moeilijk te maken. Twente kon omdat men te gehaast en ook te ongeconcentreerd ging voet ballen - niet verder komen dan enkele schoten van af stand door de voor Willy van der Kerkhof ingevallen Ach terberg, door Jan Jeuring en Oranen. Daarnaast had FC Twente ook een enkele maal geen geluk, toen zowel Jeu ring als Theo Pahlplatz schit terende kopballen maar juist zagen mislukken- De vuist welke FC Twente in de slotfase dan weer mocht maken kon geen groot gevaar meer inhouden, omdat men duidelijk het geloof in eigen kracht ging verliezen. Zelfs zover ging Twente dat René van dei- Kerkhof zich volledig vergiste en een zware overtre ding zag bestraft met zijn uit 't veld sturen door scheids rechter Nikolov. Doelman Kleff van Borussia in moeilijkheden. OPSTELLONGEN FC Twente: Schrijvers, Van Ierssel, De Vries, Drost, Ora nen, Willy van de Kerkhof, Van der Vail en Notten, Rene van de Kerkhof, Jeuring en Pahlplatz. Borussia: Kleff, Vogts, Sie- loff, Surau en Bonhof Danner, Netzer en Wimmer, Kulik. Jensen en Heynckes. DIN AN T(Belga) Walter Planckaert heeft gisteren de derde etappe van de ronde van België gewonnen. Aan het eind van de 169,2 km lange rit van Dampremy naar Dinani zegevierde hij over de beide medevluchters Catieau en Pinters. De voorsprong op het peloton bedroeg echter slechts 13 seconden, zodat Roger Swerts, of beter diens baas Eddy Merckx de etappekoers nog steeds volkomen onder controle heeft. De uitslag van de derde etappe Dampremy-Dinant (169 km) is: 1 Walter Planckaert (B) 4.39.20 (met bon. 4.39.10), 2 Jose Catieau (Fr) 4.39.20 (met bon. 4.39.15), 3 Georges Pin- tens (B) 4.39.20, 4 Walter Go- defroot (B) 4.39.33, 5 Eddy Merckx (B, 6 Noel van Cloos ter (B), 7 Albert van Vlier- berghe (B), 8 Van Stayen (B), 9 Teirlinck (B), 10 Van Roosbroeck (B), 11 Rosiers (B). 12 De Bal (B), 13 Ver- beeck (B), 14 Tabak (N), 15 Schepers (N), 17 Pijnen (N), 54 Van Katwijk (N). 76 Holst (N). Het algemeen klassement: 1 Swerts (B) 13.39.40, 2 Gode front (B) 13.39.47, 3 Van Vlier- berghe (B) 13.39.52, 4 Merckx (B) 13.40.09, 5 Verbeeck (B) 13.40.14, 6 Pijnen (N) z.t„ 7 Van Springel (B) zt. 8 Mor- tensen (Den) z.t., 9 Walter Planckaert (B) 13.42.45, 10 Rosiers (B) 13.43.08, 11 Tabak (N) z.t., 12 Houbrechts (B) z.t., 13 De Witte (B) z.t., 14 Bouloux (B) z.t., 15 Van Clooster (B) 13.44.24, 19 Sche pers (N) 13.48.33.

de Stem | 1973 | | pagina 17